1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kazan Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
23°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
23°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
23°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +3
Kazan Şehri En İyileri
  • Kayak
  • Blue Lakes
  • Öçpoçmak

En Ucuz Kazan Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kazan
Azerbaijan Airlines
21 Tem 2019
Bakü - Kazan
Azerbaijan Airlines
11 Ağu 2019
Dalaman - Kazan
S7 Airlines
20 Tem 2019
Tahran - Kazan
Azerbaijan Airlines
18 Tem 2019
Antalya - Kazan
Onur Air
17 Tem 2019
Ankara - Kazan
Azerbaijan Airlines
22 Tem 2019
İzmir - Kazan
Azerbaijan Airlines
22 Tem 2019
Adana - Kazan
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kazan Kalkışlı Uçak Seferleri

Kazan - İstanbul
Azerbaijan Airlines
29 Tem 2019
Kazan - Dalaman
S7 Airlines
19 Tem 2019
Kazan - Tahran
Azerbaijan Airlines
22 Tem 2019
Kazan - Antalya
Azerbaijan Airlines
06 Ağu 2019
Kazan - Ankara
Azerbaijan Airlines
30 Tem 2019
Kazan - Adana
Türk Hava Yolları
21 Tem 2019
Kazan - İzmir
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kazan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kazan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kazan Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
20 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
48 RUB

Kazan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Kazan uçak bileti alan yolcuların, Kazan seyahatleri için iklim ve mevsim özelliklerine dikkat etmesi gerekir. Çünkü Kazan'da yazlar sıcak, kışlar ise oldukça soğuk geçer. Öyle ki hava sıcaklıkları kışın -4'e kadar düşerken, yazları hissedilen sıcaklıklar 25 dereceyi aşmaz. Bu yüzden kentin doğal güzelliklerini ve tarihi değerlerini ziyaret etmek isteyen yolcuların yaz aylarını tercih etmesi, kış sporlarını sevenlerin ise kasım ayını tercih etmeleri doğru olacaktır. Mart ayından sonra artmaya başlayan sıcaklıklar, temmuz ayından sonra tamamen hissedilir.

Kazan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kazan uçak bileti ile seyahat etme imkanıyla buşuşan yolcuların şehir merkezlerine ulaşırken kullanabileceği birçok seçenek bulunur. Ülkenin aldığı tursitlerin çoğunu ağırlayan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 25 km'dir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 350 RUB

Terminal 1 A'da bulunan taksi danışmadan ya da havalimanının çıkışında yer alan taksi duraklarından faydalanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken durum, binecek olduğunuz taksinin özel olmamasıdır. Çünkü maliyet açısında, fazla ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 RUB

Kazan otobüs ağı şehrin birçok yerine gidecek şekilde düzenlenmiştir. Otobüslerden faydalanmak isteyen yolcular satış noktalarından seyahat kartı temin edebilirler. Seyahat kartı olmadan da böyle bir imkan bulunmaktadır. Otobüs çalışma saatleri 06:00-00:00 arasında olmaktadır.
Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 40 RUB

Konfor bakımından rahat ve hızlı bir şekilde yolculuk yapabileceğiniz tren seçeneği ile şehir merkezine yaklaşık 30 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Havalimanından Ortalama Uzaklık: 200 metre
Araç Kiralama
Terminal 1 A Geliş Salonu'nda yer alan rent a car ofislerinden size uygun olan araçları kiralayabilirsiniz. Havalimanında Avis ve Hertz araç kiralama ofisleri bulunur.

Kazan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Tataristan'ın önemli havalimanlarından biri olan Kazan Havalimanı, büyük bir alana sahip değildir. Buna rağmen içerisinde yolcuların yeme içme ihtiyaçlarının karşılandığı restoran ve kafeler, para değiş tokuşunun yapıldığı birer adet banka ve döviz bürosu, alışveriş imkanlarının sağlandığı mağazalar, bilet satış ofisleri, rent a car ofisleri, danışma masası, bekleme salonları, revir ve eczane bulunur. Dışında ise park alanları mevcuttur.

