Izlanda Uçak Bileti

Izlanda Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Izlanda Hakkında Bilgiler

İzlanda dünyanın toprak ve nüfus bakımından küçük ülkelerinden birisidir.

İzlanda Türkiye saat farkı 3 saattir. Türkiye İzlanda'dan 3 saat ileridir. Türkiye'de saat 21:00 iken İzlanda'da ise saat 18:00'dir. Vize olarak da Türk vatandaşlarına Schengen vizesi uygulamaktadır.

İzlanda dünyanın az nüfuslu ve ordusu olmayan ülkelerden birisidir. Ada ülkesi olduğu için ulaşım uçak ve gemi ile sağlanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan İzlanda'nın başkenti Raykjavik havalimanına haftalık ortalama 7 uçuş yapılmakta ve uçuşların tamamı aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.

İzlanda Türkiye uçuş süresi kısa 5 saat 53 dakikadır. İzlanda Türkiye uçak seferleri yapan firmalar; Aeroflot, Air Canada, British Airways, Global Llc, S7 Airlines, Türk Hava Yolları'dır.

Biletall.com üzerinden İzlanda uçak bileti alarak ekonomik fiyatlar ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzlanda uçak bileti rezervasyon yaptırmak isteyenler yine Biletall.com üzerinden rezervasyon yaptırabilir.

İzlanda uçak bileti fiyatları, uçuş günü ve saati yaklaştıkça yükselme eğilimi gösterir. Uçuş gününden önce yapılacak rezervasyonlar da daha uygun fiyatlara bilet bulunabilir. Türk havayolu firmaları arasında Türkiye'den İzlanda'ya sadece THY uçuşları bulunmaktadır.

İzlanda Türkiye uçak bileti fiyatları da uçuş günü ve saatine göre değişmektedir. ülkemizden İzlanda'ya seyahat etmek isteyenler Biletall.com internet sitesine giriş yaparak uçak bileti temin edebilir.

İzlanda uçak bileti alarak İzlanda'nın tüm şehirlerini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları bölgeye İzlanda Vizesi alarak gidebilmektedirler. İzlanda'ya gitmek isteyenlere turistik, ticari ya da aile ziyareti için 90 günlük vize verilmektedir.

İzlanda vizesi İzlanda Konsoloslukları tarafından verilebilmektedir. Şahsen yapılan müracaatlar sonucunda yoğunluk durumuna göre 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İzlanda okyanus ortasında bir ada ülkesi olduğu ve kuzeyde bulunduğu için yaz aylarında bile fazla sıcaklığı 15 derece olurken, kış mevsiminde hava sıcaklığı 0 ila -2 derece arasında olmaktadır.

İzlanda'nın resmi dili İzlandaca'dır ve burada yaşayan insanların %90'lık kısmı İzlanda halkından oluşmaktadır.

İzlanda'nın Başkenti

Raykjavik İzlanda'nın başkentidir ve ayrıca da ülkenin büyük şehridir. ülkenin ekonomik, kültürel ve idari faaliyetler merkezidir. Raykjavik'e ilk yerleşim 874 yılında başlamıştır. 1876 yılından sonra ticaret merkezi olmuş ve gelişmeye başlamıştır.

İzlanda'nın Nüfusu - İzlanda'nın Resmi Dili

İzlanda'nın nüfusu ortalama 320.000 ve az nüfusa sahip ülkelerdendir. İzlanda resmi dili olarak İzlandaca konuşulmaktadır.

İzlanda'nın Para Birimi

İzlanda'da para birimi olarak İzlanda Kronu kullanılmaktadır.

İzlanda'da Saat Kaç?

İzlanda Türkiye saat farkı 3 saattir. ülkemiz İzlanda'dan 3 saat ileride bulunmaktadır.

İzlanda'da Ne Ucuz? İzlanda'dan Gelirken Ne Getirilir?

İzlanda gezisi sırasında ülkenin tüm şehirlerinde özel hediyelik eşya alabileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Yanardağ kalıntılarından yapılan özel objeler ülkede oldukça ünlüdür. Lav kalıntılarından yapılmış, kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar büyük ilgi görmektedir.

İzlanda da çok değer verilen eşyalar arasında ise el örmesi kazaklar yer almaktadır. ülkenin her yerinde bu kazakları satan yerleri bulabilirsiniz ve hediye olarak alabilirsiniz.

