1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Hurghada Uçak Bileti

Hurghada Para Birimi
Mısır Lirası (EGP)
Hurghada Zaman Dilimi
GMT +2
Hurghada Şehri En İyileri
Dalış, Hurghada Kum Müzesi, Şavarma
Hurghada Hava Durumu (25 Mayıs) 26°C Rüzgarlı
Hurghada Hava Durumu (26 Mayıs) 27°C Rüzgarlı

En Ucuz Hurghada Varışlı Uçak Seferleri

03 Haz 2020
01 Haz 2020
İstanbul - Hurghada
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Milano - Hurghada
Brussels Airlines
25 May 2020
Antalya - Hurghada
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hurghada Kalkışlı Uçak Seferleri

01 Haz 2020
23 Haz 2020
03 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hurghada Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
EG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EGP
Yemek Fiyatı
50 EGP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 EGP

Hurghada’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Hurghada uçak bilet kullanan kişilerin şehrin, her ne kadar yaz turizmi ile ün salmış bir bölge de olsa bu şehirde yazın çok uzun sürdüğü unutmaması gerekir. Hal böyle olunca da sonbahar aylarında bu şehir ziyaret edilerek hem kavurucu çöl iklimi sıcağından korunulmuş hem de aha rahat bir tatil geçirilmiş olur.

Buna ek olarak bir gezgin Hurghada'yı en uygun fiyatlı olan dönemde ziyaret etmeyi istemekte ise kış mevsimini tercih etmelidir.

Ne de olsa kış mevsiminde Hurghada en sakin dönemlerini geçirecek, talep azlığı dolayısıyla da fiyatlar düşme eğilimine girecektir.

Hurghada Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hurghada uçak bileti teminini gerçekleştirmiş olan gezginler, Hurghada Havalimanından şehir merkezine son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Ancak bu alanda çok geniş seçenekler mevcut değildir. Bunun yanı sıra Türkiye'den inen uçaklar genelde geç saatlerde indiği için toplu taşıma seçeneklerinden yararlanmak pek de mümkün olmayacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 180 EGHP

Hurghada Havalimanında en sık tercih edilen ulaşım seçeneklerinden bir tanesi taksidir. Taksi ulaşımı hem kolay hem de ucuz olduğundan dolayı tercih edilmemesi için herhangi bir sebep yoktur. Ancak Mısır genelinde taksiler ile pazarlık yapılması da elzemdir. Ne de olsa turistlerin en yaygın şekilde dolandırıldığı ülkelerden bir tanesi de Mısır'dır. Buna ek olarak dolandırıcılık olayları en sık taksilerde yaşanmaktadır. Taksimetrenin bozuk olduğu pek çok taksici tarafından iddia edilse dahi yüzde otuz civarı pazarlık yapılması her zaman için yararlı olacaktır.
Araç Kiralama
Hurghada Havalimanında pek çok ünlü araç kiralama şirketinin ofisleri de bulunmaktadır. Bu ofislerin herhangi bir tanesinde uygun fiyatla araç kiralanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Ancak Hurghada'da pek çok otel ve turistik tesis şehir merkezinin dışında yer alır. Ne de olsa Hurghada genelde otellere yönelik bir turizm potansiyeline sahiptir ve şehir merkezinde turistlere yönelik pek yoğun cazibe merkezleri mevcut değildir. Bundan dolayı kat edilecek olan mesafe uzun olduğundan dolayı araç kiralama uygun bir seçenek olarak pekala görülebilir.

Hurghada Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Hurghada Havalimanı, çok da geniş kapsamlı imkanlar sunan bir hava meydanı değildir. Hurghada uçak bileti olanlar için ihtiyaç duyabileceği hemen her türlü imkan fazlasıyla mevcuttur. Bu imkanlardan bir tanesi de araç kiralama ofisleridir.

Buna ek olarak yerel para satın alabilmek için döviz büroları da mevcuttur. Nihayetinde ihtiyaç duyulması halinde eşyaların teslim edilebileceği emanet eşya ofisleri de yer almaktadır.

