1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Nashville Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
30°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
32°C
Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT +5
Nashville Şehri En İyileri
  • Müzik Festivalleri
  • Marathon Village
  • Kedibalığı

En Ucuz Nashville Varışlı Uçak Seferleri

10 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Nashville Kalkışlı Uçak Seferleri

Nashville - İstanbul
Jetblue Airways
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nashville Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Nashville Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Nashville Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,90 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,74 USD

Nashville’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Nashville uçak bileti kullanarak Nashville'ye gitmek isteyen turistlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk edecekleri Nashville şehri için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda Nashville şehrinin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında Nashville şehrinde bitmeyen müzik konserleri ve festivallerine katılarak müzik eşliğinde eğlencenin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Nashville’yi ziyaret edebilirler.

Nashville Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nashville uçak bileti ile seyahat eden yolcular Nashville Uluslararası havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını kullanıyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,90 USD

Nashville Uluslararası Havalimanından Nashville kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Nashville otobüsleri oluyor. Nashville Uluslararası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra Nashville Uluslararası havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenleniyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,90 USD

Toplu taşıma ile Nashville Uluslararası Nashville şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da Nashville Uluslararası havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Yaklaşık saat başı olan otobüs duraklarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 10 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 3 USD

Nashville Uluslararası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen turistler için en uygun seçeneklerden birisi de taksi bulunmasıdır. Nashville Uluslararası Havalimanından günün her saati bulunan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilinir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinden başka Nashville Uluslararası havalimanına iniş yapan ziyaretçiler Nashville Uluslararası havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde bulabilecekleri

Nashville Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Nashville 'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Nashville Uluslararası Havalimanı olmaktadır. Nashville uçak bileti avantajlarından yararlanarak Nashville Uluslararası Havalimanı ile Nashville şehrine seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Nashville Uluslararası Havalimanını kullanmaktadır.

Nashville Uluslararası Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 10 km olduğu için Nashville Uluslararası Havalimanından kent merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Nashville Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminali bulunuyor. İç hatlar terminalinde yolcular için ATM, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunuyor.

Aynı şekilde Nashville Uluslararası Havalimanında dış hatlar terminalinde de sayıları birer tane olmak üzere ATM, sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Nashville’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Nashville uçak bileti avantajlarından yararlanarak Nashville 'ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel olara düzenlenen müzik festivalleridir. Nerdeyse yılın 365 günü ve 7/24 saat Nashville şehrinin her tarafından duyulan canlı müzikle müzik sesleri gelmektedir. Tootsie’s Orchid Lounge’da müzik yapan gruplarından tutunda Bluebird Cafe’deki şarkı yazarlarına kadar ve Grand Ole Opry’de şarkı söyleyen country müzik efsanelerini görmek pek sürpriz olmaz.
  2. Hop on Hop Off turist otobüsleri trolley gezi tramvayları ile şehirde dolaşarak şehir turu yapmak şehre gelen misafirlerin çok keyif aldıkları aktivitelerden birisidir.
  3. Nashville şehrinde gezilmesi tavsiye edilen yerlerin bulunduğu 17 duraktan bu trolley gezi tramvaylarını kullanarak istediğiniz yerlerde inip binebilirsiniz. Bu otobüslerin günlük bilet ücreti 28 dolar olmaktadır. Ayrıca bazı yerlerin giriş ücretlerini bu biletle birleştirdiğinizde indirim yapılmaktadır.
  4. Nashville şehrinde bir diğer aktivitede bisikletle de gezmektir. Şehre gelen misafirlerin çok keyif aldıkları bu bisikletler kiralanmaktadır. Bu kentte oldukça sık olan bisiklet kiralama noktaların bulunuyor bir noktadan kiralanan bisiklet bir başka bisiklet noktasına bırakılabiliyor.

Nashville Hakkında

Nashville şehri ABD'deki Tennessee eyaletinin başkentidir. Ayrıca bu eyaletin ve Memphis şehrinden sonra gelen en büyük Nashville şehridir. Nashville şehrinin içinden Cumberland Nehri geçmektedir. Tennessee eyaletinin başkenti olan bu şehrin nüfusu 619.626 yüz ölçümü olup 1.362,5 km² alan ölçüsü vardır.

1779 yılında Nashville şehri James Robertson ve John Donelson yardımlaşması ile kurulmuştur. Başkent olan bu büyük şehir Amerikan önderlerinden Francis Nash'ın ismini almıştır. Bu şehrin gelişmesinde içinden geçen Cumberland Nehri olmaktadır. Ayrıca şehir güzelliğin yanı sıra nehre liman kurulmasının da büyük katkıları olmuştur.

