1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Ouagadougou Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
26°C
24 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
31°C
25 Temmuz
Perşembe
Çoğunlukla Bulutlu
32°C
Para Birimi
Batı Afrika CFA Frangı (XOF)
Zaman Dilimi
GMT -1
Ouagadougou Şehri En İyileri
  • Müzeler
  • Monument of National Heroes
  • Benga

En Ucuz Ouagadougou Varışlı Uçak Seferleri

14 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Ouagadougou Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ouagadougou Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ouagadougou Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ouagadougou Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BF
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
250 XOF
Yemek Fiyatı
1.900 CFA
Alkolsüz İçecek Fiyatı
364 XOF

Ouagadougou’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Ouagadougou uçak bileti indirimleri ile şehre gelenlerin, buradaki iklim şartlarını mutlaka planlamalarına dahil etmeleri gerekiyor. Sıcaklıkların 44 dereceye kadar yükseldiği şehirde, yağışlar genellikle mayıs ile ekim ayları arasında görülmektedir. Şehrin en soğuk ayları ise aralık ve ocaktır ve bu aylarda sıcaklık 15 dereceye kadar düşmektedir.

Ouagadougou Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ouagadougou uçak bileti indirimleri ile hava limanına inen misafirler, toplu taşıma imkanı olmadığı için sadece taksiler ve araç kiralama şirketlerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 XOF

Şehir merkezine ulaşım için popüler olarak taksiler kullanılıyor ve yolculuk süresi 5 dakika sürmektedir.
Araç Kiralama
Hava limanında ofisleri bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralama yöntemi ile de şehir merkezine gidilebilir.

Ouagadougou Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Ouagadougou uçak bileti fırsatlarından faydalanarak hava limanına gelen yolcular, burada sadece para birimlerini değiştirebilir ve acil sağlık yardımı alabilmektedir.

Ouagadougou’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Ouagadougou uçak bileti şehre gelenler çok ucuza Afrika tatili yapabilirler.
  2. Müzik şehrin bir yaşam biçimi olduğundan her mekanda bu zevk yaşanabilmektedir.
  3. Özellikle mask ve eski kabilelere ait malzemeler alışveriş meraklılarını şehre çekiyor.
  4. Müzikle anılan şehrin, eğlence hayatı da çok beğenilmektedir.
  5. Şehrin müzeleri ülkenin tarihini eksiksiz olarak anlatmakta ve yaşatmaktadır

Ouagadougou Hakkında

Batı Afrika’da bulunan Burkina Faso’nun en büyük şehri olan Ouagadougou, aynı zamanda başkentidir. Nüfusu 2,5 milyona yakın olan şehir, geleneksel konut mahallelerine bitişik büyük ağaçlar ve modern kamu binaları şehridir.

Bir pazar, el sanatları merkezi, ulusal müze ve Üniversitesi vardır. Demiryolu ile Abidjan, Fildişi Sahili'nin Atlantik Okyanusu limanına bağlanır ve uluslararası bir havalimanına sahiptir. Başlıca ürünleri tekstil, gazlı içecekler, kibrit ve ayakkabıdır.

Şehir, sevgiyle anıldığı gibi, dans ve konser mekanları, canlı müzik grupları, tiyatro, yoğun bir festival programı ve güzel el sanatları ile gelişen, eklektik bir sanat merkezidir. Sokaklarında kırmızı yollar, binlerce moped ve sokak seyyar satıcıları bulunmaktadır. Şehirde yaygın olarak sömürge döneminden kalan Fransızca konuşulmaktadır.

Ouagadougou Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
350 XOF
Taksi
300 XOF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Mesafelerin yakın ve fiyatlarının uygun olması sebebi ile taksiler, şehir içi ulaşımda öncelikli olarak kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir merkezi dışında bulunan çevre deki bölgelere ulaşım için ise halk, yaygın olarak otobüsleri kullanıyor.

Ouagadougou Vize Şartları

Burkina Faso Vize İstiyor mu?
Evet
Burkina Faso Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahibi kişiler 90 güne kadar vizeye tabi değilerdir. Diğer tüm pasaport sahibi kişilerin vize almaları gerekmektedir.

