1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kamerun Uçak Bileti

Kamerun Nüfusu
24 Milyon
Kamerun Başkenti
Yaounde
Kamerun Resmi Dili
Fransızca, İngilizce
Kamerun Zaman Dilimi
GMT +1
Kamerun Para Birimi
Orta Afrika CFA Frangı (XAF)
Ortama Yemek Fiyatı
4 EUR
Kamerun Telefon Kodu
+237
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Yaounde Uçuş Süresi
7 Saat
İstanbul - Yaounde Uçuş Mesafesi
7.500 Km

En Ucuz Türkiye - Kamerun Uçak Seferleri

İstanbul - Douala
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
İstanbul - Yaounde
Royal Air Maroc
13 Haz 2020
Antalya - Douala
Onur Air
17 Haz 2020
Ankara - Douala
Deutsche Lufthansa
06 Haz 2020
İzmir - Douala
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Şanlıurfa - Douala
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Lefkoşa - Douala
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020

En Ucuz Kamerun Kalkışlı Uçak Seferleri

Douala - Ankara
Ethiopian Airlines
29 May 2020
14 Haz 2020
Douala - Dubai
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Douala - Paris
Brussels Airlines
16 Haz 2020
Douala - Madrid
Brussels Airlines
02 Haz 2020
Douala - Kayseri
Egyptair
07 Haz 2020
Douala - Antalya
Egyptair
11 Haz 2020
Douala - Gothenburg
Brussels Airlines
09 Haz 2020
Douala - Bükreş
Brussels Airlines
10 Haz 2020
28 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kamerun Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kamerun'a Nasıl Gidilir?

Kamerun, Türkiye'den direkt olarak ulaşım sağlamanın yalnızca İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden mümkün olabileceği bir ülkedir. Kamerun uçak bileti arayanlar, Biletall.com’u ziyaret etmek suretiyle en uygun fiyatlı biletlere erişebilir ve seyahatlerini çok daha ucuza getirebilirler.

Orta Afrika'da yer alan Kamerun'a direkt gitmenin mümkün olduğu tek havayolu firması ise Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu firması olan Türk Hava Yolları'dır. Kamerun uçak bileti THY pek çok gezginin bütçesine uymayacağından dolayı birçok kişi aktarmalı Kamerun'a gitmeyi tercih ederler.

Kamerun Türkiye uçak bileti bulmak için diğer ülkelerden aktarmalı olarak da gidilmesi mümkündür. Bu ülkelerin başında ise Afrika ve Ortadoğu ülkeleri yer alır. Bu şekilde bir tercih yapılacak olur ise Kamerun Türkiye uçak biletleri yarı yarıya kadar ucuzlayabilecek ancak yolculuk süresi önemli oranda uzamış olacaktır. Ne de olsa bekleme sürelerinin de hesaba katılması icap edecektir. Nihayetinde uçuşların sadece başkent Yaodang'a yapıldığını da ifade etmekte yarar vardır. Eski bir Fransız sömürgesi olan bu ülke, ana dil olarak da Fransızca ve İngilizce konuşur.

Kamerun Vize Şartları Neler?

Kamerun Vize İstiyor mu?
Evet
Kamerun Vize Süresi
30 Gün
Kamerun Vize Ücreti
300 EUR
Kamerun Vize Şartları

Kamerun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından umuma mahsus pasaportu bulananlardan vize talep etmektedir. Ancak resmi pasaport hamillerinden herhangi bir şekilde vize talep edilmesi söz konusu değildir ve bu süre tek seferde 90 gün ile sınırlandırılmıştır.

Kamerun vize ücreti, gidilecek olan süreye göre değişkenlik arz eder. Örnek olarak Kamerun'a gidecek olanlar 15 gün kalacaksa 150 Euro, 30 gün kalacaksa da 300 Euro ücret ödemeleri icap edecektir. Bu nedenle Kamerun uçak bileti fiyatları üzerine vize masraflarını katmak da gereklidir.

