1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Palermo Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
30°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
30°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
30°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Palermo Şehri En İyileri
  • Alışveriş
  • Teatro Massimo Vittorio Emanuele
  • Pizza
Palermo

En Ucuz Palermo Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Palermo
Aegean Airlines
27 Tem 2019
İzmir - Palermo
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2019
Antalya - Palermo
Eurowings
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Palermo Kalkışlı Uçak Seferleri

Palermo - İstanbul
Aegean Airlines
30 Tem 2019
Palermo - İzmir
Eurowings
15 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Palermo Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Palermo Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Palermo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Palermo Havaalanları
Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,30 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 EUR

Palermo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Palermo uçak bileti kullanarak Palermo'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Akdeniz iklimin hakim olduğu şehirde çok fazla soğuk yaşanmıyor. Kar yağışının nadir görüldüğü şehirde kışın en düşük sıcaklık 14 derece civarında olmaktadır. Yazın ise bu oran daha fazla oluyor.

Şehre gitmek için en uygun zaman temmuz ayı olacaktır. Bu ayda şehirde birçok farklı festival düzenleniyor. Hem gezebilir hem de festivallere katılabilirsiniz.

Palermo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Palermo uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,30 EUR

Toplu taşıma ile havalimanından şehir merkezine ulaşmak mümkün olmaktadır. Palermo havaalanında her yarım saatte bir otobüs seferleri düzenleniyor. Sabah 00.06’dan akşam 22.30 saatleri arasında havaalanından otobüs ile şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçları dışında taksi hizmetlerinden yararlanarak şehir merkezine ulaşmak mümkün olmaktadır. Havaalanından her saat taksi hizmeti alabilmeniz mümkün. Konforlu ve rahat bir ulaşım için taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek araç kiralama olmaktadır. Rahat bir yolculuk için havaalanında bulunan araç kiralama ofislerinden rahatlıkla araç kiralayarak yolculuk yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Palermo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Palermo'da hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Falcone Borsellino Havalimanı'dır. Palermo uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Palermo Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 35 km olup, havalimanından kent merkezine 50 dakika gibi bir mesafede ulaşılmaktadır.

Havaalanında bekleyen yolcular için tüm olanaklar sağlanmaktadır. Sağlık üniteleri, yemek yeme alanları, alışveriş alanları, çocuklar için oyun alanı bulunmaktadır.

Havaalanında araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi, postane gibi servislerden de yararlanabilirsiniz.

Palermo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Palermo uçak bileti avantajlarından yararlanarak Palermo'ya gitme nedenleri arasında uygun alışveriş imkanlarının olmasıdır. Son moda ürünleri Palermo'da bulmak mümkün oluyor. Aradığını her şeyi burada bulabilmeniz mümkün olmaktadır.
  2. Yeni ve eğlenceli festivallere katılmak istiyorsanız Palermo'ya gitmek için bir sebebiniz olacak. Palermo düzenlediği kültür festivali, tango festivali, spor filmleri festivali ve daha birçok festival ile renkli ir şehir.
  3. Palermo'nun oldukça renkli bir gece hayatı bulunuyor. Hareketli bir gece hayatını seviyorsanız Palermo tam size göre. Garibaldi meydanı gece hayatını yaşabileceğiniz en güzel meydanlardan biri.
  4. Tarihi yapıları seviyorsanız eski Palermo'da bulunan yapıları görmeniz gerekiyor. Şehir tarihi bakımdan oldukça önemli yerlere sahip.
  5. Palermo tatilinizi geçirmek isteyebileceğiniz harika bir şehir. Hareketli yaşamı, iklimi ve sunduğun imkanlar ile güzel bir tatil şehri olacaktır.

Palermo Hakkında

İtalya'nın en güneyinde bulunan Palermo Sicilya bölgesinin de başkentidir. Palermo hem tarihi yerleri hem de güzellikleri ile görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. M.Ö 734 yılında Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Bölgenin en kalabalık Şehri olan Palermo, Sicilya'nın kültürel, turistik ve ekonomik başkentidir.

