1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Budapeşte

Macaristan Uçak Bileti

Macaristan Nüfusu
9 Milyon 917 Bin
Macaristan Başkenti
Budapeşte
Macaristan Resmi Dili
Macarca
Macaristan Zaman Dilimi
GMT +2
Macaristan Para Birimi
Macar Forinti (HUF)
Ortama Yemek Fiyatı
1400 HUF
Macaristan Telefon Kodu
+36
Ortama İçecek Fiyatı
200 HUF
İstanbul - Budapeşte Uçuş Süresi
1 Saat 25 Dk
İstanbul - Budapeşte Uçuş Mesafesi
993 Km

En Ucuz Türkiye - Macaristan Uçak Seferleri

İzmir - Budapeşte
Ukraine International Airline
08 Eki 2020
Trabzon - Budapeşte
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
12 Eki 2020
06 Eki 2020
14 Eki 2020
Dalaman - Budapeşte
Türk Hava Yolları
18 Eyl 2020
16 Eyl 2020
Ordu - Budapeşte
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Konya - Budapeşte
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
Gaziantep - Budapeşte
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Şanlıurfa - Budapeşte
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2020
Muş - Budapeşte
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
22 Eyl 2020

En Ucuz Macaristan Kalkışlı Uçak Seferleri

Budapeşte - Varşova
Lot Polish Airlines
02 Eki 2020
Budapeşte - İzmir
Ukraine International Airline
11 Eki 2020
Budapeşte - Brüksel
Lot Polish Airlines
30 Eyl 2020
12 Eki 2020
Budapeşte - Köln
Eurowings
28 Eyl 2020
Budapeşte - Sofya
Air France
15 Eyl 2020
30 Eyl 2020
Budapeşte - Amsterdam
Lot Polish Airlines
07 Eki 2020
Budapeşte - Londra
Air France
15 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Macaristan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Macaristan’a Nasıl Gidilir?

Macaristan’a kişisel arabanızla gidebileceğiniz gibi hava yolu ile de gidebilirsiniz. Yol uzun olacağı için ve uçak yolculuğu araba ile olan yolculuğa göre çok kısa olması nedeniyle uçakla gitmeniz daha uygun olacaktır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Macaristan’a her gün uçak seferleri olmaktadır. Yaklaşık olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Macaristan’a 1 haftada aktarmalı uçuşları da sayarsak 400’den fazla uçuş gerçekleşmektedir ve aktarmasız olan uçuşlar 1 saat 25 dakika sürerken aktarmalı olan uçuşlar duruma göre değişiklikler gösterebilmektedir. Vize konusunda ise Schengen vizeniz olması gerekmektedir.

Macaristan Türkiye uçak seferleri Adria Airways, Aegean Airlines, Aeroflot, AtlasGlobal, Austrian, Blue Air, British Airways, Egyptair, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Olympic Air, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine Intl Airlines hava yolu şirketleri ile gerçekleştirilmektedir. Siz de Avrupa’ya seyahat etmek hatta Macaristan uçak bileti almak istiyorsanız Biletall.com sitesinin avantajlarından yararlanarak en uygun bileti alabilirsiniz.

Siteden Macaristan uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi seyahatinizden çok daha önce alıp daha da uygun fiyata Macaristan’a uçabilirsiniz. Macaristan Türkiye uçuş süresi 1 saat 25 dakika civarındadır ve Macaristan Türkiye saat farkı 1 saat olduğu için Macaristan'a gittiğiniz zaman saatle ilgili fazla bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Avrupa’nın ve ülkemizin en iyi hava yolu firmasının ayrıcalığı ile uçmak isteyen yolcuların, Macaristan uçak bileti THY firmasından alabilir. Yolcuların THY’nı tercih etmesi hem kalitesi hem de yıllardan beri olan deneyimleridir. Siz de Biletall.com sitesinden Macaristan uçak bileti fiyatları içinden en uygun olan bileti alarak Macaristan’a seyahat edebilirsiniz.

