1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Ekvador
Uçak Bileti

Nüfus
16.385.068
Başkent
Quito
Para Birimi
Amerikan Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT -5
Telefon Kodu
+593
Resmi Dil
İspanyolca
Ort. Yemek Fiyatı
8 USD
Ort. İçecek Fiyatı
2 USD
İstanbul - Quito Uçuş Süresi
18 saat
İstanbul - Quito Uçuş Mesafesi
11.471 km

En Ucuz Türkiye - Ekvador Uçak Seferleri

İstanbul - Guayaquil
Air Europa Lineas Aereas
19 Kas 2019
İzmir - Quito
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Gaziantep - Quito
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Gaziantep - Guayaquil
Türk Hava Yolları
16 Kas 2019

En Ucuz Ekvador Kalkışlı Uçak Seferleri

19 Kas 2019
Quito - Lima
Avıanca
28 Kas 2019
Quito - Londra
Avıanca
19 Kas 2019
Quito - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
09 Ara 2019
Guayaquil - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
04 Ara 2019
Quito - Beyrut
Iberıa
30 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ekvador Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ekvador Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ekvador’a Nasıl Gidilir?

Dünya’yı kuzey ve güney yarım küre olarak ikiye bölen ekvator çizgisi tahmin edebileceğiniz üzere, Ekvador isimli ülkeden geçmektedir. İsmini bu çizgiden alan ülkenin başkenti Quito ise, ülkenin yerel dillerinden birisi olan Quichia dilinde dünyanın merkezi anlamına gelmektedir. Deniz seviyesinden tam 2800 metre yükseklikte kurulu olan bu şehir hem dünyanın en yüksekte bulunan başkenti, hem de dünya üzerinde güneşe en yakın olan nokta konumundadır.

Ekvador, ülkemizden vize talep etmeyen ülkelerden bir tanesi konumundadır. 90 günü aşmayan ziyaretlerinizde ülkeye sadece pasaportunuzla giriş yapabiliyorsunuz. Ancak Ekvador’a ulaşım biraz zorlu bir süreç. Ülkemizden Ekvador uçak bileti alarak direkt ulaşabileceğiniz uçak seferlerinin bulunmadığı ülkeye, Amsterdam ve Madrid gibi Avrupa şehirlerinden aktarma yaparak ulaşabileceğiniz gibi, ülkenin kuzeyindeki sınır komşusu Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya uçak bileti alarak da aktarma yapabilirsiniz.

Ekvador Vize Şartları Neler?

Ekvador Vize İstiyor mu?
Hayır
Ekvador Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 gün
Ekvador Vize Şartları

Ekvador uçak bileti alarak ülkeye seyahat etmeden önce Ekvador Vize Şartlarını bilmelisiniz.

Ülkemizden Ekvador’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar olan süreler için vize talep edilmemektedir.

Vize talep etmeyen Ekvador’a seyahat etmek için ödemeniz gereken herhangi bir vize ücreti de bulunmamaktadır.

Ekvador’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Tropikal iklimin etkili olduğu Ekvador’da, yıl boyunca yüksek sıcaklık değerleri görülüyor. Bütün yıl boyunca ziyaret edebileceğiniz ülkelerden birisi olan Ekvador’u ziyaret etmek için en uygun zamansa havaların birazcık daha olsun ılıman olduğu ilkbahar aylarıdır.

Ekvador Hakkında Bilgiler

Kolonyal dönemde İspanya’ya karşı ilk bağımsızlık hareketini başlatmış olan ülke, bizler için çok farklı doğal ve tarihi güzellikler sunmakta.

Ekvador Başkenti

Ekvador’un başkenti, 2800 metre yükseklikte kurulmuş olan Quito şehridir.

Ekvador Nüfusu – Ekvador Resmi Dili

Ekvador nüfusu 2016 tahminlerine göre 16.385.068 kişidir. Ülkenin resmi dili İspanyolca olmakla beraber yerel halkların kullandığı 13 farklı dil de mevcuttur.

Ekvador Para Birimi

Ekvador para birimi Amerikan Doları’dır. Para biriminin uluslararası kodu USD şeklindedir.

Ekvador’da Saat Kaç?

Ekvador Türkiye saat farkı -8:00’dir. Yani ülkemizde saat 18:00 iken Ekvador’da saat 10:00’dur.

