1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Nairobi Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
19°C
17 Temmuz
Yarın
Bulutlu
17°C
18 Temmuz
Perşembe
Çoğunlukla Bulutlu
18°C
Para Birimi
Kenya Şilini (KES)
Zaman Dilimi
GMT +2
Nairobi Şehri En İyileri
  • Doğal Yaşam Alanları
  • Nairobi Milli Parkı
  • Sukuma Wiki
Nairobi

En Ucuz Nairobi Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Nairobi
Saudi Arabian Airlines
26 Tem 2019
Ankara - Nairobi
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Konya - Nairobi
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Nairobi Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
Nairobi - Ankara
Emirates
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nairobi Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Nairobi Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Nairobi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Nairobi Havaalanları
Ülke Kodu
KE
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
İngilizce-Svahili
Toplu Taşıma Fiyatı
45 KSH
Yemek Fiyatı
400 KSH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
90 KSH

Nairobi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Ucuz Nairobi uçak bileti almış olan yolcular bu şehre ağırlıklı olarak kış mevsiminde gelmek isterler. Elbette kış mevsimi ile kastedilen Türkiye'de yaşanan mevsimdir. Ne de olsa Nairobi şehrinde tropikal iklim hakimdir ve en doğru ifade ile dört mevsim yaz yaşanmaktadır.

Hal böyle olunca da soğuk kış günlerinde insanın içini ısıtacak bir tercih olarak bu güzel şehir pek tabii görülebilir. Buna ek olarak bu şehre uçak biletleri ağırlıklı olarak kış aylarında ucuza satılmaktadır.

Ne de olsa yaz mevsiminde gerek okulların tatile girmesi gerekse de yıllık izinlerin kullanılmasından dolayı çok sayıda insan bilete rağbet göstermekte ve netice olarak biletler talep çokluğundan dolayı normalde olduğundan çok daha pahalıya satılmaktadır. Nairobi seyahatlerinde herhangi bir günü ucuz olarak nitelendirmek pek de kabil olmayacaktır. Zira her gün hemen hemen aynı fiyattan bilet satışı gerçekleştirilmektedir.

Nairobi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nairobi uçak bileti ile seyahat etmiş olan yolcuların son derece rahat bir şekilde şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamaları mümkündür. Aynı zamanda gezginlerin bu konu hakkında seçenekleri birden fazladır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 45 KSH

Havalimanının bir ve iki numaralı ünitelerinden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlanması son derece kolay olacaktır. Bu otobüsler oldukça sık aralıklar ile hareket etmektedirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.400 KSH

Nairobi uluslararası havalimanından şehri merkezine ulaşım sağlamak için taksilerden istifade edilmesi de mümkündür. Bu sayede hem hızlı hem de rahat bir ulaşım sağlanmış olacaktır.
Araç Kiralama
Nairobi Havalimanında pek çok araç kiralama firmasına ait ofisler yer almaktadır. Üstelik bunların önemli bir kısmı dünyaca ünlü firmalara aittir. Bununla birlikte bu firmaların bazı hava yolu şirketleri ile de anlaşması olabilir. Yolcular bu ve buna benzer kampanyaları takip etmeleri halinde çok daha ucuza araç kiralama imkanından istifade edebileceklerdir.

Nairobi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Nairobi Havalimanı, şehir merkezine pek de yakın olmayan bir hava meydanıdır. Buna karşılık son derece büyük bir şehir olmasından dolayı ulaşımı hakkında herhangi bir zorluk söz konusu olmayacaktır. Nairobi uçak bileti almış olan yolcular, rahatlıkla şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlayabileceklerdir. Buna ek olarak havalimanında ihtiyaç duyulması muhtemel olan hemen her türkü imkan da mevcuttur. Bu imkanlar arasında yeme içme yerleri, döviz bozdurma büroları ve araç kiralama ofisleri de yer almaktadır.

