1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Bahreyn

Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Para Birimi
Bahreyn Dinarı
Bahreyn Zaman Dilimi
GMT +2
Bahreyn Şehri En İyileri
Golf, Bahreyn Ulusal Müzesi, Muhammar

En Ucuz Bahreyn Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Bahreyn
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Kuveyt - Bahreyn
Gulf Air
06 Haz 2020
03 Haz 2020
Hatay - Bahreyn
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Adana - Bahreyn
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Saraybosna - Bahreyn
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Kahire - Bahreyn
Egyptair
25 Haz 2020
Şanlıurfa - Bahreyn
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Bakü - Bahreyn
Fly Dubaı
07 Haz 2020
Londra - Bahreyn
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Gaziantep - Bahreyn
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bahreyn Kalkışlı Uçak Seferleri

Bahreyn - Hatay
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
08 Haz 2020
Bahreyn - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Bahreyn - İstanbul
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Bahreyn - Adana
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Bahreyn - Ankara
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bahreyn Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bahreyn Havaalanları
Ülke Kodu
BH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
0,30 BHD
Yemek Fiyatı
2 BHD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,40 BHD

Bahreyn'e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Bahreyn uçak bileti ile ülkeyi ziyaret edebilmek ve hem tarihi güzelliğine hem de doğa güzelliklerine doyabilmek mümkündür. En ideal zamanlar Kasım ve Mart ayları aralıklarında olup ülkenin akşam saatlerinde çok serinlemesinden ötürü yaz ya da kış fark etmeksizin kalın kıyafetler alınması tavsiye edilir. Bahreyn'de Mayıs ve Eylül ayları arasında çok sıcak ve nemli olduğundan ötürü kum fırtınalarına dikkat edilmesi gerekir.

Bahreyn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ucuz Bahreyn uçak bileti ile Uluslararası Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra şehir içerisine gidiş yapacak olan yolcular için başkent Manama doğrultusunda şehir içi ulaşım araçları kullanılabilir. Bahreyn komşu ülkelere olan otobüs yolculukları ile bilinen ve birçok ülkeyle sınırı olan alternatif gezi kaynaklarına fırsat tanımaktadır.

Suudi Arabistan üzerinden Bahreyn'e geçmek isteyen yolcular için feribot yolculuğu mümkün olurken bu iki ülke arasındaki mesafe 26 km'dir. Otobüs ile de iki ülke içerisinde yolculuk edebilmek mümkün olur.

Belediye Otobüsü

Bahreyn ülkesinin belediye hizmeti olarak vermiş olduğu hizmetler doğrultusunda havaalanına iniş yapan yolcuların başkent Manama'ya geçiş yapabilmeleri için otobüsleri tercih edebilmeleri sağlanır.

Taksi

Gidecekleri yeri bilmeyen yolcular için konum verilerek ya da açık adres verilerek ulaşım sağlanabilecek olan taksi araçları da Bahreyn Uluslararası Havaalanı içerisinde yer almaktadır. Dış hatlar kapısından çıkış yaptıktan sonra taksiciler yolcuları bekler.

Araç Kiralama

Havaalanı içerisinde yer alan bir diğer hizmet ise araç kiralamadır. Ülkeyi bilen yolcular için ya da kendi gezmek isteyen turistler için oldukça iyi bir hizmet olarak kurulmuş olan araç kiralama ofislerinden kalınacak gün sayısı kadar araç kiralanabilir.

Bahreyn Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe

Bahreyn uçak bileti ile seyahat edenlerin ve  hava yolu hizmetleri için kullanılan havalimanı Bahreyn Uluslararası Havaalanı'dır. Bahreyn uçak bileti fırsatlarından yararlanarak ülkeye gidiş yapacak olan yolcular için havaalanı içerisinde çeşitli hizmetler yer alır.

Bu hizmetler içerisinde ülkenin başkentine geçiş yapılacak olan araç kiralama hizmetleri, havaalanı içerisinde bulunan büfeler ve kafeler, günü birlik gidiş geliş yapacak olan yolcular için eşyalarını bırakabilmeleri adına hazırlanmış olan emanet eşya ofisleri gibi alanlar bulunur.