Ülkemizden Macaristan’a gidecek olan pek çok kişinin tercihi THY olmazsa tercih ettikleri 2. havayolu şirketi Pegasus olmaktadır. Macaristan uçak bileti Pegasus araması yaparak Biletall.com sitesindeki Pegasus uçuşlarını bulabilecek olan yolcular buradan istedikleri uçuşu seçerek Macaristan’a gidebilirler. Macaristan Türkiye uçak saatleri güne dağıtılmıştır. Böylece günün her saatinde seyahat etmek isteyen yolcular için İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ancak uçuş saatine göre Macaristan Türkiye uçak bileti fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Macaristan Vize Şartları Neler?

Macaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Macaristan Vize Ücreti
80 EUR
Macaristan Vize Şartları

Macaristan seyahati yapmak isteyen bireyler Macaristan uçak bileti almadan önce Macaristan vizesi almaları gerekmektedir.

Macaristan’a gitmek için Macaristan vizesi çıkarttırmak gerekmektedir. Eğer Schengen vizeniz varsa bu vizenizin geçerliliği süresince Macaristan’a rahatlıkla gidebilirsiniz.

Macaristan vizesi ücreti 120 Euro artı 10 Euro sigorta şeklindedir. Macaristan’a Schengen vizesi ile giderek seyahat edebilirsiniz.

Macaristan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Macaristan’da 4 mevsim de yaşanmaktadır ancak yaz aylarında aniden fırtınalı yağmurlar yağabilmektedir. Yaz ayları 35 derece üstünde sıcaklıklar görülebilirken kışları çok soğuk geçmemektedir ve kış sporları oldukça yaygındır.

Macaristan Hakkında Bilgiler

Macaristan kış aylarında kış sporları ile pek çok turisti kendisine çekmektedir yaz aylarında ise tarihi binaları ve ilginç mimarileri ile turistleri kendisine çekmektedir.

Macaristan’ın Başkenti

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’dir. Her yıl pek çok turistin ziyaret ettiği şehir Macaristan’ın kuzeyine yakın bir yerde konumlanmıştır.

Macaristan’ın Nüfusu – Macaristan’ın Resmi Dili

Nüfus olarak ülkemize göre çok az bir nüfusa sahip olan Macaristan’ın nüfusu yaklaşık 10 milyondur.

Macaristan’ın Para Birim

Macar forinti kullanmalarına rağmen AB ülkesi oldukları için uluslararası işlemlerde EURO kullanmaktadırlar.

Macaristan’da Saat Kaç?

Macaristan Türkiye saat farkı 1 saattir. Macaristan ülkemizden 1 saat geridedir.

Macaristan’da Ne Ucuz? Macaristan’dan Gelirken Ne Getirilir?

Macaristan yakınlarınıza hediyeler almak için çok uygun bir ülkedir. Macaristan’dan annelerinize veya eşinize çok ünlü firmaların porselen takımlarını çok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için de çok ilginç ve eğlenceli pek çok oyuncak alabilirsiniz. Özellikle tahta oyuncakların meşhur olduğu Macaristan’da çocuklar için hem sağlıklı hem de çok eğlenceli oyuncaklar yapılmaktadır.

Macaristan Nerede?

Macaristan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Heviz Gölü
• Szentendre Kasabası
• Szeged Katedrali
• Debrecen
• Csarna Vadisi
 1. Heviz Gölü oldukça büyük bir göl olup dünyanın en büyük 2. gölüdür. Yeşilin ve mavinin bütün tonlarının iç içe geçtiği bu gölde şifalı su tedavisi de yapılmaktadır.
 2. Sanatçılar şehri olarak da adlandırılan Szentendre Kasabası size İzmir’i anımsatabilir. Sanatçılar şehri denilmesinin sebebi tarihte burada yaşamış olan sanatçılardan dolayıdır. Sokaklarını gezdiğiniz zaman o kadar güzel manzaralar ve mimariler ile karşılaşacaksınız ki sanatçıların neden burayı seçtiğini ve neden buradan ilham aldığını anlayacaksınız.
 3. Şehirdeki sayısız katedralden birisi olan Szeged katedrali oldukça ilginç iç ve dış mimarisinden dolayı turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.1930 yılında açılmış olan katedral tarihi bir katedral olma özelliği taşımaktadır.
 4. Debrecen şehri Macaristan’ın en büyük 2. şehridir. Unesco Dünya Mirası listesine girmiş olan Hortobagy ulusal parkı, deri müzesi, büyük Protestan kilisesi ve daha pek çok tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan şehir ayrıca üniversitesi ile de ün yapmış bir şehirdir.
 5. Csarna vadisi ormanlarla kaplanmış olan bir vadidir. Bu vadide yapacağınız yürüyüş size doğanın eşsiz güzelliklerini görme fırsatı sunacaktır ve bol bol fotoğraf çekme fırsatı yakalayacaksınız.

