Hurghada Uçak Bileti

Hurghada Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Hurghada Hakkında Bilgiler

Hurghada, Mısır'ın Kahire'den sonra büyük şehridir. Esasında bir balıkçı kasabası olarak kurulmuştur. Nitekim Hurghada da yerel lisanda balıkçı kasabası anlamını taşımaktadır. Gerçekten şehirdeki büyük geçim kaynaklarından bir tanesi halen daha balıkçılıktır. Buna ek olarak şehrin gelişimi çok da eskilere dayanmaz.

Mısır'a alternatif bir turizm şehri yaratılmak istenmiş ve Şarm El Şeyh şehrinin yanı sıra hem hükümet, hem de yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından Hurghada şehrine yönelik yatırımlar desteklenmiştir. Nitekim Hurghada dünyanın dört bir yanından turist çeken bir cazibe merkezi haline bürünmüştür. Buna ek olarak Hurghada'da öne çıkan turistik potansiyel, deniz turizmidir.

Deniz turizminin yanı sıra safari ve balıkçı kasabası turları da son derece ilgi çekmektedir. Ancak bu şehrin müze ya da benzeri bariz şekilde öne çıkacak tarihi bir mirası yoktur. Ne de olsa tabiri caizse çölün ortasında kurulu bir şehirdir. Ancak dalış ve benzeri etkinliklerin yaygınlaşması her ne olursa olsun buraya gelen turist sayısını günden güne artırma eğilimindedir.

Hurghada Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Hurghada Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hurghada Havalimanı
flight
ba-favicon-white