Hirvatistan Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Hirvatistan Hakkında Bilgiler

Hırvatistan Avrupa'nın şirin ve doğası zengin ülkelerinden bir tanesi olarak dikkat çeker.

Avrupa ülkelerinden biri olan Hırvatistan'a, Sabiha Gökçen ya da İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli havayolu şirketlerinin düzenlediği uçak seferleri ile ulaşım sağlanabilir. Hırvatistan'a her gün yaklaşık olarak 20 uçuş bulunmaktadır.

İstanbul'un her iki havalimanından da Hırvatistan Türkiye uçak seferleri bulunmaktadır. Hırvatistan'a çok uçuş yapan havayolu şirketlerinden bazıları; Croatia Airlines, British Airways, Luftansa, Türk Hava Yolları, KLM, Aegean Airlines, Alitalia olarak sıralanabilir.

ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan önemli evraklardan biri olan Hırvatistan uçak bileti temin etmek için havalimanına ya da anlaşmalı satış ofislerine gitmeden Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da hemen hemen tüm havayolu şirketleri için kolay ve hızlı bir şekilde Hırvatistan uçak bileti rezervasyon işlemleri gerçekleştirilebilir.

Biletall.com internet sitesine giriş yaparak, sizlere uygun Hırvatistan uçak biletini bulabilirsiniz. Bununla birlikte ülke hakkında detaylı bilgilere de Biletall.com'dan ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Türkiye uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir. Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak için az 2 yıllık bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Hırvatistan Türkiye uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir. Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak için az 2 yıllık bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Hırvatistan'da kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır ve genelde 0 derecenin altına düşer. Bu yüzden tatil amacı ile Hırvatistan'ı görmek isteyenler için ilkbahar veya yaz mevsiminde gitmeleri önerilmektedir.

Dağlık manzaraları ve hülyalı derin maviliklerle çevrili ülke Hırvatistan, tarih, doğa ve deniz gibi ziyaretçilerine birçok alternatif sunuyor.

Hırvatistan'ın Başkenti

Hırvatistan'ın başkenti, tarih, kültür ve eğlence arayışında olanların vazgeçilmez mekanı Zagreb'dir.

Hırvatistan Nüfusu – Hırvatistan Resmi Dili

Hırvatistan'ın nüfusu 4.2 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili ise Hırvatça'dır.

Hırvatistan Para Birimi

Hırvatistan, Avrupa Birliği'ne üye olduğu için ülkede para birimi olarak Euro'da kullanılmaktadır.

Hırvatistan'da Saat Kaç?

Hırvatistan Türkiye saat farkı -1'dir. Yani Hırvatistan, ülkemizden 1 saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Hırvatistan'da 09:00'dur.

Hırvatistan'da Ne Ucuz? Hırvatistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Hırvatistan kendine özgü modası ve zevkleri ile alışveriş konusunda da çok fazla alternatif sunuyor. Geleneksel Hırvat Kravatı, Zagreb'den Sestine Şemsiyesi, Samobor Kristali, Dantel tarihsel alışveriş seçeneklerindendir. ülkenin ünlü peynirleri de yemek alışverişi için ilk sıralarda bulunuyor.

Hırvatistan'a, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Hırvatistan uçak bileti ile üzerinden gelecekler için hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat olacaktır.

ülkenin, plajları ve plajların etrafında bulunan sosyal ve kültürel zenginlikler, Hırvatistan'ı ziyaret eden milyonlarca turistin gelmesinde büyük etkenlerden biridir. Sadece kum değil, Hırvatistan, berrak sularla kaplı çakıllı plajlar da sunmaktadır.

Kır çiçekleri ve kelebekler ile dolu, tatlı kokulu çam ağaçları ve kireçtaşı kayalar ile dolu bölgede doğa yürüyüşü eşsiz deneyim sunuyor.

ülke genelinde zengin tarih ve kültürle dolu sokakları ve simge yapıları bulunur. İlk durak kesinlikle Roma İmparatoru'nun emeklilik evini oluşturan antik sütunlar, tapınaklar ve yeraltı mahzenlerinin kalıntılarının bulunduğu Split'teki Diocletianus Sarayı olmak zorundadır.

Gelecek vaat eden festivaller söz konusu olduğunda, Hırvatistan misafirlerini ele geçirir. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan Outlook Festivali, dünyayı her köşesinden gelen ve dört gün süren unutulmaz deneyimleri ile müzik severleri bir araya getirir.

