1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Umman Uçak Bileti

Umman Nüfusu
4 Milyon 500 Bin
Umman Başkenti
Maskat
Umman Resmi Dili
Arapça
Umman Zaman Dilimi
GMT +4
Umman Para Birimi
Umman Riyali (OMR)
Ortama Yemek Fiyatı
10 EUR
Umman Telefon Kodu
+968
Ortama İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Maskat Uçuş Süresi
5 Saat
İstanbul - Maskat Uçuş Mesafesi
4.400 Km

En Ucuz Türkiye - Umman Uçak Seferleri

08 Eyl 2020
İstanbul - Maskat
Qatar Airways
07 Eyl 2020
Hatay - Maskat
Pegasus
03 Eyl 2020
Adana - Maskat
Pegasus
06 Eyl 2020
19 Ağu 2020
04 Eyl 2020
Samsun - Maskat
Pegasus
02 Eyl 2020
07 Eyl 2020
Ankara - Salalah
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2020
Ankara - Maskat
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020

En Ucuz Umman Kalkışlı Uçak Seferleri

Maskat - İstanbul
Fly Dubaı
10 Eyl 2020
Maskat - Hatay
Pegasus
16 Ağu 2020
06 Eyl 2020
Maskat - Kuveyt
Gulf Air
08 Eyl 2020
Maskat - Amman
Gulf Air
12 Ağu 2020
09 Eyl 2020
Salalah - İstanbul
Fly Dubaı
02 Eyl 2020
Maskat - Tahran
Emirates
25 Ağu 2020
Maskat - Londra
British Airways
06 Eyl 2020
Maskat - Paris
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Maskat - Ankara
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2020
Maskat - Adana
Oman Air
01 Eyl 2020
Maskat - Milano
Etihad Airways
02 Eyl 2020
Maskat - Shiraz
Qatar Airways
13 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Umman Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Umman'a Nasıl Gidilir?

Umman, Türkiye'den en sık direkt uçuş düzenlenen ülkelerden bir tanesidir. Bu ülkeye üç ayrı hava yolu firması ile ulaşmak mümkün olduğu gibi bu hava yolu firmaları neredeyse tüm uçuşlarını başkent Maskat'a icra ederler. Bunlar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Umman Hava Yolları ya da orijinal ismi ile Oman Air yer alır.

Umman uçak bileti fiyatları firmadan firmaya değişkenlik arz eder. Aynı zamanda Umman uçak bileti THY rezervasyonu yaptıracak olan gezginlerin dikkatli olması gereken bir nokta vardır ki bu uçuşlar zaman zaman Umman Hava Yolları tarafından icra edilen ortak uçuşlar da olabilmektedir.

Türk Hava Yolları'nın yanı sıra Pegasus da yakın zamanlarda bu ülkeye sefer düzenlemeye başlayan bir diğer yerli firmadır. Umman uçak bileti Pegasus arayışına girenler rahatlıkla başkent Maskat'a gerçekleştirilen uygun fiyatlı uçuşlardan istifade edebilirler. Aynı zamanda Umman yolcularının Maskat aktarmalı olarak ülkedeki diğer şehirlere geçmesi de mümkündür. Buna ek olarak Umman uçak bileti fiyatları açısından bakıldığında zaman zaman direkt uçuşlar yerine farklı ülkeler üzerinden gerçekleştirilecek olan aktarmalı uçuşlar çok daha uyguna gelebilir.

Umman'a gidecek olan yolcuların vakit bakımından çok sayıda seçeneği bulunur. Zira Umman Türkiye uçak seferleri her gün icra ediliyor. İşte bu sebeple uçak seferleri arasından yolcular kendilerine en uygun gördükleri Umman Türkiye uçak saatleri arasından seçimlerini yapabilir ve Biletall.com sayesinde son derece makul ücretler üzerinden bilet işlemlerini tamamlayabilirler.

Umman Vize Şartları Neler?

Umman Vize İstiyor mu?
Evet
Umman Vize Süresi
30 Gün
Umman Vize Ücreti
5 OMR
Umman Vize Şartları

Umman'a gitmek için umuma mahsus pasaport hamillerinin vize alması mecburidir. Ancak hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftır. Aynı zamanda resmi pasaport hamillerinin ülkede kalabileceği süre de sınırlanmıştır. Buna ek olarak Umman'a girişlerde zaman zaman mağduriyetler yaşanmakla beraber pasaport kontrol noktalarından geçerken hazırlıklı olmak ve otel rezervasyonu, dönüş bileti gibi unsurları göstermekte yarar vardır.

