1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Leipzig Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
31°C
24 Temmuz
Yarın
Açık
32°C
25 Temmuz
Perşembe
Açık
33°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Leipzig Şehri En İyileri
  • Tarihi Doku
  • Uluslararası Muharebe Anıtı
  • Currywurst

En Ucuz Leipzig Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Leipzig
Sun Express
23 Tem 2019
İzmir - Leipzig
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Diyarbakır - Leipzig
Sun Express
25 Tem 2019
Gaziantep - Leipzig
Sun Express
12 Ağu 2019
Elazığ - Leipzig
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
İstanbul - Leipzig
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Adana - Leipzig
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Bingöl - Leipzig
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Leipzig Kalkışlı Uçak Seferleri

Leipzig - Antalya
Sun Express
05 Ağu 2019
Leipzig - İstanbul
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Leipzig - İzmir
Sun Express
11 Ağu 2019
Leipzig - Elazığ
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Leipzig - Gaziantep
Sun Express
03 Ağu 2019
Leipzig - Diyarbakır
Sun Express
25 Tem 2019
Leipzig - Batman
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Leipzig - Beyrut
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Leipzig Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Leipzig Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Leipzig Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 EUR

Leipzig’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Leipzig uçak bileti avantajlarından faydalanarak Lezipzig'e seyahat etmek isteyen yolcuların dikkat etmeleri gereken en hayati konulardan biri hiç kuşkusuz seyahat için uygun zamanın ne zaman olduğunu bilmektir. Ziyaretçiler, bu kriteri göz önünde bulundurarak planlarını gerçekleştirdikleri taktirde çok daha az maliyetli bir yolculuk yapabilirler.

Leipzig Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Leipzig’e seyahat gerçekleştirecek olan yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için bir kaç alternatif ulaşım yolu vardır. Bunların başında taksiler, şehir otobüsler ve ücretsiz ringler gelmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Şehir otobüsleri ile Leipzig hava limanından kent merkezine gitmek isteyen yolcuları ulaşım olarak bu alternatifi tercih etmesi ucuz bir ulaşım seçimi olacaktır. Havalimanı yakınındaki belirli duraklardan 15 dk gibi kısa aralıklarla geçen şehir otobüsleri bulunmaktadır. Bu ulaşım aracının maliyeti orta bütçeli sınıf için ideal olacaktır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Toplu taşıma alternatifini kullanarak Leipzig şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüsleri uygulamalarından yararlanabilirler. Havalimanı yakınındaki belirli duraklardan 10 dk aralıklar kalkış yapan belediye otobüsleri ulaşım maliyetini rahatlatacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 EUR

Leipzig havalimanından kent merkezine gitmenin bir başka yolu ise taksilerdir. Bu alternatifi tercih edecek yolcuların cebinden çıkacak olan para şehir otobüslerine göre biraz daha fazla olacaktır. Hava limanından kent merkezine gitmek için taksi alternatifini ulaşım tercihi olarak kullanan yolcuların cebinden çıkacak olan para ortalama 30 Euro olacaktır. Diğer bir yandan Leipzig’e ziyarete gelen yolcular Über uygulama üzerinden taksi ücretlerini otomatik hesaplayarak daha kaliteli ve daha güvenli bir ulaşım gerçekleştirebilirler.

Leipzig Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Leipzig kentinde hava yolu ulaşımınızı sağlayacağınız ve uçağınızın inişinizi gerçekleştireceği havalimanının adı Leipzig Halle Havalimanı’dır. Leipzig uçak bileti avantajlarından yararlanarak gideceğiniz bu güzide şehrin, havaalanı, bölgenin en yoğun hava alanlarından birine sahiptir ve kente ziyaret amaçlı yolculuk yapan yolcular ve ayrı kentlere yolculuk yapmak isteyen yerel yolcular tarafından kullanılmaktadır.

Havaalanın kent merkezine mesafesi 17 km gibi kısa bir uzaklık olduğundan dolayı havaalanı üzerinden vesaitlerle şehir merkezine yolculuk yaklaşık olarak 25 ya da 30 dk arasında bir süre almaktadır. Diğer bir yandan yolculuktan yorulmuş yolcular havaalanı bünyesinde yer alan kafeteryalardan, büfelerden, restorantlardan yararlanabilirler.

Acil durum gerektiren yaralı ya da hastalar içinde havaalanı içerisinde yer alan acil müdahale servisi vardır. Acil durumlar için ilk müdahale havalimanı acil müdahale servisi tarafından yapılmaktadır. Diğer bir yandan ise etrafı keşfetmek gibi idealleri olan yolcular havaalanı içerisinde yer alan vestiyer bölümüne eşyalarını güven içerisinde teslim edebilirler.

