1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Male Uçak Bileti

Male Para Birimi
Rufiyaa (MVR)
Male Zaman Dilimi
GMT +5
Male Şehri En İyileri
Dalış, Sultan Parkı ve Ulusal Müze, Mas Huni
Male Hava Durumu (27 Mayıs) 27°C Gök Gürültülü Fırtına
Male Hava Durumu (28 Mayıs) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Male Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Male
Aeroflot Russian Airlines
16 Haz 2020
Ankara - Male
Qatar Airways
25 Haz 2020
İzmir - Male
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Karachi - Male
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Elazığ - Male
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Konya - Male
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Gaziantep - Male
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Van - Male
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Diyarbakır - Male
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Hatay - Male
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Adana - Male
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Kars - Male
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Kayseri - Male
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Lefkoşa - Male
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Male Kalkışlı Uçak Seferleri

Male - Bangkok
Singapore Airlines
27 May 2020
Male - İstanbul
Saudi Arabian Airlines
07 Haz 2020
Male - Ankara
Qatar Airways
08 Haz 2020
Male - Dubai
Gulf Air
01 Haz 2020
Male - Antalya
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Male - İzmir
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Male - Ordu
Qatar Airways
06 Haz 2020
Male - Calgary
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Male Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Male Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Male Havaalanları
Ülke Kodu
MV
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Dhivehi
Toplu Taşıma Fiyatı
5 MVR
Yemek Fiyatı
65 MVR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 MVR

Male’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Male uçak bileti avantajlarından yararlanarak Male'ye gidenler, şehre ne zaman gidilmesi gerektiğini bilmeleri fayda sağlamaktadır.

Male'de en yüksek sıcaklık değeri 35, en düşük sıcaklık 25 derecedir. Male'nin en sıcak aynı Nisan ayıdır. En soğuk ay ise Aralık ayıdır. Tek bir iklime sahip olan ülkede, mevsimsel geçişlek sık görülmektedir. Bu kapsamda, Male'nin yılın dört mevsimi turizm açısından oldukça canlı geçer.

Maldivler Cumhuriyetinin genelinde tropikal iklim hakim olduğu için, fırtına ve kasırga gibi hava olayları olmamaktadır. Yeşilin hiç eksik olmadığı ülkede, Aralık ve Mayıs ayları arasındaki dönemin oldukça yağışlı olduğu göz önünde bulundurularak, gezi planlamalarının buna göre yapılması daha uygun olabilmektedir.

Male Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Male uçak bileti ile Male'ye seyahat eden kişilerin, Male Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gidebilecekleri farklı ulaşım araçları bulunmaktadır.

Otobüs
Male'nin bir okyanus ülkesi olması, havalimanının şehir merkezinin bulunduğu adanın dışında başka bir adada bulunması nedeniyle, havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilecek otobüs hizmetleri bulunmamaktadır.
Araç Kiralama
Male Uluslararası Havalimanı'nın farklı bir adada bulunması nedeniyle araç kiralama ve ticari taksi gibi hizmetler de verilmemektedir. Kara araçları yerine faydalanılabilecek hava araçları ve deniz araçları bulunmaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 70 MVR

Trans Maldivian Airways ve Maldivian Air Taxi gibi şirketler tarafından işletilen deniz uçakları, Male Uluslararası Havalimanı'na iniş yaparak Male şehir merkezine gitmek isteyenler için oldukça düşük bütçeler ile hizmet vermektedirler. Havalimanından ortalama süre: 2 dakika Havalimanından uzaklık: 2 km
Feribot
Male Uluslararası Havalimanı'nın bulunduğu adadan Male şehir merkezine ulaşım sağlayan feribotlar, yaklaşık 10 dakikalık bir deniz yolculuğu gerektirmektedir. Bu feribotlar yalnızca Male merkeze değil, ülkenin diğer noktalarına da ulaşım sağlamak isteyen

Male Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Male'ye havayolu üzerinden seyahat eden kişilerin tercih edebilecekleri havalimanı Male Uluslararası Havalimanı'dır. Male uçak bileti alarak havayolu üzerinden şehre gelenler ya da diğer noktalara uçmak isteyenlerin kullandıkları havalimanı burasıdır.