Ancak Mısır'da hırsızlık ve benzeri olaylar çok sık yaşandığından dolayı bu alanlara emanet eşya bırakılması pek tavsiye edilmez. Buna ek olarak havalimanında uyunması icap ederse de dikkatli olunması gerekir.

Hurghada’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Hurghada uçak bileti avantajlarından faydalanan kişiler, Hurghada şehrinin gelişmesini sağlayan en önemli hususların başında şüphesiz ki deniz turizmi, deniz turizmini geliştiren faktörlerin başında ise dalış turizmin geldiğini bilmelidir. Öyle ki bu şehirde yunuslarla dahi dalış yapılmaktadır. Buna ek olarak bu şehirdeki otellerde dahi dalışa yönelik etkinlikler düzenlenir. Ancak denizin altı da tıpkı üstü gibi keşfedilmeye değerdir.
 2. Hurghada en nihayetinde çölde kurulu bir şehir olduğu için çöl safarisi son derece keyifli bir aktivite olacaktır. Bu safari etkinliği ağrılıklı olarak dört çarpı dört araçlar ile icra edilecektir. Aynı zamanda pek çok çöl safarisi etkinliğinde bedevi çölleri de ziyaret edilmektedir. Elbette bedevi çölü de çöl yaşantısının olmazsa olmaz unsurları arasında yer alır.
 3. Şehirde saf Mısır kültürü hakimdir. Her ne kadar gerçekten turistik ya da tarihi bir potansiyel şehir merkezi kısmında çok da fazla bulunmasa dahi yine de şehir merak edilmeye ve keşfedilmeye değerdir. Hele ki bu şehir turu balıkçı kasabasından da geçiyor ise tadına doyum olmayacaktır. Üstelik Mısır'a özgü baharatların ve yöresel ürünlerin satın alınması da mümkündür.
 4. Mısır'ın neredeyse tamamında olduğu gibi Hurghada'da da yaşam son derece ucuzdur. Gerçekten taksiler dahi o denli uygun fiyattan hizmet verir ki toplu taşıma kullanmaya gerek kalmaz.
 5. Hiçbir Hurghada ziyareti Kızıldeniz'den çıkan lezzetli balıkların tadına bakılmadan tamamlanmış sayılmaz. Ancak lokantalarda muhakkak ki Kızıldeniz balığı diye belirtilmesi lazımdır. Aynı zamanda balık ile hazırlanan çeşitli yemekler de bu güzel şehirde fazlasıyla mevcuttur.

Hurghada Hakkında

Hurghada, Mısır'ın Kahire'den sonra en büyük şehridir. Esasında bir balıkçı kasabası olarak kurulmuştur. Nitekim Hurghada da yerel lisanda balıkçı kasabası anlamını taşımaktadır. Gerçekten şehirdeki en büyük geçim kaynaklarından bir tanesi halen daha balıkçılıktır. Buna ek olarak şehrin gelişimi çok da eskilere dayanmaz.

Mısır'a alternatif bir turizm şehri yaratılmak istenmiş ve Şarm El Şeyh şehrinin yanı sıra hem hükümet, hem de yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından Hurghada şehrine yönelik yatırımlar desteklenmiştir. Nitekim Hurghada dünyanın dört bir yanından turist çeken bir cazibe merkezi haline bürünmüştür. Buna ek olarak Hurghada'da öne çıkan turistik potansiyel, deniz turizmidir.

Deniz turizminin yanı sıra safari ve balıkçı kasabası turları da son derece ilgi çekmektedir. Ancak bu şehrin müze ya da benzeri bariz şekilde öne çıkacak tarihi bir mirası yoktur. Ne de olsa tabiri caizse çölün ortasında kurulu bir şehirdir. Ancak dalış ve benzeri etkinliklerin yaygınlaşması her ne olursa olsun buraya gelen turist sayısını günden güne artırma eğilimindedir.