Nairobi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Nairobi uçak bileti almış olan yolcular ilk olarak bu şehrin ikliminden etkileneceklerdir. Ne de olsa Nairobi son derece ılıman bir iklime sahiptir. Buna karşın yüksek olmasından dolayı tropikal iklimin rahatsızlık verici sıcaklığı ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır. Ayrıca tropikal meyveleri tatmak da son derece keyifli olacaktır.
  2. Nairobi, doğal yaşam alanları ile de son derce popüler bir şehirdir. İşte bu anlamda en çok bilinen yeri de Nairobi doğal yaşam parkıdır. Bu doğal yaşam parkı içerisinde veya çok yakınlarında konaklamak için son derece nitelikli yerler bulunmaktadır.
  3. Nairobi, tarihi geçmişi bakımından da görülmeye değerdir. Öyle ki bu şehri ziyaret etmiş olan gezginler sömürge uygarlıklarından kalma pek çok anıyı fark edeceklerdir. Aynı zamanda bir kasabanın şehre nasıl dönüştüğüne dair detayları da hayretle gözlemleyeceklerdir.
  4. Nairobi şehrine İstanbul'dan her gün direkt uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşlar yaklaşık olarak altı saat otuz dakika sürer. Uçak ülkenin ve bölgenin en büyük havalimanına iniş yapar.
  5. Nairobi metropol olarak nitelendirilmesi mümkün olan şehirlerden bir tanesidir. Şehirde her türlü imkan fazlasıyla yer aldığından dolayı herhangi bir eksiklik ile karşılaşılması da söz konusu olmayacaktır.

Nairobi Hakkında

Nairobi, Kenya'nın hem başkenti hem de en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Buna ek olarak Nairobi, çok da uzun bir geçmişe sahip değildir. Şöyle ki, ilk olarak Birleşik Krallık sömürgesi dönemlerinde bu bölgede yalnızca bir kasaba vardı. Zira bu bölge, Uganda demir yolu ağının bir deposu olarak kullanılmaktaydı.

Ancak on dokuzuncu yüz yılın son zamanlarında kasaba günden güne büyümeye başladı ve Kenya'nın eski başkentini dahi geride bıraktı.

Yirminci yüzyılın başlarında ise tahrip olmasından sonra yeniden inşa edilerek bambaşka bir silüete büründü. İçerisinden geçen nehir ve şehrin kendine has yapısı ile Nairobi, ziyaretçilerine son derece keyifli zaman geçirmeyi vaat ediyor.

Buna ek olarak şehrin genel anlamda nüfusunun altı milyondan fazla olduğunu ancak bunun sadece üç buçuk milyonunun Nairobi'nin merkezinde yaşadığını da ifade etmede yarar vardır. Anlaşılacağı üzere Nairobi son derece kalabalık bir şehirdir ve bu anlamda son derece kalabalık bir başkent olarak nitelendirilmesi yanlış olmayacaktır. Nairobi'nin rakımı da son derece yüksektir. Neredeyse 1800 metre yükseklikte yer alan bu şehir, ilk zamanlarında ırmakların suyundan yararlanabilmek ve yüksekliğinden dolayı ikliminin de nispeten daha elverişli olmasından dolayı tercihlere konu olmuştur.

Nihayetinde bu şehirde doğa bakımından da görülmeye değer çok sayıda yer olduğu es geçilmemelidir. Gerçekten milli parkları bakımından Nairobi muhakkak görülmesi gereken bir yerdir.

Nairobi Nerede?

