1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Lusaka Uçak Bileti

Lusaka Para Birimi
Zambian Kwacha (ZMW)
Lusaka Zaman Dilimi
GMT +2
Lusaka Şehri En İyileri
Subtropikal İklim, Victoria Şelalesi, Maheu

En Ucuz Lusaka Varışlı Uçak Seferleri

Johannesburg - Lusaka
Kenya Airways
15 Haz 2020
İstanbul - Lusaka
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Ankara - Lusaka
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Adana - Lusaka
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Konya - Lusaka
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
İzmir - Lusaka
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Lusaka Kalkışlı Uçak Seferleri

Lusaka - Johannesburg
Kenya Airways
08 Haz 2020
Lusaka - İstanbul
Kenya Airways
09 Haz 2020
Lusaka - Ankara
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Lusaka - Konya
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Lusaka - Adıyaman
Kenya Airways
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lusaka Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
ZM
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
4 ZMW
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,25 ZMW

Lusaka’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Lusaka şehrinde subtropikal iklimi hakimdir. Yaz mevsimi oldukça sıcak geçmekle birlikte, kış mevsimi ılıman bir havaya sahiptir. Bu nedenle yılın her mevsiminde Lusaka şehri rahatlıkla gezilebilir. En soğuk ayı temmuz ayı olarak bilinir. Ortalama 15 derece ile birlikte bol yağış alır. Ekim ayı geldiğinde en sıcak zamanlarını yaşar. Ortalama 32 derece olarak tespit edilmiştir. Hem kültürel hem de doğa gezisi için her mevsim uygun olacaktır. Lusaka İstanbul arası uçakla kaç saat diye merak eden bireyler kış zamanı dahil 13 saat içerisinde ulaşabilir.

Yılın her mevsiminde rahatça gezilebilmesi, uçak biletleri konusunda farklı fırsatlar sunar. Diğer şehirler ile birlikte Lusaka İstanbul uçak biletleri için farklı zamanlarda farklı kampanyalara rastlamak mümkün olacaktır.

 Açık alanlarını rahatça keşfetmek isteyen herkes, ekim ve kasım aylarını değerlendirebilirler. Bununla birlikte Lusaka şehrinin kışını merak edenler ise, haziran ve temmuz aylarını değerlendirebilirler

Lusaka Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lusaka Havalimanı'na gelen tüm ziyaretçiler, Lusaka şehir merkezine gidebilmek için farklı birçok ulaşım aracını seçebilirler.

Otobüs
Havalimanından Lusaka merkezine gitmekte olan bir belediye otobüsü bulunmamaktadır.
Havalimanı Servisleri
Lusaka Havalimanı'na giden herhangi bir özel araç bulunmamaktadır.
Taksi
Lusaka Havalimanı'ndan merkeze çok sık şekilde taksi tercih edilir. Taksiciler havalimanında bekleyerek fiyat teklifleri sunar.
Araç Kiralama
Lusaka Havalimanı'na ulaştıktan sonra, birçok araç kiralama firması arasında seçim yapılabilir ve özel araç kiralanabilir.

Lusaka Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Lusaka Havalimanı, şehrin merkezinden yaklaşık 27 km mesafede yer alır. Şehir merkezinden Lusaka Havalimanı'na ortalama 35 dakika içerisinde ulaşmak mümkün olacaktır. Havalimanına giden direkt bir otobüs ya da minibüs yoktur. Taksi ya da özel araç ile ulaşım sağlanabilir. Bunun için de ziyaretçiler havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ile görüşerek kendileri için araç temin edebilirler. Lusaka uçak bileti rezervasyon işlemlerinden sonra zaman kaldığı takdirde, yapılabilecek bazı keyifli aktiviteler mevcuttur. Uçağı beklerken geçirilecek zaman içerisinde ziyaretçiler tüm ihtiyaçlarını giderebilir. 

Lusaka Havalimanı'nda kullanılmakta olan dinlenme salonları ile boş kalan zamanda keyifle zaman geçirilebilir ve uçağın kalkış zamanı beklenebilir. Dinlenme salonları dışında havalimanında yer alan restoranlarda yemek yenebilir. Yolcular isterse alışveriş mağazalarında da zaman geçirebilirler.

Lusaka en ucuz uçak bileti seçenekleri için farklı hava yolu şirketlerinden bilgi alınabilir. Lusaka İstanbul uçak bileti ve başka şehirlerden yapılacak aktarmalı uçuşlar için bilet temin edilebilir. THY, Etihad ya da Emirates gibi hava yolu şirketlerinden bilgi alınması gerekecektir.