Male Uluslararası Havalimanı, Kuzey Male Atol'ü adı verilen Hulhule Adası'nda yer almaktadır. Hulhule Adası'nın Male şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 2 kilometredir. Adaya gidebilmek için hız tekneleri kullanılmaktadır.

Male Uluslararası Havalimanı, diğer havalimanlarından farksızdır. Havalimanında hem iç hatlar hem de dış hatlar bulunur. Şehir nüfusunun büyük bölümünün Müslümanlardan oluşması ve ülkenin resmi dininin İslam olması nedeniyle, hem iç hatlar terminalinde, hem de dış hatlar terminalinde mescit bulunmaktadır.

İç ve dış hatlar terminallerinde çeşitli yöresel ürünlerin satıldığı hediyelik eşya dükkanları, döviz büroları, restaurantlar ve 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık merkezi bulunur.

Male’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Male uçak bileti temin ederek Male'ye gitmek için, herkes için çok önemli nedenler bulunabilmektedir. Bunların başında, mevcut yaşamdan uzaklaşmak, stresten arınmayı hedeflemek ve doğa ile baş başa bir zaman geçirmek gelmektedir.
 2. Male, dalış konusundan dünyanın en önemli merkezlerinden biridir. Dünyanın en ünlü dalışçıları ülkeyi ziyaret ederek hem tatil yapmaktadırlar hem de dalış eğitimlerine devam etmektedirler.
 3. Dış dünya ile hiçbir bağlantısı bulunmayan Male'nin sloganı "Haber yok, ayakkabı yok" şeklindedir. Bu açıdan, her şeyden uzaklaşmak ve sakin bir tatil geçirmek için Male, dünyanın en uygun yerlerinden biridir.
 4. Male'de çok sayıda küçük ada bulunur. Bu adalar birbirlerine oldukça yakın olduklarından, yüzerek bile adalar arası yolculuk yapmak mümkün olabilmektedir.
 5. Kültürel açıdan da oldukça zengin olan Male, farklı kültür beklentisi içinde olanların tatmin olabildikleri bir konumda bulunmaktadır.

Male Hakkında

Maldivler Cumhuriyeti'nin başkenti olan Male, 1.7 km'lik alana sahip olan oldukça küçük bir adadır. Yaklaşık 100.000 olan şehrin nüfusunun büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Halkın %97'i Müslümanlardan oluşmaktadır ve devletim yönetim biçimi Başkanlık Sistemi'dir.

Maldivler Cumhuriyeti, tarih boyunca farklı devletlerin egemenliği altında kalmıştır. 1953 yılından 1965 yılına kadar İngiliz hakimiyetinde kalan Maldivler, 1968 yılında bağımsızlığını ilan ederek, buna resmiyet kazandırmıştır.

Ülkenin ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Male şehri, Maldivler Cumhuriyetinin turizm ve ekonomi açısından en önemli şehirlerinden biridir. Özellikle dalış konusunda Male'nin dünyada söz sahibi olan bir konumu bulunur. Aynı zamanda balayı turları planlayan kişiler de yoğunlukla Male'yi tercih etmektedirler.

Ekonomisi balıkçılık ve tarıma dayanan Male, 1970 yılında turizmin gelişmesi ile birlikte dünyanın bu anlamda sayılı şehirleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu da şehrin temel geçim kaynağının turizme yönelmesini sağlamıştır.

Male'de balık ihracatı son derece gelişmiştir. Özellikle kurutma ya da tütsüleme yöntemlerinin ardından balıkların ihracat işlemleri gerçekleşmektedir.

Male Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 MVR
Taksi
25 MVR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Male, oldukça küçük bir şehir olduğu için otobüs, tramvay, minibüs gibi ulaşım araçları bulunmamaktadır. Şehrin en gelişmiş ulaşım aracı taksilerdir. 600'den fazla taksinin hizmet verdiği şehirde, şehir içi istenilen her yere yürüyerek de gidilebilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Male dışına çıkarak adanın dışında gezmek isteyenler için sürat tekneleri, feribotlar ve deniz uçakları hizmet vermektedir.

