1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dresden Uçak Bileti

Dresden Para Birimi
Euro (EUR)
Dresden Zaman Dilimi
GMT +2
Dresden Şehri En İyileri
Müzeler, Kraliyet Sarayı, Alman Çöreği
Dresden Hava Durumu (22 Şubat) 11°C Çoğunlukla Bulutlu
Dresden Hava Durumu (23 Şubat) 10°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Dresden Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Dresden
Corendon Aırlınes
27 Şub 2020
Ankara - Dresden
Deutsche Lufthansa
15 Mar 2020
Viyana - Dresden
Eurowings
04 Mar 2020
03 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dresden Kalkışlı Uçak Seferleri

Dresden - Antalya
Corendon Aırlınes
07 Mar 2020
Dresden - İzmir
Deutsche Lufthansa
22 Şub 2020
Dresden - Frankfurt
Deutsche Lufthansa
23 Şub 2020
Dresden - İstanbul
Deutsche Lufthansa
13 Mar 2020
Dresden - Ankara
Deutsche Lufthansa
21 Mar 2020
Dresden - Gaziantep
Deutsche Lufthansa
20 Mar 2020
Dresden - Adıyaman
Aeroflot Russian Airlines
23 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dresden Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dresden Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,30 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 EUR

Dresden’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Dresden uçak bileti kullanarak Dresden'e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de seyahat için uygun zamanlamayı yapmaktır.

Dresden Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dresden uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımlarını sağlamak için çeşitli seçeneklere sahiptirler. Dresden’de bazı otellerin havalimanında karşılama hizmeti verdikleri de unutulmamalıdır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,30 EUR

Dresden’de gelişmiş bir raylı sistem ağı vardır. İki katlı trenlerle konforlu, güvenli ve hızlı bir yolculuk yapılabilir. Trenler yarım saat arayla kalkar. Ayrıca 7 numaralı tramvayla da ulaşım sağlanabilir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,30 EUR

Dresden Uluslararası Havalimanı’nın girişinde bulunan duraklardan kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşılabilir. 77 ve 80 numaralı otobüsler havalimanı güzergahında çalışır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Toplu taşıma aracı kullanmak istemeyen yolcular taksi ile daha konforlu ancak biraz daha pahalı bir şekilde seyahat edebilirler. FunTAXI Dresden, Sachsen IDEAL Tours bu kapsamda kullanabileceğiniz firmalardandır
Araç Kiralama
Dresden Uluslararası Havalimanı’nın girişinde birçok araç kiralama firmasının bayileri bulunur. Burada dilediğiniz arabayı kiralayarak Dresden’de geçireceğiniz zamanı ulaşım açısından daha özgür değerlendirebilirsiniz.

Dresden Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Dresden'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Dresden Uluslararası Havalimanı'dır. Dresden uçak bileti avantajlarından yararlanarak şehre seyahatte bulunan yolcular bu havalimanını kullanırlar.

Dresden Uluslararası Havalimanı milyonlarca yolcu kapasitesiyle Avrupa’nın önemli ulaşım noktalarından biridir. Hem iç hem de dış hat terminali vardır. Bu terminallerde uçuş yapacak yolcuların tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur.

Dresden’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Dresden uçak bileti avantajları ile Dresden'e gitmek için önemli sebeplerden biri onlarca yıla meydan okuyan barok tarzdaki yapılardır. Bazı yapıların İkinci Dünya Savaşı’nda zarar gördüğü ama bunların restore edildiği ifade edilebilir.
  2. Dresden’de çok sayıda müze vardır. Bu müzelerde van Gogh ve Rodin gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.
  3. Çeşitli lezzetlerde hazırlanan ve sunulan sosisler ile karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca Almanların pasta ve tatlıya çok düşkün oldukları da bilinen bir gerçek.
  4. Dresden’de farklı konularda festivaller düzenleniyor. Seyahatinizi bunlara denk getirmek isteyebilirsiniz. Örneğin nisan ayında düzenlenen Film Festivali, mayıs ayında düzenlenen Müzik Festivali ya da kasım ayında düzenlenen Caz Günleri gibi.
  5. Dresden, pek çok müzesiyle önemli bir kültür aktarım yeridir. Özellikle silah ve cephane konusunda dünyanın sayılı müzelerinden birine ev sahipliği yapar.

