1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

İzlanda
Uçak Bileti

Nüfus
320 Bin
Başkent
Raykjavik
Para Birimi
İzlanda Kronu (ISK)
Zaman Dilimi
GMT +0
Telefon Kodu
+354
Resmi Dil
İzlandaca
Ort. Yemek Fiyatı
2500 ISK
Ort. İçecek Fiyatı
600 ISK
İstanbul - Raykjavik Uçuş Süresi
5 Saat 53 Dk
İstanbul - Raykjavik Uçuş Mesafesi
4.120 Km

En Ucuz Türkiye - İzlanda Uçak Seferleri

İstanbul - Reykjavík
British Airways
10 Ara 2019
Antalya - Reykjavík
Atlasglobal
12 Ara 2019
Ankara - Reykjavík
Türk Hava Yolları
17 Ara 2019
Trabzon - Reykjavík
Türk Hava Yolları
28 Ara 2019

En Ucuz İzlanda Kalkışlı Uçak Seferleri

Reykjavík - Kopenhag
Csa Czech Airlines
27 Ara 2019
Reykjavík - İstanbul
British Airways
10 Ara 2019
Reykjavík - Antalya
Deutsche Lufthansa
19 Ara 2019
Reykjavík - Auckland
British Airways
24 Ara 2019
Reykjavík - Ankara
Csa Czech Airlines
13 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İzlanda Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İzlanda Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

İzlanda’ya Nasıl Gidilir?

İzlanda Türkiye saat farkı 3 saattir. Türkiye İzlanda’dan 3 saat ileridir. Türkiye’de saat 21:00 iken İzlanda’da ise saat 18:00’dir. Vize olarak da Türk vatandaşlarına Schengen vizesi uygulamaktadır.

İzlanda dünyanın en az nüfuslu ve ordusu olmayan ülkelerden birisidir. Ada ülkesi olduğu için ulaşım uçak ve gemi ile sağlanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan İzlanda’nın başkenti Raykjavik havalimanına haftalık ortalama 7 uçuş yapılmakta ve uçuşların tamamı aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.

İzlanda Türkiye uçuş süresi en kısa 5 saat 53 dakikadır. İzlanda Türkiye uçak seferleri yapan firmalar; Aeroflot, Air Canada, British Airways, Global Llc, S7 Airlines, Türk Hava Yolları’dır.

Biletall.com üzerinden İzlanda uçak bileti alarak en ekonomik fiyatlar ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İzlanda uçak bileti rezervasyon yaptırmak isteyenler yine Biletall.com üzerinden rezervasyon yaptırabilir.

İzlanda uçak bileti fiyatları, uçuş günü ve saati yaklaştıkça yükselme eğilimi gösterir. Uçuş gününden önce yapılacak rezervasyonlar da daha uygun fiyatlara bilet bulunabilir. Türk havayolu firmaları arasında Türkiye’den İzlanda’ya sadece THY uçuşları bulunmaktadır.

İzlanda Türkiye uçak bileti fiyatları da uçuş günü ve saatine göre değişmektedir. Ülkemizden İzlanda’ya seyahat etmek isteyenler Biletall.com internet sitesine giriş yaparak uçak bileti temin edebilir.

İzlanda Vize Şartları Neler?

İzlanda Vize İstiyor mu?
Evet
İzlanda Vize Ücreti
60 EUR
İzlanda Vize Şartları

İzlanda uçak bileti alarak İzlanda’nın tüm şehirlerini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları bölgeye İzlanda Vizesi alarak gidebilmektedirler. İzlanda’ya gitmek isteyenlere turistik, ticari ya da aile ziyareti için 90 günlük vize verilmektedir.

İzlanda vizesi İzlanda Konsoloslukları tarafından verilebilmektedir. Şahsen yapılan müracaatlar sonucunda yoğunluk durumuna göre 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İzlanda vizesi ücretlidir ve vize ücreti olarak 60 Euro ücret alınmaktadır. Vize işlemlerinde zorunlu seyahat sigortası yaptırılması da istenmektedir.