Male Vize Şartları

Maldivler Vize İstiyor mu?
Hayır
Maldivler Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Maldivler Vize Detayları
Maldivler Hükümeti konaklamanızın olduğuna ve dönüş uçak biletinizin olup olmadığına dikkat eder.

Male’de Gezilecek Yerler

Cumhuriyet Meydanı
Cuma Camii
Muliaage Sarayı
İslam Merkezi
Sultan Parkı ve Ulusal Müze
Cumhuriyet Meydanı

Male'de gezilmesi gereken yerlerin en başında Cumhuriyet Meydanı gelir. Cumhuriyet Meydanı, kentin siyasi ve sosyal hayatını bir arada tutan bir yerdir. 1989 yılında inşası tamamlanan meydan, dinlenmek, sosyalleşmek ve rahatlamak isteyenler için oldukça cazip bir mekandır. Adanın kuzey kesiminde bulunan Cumhuriyet Meydanı, Maldiv bayrağının dalgalandığı ve çeşitli festivallerin yapıldığı bir alandır.

Cuma Camii

Male'nin en eski yapılarından biri olan Cuma Camii, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1. İbrahim tarafından yaptırılarak 1658 yılında inşası tamamlanıp halka açılan tarihi bir yapıdır. Cami, yapısında kullanılan mercan kayaların görkemi ile dikkatleri çekmektedir. Duvarlarında İslami öğelerin bulunduğu ve oldukça sıra dışı olarak kabul edilen Cuma Camii, şehri ziyaret eden diğer dinlere mensup kişiler tarafından da oldukça sık ziyaret edilmektedir.

Muliaage Sarayı

Male şehrinin en önemli tarihi bölgesi Henveiru'dur. Burada bulunan Muliaage Sarayı, Prens Hasan İzzettin'in babası olan 3. Muhammed Şemsettin tarafından yaptırılmıştır. 1919 yılında yapımı tamamlanan saray, monarşinin sonlandığı dönemlerde bakanlar ve cumhurbaşkanlığı için kullanılmıştır. Halen cumhurbaşkanlığı çalışma bürosu olarak kullanılan saray, ziyaret etmek isteyenlerin rahatlıkla gezip görebilecekleri yerlerden biridir.

İslam Merkezi

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan İslam Merkezi, Maumoon Abdul Gayoom'un talimatı ile 1984 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır. Kubbesi altın renginde olan İslam Merkezi, Malezya, Brunei, Pakistan ve Körfez ülkelerinin de destekleri ile yapılmıştır.

Sultan Parkı ve Ulusal Müze

Sultan Parkı, bir dönem sarayın bir parçası olarak kullanılıyordu. 1952 yılında açılan Ulusal Müze'nin de bu parkta bulunması nedeniyle, her iki yapı birleştirilerek şehrin turizm merkezlerinden biri haline getirilmiştir. Parkın içerisinde çiçek bahçeleri, restaurantlar ve kafeler bulunur.

Male’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Garudhiya
Mas Huni
Bodibaiy
Fon Boakibaa
Male Mutfağının Vazgeçilmezi: Garudhiya

Male mutfağı, çok farklı lezzetleri bir arada bulunduran bir zenginliğe sahiptir. Balıkçılıkta oldukça ün yapan Male, her türlü balığın pişirildiği ve çeşitli mezeler ile sunumların yapıldığı bir şehirdir. Garudhiya da, balıktan yapılan ve şehir halkı tarafından en çok sevilen çorba çeşitlerinden biridir. Şehrin başlangıç yemeği olarak görülen bu yemek, limon, pirinç ve soğan eşliğinde servis edilmektedir.

Male İle Özdeşleşen Lezzet: Mas Huni

Maldiv denilince akla gelen ilk lezzet olan Mas Huni yemeği, Male halkının en çok tükkettiği yemeklerden biridir. Sabah kahvaltılarında tüketilen Mas Huni, Hindistan cevizi, biber, soğan ve ton balığından oluşan bir balık ezmesidir ve şehri ziyaret edenlerin mutlaka tatmaları bir lezzet olarak görülmektedir.