Dresden Hakkında

Orta Avrupa ülkesi olan Almanya’nın ya da resmi kullanımıyla Almanya Federal Cumhuriyeti’nin sınırları içinde bulunan Dresden, bu ülkenin Saksonya eyaletinin merkezidir. Elbe Nehri kenarında bulunan Dresden için “Elbe’nin Floransa’sı” da denir. Şehrin ismi incelendiğinde “bataklık ormanları sakinlerinin yaşadığı yer” anlamını karşılayan “drezdane” sözcüğünden türetildiği anlaşılır.

Sanat ve mimari bağlamda önde gelen dünya şehirlerinden sayılan Dresden’de barok tarzda inşa edilmiş pek çok yapı günümüze ulaşmıştır. Elbe Nehri’nin kuzey kıyısında konumlanan saray kuleleri ve kubbeleri, görkemli ibadethane binaları şehirde seyrine doyum olmayan bir manzara oluşturur.

Güçlü Augustus döneminin şanını gösteren bu ihtişamlı yapılarıyla Dresden, eski Doğu Almanya’nın sınırları arasında bir şehirdir. Ayrıca Augustus’un Avrupa kıtasındaki en önemli mimarları ve sanatçıları Dresden’de topladığını belirtmekte fayda var.

Dresden önceleri balıkçıların ve köylülerin yaşam sürdüğü bir yerleşim yeriydi. Ancak günümüzde şehrin çevresi varoşlarla sarılı olsa da merkezi modern ve gelişmiştir. Şehir, Orta Avrupa’nın dolaşım ağında önemli bir nokta olarak varlık gösterir, bu da onun aynı zamanda ekonomik etkinliğinde büyük rol oynar. Hatta Almanya’nın ekonomik durum bakımından en dinamik şehirlerinden biri olduğu da söylenebilir.

1990’lı yılların başında endüstri merkezi olma konumunu yitiren Dresden, sonraki yıllarda teknoloji sektöründeki girişimcilerin iş merkezlerini burada oluşturmalarıyla yeniden canlanmıştır. Dresden ile Türkiye arasında bir saatlik zaman farkı vardır. Yani Türkiye’de saatler 09.00’u gösterirken Dresden’de saat 08.00’dir. Dresden’in resmi dili Almanca’dır. Ancak şehirde bu dilin dışında Türkçe, Rusça, Çince, Çekçe ve İtalyanca konuşanlar da vardır.

Dresden Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 EUR
Taksi
1,85 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dresden’de toplu taşıma hizmeti sağlayan çeşitli araçlar bulunmaktadır. Bunlar arasında otobüs, tramvay ve tren sayılabilir. Bu araçlarla hem ucuz hem de güvenli bir seyahat yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarında ortak biletleme sistemi kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Toplu taşıma araçlarının haricinde taksiyle de seyahat edilebilir. Ayrıca araç kiralama ve bisikletle ulaşım da Dresden’de tercih edilebilecek seçeneklerdir.

Dresden Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Dresden’de Gezilecek Yerler

Kadınlar Kilisesi
Kraliyet Sarayı
Albertinum
Zwinger Sarayı
Fürstenzug
Kadınlar Kilisesi / Frauenkirche

11. yüzyılda inşa edilen kilise 1727 yılında yıkılarak yerine hacmen daha büyüğü yapılmıştır. Barok tarzdaki bu yeni versiyonu George Baehr tarafından tasarlanmıştır. Johann Sebastian Bach’ın bu kilisede bir resital verdiği bilinmektedir. 96 metrelik kubbesi dikkat çekicidir. Şehrin ikonik yapılarından biridir. İkinci Dünya Savaşı’nda büyük hasar alan kilise uzunca bir süre savaşın anısını yaşatmak adına harabe halinde bırakılmıştır. Ancak Almanya’nın iki yakasının birleşmesinden sonra eski haline sadık kalınarak restore edilmiştir. Dresden’in en çok turist ziyareti gerçekleşen mekanlarından biridir.