Akdeniz iklimine sahip olması şehri daha cazip kılıyor. Şehirde yazlar sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. Bu da şehri daha cazip kılmaktadır.

Eski şehir bölümünde oldukça eski ve önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar şehrin turizm açısından daha cazip hale getirmektedir. Temmuz ayında gerçekleşen, Santa Rosalia Festivali oldukça renkli geçmekte ve şehir bu dönemde oldukça kalabalık olmaktadır.

İtalya sınırları içinde yer alan Palermo'da resmi dil İtalyancadır. Bölgede yaşayan nüfus içinde Arapça, Ermenice ve İspanyolcada konuşan kişiler mevcuttur.

Palermo Nerede?

Palermo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,40 EUR
Taksi
0,80 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Palermo'da yaşayan kişiler ulaşım için toplu taşıma araçlarından faydalanıyor. Otobüs ve taksi hizmetleri bu ulaşım araçlarında yer alıyor. Otobüsler birçok yere sefer düzenliyor ve konforlu ulaşım imkanı sunuyor. Havaalanına inen yolcular diledikleri taktirde havaalanından şehir merkezine treni kullanarak yolculuk yapmaları mümkün oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin tüm noktalarına ulaşım araçları ile ulaşım sağlamaları mümkün oluyor. Diğer bir ulaşım aracı bisiklet olmaktadır. Şehirde çoğu kişi bisiklet kiralamaktadır. Özellikle turistler gezi amaçlı rahat ve ucuz olduğu için bisiklet kiralıyor.

Palermo Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
60 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Palermo’da Gezilecek Yerler

Montreal Katedrali
İskelet Müzesi
Teatro Massimo Vittorio Emanuele
Norman Sarayı
Cefalu
Norman Mimarisi: Monteral Katedrali

Palermo'da görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada Montreal katedrali yer alıyor. 1182 yılında açılmış olan yapının yüksekliği 102 metre, genişliği ise 40 metredir. Katedralde yer alan mozaiklerde Ademi Havva ve Nuh ile ilgili bilgilerin görülmektedir. Ayrıca Katedralin sol tarafında bulunan mozaiklerde İncil anlatılmaktadır. Dışarıdan sade görülen ve içerisi oldukça ihtişamlı olan Katedrale giriş ücretlidir.

Ölüler Evi: İskelet Müzesi

Sicilya'da bulunan iskelet müzesi dünyanın en korkunç yedinci müzesi olarak bilinmektedir. Müzenin korkunç olmasının sebebi ise rahiplerin 1599 yılında 8000'e yakın insanı mumyalamış olması ve müzede 2000 adet mumyalanmış ceset bulunmasıdır. Mumyalama işi Sicilya'ya özgü bir işlemdir. Son mumyalanan kişi ise 2 yaşında bir kız çocuğu olmuştur.

Opera Binası: Tatro Massimo Vittorio Emanuele

İtalya'nın en büyük opera binası, sahip olduğu akustik özellikleri ile ün kazanmıştır. İtalyan mimar Battista ve oğlu tarafından tamamlanan yapının tam bitiş tarihi 1897 yılıdır. Ünlü baba filminin bazı sahneleri burada çekilmiştir.

Sicilya Kralının İkamet Ettiği: Norman Sarayı

Günümüzde Sicilya yönetim parlamentosu tarafından şehir yönetim merkezi olarak kullanılıyor. 1132 yılında yapımı başlanan saray 1143 yılında bitirildi. Sarayda gösterişli toplantı salonları, odaları, portre ve resimler bulunuyor.

Sakin Kasaba: Cefalu

Sakin ve dinlendirici bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği ideal bir yer Cefau. Orta çağ kasabasını andıran yerde, harika bir doğa manzarası, evler, sokaklar, caddeler ile insanı adeta büyülüyor. Pizza kokuları arasında dinlendirici bir zaman geçirmek için, pek çok mekan mevcut. Çok sayıda tarihi yapı ve dükkan için buraya mutlaka gelmeniz gerekiyor.