Hurghada Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 EGP
Taksi
2,25 EGP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hurghada'da en popüler şehir içi ulaşım aracı şüphesiz ki taksilerdir. Hem uygun fiyatları hem de hızlı ve rahat olması yönünden Hurghada şehrinde sıklıkla tercih edilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım araçları olarak sıklıkla tuk tuk adındaki motosiklet adı verilen araçlardan da istifade edilir. İşte bu araçlar, hem uygun fiyatlı bir ulaşım seçeneğidir hem de ilginç tecrübelere sahne olur. Buna ek olarak her ne kadar fazla düzenli olmasa da dolmuşlar da şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır.

Hurghada Vize Şartları

Mısır Vize İstiyor mu?
Evet
Mısır Vize Ücreti
120 TL
Mısır Vize Detayları
Vize başvuruları Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu'na yapılıyor. 20 yaş altı ve 45 yaş üstü vatandaşlarımıza kapıda 30 günlük giriş vizesi vermektedir.

Hurghada’da Gezilecek Yerler

Hurghada Kum Müzesi
Hurghada Mini Egypt
Hurghada Grand Aquarium
Hurghada El Dahar Meydanı
Hurghada Kum Müzesi

Hurghada Kum Müzesi, belki de bu şehrin en ilgi çekici yerlerinden bir tanesidir. Gerçekten çok ünlü masal kahramanlarının dahi kumdan heykellerinin yer aldığı bu müze, bir açık hava müzesi niteliğine sahiptir. Her ne kadar ağırlıklı olarak küçüklere hitap ettiği söylense dahi esasında her yaştan insanın ilgisini çekecek türden bir yerdir.

Hurghada Mini Egypt

Hurghada Mini Egypt, aslında Miniatürk benzeri bir alandır. Şöyle ki, bu alanda Mısır'ın önemli yerlerinin ve önemli yapılarının maketleri bulunur. Bu maketler arasında şüphesiz ki Mısır piramitleri de vardır. Bu sayede Mısır hakkında bir ön bilgi sahibi olmak da mümkün hale gelecektir. Gerçekten Mısır ciddi manada görülmeye değer yerler barındırdığından dolayı bu müze de muhakkak ki gezilmelidir.

Hurghada Grand Aquarium

Hurghada Grand Aquarium, çok sayıda balık türünün yaşadığı bir alandır. Her ne kadar Kızıldeniz de bu akvaryumdan aşağı kalır bir yöne sahip olmasa dahi yine de bir de bu gözle bakılması son derece keyifli bir aktivite olacaktır.

Hurghada El Dahar Meydanı

El Dahar Meydanı daha ziyade Hurghada şehrini tanımak isteyenlere hitap eden bir alandır. Her ne kadar fazla turistik bir yönü bulunmasa dahi bu şehrin turizme açılmasının ardından bu alanda da yeni düzenlemeler yapılmıştır. En azından yürüyüşler yapılması mümkün hale getirilmiştir. El Dahar meydanı, Hurghada şehir merkezi olarak da nitelendirilebilir.

Hurghada’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Falafel
Balık
Şavarma
Baharatlar
Falafel

Esasında Hurghada'ya özgü bir yemeğin varlığından söz etmek son derece güçtür. Ne de olsa bu bölge turizme dahi yeni açılmıştır ve kendine has bir mutfak kültürü pek bulunmaz. Ancak Mısır mutfağına ait pek çok yemeği bu şehirde tatmak da mümkündür. Hurghada uçak bileti olan kişiler için örnek vermek lazım gelirse falafel bunlardan bir tanesidir. Nohut ya da bakla ezmesinden imal edilen bir köftedir ve Mısır denildiği zaman belki de ilk akla gelen yemektir. Öyle ki Mısırlılar bu yemeğe kahvaltılarında dahi yer verirler.

Balık

Hurghada ziyaretlerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de Kızıldeniz'den çıkan enfes balıkların tadına bakmaktır. Buna ek olarak bu balıklar kadar lezzetli bir balığı daha önce denemediğini söyleyen çok sayıda gezgin vardır. Şüphesiz ki diğer balıklar da Hurghada'da yenilebilir, ancak bu kadar uzun yol gelindikten sonra Kızıldeniz'in nimetlerinden yararlanmamak da olmaz.

