1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Niamey Uçak Bileti

Niamey Para Birimi
Batı Afrika Frangı (XOF)
Niamey Zaman Dilimi
GMT +1
Niamey Şehri En İyileri
Golf, Boubon Adası, Jollof Rice

En Ucuz Niamey Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Niamey
Royal Air Maroc
17 Haz 2020
Konya - Niamey
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Adana - Niamey
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Ankara - Niamey
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Niamey Kalkışlı Uçak Seferleri

Niamey - İstanbul
Tunis Air
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Niamey Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Niamey Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Niamey Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NE
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,78 XOF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
11 XOF

Niamey’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Niamey uçak bileti alarak kente gitmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi bölgeye ziyaret edilecek günün hangi gün veya mevsim olduğunu bilmektir. Bölgeye gideceğiniz son bahar zamanında ucuz bir tatil yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Seyahat için en iyi ay haziran en ucuz ay ise mayıs ayıdır. En ucuz gün ise çarşambadır.

Niamey Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Niamey uçak bileti ile seyahat eden seyahet eden iş adamları veya turistler bölgeye ulaşım sağlamak için birden fazla alternatifleri bulunuyor. Bu alternatifler şu şekildedir;

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 125 XOF

Niamey Hava limanı’ndan kent merkezine 22.00 saatine kadar sefer yapmakta olan toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hava limanından kent merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşımın ücreti 125 CFA frangı kadar bir ücrettir. Ortalama olarak 12 dakika gibi bir sürede bölgeye ulaşabilirsiniz. Bu uzaklıkta ortalama olarak 8 kilo metredir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 5.000 XOF

Toplu taşıma araçların ile seyahat etmek istemeyen misafirler veya bekleyerek zaman kaybetmek istemeyen kişilerin tercihi genel olarak taksi hizmetleri oluyor. Hava alanından günün 7-24 saati hizmet veren taksiler ile kent merkezine varabilirsiniz. Hava limanından kent merkezine taksi araçları ile ulaşımın ücreti 22.00 ve 06.00 saatleri içerisinde 5.000 CFA frangıdır. 06.00 ve 22.00 saatleri içerisinde ise 800 CFA frangıdır
Araç Kiralama
Hava alanı içerisinde yer alan bir den fazla şirket ile görüşme sağlayarak size en uygun aracı seçebilirsiniz. Seçeceğiniz aracın konforuna göre fiyatları artış gösterebilir.

Niamey Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehir içerisinde yer alan hava limanına indiğinizde yemek yiyebileceğiniz büfe ve kafeler yer alır. Aynı zamanda bölge içerisine ulaşım sağlamanız için günün her saati taksiler sizi hava limanı çıkışında beklerler. Taksi tercih etmeyen kişiler için daha uygun bütçe ile gezmek isteyenlere göre toplu taşıma araçları yer alır. Bu iki seçeneği de tercih etmeyen kişiler için özel araç kiralama firmaları hava alanı içerisinde sizlere hizmet vermek için beklerler.

Niamey’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Niamey uçak bileti olanaklarından vaktinde yararlanarak bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin genel dini yapısı hakkında daha detaylı bilgiler elde etmek için Büyük Cami'ye ziyaret ederek gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.
 2. Golf meraklıları için bölgede yer alan golf merkezlerine giderek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.
 3. Yürüyerek bölgeyi gezmeyi tercih etmiyorsanız develere binerek bölgeyi yüksekten daha rahat bir şekilde gezerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.
 4. Bölgede genel olarak nehirli yapıların bulunması ile beraber kayıklarla nehirde gezebilir. Aynı zamanda kayık üzerinde balık tutabilirsiniz.
 5. Bölgede yer alan hipodromlar ile gününüzü eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Kalıcı anılar yakalamak istiyorsanız yanınızda bir fotoğraf makinesi bulundurmayı ihmal etmeyin.