İzlanda’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

İzlanda okyanus ortasında bir ada ülkesi olduğu ve kuzeyde bulunduğu için yaz aylarında bile en fazla sıcaklığı 15 derece olurken, kış mevsiminde hava sıcaklığı 0 ila -2 derece arasında olmaktadır.

 

İzlanda Hakkında Bilgiler

İzlanda’nın resmi dili İzlandaca’dır ve burada yaşayan insanların %90’lık kısmı İzlanda halkından oluşmaktadır.

İzlanda’nın Başkenti

Raykjavik İzlanda’nın başkentidir ve ayrıca da ülkenin en büyük şehridir. Ülkenin ekonomik, kültürel ve idari faaliyetler merkezidir. Raykjavik’e ilk yerleşim 874 yılında başlamıştır. 1876 yılından sonra ticaret merkezi olmuş ve gelişmeye başlamıştır.

İzlanda’nın Nüfusu – İzlanda’nın Resmi Dili

İzlanda’nın nüfusu ortalama 320.000 ve en az nüfusa sahip ülkelerdendir. İzlanda resmi dili olarak İzlandaca konuşulmaktadır.

İzlanda’nın Para Birimi

İzlanda’da para birimi olarak İzlanda Kronu kullanılmaktadır.

İzlanda’da Saat Kaç?

İzlanda Türkiye saat farkı 3 saattir. Ülkemiz İzlanda’dan 3 saat ileride bulunmaktadır.

İzlanda’da Ne Ucuz? İzlanda’dan Gelirken Ne Getirilir?

İzlanda gezisi sırasında ülkenin tüm şehirlerinde özel hediyelik eşya alabileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Yanardağ kalıntılarından yapılan özel objeler ülkede oldukça ünlüdür. Lav kalıntılarından yapılmış, kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar büyük ilgi görmektedir.

İzlanda da en çok değer verilen eşyalar arasında ise el örmesi kazaklar yer almaktadır. Ülkenin her yerinde bu kazakları satan yerleri bulabilirsiniz ve hediye olarak alabilirsiniz.

 

İzlanda Nerede?

İzlanda’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Karda Kürek
• Sıcak Kanlı İnsanlar
• Kültürünün Kağıt Paradan Daha Eski Olması
• Sihirli Bir Atmosfere Sahip Olması
• Yemek, Müzik Ve Atlar
  1. İzlanda binlerce kilometre sahil uzunluğuna sahiptir ve su sporları ile uğraşmak istiyorsanız ve sörf yapmak istiyorsanız, su içerisindeki buz parçaları arasında gezmeye başlayabilirsiniz. Bunun için en ilgi çeken yer Buzul Lagunu’dur.
  2. Dünyanın en mütevazi insanlarının yaşadığı yer İzlanda’dır. Ülkede bulunan insanlar bulundukları konumlara bakmadan, herkes ile samimi bir ortamda bulunabilmekte, insanlar arasında ayrım yapmadan samimiyet kurmaktadırlar.
  3. İzlanda kültürü kağıt paranın icat edilmeden 200 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. İzlanda kültürü ile ilgili yüzlerce kitap bulunmaktadır. İlk insan yerleşiminin 9. yüzyıl döneminde olduğuna dair izler bulunmaktadır.
  4. Kış ayları oldukça soğuk geçen İzlanda’da kış aylarında ülkenin tamamı karla kaplanır. Yaz aylarında ise her yer yemyeşildir ve her tarafta gökkuşağı görme imkanınız bulunmaktadır. Doğada bulunan tüm renkler oldukça canlıdır. Birçok yerde şelaleler bulunmaktadır.
  5. İzlanda ada ülkesi olmasından dolayı özel cins atları bulunmaktadır. Adada doğası, kültürü ve insanları gibi hayvanları da aynı köklerden gelmektedir. İzlanda atları normalden küçük görünümlüdür ve kendilerine özgü yürüyüş tarzları vardır. Yemekleri biraz pahalıdır ancak doğal ev yemekleri bulmak mümkündür. Adanın kendine özgü gelişmiş müziği de bulunmaktadır.

