1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bangalore Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
26°C
24 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
27°C
25 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
25°C
Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Zaman Dilimi
GMT +5:30
Bangalore Şehri En İyileri
  • Yeşillik ve Nehirler
  • Cubbon Parkı
  • Marine Edilmiş Mantar
Bangalore

En Ucuz Bangalore Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Bangalore
Saudi Arabian Airlines
05 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bangalore Kalkışlı Uçak Seferleri

05 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bangalore Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bangalore Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bangalore Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bangalore Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
5.500 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1.000 INR

Bangalore’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Bangalore uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırmadan önce tatilinizi keyifle geçirmek için bölgenin mevsimsel özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Bangalore şehri tropikal bir iklime sahiptir. Bu nedenle, bölgede en soğuk zamanlarda bile 20 derecelik bir sıcaklık hakim olur. Yılın en nemli ve sıcak ayları ise ilkbahar mevsiminde başlar. Bu dönemlerde özellikle eylül ayından itibaren sıcaklık ve nem çok fazla hissedildiği için bölgeye gelen turist sayısında da azalma olur. Mart ayından itibaren sıcaklık değerleri düşer, nem seviyesi azalır. Mart ayında bölgeye gelen turist sayısında da bir artış görülür. Bangalore en ucuz uçak bileti fırsatları için mevsimsel özelliklere dikkat ederek, tatilinizi daha uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.

Bangalore Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bangalore uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, havalimanından şehir merkezine gitmek için sunulan farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 INR

En ucuz Bangalore uçak bileti arayışında olan kişiler tatillerini daha ekonomik şekilde tamamlamak isterse ulaşım açısından uygun fiyatlı olan otobüsleri tercih edebilirler. Özellikle, havalimanı çıkış kapılarından 5 dakikada bir kalkış yapan otobüsler şehrin önemli noktalarına ulaşım sağlamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 100 INR

Riksa olarak bilinen 3 tekerlekli ulaşım araçları da şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır. Özellikle, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde tercih edilen riksalar, oldukça uygun fiyatlıdır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 900 INR

Taksiler konfor açısından daha rahat araçlar olmakla birlikte ulaşım bu araçlarla daha pahalıdır. Özellikle, havalimanı çıkış kısımlarında beyaz araçlar taksi olarak kullanılmaktadır. Gidilen yere göre taksimetre açılmakta, taksimetre açılış ücretinden hariç gişe ücreti olarak da 125 rupi ödenmektedir. Bu durumda havalimanına gelen yolcular ulaşım için yüklü miktarda para ödeyebilmektedir.
Araç Kiralama
Havalimanı iç terminal kısmında yer alan kiralık araç firmaları, seyahat boyunca yolculara hizmet vermektedir. Günlük ya da haftalık olarak kiralanabilen araçlar diğer ulaşım araçlarında göre oldukça konforludur. En ucuz Bangalore uçak bileti araştırması

Bangalore Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Bangalore Kempegowda Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 40 kilometre mesafede bulunmaktadır. Genel olarak 60 dakika içerisinde taksi yada şahsi araçlarla şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Fakat, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda bu süre 100 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Gün içerisinde Kempegowda Uluslararası Havalimanı’na gelen yolcular farklı ulaşım alternatifleri ile şehir merkezine ya da otellerine ulaşım sağlayabilir. Fakat havalimanına gelmeden önce mutlaka ulaşımla ilgili bilgi alınmalıdır. Çünkü havalimanından çıkış yaparken polisler rezervasyon çıktılarını ve gitmek istediğiniz yeri soracaktır. Bu nedenle, Bangalore uçak bileti Emirates ya da diğer firmalardan temin edilirken, ulaşım bilgilerini de almayı ihmal etmeyiniz.

Bangalore’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bangalore ucuz uçak bileti fırsatlarını öncelikli olarak Bangalore bölgesinin yeşil vadilerini görmek için kullanabilirsiniz. Hindistan'ın en yeşil vadileriyle kaplı olan bu bölge, muhteşem bir manzara ve tatil fırsatı sunmaktadır.
  2. Bilgi teknolojileri alanında daha çok ön plana çıkan Bangalore bölgesinde gece hayatı çok hareketli değildir. Özellikle, Hard Rock Cafe bölgenin gece kulübü olarak en önemli yeridir. Pek çok kültüre ait müziklerin de yapıldığı bu yer, turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.
  3. Bangalore uçak bileti Thy firmasından alınarak, uluslararası düzenlenen festivallere katılınabilir. Hali, Hampi ve Pattadakkal Festivalleri bu bölgenin en ünlü festivalleri arasındadır. Yılda en az 5 kez düzenlenen bu festivallerde bölge halkı oldukça renkli giyinmekte ve gece boyunca eğlenmektedir. Bangalore uçak bileti fiyatları özellikle festival zamanlarında artış göstermektedir.
  4. Hindistan'ın en ünlü ve gelişmiş alışveriş merkezleri Bangalore bölgesinde yer almaktadır. Orion Mall, Kr Market gibi ünlü alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgede sokak satıcıları da oldukça renkli ve otantik bir havaya sahiptir.
  5. Yeşilliklerin yanı sıra bölge eski bir tarihe de sahiptir. Özellikle, bölgede bulunan saray ve tapınaklar turistlerin tarihi ve kültürel gezilerde en fazla ilgi gösterdiği alanlardan bazılarıdır.