Bahreyn havaalanına iniş yaptıktan sonra başkent Manama'ya gidebilmek için araç kiralama ya da otobüs, şehir içi ulaşım gibi alternatifleri kullanabilmek mümkün olur.

Bahreyn'e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bahreyn uçak bileti ile seyahat edenlere de tavsiye edilen ve ülke içerisinde yer alan ve Colin Montgomerie tarafından tasarlanmış olan Royal Golf Club, ülke dışından bir çok golf severin ülkeyi ziyaret etmek adına tercih ettikleri bir nedendir.
 2. Bahreyn ülkesinde yer alan spor etkinlikleri deve yarışları, at yarışları gibi bir çok alanda kendi ülkesindeki insanları cezp ederken ülkeye Formula 1 gibi bir değerin konuk oluyor olması çevre ülkelerden de katılım sağlanmasına olanak tanır.
 3. Bahreyn ülkesi içerisinde yer alan zengin yemek çeşitlerini tatmak adına Asya kıtasında seyahate giden bir turist adına uğrak noktası olabilir.
 4. Bahreyn ülkesinde yer alan tarihsel yapılar bir çok tarihe düşkün olan kişiler için ülkenin yapısını incelemek adına faydalı olabilir.
 5. 33 adadan oluşan bir ülke olarak doğa ile iç içe yaşayan Bahreyn, doğayı tercih eden kişiler adına bir uğrak noktası olabilir. Bahreyn uçak bileti ile ülkeye hava yolu ile gidilebilir.

Bahreyn Hakkında

Basra Körfezi içerisinde yer alan bir Arap ülkesi olarak bilinen Bahreyn ismini Arapça dilinde deniz anlamına gelen Bahr ve arasında anlamına gelen eyn kelimelerinden almıştır. İki deniz arasında anlamına gelen bir ifade ile bilinen Bahreyn ülkesi monarşi ile yönetilmektedir.

Singapur ve Maldivler'den sonra Asya'daki en küçük üçüncü ülke olarak bilinen Bahreyn 4000 yılı aşkın bir süredir bölgenin ticari kavşağı en yoğun olan ülkesi olarak da görev almaktadır. Dilmun Uygarlığı'nın bir uzantısı olarak bugünlere gelmiş olan Bahreyn ülkesi, batı ve doğu kesimini birbirine bağlayan bir ticaret merkezidir.

2012 senesinde Arap Kültür Başkent, 2013 senesinde Arap Turizm Başkenti ve 2014 senesinde de Asya Turizm Başkenti olarak seçilen bu ülke uluslararası ve bölgesel bir ticari merkez oluşturmaktadır. Nüfusun çoğunluğu ülke içerisindeki 33 adının en büyüklerinden biri olan başkent Manama sınırları içerisinde yaşamaktadır.

Bahreyn Fotoğraf Galerisi

Bahreyn Nerede?

Bahreyn Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bahreyn ülkesi bir Arap ülkesi olduğundan ötürü şehir içinde ulaşım develerle sağlanabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Develerin yanı sıra ülke içerisinde otobüs, taksi, araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanarak da ulaşım rahatlıkla sağlanabilir. Bahreyn ülkesindeki insanların otomobillere düşkün olmalarından dolayı birçok otomobilin şehir içerisinde yer aldığı bilinmektedir. Araç kiralama şirketlerinin ise araçları oldukça uygun fiyatlar üzerinden kiraladıkları görülmektedir. Lüks bir araç kiralayarak kolaylıkla şehir içerisinde ulaşım sağlanabilir. Otobüsleri tercih edecek olan kişiler için klimalı otobüs turları düzenleyen otobüsler tercih edilebilir. Taksileri tercih edecek olan turistler için ise Bahreyn ülkesinde her yere rahatlıkla gidilebilecek olan taksiler mevcuttur. Bahreyn ülkesinde araç kiralayarak araba kullanmak isteyen kişiler için Uluslararası Sürücü Belgesi ya da GCC belgesinin bulunması gerekir. Şehir içinde ulaşımı sağlayabilmek için yürüyüşü tercih edecek olan kişilerin ise Manama başkenti içerisinde rahatlıkla yürüyebilmeleri ve istedikleri yere ulaşabilmeleri mümkün olur. Şehir içerisinde her ulaşım aracı rahat bir şekilde kullanılabilir.