İzlanda’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’a giriş yaparak İzlanda en ucuz uçak bileti alanlar kültürel turizm için İzlanda’nın tüm şehirlerini ve her noktasını gezebilirler.

Reykjavik

İzlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin kültür ve yönetim merkezi durumundadır. 874 yılında yerleşim başlamış ancak kentsel mimari 19. yüzyıldan sonra başlamıştır. Ticaret merkezi konumundadır. İzlanda’nın en temiz ve en yeşil şehirleri başında gelir. Şehrin büyük bir bölümü Seltjarnarnes yarımadasında bulunmaktadır. Nüfus az olduğu için yerleşim geniş bir alana yayılmıştır.

Kopavogur

İzlanda’nın ikinci büyük şehridir. Ülkenin güney batısında yer alır ve nüfusu 29 bin civarındadır. İzlanda’nın en büyük binası Kopavogur şehrinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan bu bina Smaratorg-Tower ismini taşımaktadır.

Akureyri

Loney Planet tarafından 2015 yılında Avrupa’da gidilecek en iyi yer seçilmiştir. İzlanda’nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Akureyri’de limancılık ve balıkçılık yapılmaktadır. Kuzey İrlanda başkenti olarak bilinmektedir. İkinci dünya savaşı döneminde müttefik güçler tarafından hava üssü olarak kullanılmış ve savaş sonrasında gelişmiştir.

 

İzlanda’da Gezilecek Yerler

İzlanda ucuz uçak bileti almak isteyenler, Biletall.com’dan rahatlıkla işlem yapabilir. İzlanda en ucuz uçak bileti fiyatları için erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

İzlanda’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İzlanda, okyanus ortasında bir ada ülkesi olduğu için ülkenin her tarafı deniz turizmi için elverişlidir. Yaz aylarında yeşil bir doğa ve deniz etkisi ile ılıman bir iklime sahiptir ve sihirli yeşil ile deniz mavisinin birleştiği muhteşem bir atmosfere sahiptir.

İzlanda’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İzlanda’nın birçok noktasında yanardağ kalıntıları mevcuttur. Bu kalıntılardan, kolye, bileklik, yüzük gibi çeşitli hediyelik eşyalar yapılmaktadır. Ayrıca İzlanda kışları soğuk olduğu için el örgüsü kazakları da meşhurdur. Bu eşyaları satın almak isteyenler ülkenin her yerinde rahatlıkla bulabilmektedir.

İzlanda’nın Doğal Güzellikleri

İzlanda Türkiye uçak bileti alarak İzlanda gezisi planlayanlar, doğanın en temiz ve saf yüzü ile karşılaşacaklardır. Soğuk bir iklime sahip olan İzlanda’da binalar kutu gibi dizilmiştir. Kutup ülkesi olan burada doğanın tüm güzellikleri ve şelaleleri, dünyanın en güzel gölü olan ve mavi göl olarak adlandırılan Blue Logoon, volkanları ile ilgi çeken bir ülkedir.

İzlanda’da Gezilecek Tarihi Yerler

İzlanda’nın doğa güzelliklerinin yanı sıra gezilebilecek tarihi yerleri arasında, Reykjavik City Hall binası, Hallgrimskirkja kilisesi, Reykjavik açık hava müzesi, national gallery tarihi yerler arasında bulunmaktadır.

İzlanda Gezi Rehberi

İzlanda kültürü, doğası, tarihi, insanları ile turist çeken bir ada ülkesidir. Çok eski tarihlere dayanan kültürü ve ada ülkesi olması özelliği ile dünyanın en mütevazi insanlarının oluşturduğu bir ülkedir. Reykjavik İzlanda’nın başkenti, en büyük şehridir. Reykjavik küçük bir şehir olduğu için en temiz otobüs ağına sahiptir. Burada otobüs hatları Straeto ismi ile anılmaktadır.

