Nairobi Uçak Bileti

Nairobi Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Nairobi Hakkında Bilgiler

Nairobi, Kenya'nın hem başkenti hem de büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Buna ek olarak Nairobi, çok da uzun bir geçmişe sahip değildir. Şöyle ki, ilk olarak Birleşik Krallık sömürgesi dönemlerinde bu bölgede yalnızca bir kasaba vardı. Zira bu bölge, Uganda demir yolu ağının bir deposu olarak kullanılmaktaydı.

Ancak on dokuzuncu yüz yılın son zamanlarında kasaba günden güne büyümeye başladı ve Kenya'nın eski başkentini dahi geride bıraktı.

Yirminci yüzyılın başlarında ise tahrip olmasından sonra yeniden inşa edilerek bambaşka bir silüete büründü. İçerisinden geçen nehir ve şehrin kendine has yapısı ile Nairobi, ziyaretçilerine son derece keyifli zaman geçirmeyi vaat ediyor.

Buna ek olarak şehrin genel anlamda nüfusunun altı milyondan fazla olduğunu ancak bunun sadece üç buçuk milyonunun Nairobi'nin merkezinde yaşadığını da ifade etmede yarar vardır. Anlaşılacağı üzere Nairobi son derece kalabalık bir şehirdir ve bu anlamda son derece kalabalık bir başkent olarak nitelendirilmesi yanlış olmayacaktır. Nairobi'nin rakımı da son derece yüksektir. Neredeyse 1800 metre yükseklikte yer alan bu şehir, ilk zamanlarında ırmakların suyundan yararlanabilmek ve yüksekliğinden dolayı ikliminin de nispeten daha elverişli olmasından dolayı tercihlere konu olmuştur.

Nihayetinde bu şehirde doğa bakımından da görülmeye değer çok sayıda yer olduğu es geçilmemelidir. Gerçekten milli parkları bakımından Nairobi muhakkak görülmesi gereken bir yerdir.

Nairobi Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Nairobi Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nairobi Wilson Havalimanı
Jomo Kenyatta Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white