Şehrin kurulmasından daha sonra demir yolu yapılması ile de raylı ulaşım sisteminin merkezi haline gelmiştir. 1806 yılından sonra gelişmesini devam ettiren kent tamamen büyük bir şehir statüsüne girmiştir.

Nashville Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,75 USD
Taksi
3,24 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Mashville şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından ulaşan tramvay çok tercih edilendir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Mashville Kentinin farklı noktalarına giden belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilir. Ayrıca taksiler tercih eden yolcular içinde taksi seçeneği de bulunmaktadır.

Nashville Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Nashville’de Gezilecek Yerler

Cumberland Nehri
Cadde Galerileri
Parthenon
Fritz
Country Müzik ve Broadway Caddesi
Köprüden İzlenen Cumberland Nehri Manzarası

Cumberland nehri 1107 km’lik uzunluğu ile Nashville şehri ile Kentucky şehri arasında uzanmaktadır.

Bu nehir Amerika’nın en uzun 23. Nehridir.

Nehrin üzerinden geçen köprüden The John Seigenthaler Pedestrian Bridge’den tüm Nashville şehrinin manzarasını çok rahat olarak görülebilmektedir. Nashville’in siluetini şekillendiren gökdelenlerden en fraklı olanı ilginç çatısı ile fraklılık yaratan türden olan AT&T binasıdır. Bu bina 33 kat ve 188 metre yüksekliğindedir. Nashville şehrinin en yüksek binası olmasına rağmen aslına bu yükseklik New York ve Chicago’daki 500 metrelik gökdelenlerin yanında oldukça alçak kalmaktadır.

Manzarayı seyretmek için yaya köprüsüne asansörle çıkılıp iniliyor. Köprüye çıkmak için diğer bir alternatif yolandan biriside 3. Caddede başlayan rampadan köprüye doğru yürüyerek çıkmaktır. Biz biraz zahmetli olan köprünün yolu kat edildikten sonra ulaşılan manzara enfestir. Köprünün muhteşem manzarasından dolayı Nashville’de görülmesi gereken yerlerden biri olarak Gateway Köprüsü’nü tavsiye edilmektedir.

Cadde Galerileri

Tennessee eyaletinin başkenti olan Nashville’de şehri kendine yakışan bir etnografya müzesini bünyesinde barındırmaktadır. Bu etnografya müzesi son derece kapsamlı ve son derece farklı bir müzedir. Tennessee eyaletinde ait çağdaş sanat eserleri, Nashville’in 1779’daki kuruluşundan bu yana yaşanan bütün kültürel ve tarihi olayların krokisi, Nashville polis teşkilatında kullanılan arabalardan ve tarihe geçen protestoların canlandırmaları burada sergilenmektedir.

Parthenon

Cumhuriyet döneminde Nashville’ye takılan lakap Güney’in Atina’sı denilmiştir. Bunun sebebi Nashville’in simgesi olan tapınağın bire bir aynısı taklit edilen replikası Nashville’s Parthenon 1897’de yapılmıştır. Bir Antik Yunan tapınağının içinde dolaşıyor olmak ve içeride efsane Atina heykelinin replikasını görmek muazzam olmaktadır.

Fritz

Jaume Plensa’nın Isabella heykelini sergileyen Fritz Müzesi ayrıca See no Evil, Hear no Evil, Speak no Evil üçlemesini örücüye çıkartıyor. 1945 yıllarından ta bu güne gelen İtalyan modasına yön veren tasarımlar müzenin bir odasın da görülmeyi beklemektedir. Müzenin diğer bir ilginçliği de Wiener Weekstatte Kartpostal serisinin de sergilenmesidir.

Country Müzik ve Broadway Caddesi

Nashville şehri Amerika’da Country müziğin başkenti denilmektedir. Broadway Caddesi ise Country müzik sevenlerin mabedi haline gelmiştir. Country müzik adına her akla gelen şey bu cadde üzerindeki canlı müzik yapan mekânlar da gerçekleşmektedir. Ünlü olmak isteyen ilginç kıyafetli genç kızlar ve kovboy şapkası gitar çalan genç delikanlılar bu caddede bulunuyorlar. Zaten hiçbir mekana girilmese bile sadece bu caddede olup bitenleri izlense bu bile çok eğlenceli olmaktadır. Bu cadde boydan boya hep müzikle alakalı mağazalar sıralanmaktadır.

