1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Umman
Uçak Bileti

Nüfus
4 Milyon 500 Bin
Başkent
Maskat
Para Birimi
Umman Riyali (OMR)
Zaman Dilimi
GMT +4
Telefon Kodu
+968
Resmi Dil
Arapça
Ort. Yemek Fiyatı
10 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Maskat Uçuş Süresi
5 Saat
İstanbul - Maskat Uçuş Mesafesi
4.400 Km

En Ucuz Türkiye - Umman Uçak Seferleri

04 Ağu 2019
16 Tem 2019
İstanbul - Salalah
Air Arabia
23 Tem 2019
Hatay - Maskat
Pegasus
21 Tem 2019
Ankara - Maskat
Qatar Airways
29 Tem 2019

En Ucuz Umman Kalkışlı Uçak Seferleri

Maskat - Tahran
Oman Air
19 Tem 2019
Maskat - Adana
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Maskat - Toronto
Egyptair
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Umman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Umman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Umman'a Nasıl Gidilir?

Umman, Türkiye'den en sık direkt uçuş düzenlenen ülkelerden bir tanesidir. Bu ülkeye üç ayrı hava yolu firması ile ulaşmak mümkün olduğu gibi bu hava yolu firmaları neredeyse tüm uçuşlarını başkent Maskat'a icra ederler. Bunlar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Umman Hava Yolları ya da orijinal ismi ile Oman Air yer alır.

Umman uçak bileti fiyatları firmadan firmaya değişkenlik arz eder. Aynı zamanda Umman uçak bileti THY rezervasyonu yaptıracak olan gezginlerin dikkatli olması gereken bir nokta vardır ki bu uçuşlar zaman zaman Umman Hava Yolları tarafından icra edilen ortak uçuşlar da olabilmektedir.

Türk Hava Yolları'nın yanı sıra Pegasus da yakın zamanlarda bu ülkeye sefer düzenlemeye başlayan bir diğer yerli firmadır. Umman uçak bileti Pegasus arayışına girenler rahatlıkla başkent Maskat'a gerçekleştirilen uygun fiyatlı uçuşlardan istifade edebilirler. Aynı zamanda Umman yolcularının Maskat aktarmalı olarak ülkedeki diğer şehirlere geçmesi de mümkündür. Buna ek olarak Umman uçak bileti fiyatları açısından bakıldığında zaman zaman direkt uçuşlar yerine farklı ülkeler üzerinden gerçekleştirilecek olan aktarmalı uçuşlar çok daha uyguna gelebilir.

Umman'a gidecek olan yolcuların vakit bakımından çok sayıda seçeneği bulunur. Zira Umman Türkiye uçak seferleri her gün icra ediliyor. İşte bu sebeple uçak seferleri arasından yolcular kendilerine en uygun gördükleri Umman Türkiye uçak saatleri arasından seçimlerini yapabilir ve Biletall.com sayesinde son derece makul ücretler üzerinden bilet işlemlerini tamamlayabilirler.

Umman Vize Şartları Neler?

Umman Vize İstiyor mu?
Evet
Umman Vize Süresi
30 Gün
Umman Vize Ücreti
5 OMR
Umman Vize Şartları

Umman'a gitmek için umuma mahsus pasaport hamillerinin vize alması mecburidir. Ancak hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftır. Aynı zamanda resmi pasaport hamillerinin ülkede kalabileceği süre de sınırlanmıştır. Buna ek olarak Umman'a girişlerde zaman zaman mağduriyetler yaşanmakla beraber pasaport kontrol noktalarından geçerken hazırlıklı olmak ve otel rezervasyonu, dönüş bileti gibi unsurları göstermekte yarar vardır.

Umman vizesi, havalimanında alınabilir. Bu vizenin ücreti 5 Riyal olarak belirlenmiştir. Ancak kapı vizesi için zaman zaman uzun kuyrukların oluşması da muhtemeldir. Umman Türkiye uçuş süresi olan beş saatin ardından bu kuyruk bir miktar da olsa yorucu gelebilir.