Kraliyet Sarayı / Residenzschloss

Rönesans döneminde inşa edilen yapılardandır. “Dresden Kalesi” olarak da bilinir. İkinci Dünya Savaşı sırası zarar gören bina daha sonra bir restorasyon ve renovasyon sürecine girmiştir. Kalenin içinde beş adet müze bulunur. Bu müzelerden Münzkabinett 300000 parçalık koleksiyonuyla ciddi bir önem arz eder. Kupferstich-Kabinett değişik ülkelerden 20000 sanatçının 515000’den fazla eserini bünyesinde barındırır. Bu müzede Picasso gibi ünlü ressamların eserleri de görülebilir. Grünes Gewölbe, Avrupa’daki değeri yüksek çok sayıda eserin sergilendiği bir müzedir. Rüstkammer, dünya genelinde silah ve cephane konusundaki en zengin müzelerdendir. Son olarak Türkische Cammer, yani Türk Odası’nın ise özellikle Osmanlı Devleti devrinden kalma eserlerden oluşan bir koleksiyonu vardır.

Albertinum

Modern sanat müzesi olarak işlevleşmiştir. Neo Rönesans dönemi yapısıdır. Bünyesinde iki bölüm bulunur. Bu kısımlarda 19. yüzyıldan, Rönesans, barok ve ekspresyonizm dönemlerinden eserler yer alır. Müzede Vincent van Gogh, Auguste Rodin gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleri görülebilir.

Almanya’nın Güçlü Mimari Simgesi: Zwinger Sarayı

Yalnızca Dresden için değil, genel olarak Almanya’nın en simgesel ve ünlü yapılarından biri olan Zwinger Sarayı’nın geniş avlusu dikkat çeker. Burada havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı beş köşk yer alır. Sarayın terası büyüleyici bir Dresden manzarası sunar. Burada hatıra fotoğrafı çektirmek, turistlerin geleneklerinden biri haline gelmiştir. Zwinger Sarayı içinde farklı müzeler konumlanmıştır. Burada dünyaca ünlü sanatçıların eserleri sergilenir. Ayrıca saraydaki Dresden Porselen Koleksiyonu, bu konuda dünyadaki en iyilerden biri sayılıyor.

Fürstenzug: Prensesin Geçit Töreni

Dresden’de Augustus Sokağı’nda bulunan büyük bir duvar resmi olan Fürstenzug, şehri ziyaret edenlerin ilgi odağı oluyor. Saksonya Krallığı’nı temsil eden yapıt, 1871-1876 arasında hayata geçirilmiştir. 102 metre uzunluğundaki eser dünyanın en büyük porselenden imal edilmiş sanat eseridir.

Dresden’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şnitzel
Sosis
Pasta
Alman Çöreği
Brokoliyle Servis Edilen Bir Güzellik: Şnitzel

Şnitzelin ana vatanı Avusturya olsa da Dresden’de de en çok tercih edilen yemekler listesinde ilk sıralarda yerini alıyor. Brokoli ve patates gibi sebzelerle sunulan şnitzel harikulade bir lezzet olarak karşınıza çıkacak. Bu arada patates, Alman mutfağında çok kullanılan bir malzemedir.

Gerçek Sosisin Büyüleyici Tadı

Dresden’e gittiğinizde mutlaka Alman sosislerinin tadına bakmalısınız. Dresden mutfağında çok farklı tatlarda sosisler hazırlanıyor ve değişik şekillerde servis ediliyor.

Pasta

Almanlar tatlı ve pasta konusunda son derece zevklidir. Alman mutfağının vazgeçilmezlerinden biri olan tatlı ve pastalar özellikle çay saatlerinde Dresden’de yaşayanların olmazsa olmazı durumunda.

