1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Ekvador Uçak Bileti

Ekvador Nüfusu
16.385.068
Ekvador Başkenti
Quito
Ekvador Resmi Dili
İspanyolca
Ekvador Zaman Dilimi
GMT -5
Ekvador Para Birimi
Amerikan Doları (USD)
Ortama Yemek Fiyatı
8 USD
Ekvador Telefon Kodu
+593
Ortama İçecek Fiyatı
2 USD
İstanbul - Quito Uçuş Süresi
18 saat
İstanbul - Quito Uçuş Mesafesi
11.471 km

En Ucuz Türkiye - Ekvador Uçak Seferleri

İstanbul - Quito
Air Europa Lineas Aereas
11 Haz 2020
İstanbul - Guayaquil
Air Europa Lineas Aereas
01 Haz 2020
İzmir - Quito
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Gaziantep - Quito
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020

En Ucuz Ekvador Kalkışlı Uçak Seferleri

Guayaquil - Miami
American Airlines
23 Haz 2020
Quito - Lima
Lan Ecuador
17 Haz 2020
Quito - Londra
American Airlines
17 Haz 2020
Guayaquil - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
01 Haz 2020
Quito - Bükreş
Avıanca
05 Haz 2020
05 Haz 2020
Quito - Kahire
American Airlines
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ekvador Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Ekvador Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Ekvador’a Nasıl Gidilir?

Dünya’yı kuzey ve güney yarım küre olarak ikiye bölen ekvator çizgisi tahmin edebileceğiniz üzere, Ekvador isimli ülkeden geçmektedir. İsmini bu çizgiden alan ülkenin başkenti Quito ise, ülkenin yerel dillerinden birisi olan Quichia dilinde dünyanın merkezi anlamına gelmektedir. Deniz seviyesinden tam 2800 metre yükseklikte kurulu olan bu şehir hem dünyanın en yüksekte bulunan başkenti, hem de dünya üzerinde güneşe en yakın olan nokta konumundadır.

Ekvador, ülkemizden vize talep etmeyen ülkelerden bir tanesi konumundadır. 90 günü aşmayan ziyaretlerinizde ülkeye sadece pasaportunuzla giriş yapabiliyorsunuz. Ancak Ekvador’a ulaşım biraz zorlu bir süreç. Ülkemizden Ekvador uçak bileti alarak direkt ulaşabileceğiniz uçak seferlerinin bulunmadığı ülkeye, Amsterdam ve Madrid gibi Avrupa şehirlerinden aktarma yaparak ulaşabileceğiniz gibi, ülkenin kuzeyindeki sınır komşusu Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya uçak bileti alarak da aktarma yapabilirsiniz.

Ekvador Vize Şartları Neler?

Ekvador Vize İstiyor mu?
Hayır
Ekvador Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 gün
Ekvador Vize Şartları

Ekvador uçak bileti alarak ülkeye seyahat etmeden önce Ekvador Vize Şartlarını bilmelisiniz.

Ülkemizden Ekvador’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar olan süreler için vize talep edilmemektedir.

Vize talep etmeyen Ekvador’a seyahat etmek için ödemeniz gereken herhangi bir vize ücreti de bulunmamaktadır.

Ekvador’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Tropikal iklimin etkili olduğu Ekvador’da, yıl boyunca yüksek sıcaklık değerleri görülüyor. Bütün yıl boyunca ziyaret edebileceğiniz ülkelerden birisi olan Ekvador’u ziyaret etmek için en uygun zamansa havaların birazcık daha olsun ılıman olduğu ilkbahar aylarıdır.

Ekvador Hakkında Bilgiler

Kolonyal dönemde İspanya’ya karşı ilk bağımsızlık hareketini başlatmış olan ülke, bizler için çok farklı doğal ve tarihi güzellikler sunmakta.

Ekvador Başkenti

Ekvador’un başkenti, 2800 metre yükseklikte kurulmuş olan Quito şehridir.

Ekvador Nüfusu – Ekvador Resmi Dili

Ekvador nüfusu 2016 tahminlerine göre 16.385.068 kişidir. Ülkenin resmi dili İspanyolca olmakla beraber yerel halkların kullandığı 13 farklı dil de mevcuttur.

Ekvador Para Birimi

Ekvador para birimi Amerikan Doları’dır. Para biriminin uluslararası kodu USD şeklindedir.

Ekvador’da Saat Kaç?

Ekvador Türkiye saat farkı -8:00’dir. Yani ülkemizde saat 18:00 iken Ekvador’da saat 10:00’dur.

Ekvador’da Ne Ucuz? Ekvador'dan Gelirken Ne Getirilir?