En ucuz İzlanda uçak bileti fırsatını Biletall.com'da bulabilirsiniz ve online olarak alacağınız biletlerin çeşitli avantajlarından faydalanarak İzlanda gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda binlerce kilometre sahil uzunluğuna sahiptir ve su sporları ile uğraşmak istiyorsanız ve sörf yapmak istiyorsanız, su içerisindeki buz parçaları arasında gezmeye başlayabilirsiniz. Bunun için ilgi çeken yer Buzul Lagunu'dur.

Dünyanın mütevazi insanlarının yaşadığı yer İzlanda'dır. ülkede bulunan insanlar bulundukları konumlara bakmadan, herkes ile samimi bir ortamda bulunabilmekte, insanlar arasında ayrım yapmadan samimiyet kurmaktadırlar.

İzlanda kültürü kağıt paranın icat edilmeden 200 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. İzlanda kültürü ile ilgili yüzlerce kitap bulunmaktadır. İlk insan yerleşiminin 9. yüzyıl döneminde olduğuna dair izler bulunmaktadır.

Kış ayları oldukça soğuk geçen İzlanda'da kış aylarında ülkenin tamamı karla kaplanır. Yaz aylarında ise her yer yemyeşildir ve her tarafta gökkuşağı görme imkanınız bulunmaktadır. Doğada bulunan tüm renkler oldukça canlıdır. Birçok yerde şelaleler bulunmaktadır.

İzlanda ada ülkesi olmasından dolayı özel cins atları bulunmaktadır. Adada doğası, kültürü ve insanları gibi hayvanları da aynı köklerden gelmektedir. İzlanda atları normalden küçük görünümlüdür ve kendilerine özgü yürüyüş tarzları vardır. Yemekleri biraz pahalıdır ancak doğal ev yemekleri bulmak mümkündür. Adanın kendine özgü gelişmiş müziği de bulunmaktadır.

Biletall.com'a giriş yaparak İzlanda ucuz uçak bileti alanlar kültürel turizm için İzlanda'nın tüm şehirlerini ve her noktasını gezebilirler.

Reykjavik

İzlanda'nın başkenti ve büyük şehridir. ülkenin kültür ve yönetim merkezi durumundadır. 874 yılında yerleşim başlamış ancak kentsel mimari 19. yüzyıldan sonra başlamıştır. Ticaret merkezi konumundadır. İzlanda'nın temiz ve yeşil şehirleri başında gelir. Şehrin büyük bir bölümü Seltjarnarnes yarımadasında bulunmaktadır. Nüfus az olduğu için yerleşim geniş bir alana yayılmıştır.

Kopavogur

İzlanda'nın ikinci büyük şehridir. ülkenin güney batısında yer alır ve nüfusu 29 bin civarındadır. İzlanda'nın büyük binası Kopavogur şehrinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan bu bina Smaratorg-Tower ismini taşımaktadır.

Akureyri

Loney Planet tarafından 2015 yılında Avrupa'da gidilecek iyi yer seçilmiştir. İzlanda'nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Akureyri'de limancılık ve balıkçılık yapılmaktadır. Kuzey İrlanda başkenti olarak bilinmektedir. İkinci dünya savaşı döneminde müttefik güçler tarafından hava üssü olarak kullanılmış ve savaş sonrasında gelişmiştir.

İzlanda ucuz uçak bileti almak isteyenler, Biletall.com'dan rahatlıkla işlem yapabilir. İzlanda ucuz uçak bileti fiyatları için erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

İzlanda'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İzlanda, okyanus ortasında bir ada ülkesi olduğu için ülkenin her tarafı deniz turizmi için elverişlidir. Yaz aylarında yeşil bir doğa ve deniz etkisi ile ılıman bir iklime sahiptir ve sihirli yeşil ile deniz mavisinin birleştiği muhteşem bir atmosfere sahiptir.

İzlanda'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İzlanda'nın birçok noktasında yanardağ kalıntıları mevcuttur. Bu kalıntılardan, kolye, bileklik, yüzük gibi çeşitli hediyelik eşyalar yapılmaktadır. Ayrıca İzlanda kışları soğuk olduğu için el örgüsü kazakları da meşhurdur. Bu eşyaları satın almak isteyenler ülkenin her yerinde rahatlıkla bulabilmektedir.