Niamey Hakkında

Nijer’in başkenti olarak bilinen Niamey, ülkenin güney batısında bulunan Nijer Nehri kıyılarında bulunan canlı ve modern bir kenttir. Nijer’in kültürel, idari ve ekonomik merkezi konumunda bulunan şehirde hayvancılık ve ticaret temel geçim kaynaklarından bir tanesidir. Kent oldukça sıcak ve kurak bir iklime sahiptir. Senelik olarak sıcaklık ortalaması 37-38 derece ölçülerindedir. En çok yağış oranı ağustos ve temmuz aylarında görülür. Eylül ve haziran ayları dışındaki aylarda seyahat etmek daha uygundur.

Bölgenin resmi dili Fransızca dilidir. Farklı etnik topluluklarca konuşulmakta olan Zarma ve Hausa gibi ulusal diller de bölgede konuşulur. Para birimi Batı Afrika Frangı'dır. Kente ulaşım bölgenin tek hava alanı olarak bilinen Diori Hamani Uluslararası Hava limanıdır. Şehrin güney doğusunda Route National 1 ismi ile bilinen ana doğu ve batı yolu üzerinde yer alır.

Fransız Kolonisi dönemlerinden kalan izler ile kendi etnik kültürleri ile kaynaştırmış bir kenttir. Nijer Nehri’nde piroj turları gerçekleştirmek hem ekonomik hem de oldukça eğlencelidir. Nehir kentin genelini dolaşarak belirli kısımlarına ulaşmakta.

Nehrin üstünde sadece hafta sonu açık olan Relais te uygun ücretler vererek öğle yemeklerini yiyebilirsiniz. Bölgede yapılacak olan diğer aktiviteler içerisinde develere binerek bölgeyi daha rahat gezebilirsiniz. Bunların dışında golf oynayabilir, konakladığınız otellerin yüzme havuzlarında zaman geçirebilirsiniz. Kentte gezilmesi gereken en ünlü yerler arasında; Maorey Katedrali, Büyük Cami, Franco ve Nigerian Kültür Merkezi ve Hipodromlar yer alır.

Niamey Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
125 CFA
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Niamey kentinde ucuz ve güvenilir bir yolculuk yapmak istiyorsanız belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz Belirli duraklarda duran bu araçların kalkış ve varış saatlerini araştırarak yolculuk yapabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bölgenin farklı noktalarına daha kolay ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız taksileri veya araç kiralama firmalarında bulunan araçları kiralayarak ulaşım hizmeti alabilirsiniz.

Niamey’de Gezilecek Yerler

Büyük Camii (Grande Mosque)
Maorey Katedrali
Franco-Nigerian Kültür Merkezi
Oumarou Ganda Kültür Merkezi
Niamey Hipodromu
Büyük Camii (Grande Mosque)

Kaddafi’nin bölgeye hediyesi olarak yapılan bu mimari yapı Niamey’de gezilecek yerler arasında ilk sırada geliyor. Turun bir eklentisi olarak minareye çıkabilirsiniz. Böylece bölgenin genel görüntüsünün resmini çekebilirsiniz.

Maorey Katedrali

Bölgede yaşayan Hıristiyan kişilerinin en büyük ibadet bölgesi olan Katedral, yerel mimari yapısı ile oldukça modern çizgiler taşıyor. Gezilecek yerler arasında önemli yerlerden bir tanesi olarak bilinen Katedral, pazar günleri diğer günlere nazaran çok canlı ve hareketlidir.

Franco-Nigerian Kültür Merkezi

Bölgede yer alan Fransız kültür merkezi olarak bilinen bu yapıda, sergiler, konserler ve etkinlikler düzenlenir. Ulusal Müze’nin karşı tarafındaki caddede büyük bir kütüphane bulunur. Dil kursu sınıflarına ve kafeteryalara sahip bir kültür merkezi olarak bulunur.

Oumarou Ganda Kültür Merkezi

Beş bin kişilik seyirci bölgesine sahip olan amfi tiyatro, birçok Fransızca dergi ve kitap içeren kütüphaneyi içerisinde barındırıyor.

