1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Malmö Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
19°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
21°C
18 Temmuz
Perşembe
Açık
21°C
Para Birimi
İsveç Kronu (SEK)
Zaman Dilimi
GMT +2
Malmö Şehri En İyileri
  • Savunma Kenti
  • Malmöhus Kalesi
  • Denizci Yahnisi

En Ucuz Malmö Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Malmö
Türk Hava Yolları
08 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Malmö Kalkışlı Uçak Seferleri

Malmö - İstanbul
Sas Scandinavian Airlines
18 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malmö Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Malmö Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Malmö Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İsveçce
Toplu Taşıma Fiyatı
195 SEK
Yemek Fiyatı
100 NOK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
100 SEK

Malmö’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Malmö şehri okyanus iklimine sahiptir. Bu nedenle, yaz ayları sıcak geçerken kış aylarında ortalama sıcaklık değeri -1 civarında olur. Şehir en az turisti kış aylarında almaktadır. Bu nedenle, Malmö en ucuz uçak bileti imkanları genellikle bölgenin kış mevsiminde olduğu zamanlar bulunabilir. Bu dönemlerde Malmö İstanbul uçak bileti fiyatları da düşüş göstermektedir.

Yaz dönemlerinde ise Malmö İstanbul uçak bileti fiyatları bölgenin sıcak bir iklime kavuşması ile artar. Yaz döneminde en yüksek sıcaklık değerleri ise 22 derece civarındadır. Bu nedenle, keyifli bir tatil yapmak isteyenler haziran ve temmuz aylarını tercih edebilirler.

Malmö Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malmö uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi yaptırırken havalimanından şehir merkezine ulaşım araçları hakkında bilgi almak avantajınıza olacaktır. Yolculuğunuza ve bütçenize göre şehir merkezine ulaşım sağlayan araçları kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 115 SEK

Flybussarna adındaki havalimanı otobüslerini kullanarak, şehir merkezine 50 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. 04:50 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veren otobüslere bilet alarak binmeniz mümkündür. Ayrıca, Biletall.com.tr üzerinden en ucuz Malmö uçak bileti alımı yaparken, kentte kullanacağınız e-biletleri de araştırabilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1.500 SEK

Şehir içinde ulaşım sağlayan diğer araçlar ise transfer araçlarıdır. Genel olarak havalimanından yolcu alıp, şehir merkezi ya da otel gibi alanlara ulaşım sağlayan transfer araçları en yüksek konfor sağlayan ulaşım araçlarının başında gelmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 395 SEK

Malmö Havalimanı çıkış kapılarında fazlaca taksi bulabilirsiniz. Fakat taksiye fazla ücret ödememek için mutlaka binmeden önce sabit fiyat konusunda anlaşma yapmalısınız. Sabit fiyat konusunda anlaşıldığı sürece şehir merkezine ulaşım konusunda taksiler konforlu ve güvenli bir yolculuk sağlayacaktır. En ucuz Malmö uçak bileti araştırması yapıp, tatilinizi daha uygun hale getirmek istiyorsanız taksi konusunda da mutlaka sabit fiyat anlaşması yapmalısınız.
Araç Kiralama
Avis, Budget, Europcar gibi firmaları Malmö Havalimanı içerisinde hizmet vererek, yolcuların araç kiralayarak şehir merkezine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Araç kiralama işleminden sonra Sixt. E65 karayolu üzerinden şehir merkezine 30 dakikada ulaşım

Malmö Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Malmö Havalimanı kent merkezinden 28 kilometre doğuda bulunmaktadır. Her yıl binlerce turistin uğradığı havalimanına gün boyunca farklı ülkelerden uçuş düzenlenmektedir. Özellikle, kentin en turistik bölgelerine yılın belli aylarında turistik turlar düzenlendiği için bu dönemlerde havalimanına gelen yolcu sayısında da artış görülmektedir. Malmö uçak bileti fiyatları bölgenin mevsimsel özelliklerine ve turist sayısına göre farklılık göstermektedir. Türkiye'den ise Malmö uçak bileti SAS Scandinavian Airlines ve Thy gibi firmalardan temin edilmektedir.

Havalimanına gelen yolcular şehir merkezine ulaşmak için gün boyunca hizmet veren ulaşım araçlarını tercih edebilirler. Bu ulaşım araçları ile maksimum 50 dakika içerisinde şehir merkezine ya da otellerine ulaşan yolcular, yol boyunca konforlu bir yolculuk yapabilirler.