Umman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Umman, son derece sıcak bir ülke olduğundan dolayı Umman uçak bileti rezervasyon işlemlerinin ocak ayına yönelik yapılması icap eder. Aynı zamanda kişiler en ucuz Umman uçak bileti için hafta ortası günler olan Salı ya da Çarşamba’yı tercih edebilirler. Ancak yoğun sezonlar bu günler de yüksek fiyatlı olabilir. Bundan dolayı da erken rezervasyon yapılmasında yarar vardır.

Umman Hakkında Bilgiler

Umman, Ortadoğu'nun güvenli kalesi olarak adlandırılan ve güvenlik sorunlarının pek fazla olmadığı ülkelerden bir tanesidir. Umman Türkiye uçak saatleri olarak çok sayıda seçenek de mevcuttur.

Umman'ın Başkenti

Umman'ın başkenti, Ortadoğu'nun en mistik şehirlerinden bir tanesi olan Maskat'tır. Ancak bu şehirde çok da geniş bir turistik potansiyel bulunduğunu ifade etmek doğru olmayabilir.

Umman Nüfusu- Umman Resmi Dili

Umman'ın nüfusu 4.5 milyondur. Resmi dil olarak ise Arapça ve Modern Standart Arapça kullanılır.

Umman Para Birimi

Umman'ın para birimi, milli para birimleri olan ve Türk Lirası karşısında oldukça yüksek bir değere sahip olan Umman Riyali'dir.

Umman'da Saat Kaç?

Umman Türkiye saat farkı çok fazla olduğu söylenemez. Bu fark yaz aylarında bir iken, kış aylarında ikiye çıkar. İleride olan Umman'dır.

Umman'da Ne Ucuz? Umman'dan Gelirken Ne Getirilir?

Umman'ın genel olarak ucuz bir ülke olduğunu ifade etmek zordur. Ancak elbette ülke şartlarında ucuz olan pek çok yöresel ürün de vardır. Bunlar arasında şüphe yok ki en otantik olanlarının başında huş ağacından imal edilmiş olan tütsüler yer alır. Buna ek olarak bakır cezveler ile çeşitli mücevherler de ülkenin ünlü geleneksel hediyelik eşyaları arasında yer alır.

Umman Nerede?

Umman’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Kolay Vize
• Lezzetli Yemekler
• Sıcakkanlı İnsanlar
• Ülkeye Kolay Ulaşım
• Eşsiz Denizi
  1. Umman'da vize almak için herhangi bir ön hazırlığa genel olarak lüzum yoktur. Ancak kapı vizesi almak için gereken birkaç basit evrakın hazırlanması lazımdır. Resmi pasaport hamilleri vizeden muaf iken umuma mahsus pasaport hamillerinin 5 Riyal ödeme ile kapıda vize alabilmesi mümkündür.
  2. Umman'da yemek kültürü de son derece keyiflidir. Ülkede genel olarak tavuk eti ile kuzu etinden yararlanılarak yemekler hazırlanır. Dana eti kullanımı ise son derece nadirdir. Umman'ın en güzel yanlarından bir tanesi de son derece sıcakkanlı insanların yaşadığı bir ülke olmasıdır. Adeta kendilerinden biri gibi davranan Ummanlılar, oldukça yardımsever kişiliklere sahiptir ve son derece de eğlenceli karakterler barındırırlar.
  3. Umman'ın en güzel yanlarından bir tanesi de son derece sıcakkanlı insanların yaşadığı bir ülke olmasıdır. Adeta kendilerinden biri gibi davranan Ummanlılar, oldukça yardımsever kişiliklere sahiptir ve son derece de eğlenceli karakterler barındırırlar.
  4. Türkiye Umman uçak seferleri her gün birkaç defa icra edilmektedir. Bu direkt uçuşlar beş saatten çok daha kısa bir süre içerisinde son bulduğundan çok da yorucu bir seyahat olmayacaktır.
  5. Bu ülkenin denizi de ciddi manada görülmeye değerdir. Hatta pek çok denizci şarkısında dahi buna dair birtakım sözler geçer. Öyle ki ismini bu ülkeden almış olan bir deniz dahi vardır.

Umman’ın En Güzel Şehirleri

Umman, gezilecek pek çok şehri barındırır. Bu ülke daha ziyade kültür gezisi yapmak isteyen ve yeni bir ülke keşfetmek isteyenler için uygun bir ülkedir.