Nairobi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
70 KES
Taksi
200 KES/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en sık kullanılmakta olan ulaşım aracı şehir içi otobüslerdir. Ancak bu otobüslerde zaman zaman hırsızlık olayları yaşanabildiğinden dolayı dikkatli olunmasında fayda vardır. Buna rağmen Nairobi, Afrika'nın pek çok ülkesi ile mukayese edildiği zaman suç oranlarının çok daha düşük olduğu bir şehirdir. Bundan dolayı Nairobi'de güvenlik bakımından çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalınması söz konusu değildir. Buna rağmen Türk Büyükelçiliğinin adresini ve telefonunu bilmekte yarar vardır.Şehirde en sık kullanılmakta olan ulaşım aracı şehir içi otobüslerdir. Ancak bu otobüslerde zaman zaman hırsızlık olayları yaşanabildiğinden dolayı dikkatli olunmasında fayda vardır. Buna rağmen Nairobi, Afrika'nın pek çok ülkesi ile mukayese edildiği zaman suç oranlarının çok daha düşük olduğu bir şehirdir. Bundan dolayı Nairobi'de güvenlik bakımından çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalınması söz konusu değildir. Buna rağmen Türk Büyükelçiliğinin adresini ve telefonunu bilmekte yarar vardır.Şehirde en sık kullanılmakta olan ulaşım aracı şehir içi otobüslerdir. Ancak bu otobüslerde zaman zaman hırsızlık olayları yaşanabildiğinden dolayı dikkatli olunmasında fayda vardır. Buna rağmen Nairobi, Afrika'nın pek çok ülkesi ile mukayese edildiği zaman suç oranlarının çok daha düşük olduğu bir şehirdir. Bundan dolayı Nairobi'de güvenlik bakımından çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalınması söz konusu değildir. Buna rağmen Türk Büyükelçiliğinin adresini ve telefonunu bilmekte yarar vardır.Şehirde en sık kullanılmakta olan ulaşım aracı şehir içi otobüslerdir. Ancak bu otobüslerde zaman zaman hırsızlık olayları yaşanabildiğinden dolayı dikkatli olunmasında fayda vardır. Buna rağmen Nairobi, Afrika'nın pek çok ülkesi ile mukayese edildiği zaman suç oranlarının çok daha düşük olduğu bir şehirdir. Bundan dolayı Nairobi'de güvenlik bakımından çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalınması söz konusu değildir. Buna rağmen Türk Büyükelçiliğinin adresini ve telefonunu bilmekte yarar vardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Nairobi'de taksiler de oldukça sık tercih edilen ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Bunun yanında kiralanmış araçlar ile de şehir içerisinde son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlanması mümkün olabilecektir. Unutulmamalıdır ki Nairobi'de araç kiralamanın mümkün olduğu tek yer havalimanı değildir. Pek tabii şehir içerisinde de araç kiralamanın mümkün olduğu bazı yerler mevcuttur.

Nairobi Vize Şartları

Kenya Vize İstiyor mu?
Evet
Kenya Vize Ücreti
50 USD
Kenya Vize Detayları
Kapıda vize ve online vize uygulaması vardır. Kenya sınır kapılarında parmak izi ve retina taraması yaptırarak 50 $ ödeyerek tek girişlik vize alabilirsiniz. Kenya E-vize sitesinden online vize başvurusu da yapabilirsiniz.

Nairobi’de Gezilecek Yerler

Nairobi Milli Parkı
Nairobi Milli Müzesi
Nairobi Sokakları
Nairobi Milli Parkı

Nairobi Milli Parkı, ülkede yer alan çok sayıdaki milli parktan sadece bir tanesidir. Bu milli parkta çok sayıda hayvan türünü yakından görmek mümkündür. Aynı zamanda bu parkta yer alan hayvanların tamamı doğal ortamlarında bulunduğundan dolayı izlemesi hem ayrıca keyifli olacak hem de hayvanların zarar görmediğini bilmek huzur verecektir.

Nairobi Milli Müzesi

Bu müzede neredeyse yok yoktur. Öyle ki Nairobi Milli Müzesi bir adet botanik bahçesini dahi bünyesinde barındırmaktadır. Bunun yanında bu müzede Kenya'nın kültürel mirasına dair pek çok öğe de gezginleri ile buluşmak üzere ziyaretçilerini beklemektedir.

Nairobi Sokakları

Nairobi, bir kasaba iken bu günlere gelmeyi başarmış bir şehirdir. İşte tam olarak bu sebepten dolayı bu şehrin bir zamanlar sadece bir kasaba olmasına karşın bugün nasıl bir metropole dönüştüğüne tanıklık etmek dahi Nairobi ziyaretleri için başlı başına bir sebep teşkil edebilecektir. Doğal olarak bu duruma en iyi şehrin sokaklarında tanıklık edilecektir.

Burası esasında bir müze olarak inşa edilmiş olsa dahi Blixen uzun yıllar burada yaşamış ve Danimarka’ya dönmeden önce çok önemli hatıralar biriktirmiştir. Aynı zamanda en ünlü kitaplarından bir tanesini de bu şehirde yazmıştır.

Nairobi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sukuma Wiki
Mandazi
Massala Usulü Patates Kızartması
Pilau
Çok da Yabancı Olmayan Bir Lezzet

Sukuma Wiki, esasında Kenya mutfağında kendine sağlam bir yer edinmiş olan bir sebze yemeği. Ancak malzeme olarak çok da yabancı sayılmaz. Zira karalahanadan yapılıyor. Nairobi uçak bileti almış olan gezginler bunu mutlaka denemeliler.