Bangalore Hakkında

Hindistan'ın en büyük şehirlerinden birisi olan Bangalore, aslında Bengaluru adı ile bilinmektedir. Hindistan'ın Karnataka eyaletinin başkenti olan Bangalore, oldukça yeşil bir araziye sahiptir. Bölgede yeşil alanın fazla olması bu bölgeyi Garden City of India olarak da adlandırmaktadır. Hindistan'ın silikon vadisi olarak anılan bu bölge özellikle bilgi teknolojileri alanında büyük bir gelişme göstermektedir. Her geçen gün kendisini yenileyen ve geliştiren Bangalore şehri, uluslararası müzik festivallerinin de sıklıkla yapıldığı bir yerdir.

Türkiye'den Bangalore uçak bileti alarak, Hindistan'ın yeşilliği bol ve kültürel şehrini yakından ziyaret ederek, farklı kültürlere tanık olabilirsiniz. Özellikle, Bangalore uçak bileti fırsatları ülkemizden uygun fiyatlı olarak bulunabilmektedir. Otantik ve kültürel gezilerinizde uygun fiyatlı uçak bileti fırsatlarını kullanabilirsiniz.

Bangalore Nerede?

Bangalore Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
50 INR
Taksi
90 INR/Km
Tramvay
100 INR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bangalore şehrinde uygun fiyatlı olarak tercih edilen en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Özellikle, Bangalore İstanbul uçuş süresi dikkate alındığında havalimanından 5 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleri ile şehrin her noktasına geç kalmadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bangalore İstanbul uçak saatleri belirlenerek, geç saatlerde havalimanına gelmeniz halinde beyaz taksilerle istediğiniz her noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşımda diğer en popüler araç ise üç tekerlekli riksalardır. Hızlı ve uygun fiyatlı olmasıyla bilinen riksalar şehrin hemen hemen her noktasında bulunmaktadır. Bangalore İstanbul saat farkı dikkate alınarak edineceğiniz biletlerinizde riksa araçlarını kullanarak da geç saatlere kadar ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Şehirde ulaşım ağı çok gelişmediği için tramvay hizmeti de bulunmamaktadır.

Bangalore Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Bangalore’de Gezilecek Yerler

Cubbon Parkı
Lalbagh Botanik Bahçesi
Tipu Sultan Sarayı
Bannerghatta Ulusal Parkı
Ub City Mall
Bangalore'nin En Ünlü Parkı: Cubbon

300 hektar büyüklüğünde olan park, bölgenin en ünlü parklarından birisidir. Bu park yalnızca bir park değil, aynı zamanda pek çok binaya ve kuruma ev sahipliği yapan geniş bir bahçedir. Park içerisinde kütüphane, mahkeme, ziyaretçi bahçesi ve bina kurulu haldedir. Park içerisini gezerken hem doğal güzelliklere şahit olabilir hem de bölgenin kültürel yapısı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bangalore İstanbul uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, bölgenin en ünlü parkını yakından görebilirsiniz. Girişler ücretsiz olarak yapılmakla birlikte pazartesi günü ziyaretçilere kapalı olan Cubbon Parkı hafta içi 06:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Farklı Çiçek Familyası ile Lalbagh Botanik Bahçesi

Bangalore kentinin en yeşil alanlarından birisi de Lalbagh Botanik Bahçesi’dir. 1700'lü yıllarda yapılmaya başlanan bahçe, Tipu Sultan tarafından tamamlanmıştır. İçerisinde 1000'in üzerinde farklı ülkeden gelen çiçekler bulunmaktadır. Ayrıca, 300 yıllık bir noel ağacına da sahip olan bahçeye girişler çocuklar için ücretsizdir. Bangalore İstanbul uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, özellikle festival zamanlarında bu bölge mutlaka ziyaret edilmelidir.

Görkemli ve Ahşap Tipu Sarayı

Tamamen ahşaptan yapılan ve devasa bir görkeme sahip olan Tipu Sarayı, Tipu Sultan'ın yazlık olarak kullandığı bir saraydır. 1700'lü yıllarda yapımına başlanan saray oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuştur. Saraya yapılan ziyaretler 08:30 ile 17:30 saatleri arasında olup, girişler 100 rupidir.

İlk Kelebek Parkı: Bannerghatta Ulusal Parkı

Dünyada ilk kelebek parkının kurulu olduğu Bannerghatta Ulusal Parkı, turistler tarafından yoğun ilgiyle karşılaşmaktadır. Farklı pek çok fauna çeşidine sahip olan parkta yabani hayvanlarla safari de yapabilirsiniz.