Kazan’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kazan'a uçak bileti fırsatlarını tercih ederek Kazan'ın geçmişten bugüne dek yaşadıklarını, tarihine tanıklık ederek anlamanız içinizde farklı duyguların uyanmasını sağlayacaktır. Modern bir şehir olmasına rağmen şehre giriş yaptığınız anda tarihin izlerinin silinmediğine ve hala büyük bir özveriyle korunmaya çalışıldığını görürsünüz.
  2. Yüzyıllar boyunca Türklerin hakimiyetinde yaşamaları, Türk kültürünün halka derinlemesine işlemesine ve İslamiyet dininin hızla yayılmasına olanak sağlamıştır. Bu bağlamda dini vecibelerin yerine getirilmesi için camiler yapılmış ve kentin her yerine yayılmıştır.
  3. Kış ayları oldukça soğuk geçen Kazan'da kış tatili imkanları oldukça geniştir. Tatilcilere sunulan merkezler, büyüklükleri ve etkinlikleriyle kış sporunun severlere ideal bir tatil yaşatır.
  4. Kazan ülke genelinde nadir bulunan göl ve nehirleriyle ziyaretçilere harika bir görsel şölen sunar.
  5. Birçok medeniyetin yaşadığı Kazan kentinde, her adım attığınızda farklı tarzlara ve mimari özelliklere sahip eserlere rastlamak mümkündür.

Kazan Hakkında

Tataristan'ın başkenti olan Kazan, adını Kazanka Nehri'nden almıştır. Kazan, Kazanka Nehri ve Volga Nehir'lerinin buluştuğu bölgenin tam ortasında yer alır. Kazan kentinde birçok medeniyetin yaşadığını ispatlayan tunç, taş ve demir devrine ait kalıntılar bulunmuştur.

3. yüzyıldan bu yana Türk devletlerinin egemenliği altında yaşayan Kazan, bu sayede İslamiyet ile tanışmıştır. 1552 yılında Rusların eline geçmesiyle birlikte Hıristiyanlık dinine dönüşler olmuştur. 19. yüzyıla kadar süren din karmaşasında birçok olumsuz olay yaşanmıştır. 27 Mayıs 1920'de kurulan Tataristan Muhtar Cemiyeti'nin başkenti olduktan sonra hızla gelişmeye başlamıştır.

1926'da otobüs hizmetleri, 1928'de kanalizasyon ve bina çalışmaları, 1954'de doğalgaz boru hattı döşenmesi kentin kalkınmasına olumlu yönde etki etmiştir. Ayrıca uçak, helikopter, tıbbi cihazlar, petrol, kimya, ayakkabı, sabun, kürk gibi sanayi kolları doğmuş ve hızla gelişmiştir.

Sanayi kollarının şehrin ortasında kurulmasından kaynaklı olarak, evler ve yerleşim yerleri şehir dışına ve çevresine inşa edilmiştir. Eğitim konusunda da başarılı olan şehirde 10 bini aşkın öğrenci vardır. Ayrıca Tolstoy, Rikov, Lenin gibi ünlü isimler bu şehirden çıkmıştır.

Turizm gelirleri üst düzeydedir. 2013 yılında Dünya Evrensel Yaz Sporları'na, 2015 yılında FINA World Aquatics Sports Championship'e, 2017 yılında Confederations Cup Of 2017'ye, 2018'de FİFA World Cup etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır.

Kazan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 Ruble
Taksi
14 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kazan'da en çok gelişen ulaşım ağı şimdiye kadar otobüs ağı olmuştur. Fakat yaşam kalitesinin ve olanakların artmasıyla tren hatları büyük bir öneme sahip olmuştur. Bu yönüyle otobüs ağının kullanım oranında gözle görülen bir düşüş yaşanmıştır. Ayrıca 2013 yılından bu yana toplamda 10 hat üzerinden hizmet veren metro hatları hızla gelişmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs, tren ve metro araçları dışında, taksi seçeneği de ekonomik anlamda ucuz olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Kazan Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Kazan’da Gezilecek Yerler

Blue Lakes
Kazan Kremlin
Kul Şerif Cami
Bauman Caddesi
Nadir Bulunan Doğa Harikası: Blue Lakes

Kazan bölgesinde bulunan Blue Lakes, 3 farklı mavi tonuna sahip olan suyula adeta büyülemektedir. Gölün dibi mineral açısından zengin olmakla birlikte, suyu kesinlikle içilmemektedir. Öğleden sonra güneş ışığıyla parıldayan Blue Lakes alanına girişler ücretsizdir. Şehir merkeziyle arası 20 km'dir.

Şehrin Tarihini Yansıtan En iyi Örnek: Kazan Kremlin

12. yüzyıldan bu yana hiç bir zarar görmeden günümüze kadar ulaşan alanın içerisinde birçok yapı bulunur. Bu yapılar kule, tapınak ve mimari kalıntılardan oluşur. 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan yapıda ayrıca cami, katedral, sergi ve müze vardır. Kazan Kremlin alanına girişler ücretsizdir, fakat yapılara girişler ücretlidir.