Kamerun’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Kamerun son derece sıcak iklime sahip bir ülkedir ve neredeyse her mevsim bu sıcaklık devam eder. Hal böyle olunca da Kamerun en ucuz uçak bileti rezervasyon işlemleri daha ziyade kış aylarında ayarlanmalıdır. Öte yandan en ucuz Kamerun uçak bileti de kış aylarında bulunabileceğinden bu durum gezginler açısından ayrı bir avantaj teşkil eder. En ucuz gün ise hafta ortası olan salı günü mevcut olacaktır.

Kamerun Hakkında Bilgiler

Kamerun, Orta Afrika'da yer alan bir ülkedir. Bu ülkeye THY tarafından seferler düzenlenmekte ancak bu seferlerde ara durak olarak Kamerun'un iki ayrı kentine inilmektedir.

Kamerun Başkenti

Kamerun'un başkenti, Yaounda kentidir.

Kamerun Nüfusu - Resmi Dili

Kamerun'un resmi dili Fransızca ve İngilizce’dir.

Kamerun Para Birimi

Kamerun'un para birimi Orta Afrika Frangı'dır.

Kamerun'da Saat Kaç?

Kamerun Türkiye saat farkı; yaz aylarında 2, kış aylarında ise 1’dir.

Kamerun'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Kamerun'da en meşhur hediyelik eşya çeşitleri her şeyden önce ahşap oymadır. Buna ek olarak yöresel masklar da alınabilir. Ancak bunları almak için ucuz yerler aranmalı ve mümkün mertebe turistik olmayan bölgelerden yana tercih edilmelidir. Kahve çekirdekleri de bu ülkede hem ucuz hem de meşhurdur. Çok özel aroma ve kokulara sahip kahvelerin getirilmesi mümkündür.

Kamerun Nerede?

Kamerun’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Direk Uçuş İmkanı
• Uygun Fiyatlar
• Lezzetli Kahveler
• Deniz Ürünleri
• Sıcakkanlı İnsanlar
 1. Kamerun'a uçmak isteyen gezginler direkt olarak Kamerun'un iki şehrine ulaşım sağlayabilir. İşte bunlardan bir tanesi Yaounde, bir diğeri ise Douala şehirleridir. Uçuş yaklaşık 7 saat sürecektir.
 2. Kamerun'da hayat şartları da çok yüksek olmadığından dolayı pek pahalı bir yer olduğu söylenemez. Bundan dolayı alışveriş ve ulaşım oldukça ucuza mal olacaktır.
 3. Kamerun'da her biri ayrı lezzete sahip çok sayıda kahve türü yetişir. İşte bu kahveler tadına bakanları adeta kendisine hayran bırakacak kadar lezzetlidir.
 4. Kamerun'da her ne kadar çok pahalı da olsa deniz ürünlerinin tatlarına da bol bol bakılabilir. Hatta kabuklu deniz canlıları bu ülkede oldukça meşhurdur.
 5. Kamerun'da herkes yabancılara sıcakkanlı bir yaklaşım sergiler. Aynı zamanda yerel halk son derece yardımseverdir. Buna karşın dolandırıcılık ve benzeri olaylara karşı da dikkatli olunması icap eder.

Kamerun’un En Güzel Şehirleri

Kamerun'da gezilip görülecek pek çok şehir vardır ancak bu ülke cazibe merkezlerinden ziyade kültür keşfi yapmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Kamerun Türkiye uçuş süresi olan 7 saat bu şehirlerin her birini görmek için gidilmeye değerdir.

Douala

Douala, Kamerun'un turistik merkezidir demek yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda başkent olmamasına karşın ülkenin en büyük şehridir. Bu nedenle pek çok ülkeye başkent Yaounde'nin yanı sıra buradan da direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunur. Douala, deniz kıyısında bir kent olduğundan ayrı bir siması da vardır. Bu şehrin bir nehir üzerinde kurulu olması da ayrıca keyifli bir yer olmasını sağlamıştır. Nihayetinde bu şehirde çok sayıda müze ve sanat galerisi olduğunu ifade etmek gerekir.