Palermo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
Arancini
Capotana
Pasta Alla Norma
İtalya Denilince Akla Gelen Tek Lezzet: Pizza

İtalya Palermo açısından pizza'nın önemi oldukça büyük. Şehre sırf pizza yemek için gelenler bulunuyor. Aradığınız tüm çeşit pizzaların en lezzetlisini Palermo'da yemeniz mümkün oluyor. Ucuz Palermo uçak bileti ile şehre pizza yemek için gelen çok kişi bulunuyor.

İçli Köfte Lezzetinde: Arancini

Deniz ürünleri ile yapılmış olan Risotttonun top şeklinde kızartılmış haline Arancini deniyor. Bizdeki içli köfteye benzeyen lezzet mutlaka tadına bakmanız gereken bir yemek çeşidi.

Sebzeli: Capotana

Görüntü olarak salataya benzese de sebzelerden oluşan harika bir yemek çeşididir, capotana. Kıyılmış bolca patlıcan, kapari, soğan, ve kereviz gibi çeşitli sebzelerden hazırlanarak yapılmaktadır ve çok fazla sevilmektedir.

En Ünlü Makarna: Pasta Alla Norma

İtalya'da pizzadan sonra en sevilen lezzet makarna oluyor. Patlıcan ağırlıklı sebzelerden yapılan bu lezzete Pasta Alla Norma adı verilmiş. Parmesan peyniri ile tüketilen bu makarnaya tüm bölgelerde ulaşabilirsiniz.

Konaklama İçin Palermo Otel Seçenekleri

Ucuz Palermo uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Palermo'ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Grand Hotel Et Des Palmes

Lüks bir salonda kahvaltı ve eşsiz yemekleri ile oldukça konforlu bir konaklama merkezi. Şık bir binada yer alan otelde aradığınız tüm rahatlığı ve imkanı bulabiliyorsunuz.

Via Roam, 398 90139 Palermo/ İtalya
Grand Hotel Wagner

20.yüzyılın başlarından kalma bina, yakın zamanda restore edilerek konuklarına harika bir konaklama sağlıyor. Otel bünyesinde sauna, fitness salonları ve konferans salonu bulunuyor. Zarif şekilde dekore edilen otel odalarında rahat bir konaklama geçirebilir, barında ise canlı müzik eşliğinde yemek yiyebilirsiniz.

Via Riccardo Wagner, 2 90139 Palermo/ İtalya
Quintocanto Hotel & Spa

4 yıldızla hizmet veren otelin tüm odaları ferah ve şık. Lüks odaları, en kaliteli mobilyaları ve terası ile müşterilerine hizmet vermektedir. Harika birde restoranı bulunan otelde yemekler günlük taze malzemelerden yapılıyor ve oldukça lezzetli.

Via Vittorio Emanuele 310, 90100 Palermo/ İtalya

Palermo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Palermo 733,23 TL 12 Saat 20 Dakika
İzmir - Palermo 2.101,47 TL 9 Saat 35 Dakika
Antalya - Palermo 2.901,13 TL 16 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Palermo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
23 Ekim 2018
İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve k
Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerler
Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerler
08 Eylül 2018
Bildiğimiz gibi yaz mevsimi aynı zamanda düğün sezonu olarak anılıyor. Bunun yanı sıra Eylül ayı da hem yaz mevsimini aratmayan havası hem de farklı tatil olanaklarıyla balayı için ideal zamanlardan b
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi
En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler
En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler
06 Temmuz 2017
Sokak sanatı modern zamanın sanatlarından biridir ve her yerde bulunabilir. Başlangıçta toplumsal ya da siyasi protesto ifade etme şekli olan sokak sanatı dünyası Banksy ve Shepard Fairey gibi ünlü sa

Palermo Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
Birbirinden farklı insanlar tanıdık, kesin gidin
Kurban bayramında oradayım kısmetse.
Tur ile gitmiştik, birbirinden farklı yer gördk gezdik dolaştık.
Herşey o kadar güzel ve sade ki geri dönmek istemeyeceksiniz gerçekten
Kamp için gittik güzeldi, keyif aldık biraz ıslandık ama olsun
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Palermo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:58:22
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Palermo, (PMO)
PMO
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948