Nashville’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kedibalığı
Tatlı Patates Kızartması
Krep
Turşu Kızartmaları
Nashville Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pastırma

Nashville’nin ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kedi balığı, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Nashville uçak bileti olanakları ile sadece kedi balığı yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Kedi Balığı

Nashville şehrindeki nehirden tutulan kedi balığı oldukça çok beğenilen bir balık çeşittir. Genelde bu balığın kızarması yapılmaktadır.

Tatlı Patates Kızartması

Nashville şehrinde yapılan kızartma çeşitlerinden bir diğeri de tatlı patatesten yapılan patates kızartmasıdır. Tatlı patates bildiğimiz patatese göre rengi biraz daha turuncu ve tadı da biraz şekerli gibi tatlımsıdır.

Krep

Her ülkede olduğu gibi Nashville’de de krep çok yapılan hamur işlerinden birisidir. Yöre halkı yaptıkları bu krepleri genelde sabah kahvaltılarında tüketmekteler.

Turşu Kızartmaları

Nashville’de en çok tüketilen lezzetlerden biriside turşu kızartmasıdır. Özellikle salatalık turşusu kızartmasını hamburgerlerinde kullanırlar. Haricen salatalık turşusunu değişik soslar ile aperatif olarak da sofralarına getirmekteler.

Konaklama İçin Nashville Otel Seçenekleri

Days Inn by Wyndham Nashville Saint Thomas West Hospital Bu otelden Nashville şehir merkezine araçla 10 dakikada ulaşabilinir. Otelde kahvaltı ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunulur. Adres: 269 White Bridge Rd, Nashville, TN 37209, Birleşik Devl

Days Inn by Wyndham Nashville Saint Thomas West Hospital

Bu otelden Nashville şehir merkezine araçla 10 dakikada ulaşabilinir. Otelde kahvaltı ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunulur.

269 White Bridge Rd, Nashville, TN 37209, Birleşik Devletler
Hotel: Holiday Inn Express Nashville W I40

Bu otel 3 yıldızlı otellerin sağladığı olanakların hepsini müşterilerine sunmaktadır. Odalarda banyo malzemeleri tv ve otopark bunlardan bazılarıdır.

5612 Lenox Ave, Nashville, TN 37209, Birleşik Devletler
Comfort Inn Downtown Nashvılle Vanderbılt

Kent meydanına oldukça yakın olan bu otel 4 yıldız hizmeti vermektedir. Bu otelde kalan müşteriler kentin bütün noktalarına kolayca ulaşabilmekteler.

1501 Demonbreun Street, Nashville, TN, 37203, US

Nashville Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
New York - Nashville 1.102,84 TL 7 Saat 12 Dakika
Ankara - Nashville 4.486,16 TL 5 Saat 47 Dakika
İstanbul - Nashville 4.491,53 TL 5 Saat 37 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nashville ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
13 Ağustos 2018
Sizleri binlerce yıllık geçmişe sahip Japon kültürünü, en doğal haliyle görebileceğiniz bir mekana davet ediyoruz… Doğal güzellikler ve şifalı sularla çevrili bir köyde, teknolojiden ve gürültüden uza
Kurban Bayramı 2018: 9 Günlük Tatil! Uzun Bayram Tatilini Değerlendirmek İçin Öneriler
Kurban Bayramı 2018: 9 Günlük Tatil! Uzun Bayram Tatilini Değerlendirmek İçin Öneriler
04 Ağustos 2018
Uzun tatil dönemleri, kendimize ve sevdiklerimize vakit ayırabileceğimiz ve yepyeni adımlar atarak yaşamımızı renklendireceğimiz bir fırsata dönüşebilir. Bu bayramda dolu dolu ve farklı bir tatil yaşa
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
Dünyanın En iyi Blues Rotaları
Dünyanın En iyi Blues Rotaları
14 Nisan 2018
Popüler kültüre mal olmamış belli bir kitlesi olan müzikler gerçekten o müzikleri anlayıp ritmini hissedebilenlere hitap eder. Blues da Bo Diddley’in dediği gibi kulağa basit gelen ancak gerçekte basi

Nashville Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Çok gizemli havası var değişik konuları vaar, bunları gidip çözmem lazım.
Herşey çok güzeldi ben çok keyif aldım bu şehirden kamp sürem boyunca
Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için vazgeçilmez bir yer bence kesin gidin
Tur hocamız çok ilgiiliydi teşeekkürler
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
Aldığım video kayıtları sayesin de bir belgesel çıkartırım herhalde bu şehir ile alakalı olarak
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nashville Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:33:50
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Nashville, (BNA)
BNA
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948