Umman vizesi, havalimanında alınabilir. Bu vizenin ücreti 5 Riyal olarak belirlenmiştir. Ancak kapı vizesi için zaman zaman uzun kuyrukların oluşması da muhtemeldir. Umman Türkiye uçuş süresi olan beş saatin ardından bu kuyruk bir miktar da olsa yorucu gelebilir.

Umman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Umman, son derece sıcak bir ülke olduğundan dolayı Umman uçak bileti rezervasyon işlemlerinin ocak ayına yönelik yapılması icap eder. Aynı zamanda kişiler en ucuz Umman uçak bileti için hafta ortası günler olan Salı ya da Çarşamba’yı tercih edebilirler. Ancak yoğun sezonlar bu günler de yüksek fiyatlı olabilir. Bundan dolayı da erken rezervasyon yapılmasında yarar vardır.

Umman Hakkında Bilgiler

Umman, Ortadoğu'nun güvenli kalesi olarak adlandırılan ve güvenlik sorunlarının pek fazla olmadığı ülkelerden bir tanesidir. Umman Türkiye uçak saatleri olarak çok sayıda seçenek de mevcuttur.

Umman'ın Başkenti

Umman'ın başkenti, Ortadoğu'nun en mistik şehirlerinden bir tanesi olan Maskat'tır. Ancak bu şehirde çok da geniş bir turistik potansiyel bulunduğunu ifade etmek doğru olmayabilir.

Umman Nüfusu- Umman Resmi Dili

Umman'ın nüfusu 4.5 milyondur. Resmi dil olarak ise Arapça ve Modern Standart Arapça kullanılır.

Umman Para Birimi

Umman'ın para birimi, milli para birimleri olan ve Türk Lirası karşısında oldukça yüksek bir değere sahip olan Umman Riyali'dir.

Umman'da Saat Kaç?

Umman Türkiye saat farkı çok fazla olduğu söylenemez. Bu fark yaz aylarında bir iken, kış aylarında ikiye çıkar. İleride olan Umman'dır.

Umman'da Ne Ucuz? Umman'dan Gelirken Ne Getirilir?

Umman'ın genel olarak ucuz bir ülke olduğunu ifade etmek zordur. Ancak elbette ülke şartlarında ucuz olan pek çok yöresel ürün de vardır. Bunlar arasında şüphe yok ki en otantik olanlarının başında huş ağacından imal edilmiş olan tütsüler yer alır. Buna ek olarak bakır cezveler ile çeşitli mücevherler de ülkenin ünlü geleneksel hediyelik eşyaları arasında yer alır.

Umman Nerede?

Umman’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Kolay Vize
• Lezzetli Yemekler
• Sıcakkanlı İnsanlar
• Ülkeye Kolay Ulaşım
• Eşsiz Denizi
 1. Umman'da vize almak için herhangi bir ön hazırlığa genel olarak lüzum yoktur. Ancak kapı vizesi almak için gereken birkaç basit evrakın hazırlanması lazımdır. Resmi pasaport hamilleri vizeden muaf iken umuma mahsus pasaport hamillerinin 5 Riyal ödeme ile kapıda vize alabilmesi mümkündür.
 2. Umman'da yemek kültürü de son derece keyiflidir. Ülkede genel olarak tavuk eti ile kuzu etinden yararlanılarak yemekler hazırlanır. Dana eti kullanımı ise son derece nadirdir. Umman'ın en güzel yanlarından bir tanesi de son derece sıcakkanlı insanların yaşadığı bir ülke olmasıdır. Adeta kendilerinden biri gibi davranan Ummanlılar, oldukça yardımsever kişiliklere sahiptir ve son derece de eğlenceli karakterler barındırırlar.
 3. Umman'ın en güzel yanlarından bir tanesi de son derece sıcakkanlı insanların yaşadığı bir ülke olmasıdır. Adeta kendilerinden biri gibi davranan Ummanlılar, oldukça yardımsever kişiliklere sahiptir ve son derece de eğlenceli karakterler barındırırlar.
 4. Türkiye Umman uçak seferleri her gün birkaç defa icra edilmektedir. Bu direkt uçuşlar beş saatten çok daha kısa bir süre içerisinde son bulduğundan çok da yorucu bir seyahat olmayacaktır.
 5. Bu ülkenin denizi de ciddi manada görülmeye değerdir. Hatta pek çok denizci şarkısında dahi buna dair birtakım sözler geçer. Öyle ki ismini bu ülkeden almış olan bir deniz dahi vardır.