Leipzig’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Leipzig uçak bileti kampanyalarından yararlanarak Leipzig'e gitmek için en önemli nedenlerden biri hiç kuşkusuz tarihi dokusudur. Burada yer alan Mendelssohn-Haus Leipzig, St. Thomas Church (Thomaskirche) St. Nicholas Church (Nikolaikirche), Old City Hall , New Town Hall (Neues Rathaus) tarihi yapısı, Russische Gedachtniskirche, Stasi-Bunker Müzesi, Schillerhaus, Richard Wagner Verband Leipzig tarihi binası, Moritzbastei ve Leipzig Bayerischer Bahnhof tarihi kilisesi, Friedenskirche tarihi yerleşkesi gezilmeye ve görülmeye değer, tarihi dokusu hiç bozulmamış ender yapılardır.
  2. Leipzig’in doğal tabiat parkları ve dokusu bozulmamış doğal güzellikleri gitmeniz için yeterli bir seçenek olarak önünüzde duracaktır.
  3. Leipzig, gündüz ne kadar sakin ve sade bir yaşam tarzını benimsese de coşkulu gece hayatı deneyimlemeye değer bir seçenektir.
  4. Leipzig, kültür hayatı, halkın sahip olduğu örf ve adetleri, geleneksel yemekleri ve geleneksel elbiseleri burayı turistler açısından görünür kılmaktadır.
  5. Sahip olduğu tarihsel dokuya paralel olarak, Leipzig mütevazi bir yaşamın ilgi çekici olmasının yanı sıra müzikal anlamda da göze çarpmaktadır. Leipzig klasik müziğin ve resitalin bolca olduğu ve dinlemeye doyamayacağınız geleneksel müziklerin hakim olduğu bir sanat kentidir.

Leipzig Hakkında

Avrupa’nın güzide şehirlerinden biri olan Leipzig, Almanya ülkesinin Saksonya Eyaleti’ne bağlı olmakla birlikte Almanya’da kendine has mütevazi yaşam düzeniyle en sade şehirlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Şehir alçak tabanlı Leipzig Havzasında yer almaktadır. Leipzig, park ve bahçeler tarafından çevrelenmiş olmasına rağmen, şehir büyük bir sanayi merkezi ve ulaşım kavşağıdır. Bunlara ilave olarak Leipzig şehri, bulunduğu bölgenin ticari ve kültür hayatı açısından adeta lokomotif şehridir diyebiliriz. Aynı zamanda Leipzig, ilgi çekici tarihi kalıntıları, barok ve modern tarz mimari içeren yapıları, canlı gece hayatı yanı sıra alışveriş imkanları açısından da Almanya’nın en fazla turist çeken cazibe merkezlerinden biridir.

Leipzig şehrinin iklim tipine değinecek olursak, bu şehirde tipik karasal iklim görülmektedir. Yazları genel itibari ile 30 dereceyi aşmayan sıcaklıklar görülürken, kış mevsiminde ise şehir adeta beyaza bürünmekte ve ortalama kış sıcaklığı çok kez sıfırın altına inmektedir. Hiç kuşkusuz bu güzide şehre seyahat etmeyi düşünenlerin yaz mevsimini tercih etmeleri yapacakları seyahatlerin eğlenceli geçmesine olanak tanıyacaktır.

Yedinci asırda bölgenin iki büyük akarsuyu olan Parta ve Elster Nehirleri’nin birleştiği yerde küçük bir balıkçı kasabası olarak kurulan Leipzig, yaşanabilir şehirler sıralamasında kendine yer edinmeyi başarmıştır. Aynı zamanda edebiyat usta kalemlerinden olan Goethe’nin eğitim gördüğü şehirdir Leipzig. Yurt dışından da bir çok yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehir olma özelliği taşımaktadır.

Son olarak Leipzig’de yaşayan kent sakinleri çok cana yakın insanlar olmakla birlikte oldukça misafirperverdir. Bu güzide şehri ziyaret ettiğinizde burada yaşayan insanların neşesine ve mütevaziliğine hayran kalacağınızdan şüpheniz olmasın.

Leipzig Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 EUR
Taksi
1,60 EUR/Km

Leipzig Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
60 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Leipzig’de Gezilecek Yerler

Uluslararası Muharebe Anıtı
Leipzig Hayvanat Bahçesi
Leipzig Opera Binası
Uluslararası Muharebe Anıtı

Güzel anlar biriktirmek isteyen ve tarihi olaylara tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler mutlaka burayı ziyaret etmeli, görmeliler.

Leipzig Hayvanat Bahçesi

Dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı hayvanat bahçelerinde biri olma özelliği gösteren hayvanat bahçesi Leipzig'in görülmeye değer yerlerindendir.

