Danimarka Uçak Bileti

Danimarka Hakkında Bilgiler

Danimarka doğal güzellikleri ile birlikte dünyanın mutlu ülkelerinden birisidir.

Danimarka'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği Danimarka Türkiye uçak bileti için günlük yaklaşık olarak 5 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Danimarka ucuz uçak bileti uçuş yapan havayolu şirketleri; Lufthansa, Türk Hava Yolları, SAS Airlines, KLM, olarak sıralanabilir. ülkeye, havayolu ile Danimarka Türkiye uçak seferleri doğrultusunda seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Danimarka uçak bileti satan havaalanına gitmeden Biletall.com'dan biletini kolayca temin edebilirler.

Biletall.com'da istenilen havayolu şirketi için kolayca Danimarka uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir. Seyahat edecek olan yolcular, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com'da Danimarka uçak bileti THY seçeneklerine baktığında, bilet bilgilerine ulaşabilirler. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, Danimarka uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine uygun olanı seçilebilir. Biletinizi almadan önce Schengen vizesini almayı unutmayın.

Danimarka'ya ucuz Danimarka uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Danimarka'ya değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Danimarka vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

Danimarka, ılık Körfez Akıntısı tarafından yönetilen ılıman bir iklime sahiptir. Danimarka'nın ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere dört ayrı mevsimi vardır. Nisan ve Mayıs aylarında bahar ayları ılımandır ve Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları sıcaktır. Sonbahar Eylül-Kasım ayları arasında yağmurlu ve bulutlu olmaya eğilimlidir. Aralık-Mart ayları kış aylarında soğuk ve don ve kar yağışları ile karşı karşıyadır.

Dağlık manzaralar ve eşsiz kış manzaraları bir yana Danimarka: yaz ayları ve diğer mevsimler için de misafirlerine adeta bambaşka bir evren sunmaktadır.

Danimarka'nın Başkenti

Danimarka'nın başkenti, tarihsel dokularıyla ve mutlu insanlarıyla meşhur mekânı Kopenhag'dır.

Danimarka Nüfusu - Danimarka Resmi Dili

Danimarka'nın nüfusu 5,7 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili ise Danca'dır.

Danimarka Para Birim

Danimarka, Avrupa Birliğine üye olmasına rağmen para birimi olarak Kron'u kullanır.

Danimarka'da Saat Kaç?

Yerel saat bakımından Danimarka Türkiye saat farkı +1'dir yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Danimarka'da 09:00'dur.

Danimarka'da Ne Ucuz? Danimarka'dan Gelirken Ne Getirilir?

Danimarka kendine özgü modası ile alışveriş konusunda da çok fazla alternatif sunuyor. Geleneksel Danimarka çinisi, Danimarka yemekleri, Viking takıları ve ünlü Danimarka dekorunun ögeleri alışveriş seçeneklerindendir. Aynı zamanda İskandinavların yünlü örgü ürünleri de meşhurdur.

Danimarka'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Danimarka uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

Birinci sınıf müzeler ve sergiler, festivaller, başarılı bir müzik ya da tiyatro sahnesi… Kültür birçok bulunmaktadır. Helsingør'deki eşsiz su altı Denizcilik Müzesi 2015 yılında Avrupa Yılın Müzesi olarak aday gösterildi. İskandinavya'nın büyük yiyecek, müzik, film ve moda festivallerinden bazıları Danimarka'da gerçekleşiyor. Hans Christian Andersen gibi Danimarka kültür simgeleri size zengin bir kültürel miras sunuyor.

8,700 kilometreden fazla kumsal ve yüzlerce erişilebilir tatil adasıyla birlikte, rahatlamak için mükemmel bir kumluk alanı içerir. Danimarkalılar, Danimarka'nın kumsallarında vakit geçirmeyi çok seviyorlar ve sahil etrafında noktalı tatil evleri, hanlar, sahil otelleri bulunmaktadır.

Ziyaretçiler Viking kamplarında kalabilir, savaşları görebilir ve UNESCO Dünya Mirası Sitelerini ziyaret edebilirler.

Ziyaretçiler büyük açık havada, Danimarka'nın milli parklarında yürüyüş yaparak, Danimarka'nın popüler bisiklet rotalarını bisikletle gezerek ya da hatta su sporlarında aktif vakit geçirirler. Danimarka'nın çoğu nazik bir kırsal alanda bulunur. Keşfedilmesi için açık havası hafiftir.

Yeni bir yere seyahat etmeyi ve yerel kültürün yemeklerle uygun bir tadı almayı sevenler için, Danimarka bir fırsattır. Danimarka'nın yemek mekanları son birkaç yıldır patladı ve Danimarka'nın çevresindeki birçok restoranda Nordic mutfağı yaygınlaşmıştır. Daha ucuz seçenekler için sokak yemekleri ya da Smørrebrød gibi eski Danimarkalı klasikleri denenebilir.