Hırvat yemekleri, inanılması güç bir gastronomi oluşturmak için çok sayıda kültürden etkilenmiştir ve Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetler arasındadır. Hırvatistan, özellikle biftek ve makarnada ızgara yapmak için mükemmel olan Mirna Vadisi'nin meşe ormanlarında bulunan muhteşem siyah ve beyaz yer mantarına da ev sahipliği yapar.

Hırvatistan'a seyahat etmeyi düşünüyor fakat yeterli bilgiye ulaşamıyor musunuz? Bunun için Biletall.com olarak Hırvatistan hakkında detaylı bilgileri sizlere sunuyoruz.

Dubrovnik

çoğunlukla 'Adriyatik'in İncisi' olarak nitelendirilen Dubrovnik, muhteşem bir şehirdir. üstünde yükselen Srd Dağı'nın eteklerinde yer alan Dubrovnik; muhteşem manzarası, pitoresk eski kenti çevreleyen kendine özgü duvarları, etrafındaki güzel mavi sulara atlayarak muhteşem manzaralar sunuyor.

Split

ülkenin önemli yerlerinden biri olan Split, Hırvatistan'ın büyük ikinci şehri olmakla beraber şehri ziyaret edenlerin üzerinde de büyüleyiciyi bir etkiye sahiptir. Adriyatik sahilinde uzanmış olan palmiye ağacı kaplı beyaz sahil şeridinde yürümek harikadır ve hemen arkasında bulunan tarihi merkez, içerdiği tüm antik yerler için büyüleyici bir mekandır.

Zadar

Küçük bir yarımadada yer alan bu canlı şehir, eski ve yeninin güzel bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer Adriyatik şehirlerinde yer alan müze ve benzeri yapılardan yoksun olsa bile kesinlikle kendine has bir tarzı vardır. Roma harabeleri, otuz dört eski kilisesi ve eski kentte bulunacak çok sayıda tarihi bina ile merkezin etrafında dolaşmak, şehirde yapacağınız huzurlu bir etkinliklerden biridir. Zadar'ın hemen hemen her yerinde bulunan canlı kafeleri, şehri hareketlendirmekle kalmayıp ziyaretçilerinin de eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor.

Hırvatistan ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklarına emin olabilirler. Burada olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

 Hırvatistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Hırvatistan, bu dünyanın dışında, muhteşem antik duvarlı şehirlerden güneşin altında parlayan akan sulara kadar eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Split, Hvar ve Dubrovnik, her bir gezgin için uygun olan popüler bölgelerdendir. Hırvatistan muhteşem ışıl ışıl güneş ve sıcak hava sunmaktadır. Ağustos ayında 29 dereceye kadar yükselen ve Mayıs ve Haziran aylarında günde 12 saat güneş ışığına sahip olan bu Akdeniz güzelliği, sadece güzellik değil aynı zamanda deniz serinliği sunuyor. Misafirler doğal ışığın altında büyülü bir şekilde ışıldayan safir denizi ile muhteşem yaz güneşinde serinler, akıllara durgunluk veren pitoresk plajlarda bronzlaşırlar.

Hırvatistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Hırvatistan, dünya modasının tanınmış başkenti olan İtalya'nın yanında yer almaktadır. Ancak bu ülkede alışveriş yapmak İtalyanlardan çok farklıdır. Popüler Avrupa ve yerel markaları büyük alışveriş merkezlerinden satın alınabilir. Hırvatistan'da alışveriş, Zagreb, Split ve Dubrovnik gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.

Hırvatistan'nın Doğal Güzellikleri

Adriyatik Denizi'nin hafif güneşiyle, ülkenin yüksek zirvesi olan Dinara'nın tepesinde, Güney Dalmaçya adalarındaki kıyılardan, Posavina'da vahşi yaşam dolu bataklıklar veya Mljet'deki ormanların Akdeniz zenginliği… Hırvatistan'ın doğal güzelliği misafirlerini büyülemektedir.

Hırvatistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

‘'Adriyatik'in İncisi” lakaplı Dubrovnik, Hırvatistan ve Akdeniz'deki önemli turistik yerlerden biridir. Aynı zamanda surları ile muazzam bir güzelliğe sahiptir. Dubrovnik'in önemli özelliklerinden biri de deniz ticareti üzerine kurulmuş olmasıdır.