Leipzig Opera Binası

Klasik müzik sevenlerin ve şehirde müzikal ruha tanıklık etmek isteyenler LEipzig tarihi opera binasını kesinlikle ziyaret etmeliler.

Leipzig’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Konaklama İçin Leipzig Otel Seçenekleri

Ucuz Leipzig uçak bileti kampanyalarından yararlanarak gelen ziyaretçilerin konaklaması konusunda; Leipzig, çok geniş imkanlara sahip ve çok konforlu otel işletmelerini bünyesinde barındıran bir şehirdi

Hotel Fregehaus

Hotel Fregehaus, 16. Yüzyılda inşa edilen yüksek kaliteli ve tarihi bir nitelik taşıyan butik bir oteldir. Eskiden şehir merkezinin yakınında bulunan varlıklı bir tüccar ait olan yüzyıl konak olma özelliği gösterir. Leipzig'in en iyi sanat galerileri arasında yer alan ve Museum Der Bildenden Künste Leipzig'e yakın bir lokasyon da bulunan Hotel Fregehaus, buraya seyahat etmek isteyen sanatseverler için mükemmel bir konaklama seçeneğidir. Zevkli odalar, yüksek tavanlara, ahşap zeminlere sahiptir ve dönem mimari detaylarıyla doludur. Otel ayrıca güneşli bir gün öğleden sonra zaman geçirmek için ideal bir sığınak olan özel bir avluya sahiptir.

Katharinenstraße 11, Leipzig, Almanya
Hotel Fürstenhof

Egzotik bir şey arayanlar, Leipzig Hayvanat Bahçesi'nin yakınındaki muhteşem bir 18. yüzyıl binasında yer alan Hotel Fürstenhof'u mutlaka ziyaret edebilirler. Bu muazzam otelde banyolar mermer kaplıdır ve süitler şehrin muhteşem manzarasını sunan balkonlara sahiptir. Hotel Fürstenhof'ta ayrıca bir bar, Vinothek ve gurme Restaurant Villers ile birlikte bir kokulu piyano bar ve lüks bir spa bulunmaktadır. Leipzig’in varlıklı gezginleri için saygın bir yer olarak anılan otelin zengin tarihinin yanı sıra, Hotel Fürstenhof da çevresel sürdürülebilirliğe verdiği önem ile bilinir.

Tröndlinring 8, Leipzig, Almanya
Pentahotel Leipzig

Pentahotel Leipzig, şık dekoru ve tasarım ürünü olanakları ile daha lüks bir marka lüksü sunuyor. Otelin en göze çarpan unsurlarından bazıları, kentin endüstriyel detaylarında giyilen şık restoranı ve çatı katı tarzı salonudur. Pentahotel Leipzig'de ayrıca spa küveti ve sauna içeren eksiksiz bir fitness merkezi ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Odalar, art deco tarzında dekore edilmiş olup, şehirde başka hiçbir yerde rakipsiz, etkileyici ve sofistike bir hava sağlamaktadır. Pentahotel, Leipzig’in opera binası ve konser salonu gibi pek çok önemli kültürel cazibe merkezine yürüme mesafesindedir. Şehrin galerileri, alışveriş alanları ve gece hayatı merkezlerinin çoğu burada yer almaktadır.

Großer Brockhaus 3, Leipzig, Almanya

Leipzig Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Leipzig 304,14 TL 3 Saat 30 Dakika
İzmir - Leipzig 932,17 TL 7 Saat 30 Dakika
Diyarbakır - Leipzig 1.211,14 TL 13 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Leipzig 1.221,88 TL 6 Saat 20 Dakika
Elazığ - Leipzig 1.321,23 TL 27 Saat 55 Dakika
İstanbul - Leipzig 1.367,64 TL 2 Saat 50 Dakika
Samsun - Leipzig 1.583,57 TL 7 Saat 5 Dakika
Iğdır - Leipzig 1.637,06 TL 4 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Leipzig ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
01 Nisan 2019
Şaka Müzesi (The Museum of Hoaxes) 1997 yılında San Diego, California'da Alex Boese tarafından, hem geçmiş hem de mevcut şakaları ve şehir efsanelerini kayıt altına almak ve üzerinde konuşmak için bir

Leipzig Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biraz korkutucu gelebilir insanları ama yabancı diliniz varsa çok güzel anlaşabiliyorsunuz
Ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin başında gelmekte bence
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum bakalım bu hafta gideceğiz
Arkadaşımın doğum günü için bir çılgınlık yapmıştık güzel geçmişti
Hayatımın aşkını belki bu şehir de bulabilirim bilmiyorum, gidiyorum.
Tur ile gitmiştik, güzel zaman geçirdik 2 gün kaldık şehirde.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Leipzig Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 05:03:21
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Leipzig, (LEJ)
LEJ
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948