Orta Amerika’da yer alan bu ülkeden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız hemen belirtelim ki Ekvador için ucuz bir ülke denemez. Çevresindeki komşu ülkelere göre daha pahalıdır. O yüzden elektronik aletler gibi teknolojik cihazlar yerine daha çok bölgeye özgü el yapımı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ekvador Nerede?

Ekvador’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Vizesiz Seyahat
• Galapagos Adaları
• Volkanlar Diyarı
• Koloni Dönemine Ait Şehirler
• Yağmur Ormanları
 1. Yurtdışı seyahatler için insanların gözünü korkutan belki de en büyük sebep vize işlemleridir. Vize alabilecek miyim, reddedilirse uçak biletim yanar mı gibi sıkıntılar yüzünden ikilemde kalınabilmektedir. Ancak Ekvador için böyle bir durum söz konusu değil zira ülkemizden gelecek turistler için 90 güne kadar vize istenmiyor.
 2. Birçoğumuzun yerini bile bilmediği ancak ismini duyduğumuzda “Bu ismi daha önce duymuştum.” Diyebileceğimiz nadir yerlerden birisidir. Galapagos kaplumbağaları dünyaca meşhurdur. Ada üzerinde öylesine büyük bir canlı çeşitliliği vardır ki bilim insanlarının araştırmalarında hep öncelikli tercihi haline gelmiştir.
 3. Ekvador içerisinde yüzlerce volkan bulunuyor ve bunlardan bazıları hala aktif durumda. Dağlardan birkaçına tırmanabilir ve ayaklarınızın altındaki yağmur ormanları manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
 4. İspanyollar’ın Amerika’ya ilk yerleştikleri zamanlarda kurulan koloni dönemine ait şehirler günümüzde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor ve hala ilk günkü hallerinde korunuyorlar. Öyle ki Ekvador’un başkenti Quito, komple şehir olarak UNESCO listesindedir ve bu listeye giren ilk şehirdir.
 5. Tropikal yağmur ormanları ile kaplı bu ülkede ömrünüzde daha önce görmediğiniz belki de adını bile duymadığınız canlılarla tanışabilir, muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ekvador’un En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Ekvador uçak bileti sayesinde ulaşabileceğiniz ülkede gezip görmeniz gereken en güzel şehirler şu şekildedir:

Quito

Ülkenin başkenti ve ikinci büyük şehri olan Quito, sahip olduğu kolonyal dönem yapıları sayesinde açık hava müzesi gibidir. Tam da bu yüzden şehir tamamen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Galapagos Adaları

Adeta dünya üzerindeki cennet olan bu adalarda oldukça fazla sayıda canlı çeşitliliği mevcuttur. Adalar, muhteşem doğası, tertemiz suları, görülmeye değer manzarası ile keşfedilmeyi bekliyor.

Esmeraldas

Ekvador’un kuzeybatısında bir kıyı şehri olan Esmaraldas, sahip olduğu ülkenin en popüler plajları sayesinde turistlerin de ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Ekvador’da Gezilecek Yerler

Uçtan uca doğal güzellikler, tarihi yapıtlar, plajlar, volkanlar ve tropik yağmur ormanları ile kaplı Ekvador’da gezilecek yerler listesi için bazı önerilerimiz şu şekilde:

Ekvador’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ekvador’da deniz turizmi için bulunuyorsanız yada sıcak havadan bunalıp biraz serinlemek isterseniz bunun için iki önerimiz mevcuttur. İlki ülkenin kuzeybatısında yer alan Esmeraldas kenti. Bu şehir ülkenin en popüler plajlarına ev sahipliği yapıyor ve yılın her ayı turistlerin de uğrak noktası oluyor. İkinci alternatifiniz ise Galapagos Adaları’nda yer alan Puerto Ayora adası. El değmemiş sahilleri, tertemiz suları ve muhteşem manzarası ile kesinlikle görülmeye değer.

Ekvador’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ekvador tam olarak alışveriş için uygun bir ülke diyemeyiz. Elektronik ve teknolojik cihazların, ayrıca genel olarak hayatın pahalı olduğu ülkede özel olarak alabileceğiniz bir ürün yok. Ancak sevdiklerinize hatıra olarak alabileceğiniz bölgede üretilen el yapımı hatıralıklardan satın alabilirsiniz.

Ekvador’un Doğal Güzellikleri

Büyük kısmı yağmur ormanları ve volkanlar ile kaplı Ekvador’da sakin bir plajda iken 2 saatlik bir yolculuk sonucunda 2800 metre yükseklikte kolonyal dönem mimarisi ile inşa edilmiş başkente ulaşabilirsiniz. Bu kadar çok çeşitliliğin bu kadar küçük bir alana sıkıştığı nadir ülkelerden birisi olan Ekvador’da Galapagos Adaları, volkanlar, yağmur ormanları, Esmeraldas kentindeki plajlar ve tabiki Ekvator çizgisi görmeniz gereken yerlerdendir.