Umman’ın En Güzel Şehirleri

Umman, gezilecek pek çok şehri barındırır. Bu ülke daha ziyade kültür gezisi yapmak isteyen ve yeni bir ülke keşfetmek isteyenler için uygun bir ülkedir.

Maskat

Her şeyden evvel gezilecek yerler arasında başkent Maskat gelir. Bu kentte deniz kaplumbağalarının yumurtlama dönemlerinin izlenmesine ek olarak eski kent bölgesinde otantik geziler yapmak ve halk pazarlarında son derece renkli anlara şahit olmak da mümkün olacaktır. Bu şehir, yeni kültürler keşfetmek isteyenlerde unutulmayan izler bırakacaktır.

Matrah

Matrah da bu ülkenin görülmeye değer en güzel yerleri arasında yer alır. Bu şehirde de saf bir Umman kültürü etkisini gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu kentte de son derece otantik olan yiyecek pazarı gezilebilir. Aynı zamanda Umman'ın en ünlü yerlerinden bir tanesi olan sahil şeridi de yürüyüşler için birebirdir. Ummanlılar buraya korniş adını verirler.

Nizva

Bu kent de ülkedeki en ünlü İslam tarihi eserlerine rastlanabilecek olan, aynı zamanda ticaret bakımından da oldukça gelişmiş seviyelerde bulunan bir kenttir. Bu kentte alışveriş yapılması da son derece keyifli olacaktır.

Umman’da Gezilecek Yerler

Umman Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı 5 saatten kısa olacaktır. Ancak buna karşın Umman'ı ziyaret etmeye gidenlerin bu süre içerisinde sabırsız bir bekleyişte olması son derece doğaldır. Zira Umman Türkiye uçak biletleri gezilecek çok sayıda yeri bulunan bir ülkeye ulaşım imkânı tanıyacaktır.

Umman'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Umman'da deniz turizminin kalbinin attığı yer, ülkenin de kalbinin attığı yer olan Maskat'tır. Bu şehre turkuaz renkte ve tertemiz deniz suyunun keyfi çıkarılabilir. Aynı zamanda bu denizin deniz kaplumbağalarına yuva teşkil etmesi ve yumurtlama dönemlerinin son derece önemli olması da Umman Denizi'nin bir diğer sevimli yönüdür.

Umman'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Umman'da çok büyük alışveriş merkezleri bulunmaz. Ancak bu ülkede yerel pazar yerleri ile çok sayıda çarşı alışveriş yapılmasına olanak tanır. Bunların en geniş olduğu şehir ise başkent Maskat'tır. Aynı zamanda Matrah kentinde de bu imkanlara dair çok sayıda şey bulunabilir. Alınacak eşyaların başında ise bakır cezveler, çeşitli mücevherat ürünleri ve birbirinden güzel tütsüler sayılabilir.

Umman'ın Doğal Güzellikleri

Umman'ın doğal güzellikleri olarak kabul edilebilecek en güzel şeylerin başında masmavi deniz ile çölün bir arada bulunması gelir. Gerçekten olağanüstü güzelliğe sahip Umman Denizi adeta görenleri kendine hayran bırakırken, çöllerde yapılacak gezintiler de ayrıca keyifli olacaktır.

Umman'da Gezilecek Tarihi Yerler

Umman'da gezilmesi mümkün olan tarihi yerler, daha ziyade İslam tarihine ait olan eserlerdir. Bu eserler daha ziyade Nizva kentinde toplanmış durumdadır. Buna ek olarak en ünlüleri arasında da başkent Maskat'da yer alan Sultan Kâbus Büyük Camii ifade edilebilir.

Umman Gezi Rehberi

Umman'da toplu ulaşım imkanları fazla gelişmiş durumda değildir. İşte bundan dolayı Umman'a hava yolu ile gelen gezginlerin taksi ve özel transfer araçlarından yararlanması gerekebilir. Her ne kadar araba kiralama imkânı mümkün olsa dahi araba kiralamak yolların oldukça karmaşık olması sebebiyle zorlayıcı gelebilir. Ancak buna rağmen araba kiralamak isteyenlerin ehliyet alma sürelerinin üzerinden en az üç ay yani 90 gün geçmesi şartı da mevcuttur.