Hamur İşi Sevenlere

Mandazi, kızartılmış bir hamur işi olarak tanımlanabilir. Zaman zaman karamel ve çikolata benzeri özel soslar ile de tüketilebiliyor. En çok sevilenler ise tatlı olanları.

Massala Usulü Patates Kızartması

Bu yemek de kızartma severlerin gönlünü fethedecek cinsten. Hem de özel sunumu ve tarifi ile Massaa usulü patates kızartması, kızartma alışkanlıklarına yepyeni bir boyut getirmeyi hedefliyor.

Pilau

Bu yemek de yine Türk mutfağına çok da uzak olmayan türden. Bol baharatlı bir pilav olarak kendisini ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Konaklama İçin Nairobi Otel Seçenekleri

Ucuz Nairobi uçak bileti satın almış olan gezginlerin tercih edebileceği son derece geniş bir seçenek yelpazesi mevcuttur.

Best Western Plus Meridian Hotel

Bu tesis, dünyaca ünlü Best Western zincirinin Nairobi'deki şubesidir. Tesis pek çok konuk tarafından temizlik konusunda takdir almış. Buna ek olarak konuklar otelin kahvaltısından da hayli memnun kalmışlar.

The Meridian Hotel Building, Murang'a Rd, Nairobi, Kenya
Hilton Garden Inn Jomo Kenyatta International Airport

Bu tesis de daha ziyade havalimanına yakın yerlerde konaklamak isteyenler için uygun. Çok kısa bir sürüş mesafesi ile havalimanına ulaşmak son derece kolay. Ayrıca Hilton markasının konforu da cabası. Nairobi uçak bileti almış olan yolcular bu sayede havaalanından çıkar çıkmaz otellerine yerleşebiliyorlar.

Jomo Kenyatta International Airport, Mombasa Road, Nairobi, Kenya
The Concord Hotel & Suites

4 yıldız konforunda hizmet sunmakta olan bu tesis de lüksü ve rahatlığı ile ön plana çıkıyor. Öte yandan pek çok gezgin bu tesisin temizliğinden memnun kalmış.

Wangapala Rd, Nairobi, Kenya

Nairobi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Nairobi 1.823,60 TL 12 Saat 55 Dakika
Ankara - Nairobi 2.771,84 TL 29 Saat
Konya - Nairobi 2.927,86 TL 22 Saat 50 Dakika
Londra - Nairobi 3.099,89 TL 32 Saat 35 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nairobi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Yeni Havalimanı'nda Yararlanabileceğiniz Hizmetler
İstanbul Yeni Havalimanı'nda Yararlanabileceğiniz Hizmetler
23 Kasım 2018
Dünyanın en büyük havaalanı olan İstanbul Yeni Havaalanı sadece kapladığı alan veya sahip olduğu uçuş kapasitesi ile değil sunduğu hizmetler ile de sektöre öncülük ediyor. Her yaştan ve her meslekten
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
21 Kasım 2018
Genellikle şehir dışı bir yerde doğa ile iç içe olmak amacıyla yapılan kampın insan vücuduna ve psikolojisine birçok yararı vardır. Şehrin gürültüsünden ve günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak, bol
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
17 Kasım 2018
Eğer Türkiye’de doğa harikası deyince aklınıza sadece Pamukkale Travertenleri gibi popüler yerler geliyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu sebeple, bu yazımızda Türkiye’nin saklı kalmış doğa hari
Anadolu’nun İlk Teknoloji Yatırımı Biletall.com’a Geldi!
Anadolu’nun İlk Teknoloji Yatırımı Biletall.com’a Geldi!
20 Aralık 2017
Abraaj Group, Biletall.com'a yatırım yaptı. Yabancı yatırımcının Türkiye ekonomisine ve Anadolu’ya olan güveni bir kez daha tazelenmiş oldu. Türkiye online seyahat pazarının, 2016 ve 2021 yıll

Nairobi Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Herşey çok keyifli ve güzel geçti teşekkür ederiz
Sevgilime evlenme teklfiini burada yapmıştım gerçekten güzeldi
Muazzam bir şehir, herşeyi çok güzel restoranları efsane güzel ve lezzetli
Bayram da inşallah oradayız, gerçekten çok güzzel bir şehir.
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nairobi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:34:57
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Nairobi, (Tümü)
NBOT
KE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948