Leipzig Uçak Bileti

Leipzig Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Leipzig Hakkında Bilgiler

Avrupa'nın güzide şehirlerinden biri olan Leipzig, Almanya ülkesinin Saksonya Eyaleti'ne bağlı olmakla birlikte Almanya'da kendine has mütevazi yaşam düzeniyle sade şehirlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Şehir alçak tabanlı Leipzig Havzasında yer almaktadır. Leipzig, park ve bahçeler tarafından çevrelenmiş olmasına rağmen, şehir büyük bir sanayi merkezi ve ulaşım kavşağıdır. Bunlara ilave olarak Leipzig şehri, bulunduğu bölgenin ticari ve kültür hayatı açısından adeta lokomotif şehridir diyebiliriz. Aynı zamanda Leipzig, ilgi çekici tarihi kalıntıları, barok ve modern tarz mimari içeren yapıları, canlı gece hayatı yanı sıra alışveriş imkanları açısından da Almanya'nın fazla turist çeken cazibe merkezlerinden biridir.

Leipzig şehrinin iklim tipine değinecek olursak, bu şehirde tipik karasal iklim görülmektedir. Yazları genel itibari ile 30 dereceyi aşmayan sıcaklıklar görülürken, kış mevsiminde ise şehir adeta beyaza bürünmekte ve ortalama kış sıcaklığı çok kez sıfırın altına inmektedir. Hiç kuşkusuz bu güzide şehre seyahat etmeyi düşünenlerin yaz mevsimini tercih etmeleri yapacakları seyahatlerin eğlenceli geçmesine olanak tanıyacaktır.

Yedinci asırda bölgenin iki büyük akarsuyu olan Parta ve Elster Nehirleri'nin birleştiği yerde küçük bir balıkçı kasabası olarak kurulan Leipzig, yaşanabilir şehirler sıralamasında kendine yer edinmeyi başarmıştır. Aynı zamanda edebiyat usta kalemlerinden olan Goethe'nin eğitim gördüğü şehirdir Leipzig. Yurt dışından da bir çok yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehir olma özelliği taşımaktadır.

Son olarak Leipzig'de yaşayan kent sakinleri çok cana yakın insanlar olmakla birlikte oldukça misafirperverdir. Bu güzide şehri ziyaret ettiğinizde burada yaşayan insanların neşesine ve mütevaziliğine hayran kalacağınızdan şüpheniz olmasın.

Leipzig Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Leipzig Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Leipzig Halle Havalimanı
flight
ba-favicon-white