Macaristan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden Macaristan en ucuz uçak bileti ile Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan Macaristan’a gidebilir ve buradaki pek çok güzelliği keşfedebilirsiniz.

Budapeşte

Her yıl dünyanın 4 bir yanından turistin geldiği Budapeşte dünyada en çok turist çeken 15 şehir arasındadır. Doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve mimarisi ile dikkat çeken şehir restoranlarındaki lezzetler ile de turistleri büyülemektedir.

Pecs

Macaristan’ın en büyük 5. şehri olan Pecs şehri ortaçağ döneminde ülkenin eğitim açısından en gelişmiş ve eğitimin merkezi olarak görülmekteydi. Bu yüzden de 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. Ülkedeki Müslümanlık ve Hristiyanlığa dair yapılar turistlerin dikkatini çekmektedir.

Debrecen

Macaristan’ın en büyük 2. şehri olan Debrecen üniversitesi ile nam salmış ve üniversitesi oldukça başarılı olan bir şehirdir. Şehirde pek çok öğrenci bulunmaktadır. Üniversitenin tarihi binası da turistlerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca şehirdeki Büyük Kilisede turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği noktalardan birisidir.

Macaristan’da Gezilecek Yerler

Biletall.com üzerinden Macaristan en ucuz uçak bileti ile Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan Macaristan’a gidebilir ve buradaki pek çok güzelliği keşfedebilirsiniz.

Budapeşte

Her yıl dünyanın 4 bir yanından turistin geldiği Budapeşte dünyada en çok turist çeken 15 şehir arasındadır. Doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve mimarisi ile dikkat çeken şehir restoranlarındaki lezzetler ile de turistleri büyülemektedir.

Pecs

Macaristan’ın en büyük 5. Şehri olan Pecs şehri ortaçağ döneminde ülkenin eğitim açısından en gelişmiş ve eğitimin merkezi olarak görülmekteydi. Bu yüzden de 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. Ülkedeki Müslümanlık ve Hristiyanlığa dair yapılar turistlerin dikkatini çekmektedir.

Debrecen

Macaristan’ın en büyük 2. Şehri olan Debrecen üniversitesi ile nam salmış ve üniversitesi oldukça başarılı olan bir şehirdir. Şehirde pek çok öğrenci bulunmaktadır. Üniversitenin tarihi binası da turistlerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca şehirdeki Büyük Kilisede turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği noktalardan birisidir.

Macaristan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Langos
Tokany
Chicken Paprika
Gulaş

Biletall.com üzerinden bulabileceğiniz en ucuz Macaristan uçak bileti ile oldukça ekonomik bir fiyata Macaristan’a gelebilirsiniz ve buradaki eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Macar Pişisi, Langos

Türk mutfağında genellikle kahvaltılarda tükettiğimiz pişiye çok benzeyen langos Macar halkı tarafından çok sevilmektedir. Sokakta gezerken pek çok yerde bulabileceğiniz bu yemeği Macarlar üzerine sarımsak, çiğ krema ve bazı zamanlarda da peynir ekleyerek tüketiyorlar.

Etli Pilavın Adı, Tokany

Bizdeki etli pilav yemeğini andıran tokany pek çok restoranda halk tarafından ana yemek olarak tüketilmektedir. Etinin hazırlanış ve pişirilme şekliyle daha da lezzet kazanan yemek turistlerin de beğenisi toplamaktadır.

Beyaz Ete Paprika Lezzeti, Chicken Paprika

Macarlar kırmızıbiberi çok sevmektedirler. Onların dilinde kırmızıbiber paprikadır ve özellikle tavuk ve et yemeklerini paprika ekleyerek tüketmektedirler. Beyaz et üzerine krema ve paprika ekledikleri zaman ise bu yemeğe paprikas demektedirler.