Ouagadougou’da Gezilecek Yerler

Monument of National Heroes
Parc Bangr Weogo
Ouagadougou Cathedral
National Museum of Music
Moro Naba Palace
İlginç Bir Özgürlük Anıtı, Monument of National Heroes

Şehirde bulunan des Martyrs anıtı, Ulusal Kahramanlar anıtı olarak da bilinir. Anıtın şeklindeki tuhaf mimariye rağmen ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Bazı insanlar bunun Eyfel kulesinden yapılmış bir cam olduğunu söylese de, sadece şekil olarak andırmaktadır. Anıt, Burkina Faso Başkanı'nın (Thomas Sankara) büyük bir projesiydi ve amacı sadece “kardeşlerinin” öldürüldüğü devrimi yüceltmek değil, aynı zamanda onu iktidara getiren devrimi yüceltmekti. Bu aynı zamanda, hükümet ve temsili binaların çoğunun inşa edildiği Ouaga 2000 adlı yeni projenin bir merkezidir ve Ouagadougou şehrinin modern bir uzantısını temsil eder. Kimilerinin başka bir dünyadan gelen uzay gemisine de benzettiği anıt, özellikle yabancı misafirler için görülmeğe değerdir.

Çevre Eğitim Merkezi Ve Doğal Yaşam, Parc Bangr Weogo

240 hektarlık bir alana sahip olan park, şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Burada aynı zamanda çocuklara ve yetişkinlere çevre koruma eğitimi de verilmektedir. Dinlenme amaçlı olarak da kullanılan parkta, kuşların, memelilerin ve suda yaşayan hayvanların yaşam şekilleri de incelenebilir. Parkın içindeki kütüphane ve müzede görsel ve işitsel inceleme imkanı da bulunuyor. Tavus kuşları ve tavşanlar arasında bulunan çocuk parkı ise çocukların bu hayvanlar arasında eğlenmesini ve yakınlaşmasını da sağlıyor. Parktaki vahşi yaşamın içinde bulunan 150’nin üzerindeki kuş türünün yanında 8 hektarlık nadir ağaçların da bulunduğu botanik bahçesi de mevcuttur. Parka bir çok yabancı ülke finans sağladığı için, park çok temiz ve iyi durumdadır.

Avrupa Ezgileri Taşıyan Bir Eser, Ouagadougou Cathedral

Ouagadougou'nun Immaculate Conception Katedrali olarak da bilinen Ouagadougou Katedrali, şehrin merkezinde bulunan büyük bir Roma Katolik katedralidir. Bölgenin Fransız Kuzey Afrikası olarak bilinen Beyaz Babalar'dan apostolik bir vaftiz Joanny Thévenoud tarafından 1930'un başında inşa edilen bu dini yapının inşa edilmesi yaklaşık 2 yıl sürdü. Batı Afrika'nın en büyük katedralleri arasında yer aldığı düşünüldüğünde, kesinlikle Burkina Faso'nun en büyüğüdür, ancak tüm yapı kerpiç tuğla ile inşa edildiği için dış tasarım oldukça ilgi çekicidir. Tasarım, özellikle ön girişte, Notre-Dame de Paris'i biraz daha fazla hatırlatıyor olsa da, Avrupa çevresinde bulunabilen bir tür Romanesk Bazilikası mimarisini izlemektedir. Kemerli girişin her iki tarafında iki kuleye sahip olan mimari tarzın, Avrupalı olduğunu herkese hatırlatan, tüm yapının bir Afrika havası hissi veren kırmızı çamur tuğlalarıdır.

Müziğin De Müzesi Var, National Museum of Music

İki katlı binada ve şehir merkezinde bulunan müzik müzesi, özellikle batı Afrika kültüründe eşsiz bir yer tutmaktadır. 1999 yılında açılan müzede; aerofon, membranofon, idiofon ve kordofon gibi adı çok duyulmamış müzik aletlerinin yanı sıra bu aletlerin toplandığı tarihi resimler de bulunuyor. müze aynı zamanda bir çok grubun konserlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Saray ve Seremoni, Moro Naba Palace

Cuma günleri saat 07.00 'da, Ouagadougou'nun Moro-Naba'sı - Mossi imparatoru ve Burkina Faso'nun en güçlü geleneksel şefi - saraydaki Moro-Naba Törenine başkanlık ediyor. Sadece 15 dakika süren resmi bir ritüel. Gezginler katılmaktan memnuniyet duyar, ancak fotoğraflara izin verilmez. Tören sırasında, Mossi şefleri sıralarına göre pozisyonlarını alırlar ve Moro Naba savaşta savaşçı kırmızılar giymiş bir at üzerinde görünür. Üst düzey şefler sadakatlerini taahhüt ettikten sonra, kral ayrılır ve sonra beyaza, barışa dönerek geri döner. Gösteri, kralın rakip bir krala karşı bir savaş yapmak üzereyken, şefleri tarafından barışı sağlamak için ikna edildiği tarihi bir olayı betimliyor.

