1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Çad Uçak Bileti

Çad Nüfusu
14 Milyon 45 Bin
Çad Başkenti
N'Djamena
Çad Resmi Dili
Fransızca
Çad Zaman Dilimi
GMT +1
Çad Para Birimi
Orta Afrika CFA Frangı (XAF)
Ortama Yemek Fiyatı
20 EUR
Çad Telefon Kodu
+235
Ortama İçecek Fiyatı
5 EUR
İstanbul - N'Djamena Uçuş Süresi
4 Saat 17 Dk
İstanbul - N'Djamena Uçuş Mesafesi
3.004 Km

En Ucuz Türkiye - Çad Uçak Seferleri

14 Haz 2020
Ankara - Ndjamena
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020

En Ucuz Çad Kalkışlı Uçak Seferleri

Ndjamena - İstanbul
Royal Air Maroc
20 Haz 2020
Ndjamena - Hartum
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Çad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Çad Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Çad'a Nasıl Gidilir?

Kişilerin Çad'a gidebilmeleri için hem kara hem de uçak yolu ile birlikte iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en güvenilir ve en ekonomik olan ise hava yolu ile sağlanabilecek olan kısımdır. Bu durumda kişiler İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kolay bir şekilde Çad uçak bileti THY firmasını tercih ederek gidebilirler. Bu hava yolu şirketi ile aktarmasız uçuş sağlayabilirler.

Bu firmanın uçak seferleri ve saatlerine ise Biletal.com’dan ulaşım sağlanabilir. Çad Türkiye uçak saatleri de bu uygulama üzerinden takip edilebilir. Kişiler Biletall.com’a yazacakları Çad Türkiye uçak bileti fiyatları araması ile birlikte tüm sonuçları rahat bir şekilde görebilecektir. Aynı zamanda kişiler bu uygulama sayesinde bilet satış noktalarına gitmeden de Çad uçak bileti rezervasyon imkânı ile önceden biletlerini ayırabilecektir. Biletall.com’un kişilere sağlamış olduğu bir başka kolaylık ise Çad Türkiye uçak seferleri hakkında da detaylı bilgi vermesidir. Çad Türkiye uçuş süresi ise yaklaşık 4 saattir.

Çad Vize Şartları Neler?

Çad Vize İstiyor mu?
Evet
Çad Vize Ücreti
180 EUR
Çad Vize Şartları

Her ülke kendi güvenliğini ve aynı zamanda gelen kişilerin güvenliğini sağlayabilmek adına bazı tedbirler almaktadır. Bu tedbirlerin başında ise vize durumu olmaktadır. Kişilerin Çad ucuz uçak bileti imkânı ile birçok kampanyadan yararlanması durumunda bir başka hal ise vize sıkıntısı olacaktır.

Kişilerin herhangi bir sorun ile karşılaşmadan ülkede rahat bir şekilde hareket edebilmesi için vizeye tabi olmaktadır. Bu açıdan dolayı Türkiye vatandaşları da bu vize kuralı kapsamındadır. Kişilerin seyahat etmeleri halinde turist olarak gitmeleri durumunda belli bir süre ile vizeye tabi olmaz iken bu süreyi aşan kişilerin vize şartı bulunmaktadır.

Kişilerin ülkeye giriş yapabilmek için vize şartını yerine getirebilmeleri halinde bir miktarda para ödeme yapmaları gereklidir. Bu durumda ise kişiler ödeyecekleri 150 Dolar ile vize sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Çad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Çad'da genel anlamda hava sıcaklıkları pek değişiklik göstermemektedir. Kurak ve çöl iklimi hakimdir. Ancak kişilerin rahat bir tatil sürdürebilmeleri için Kasım ile Ocak aylarında yağışsız bir mevsimi tercih etmeleri doğru olacaktır.

Çad Hakkında Bilgiler

Ülkede bir çöl iklimi hâkim olmasından dolayı iklim özellikleri bakımından oldukça zayıf kalmıştır. Bunun yanında sanayi ve kültür alanında da yeni yeni gelişmeler kaydetmeye başlamıştır.

Çad'ın Başkenti

Ülkenin başkenti oldukça gelişmiş bir konumda olan N'Djamena'dır.

Çad Nüfusu – Çad Resmi Dili

Ülke nüfusu yapılan son 2016 yılı sayımlarına göre 14 milyon kadardır. Bunun yanında resmi dil olarak ise Fransızca ile Arapça oldukça yaygın bir pozisyondadır.

Çad Para Birimi

Çad ülkesinde geçerli olan para birimi Orta Afrika CFA Frangı'dır.

Çad'da Saat Kaç?

Çad Türkiye saat farkı 2 saattir. Türkiye saatine göre 2 saat geriden gelmektedir. Bu durumda Türkiye'de saat 14:00 iken Çad'da ise 12:00'dır.

Çad’da Ne Ucuz? Çad'dan Gelirken Ne Getirilir?