Baharatların Dansı, Gulaş

Gulaş pek çoğumuzun duyduğu ancak nasıl olduğunu bilmediği bir yemektir. Görünüş olarak çorbayı andıran gulaşın içinde büyük et parçaları, soğan, sarımsak, biber, patates ve çeşitli baharatlar bulunmaktadır. Doyurucu özelliğe sahip olan bu yemek halkın en sevdiği yemeklerden birisidir.

5 Katlı Tatlı, Dobos Torta

Pek çok kafede veya restoranda görebileceğiniz bir tatlı çeşidi olan dobos torta 5 katlı bir tatlıdır. Her katında çikolata ve üzerine de karamel sosu konulmaktadır. Bu tatlı hem yerli halk tarafından hem de turistler tarafından çok sevilmektedir.

Macaristan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Biletall.com sitesindeki Macaristan Türkiye uçak biletleri içinden sizin için en uygununu seçip Macaristan'a gittiğiniz zaman tatmanız gereken pek çok enfes yemek vardır. Palançinka, gulaş, tokany, turos csusza,langos bunlardan sadece birkaçıdır. Palançinka bir krep çeşididir ve Macaristan’da sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle turistlerin çok sevdiği bir lezzet olan palançinkanın cevizli, fındıklı, çikolata soslu ve daha pek çok çeşitlisini Macaristan’da özellikle de Budapeşte’de tadabilirsiniz. Ayrıca makarnaya bayılan Macarların kendilerine öz turos csusza makarnası bulunmaktadır. Görünüş olarak peynirli makarnayı andıran bu yemek kıyma ve süzme peynir ile hazırlanmaktadır ve Macaristan mutfağının en ünlü lezzetlerinden birisidir.

Macaristan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Budapeşte 390,00 TL 10 Saat 15 Dakika
İstanbul - Budapeşte 403,90 TL 2 Saat 5 Dakika
Prag - Budapeşte 513,31 TL 1 Saat 25 Dakika
Sofya - Budapeşte 627,01 TL 23 Saat
Katowice - Budapeşte 631,04 TL 3 Saat 40 Dakika
Trabzon - Budapeşte 635,23 TL 5 Saat 55 Dakika
Wroclaw - Budapeşte 640,39 TL 4 Saat 20 Dakika
Ankara - Budapeşte 705,90 TL 6 Saat 45 Dakika
Antalya - Budapeşte 705,90 TL 14 Saat 35 Dakika
Brüksel - Budapeşte 759,25 TL 8 Saat 55 Dakika
Adana - Budapeşte 837,65 TL 7 Saat
Tiran - Budapeşte 840,18 TL 15 Saat 55 Dakika
Bükreş - Budapeşte 844,19 TL 1 Saat 50 Dakika
Kiev - Budapeşte 858,07 TL 6 Saat

Macaristan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Macaristan uçak bileti ne kadar?

  Macaristan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Budapeşte olup, bilet fiyatı 390,00 TL'dir.
 • Macaristan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Macaristan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Budapeşte arası 1 Saat 25 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Macaristan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Macaristan başkenti neresidir?

  Başkent Budapeşte şehridir.
 • Macaristan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Macar Forinti (HUF)
 • Macaristan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 9 Milyon 917 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Macaristan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
28 Ağustos 2020
Kütahya 579,257 nüfusu ile Ege bölgesinin en hareketli şehirlerinden birisidir. Seramik ve Çini üretimi ile tanınan bu şehirde her yıl çeşitli amaçlarla yönelik bir dizi ziyaret yapılmaktadır. Bölgeye
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri

Macaristan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

S*** Ş***
3 Kasım Cumartesi
Budapeşte
Tarihi ve mimarisi çok farklı farklı bir gizemi var gidilebilir
B*** Y*** I*** L*** D*** I***
28 Temmuz Cumartesi
Budapeşte
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
C*** K***
8 Temmuz Pazar
Budapeşte
Herşey için teşekkür ederiz tur rehberimiz çok ilgiliydi
S*** B***
9 Ağustos Perşembe
Budapeşte
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
G*** A***
6 Temmuz Cuma
Budapeşte
Kamp yapmak istiyorsanız gerçekten güzel bir ülke
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Macaristan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:46:43 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Budapest, (BUD)
BUD
HU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363