Male'nin Tatlı Kültürünün Yansıması: Bodibaiy

Tatlı kültürü olarak da son derece zengin bir menüye sahip olan Male, yöresel tatlılar arasında bulunan Bodibaiy'i tüm yabancı turistlere de ikram etmektedirler. Pirinç ve şekerden yapılan bu tatlı, şehrin muhallebi tatlısı olarak da düşünülebilir.

Yöresel Bir Tatlı: Fon Boakibaa

Fon Boakibaa, Male'nin en önemli tatlılarından biridir. Balık yemekleri ile ünlenen şehir, tatlı kültürünü de oldukça geliştirmiştir. Male'de ve Maldiv Cumhuriyeti'nin genelinde en çok tüketilen tatlılardan biri olan Fon Boakibaa tatlısı, şehrin tanıtım filmlerinde de kullanılmaktadır.

Konaklama İçin Male Otel Seçenekleri

Ucuz Male uçak bileti alarak şehri iş ya da gezi amaçlı ziyaret edenler için hizmet veren çok sayıda konaklama yerleri bulunmaktadır.

The Beehive Male Hotel
Şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta bulunan bu The Beehive Male Hotel, ortak kullanım alanlarında ücretsiz internet, 24 saat repsiyon hizmeti, kapalı yüzme havuzu ve spor salonu hizmetleri vermektedir. Konukların daha konforlu şekilde konaklayabilmeleri için tavandan havalandırma sistemi ile hizmet veren hotel, zengin menüye sahip mutfağı ile konuklarını ağırlamaktadır.
M Shaheed Ali Hingun, Maafannu, Male
The Somerset Hotel Male
Oldukça özgün bir yapıda olan The Somerset Hotel, kafetaryası, restaurantı, kapalı yüzme havuzu, ücretsiz otopark ve ücretsiz internet bağlantısı ile konuklarına hizmet vermektedir. Tüm odalarda oda içi kasa ve mini bar bulunmaktadır.
Keneree Magu, Maafannu, Male
Ui Inn Hotel
Sigara içmenin yasak olduğu Ui Inn Hotel, konuklarını sağlıklı yaşama teşvik etmek için çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Hotelde, kapalı spor salonu, yürüyüş bahçesi, internet bağlantısı, şehir içi ücretsiz servis imkanı ve tur ve bilet rezervasyonları gibi hizmetler verilmektedir.
Lot No 10572, Male

Male Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Male 1.780,09 TL 35 Saat 50 Dakika
Ankara - Male 1.889,35 TL 17 Saat 25 Dakika
Samsun - Male 3.497,12 TL 25 Saat 45 Dakika
İzmir - Male 3.719,28 TL 25 Saat 20 Dakika
Ordu - Male 5.773,66 TL 15 Saat 45 Dakika
Konya - Male 5.789,09 TL 13 Saat 35 Dakika
Elazığ - Male 5.789,09 TL 24 Saat 35 Dakika
Van - Male 5.792,01 TL 18 Saat 30 Dakika

Male Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Male uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Gulf Air, Pegasus, Qatar Airways, Saudi Arabian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Male yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Male varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Male olup, bilet fiyatı 1.780,09 TL'dir.
 • Male şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Male ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
08 Mart 2019
Dünyayı dolaşan ve bu yolda birbirinden ilginç anılara sahip olan gezginleri ve hikayelerini yazılarımıza konuk ediyoruz ancak bunların arasında kadın gezginlerin sayısı çok az. Bunun sebeplerinden en

Male Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (62)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
84 Değerlendirme
V*** T*** Y***
19 Ekim Cuma
Tur rehberimiz çok ilgili ve eğlenceli biriydi bize heryeri tanıttı
Z*** D*** G***
8 Eylül Cumartesi
Valla çok güzel, gidilip görülmesi gereken yerlerden birisi bence
S*** Ç***
5 Eylül Çarşamba
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
A*** C*** Ö***
26 Ağustos Pazar
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
Y*** H*** Ç***
14 Ağustos Salı
Farklı bir yerde tek başınıza tatil yapmak kadar kyifli başka bir şey yok.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Male Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.05.2020 02:43:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Male, (Tümü)
MLET
MV

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678