İzlanda'nın Doğal Güzellikleri

İzlanda Türkiye uçak bileti alarak İzlanda gezisi planlayanlar, doğanın temiz ve saf yüzü ile karşılaşacaklardır. Soğuk bir iklime sahip olan İzlanda'da binalar kutu gibi dizilmiştir. Kutup ülkesi olan burada doğanın tüm güzellikleri ve şelaleleri, dünyanın güzel gölü olan ve mavi göl olarak adlandırılan Blue Logoon, volkanları ile ilgi çeken bir ülkedir.

İzlanda'da Gezilecek Tarihi Yerler

İzlanda'nın doğa güzelliklerinin yanı sıra gezilebilecek tarihi yerleri arasında, Reykjavik City Hall binası, Hallgrimskirkja kilisesi, Reykjavik açık hava müzesi, national gallery tarihi yerler arasında bulunmaktadır.

İzlanda Gezi Rehberi

İzlanda kültürü, doğası, tarihi, insanları ile turist çeken bir ada ülkesidir. çok eski tarihlere dayanan kültürü ve ada ülkesi olması özelliği ile dünyanın mütevazi insanlarının oluşturduğu bir ülkedir. Reykjavik İzlanda'nın başkenti, büyük şehridir. Reykjavik küçük bir şehir olduğu için temiz otobüs ağına sahiptir. Burada otobüs hatları Straeto ismi ile anılmaktadır.

Otobüsler ile yolculuk bileti ücreti 420 krondur. Aktarmalı yolculuk yapacaksanız onu otobüs şoförüne söyleyerek aktarma bileti vermesini istemelisiniz. Aktarma biletleri kullanım süresi ise 75 dakikadır. Taksi ile yolculuk yaptığınızda taksimetreler 600 krondan açılış yapmakta ve yolculuk sonunda kredi kartı ile ödeme kolaylığı bulunmaktadır.

Biletall.com'dan En ucuz İzlanda uçak bileti satın alarak İzlanda'nın meşhur yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Karides Salatası

Karidesler temizlenerek ve haşlanıp doğranarak yapılmaktadır. Mayones, krem peyniri, liman suyu, acı sos ve baharatlar ile iyice karıştırılarak yapılmaktadır. Yanına yumurta haşlaması da eklenmektedir. Hazırlandıktan sonra dolapta iki saat bekletilip servis edilir.

Plokkfiskur

Bir balık yemeği olarak tüm restoranlarda bulunmaktadır. Balıketi ezilerek çırpılır ve fırında hafifçe pişirilerek servis edilmektedir.

Svıd

İzlanda'nın meşhur yemeklerinden birisidir. Kuzu kafasından yapılmaktadır. Derisi yüzülen kuzu kafası fırında iyice pişirilir ve bütünce servis edilir. Yöresel olarak meşhur bir yemektir.

Kuzu İncik

En güzel et yemeklerinden birisidir. Kuzu incik etlerinden yapılmakta ve bir tencere içerisinde, soğan, havuç, kekik, sarımsak, fesleğen, karabiber gibi baharatlar ve su eklenerek kaynatılmak suretiyle yapılmaktadır. lezzetli yemekler arasında yer almaktadır.

Hakari

İzlanda ve kuzey kutup ülkelerinin birçoğunda bulunan bir yemektir. Kurutulmuş köpek balığı etinden yapılmaktadır. popüler ve leziz yemeklerdendir.

İzlanda'da Yenecek Güzel Yemekler

İzlanda mutfağı dünyanın biyolojik mutfaklarından birisidir. İzlanda mutfağının temelinde kuzu eti, balıketi, doğal yiyecekler bulunmaktadır. Doğal yapısından dolayı temiz sular ile sulanarak yetiştirilen ürünlerden lezzetli yemekler yapılmaktadır. Balık tüketimi yüksek olduğu bir ülkedir. Balık yemekleri soğan, sarımsak ile marine edilir ve fırında pişirilerek servis edilir. Karides ve ıstakoz da fazla tüketilen yemeklerdendir.

Izlanda Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Izlanda Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Saudarkrokur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Egilsstadir Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Akureyri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Reykjavik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Keflavik Havalimanı
Hornafjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Husavik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Isafjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Patreksfjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Siglufjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vestmannaeyjar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Reykjahlid Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vopnafjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Thorshofn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grimsey Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bildudalur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gjogur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nordfjordur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kopasker Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white