Male Uçak Bileti

Male Hakkında Bilgiler

Maldivler Cumhuriyeti'nin başkenti olan Male, 1.7 km'lik alana sahip olan oldukça küçük bir adadır. Yaklaşık 100.000 olan şehrin nüfusunun büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Halkın %97'i Müslümanlardan oluşmaktadır ve devletim yönetim biçimi Başkanlık Sistemi'dir.

Maldivler Cumhuriyeti, tarih boyunca farklı devletlerin egemenliği altında kalmıştır. 1953 yılından 1965 yılına kadar İngiliz hakimiyetinde kalan Maldivler, 1968 yılında bağımsızlığını ilan ederek, buna resmiyet kazandırmıştır.

ülkenin ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Male şehri, Maldivler Cumhuriyetinin turizm ve ekonomi açısından önemli şehirlerinden biridir. özellikle dalış konusunda Male'nin dünyada söz sahibi olan bir konumu bulunur. Aynı zamanda balayı turları planlayan kişiler de yoğunlukla Male'yi tercih etmektedirler.

Ekonomisi balıkçılık ve tarıma dayanan Male, 1970 yılında turizmin gelişmesi ile birlikte dünyanın bu anlamda sayılı şehirleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu da şehrin temel geçim kaynağının turizme yönelmesini sağlamıştır.

Male'de balık ihracatı son derece gelişmiştir. özellikle kurutma ya da tütsüleme yöntemlerinin ardından balıkların ihracat işlemleri gerçekleşmektedir.

Male Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Male Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Male Havalimanı
Kaadedhdhoo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white