Lusaka’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Lusaka şehri içerisinde yerel pazar oldukça gelişmiştir. Bu nedenle çok farklı ürün çeşitliliği ile birlikte, oldukça ekonomik fiyatlarla karşılaşmak mümkün olacaktır. Lusaka uçak bileti fiyatları da farklı zamanlarda farklı fırsatlarla temin edilebilir.
 2. Başta şelale ve parkları olmak üzere, Lusaka şehrinde doğal birçok alan bulunur. Bu güzellikler yerinde keşfedilmeli ve gezilmelidir.
 3. Lusaka Şehri'nde başkentin tarihini yansıtacak çok değerli yapılar bulunur. Kültürel bir gezi rotası ile hepsi yerinde görülebilir. Lusaka uçak bileti Etihad ya da farklı şirketlerden alınabilir.
 4. Afrika Kıtası'na özgü yemekleri tatmak için başkent Lusaka çok öneri sunacaktır. Şehrin en iyi restoranlarında mutlaka tüm meşhur tatlar denenmelidir.
 5. Lusaka şehrinde minibüs kullanımı çok yaygındır. Şehrin her noktasına kolayca ulaşılabilir ve genel olarak uygun fiyatlarla sağlanır. Aynı şekilde en ucuz Lusaka uçak bileti alternatifleri ile de ekonomik bir uçuş da gerçekleştirilebilir.

Lusaka Hakkında

Afrika Kıtası'nda bulunan Zambiya ülkesinin başkenti olan Lusaka, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olma özelliğini de taşıyor. Ülkenin güney kısmında bulunan Lusaka, devlet ve ticaret açısından oldukça değerli bir yerdir. İçerisinde üniversite olması açısından, hızlı bir gelişim göstermiştir. Kültürel bir gezi yapmak isteyenler Lusaka uçak bileti araştırmaları yapabilirler. Yılın farklı zamanlarında kampanyalı Lusaka uçak bileti fırsatlarına rastlanabilir.

Şehir içerisinde yer alan müzeler ve yerel pazarlar oldukça önemlidir. Lusaka şehrinin kültürel değerlerini yansıtmaktadır. Şelale ve ulusal parkları ile de tarihi değerleri kadar doğal güzellikleri ile de önemli olduğunu gösterir. Yalnızca Victoria Şelalesi için bile her yıl birçok turist gelmektedir. Lusaka ucuz uçak bileti ile isteyen herkes bu güzelliği görebilir. 

Subtropikal iklimin etkileri sayesinde Lusaka her dönemde gezilmeye müsait olduğunu kanıtlar. Bu nedenle keyifli bir Lusaka tatili planlamak için özellikle belirli bir mevsimi beklemeye gerek olmayacaktır. Lusaka uçak bileti THY ya da farklı hava yolu şirketlerinden aktarmalı uçuş olarak ayarlanabilir.

Lusaka Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 ZMW
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Lusaka şehrinin her yerine kolayca ulaşmayı sağlayan ve ekonomik fiyatlar sunan minibüsler, şehrin en popüler ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Lusaka şehri içerisinde ulaşım ihtiyacını karşılamak için taksi de tercih edilebilir. Bununla birlikte araç kiralamak isteyenler özel araç kullanımında da bulunabilir. Lusaka İstanbul saat farkı sonucu gece uçuşlarında taksi daha uygun olacaktır.

Lusaka’da Gezilecek Yerler

Lusaka Şehir Meydanı
Victoria Şelalesi
Lusaka Müzesi
Zambezi Köprüsü
Lusaka National Park
Lusaka'nın En Doğal Güzelliği: Victoria Şelalesi

Livingstone Bölgesi içerisinde bulunan Victoria Şelalesi, İngiliz kaşif David Livingstone tarafından keşfedilmiştir. Doğal güzelliği ile bugünlere dek gelen bu eşsiz şelale, her yıl birçok turistin akınına uğramaktadır. Lusaka İstanbul uçak bileti fiyatları, şelalenin en iyi gezilebildiği dönemlerde artabilir.

Tüm Şehir Anıları Tek Bir Yapıda: Lusaka Müzesi

Lusaka şehrine ait tüm tarihi ve kültürel değerler bu müzede toplanmıştır. İki farklı galeri salonu bulunmaktadır ve kendine has mimarisi ile de dikkat çeker. Pazartesi günleri haricinde ziyaret etmek mümkündür.

İki Ülke Arasında Sınır: Zambezi Köprüsü

Zimbabwe ve Zambiya arasında bir sınır görevi gören Zambezi Köprüsü, tarihi dokusu ile görülmeye değer. Köprü üzerinde küçük bir pasaport kontrolü olmaktadır. Bununla birlikte köprü girişinde bilet alımı zorunludur.
Yeşilin ve Diğer Canlıların Yeri: Lusaka National Park

Toplamda 67.000 kilometrekarelik bir alanda kurulu olan Lusaka National Park, bitki ve hayvan çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Şehrin en doğal güzellikleri burada korunmaktadır. Ziyaretçileri için de her gün açıktır. Periyodik aralıklarla bakım ve onarım için kapatılır.

Şehrin Temsili Olan Yer: Lusaka Şehir Meydanı

Lusaka şehrini gerçekten tanımak isteyenler, Lusaka Meydanı içerisinde bir gün geçirmelidir. Yerel dükkanlar, restoranlar, tarihi yapılar ve müzeler ile çevrili olan bu meydan, yılın her mevsiminde çok hareketlidir.

Lusaka’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nsima
Ndiwo
Umunani
Kızarmış Mısır

Lusaka şehrinde pişen yemekler, oldukça farklı lezzetlere sahiptir. Yemek turizmine meraklı olanlar için de çok farklı ve dikkat çekici gelecektir.