Çad'da Afrika kültürü hâkim olduğundan dolayı yöresel kıyafetler oldukça dikkat çekmektedir. Hayvan derisinden yapılmış ürünler ve halılar, çanak çömlekler gezi esnasında alınabilecek küçük hediyeler arasındadır. Çad uçak bileti fiyatları imkânı ile kentte bu fırsatlar göz önünde görülebilir.

Çad Nerede?

Çad’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Çad Mutfağı
• Dini İnanış
• Çevre İller
• Kültür
• Festival ve Eğlenceler
 1. Afrika ülkeleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Çad mutfağı ile de kendisinden söz ettirmektedir. Kişilerin farklı lezzetleri tatmaları için değişik lezzetlere hakimdir. Farklı tatları incelemek ve tadına bakmak isteyen kişiler için önerilebilecek birkaç çeşit yemek bulunmaktadır. Yemek kültürü genelde soğuk mezeler ve hafif tatlardan oluşmaktadır.
 2. Birçok ırktan içerisinde insan barındıran Çad devleti oldukça da fazla dine ev sahipliği yapmaktadır. Hristiyanlar için birçok kiliseler bulunmaktadır. Bunun yanında camiler de bulunmaktadır. Kişilerin gittikleri zamanda kolay bir şekilde ulaşım ile buraları ziyaret edebilme şansı bulunmaktadır.
 3. Çad ülke nüfusu ile birlikte büyük bir alana yayılmış kentlerden birisidir. Coğrafi konumu ile de birlikte oldukça önemli bir pozisyona sahiptir. Ülkenin başkenti de oldukça gelişmiş bir konumdadır. 1 milyonluk bir nüfusa sahip olan başkent gelişim açısından iyi bir konumdadır. Ülkenin diğer şehirlerine ise yaklaşık 1 saatlik mesafelerde ve ulaşımı sıkıntı olmayacak şekildedir. Bu açıdan dolayı kolay bir şekilde Çad'a gidilmesi halinde diğer alanlara da geziler düzenlenebilir.
 4. Kadınlar ve çocuklar erken yaşlardan bu yana boyunlarını uzun gösterebilmek adına bir halka ile gezmektedir. Boyunlarının ne kadar uzun olduğu onlar için birer güzellik simgesi haline gelmektedir.
 5. Çad başkenti festival ve eğlencelere de başkentlik yapan bir konumdadır. Genellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde yağış almayan zamanlarda ise eğlenceler düzenlenmektedir. Kişilerin Çad gezileri için bu mevsimleri tercih etmeleri doğru olacaktır. Bu zamanlara denk getirilen geziler ile dolu dolu bir tatil imkanı yakalama fırsatı doğacaktır.

Çad’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alınabilecek olan en ucuz Çad uçak bileti imkânı ile kişiler oldukça makul fiyatlı geziler yapabilir. Şehirde yapılacak olan seyahatlerde ise şu şehirlere uğranılması dolu bir tatil geçirmek açısından önemlidir.

N'Djamena

Ülkenin başkenti konumunda olan şehir oldukça gelişmiş yapılara ve mimariye sahiptir. Başkentte yaklaşık olarak bir milyon kadar bir nüfus yaşamaktadır. Bu açıdan dolayı çeşitli etkinliklere ve kültürlere de ev sahipliği yapar bir konumdadır. 2016 yılında ise İslam başkenti olarak seçilmiştir. Başkentte yaşayan Müslüman nüfus oranı oldukça fazladır. Camiler ve kiliselerde bu açıdan dolayı dikkat çekmektedir.

Moundou

Çad'ın önemli şehirlerinden birisi de Moundou'dur. Afrika'da olmasına rağmen oldukça yeşil bir bitki örtüsüne sahiptir.

Sarh

Önemli kentlerden birisi ise Sarh'tır. Yaklaşık olarak 103 binlik bir nüfusa sahip olan şehir tarihi kalıntıları ile ünlüdür. Çad'a gelen kişilerin mutlaka bu kenti de ziyaret etmeleri önemli bir deneyim olacaktır. Anıt mezarlar ve bazı heykeller ile kişileri karşılamaktadır. Yakın zamanda restore edilmiş olan bu alan bizim ülkemizdeki İzmir Efes Antik Kentini andıran bir havaya sahiptir.

Çad’da Gezilecek Yerler

Çad uçak bileti fiyatları kış mevsimlerinde oldukça kampanyalı ve ucuz olmaktadır. Bu durumda kişilerin bu mevsimlerde yapacakları seyahatleri sırasında mutlaka bazı alanları gezip görmeleri faydalı olacaktır.

Zakouma National Park

Farklı tarzda hayvanları içinde barındıran bu park gelen kişiler arasında en çok ilgi toplayan alanlardan birisidir. Doğal bir yaşam alanı olarak kişilere sergilenen fil, zürafa yılan gibi birçok farklı çeşitte hayvan türlerini içerisinde barındırmaktadır. Hayvanlara yakından tanımak isteyen kişiler için yemek yedirme temizlik faaliyetlerine yardım etme veya at binme etkinliklerine katılım da sağlanabilmektedir.