Ekvador’da Ne Ucuz? Ekvador'dan Gelirken Ne Getirilir?

Orta Amerika’da yer alan bu ülkeden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız hemen belirtelim ki Ekvador için ucuz bir ülke denemez. Çevresindeki komşu ülkelere göre daha pahalıdır. O yüzden elektronik aletler gibi teknolojik cihazlar yerine daha çok bölgeye özgü el yapımı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ekvador Nerede?

Ekvador’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Vizesiz Seyahat
• Galapagos Adaları
• Volkanlar Diyarı
• Koloni Dönemine Ait Şehirler
• Yağmur Ormanları
  1. Yurtdışı seyahatler için insanların gözünü korkutan belki de en büyük sebep vize işlemleridir. Vize alabilecek miyim, reddedilirse uçak biletim yanar mı gibi sıkıntılar yüzünden ikilemde kalınabilmektedir. Ancak Ekvador için böyle bir durum söz konusu değil zira ülkemizden gelecek turistler için 90 güne kadar vize istenmiyor.
  2. Birçoğumuzun yerini bile bilmediği ancak ismini duyduğumuzda “Bu ismi daha önce duymuştum.” Diyebileceğimiz nadir yerlerden birisidir. Galapagos kaplumbağaları dünyaca meşhurdur. Ada üzerinde öylesine büyük bir canlı çeşitliliği vardır ki bilim insanlarının araştırmalarında hep öncelikli tercihi haline gelmiştir.
  3. Ekvador içerisinde yüzlerce volkan bulunuyor ve bunlardan bazıları hala aktif durumda. Dağlardan birkaçına tırmanabilir ve ayaklarınızın altındaki yağmur ormanları manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
  4. İspanyollar’ın Amerika’ya ilk yerleştikleri zamanlarda kurulan koloni dönemine ait şehirler günümüzde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor ve hala ilk günkü hallerinde korunuyorlar. Öyle ki Ekvador’un başkenti Quito, komple şehir olarak UNESCO listesindedir ve bu listeye giren ilk şehirdir.
  5. Tropikal yağmur ormanları ile kaplı bu ülkede ömrünüzde daha önce görmediğiniz belki de adını bile duymadığınız canlılarla tanışabilir, muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ekvador’un En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Ekvador uçak bileti sayesinde ulaşabileceğiniz ülkede gezip görmeniz gereken en güzel şehirler şu şekildedir:

Quito

Ülkenin başkenti ve ikinci büyük şehri olan Quito, sahip olduğu kolonyal dönem yapıları sayesinde açık hava müzesi gibidir. Tam da bu yüzden şehir tamamen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Galapagos Adaları

Adeta dünya üzerindeki cennet olan bu adalarda oldukça fazla sayıda canlı çeşitliliği mevcuttur. Adalar, muhteşem doğası, tertemiz suları, görülmeye değer manzarası ile keşfedilmeyi bekliyor.

Esmeraldas

Ekvador’un kuzeybatısında bir kıyı şehri olan Esmaraldas, sahip olduğu ülkenin en popüler plajları sayesinde turistlerin de ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Ekvador’da Gezilecek Yerler

Uçtan uca doğal güzellikler, tarihi yapıtlar, plajlar, volkanlar ve tropik yağmur ormanları ile kaplı Ekvador’da gezilecek yerler listesi için bazı önerilerimiz şu şekilde:

Ekvador’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ekvador’da deniz turizmi için bulunuyorsanız yada sıcak havadan bunalıp biraz serinlemek isterseniz bunun için iki önerimiz mevcuttur. İlki ülkenin kuzeybatısında yer alan Esmeraldas kenti. Bu şehir ülkenin en popüler plajlarına ev sahipliği yapıyor ve yılın her ayı turistlerin de uğrak noktası oluyor. İkinci alternatifiniz ise Galapagos Adaları’nda yer alan Puerto Ayora adası. El değmemiş sahilleri, tertemiz suları ve muhteşem manzarası ile kesinlikle görülmeye değer.

Ekvador’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ekvador tam olarak alışveriş için uygun bir ülke diyemeyiz. Elektronik ve teknolojik cihazların, ayrıca genel olarak hayatın pahalı olduğu ülkede özel olarak alabileceğiniz bir ürün yok. Ancak sevdiklerinize hatıra olarak alabileceğiniz bölgede üretilen el yapımı hatıralıklardan satın alabilirsiniz.

