1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Barselona Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
29°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
29°C
18 Temmuz
Perşembe
Açık
30°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Barselona Şehri En İyileri
  • Müzeler
  • Triomf Anıtı
  • Paella
Barselona

En Ucuz Barselona Varışlı Uçak Seferleri

23 Tem 2019
Marsilya - Barselona
Vueling Airlines
13 Ağu 2019
Madrid - Barselona
Air Europa Lineas Aereas
31 Tem 2019
02 Ağu 2019
Milano - Barselona
Vueling Airlines
31 Tem 2019
07 Ağu 2019
İzmir - Barselona
Eurowings
21 Tem 2019
05 Ağu 2019
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Barselona Kalkışlı Uçak Seferleri

Barselona - Marsilya
Vueling Airlines
19 Tem 2019
Barselona - Milano
Vueling Airlines
25 Tem 2019
25 Tem 2019
Barselona - Granada
Vueling Airlines
16 Tem 2019
Barselona - Vigo
Air Europa Lineas Aereas
23 Tem 2019
Barselona - İstanbul
Aegean Airlines
17 Tem 2019
Barselona - İzmir
Ukraine International Airline
11 Ağu 2019
11 Ağu 2019
21 Tem 2019
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Barselona Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Barselona Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Barselona Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Barselona Havaalanları
Ülke Kodu
ES
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,15 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 EUR

Barselona’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Barselona uçak bileti kullanıp Barselona’ya gidenlerin üstünde düşünmesi gereken şeylerden biri ne zaman Barselona’ya gitmek olmalı.

365 gün güzel olan şehre özellikle ilkbaharda nisan gibi giderseniz hem festivaller hem de birçok etkinlik açısından çok şanslı olursunuz. Kış ayları biraz daha sakin geçiyor ancak en uygun ulaşım rakamlarını da bu dönemde bulmak mümkün.

Sıcak bir havası olan Barselona’da yazları çok sıcak bir hava söz konusu. Hafta sonları en yoğun günleri Barselona’nın.

Barselona Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Barselona uçak bileti alarak şehre gidenlerin havalimanından şehir merkezine gitmek için birçok alternatif yolu var. Farklı ulaşım seçeneklerinden herhangi birini kullanarak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Barselona havalimanı birden fazla terminale sahip çok büyük bir havalimanı. Günün 24 saati bir yoğunluk görülüyor. Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım için en sık tercih edilen ulaşım aracı Aeronbus otobüslerdir. Araçlar ortalama 10 dakikada bir karşılıklı olarak hareket ediyor. Ortalama 30 dakika içinde Plaça Catalunya bölgesine ulaşan araçlar terminal 1’den ve terminal 2’den hareket ediyor. Aerubus ulaşım seçeneği kısa süre içinde sizi Barselona’daki merkez noktalarına ulaştırıyor. Gün ve saat yoğunluğuna göre zaman zaman 5 dakikada bir bu araçlar hizmet veriyor.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 4,10 EUR

Barselona havalimanından hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız bir diğer seçeneğiniz de trendir. 2 numaralı terminale yakın Aeropuerto durağından hareket eden tren yaklaşık olarak merkeze 25 dakika içinde ulaştırıyor. Trenin kalkış sıklığı 30 dakika. Havalimanın birçok noktasından tren istasyonuna ücret ödemeden kullanabileceğiniz servisler var. Söz konusu trenleri en son saat on iki civarı kullanabiliyorsunuz. Hizmet 24 saat değildir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 4,50 EUR

Barselona’nın her yerinde en iyi ulaşım seçeneklerinden biri Metro. Havalimanı şehir merkezi arasında da en iyi ulaşım seçeneklerinden biri Metro. Sabah saat 05:00’te başlayan Metro seferleri havalimanı şehir merkezi ve şehir merkezi havalimanı arası devam ediyor. Ortalama 7 dakika aralıklarla seferi olan Metro seçeneği ile Barselona şehir merkezine 30 dakika içinde varabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine hızlı ulaşım sağlamak, rahat bir gezi seçeneği olsun istiyorsanız en önemli seçeneğiniz onlarca araç kiralama firmasından birini seçebilirsiniz.

Barselona Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Barselona havalimanında yolcuların ihtiyacı olabilecek herşey düşünülmüştür ve hizmetinizdedir.