Orta çağ'da Adriyatik'te Venedik'e rakip olan ve 15. ve 16. yüzyıllarda dikkate değer bir gelişme düzeyine ulaşan sayılı devletlerden biri olmuştur. Dubrovnik, çarpıcı mimarisi ve tarihi heykelleri ile birlikte çok sayıda eski yapıya sahiptir. Pula'daki amfi tiyatro, geçmişten bugüne ayakta kalmayı başaran 6. Roma Arenası ile Hırvatistan'da yer alan önemli Roma anıtlarından biridir. Diocletianus Sarayı, Split'te Roma İmparatoru Diocletian tarafından emekliye ayrılmak için hazırlandı.

Hırvatistan Gezi Rehberi

Otobüs, Hırvatistan'da popüler ulaşım seçeneklerinden biridir. Otobüs seferleri, büyük şehirleri ve uzaktaki küçük köylere kadar bulunur. Otobüslere alternatif olarak trenlerde oldukça fazla kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Tren yolculukları da az otobüs seferleri kadar rahat ve ucuzdur. Fakat otobüs ve diğer ulaşım seçeneklerine göre daha yavaştır. özellikle Rijeka, Zagreb ve Split gibi büyük şehirler arasında düzenli olarak tren seferleri yapılmaktadır. Sadece Zagreb'de bile yaklaşık 15 adet tramvay noktası bulunmaktadır. Tren seferleri, sabah 4'den gece yarısına kadar devam etmektedir.

ülkenin önemli ulusal havayolu şirketi Croatia Airlines, Hırvatistan'daki büyük havaalanları arasında Zagreb, Split, Dubrovnik, Pula, Rijeka, Zadar ve Osijek şehirlerine her gün uçuş gerçekleştirmektedir.

Hırvatistan'ın tüm şehirlerini rahat bir şekilde gezmek için araç kiralama şirketlerinden de faydalanılabilir. Şehirde ulaşım adına herhangi bir sorun yaşamadan gezmek mümkündür. Araç kiralama ücretleri kadar yakıt ücretleri de oldukça ucuzdur.

 

Dünyaca ünlü bir mutfağa sahip olan ülkeye, Biletall.com üzerinden en ucuz Hırvatistan uçak bileti alarak gelebilir ve bu muhteşem lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Dalmaçya kıyıları boyunca ve adalarda bulunan Dalmaçya yemekleri, balık, yeşillik, zeytinyağı ve sarımsak, biberiye, maydanoz gibi baharatlara dayanmaktadır. Dalmaçya mutfağı tipik Akdeniz mutfağıdır.

Eşsiz peynir lezzeti: Strukli

Süzme peynir ve ekşi krema ile doldurulmuş bu lezzetli hamur işi, Slovenya menşeilidir. Ancak, bugün Hrvatsko Zagorje bölgesinde olduğu gibi, popüler bir Zagreb yemeğidir.

Dalmaçya Sahillerinin Efsanesi: Pasticada s Njokima

“Dalmaçya mutfağının kraliçesi” olarak adlandırılan Pasticada, belki de popüler Dalmaçya yemeğidir. Biftek filetosu günlerce bir sirke içinde marine edilir ve daha sonra saatlerce, önce kendi suyuyla ve daha sonra kırmızı şarapla birlikte kızartılır ve ev yapımı gnocchi ile servis edilir.

Bir Kabuklu Deniz Lezzeti: Skampi Na Buzaru

Deniz mahsulleri, özellikle kabuklular ve kabuklu deniz ürünleri pişirmenin bir yöntemidir. Scampi, karides, midye veya istiridyeler kısa bir süre beyaz şarap, sarımsak, maydanoz ve ekmek kırıntıları ile pişirilir. Domates salçası bazen renk için eklenir.

Böylesini Bir Balık Denemediniz, Brudet

Kıyı Hırvatistan için tipik bir başka klasik çanak olan brudet (brujet, brodeto) bir balık güvecidir. Pasticada benzer, brudet kıyı Hırvatistan'da bulabileceğiniz yaygın yemeklerden biridir. Her ailenin brudet yapma şekli vardır.

Tanıdık Lezzet, Fuzi

Fuzi, Istria için tipik, tüy şeklindeki ev yapımı makarnadır. Mil şeklindeki bir makarna olan pljukanci ile birlikte Istria'da popüler ev yapımı ve el yapımı makarnadır.

Hırvatistan'da Yenecek Güzel Yemekleri

Hırvatistan'da yenecek güzel yemekler deniz ürünleri ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin bazıları ise; Brodetto, buzara, black risotto olarak sayılabilir.

Hirvatistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Hirvatistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zagreb Havalimanı
Dubrovnik Havalimanı
flight
ba-favicon-white