Ouagadougou’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Benga
Riz Sauce
Poulet Telévise
Bisap
Kuru Fasulye Pilav Gibi, Benga

Ouagadougou uçak bileti indirimlerini kullanarak şehre gelenler, benga adı verilen pirinç ve fasulyeden yapılan yemek bizdeki kuru fasulye pilavı andırıyor.

Değişik Bir Pilav, Riz Sauce

Fıstık sosu ile hazırlanan değişik bir pilav çeşidi.

Tavuk Yahni, Poulet Telévise

Bol baharat ve domates sosu ile yapılan fırında tavuk yemeği, bizdeki tavuk yahniye benziyor.

Sakinleştiren Çay, Bisap

Amber çiçeğinden yapılan ve soğuk içilen çayın sakinleştirici özelliği de bulunuyor.

Yağsız Pişirilen Lezzet, Balık

Şehirdeki tatlı su kaynaklarından yakalanan balıklar, sos ve baharatlar ile yağsız olarak pişiriliyor.

Konaklama İçin Ouagadougou Otel Seçenekleri

Ucuz Ouagadougou uçak bileti ile şehre gelenler için ucuz konaklama imkanları mevcuttur

Hotel Bravia

Ouagadougou uçak bileti ile yolculuk yaparak şehirde konaklayacak olanların gözdesi olan otel, başkentin konaklama kapasitesini rahat bir şekilde güçlendiren yeni 4 yıldızlı bir oteldir. Otel, iş seyahatinde olanlara ve tatilcilere uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır. Şehir merkezinde, uluslararası havaalanından iki dakika ve Burkina Faso'da bulunan başlıca idari ve özel kurumların yakınında yer almaktadır. Modern tasarıma sahip sekiz katlı binası, şehrin kalbinde yer alan yeni iş alanında bulunuyor. Otelde her amaç için kullanılabilen 5 adet toplantı salonu, yüzme havuzu, fitness center ve bar bulunmaktadır.

Sector 4, District ZACA
Laico Ouaga 2000

Otel, şehrin yeni idari merkezinin kalbinde yer alan 5 yıldızlı bir oteldir. Seminerler ve kongreler için ideal bir mekan olan otel, 600 m²'lik modüler bir alan sunmaktadır. Sauna, hamam ve jakuzili bir fitness merkezine ek olarak, iş seyahatinde olan konuklar tüm odalarda ücretsiz ADSL erişiminden yararlanabilirler. TENAKOUROU restoran modern gastronomi mutfağı sunar; Coffee Shop ve Bar Wamde ise otelin mükemmel buluşma yerleridir. Hem başkanlık sarayı hem de uluslararası kongre merkezine yakın olan otel, bünyesinde 800 kişi kapasiteli 4 adet tam uyumlu toplantı salonu sunmaktadır.

01 bp 1603 01 (formerly Sofitel)
Splendid Hotel

Otel, merkezi bir pazar olan Rood Woko'ya ve Ouagadougou Katedrali'ne 2 km, çok amaçlı bir stadyum olan Stade du 4 Aout'a 7 km uzaklıktadır. Otelde, Resepsiyon, restoran, bar, dükkanlar, havuz, iş merkezi ve Wi Fi internet erişimi ile özel park yeri mevcuttur. Odalarda TV, telefon, Wi Fi internet bağlantısı, mini bar, kasa ve balkon veya teras bulunmaktadır.

Avenue Kwame Nkrumah

Ouagadougou Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Ouagadougou 2.594,02 TL 10 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ouagadougou ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
01 Şubat 2019
Tatil fırsatı elimize kolay kolay geçmiyor, bu sepele hazır çocukların da okulu tatil olmuşken nerelere gidilebilir biraz düşündük. Türkiye’nin dört bir tarafı ayrı güzel derler, ne kadar doğru. Biz d
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım 2018
10 Kasım; Dünya tarihinin onun gibi birini sadece bir kez tanıklık etme fırsatı bulduğu, ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya’ya gözlerini kapadığı gün. Kalplerimiz

Ouagadougou Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Sevgilim ile bu haftasonu kampa gidiyoruz, inşallah memnun kalırız.
Heryeri , herşeyi çok farklı kesin gidin
Sevgilim bana sürpriz yapmak için gelmişti gerçekten güzeldi, keyifli zaman geçirdik
Benim gibi tarihe meraklıysanız kesinlikle gidip görmeniz gereken biryer
Gerçekten güzel bir şehir ve tatil oldu bizim için
Biz tereddütle gittik ama iyi ki gitmişiz diyoruz, gerçekten çok güzel biryer gerçekten çok keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ouagadougou Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:56:03
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ouagadougou, (OUA)
OUA
BF

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948