Barselona’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Barselona uçak bileti alarak avantaj yakalayanlar mutlaka yöresel yemeklerinden tatmalı. Her damak tadına uyan yemek seçenekleri yanında, tamamen bu bölgeye ait çok özel tatları dünyaca ünlü restoran ve cafelerde tatma imkanınız var. Dünyanın her köşesinden Barselona yemeklerini yemeye gelen insanlar oluyor. Katalan bölgesi özellikle Barselona bu konuda bir marka durumunda.
  2. Barselona en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu için çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Şehir nerdeyse tarihin üstüne kurulmuş durumda. Yüzyıllardır çok iyi korunan tarihi yapıları gezerken gerçekten o günleri yaşama hissi veriliyor. Barselona’da birçok yerde kaldırım taşları bile en az 200 yıllık. Müze anlamında da tatmin edici bir şehir. Onlarca farklı konuda dünya çapında müzesi var.
  3. Sokakları, festivalleri 365 gün süren 24 saat yaşayan bir şehir Barselona. hangi caddesini, sokağını gezerseniz gezin kendinize uygun bir eğlence bulabiliyorsunuz. Özellikle sokak eğlenceleri en çok olan şehirlerden biri olması ile biliniyor.
  4. Barselona modası, moda haftaları ve dünyanın en ünlü markalarının birleşme noktası Barselona. Binlerce euro değerinde butikler ile birkaç euro değerinde giysilere kadar tam bir alışveriş şehri.
  5. Barselona Katalan bölgesinde bir şehir. Bu, şehre İspanya’dan çok farklı bir kültür katıyor. Bunu şehre girer girmez anlıyorsunuz. Katalan diğer adı ile Bask bölgesinin tam bir yansıması Barselona.

Barselona Hakkında

İspanya'nın Bask olarak geçen bölgesinde ki en çok ilgi gören şehir Barselona. Barselona şehri Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri şehir tam bir kültür mozaiği durumunda. Barselona dünyanın en çok ilgi gören ve turist çeken bölgeleri arasında bulunuyor.

Barselona özerk yapısının da etkisi ile birden fazla dilin, söyleyişin olduğu bir şehir. İspanyolca konuşulan şehirde yerel halk kendi arasında Baskça diğer adı ile Katalanca konuşuluyor. Buna karşın gideceklerin farklı iletişim konusunda korkmasına gerek yok.

Turizmi çok gelişmiş olan Barselona’da da her yerde İngilizce konuşanlara rastlamak mümkün. Kendi aralarında Katalanca konuşsalar da turistler için ağrılıklı İngilizce ve İspanyolca konuşuluyor. Barselona'da yaşayan halk kendi arasında çok farklı bir şive kullanıyor. Barselona’yı ziyaret ettiğinizde bu farkı açık şekilde gözlemleyebileceksiniz.

Barselona Fotoğraf Galerisi

Barselona Nerede?

Barselona Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 EUR
Taksi
2,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Barselona’da ulaşım için birçok araç seçenekleri bulunmaktadır. Birçok şehre göre Barselona’da en çok kullanılan ulaşım aracı otobüsler değil, metro ve tramvaydır. Yerli halk ve ziyaretçiler Barselona’da en çok metroyu ve tramvayı kullanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı yerlerine gitmeyi hedefleyen kişiler metro ve tramvay dışında belediyenin otobüsleri de kullanılmaktadır. Metro ve tramvaya göre fiyat farkları çok fazla olmamasına rağmen diğer seçeneklere göre daha az tercih edilmektedir.

Barselona Vize Şartları

İspanya Vize İstiyor mu?
Evet
İspanya Vize Ücreti
60 EUR
İspanya Vize Detayları
90 Güne kadar kalacak kişiler İspanya Schengen vizesine başvuru yapabilir.

Barselona’da Gezilecek Yerler

La Sagrada Familia
Park Güell
La Rambra
Gotik Mahalle
Ciutadella Parkı
Dünyaca Ünlü La Sagrada Familia Kilisesi

Gotik mimarinin en önemli örneklerinden biri olan La Sagrada Kilisesi 2 milyonun üstünde yerli yabacı turist ağırlıyor. Çok önemli bir mimari eser olan kilisede günümüzde hala çalışmalar devam ediyor. Barselona şehri için sembol niteliği taşıyor.

Özel Bir Park Park Güell

1910 yılında ünlü bir iş adamı tarafından bir site olması için başlanan yapılaşma günümüzde dünyaca ünlü bir park olarak hizmet veriyor. Birçok mimari kültürün bir arada gözlemenin mümkün olduğu parkta kemerler, eğlence alanları gibi seçenekler var. Şu anda dünya mirası listesinde olan yerlerden biri.

Özel Bir Cadde La Rambla

Barselona’ya yolu düşen herkesin mutlaka uğradığı cadde La rambla. Eski Barselona’ya yakın olan cadde alışveriş, yeme içme, farklı dükkanları, çiçekleri ile dünyaca ün salmıştır. Kökü 19. yüzyıla dayanan cadde her sene milyonlarca turisti çekmeyi başarıyor.

Eski Barselona Gotic Mahalle

11. ile 16. yy arasında aktif kullanılan inşası tamamen tamamlanan bu mahalle Barselona’nın kalbi olarak nitelendiriliyor. Bunca yıl geçmesi rağmen korunması başarılmış olan Gotik mahalle küçük hediyelik dükkanları kafeleri ile farklı bir deneyim sunuyor.

Nefes Almak İçin Ciutadella Parkı

Barselona’da temiz bir hava ve doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız seçiminiz mutlaka şehrin ciğeri olarak adlandırılan ciutadella parkı olmalı. Parkın tam ortasında Napolyon döneminden kalma bir kale yer alıyor. Birçok yaşam alanının olduğu parkta yemek yiyip alışveriş yapabilir ya da çimlere uzanabilirsiniz. Bu parkın içinde birde doğal tarihi müzesi var.