Şavarma

Şavarma esasında Türk usulü dönerden çok da farklı bir yiyecek değildir. Ancak bol miktarda baharat ve sarımsak ile hazırlanır. Öyle ki adeta dönerin içerisindeki etin tadı anlaşılmaz hale gelir. Ancak baharat ve sarımsak hassasiyeti olan kimseler azami dikkat sarf etmelidir.

Baharatlar

Mısır'da her ne kadar bir yemek olmasa da tadına bakılması icap eden çok sayıda baharat vardır. Gerçekten bu baharatlar şehrin her noktasında satışa sunulmuş durumdadır ve en azından biraz alıp kullanmak üzere getirmek oldukça mantıklıdır. Ne de olsa bu baharatlar son derece uygun fiyatlardan da satılır.

Konaklama İçin Hurghada Otel Seçenekleri

Hilton Hurghada Resort
Hem şehir merkezinde yer alan hem de uygun fiyatları ile hizmet veren oteller muhakkak ki yerel oteller olmak zorunda değildir. Gerçekten dünyaca ünlü Hilton zincirine ait bu tesis de son derece makul fiyatları ile göz doldurur. Aynı zamanda şehir merkezinde yer alan avantajlı konumu da son derece dikkat çekicidir. Buna ek olarak her şey dahil konsepti seçeneği de vardır.
Safaga Rd, Qesm Hurghada, Red Sea Governorate, Mısır
Masaya Hurghada
Bir aile işletmesi olan bu tesis, konukların beklentilerini genelde aşması ile ün yapmıştır. Ancak aile işletmesi olmasına karşın halen daha profesyonelce işletiliyor olması da takdir edilesidir. Pek çok konuk bu tesisin sağlıklı ve lezzetli kahvaltılarını takdir etmiştir.
Bldg 51، Talateen, Qesm Hurghada, Mısır
Golden Rose Hotel
Bu tesis ise genel olarak temiz oluşu ile konuklardan beğeni toplamıştır. Aynı zamanda şehir merkezine sadece iki kilometre mesafede yer alması yönünden de caziptir.
Qesm Hurghada, El Bahreyl Ahmar, Mısır

Hurghada Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kayseri - Hurghada 716,65 TL 7 Saat 25 Dakika
Samsun - Hurghada 1.019,65 TL 15 Saat 35 Dakika
Elazığ - Hurghada 1.046,73 TL 15 Saat 35 Dakika
İstanbul - Hurghada 1.521,69 TL 2 Saat 50 Dakika
Antalya - Hurghada 2.042,71 TL 6 Saat 15 Dakika
Milano - Hurghada 1.840,49 TL 20 Saat 25 Dakika

Hurghada Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hurghada uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Brussels Airlines, Clickair, Egyptair, Gulf Air, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Hurghada yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Hurghada varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Kayseri - Hurghada olup, bilet fiyatı 716,65 TL'dir.
 • Hurghada şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hurghada ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
25 Şubat 2020
Konforlu bir yolculuğun olmazsa olmazlarından biri de bavulunuzdur. Yeri geldiğinde yolculuğunuzu çekilmez bir çile dönüştüren bavullarınız, yeri geldiğinde bir seyahatin en konforu unsuru da olabilir
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne
Hazarbaba Kayak Merkezi
Hazarbaba Kayak Merkezi
06 Kasım 2019
Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Elazığ şehir merkezine 30 kilometre uzakta bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi otel ve restoran hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında gelenler için vazgeçilmez yerler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s

Hurghada Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (61)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
84 Değerlendirme
O*** E***
26 Temmuz Perşembe
Farklı bir haftasonu oldu bizim için muazzam güzellikler de yerler gördük
K*** Y***
17 Temmuz Salı
Canlı gidip görmeniz gereken ve görmeden ölmemeniz gereken biryer
A*** F*** K***
29 Haziran Cuma
Yemekleri güzeldi, içeceklleri çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Memnun kaldım.
O*** B***
27 Haziran Çarşamba
İnternette çok yazı okudum adında ve gitme fırsatım oldu gerçekten gizemli bir yer
A*** S***
14 Ağustos Salı
İnsanları çok sevecen ve masum gerçekten güzel bir şehir
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hurghada Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:39:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hurgada, (HRG)
HRG
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678