En Lüks Alışveriş Merkezi: UB City Mall

Şehrin en lüks ve donanımlı alışveriş merkezi olan UB City Mall, ihtiyaç duyulan tüm alışveriş imkanlarına sahiptir. Alışveriş mekanlarından hariç eğlence alanlarına da sahip olan UB City Mall, pek çok yabancı turisti ağırlamaktadır.

Bangalore’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Thali
Masala Dosa
Vada
Bhel Puri

Bangalore en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Bangalore’ye gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Bangalore'nin Ana Yemeği: Thali

Türk yemeklerine benzeyen Thali, papadam, pilav, körili sebze, yoğurt, özel sos ve turşudan oluşmaktadır. Bölgede fazlaca tüketilen bu yemek, kentin ana meşhur yemekleri arasındadır. Bangalore bölgesine giden THY, Air India, Alitalia gibi hava yolu firmalarını tercih ederek, Türk yemeklerinden çok uzak kalmadan, Hint yemeklerinin lezzetine yakından bakabilirsiniz.

Soslarla Bezenmiş Masala dosa

 Masala dosa yemeği genel olarak Bangalore'nin güneyinde yapılan bir yemektir. Pilav ve mercimekten yapılan hamur içerisine farklı baharat ve acı sos eklenerek sunulur. Ayrıca, hindistan cevizi, domates ve hardal sosu yemek pişirilirken kullanılıyor. Tüm soslarla beraber ortaya muazzam bir lezzet çıkıyor.

Bangalore Kahvaltısı Vada

Bangalore'nin kahvaltısı olarak bilinen Vada, bir çeşit hamur kızartmasıdır. Baklagillerden oluşan bu hamur acı biber, kimyon, soğan ve kişniş ile harmanlanır. Ardından sos için hindistan cevizi sosu ve domates sosu kullanılır.

Geleneksel Et Yemeği: Bhel Puri

Geleneksel et yemeği olarak tüketilen Bhel Puri, sebze ve baharatlı etler ile yapılmaktadır. Yemeğin yanında papdi adı verilen yoğurt ile servis edilmekte, bölge halkı tarafından çok sevilmektedir.

Sokak Satıcılarının En Ünlü Lezzeti: Kmeea

Keçi etinin bezelye ve zencefil ile harmanlanması ile oluşan kmeea, sokak satıcılarının en ünlü yemeklerinden birisidir. Şehirde her noktada görebileceğiniz kmeea satıcıları, farklı lezzet ve soslarla bu yemeği bütünleştirmektedir.

Konaklama İçin Bangalore Otel Seçenekleri

Bangalore İstanbul arası uçakla kaç saat sorusunu dikkate alarak mutlaka otel giriş saatlerini öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi halde havalimanı çıkışlarında polis kontrolünde takılabilirsiniz. Bangalore ke

The Park Bangalore

5 yıldızlı olan otelde aradığınız tüm imkanlar bulunmaktadır. Özellikle, havuz ve çocuk oyun alanları ile otel içerisinde dahi keyifli vakit geçirebilirsiniz. Odaların günlük ücreti ise 1000 rupidir.

14/7, Mahatma Gandhi Road, Bengaluru, Karnataka 560042, Hindistan
Hotel Royal Orchid Bangalore

Bangalore'nin en iyi otellerinden birisi olan Hotel Royal Orchid Bangalore, şehrin hemen merkezinde bulunur. Klima, havuz, bar, çocuk oyun alanı ve otopark hizmetleri bulunan otelde günlük oda ücreti ise 900 rupidir. Bangalore İstanbul uçak seferleri hakkında bilgi alınarak, otelinizden transfer hizmetini de ücretsiz olarak alabilirsiniz.

1, Golf Avenue, Adjoining KGA Golf Course, HAL Old Airport Rd, Bengaluru, Karnataka 560008, Hindistan
The Pride Hotel Bangalore

4 yıldızlı olan otelde pek çok donanım bulunmaktadır. Havalimanından transfer hizmeti de veren otel, internet, ulaşım, bar, restoran gibi imkanlara sahiptir. Otelin günlük oda ücreti ise 600 rupidir.

93, Richmond Rd, Langford Gardens, Bengaluru, Karnataka 560025, Hindistan

Bangalore Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Katunay - Bangalore 1.303,01 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Bangalore 2.219,19 TL 13 Saat 55 Dakika
Delhi - Bangalore 3.003,21 TL 2 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bangalore ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
25 Temmuz 2018
Uçak yolculukları belki de tüm seyahat çeşitlerinin arasından en ilginci ve kimileri için en eğlencelisidir. 1919 yıllarında Zeplinlerle başlayan hava yolculuğu macerası, günümüzde tam donanımlı, konf

Bangalore Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bangalore Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:22:18
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bangalore, (BLR)
BLR
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948