Triomf Anıtı

Barselona için en önemli yapılardan biri Triomf zafer anıtı. Birçok fotoğrafa konu olan anıtı görmeden Barselona’ya gezilmiş sayılmıyor. Anıtın etrafındaki parklarda nefes alma imkanınızda olacaktır.

Barselona’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Paella
Tabas
Patates Bravas

Barselona, gezilecek yerleri kadar restoranları yeme içme kültürü ile de dünyaca ünlü. Barselona uçak bileti ile Barselona’ya yolu düşünlerin mutlaka tatması gereken çok önemli tatlar var. Bunları tatmadan kesinlikle buradan ayrılmamalısınız. Özellikle bu yemekler için bile Barselona turist çekiyor. Karides vb. deniz mahsulleri, tavuk ya da et ile yapılan paella çok eski bir yemek. Bulgur pilavı benzeri olan bu yemek günümüzde çok popüler.

Küçük Ekmekler İle Tabas

Barselona’nın yeme konusunda en önemli turistik seçeneği Tabas. Biribirinden farklı tatlardaki ekmeklerin üstüne balıktan, sosise kadar birçok farklı şey ekleniyor ve ortaya çok farklı bir lezzet çıkıyor. Tabas Barselona’da turistler tarafından çok tüketildiği gibi yerli halk tarafından da çok tüketiliyor. Tabas çok makul fiyatlar ile bulunabilir. 1 Euro’ya Tabas bulmak mümkün

Patates Bravas Denenmeli

Patates kızartmasının bir benzeri olan Bravas çok ilgi görüyor. Bravasta elma dilimli patatesler dilerseniz farklı baharatlar ile harmanlanıyor. Üzerine başta sarımsaklı yoğurt olmak üzere onlarca farklı sos seçmek mümkün.

Deniz Mahsulleri

Denizden çıkan nerdeyse her şey Barselona’da masalara geliyor. Farklı bir tat yakalamak için böyle bir seçenek söz konusu olabilir. Deniz mahsullerinin verildiği her bütçeye uygun yüzlerce lokantayı Barselona’da her yerde bulabilirsiniz.

Konaklama İçin Barselona Otel Seçenekleri

Ucuz Barselona uçak bileti ile şehre gittikten sonra dünya çapında bir konaklama yapabildiğiniz gibi evinizdeki rahatı da yakalama imkanınız var.

Room Mate Pau Oteli

Barselona şehir merkezine yakın konumda bulunan otel 3 yıldızlı olmasına karşın 5 yıldız hizmeti vermekte. Yerli yabancı misafirleri ağırlayan otelde %100 memnuniyet ile ayrılırsınız. Araç kiralama hizmetinden, wifi hizmetine restorandan, toplantı alanlarına kadar her şeye mevcut.

Carrer de Fontanella, 7, 08010 Barcelona, İspanya
Andante Hotel

Barselona’da samimi bir ortam ve lüksü bir arasa istiyorsanız gezilecek görülecek yerlere yakın bir konaklama istiyorsanız bu otel kesinlikle en iyi seçeneklerden biri. Kültür turizmi için gidenler için özellikle çok iyi konumda.

Av. de les Drassanes, 23, 08001 Barcelona, İspanya
Hotel El Palace

Saraylara benzer tasarımı ile İspanya’da krallar layık bir hizmet için en iyi seçeneklerden biri 5 yıldızlı Hotel El palace

Gran Via de les Corts Catalanes, 668, 08010 Barcelona, İspanya

Barselona Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Porto - Barselona 214,92 TL 1 Saat 49 Dakika
Lizbon - Barselona 239,95 TL 1 Saat 50 Dakika
Marsilya - Barselona 289,05 TL 1 Saat 10 Dakika
Madrid - Barselona 372,62 TL 1 Saat 15 Dakika
Bükreş - Barselona 426,34 TL 2 Saat 10 Dakika
Berlin - Barselona 541,08 TL 2 Saat 35 Dakika
Stuttgart - Barselona 547,00 TL 1 Saat 50 Dakika
Milano - Barselona 560,78 TL 1 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Barselona ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si
Ucuz Uçak Biletleri Fırsatlarıyla Cezbeden Yurtdışı Rotaları
Ucuz Uçak Biletleri Fırsatlarıyla Cezbeden Yurtdışı Rotaları
18 Mart 2018
Yurtdışı seyahatlerinin en büyük masrafları arasında konaklama ve yol masrafları yer almaktadır. Bu nedenle bu masrafların en aza indirilmesi ve daha ekonomik hale getirilmesi, tatil bütçesinde büyük

Barselona Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biz çok keyif aldık, ailecek gitmiştik güzel bir yer babam bulmuştu burayı
Türkiyenin aksine farklı yerleri görmeyi seviyorum bu sefer ki durağım burası bakalım nasıl biryer görücez
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
Maç için gitmiştik, bir daha gitmek nasip olur mu bilmem ama kesin gidin
deplasman için geldik ve muazzam şehir
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Barselona Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:03:22
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Barselona, (BCN)
BCN
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948