Malmö’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Malmö ucuz uçak bileti özellikle turistik gezilerin bölgeye daha az yapıldığı zamanlarda kolaylıkla bulunabilmektedir. Şehre gelen turistlerin pek çoğu kentin tarihsel ve kültürel yapısını yakından görmektedir. Özellikle, şehir merkezinde turistlerin ilgisini çekebilecek pek çok yapı bulunmaktadır.
  2. Malmö bir liman kenti olduğu için bölgede en eşsiz lezzete sahip balık yemeklerini bulmak mümkündür. Liman kenarına konumlanmış restoranlarda pek çok deniz ürünü ve balık satılmaktadır. Et ve patates yemekleri ise geleneksel yemekler arasındadır.
  3. Malmö oldukça renkli bir gece hayatına sahiptir. Özellikle, bazı ünlü sokaklarda gece geç saatlere kadar süren gece partileri düzenlenir. Rönnen adı ile bilinen gece kulübü ise genellikle öğrencilerin düzenlediği partilere ev sahipliği yapmaktadır.
  4. Haziran ayında kutlanan Malmö Pride ve The Malmö Festival şehrin en ünlü festivalleridir. Sokakların renklendiği bu festivallerde eğlenceler gece geç saatlere kadar devam etmektedir.
  5. Malmö şehrinde genel olarak modern alışveriş merkezleri oldukça ünlüdür. Şehirde her ihtiyacı karşılayan KV Caroli ve Triangeln alışveriş merkezleri hem alışveriş tutkunlarına hem de eğlenceyi seven turistlere hitap etmektedir. Eğer, bölgenin kültürüne ve eğlencesine yakından tanıklık etmek istiyorsanız Malmö uçak bileti Thy fırsatlarını yakalayarak, mutlaka bu kente turistik bir gezi düzenlemelisiniz.

Malmö Hakkında

İsveç'in en büyük şehirlerinden birisi olan Malmö, ülkenin güney kısmında bulunmaktadır. Bir liman kenti olma özelliği gösteren Malmö şehri, ekonomisinin büyük kısmını da liman ticareti ile sağlamaktadır. Uzun yıllar boyunca Danimarka'nın savunma kenti olarak kullanılan Malmö şehri, bir anlaşma sonrasında İsveç egemenliğine katılmıştır. Bu nedenle bölgede savunma amaçlı yapılan pek çok kale ve sur bulunmaktadır.

Malmö uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, şehrin tarihi dokusunu yakından görebilirsiniz. Üstelik, şehrin bir kısmı Müslüman olduğu için kente gittiğinizde pek bir yabancılık da çekmezsiniz. Şehrin hem kültürel yapısını hem de eşsiz manzarasını yakından görmek için Malmö uçak bileti fırsatlarını şimdiden araştırmaya başlamalısınız.

Malmö Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
195 SEK
Taksi
14 SEK/Km
Tramvay
200 SEK
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım araçları genellikle yeşil otobüslerdir. Yetişkinler için farklı fiyat uygulaması yapan belediye otobüsleri günlük biletleri 195 kron olarak satmaktadır. Şehirde trafik düzeni bulunduğu için şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiştir. Yeşil otobüsler için biletler sokaklarda bulunan bilet otomatlarından alınabilir.

Taksiler her ne kadar ulaşım açısından pek tercih edilmese de Malmö İstanbul saat farkı dikkate alındığında özellikle turistlerin çok kullandığı bilinmektedir. Kilometre başına para alan taksiler ortalama olarak 300 SEK gibi bir tutarla en uzak noktalara dahi ulaşım sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım da tramvay hizmeti henüz bulunmamaktadır. Fakat belediye hizmetlerinin çalışmaları doğrultusunda 2 seneye kadar aktif bir tramvay hattının bu bölgede olması bilinmektedir. Şehirde diğer aktif ulaşım aracı ise bisikletlerdir. Her sokakta kiralık pek çok bisiklet bulmak mümkündür. Özellikle yaz dönemlerinde bisiklet kiralayarak, şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malmö Vize Şartları

İsveç Vize İstiyor mu?
Evet
İsveç Vize Ücreti
60 EUR
İsveç Vize Detayları
Schengen ülkelerinden olduğundan yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize istememektedir. Turistik amaçla gitmek isteyenler için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.

Malmö’de Gezilecek Yerler

Stortorget
Lilla Torg
Gustav Adolfs Torg
Malmö Kalesi
Malmö Denizcilik Müzesi
Büyük Meydan: Stortorget

Büyük Meydan olarak da bilinen Stortorget, kentin en kalabalık alanlarından birisidir. Özellikle, kış aylarında bu meydanda buz pateni yapılmakta ve halkın bu meydanda toplanması sağlanmaktadır. Meydan üzerinde Danimarka Kralına ait bir heykel de bulunmaktadır. Ayrıca, Malmö Festivali’nin de yapıldığı alan olan meydan, muhteşem manzarası ile turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Türkiye'den THY ve Lufthansa firması ile kente uçak bileti alarak, şehrin en ünlü meydanını görebilirsiniz.

Küçük Meydan: Lilla Torg

Küçük Meydan adıyla da bilinen Lilla Torg, çevresinde pek çok küçük ve şirin binaya sahiptir. Turistler yalnızca bu binaları görmek için dahi bu meydana gelmektedir. Ayrıca, farklı restoran ve kafelerle de ünlü olan meydandan aşağı doğru yürüdüğünüzde Gamle Vaster denilen bir bölgeye ulaşabilirsiniz. Bu bölgede evler genel olarak şehrin tarihsel dokusunu en iyi yansıtan küçük ve tasarım dolu evlerdir.

