1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Salalah Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
27°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
27°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
27°C
Para Birimi
Umman Riyali (OMR)
Zaman Dilimi
GMT +4
Salalah Şehri En İyileri
  • Doğal Fıskıyeler
  • Al Mughsayl
  • Şavarma

En Ucuz Salalah Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Salalah
Air Arabia
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Salalah Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Salalah Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Salalah Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
OM
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
24 OMR
Yemek Fiyatı
2,50 OMR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
30 OMR

Salalah’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Salalah uçak bileti ile Salalah'ı ziyaret etmek isterseniz öncelikle hangi aylarda bu ziyareti gerçekleştireceğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Salalah'ın dikkat çekici özelliklerinden biri de Muson Mevsimi olma özelliğini taşımasıdır. Bu mevsimde çeşitli festivaller yapılıyor. Bu festivallere katılmak için ise en uygun ay Temmuz'dur. Turizm festivali Temmuz ayının sonlarına doğru başlayıp Ağustos ayı içerisinde de devam etmektedir.

Salalah Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Salalah uçak bileti ile havalimanına gelenler için şehir merkezine ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Salalah havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için araç kiralama şirketlerini tercih edebilirsiniz. Pek çok araç kiralama şirketinden önceden rezervasyon yaptırarak da kolay ulaşım sağlamanız mümkün. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Arapça bilen bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede araç kiralama tabelalarına kolayca ulaşabilir ve ücretler hakkında da panolardan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Umman Riyal'i dolardan fazla değer gördüğünden dolayı Türk Lirası karşısında oldukça değerlidir. Bu nedenle Salalah'ta araç kiralamak için sağlam bir bütçe hazırlamanız faydalı olacaktır.

Taksi
Havalimanının yolcu çıkış kapısından çıkarak birçok taksinin çıkış kapısında beklediğini görebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım daha rahat ve konforludur.
Araç Kiralama
Havalimanında yer alan araç kiralama bürolarından yararlanmak suretiyle gezginler şehir merkezine hem rahat hem de kolay ulaşım sağlayabilirler. Buna ek olarak şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamak isteyen gezginler bazı hava yolu firmalarının özel kampanyalarından da araç kiralarken istifade edebilirler.

Salalah Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Salalah’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Salalah uçak bileti alarak eşsiz bir turizm gezisi yaşayabilirsiniz. Salalah şehrinde doğal fıskiye olarak da adlandırılabilecek serin sulan bölgenin en ünlü özelliklerinden birini oluşturmaktadır. Özellikle Arap Yarımadası denilince akıllara daha çok kavrulmuş çöller ve yüksek sıcaklıklar gelmektedir. Oysa tüm bu özellikler dışında kalan Salalah serin suların yer aldığı Al Mughsayl bölgesi ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle yaz aylarında Salalah bölgesinin turist akınına uğradığı bilinmektedir. Özellikle yerli turistlerin sıcaktan kaçmak ve serin suların gölgesine kendini bırakmak için yaz aylarında Salalah'ı tercih ettiği biliniyor.
  2. Sabrın peygamberi olarak bilinen Hz. Eyüp türbesinin Salalah'ta olduğu biliniyor. Bölgeye gelen turistlerin türbeye uğramadan geri dönmediği bilinen bu türbe de aynı zaman da Hz. Eyüp'e ait olduğu iddia edilen bir de ayak izi bulunuyor. Türbe içerisinde bulunan ayak izi bir metrelik bir kuyu içerisinde saklanıyor. Hz. Eyüp'ün mezarının bulunduğu iddia edilen türbe içerisinde bir de Müslüman turistler için mescid bulunuyor.
  3. Umman daha çok atları ile meşhur bir ülkedir. Fakat Salalah bölgesinde bu durum değişiklik gösterebiliyor. Yolların sakin olmasına karşın her an bir deve ile karşı karşıya gelmeniz mümkün olabiliyor. Şehir merkezinde yol üzerinde deve tabelaları bulunuyor. Bölge halkı bu develeri daha çok yarışlar için kullanıyor. Kendinizi doğal yaşamın içinde bulacağınız Salalah'ta adım başı bir deve ile karşılaşmak size heyecan verecektir.
  4. Bölgenin en serin yerlerinden biri de Al Marneef Cave ismi ile bilinen kayalıklarıdır. Bölgeye ismini veren bu kayaların olduğu bölümden serin sular akıyor. Salalah şehrine 30-35 km uzaklıkta bulunan bu kayalar arasından fışkıran suları görmek mümkün.
  5. Bir bölgeyi ziyaret ederken şüphesiz o bölgenin halkı ile sürekli iç içe olacaksınızdır. Salalah halkı kendine özgü yöresel kıyafetleri tercih ediyor. Fotoğraf çekimlerinden çok hoşlanmayan bu halk kendi halinde sakinliğini korumaya devam ediyor. Yardımseverliğin dikkat çektiği bölgede halk temizliği ile de dikkat çekiyor.

Salalah Hakkında

Arap Yarımadası'nın güneyinde yer alan birbirinden farklı coğrafi ve kültürel güzellikleri içerisinde bulunduran Umman'a yolculuk yaparak farklı bir keşfin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 250.000 nüfusa sahip olan Salalah Dhafor'un başkentidir. Umman ile Yemen'in birleştiği yerde bulunan Salalah deniz kıyısı olması ile pek çok kişinin de dikkatini çeken bir bölge olma özelliği taşımaktadır. Serin bir şehir olma özelliği ile özellikle yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan Salalah'a gitmek için yaz aylarını beklemeniz avantajlı olacaktır.

