1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bahreyn
Uçak Bileti

Nüfus
1 Milyon 425 Bin
Başkent
Manama
Para Birimi
Bahreyn Dinarı (BHD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+973
Resmi Dil
Arapça
Ort. Yemek Fiyatı
32 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
3,98 EUR
İstanbul - Manama Uçuş Süresi
4 Saat 30 Dk
İstanbul - Manama Uçuş Mesafesi
3.335 Km

En Ucuz Türkiye - Bahreyn Uçak Seferleri

06 Ağu 2019
19 Tem 2019
Hatay - Bahreyn
Pegasus
21 Tem 2019

En Ucuz Bahreyn Kalkışlı Uçak Seferleri

14 Ağu 2019
20 Tem 2019
Bahreyn - Hatay
Pegasus
14 Ağu 2019
08 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bahreyn Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bahreyn’e Nasıl Gidilir?

Bahreyn’e vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Biletall.com’dan satın alacağınız ucuz uçak bileti ile birlikte yaklaşık uçuş süresi 4 saat 30 dakika olan yolculuğu tamamlayıp Bahreyn’e ulaşabilirsiniz.

Ülkeye, havayolu seçeneği ile seyahat yapmak isteyen yolcular, gerekli olan Bahreyn uçak bileti için havalimanına gitmelerine bile gerek kalmadan, direkt veya aktarmalı uçuşları Biletall.com’dan kolayca satın alabilir. İstenilen havayolu firması için kolay bir şekilde Bahreyn uçak bileti rezervasyon işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Uluslararası Havalimanı’na uçuşu gerçekleştirdikten sonra ülkenin başkenti olan Manama’yı gezmek için seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Şartları Neler?

Bahreyn Vize İstiyor mu?
Evet
Bahreyn Vize Şartları

Ülkeye Bahreyn uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına daha öncesinde ülkenin uyguladığı vize şartlarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Bahreyn’e gitmek isteyen resmi pasaport sahipleri 90 güne kadar Bahreyn vizesi uygulamasından muaftır. Sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize alması gerekmektedir.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Bahreyn vizesi, vize türü ve sürecine göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

Bahreyn’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Bahreyn’de yaz mevsimi, çok sıcak ve nemli geçer. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya sonbahar mevsimlerinde gitmeleri önerilir.

Bahreyn Hakkında Bilgiler

Bahreyn Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin batısında Suudi Arabistan bulunurken güneydoğusunda Katar bulunur. Kelime anlamı olarak da iki denizin arası anlamı taşır.

Bahreyn’inin Başkenti

Bahreyn’inin başkenti, ülkenin en büyük şehri olan Manama’dır.

Bahreyn Nüfusu – Bahreyn Resmi Dili

Bahreyn’inin nüfusu 1,425 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Arapçadır.

Bahreyn Para Birimi

Bahreyn, kendi para birimi olan Bahreyn Dinar’ını kullanır.

Bahreyn’de Saat Kaç?

Böylece, Bahreyn Türkiye saat farkı +3’dür. Yani ülkemizden üç saat geridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken Bahreyn’de saat 07:00’dir.

Bahreyn’de Ne Ucuz? Bahreyn’den Gelirken Ne Getirilir?

Bahreyn alışveriş severler için oldukça hoş bir yer olacaktır. Manama çarşısı başlangıç için ideal bir durak olacaktır. Bahreyn çarşılarında küçük büyük tezgâhlardan dünyaca ünlü mağazalara kadar çok çeşitli alışveriş seçenekleri bulmak mümkün oluyor. Elektronik eşyalardan, altın antikalara ve kıyafetlere kadar akıllara gelecek her şey vardır. Labirent gibi olan bu çarşıda her yürüdüğünüzde yeni yerler keşfedebileceksiniz. Ayrıca Arap mutfağına lezzet katan çeşitli sayıda baharatları da bu çarşılardan alabilmeniz mümkündür. Manama çarşısında bulunan baharat dükkânlarına girerek satıcılara istediğinizi sorarak alış veriş yapabilirsiniz. Satılan halılar ise yine oldukça eşsiz parçalardır.