Malmö'nün Kalbi: Gustav Adolfs Torg

Gustav Adolfs Torg, Malmö şehrinin kalbi niteliğini taşımaktadır. Bu bölgenin en temel özelliği ise tamamen taşlarla örtülü olmasıdır. Eski zamanlarda pek çok tüccarın kullandığı bu bölge şimdilerde farklı ülkelerden gelen turistleri ağırlamaktadır. Bölgede bulunan her şey tamamen taştan yapılmıştır. Bu durum dahi turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Şehrin Tek Kalesi: Malmö Kalesi

Eski zamanlarda savunma şehri olarak kullanılan Malmö'nün tek kalesi olan bu yer, eski zamanların tarihini de yansıtmaktadır. Tarih müzesi olarak da kullanılan kalede pek çok tarihi savaş eşyası sergilenmektedir.

En Yakın Geçmiş: Malmö Denizcilik Müzesi

Şehrin en yakın geçmişine ayna tutan Malmö Denizcilik Müzesi’ne iriş ücreti kişi başı 40 SEK kadardır. Müze sabah 10:00 ile akşam 17:30 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Müzede genel olarak şehrin ulaşım ve denizcilik alanında kullandığı deniz ekipmanları bulunmaktadır. Ayrıca, çocukları ile bu müzeyi ziyaret eden kişiler Boat Playroom salonlarında çocuklarını oynatırken aynı zamanda çocuklarının denizcilik alanında bilgi kazanmalarını da sağlayabilirler.

Malmö’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Zencefilli Kurabiye
Marine Edilmiş Balık
Denizci Yahnisi
İçecekler

Malmö İstanbul arası uçakla kaç saat sorusundan sonra özellikle Türk turistlerin en fazla sorduğu sorular yemekle ilgilidir. Türk mutfağını andıran pek çok lezzetin yanı sıra Malmö yemekleri genellikle deniz ürünlerinden oluşmaktadır:

En Ünlü Lezzet: Zencefilli Kurabiye

Şehrin en önemli tatlarından birisi olan zencefilli kurabiye, ince zencefilli hamur ve bal karışımı ile yapılmaktadır. Özellikle, şehir kafelerinde sıklıkla tüketilen tatlar arasındadır.

En Ünlü Lezzet: Marine Edilmiş Balık

 Tütsülenmiş ya da marine edilmiş somon balığı şehrin en ünlü lezzetleri arasındadır. Özellikle, liman kenarında yer alan restoranlarda özel tatlar arasında bu lezzeti bulabilirsiniz. Balığın yanına çeşitli haşlanmış sebzeler de sunulmaktadır.

Misket İsveç Köftesi

Misket şeklinde yapılan küçük köfteler lezzet olarak Türk köftelerini andırmaktadır. Şehrin özellikle ülkenin en geleneksel lezzeti olarak bilinen İsveç köfte, gelen turistler tarafından da yoğun ilgiyle karşılaşmaktadır.

Şehrin Geleneği: Denizci Yahnisi

Şehrin en geleneksel yemeği olan Denizci yahnisi özellikle tören gibi özel zamanlarda yapılır. Yapımı için biftek ve patates kullanılır. Yemeğin alt kısmına kızarmış patates koyulurken, üst kısmı sulu biftek almaktadır.

Konaklama İçin Malmö Otel Seçenekleri

Malmö İstanbul uçak biletleri alırken şehirde farklı konfora sahip olan oteller için de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Malmö İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında bilgi

Radisson Blu Hotel, Malmö

Şehrin en lüks otellerinden olan Radisson Blu Hotel, klima, restoran, oda servisi, park alanı, evcil hayvan kulübesi gibi imkanlara sahiptir. Diğer otellere göre fiyatı biraz yüksek olmakla birlikte konfor olarak oldukça iyi durumdadır. Otelin günlük konaklama ücreti 1100 SEK kadardır.

Östergatan 10, 211 25 Malmö, İsveç
Scandic St Jörgen

Masaj salonu ve spor salonu ile ünlü olan otel şehrin tam ortasında yer almaktadır. Otelinizden şehir meydanına 10 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Otelin günlük konaklama ücreti 950 SEK kadardır. Malmö İstanbul uçak saatleri bilgisini otelinize vererek, odanızın siz otele giriş yapmadan hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Stora Nygatan 35, 211 37 Malmö, İsveç
Clarion Hotel & Congress Malmö Live

Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan otelde bar, restoran, dinlenme salonları ve çocuk oyun alanı gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin günlük konaklama ücreti 900 SEK kadardır. Malmö İstanbul uçuş süresi hakkında bilgi alarak otelinizden havalimanına araç yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dag Hammarskjölds Torg 2, 211 18 Malmö, İsveç

Malmö Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Malmö 2.392,15 TL 3 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Malmö ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
06 Mart 2019
Mart ayında dünyada birbirinden farklı ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşiyor. İster müzik dinlemek isteyin, isterseniz yeni bir kültür tanımak, isterseniz spor yapmak, mart ayında herkes iç
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol

Malmö Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Malmö Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:38:32
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Malmo, (Tümü)
MMAT
SE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948