Niamey Hipodromu

Giriş işlemleri serbesttir. Böle içerisinde çeşitli yarışlar düzenlenir. Genel olarak Cumartesi zamanlarında saat 17:00’dan sonra sergilenen gösterileri izleyebilirsiniz.

Geleneksel Güreş Stadyumu

Hasat dönemlerinin iyi olduğu senelerde organize edilen güreş yarışları Nijer tarihini içerisinde en eski sporlar arasında yer alır. Geleneksel olarak yapılan bu sporları kesinlikle izlemelisiniz.

Boubon Adası

Kano araçlarıyla nehir turu yaptıktan sonra Boubon Adası’na varabilirsiniz. Su aygırlarının oldukça fazla olduğu bu bölgede sayısız birçok aktivite yapılıyor.

Ulusal Müze ve Hayvanat Bahçesi

Batı Afrika bölgesinin en iyi ulusal müzeleri içerisinde bulunan ve içerisinde tarihi arkeolojik eserler sergilenen bir yerdir. Bölgede genel olarak yaşayan bir çok hayvanında içerisinde bulunduğu bu yeri ziyaret etmeyi unutmayın.

Niamey’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Akara
Jollof Rice
Bean and Plantain Pottage
Suya
Akara

Kızartılmış veya soyulmuş olarak fasulyeden yapılır. Bölgenin en çok beğenilen tatlarından bir tanesidir. Sabah kahvaltılarında daha çok tercih edilir. Afrika yanı sıra Avrupa ülkelerinin genelinde de çok sıklıkla tüketilir.

Jollof Rice

Oldukça baharatlı bir pilavdır. İçerisinde; kekik, sarımsak, köri, defne yaprağı, tuz, zencefil bulunur. Kimi zaman da içerisine sebzeler koyularak ayrı bir tat oluşturulur.

Bean and Plantain Pottage

Kara fasulyeler ürünlerinin balık ile birlikte kavrulduğu bu yiyecekte, palmiye yağının etkisi oldukça yoğun olarak tadılıyor. Ispanağın da yer aldığı bu yiyecek hafif olduğu kadar sağlıklı olması ile biliniyor.

Suya

Etler şişlere geçirilerek kızartılır. Bölgede oldukça sık tercih edilen bir yiyecektir. Tavuk ve dana gibi çeşitli hayvanların etlerinden yapılır.

Pepper Soup

Biberle yapılan bu çorba acı değildir. Üç adet farklı biberlerin bir araya gelerek yapıldığı bu çorba içerisine isteğe göre sebzelerde eklenerek değişik bir tat oluşturulması sağlanıyor.

Deep-Fried Battered Yams

Peynir ve fasülye muz suyuna batırıldıktan sonra kızgın yağda kızartılarak servis edilir.

Ewa Agoyin

Püre haline getirilen fasulyelerin agoyin sosu ile beraber servis edilen bir yiyecektir. Sos içerisine acı kırmızı biber veya soğan bulunur.

Nkwobi

İnek ayağının değişik baharatlar ile soslar eklenerek hazırlanan bu yiyecek genel olarak turistlerin pek tercih etmediği yiyecekler arasında yer alır.

Zobo

Kuzu kulağı adındaki yapraklardan yapılan kırmızı renkteki bir içecek türüdür. Sıcak günlerde serinlemek için içmeyi tercih edebilirsiniz.

Konaklama İçin Niamey Otel Seçenekleri

Ucuz Niamey uçak bileti ile alarak bölgede yer alan otellerde konaklama yapıp bölgeyi gezme şansı yakalayabilirsiniz.