Bahreyn Nerede?

Bahreyn’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Festivaller
• Bahreyn Kalesi
• Bahreyn Ulusal Müzesi
• Arap Mutfağı
• Fatih Cami
  1. Bahreyn’de düzenlenen festivaller ağırlıklı olarak dini kutlamalara dayanıyor. Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen bu festivaller çevre ülkeler dahil birçok turisti ülkeye çekmeyi başarıyor. Bu etkinlikler de dahi içki yasağı kaldırılmaz.
  2. Bahreyn’inin dünyaca ünlü kalesi eskiden Portekiz Kalesi olarak da anılırmış. Kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Burayı ziyaret edip mutlaka hatıra fotoğrafı çektirmelisiniz.
  3. Birçok arkeolojik kalıntı bu müzede sergilenmektedir. Bahreyn’in 5000 yıllık bir tarihini kapsayan nitelikte yapılmıştır.
  4. Ülkenin yemek kültürü oldukça zengindir ve bilindiği üzere eşsiz baharatlıma teknikleri vardır. Sayısız şekilde yemek yenilecek yere sahiptir ve kişiler arzularına göre tercih yapabilirler.
  5. 6.500 metrekarelik bir alana sahip olan cami dünyanın en büyük camileri arasında yer alır. Manama başkentinde bulunan cami ülkede bulunan en büyük ibadethanedir. İbadet edilen bir yer olması dışında iyi bir turistik mekân halini almıştır.

Bahreyn'in En Güzel Şehirleri

Bahreyn’i ziyaret etmek isteyen kişiler, ülke hakkındaki detaylı bilgileri bilmeleri gerekmektedir. Ülkenin en güzel şehirleri arasında ilk sırada başkent Manama gelmektedir.

Manama

Bahreyn’inin başkenti olan Manama oldukça popüler olan bir şehirdir. Çok sayıda turist ağırlar. Çevre ülkelerden ve uzak ülkelerden gelen ziyaretçiler için muhteşem bir deneyim sunar. Manama’da bulunan Manama Çarşısı alışveriş severler için uğrak adres olacaktır. Buradan alınabilecek birçok malzeme bulunur. Bunun yanı sıra Manama’da ulaşım sınırlıdır. Kısıtlı şekilde otobüsle ulaşım sağlanır. Bunun haricinde ya araba kiralanır ya da taksiler kullanılır. Şehirde yaşayanlar lüksü sevdikleri için hemen hemen herkesin arabası vardır.

Manama’nın bir diğer önemli özelliği ise gece yaşantısının oldukça yaygın olmasıdır. Özellikle zengin Arap turistleri ağırlamak için gelişmiş olan bir gece hayatı yaşantısı vardır. Ayrıca Manama’da dini festivaller ağırlıkta olmak üzere festivaller düzenlenir. Bunun yanında şehirde bulunan tarihi yapıları gezmekte mümkündür.

Al-Muharrak

Al-Muharrak, Muharrak Bölgesi’nin başkenti konumundadır. Bahreyn’inin en büyük ikinci şehridir. Ali Bin Ali ve Utub Kabileleri tarafından 17. yüzyılda kurulmuştur. 1923 yılına kadar Bahreyn’in başkentliğini yapmış ancak o tarihten sonra Manama başkent olmuştur. Uzun bir süre dindarlığın hâkim olduğu şehir zamanla modern bir hal almayı başarmıştır. Arad Fort tarihi mekanını ziyaret edip, bu eski kaleyi inceleye bilirsiniz. Bahrain National Museum ise ziyaret edilmesi gereken bir diğer önemli durağıdır.

Er-Rifaa

Er-Rifaa orta kuzey kesiminde yer alan bir belediyedir. Ülke için en önemli petrol yatakları bu bölgede bulunur. Burada Riffa Fort bulunur. Bu kale ziyaret edilecek yerler arasında yer alır. Yine askeri müzelere gidip, tarihi mekanları ziyaret etmeye imkân tanıyan bir şehirdir.