Maskat

Her şeyden evvel gezilecek yerler arasında başkent Maskat gelir. Bu kentte deniz kaplumbağalarının yumurtlama dönemlerinin izlenmesine ek olarak eski kent bölgesinde otantik geziler yapmak ve halk pazarlarında son derece renkli anlara şahit olmak da mümkün olacaktır. Bu şehir, yeni kültürler keşfetmek isteyenlerde unutulmayan izler bırakacaktır.

Matrah

Matrah da bu ülkenin görülmeye değer en güzel yerleri arasında yer alır. Bu şehirde de saf bir Umman kültürü etkisini gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu kentte de son derece otantik olan yiyecek pazarı gezilebilir. Aynı zamanda Umman'ın en ünlü yerlerinden bir tanesi olan sahil şeridi de yürüyüşler için birebirdir. Ummanlılar buraya korniş adını verirler.

Nizva

Bu kent de ülkedeki en ünlü İslam tarihi eserlerine rastlanabilecek olan, aynı zamanda ticaret bakımından da oldukça gelişmiş seviyelerde bulunan bir kenttir. Bu kentte alışveriş yapılması da son derece keyifli olacaktır.

Umman’da Gezilecek Yerler

Umman Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı 5 saatten kısa olacaktır. Ancak buna karşın Umman'ı ziyaret etmeye gidenlerin bu süre içerisinde sabırsız bir bekleyişte olması son derece doğaldır. Zira Umman Türkiye uçak biletleri gezilecek çok sayıda yeri bulunan bir ülkeye ulaşım imkânı tanıyacaktır.

Umman'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Umman'da deniz turizminin kalbinin attığı yer, ülkenin de kalbinin attığı yer olan Maskat'tır. Bu şehre turkuaz renkte ve tertemiz deniz suyunun keyfi çıkarılabilir. Aynı zamanda bu denizin deniz kaplumbağalarına yuva teşkil etmesi ve yumurtlama dönemlerinin son derece önemli olması da Umman Denizi'nin bir diğer sevimli yönüdür.

Umman'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Umman'da çok büyük alışveriş merkezleri bulunmaz. Ancak bu ülkede yerel pazar yerleri ile çok sayıda çarşı alışveriş yapılmasına olanak tanır. Bunların en geniş olduğu şehir ise başkent Maskat'tır. Aynı zamanda Matrah kentinde de bu imkanlara dair çok sayıda şey bulunabilir. Alınacak eşyaların başında ise bakır cezveler, çeşitli mücevherat ürünleri ve birbirinden güzel tütsüler sayılabilir.

Umman'ın Doğal Güzellikleri

Umman'ın doğal güzellikleri olarak kabul edilebilecek en güzel şeylerin başında masmavi deniz ile çölün bir arada bulunması gelir. Gerçekten olağanüstü güzelliğe sahip Umman Denizi adeta görenleri kendine hayran bırakırken, çöllerde yapılacak gezintiler de ayrıca keyifli olacaktır.

Umman'da Gezilecek Tarihi Yerler

Umman'da gezilmesi mümkün olan tarihi yerler, daha ziyade İslam tarihine ait olan eserlerdir. Bu eserler daha ziyade Nizva kentinde toplanmış durumdadır. Buna ek olarak en ünlüleri arasında da başkent Maskat'da yer alan Sultan Kâbus Büyük Camii ifade edilebilir.

Umman Gezi Rehberi

Umman'da toplu ulaşım imkanları fazla gelişmiş durumda değildir. İşte bundan dolayı Umman'a hava yolu ile gelen gezginlerin taksi ve özel transfer araçlarından yararlanması gerekebilir. Her ne kadar araba kiralama imkânı mümkün olsa dahi araba kiralamak yolların oldukça karmaşık olması sebebiyle zorlayıcı gelebilir. Ancak buna rağmen araba kiralamak isteyenlerin ehliyet alma sürelerinin üzerinden en az üç ay yani 90 gün geçmesi şartı da mevcuttur.

Umman'da toplu ulaşım olarak en yaygın şekilde otobüs kullanılır. Ancak bu otobüslerin saatleri pek de düzenli olmayabilir ve otobüsleri pek çoğu da konfordan yoksundur. Aynı zamanda havaalanı ulaşımı için de yegâne toplu ulaşım seçeneği otobüstür.