Ténéré Hotel
Hava alanına 0,5 kilo metre uzaklıkta yer alır. 4 yıldızlı bir hizmet sunar. Lobi ve odalarda ücretsiz İnternet hizmeti verilir. Otel içerisine evcil hayvanlar kabul ediliyor. Otel içerisinde bir adet havuz bulunur. Odalar içerisinde klimalarda mevcuttur.
Blvd de la Liberte, Niamey , 10734, Niamey, Nijer
Soluxe Niamey
5 yıldızlı konaklama imkanı sunan otel şehirde bulunan hava alanına 3,3 kilo metre mesafede yer alır. Otelin genel olarak oda özellikleri şu şekildedir; Banyo (Duş), Çalışma Masası, Banyo (Küvet), Odalarda Wi Fi, Makyaj Aynası, Televizyon ve Saç Kurutma Makinesi yer alır. Otelin genel olarak yer alan özellikleri şu şekildedir; 24 Saat Açık Resepsiyon, Asansör, Açık Yüzme Havuzu, Danışma, Bagaj Servisi, Havaalanı Servisi, Çamaşırhane Servisi, Oda Servisi, Otopark, Hızlı Check in ve Check out, Kuaför, İş Merkezi, Lobide Wi Fi, Otelde emanet kasa, Otel Barı, Toplantı Odası ve Sigara İçilmeyen Odalar mevcuttur.
Avenue of Africa, N°1100, 40000, Niamey, Nijer
Nikki
2 yıldızlı bir konaklama imkanı sunar. Hava alanına 0,1 kilo metre uzaklıkta yer alır. Evcil hayvanların otel içerisine kabul edildiği bu otel de ücretsiz bir otopark alanı mevcuttur. Çocuklu kişiler için ekstra çocuk karyolası da otel içerisinde bulunur. Ayrıca odalarında bir çok ücretsiz araç gereç yer alır.
Face Ceg6 Yantala Plateau Nord - BP12244, 8001, Niamey, Nijer

Niamey Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Niamey 2.708,65 TL 14 Saat 10 Dakika
Konya - Niamey 4.543,50 TL 15 Saat
Adana - Niamey 4.546,42 TL 13 Saat 30 Dakika
Ankara - Niamey 4.940,19 TL 12 Saat 50 Dakika

Niamey Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Niamey uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ethiopian Airlines, Royal Air Maroc, Tunis Air, Türk Hava Yolları.
 • Niamey yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Niamey varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Niamey olup, bilet fiyatı 2.708,65 TL'dir.
 • Niamey şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Niamey ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
17 Mart 2020
Son günlerde hızla yayılmakta olan Koronavirüs (COVID-19) için hava yolu firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Başta Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve Sun
İçinizdeki İzciyi Sevindirecek 10 Kamp Alanı
İçinizdeki İzciyi Sevindirecek 10 Kamp Alanı
14 Şubat 2020
İzciler, birleşin! Doğa ile iç içe, yıldızların altında, tercihen teknolojiden uzak, ateşin etrafında oturup hikayeler anlatıp dinleyebileceğiniz bir tatil, çekici geldi mi? Eğer böyle bir tatile gitm
Göbeklitepe Nerede? Göbekli Tepe’ye Nasıl Gidilir? Tüm Bilmeniz Gerekenler!
Göbeklitepe Nerede? Göbekli Tepe’ye Nasıl Gidilir? Tüm Bilmeniz Gerekenler!
03 Ocak 2020
Bu yazımızla Göbeklitepe Nerede, Nasıl Gidilir, Tarihi ve Hikayesi hakkında birçok bilgiyi birlikte inceleyeceğiz. İnsanlığın var oluşuyla başlayan süreçte, dünyanın dört bir yanında binlerce araştır
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği

Niamey Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (30)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
94 Değerlendirme
Ü*** B***
10 Kasım Cumartesi
Gerçekten beklediğim gibi değildi neden bilmiyorum ama ben keyiff alamadım
A*** A*** T***
23 Ekim Salı
Bir kere gitme fırsatım oldu ama bir daha kesin gitmek istiyorum
A*** R*** A***
14 Temmuz Cumartesi
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
A*** D***
9 Haziran Cumartesi
Kendinize farklılık yaratmak isttiyorsanız gitmeniz gereken tek yer buraı bizce
E*** T*** Ö***
10 Haziran Pazar
Yani ne iyi ne kötü bilemiyorum, yine de gidilebilir gibi
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Niamey Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:03:47 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Niamey, (NIM)
NIM
NE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699