 

Bahreyn’de Gezilecek Yerler

Bahreyn’de keyifli vakit geçirmek ve eğlenmek için ülkede nerelere gidilir, nereler gezilir bunları iyi bilmeniz gerekmektedir.

Bahreyn’de Gece Hayatı için Nerelere Gidilir?

Bahreyn şeriatla yönetilen Müslüman bir ülkedir. Ancak buna rağmen oldukça renkli bir gece hayatı ziyaretçileri bekler. Arabistan’dan gelen zenginler için hazırlanmış olan bu gece hayatı oldukça farklı bir tarzdadır. Exhibition Road, Manama Merkezi, Juffair ve Adliya bölgeleri gece hayatının en canlı yaşandığı bölgeler arasında yer alır.

Bahreyn’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bahreyn’de alışveriş denilince ilk akla Manama’da bulunan Manama Çarşısıdır. Manama Çarşısında, kıyafet, elektronik, altın antikalar, baharat, halı gibi birçok çeşitte alışveriş yapmak mümkün oluyor. Ara sokakların bolca bulunduğu, küçüklü büyüklü tezgâhların ön plana çıktığı çarşı, turistler için oldukça ilgi çekici bir yerdir. Buradan baharat satın alabilir, halıcıları ziyaret edebilir ve her seferinde yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Bahreyn’inin Sosyal Yaşamı

Bahreyn’in yönetim şekli şeriat olmasına rağmen oldukça liberal bir anlayış benimsemişlerdir. Birçok alanda yasaklar bulunmasına rağmen ülkeye gelen Arap zenginleri için gizlice yasaklar delinmektedir. Ülkeye sadece turistler değil aynı zaman da iş adamları da ziyaret eder. Hizmet, gıda ve inşaat alanlarında fazlasıyla yatırım söz konusu olur. Ülke dışardan işçi olarak çalıştıracak kişileri de alır.

Bahreyn’de Gezilecek Tarihi Yerler

Bahreyn’de gezilecek tarihi yerler arkeoloji müzeleri ve arkeolojik alanlardır. Ülkenin bulunduğu konum itibariyle oldukça zengin bir arkeolojik alt yapıya sahiptir. Bahreyn kalesi arkeolojik bir alandır ve mutlaka görülmesi gerekir. Ayrıca Bahreyn Ulusal Müzesi ’de ülkeden çıkarılan arkeolojik kalıntıların sergilendiği bir yerdir.

Bahreyn Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna bulunan Bahreyn de ulaşım imkânı da kolaydır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm yerlere rahatlıkla ulaşım şansı bulabilirsiniz. Bahreyn de ulaşım; otobüs ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Raylı sistemler bulunmaz. Ülkede yaşayan insanların kendi araçları varken yakın yerlerden gelenlerde ya kendi araçlarıyla gelir ya da araç kiralarlar. Toplu taşıma kullanan çok az insan vardır.

Bahreyn’inin en ünlü şehri olan Manama'ya ulaşmak için otobüs kullanabilirsiniz. Ancak otobüsler ülkenin her yerine ulaşım sağlamaz. Bunun başlıca sebebi zaten herkesin kendi aracı olmasıdır. Diğer şehirlere ulaşım da otobüslerle sağlamak oldukça zordur. Ulaşım seçeneği az olmasının yanı sıra otobüsle ulaşım çok ucuz olur. En iyi seçenek ise araç kiralama olacaktır.

Araç kiralayamayan kişiler için ikinci seçenek ise taksiyle ulaşım olacaktır. Bu konuda iki alternatif bulunur. Turuncu taksiler Türkiye’de ki sarı taksilere benzer şekilde çalışır. Bindiğiniz zaman mutlaka taksimetre açtırmalı ve fiyatın ne kadar olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu taksiler kişisel amaçlarla hizmet verir. Bu yüzden yabancılar için fiyatlarda oynama yapılabilir.