Yaounde

Bu şehir de Kamerun'un başkentidir. Yaounde'nin denize kıyısı yoktur ve deniz seviyesinden itibaren 750 metre yukarıdadır. Douala'dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olarak bilinir. Bu şehirde görülmeye değer yeşil alanlar ve adeta birer nazar boncuğunu andıran küçük göller görmek de mümkündür.

Kribi

Kamerun'da Douala sonrasında deniz turizmi ve hoş plajlar için gidilmesi mümkün olan bir şehir de Kribi'dir. Ancak bu şehirde otel ve diğer konaklama tesislerinin sayısı çok az olduğundan dolayı bu şehirde çok erkenden yer ayırtmak yararlı olabilir.

Kamerun’da Gezilecek Yerler

Kamerun uçak bileti fiyatları muhakkak bu ülkede elde edilmiş olan deneyimlere değecektir. Ancak çok daha uygun fiyatlı biletler için Biletall.com’dan Kamerun uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılmaktadır.

Kamerun'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kamerun'da deniz turizmi için yapmaya değecek çok fazla şey yoktur. Ancak ülke deniz kıyısında olduğundan denize karşı özel bir ilgisi bulunan gezginler bu arzularını Douala şehrinde karşılayabilirler. Bu şehre Türk Hava Yolları tarafından Kamerun Türkiye uçak seferleri düzenlenmektedir.

Kamerun'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kamerun'da alışveriş yapmak için çok büyük alışveriş merkezleri bulunmaz. Bunun yerine daha ziyade yerel pazarlar ve çarşılar yer alır. Aynı zamanda gezginler bu ülkeden ahşap oymalar ve yöresel masklar satın alarak hatıra mahiyetinde ülkelerine götürebilirler. Öte yandan bölge halkı tarafından imal edilen bileklikler de son derece popülerdir. Aynı zamanda ülkede kahve yetiştiriciliği de son derece başarılıdır ve gezginler kahve çekirdeği alarak ülkelerine dönebilirler.

Kamerun'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kamerun'da gezip görülecek tarihi yerler çok da fazla değildir. Ancak ülkenin bazı yerlerinde göze hitap eden dini mabetler olabilir. Kamerun'daki tarihi yerler daha ziyade doğa tarihine dayanır. Doğa tarihi ile alakalı olan en popüler yerlerden bir tanesi ise Dja Doğa Koruma Alanı ve Lobeke Milli Parkı'dır. Buna ek olarak dini mabetler arasında da başkentte yer alan Notre Dame de Victories yer alır.

Kamerun'un Doğal Güzellikleri

Kamerun'da çok sayıda doğal güzellik bulunur. Bu doğal güzelliklerin başında ise biyolojik çeşitlilik yer alır. Bu bağlamda zebra ve zürafa gibi çok sayıda sıcak iklime özgü canlının yanı sıra son derece dikkat çekici bir bitki örtüsü de bu toprakları cazip hale getirir.

Kamerun Gezi Rehberi

Kamerun'da iki şehre uçak ile Türkiye'den direkt olarak ulaşmak mümkün iken ülkenin daha farklı yerlerine aktarmalı uçuş seçenekleri ile de ulaşmak biraz uzun da olsa keyifli olacaktır. Her türlü Kamerun Türkiye uçak biletleri için Biletall.com ziyaret edilebilir. Aynı zamanda bu biletler son derece uygun fiyatlardan satışa sunulacaktır. Kamerun Türkiye uçak bileti fiyatları arasında kıyaslama yapmak da Biletall.com sayesinde mümkün olabilir.

Kamerun'da ulaşım gelişmiş değildir. Buna ek olarak demir yolu ve benzeri ulaşım araçları bulunmaz. Ancak şehrin pek çok yerini yürüyerek de gezmek mümkün olacaktır. Buna ek olarak belirli saatler arasında faaliyet gösteren şehir içi otobüsler de halka ulaşım hizmeti sağlar ve sıkça tercih edilir. Nihayetinde bu ülkede başta başkent olmak üzere halk pek çok Afrika ülkesinde olduğu gibi paylaşımlı taksilerden istifade eder.