Musée National N'Djamena (National Museum)

Çad müzeler ve gezilecek alanlar bakımında oldukça zengin bir konumdadır. Bu durumda kişilerin başlıca gezmek için tercih edecekleri alanlardan birisi de başkentte bulunan bu müzedir. Tarihi bir dokuya sahip olan bu müzede çeşitli hayvanları kalıntıları ve iskelet yapıları sergilenmektedir. Bu hayvanlardan birisi ise nesli tükenmiş olan dinozor olmaktadır. İletişim bilgileri ve adres konumu hakkında internet üzerinden veya telefon ile yetkililerden daha kapsamlı bir bilgi alınabilir.

Tibesti Mountains

Sarh kentinin önemli alanlarından birisi konumunda olan bir dağdır. Buraya gelecek olan kişilerin çadır ile kamp yapması için uygun bir ortamdır. Zirvede olması dolayısıyla gelen ziyaretçiler açısından oldukça dikkat çekmektedir. 750 metrelik dük bir yokuşa sahip olan dağ da ulaşımda patika yollardan sağlanmaktadır.

Çad Gezi Rehberi

Çad en ucuz uçak bileti imkânı ile şehre gezi düzenleyen kişileri ulaşım alanında biraz sıkıntılar beklemektedir. Kişilerin bu merkezlere ulaşım için kullanabilecekleri en uygun araçlar kara yolu taşıtları olmaktadır. Ülkede demir yolu ağı hiç bulunmamaktadır. Bu açıdan dolayı da ne tramvay nede tren ile seyahat edebilme imkânı yoktur. Ancak Çad Türkiye uçak biletleri ile gelen kişiler özel araçları veya araç kiralama yöntemi ile kolay bir şekilde gezinti yapabilirler. Aynı zamanda şehir içinde çeşitli yerlere ulaşım sağlayabilen otobüslerde bulunmaktadır. Kişiler bu otobüsler ile uygun fiyatlarda gezebilme imkanı bulabilir. Araç kiralama şirketlerinden kolay bir şekilde araç kiralama işlemi yapılabilir.

Çad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kurutulmuş Et
Bamya

Çad Türkiye uçak bileti sayesinde kişiler kolay bir şekilde ülkeye seyahat ederek çeşitli kültür ve tatlardan yararlanabilir. Bu tatlar ise şunlardır:

Farklı Bir Tat Eş Yemeği

Halkın kendi arasında eş adını verdiği bu yemek bir çeşit buğday yemeğidir. Bu yemek özel soslar ile hazırlanmakta ve yanında farklı lezzetler ile sunulmaktadır.

Bamya Yemeği

Bizim kültürümüzde farklı bir anlamı olan bamya yemeği Çad kültüründe de dikkatleri çekmektedir. Bamya yemeği bol sulu olarak ve bazı yörelerde de salçasız olarak hazırlanmaktadır.

Kurutulmuş Eş Lezzeti

Çad kültüründe en çok tercih edilen kuzu etidir. Kişiler kuzu etini ince bir dilim haline getirerek açık alanlarda kurutulması sağlanmaktadır. Kişiler bunu kuru yemiş niyetine yemeyi tercih etmektedir.

Çad Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Ndjamena 1.728,86 TL 15 Saat 45 Dakika
Ankara - Ndjamena 4.749,40 TL 8 Saat 40 Dakika

Çad Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Çad uçak bileti ne kadar?
  Çad varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Ndjamena olup, bilet fiyatı 1.728,86 TL'dir.
 • Çad uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Egyptair, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Çad ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - N'Djamena arası 4 Saat 17 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Çad ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Çad başkenti neresidir?
  Başkent N'Djamena şehridir.
 • Çad para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Orta Afrika CFA Frangı (XAF)
 • Çad nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 14 Milyon 45 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Çad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
23 Mart 2020
Tatiller sınırlı, tatil keyfini uzatmak için ne yapacağız? Tatili hatırlatan eşyaların koleksiyonunu yapacağız tabii ki! Seyahatin keyfini her zaman konuşuyoruz, biraz da seyahati hatırlatan eşyaların
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
05 Temmuz 2017
Dünyada farklı pahalı caddeler var ve hepsi kültürlerine ve çevresel koşullara göre değişiyor. Pahalı caddeler çoğunlukla zengin sınıftaki insanların ikamet edebildiği, mülk alabildiği yerler olarak b
Kamp Çadırı Nasıl Kurulur? Çadır Kurulum Rehberi
Kamp Çadırı Nasıl Kurulur? Çadır Kurulum Rehberi
25 Haziran 2017
Akşam olduğunda hava kararacak, rüzgar gelecek ve siz kamptasınız.. Umarız kamp çadırı nasıl kurulur biliyor olmalısınız. Kampa gitmeden önce, kamp alanında zorlanmamak ve size zaman kaybettiren çabal
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
01 Kasım 2016
Kimi zaman kar yağarken caddenin köşesindeki salepçiden alınan sıcacık saleplerin verdiği keyif, sonbaharda bu caddelerde yürürken dökülen yaprakların yarattığı görsel şölen ve muhteşem haz. Sevgilile
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:33:36 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ndjamena, (NDJ)
NDJ
TD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699