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz Danimarka ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun Danimarka Türkiye uçak biletleri ile birlikte Danimarka'yı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Kopenhag

Danimarka'daki iyi şehirlerinden birisi Kopenhag'dır. Bu şehirde her şey vardır. 1167 yılında kurulan Kopenhag, Danimarka'nın başkenti ve rahat kafeler, şaşırtıcı mimari ve ilginç tarihin modern bir eriyen mekân haline gelmiştir. Kopenhag'ın uzun limanı, Danimarka'yı İsveç'ten ayıran 10 mil genişliğindeki su yolu øresund'a bakıyor. Suyolunun tek başına görünümü, şehri mutlaka şahlandırıyor.

Aarhus

Aarhus uzun bir geçmişi olan büyüleyici bir şehir. Danimarka'nın ana limanı Aarhus, dünyanın taze deniz ürünlerini bulmak için harika bir yerdir. Danimarka'nın batı yarımadasındaki Jutland'ın doğu kıyısındaki Aarhus'a Kopenhag'dan yaklaşık üç saatlik bir sürüş mesafesinde ulaşılabilir, ancak aynı zamanda Danimarka'nın başkentinden otobüs, tekne veya hava ile Aarhus'a seyahat edilebilir.

Aalborg

Aalborg, Danimarka'da turizme yönelik olmayan birkaç şehirden biridir ve bu nedenle de eski bir dünya kentini büyüleyici bir üniversite şehri olarak korumuştur. Tarihi MS 700'e dayanan Aalborg, Kuzey Avrupa'nın büyük karnavalına ev sahipliği yapar ve aynı zamanda bu listenin kuzeydeki şehridir. Vikingler ülkeyi ve Kuzey Avrupa'nın çoğunu yöneten Danimarkalılar tarafından iyi bilinen Kuzey Denizi fiyortu Limfjord gibi bazı muhteşem siteleri barındırır.

ülkeye, Danimarka ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Danimarka'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Danimarka, Avrupa'nın güzel plajlarından bazılarına sahiptir. 7,300km uzunluğunda sahil şeridi ile Danimarka'nın iyi beyaz kumlarını, aile dostu ve kalabalık olmayan plajlarını seçmek zordur. Kerteminde'nin Funen Adası'ndaki North Plajı, aileleri ve gençleri ile popülerdir. Yaz aylarında burada her zaman hayat ve eğlenceli bir atmosfer vardır. Kopenhag'dan sadece birkaç saat uzaklıkta ve Odense'nin yakınındadır. Kuzey Zelanda'daki Danimarka Rivierası'nın tepesindeki Tisvildeleje Plajı, Danes için popüler bir tatil bölgesidir.

Danimarka'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Arne Jacobsen ve Hans J. Wegner gibi efsaneler tarafından yönetilen zengin bir tasarım tarihinden, Danimarka'nın tasarım sektörü bir dünya lideri haline geldi. Homeware'tan modaya, Danimarka benzersiz, modern ürünleri almak veya mükemmel İskandinav hediyesini bulmak için inanılmaz bir yer olarak kabul edilir. Kopenhag tüm şekil ve büyüklükteki dükkanlarla dolu kompakt bir şehirdir. Bir defalık butikler ve Danimarka mağazalarından büyük perakende isimlerine kadar, Kopenhag çılgın alışveriş arzularını tatmin eder.

Danimarka'nın Doğal Güzellikleri

Orman ve kumsal, vadiler, inekler otlarla tarlalar ve gerçek bir çöl. Danimarka'nın tepesindeki doğa çok çeşitlidir. Burada misafirler kendini her zaman doğaya yakın ve bölgeyi çevreleyen denizlerden temiz hava ile bulur. Mons Cliffs, tüm Danimarka'daki eşsiz ve harika doğal oluşumlardan biridir. Toplam 7 kilometre (4.3 mil) genişliğinde ve 128 metre (420 feet) yüksekliğe ulaşan Mons Cliffs, tüm ülke genelinde yüksek noktalardan birine sahiptir. Wadden Denizi, 1,466 kilometrekareye (566 mil kare) uzanan Danimarka'nın büyük milli parklarını içerirken, deniz kendisi toplamda 1.143.403 hektardır. Danimarka'nın sahip ol muhteşem kumsallar, Danimarka'nın dağları, geniş kıyı şeridi ve yaz aylarında rahat banyoları teşvik eden ama aynı zamanda yıl boyunca farklı aktiviteler için harika bir ortam sağlayan eşsiz kumsalları ile ünlüdür. Danimarka'nın tepelerinde, çeşitli uzunluklarda mükemmel yollar ve rotalar bulunur. Danimarka'nın dağları, tüm yıl boyunca kuş gözlemciliği için mükemmel bir alandır. Büyük kuş gözlem yerleri ve kuş gözlemciliği harika doğal deneyimler sunar.