Otobüsler ile yolculuk bileti ücreti 420 krondur. Aktarmalı yolculuk yapacaksanız onu otobüs şoförüne söyleyerek aktarma bileti vermesini istemelisiniz. Aktarma biletleri kullanım süresi ise 75 dakikadır. Taksi ile yolculuk yaptığınızda taksimetreler 600 krondan açılış yapmakta ve yolculuk sonunda kredi kartı ile ödeme kolaylığı bulunmaktadır.

İzlanda’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Karides Salatası
Plokkfıskur
Svıd
Kuzu İncik

Biletall.com’dan En ucuz İzlanda uçak bileti satın alarak İzlanda’nın meşhur yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Karides Salatası

Karidesler temizlenerek ve haşlanıp doğranarak yapılmaktadır. Mayones, krem peyniri, liman suyu, acı sos ve baharatlar ile iyice karıştırılarak yapılmaktadır. Yanına yumurta haşlaması da eklenmektedir. Hazırlandıktan sonra dolapta iki saat bekletilip servis edilir.

Plokkfiskur

Bir balık yemeği olarak tüm restoranlarda bulunmaktadır. Balıketi ezilerek çırpılır ve fırında hafifçe pişirilerek servis edilmektedir.

Svıd

İzlanda’nın en meşhur yemeklerinden birisidir. Kuzu kafasından yapılmaktadır. Derisi yüzülen kuzu kafası fırında iyice pişirilir ve bütünce servis edilir. Yöresel olarak meşhur bir yemektir.

Kuzu İncik

En güzel et yemeklerinden birisidir. Kuzu incik etlerinden yapılmakta ve bir tencere içerisinde, soğan, havuç, kekik, sarımsak, fesleğen, karabiber gibi baharatlar ve su eklenerek kaynatılmak suretiyle yapılmaktadır. En lezzetli yemekler arasında yer almaktadır.

Hakari

İzlanda ve kuzey kutup ülkelerinin birçoğunda bulunan bir yemektir. Kurutulmuş köpek balığı etinden yapılmaktadır. En popüler ve en leziz yemeklerdendir.

İzlanda’da Yenecek En Güzel Yemekler

İzlanda mutfağı dünyanın en biyolojik mutfaklarından birisidir. İzlanda mutfağının temelinde kuzu eti, balıketi, doğal yiyecekler bulunmaktadır. Doğal yapısından dolayı temiz sular ile sulanarak yetiştirilen ürünlerden en lezzetli yemekler yapılmaktadır. Balık tüketimi en yüksek olduğu bir ülkedir. Balık yemekleri soğan, sarımsak ile marine edilir ve fırında pişirilerek servis edilir. Karides ve ıstakoz da en fazla tüketilen yemeklerdendir.

İzlanda Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Reykjavík 1.217,73 TL 28 Saat 30 Dakika
Antalya - Reykjavík 2.349,04 TL 22 Saat 15 Dakika
Ankara - Reykjavík 2.368,65 TL 15 Saat 35 Dakika
Paris - Reykjavík 2.884,53 TL 15 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Reykjavík 5.473,82 TL 36 Saat 20 Dakika
Trabzon - Reykjavík 6.003,85 TL 20 Saat 35 Dakika
Sidney - Reykjavík 9.734,65 TL 49 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İzlanda ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
07 Şubat 2019
Bazıları kış aylarını evinde geçirmek ve soğuktan kaçmak isterken, bazıları kışı sevinçle karşılar. Eğer siz de kar yağışına karşı sıcak çikolatanızı alıp etrafı izlemeyi, kar topu savaşı yapmayı ve m
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
05 Şubat 2018
Yaşamımızın her anına etki eden burçlar damak zevkimizden sevdiğimiz renklere, giyim şeklimizden saç biçimimize kadar pek çok şeyde belirleyici rol oynarlar. 2018 yılında her burcun farklı bir rotası

İzlanda Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

B*** P***
12 Temmuz Cuma
Reykjavík
her tatilimde buraya gelirim
G*** B***
15 Mayıs Çarşamba
Reykjavík
gerçekten bayıldım
2
2
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İzlanda Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 9.12.2019 05:21:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Reykjavik, (Tümü)
REKT
IS

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44130
/
44130