Kazan'ın İncisi: Kul Şerif Cami

16. yüzyılda Kazan Hanlığı'nın hüküm sürdüğü dönemlerde yaptırılan Kul Şerif Cami'nin özel bir hikayesi vardır. Camiye adı verilen Kul Şerif ve öğrencileri 1552'de Rus Çarı İvan tarafından gerçekleştirilen saldırılarda vahşice şehit edilmiştir. Katliamdan sonra cami yerle bir edilmiştir. Parçaları Saint Basil Katedrali'ne götürülen cami, 1996 yılında yine aynı yerde inşa edilmiştir. Müslüman ülkelerinde yardımıyla yeniden ibadete açılmıştır.

Şehrin Ana Merkezi: Bauman Caddesi

Kazan Hanlığı döneminde Nogay Yolu olarak adlandırılan Kauman Caddesi, 1552 yılında Rus çarı İvan tarafından yapılan saldırıda büyük zararlar görmüştür. Kazan'ın en eski caddesi olan Bauman, yine Ruslar'ın desteğiyle ve zamanla iyileştirilmiştir. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olan cadde, kültürel, ticari ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapar.

 

Kazan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Öçpoçmak
Gubayda
Smetanik
Bohça Börek: Öçpaçmak

İçi kıyma, patates ya da peynir harcıyla doldurulan ev yapımı hamura üçgen şekli verilerek kapatılır. Kenar kapatmaları çapraz bir şekilde kıvrılarak yapılır. Fırın ya da kızartılarak servis edilen böreğin yanında et suyuyla yapılan bir çorba eşlik edince, verdiği haz ikiye katlanmaktadır.

Değişik Bir Tatlı: Gubayda

Tataristan'ın geleneksel tatlılarından biri olan Gubayda, hamur içerisine pirinç, kuru üzüm ve kavrulmuş lor peyniri konularak ve yuvarlak bohça şekli verilen bir börektir. Tatlı olarak sunulmasına rağmen içerisinde ya da hamurunda şeker bulunmaz.

Rus Usulü Peynirli Kek: Smetanik

Rus kültüründen alınan Smetanik, ince bir kek üzerine smetana (Yağsız krema), ıvarok (tatlı lor peyniri) karışımı eklenerek yapılır. Gayet hafif bir tatlı olan smetanik ağızda hoş bir tat bırakır.

Konaklama İçin Kazan Otel Seçenekleri

Ucuz Kazan uçak bileti ile seyahat nedeniniz ne olursa olsun yaz ve kış konaklama seçenekleriyle, seyahatiniz taçlanacaktır.

Center Hotel Kazan Kremlin

Şehir merkezinde konumlanan Center Hotel Kaza Kremlin, 4 yıldızlı bir hizmet verir. Otel Kremlyouskaysa Metro İstasyonu'na ve Kazan Kremlin'e 100 metre mesafede yer alır. Kazan Havalimanı'na 27 km uzaklıkta olup, 29 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

Ulitsa Karla Marksa 6, Kazan Respublika/ TATARİSTAN
Bilyar Balas

Heybetli görüntüsüyle dikkatlaei üzerine çeken Bilyar Balas, 4 yıldızlıdır ve Kazan merkezinende bulunur. Milenium Park manzarılıdır. Kazan Havalimanı'na olan uzaklığı 25 km'dir.

61 Ulitsa Ostrovskogo, Kazan Respublika/ TATARİSTAN
Ramada Kazan City Center

Ramada Kazan City, şehir merkezindedir ve hizmet kalitesi 4 yıldızlıdır. Tren istasyonuna 200 metre mesafededir ve Amerkan Ramada Zinciri'ne dahildir. Kazan Uluslararası Havalimanı'na 27 km mesafededir. Ulaşım süresi 30 dakikadır.

Ulitsa Chernyshevskogo, Kazan- Respublika/ TATARİSTAN

Kazan Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Astrakhan - Kazan 760,61 TL 8 Saat 15 Dakika
İstanbul - Kazan 880,66 TL 5 Saat 25 Dakika
Bakü - Kazan 1.284,72 TL 20 Saat 50 Dakika
Dalaman - Kazan 1.295,42 TL 8 Saat 10 Dakika
Tahran - Kazan 1.296,44 TL 17 Saat 25 Dakika
Antalya - Kazan 1.360,22 TL 35 Saat 20 Dakika
Ankara - Kazan 1.483,64 TL 23 Saat 50 Dakika
Aşkabat - Kazan 1.724,29 TL 10 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kazan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc

Kazan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Gitmeden önce araştırın, çok farklı bilgiler öğreneceksiniz şehir ile alakalı
İş arkadaşım ile beraber gitmiştim, gerçekten güzeldi
Babamla baba oğul haftasonu buraya gidiyoruz gezmeye
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, karım çok keyif aldı
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
Her haftasonu buraya şirketin merkezine gidiyoruz, güzel bir şehir ben seviyorum
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kazan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:35:23
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kazan, (KZN)
KZN
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948