Danimarka'da Gezilecek Tarihi Yerler

özellikle son yıllarda Danimarka'nın pek çok cazibesi küresel bir kitleye ulaşmıştır. İskandinavya'nın "Avrupa" kanadında şanlı plajlar, güzel masal kaleleri, yemyeşil ormanlar, ılıman bir iklim, dost canlısı vatandaşlar bulunmaktadır. Kopenhag'ın merkezindeki küçük Slotsholmen adasında, Danimarka hükümeti bulunur. 800 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Christiansborg, Danimarka Krallığı'nın güç üssüdür ve şimdi Parlamento, Başbakanlık ve Yüksek Mahkemeye ev sahipliği yapmaktadır. Danimarka Ulusal Galerisi, ülkenin büyük Danimarka sanatı koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin sayısız görüntülerinin ve kartpostallarının yıldızı olan Nyhavn (New Harbour), Kopenhag kafe kültürünün bir bölümünü gezmek ya da almak için harika bir yerdir. Mükemmel panoramik manzara için iyi bir değer sunan Yuvarlak Kule (Rundetårn) 36 metre yüksekliğindedir ve 1642 yılında bir gözlem evi olarak inşa edilmiştir. Kopenhag dışından sadece 15 kilometre ötede, Danimarka Ulusal Müzesi'nin bir parçası olan Lyngby Açık Hava Müzesi bulunmaktadır.

Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka, Jutland yarımadasından ve adalar adlı 433 adadan oluşuyor. Yerleşik 72 adadan oluşan tüm feribotlar, feribot servisi veya köprüyle bağlantılıdır. büyük iki ve yoğun nüfuslu adalar Zelanda ve Funen'dir. Danimarka'da iki adet mega köprü bulunmaktadır: biri Funen ve Sealand (Büyük Kuşak Köprüsü) ile bir tanesi Kopenhag ile İsveç'in Malmö kentini (öresund Köprüsü) birbirine bağlar. Her ikisi de Avrupa'nın büyükleri arasında. Köprüler, Jutland ve Funen (Küçük Kuşak Köprüsü) arasındaki köprü de dahil olmak üzere diğer Danimarkalı adalara da bağlanıyor. Danimarkalı otoyol ağı şu an 1,111 km'yi kapsamakta ve demiryolu ağı 2.667 km'lik bir güzergahı kapsamaktadır. çoğu şehre tren, otobüs veya feribotla seyahat edebilirsiniz. Kopenhag dünyanın verimli metro sistemlerinden birine sahiptir- 7/24 çalışan tam otomatik bir sistem. Danimarka'nın büyükleri Kopenhag ve Billund olmak üzere birçok uluslararası havalimanına sahiptir. Kopenhag ile Aalborg, Aarhus ve Rønne şehirleri arasında iç hat uçuşları da vardır.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Danimarka uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Danimarka çoğunlukla yeşillik olmasına rağmen, başkent Kopenhag, gelişen bir metropoldür. Bu muhteşem şehir, herkesin orada denemesi gereken harika yiyeceklere ev sahipliği yapmaktadır

Sandviçin Kralı, Smørrebrød

Smørrebrød, Danimarka'da öğle yemeği için meşhur olarak açık olan sandviçlerdir. Genellikle rugbrød (çavdar ekmeği) ile yenir, çiğ ringa veya karides, haşlanmış yumurta, et veya sebze ile tepesinde olabilirler.

Sosislinin Norveç Usulü, Pølser

Pølser aslında Amerikan sosislerinin Danimarka versiyonudur, ama her şekilde çok daha iyidir. Kopenhag ve diğer şehirlerin her tarafında pølsevogn'da (stantlarda) servis edilirler ve genellikle ketçap, hardal, kızarmış soğan ve turşu yanında servis edilirler.

Noel'in Bir Parçası, Æbleskiver

Æbleskiver, genellikle elmalarla dolu küçük, yuvarlak kreplerdir. Genellikle şeker ile tepesinde ve marmelat ile servis edilir ve onlar Danimarkalı hanelerde Noel geleneklerinin bir parçasıdır.

Hem Meyve çorbası, Hem Tatlı, Rødgrød Med Fløde

Bu aslında bir meyve çorbasıdır. Ayrıca bir yaz tatlısı olarak yenir, kırmızı meyveler kaynatılır ve sonra kremayla kaplanır. Telaffuz kadar zor olduğundan yabancılara karışmak için harika bir yoldur.

Sıcak Kirazlar Eşliğinde, Risalamande

Bu, pirinç pudinginin Amerikan versiyonuna benzer. Soğuk servis edilir ve sıcak kirazlarla doldurulur.

Danimarka'da Yenecek Güzel Yemekler

Danimarka'da yenecek güzel yemekler sandviç ve tatlılardan oluşmaktadır.

Danimarka Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Danimarka Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Thisted Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bornholm Ronne Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Odense Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kastrup Havalimanı
Roskilde Havalimanı
Esbjerg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aalborg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aarhus Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Billund Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karup Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sonderborg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skrydstrup Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stauning Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sindal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Laeso Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skive Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white