Mısır Lapasına Yeni Bir Tanım: Nsima

Mısırın haşlandıktan sonra lapa haline getirilmesi ve baharatla tatlandırılması sonucu elde edilen Nsima yemeği, oldukça besleyici ve doyurucu bir öğün olarak tüketilebilir.

Güveç Yemeğinde En İyisi: Ndiwo

Kızarmış et ve sebzelerle hazırlanan güveç yemeği Ndiwo, Lusaka şehrine özgü yöntemlerle hazırlanır. Mutlaka denenmesi gereken yemeklerden birisidir. Lusaka İstanbul uçak seferleri akşam yemeğine denk gelenler kendilerini güveçle ödüllendirebilir.

Farklı Bir Diğer Güveç Tarifi: Umunani

Daha çok balık ya da tavuk ile hazurlanan umunani yemeği, en meşhur güveç lezzetlerinden birisidir. Lusaka'nın ünlü restoranlarında denenmelidir.

Atıştırmalıklarda Bir Numaralı Tercih Kızarmış Mısır

Ayak üstü hızlıca doyuracak eşsiz lezzetlerin başında kızarmış mısır geliyor. Baharat ve soslarla da denenmeli.

Öğle Yemeklerinin Vazgeçilmezi: Kurutulmuş Balık

Birçok restoranda ikram olarak da gelen kurutulmuş balık, öğle yemeklerinde hızlıca doymak için ideal bir seçim olabilir.

Konaklama İçin Lusaka Otel Seçenekleri

Lusaka şehrinde konaklama ihtiyacını karşılamak için her misafire uygun bir otel mutlaka bulunacaktır.

 

Protea Hotel by Marriott Lusaka
Lusaka şehrinin imkanlar açısından en iyi otellerinden birisidir. Konaklamak için tercih edecek olanlar çok rahat edecektir. Oldukça merkezi bir konumda yer alır.
Plot 11 A Cnr Katondo & Cairo Road Cairo Road, 10101, Zambiya
Radisson Blu Hotel Lusaka
Lusaka şehrindeki yoğun talep gören tesislerden birisidir. 5 yıldızlı otel özellikleri ile çok konforlu ve lüks olduğunu kanıtlar. Rahat bir konaklama için öncelikli tercihlerden birisi olabilir.
19029 Great East, Lusaka 10101, Zambiya
Taj Pamodzi
Diğer bir 5 yıldızlı tesis de Taj Pamodzi olarak bilinir. Lusaka şehrinin en iyi otellerindendir ve mimarisi ile dikkat çeker. Şehir merkezine çok yakın bir konumda yer alır. Lusaka İstanbul uçuş süresi sonucu hızlıca ulaşılabilir.
Church road, Lusaka, Zambiya

Lusaka Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Lusaka 4.866,66 TL 11 Saat 25 Dakika
Ankara - Lusaka 5.574,75 TL 14 Saat 10 Dakika
Adana - Lusaka 5.909,76 TL 15 Saat 35 Dakika
Konya - Lusaka 9.910,67 TL 19 Saat 20 Dakika
İzmir - Lusaka 9.928,27 TL 20 Saat 35 Dakika
Johannesburg - Lusaka 1.424,84 TL 7 Saat 50 Dakika

Lusaka Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lusaka uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ethiopian Airlines, Kenya Airways, Türk Hava Yolları.
 • Lusaka yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Lusaka varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Johannesburg - Lusaka olup, bilet fiyatı 1.424,84 TL'dir.
 • Lusaka şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lusaka ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
31 Mart 2020
Koronavirüs hakkında bilgi alabileceğiniz kayanlar, Koronavirüs hakkında genel bilgiler, Tedavisi var mı? Güncel veriler nerlerdir? gibi başlıklara sizin için bu yazıda yer verdik. Bu süreçte özellikl
Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
09 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 4 Saat 28 Dakika Karesi Ekspresi Nedir? Karesi Ekspresi; İzmir Balıkesir tren ekspreslerinden birsidir. Başlang
Türkiye'den Feribotla Gidilebilecek Yunan Adaları
Türkiye'den Feribotla Gidilebilecek Yunan Adaları
20 Ocak 2020
Akdeniz ve Ege Bölgeleri’mizdeki tatil yerleri her günümüzü birinde geçirsek yine de doyamayacağımız güzellikte. Bu güzelliklerden bir kısmı ise hemen karşı kıyıdaki Yunan adaları. Tatil için gittiğin
Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
16 Ağustos 2019
Seyahatler genellikle hayatımızın en mutlu günlerini oluşturur, ancak bazı anlar vardır ki evde kalmış olmayı isteyebilirsiniz. Çözümü aslında çok kolay olabilecek bazı problemler, tatilimizi bozabili

Lusaka Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (66)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
Ş*** Ş***
16 Mart Cumartesi
tarihi kültürel açıdan zengin biryer
Ş*** Ü***
5 Mart Salı
sabah akşam her zaman hareketli
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lusaka Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.06.2020 02:27:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lusaka, (LUN)
LUN
ZM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://www.biletall.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699