Ekvador’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ekvador’un sahip olduğu en önemli tarihi yer başkentidir. Kolonyal dönem İspanyol mimarisi ile inşa edilmiş kentin eski bölümü tamamen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Başkente vardığınızda eski şehire gidip muhteşem yapıları görmeden dönmemeniz tavsiye edilmektedir.

Ekvador’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

1. Hornado
2. Llapingachos
3. Seco de Chivo
4. Fanesca

Somali, Yemen, Fransız ve Hint mutfağının birleşimi ile oluşmuş Ekvador mutfağında daha çok Orta Doğu’da sık kullanılan baharatlar tercih ediliyor.

Lezzetli Sokak Yemeği, Hornado

Ekvador’un dağlık bölgelerdeki şehirlerinin sokaklarında sıklıkla bulunabilecek bu yiyecek, kızarmış kırmızı etin patatesle sunulmasından oluşuyor.

Bilindik Bir Lezzet, Llapingachos

Yuvarlak patates toplarının kızartılması ile yapılan bu yemek ülkemizde yediklerimize oldukça benzemektedir.

Keçi Güveci, Seco de Chivo

Keçi etinin domates, biber, baharatlar ve çeşitli sebzelerden yapılan bir tür güveç.

Paskalya Yemeği, Fanesca

Dini bir önemi olan bu yemek sadece Hristyanlar’ın Paskalya haftasında yapılmaktadır. Bu açıdan ülkemiz kültüründeki aşureye benzer bir yönü de bulunmaktadır. Yemek bir çeşit çorba olmakla birlikte içerisinde balkabağından bezelyeye, mısırdan barbunyaya birçok tahıl içerir. Tüm bu içerikler sütle pişirilerek yemek tamamlanır.

Ekvador Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Lima - Quito 1.081,31 TL 2 Saat 22 Dakika
Bogota - Quito 2.347,08 TL 16 Saat 56 Dakika
Panama - Quito 2.758,39 TL 9 Saat 35 Dakika
Londra - Quito 3.179,91 TL 16 Saat 26 Dakika
İstanbul - Quito 4.492,06 TL 24 Saat 40 Dakika
İstanbul - Guayaquil 5.151,95 TL 27 Saat 30 Dakika
Kahire - Quito 6.219,65 TL 40 Saat 20 Dakika
İzmir - Quito 8.894,16 TL 33 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Quito 9.110,82 TL 29 Saat 55 Dakika
Bükreş - Quito 11.735,08 TL 38 Saat 42 Dakika

Ekvador Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ekvador uçak bileti ne kadar?
  Ekvador varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Quito olup, bilet fiyatı 4.492,06 TL'dir.
 • Ekvador uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Europa Lineas Aereas, Air France, American Airlines, Avıanca, Lan Chile, Türk Hava Yolları.
 • Ekvador ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Quito arası 18 saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Ekvador ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Ekvador başkenti neresidir?
  Başkent Quito şehridir.
 • Ekvador para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Amerikan Doları (USD)
 • Ekvador nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 16.385.068 kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ekvador ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
17 Şubat 2020
1999 yılından bu yana bir il olan Düzce, Türkiye’nin 81. İli! Karadeniz’in yemyeşil, en şirin şehirlerinden biri ve Batı Karadeniz’in ayakta kalan tek antik kentidir. Düzce’de gezilmesi gereken yerle
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
Dünyanın En Doğal 10 Parkı
Dünyanın En Doğal 10 Parkı
26 Ağustos 2017
Birbirinden güzel olan ve farklı görsel şölen sunan milli parkları ziyaret ederek, doğanın harikalarına şahit olabilirsiniz. Zion Milli Parkı, Utah – ABD Kaya oluşumlarını görünce kendinizi başk

Ekvador Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

S*** V***
5 Kasım Salı
Guayaquil
Çoluk çocuk hep birlikte gittik oldukça eğlenceli bir gezi oldu bizim için
Ş*** E***
15 Mart Cuma
Guayaquil
Herkesin seveceği bir yer değil belki ama eşim ve ben çok sevdik
H*** A***
13 Ekim Cumartesi
Quito
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
E*** U***
19 Ağustos Pazar
Quito
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
F*** S*** S***
11 Ekim Perşembe
Guayaquil
İnsanları çok farklı, yemekleri çok farklı herşey çok farklı
2
15
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ekvador Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 05:49:41 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Quito, (UIO)
UIO
EC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678