Bahreyn Vize Şartları

Bahreyn Vize İstiyor mu?
Hayır
Bahreyn Vizesiz Kalınabilecek Süre
15 Gün
Bahreyn Vize Detayları
15 günden fazla kalacaklar için kapıda vize ve online vizeleri vardır.

Bahreyn'de Gezilecek Yerler

Bahreyn Ulusal Müzesi
Bahreyn Kalesi
Fatih Camii
Bab Al Bahreyn
Bahreyn Ulusal Müzesi

Bahreyn ülkesinde yer alan en eski kamu müzesi olarak bilinen Bahreyn Ulusal Müzesi, Kral Faysal Yolu yakınlarına inşası tamamlanmış olarak 1988 yılına açılmıştır. 30 milyon dolar değerindeki bu müze 27.800 metrekare bir alana konuşlandırılmıştır. Bahreyn Ulusal Tiyatro'su da müze içerisinde yer alır. Bahreyn Müzesi içerisinde yer alan tarihi eserler 5.000 yıllık eserler olup ülkenin tariih bu müze içerisinde yatmaktadır.

Bahreyn Kalesi

Portekiz Kalesi olarak da bilinen ve Arap Yarımadası içerisinde bulunan Bahreyn Kalesi, M.Ö. 2300'lü yıllardan itibaren 18. yüzyıla kadar Yunanlılar, Portekizliler, Persler ve Kassistesleri içerisine alan bir yapıda olmuştur. 12 metre yüksekliğinde olan bu yapı UNESCO tarafından 2005 yılında Dünya Mirası listesine girmiştir. İlk Bahreyn Kalesi'nin M.Ö. 3000'li yılların başında kurulduğu şuanki kalenin ise M.S. 6. yüzyıldan kaldığı bilinmektedir.

Fatih Camii

6.500 metrekarelik bir alanda yer alan ve dünyanın en büyük camilerinden biri olan Fatih Camii, 7.000 adetten daha fazla ibadethane kapasitesine sahip olması ile bilinmektedir. Şeyh İsa Bin Salman Al Khalifa tarafından 1987 yılında yaptırılmış olan bu cami adını ülkenin kurucusu olan Ahmed Al Fateh'den almıştır. Fatih Camii üzerinde yer alan ve devasa boyutlarda yer alan kubbesi tamamen cam elyaftan üretilerek caminin tepesine yerleştirilmiştir.

Bab Al Bahreyn

Ülkenin başkenti olan Manama'nın eskiden ticaret merkezi olarak kullanılan Gümrük Meydanı bölgesinde yer alan bu yapı sembolik olarak şehrin kapııs olma özelliğine sahiptir. 1945 yılında yapımına başlanarak 1949 yılında biten bu yapı ilk zamanlarında deniz kıyısında olsa dadaha sonrasında ülkenin kuzeyinde kalmıştır. Suudi Arabistan Krallığına ve Hükümet Caddesi'ne giden yolda bu yapı bulunmaktadır.

Bahreyn'de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Muhammar
Muhammar
Halwa Bahreyn
Halwa Bahreyn
Bölgenin Ünlü Yemeği: Muhammar

Bahreyn ülkesindeki en ünlü yemeklerden bir tanesi olan Muhammar baharat, et, pirinç, sebze ve balıktan oluşan bir yemek olarak çeşitli restoranlarda yer almaktadır. Bahreyn uçak bileti ile gelenlerin bu yemeği yemeleri tavsiye edilmektedir. Bu yemeğin balık yerine et ile yapılan versiyonuna ise Machboosdan denilmektedir.

Atıştırmalık Sevenlere: Samosa

Ülkeye giden turistler için atıştırmalık olaran yenilebilecek olan yemek çeşidi Samosa'dır. Soğan, baharalı patates, toprak tuzu, mercimek, tavuk ve bezelyelerden oluşan bu atıştırmalık pişmiş bir hamur işi ile servis edilir.