Sarı taksiler ise dolmuş-taksi mantığını gözeterek çalışırlar. Birden fazla kişinin binmesi mümkündür ve fiyatı turuncu taksiye göre daha uygundur.

Bunun haricinde Bahreyn’de fazlasıyla sahte takside bulunur. Bu taksilerde fiyat anlaşmaya göre belirlenir. Güvenlik ile alakalı çok ciddi bir problem yaşanmamış olsa bile yine de pek tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.

Suudi Arabistan’a giden kişiler ise, feribot ile Bahreyn’e geçerek birkaç gün de burada zaman geçirebilirler. Aynı şekilde Bahreyn’e gelen kişiler de Suudi Arabistan’a feribotla geçiş yapabilir.

Bahreyn’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Machboos
Muhammar
Shawarma
Samboosa

Arap mutfağı dünyaca ünlüdür ve ülkeye en ucuz Bahreyn uçak bileti alarak gelen ziyaretçiler, tatları damakların da kalacak birçok yemeği tadabilirler.

Kırmızı Etin ve Balığın En Güzel Hali, Machboos

Bu yemek çeşitli baharatlar ve sebzeler ile hazırlanır. Esas olarak işlem hem et için hem de balık için uygulanabilir.

Yemeklerin Yanında Verilen Pilav, Muhammar

Et ya da balık yemeklerinin yanında verilen pilavdır.

Pilav Severler İçin, Ghoozi

Haşlanmış yumurta, kuzu eti ve baharat ilave edilerek servis edilen bir pilavdır.

Böylesini Denemediniz, Samboosa

Ülkede oldukça popüler olan yiyecekler arasında yer alan Samboosa ise, kızartılmış böreğe benzeyen hamur işidir.

Dünyanın En Güzel Tatlısı, Halwa Showaiter

Oldukça sık tercih edilen tatlılar arasında yer alır. Mısır nişastası kullanılmasıyla kıvam verilen ve jöleye benzer bir tatlıdır.

Bahreyn’da Yenecek En Güzel Yemekler

Ülkede Türkiye'ye benzer gözleme ve börek çeşitleri bulunur. Deniz mahsulleri severler için çeşit çeşit seçenek vardır. Ayrıca fast food satışı da vardır. En çok tüketilen balıklar ise Hamour, Chacanad ve Safidir.

Bahreyn Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuveyt - Bahreyn 532,84 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Bahreyn 1.089,00 TL 4 Saat
Antalya - Bahreyn 1.160,00 TL 16 Saat 40 Dakika
Berlin - Bahreyn 1.284,00 TL 7 Saat 55 Dakika
Hatay - Bahreyn 1.388,30 TL 14 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Bahreyn 1.424,00 TL 14 Saat 10 Dakika
Şanlıurfa - Bahreyn 1.631,00 TL 16 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bahreyn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
27 Mart 2019
Yaz tatili demek deniz demek, kış tatili demek kayak demek, ilkbahar ise kalan her şey! Gezmeye doyamayanlar için baharda güzelleşen şehirleri anlattık.   Kıyıköy Şirin bir yere gidip huzurlu
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
25 Ocak 2019
"Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım.” sözleri ile tanınan, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’u herkes bilse de 12 Nisan 1961 tarihinde uzaya giden ilk insan Yuri Gagarin, o kadar tanınan
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
04 Ocak 2019
Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Bahreyn Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Bahreyn
Gerçektne herkesin bir kere gidip görmesi gereken bir yer
Bahreyn
Herşey o kadar güzel ki otelimiz şehir manzaralıydı oda ayrı bir hava kattı tatilimize
Bahreyn
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
Bahreyn
Gittiğime pişman değilim ama bir daha gitmeyebilirim
Bahreyn
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
Bahreyn
Hep ismini duyuyordum kendisini görmekte nasip oldu :) Keyifli bir haftasonu oldu bizim için
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bahreyn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:33:06
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bahreyn, (BAH)
BAH
BH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948