Ekvador’un Doğal Güzellikleri

Büyük kısmı yağmur ormanları ve volkanlar ile kaplı Ekvador’da sakin bir plajda iken 2 saatlik bir yolculuk sonucunda 2800 metre yükseklikte kolonyal dönem mimarisi ile inşa edilmiş başkente ulaşabilirsiniz. Bu kadar çok çeşitliliğin bu kadar küçük bir alana sıkıştığı nadir ülkelerden birisi olan Ekvador’da Galapagos Adaları, volkanlar, yağmur ormanları, Esmeraldas kentindeki plajlar ve tabiki Ekvator çizgisi görmeniz gereken yerlerdendir.

Ekvador’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ekvador’un sahip olduğu en önemli tarihi yer başkentidir. Kolonyal dönem İspanyol mimarisi ile inşa edilmiş kentin eski bölümü tamamen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Başkente vardığınızda eski şehire gidip muhteşem yapıları görmeden dönmemeniz tavsiye edilmektedir.

Ekvador’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

1. Hornado
2. Llapingachos
3. Seco de Chivo
4. Fanesca

Somali, Yemen, Fransız ve Hint mutfağının birleşimi ile oluşmuş Ekvador mutfağında daha çok Orta Doğu’da sık kullanılan baharatlar tercih ediliyor.

Lezzetli Sokak Yemeği, Hornado

Ekvador’un dağlık bölgelerdeki şehirlerinin sokaklarında sıklıkla bulunabilecek bu yiyecek, kızarmış kırmızı etin patatesle sunulmasından oluşuyor.

Bilindik Bir Lezzet, Llapingachos

Yuvarlak patates toplarının kızartılması ile yapılan bu yemek ülkemizde yediklerimize oldukça benzemektedir.

Keçi Güveci, Seco de Chivo

Keçi etinin domates, biber, baharatlar ve çeşitli sebzelerden yapılan bir tür güveç.

Paskalya Yemeği, Fanesca

Dini bir önemi olan bu yemek sadece Hristyanlar’ın Paskalya haftasında yapılmaktadır. Bu açıdan ülkemiz kültüründeki aşureye benzer bir yönü de bulunmaktadır. Yemek bir çeşit çorba olmakla birlikte içerisinde balkabağından bezelyeye, mısırdan barbunyaya birçok tahıl içerir. Tüm bu içerikler sütle pişirilerek yemek tamamlanır.

Ekvador Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Panama - Quito 1.609,34 TL 15 Saat 56 Dakika
Lima - Quito 1.789,82 TL 2 Saat 20 Dakika
Bogota - Quito 2.046,84 TL 18 Saat 30 Dakika
İstanbul - Guayaquil 3.912,60 TL 34 Saat 20 Dakika
Londra - Quito 4.135,65 TL 16 Saat 45 Dakika
İstanbul - Quito 5.950,00 TL 30 Saat 20 Dakika
İzmir - Quito 6.978,00 TL 26 Saat 36 Dakika
Gaziantep - Quito 7.109,74 TL 26 Saat 56 Dakika
Gaziantep - Guayaquil 7.288,47 TL 31 Saat 28 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ekvador ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
23 Ekim 2019
Evde oturmak mı tatile çıkmak mı desek hepimiz tatili seçeriz ancak bütçesini düşününce bazen gözümüz korkmuyor değil! Evden oturmaktan daha fazla bütçe istediği tabii ki doğru ama fiziksel ve zihinse
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
07 Şubat 2019
Bazıları kış aylarını evinde geçirmek ve soğuktan kaçmak isterken, bazıları kışı sevinçle karşılar. Eğer siz de kar yağışına karşı sıcak çikolatanızı alıp etrafı izlemeyi, kar topu savaşı yapmayı ve m
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse

Ekvador Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

H*** A***
13 Ekim Cumartesi
Quito
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
İ*** Ö***
23 Ekim Salı
Guayaquil
Kamp için gitmiştik 2 gün ıslandık ama olsun deydi
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ekvador Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.11.2019 16:44:21 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Quito, (UIO)
UIO
EC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038