Umman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kakule Kahvesi
Mashuai
Shuwa
Deve Biryan

Umman'da yenecek çok sayıda lezzetli yemek olmakla beraber bu yemeklerin hiçbirinde haram etler kullanılmaz. Bu nedenle Umman Türkiye uçak bileti işlemlerini yapmış olan kişilerin gönül rahatlığı ile Biletall.com sayesinde temin ettikleri seyahatlerindeki yemeklerin tadına varabilirler.

Kahvenin Bir Başka Hali

Her ne kadar bir yemek olmasa da Umman'ın vazgeçilmez tatlarından bir tanesi Kakule kahvesidir. Tadından sunumuna kadar her yanı özel olan bu kahve Ummanlılar adına adeta bir vazgeçilmezdir be muhakkak her gün tüketilir.

Balık Bu Kadar Lezzetli Olabilir mi?

Bu yemek de balık seveler için son derece ideal bir seçenek olacaktır. Bu yemekte kılıç balığı kullanılır ancak Ummanlılar tarafından bu balık kral balığı olarak da adlandırılabilir. Öte yandan bu balığın yanında limonlu nefis bir pilav da servis edilir.

Geleneksel İsimlerden

Bu yemek de sadece Umman'da değil pek çok Arap ve Afrika ülkesinde meşhur olan bir yemektir. Bu yemekte baharat ve yağlar kullanılarak marine edilmiş etin yanı sıra pilav da yer alır.

Deve Biryan

Pek çok Arap ülkesinde olduğu gibi bu ülkede de deve eti oldukça çok sevilir ancak az tüketilir. İşte bu lezzetler arasında en popüler olanlardan bir tanesi de deve biryandır.

Harees

Harees de her ne kadar pek hoş bir görüntü vaat etmese de lezzeti ile kendisini affettirecek bir yemektir. Pirinç lapası ve et karışımı bu yemeği kısaca özetlemek adına yeterli olacaktır.

Umman'da Yenecek En Güzel Yemekler

Umman'da yenilecek çok sayıda enfes yemek vardır. Bunlar arasında en meşhur olanlar ise kakule kahvesi, deve biryan, harees, shuwa ve mashuaidir.

Umman Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Maskat 1.199,00 TL 4 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Maskat 1.458,95 TL 8 Saat 20 Dakika
Erbil - Maskat 1.864,94 TL 8 Saat 55 Dakika
İstanbul - Salalah 1.919,19 TL 8 Saat
Hatay - Maskat 2.011,00 TL 15 Saat 15 Dakika
Trabzon - Maskat 2.136,64 TL 24 Saat 40 Dakika
Tahran - Maskat 2.346,61 TL 2 Saat 35 Dakika
Ankara - Maskat 2.545,90 TL 7 Saat 20 Dakika
Londra - Maskat 3.284,69 TL 17 Saat 5 Dakika
Toronto - Maskat 3.918,03 TL 37 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Umman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
01 Temmuz 2019
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Tatil monoton hayatın aynılığından kurtulmak için müthiş bir zaman. Farklı düşüncelere dalmak, başkalarının hayal güçlerinde yolculuğa çıkmak için birebir. Fahrenheit 45
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
25 Ocak 2019
"Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım.” sözleri ile tanınan, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’u herkes bilse de 12 Nisan 1961 tarihinde uzaya giden ilk insan Yuri Gagarin, o kadar tanınan
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
17 Eylül 2018
Büyük bir heyecanla başladığımız yaz tatilinin çoğunu tamamlamış bulunuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılına adım attığımız bu süreçte bazı öğrenciler kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Olumsuz düşünceler mo
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Umman Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Salalah
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
Maskat
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Salalah
Değişik ağaç yapıları var. Ben ağaçlara hasta kaldım.
Maskat
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
Salalah
Kendi yemek sorununuzu çözebilirseniz gerçekten çok güzeldi
Maskat
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
Salalah
Tarihe merakı olanlar kesnlikle buraya gelmeliler, gerçekten çok güzeldi.
Maskat
Birbirinden farklı hayvanlar, evler var her evde farklı bir hayvan var çok değişik bir yer
Salalah
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
Maskat
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
Salalah
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
Maskat
Sevgili ile gidilebilecek en güzel yerlerden birisi
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Umman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:54:41
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Muscat, (MCT)
MCT
OM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948