Alman Çöreği

Mayalı hamurdan imal edilen Alman Çöreği, kızgın yağda pişirilir. Çeşitli tatlarda ve servis usullerinde sunulan bu çörekler tıpkı tatlı ve pastalarda olduğu gibi çay saatinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Konaklama İçin Dresden Otel Seçenekleri

Ucuz Dresden uçak bileti ile iş veya tatil amacıyla Dresden'e giden ziyaretçiler konaklama için pek çok alternatifle karşılaşır. Fiyat ve sunulan hizmetler gibi değişkenlere göre kendinize en uygun kona

Hotel Taschenbergpalais Kempinski
Temiz, rahat ve konforlu odalarının yanında pek çok hizmeti de müşterilerine sağlayan tesis unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor. İçerisindeki üç restoranıyla dünya mutfaklarından lezzetli tarifleri müşterileri için hazırlayan Hotel Taschenbergpais Kempinski, yüzme havuzu, sauna, spor salonu ve sağlık barı ile fark yaratıyor. Ayrıca otelde bulunan restoranlarda canlı müzik dinleme avantajı sağlanıyor. Tüm odalarında mini bar, oturma alanı, uydu televizyon, klima, saç kurutma makinesi mevcut. Altmarkt tramvay durağına 200 metre uzaklıkta bulunan tesis, isteyen müşterilerine havalimanı servisi hizmeti de veriyor.
Taschenberg 3, Altstadt, 01067, Dresden, Almanya
Holiday Inn Express Dresden City Centre
Dresden’in Altmarkt Meydanı’nda konumlanan otel, odalarında çay kahve yapma imkanı sunmasının yanında ses yalıtımı sayesinde rahat ve konforlu bir konaklama deneyimini de müşterilerine veriyor. Otelin 24 saat açık resepsiyonu, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı hizmeti ile otoparkı önemli olanaklarından. Ayrıca tesis, engelli konukları için de elverişli bir yapılanmayla kurulmuştur. Holiday Inn Express Dresden City Centre’de ek ücret karşılığında kuru temizleme, çamaşırhane, faks, fotokopi, toplantı imkanları da sunuluyor.
Dr Kuelz Ring 15A, Altstadt, 01067, Dresden, Almanya
Elbe’s Hotel Dresden
Dresden şehrinin merkezinde konumlanan bu hotel, Dresden Neustadt Tren İstasyonu’na 500 metre mesafededir. Ücretsiz otoparkı bulunan otelin, aydınlık ve ferah odaları vardır. Ek ücret karşılığında açık büfe kahvaltı hizmeti sunulur. Sigara içmeyen müşteriler için “sigara içilmeyen oda” seçeneği mevcuttur. Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı hizmeti sunulur. Ayrıca istendiği takdirde havalimanına servis hizmeti bulunur.
Leipziger Caddesi, 1, 01097, Dresden, Almanya

Dresden Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Dresden 375,57 TL 3 Saat 15 Dakika
Ankara - Dresden 749,20 TL 26 Saat 40 Dakika
İstanbul - Dresden 865,85 TL 18 Saat 55 Dakika
Kayseri - Dresden 1.470,35 TL 26 Saat 35 Dakika
İzmir - Dresden 1.886,71 TL 24 Saat 55 Dakika
Viyana - Dresden 840,23 TL 6 Saat 55 Dakika
Cenevre - Dresden 981,26 TL 15 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dresden ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
23 Aralık 2019
Önünüzde Bitlis planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Bitlis’te gezecek yer çok fazla! Bitlis’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bitlis’in haritadaki konumunu görelim.
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb

Dresden Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
V*** Y***
22 Ekim Pazartesi
Herşeyi çok güzeldi, tur ile gitmiştik mutlu ve memnun olduk
İ*** C*** K***
14 Haziran Perşembe
Herkesin bir kere gidip görmesi gereken bir yer gerçekten
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dresden Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.02.2020 02:43:52 )

Antalya, (AYT)
AYT
TR
Dresden, (DRS)
DRS
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415