Kamerun’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fufu
Yahni
Brochettes
Mbanga

Kamerun mutfağının çok zengin olduğunu ifade etmek yanlıştır. Ancak buna karşın denenecek lezzetli yemekler de vardır. Balık ve benzeri et ürünleri meşhur olsa dahi fiyatları son derece yüksektir.

Vazgeçilmez Bir Hamur İşi

Mısır, yabani muz, patates ve pirinç gibi malzemelerden oluşan bu yemek, bir tür hamur işi olan Fufu'nun içerisine konularak yenir. Kamerun'da genelde tek çeşit akşam yemeği olduğundan dolayı Fufu son derece popülerdir.

Bu Kebap Bir Başka

Bu yemek, bir nevi ızgara kebap olarak nitelendirilebilir. Yapıldığı etler arasında ise keçi, tavuk ya da dana yer alır. Yerel ismi ile "soya" adı ile de bilinen bir yemek türüdür.

En Meşhurlarından

Kamerun'da en meşhur yemeklerden bir tanesi de yahnidir. Hemen hemen her akşam yemeğinde yer alır. Aynı zamanda sebzeli ve etli olmak üzere çok sayıda çeşidi vardır.

Sağlıksız mı, Değil mi?

Bu yemek de genel olarak sağlıksız olarak nitelendirilir. Ancak oldukça lezzetlidir. İçerisinde palm bitkisi, ıstakoz, ıspanak ve çeşitli baharatların yer aldığı bir tür çorbadır demek yanlış olmayacaktır.

Sangah

Bu yemek de her ne kadar çok meşhur olmasa dahi bir tür sebze yemeği olarak ifade edilebilir. Yerel halkın sofralarında pek sık yer almaz.

Kamerun'da Yenecek En Güzel Yemekler

Kamerun'da yenecek çok da zengin bir yemek çeşitliliği olmasa dahi bu ülkede Sangah, Yahni, Brochettes, Mbanga ve Fufu denemeye değerdir. Biletall.com’dan rezervasyon işlemlerini tamamlamış olan gezginler doğrudan biletlerini alma işlemlerine geçebilirler. Kamerun uçak bileti rezervasyon işlemleri çok kısa bir sürede tamamlanacaktır.

Kamerun Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Douala 2.259,70 TL 11 Saat 20 Dakika
İstanbul - Douala 2.746,03 TL 7 Saat 5 Dakika
Madrid - Douala 2.851,36 TL 31 Saat 20 Dakika
Libreville - Douala 3.510,57 TL 25 Saat 25 Dakika
İstanbul - Yaounde 3.739,17 TL 31 Saat 25 Dakika
Antalya - Douala 4.023,26 TL 34 Saat 20 Dakika
Ankara - Douala 4.111,25 TL 26 Saat 50 Dakika
İzmir - Douala 5.124,30 TL 15 Saat 35 Dakika
Şanlıurfa - Douala 5.771,87 TL 15 Saat 40 Dakika
Lefkoşa - Douala 5.989,67 TL 13 Saat 15 Dakika

Kamerun Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kamerun uçak bileti ne kadar?
  Kamerun varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Douala olup, bilet fiyatı 2.746,03 TL'dir.
 • Kamerun uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Brussels Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Onur Air, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Kamerun ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Yaounde arası 7 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Kamerun ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Kamerun başkenti neresidir?
  Başkent Yaounde şehridir.
 • Kamerun para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Orta Afrika CFA Frangı (XAF)
 • Kamerun nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 24 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kamerun ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik

Kamerun Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Ş*** P***
8 Ekim Pazartesi
Douala
Birbirinden farklı bir çok insan, kültür , yemek ve içecek güzeldi
L*** G***
24 Eylül Pazartesi
Douala
Uçakla hep üzerinden geçiyoruz, birgün gitmek kısmet olur umarım
S*** S***
14 Ekim Pazar
Douala
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
S*** Y***
6 Eylül Perşembe
Douala
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
Y*** K***
10 Ağustos Cuma
Douala
Bir dah gitmek ister miyim bilmiyorum ama güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kamerun Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.05.2020 02:27:58 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Douala, (DLA)
DLA
CM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678