En Popüler Tatlı: Halwa Bahreyn

Bölgenin en popüler tatlılarından bir tanesi olarak bilinen Halwa Bahreyn, safran, mısır nişastası, ve çeşitli fındıklardan yapılan jöle, helva kıvamında bir tatlı olarak bölge halkı tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve tüketilmektedir.

Kahve Sevenlere: Gahwa

Bahreyn'deki geleneksel karşılaşma modellerinden bir tanesi olarak bilinen Gahwa kahvesi, küçük fincanlar içerisinde özel olarak sunulmaktadır. Kahve severler için ülkede tüketilebilecek ve satın alınabilecek bir üründür.

Konaklama İçin Bahreyn Otel Seçenekleri

Bahreyn uçak bileti alarak ülkeye gezi amaçlı ya da iş amacı ile giriş yapan kişiler için konaklama adına kalınabilecek pek çok alternatif bulunmaktadır.

The Ritz-Cartlon
Bahreyn ülkesinde yer alan tek 5 yıldızlı sahil oteli olarak bilinen bu otel, 55 dönümlük bir alana yayılmış olan tropik bahçeler, Manama silüetinin bir parçasının görüntüsü, otelin kendine özel olan plajı gibi bir çok avantajı içermektedir.
Bldg. 112, King Mohammed VI Ave, Block 428, Al Seef District, Manama, Bahreyn
InterContinental Regency Bahrain
Manama'nın merkez kısmında yer alan bu otel konuk odaları sayısı açısından bakıldığı zaman adanın en büyük oteli olarak bilinmektedir. Manama pazarına da oldukça yakın olan bu otel 5 yıldızlı tek Fransa restoranını bünyesinde barındırır.
Building No 130, Road 1507, King Faisal Highway, Manama, Bahreyn
Sheraton Bahrain Hotel
Corniche'ye dakikalık sürüş mesafesinde olan bu otel Manama şehrinin ticari bölgesinde yer alan Diplomatic Area'nın hemen yanında yer almaktadır. Avrasya yemekleri sunan Soie ve Bahreyn ülkesinde yer alan ilk İran yemek salonunu bünyesinde bulundurur.
6 Palace Avenue, Manama, Bahreyn

Bahreyn Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bahreyn 778,18 TL 3 Saat 50 Dakika
Ankara - Bahreyn 1.182,90 TL 14 Saat 45 Dakika
Hatay - Bahreyn 1.220,35 TL 29 Saat 30 Dakika
Adana - Bahreyn 1.258,70 TL 9 Saat
Şanlıurfa - Bahreyn 1.458,35 TL 10 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Bahreyn 3.115,93 TL 9 Saat 25 Dakika
Kuveyt - Bahreyn 1.069,07 TL 1 Saat 5 Dakika
Saraybosna - Bahreyn 1.418,07 TL 7 Saat 15 Dakika

Bahreyn Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bahreyn uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Fly Dubaı, Gulf Air, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Bahreyn yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Bahreyn varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Bahreyn olup, bilet fiyatı 778,18 TL'dir.
 • Bahreyn şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bahreyn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
16 Eylül 2019
Avrupa Diller Günü (The European Day of Languages), Avrupa genelinde dil öğrenimini teşvik eden bir gündür. Avrupa Konseyi’nin destekleri ile 2001 yılından beri her yıl 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Av
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Bahreyn Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (30)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
90 Değerlendirme
O*** Ö***
28 Ekim Pazar
Herşey o kadar güzel ki otelimiz şehir manzaralıydı oda ayrı bir hava kattı tatilimize
H*** G*** S***
4 Eylül Salı
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
M*** A*** A***
16 Haziran Cumartesi
Hep ismini duyuyordum kendisini görmekte nasip oldu :) Keyifli bir haftasonu oldu bizim için
S*** P***
29 Ekim Pazartesi
Gerçektne herkesin bir kere gidip görmesi gereken bir yer
T*** K***
30 Haziran Cumartesi
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bahreyn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:22:03 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bahreyn, (BAH)
BAH
BH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699