Umman'da toplu ulaşım olarak en yaygın şekilde otobüs kullanılır. Ancak bu otobüslerin saatleri pek de düzenli olmayabilir ve otobüsleri pek çoğu da konfordan yoksundur. Aynı zamanda havaalanı ulaşımı için de yegâne toplu ulaşım seçeneği otobüstür.

Umman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kakule Kahvesi
Mashuai
Shuwa
Deve Biryan

Umman'da yenecek çok sayıda lezzetli yemek olmakla beraber bu yemeklerin hiçbirinde haram etler kullanılmaz. Bu nedenle Umman Türkiye uçak bileti işlemlerini yapmış olan kişilerin gönül rahatlığı ile Biletall.com sayesinde temin ettikleri seyahatlerindeki yemeklerin tadına varabilirler.

Kahvenin Bir Başka Hali

Her ne kadar bir yemek olmasa da Umman'ın vazgeçilmez tatlarından bir tanesi Kakule kahvesidir. Tadından sunumuna kadar her yanı özel olan bu kahve Ummanlılar adına adeta bir vazgeçilmezdir be muhakkak her gün tüketilir.

Balık Bu Kadar Lezzetli Olabilir mi?

Bu yemek de balık seveler için son derece ideal bir seçenek olacaktır. Bu yemekte kılıç balığı kullanılır ancak Ummanlılar tarafından bu balık kral balığı olarak da adlandırılabilir. Öte yandan bu balığın yanında limonlu nefis bir pilav da servis edilir.

Geleneksel İsimlerden

Bu yemek de sadece Umman'da değil pek çok Arap ve Afrika ülkesinde meşhur olan bir yemektir. Bu yemekte baharat ve yağlar kullanılarak marine edilmiş etin yanı sıra pilav da yer alır.

Deve Biryan

Pek çok Arap ülkesinde olduğu gibi bu ülkede de deve eti oldukça çok sevilir ancak az tüketilir. İşte bu lezzetler arasında en popüler olanlardan bir tanesi de deve biryandır.

Harees

Harees de her ne kadar pek hoş bir görüntü vaat etmese de lezzeti ile kendisini affettirecek bir yemektir. Pirinç lapası ve et karışımı bu yemeği kısaca özetlemek adına yeterli olacaktır.

Umman'da Yenecek En Güzel Yemekler

Umman'da yenilecek çok sayıda enfes yemek vardır. Bunlar arasında en meşhur olanlar ise kakule kahvesi, deve biryan, harees, shuwa ve mashuaidir.

Umman Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Maskat 1.274,90 TL 17 Saat 20 Dakika
İstanbul - Maskat 1.453,40 TL 7 Saat 55 Dakika
Hatay - Maskat 1.465,73 TL 17 Saat 25 Dakika
Adana - Maskat 1.516,65 TL 15 Saat 40 Dakika
Dubai - Maskat 1.600,69 TL 1 Saat
Kuveyt - Maskat 1.624,36 TL 3 Saat 20 Dakika
Amman - Maskat 1.968,07 TL 9 Saat 50 Dakika
Katunay - Maskat 1.994,37 TL 13 Saat
İstanbul - Salalah 2.035,70 TL 8 Saat 20 Dakika
Amsterdam - Maskat 2.211,21 TL 10 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Maskat 2.575,22 TL 17 Saat 5 Dakika
Milano - Maskat 2.575,98 TL 9 Saat 30 Dakika
Samsun - Maskat 2.596,22 TL 18 Saat
Trabzon - Maskat 2.657,87 TL 16 Saat

Umman Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Umman uçak bileti ne kadar?

  Umman varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - Maskat olup, bilet fiyatı 1.274,90 TL'dir.
 • Umman uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Gulf Air, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Umman ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Maskat arası 5 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Umman ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Umman başkenti neresidir?

  Başkent Maskat şehridir.
 • Umman para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Umman Riyali (OMR)
 • Umman nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 4 Milyon 500 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Umman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Erzurum şehri Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulu olduğu için şehir merkezine oldukça yakındır. Palandöken rakımı 3271 metredir. Kış aylarında Palandöken Kayak
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Umman Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

N*** Ç***
4 Kasım Pazar
Salalah
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
G*** B***
22 Ekim Pazartesi
Maskat
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
B*** T***
17 Ekim Çarşamba
Maskat
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
P*** H***
22 Eylül Cumartesi
Maskat
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
Ş*** A***
2 Eylül Pazar
Salalah
Tarihe merakı olanlar kesnlikle buraya gelmeliler, gerçekten çok güzeldi.
2
14
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Umman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.08.2020 03:33:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Muscat, (MCT)
MCT
OM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800