Salalah bölgesinde ağırlıklı olarak Arapça konuşulmaktadır. Özellikle Umman'a gelen pek çok yolcu Dubai bölgesinden aktarmalı olarak uçuş yapmaktadır. Arap Yarımadasının bunaltan sıcaklarından kaçmak isteyen kişiler için Salalah şehri oldukça elverişlidir. Deniz kıyısı olması da bölgenin özellikle yaz aylarında pek çok turiste ev sahipliği yapmasını sağlıyor.

Salalah Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 OMR
Taksi
0,50 OMR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Salalah şehrine ulaşmak ve şehir içerisinde turlamak için şehir içi taksileri tercih etmeniz gerekmektedir. Umman'a ulaştıktan sonra başkente ulaşmanız ve buradan Salalah'a giden taksiler ile yolculuğa devam etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye'den Salalah'a aktarmalı ile uçuş söz konusudur. Salalah'a Dubai hattı üzerinden ulaşmanız mümkün. Şehre ulaştıktan sonra sizi şehir merkezine getirecek olan taksiler ile ulaşım sağlamanız gerekiyor. Şehir trafiği oldukça sakin olduğundan dolayı taksiler ile yolculuk yapmak da oldukça keyifli bir hal alıyor

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Salalah şehrinde en çok tercih edilen ulaşım araçları arasında taksiler yer alıyor. Bunun yanı sıra isterse kişiler kalacakları süre boyunca da kendileri için özel araç kiralayabiliyor. Şehrin daha turistik yerlerini görmek ve farklı bir turizm tecrübesi yaşamak için ise zaman zaman develer ulaşım aracı olarak kullanılabiliyor. Özellikle her sokakta karşılaşabileceğiniz develere karşı şehirde büyük bir önlem de alınmış durumdadır. Develerin insanların ulaşımını ciddi oranda etkilediği düşünüldüğünden dolayı şehirde bu gibi önemlere karşı deve tabelaları da asılmış durumdadır. Özellikle Salalah'a ilk defa gelen kişilerin yolculuk sırasında araç camlarını açık bırakmamaları da önemle üzerinde durulan konular arasında yer alıyor.

Salalah Vize Şartları

Umman Vize İstiyor mu?
Evet
Umman Vize Süresi
30 Gün
Umman Vize Ücreti
20.000 OMR
Umman Vize Detayları
Tc vatandaşlarına 30 günlük kapı vizesi verilmektedir. Umman E-vize sitesinden vize başvurusu yaparak 30 günlük vizenizi alabilirsiniz.

Salalah’da Gezilecek Yerler

Al Mughsayl
Hz. Eyüp'ün Türbesi
Korniş
Mirbat
Doğal Fıskiyelerin Yeri: Al Mughsayl

Muson mevsiminde kabaran dalgaları görmek için Salalah'ta bulunan Al Mughsayl bölgesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İnsan boyunu aşan dalgaların şölenini izlemek için Haziran ve Temmuz aylarında Sallaah'a turist akını olmaktadır. Özellikle Arap Yarımadasında sıcaklığın 45 dereceyi geçtiği düşünüldüğünde Salalah bölgesi serinlemek isteyenlerin uğrak bölgesi konumundadır. 30 dereceyi geçmeyen sıcaklığı ile bu dalgaları izleyerek serinliğin keyfini çıkarmanız mümkün.

Sabrın Peygamberi: Hz. Eyüp'ün Türbesi

Salalah bölgesinde görülmesi gereken yerlerden biri de Hz. Eyip'ün mezarının olduğuna inanılan türbedir. Türbe içerisinde bir adet mescid bulunuyor. 1 metre derinlikte saklanan kuyuda Hz. Eyip'ün ayak izi olduğuna da inanılıyor. Bölge halkının en çok şikayet ettiği konulardan biri de türbeye yeteri kadar önemin verilmediği ve gerekli düzenlemelerin yapılmadığı ile ilgilidir.

Deniz Kıyısı: Korniş

Salalah'ın gezilecek yerleri arasında denizi ile meşhur alanlardan birini oluşturmaktadır. Fakat bölge geceleri serin olduğundan dolayı denize girmek için gündüz saatlerini tercih etmek gerekiyor.

Eski Bir Yerleşim: Mirbat

Salalah'a 66 km uzaklığında bulunan Mirbat şirin ve küçük bir kasaba özelliği taşıyor. Tarihi kalelerin bulunduğu bu yerde aynı zamanda eski bir liman da bulunmaktadır.

Salalah’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şavarma Helva Baharatlı Pilav
Şavarma
Helva
Elle Yenilen Pilavlar
Şavarma Helva Baharatlı Pilav

Salalah'ta çok fazla yemek kültürü olmadığından dolayı daha çok fastfood türü yiyecekler tercih ediliyor. Özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği şehirlerden biri olan Salalah'ta yemek kültüründen çok o yemeğin nasıl yendiği dikkatleri çekiyor. Her Arap kültüründe olduğu gibi Salalah'ta da elle yenen yemekler oldukça meşhur. Bunlar arasında en çok dikkati ise çeşitli baharatlar ile hazırlanan pilavlar çekiyor. Tatlı olarak en çok tercih edilen tür ise helvadır. Bunun yanı sıra diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi hurma da Salalah'ın vazgeçilmez yiyecekleri arasında yerini alıyor. Salalah'ta en çok tercih edilen içecekler arasında çay ve kahve geliyor. Acımsı bir tada sahip olan bu kahve büyük kaplarda su ile servis ediliyor. Bu kaplar daha çok kişinin elini yıkaması için tepsi içerisinde sunuluyor.

Salaha'nın Döneri: Şavarma

Yemek kültürleri pek ünlü olmayan bu şehirde döner ile benzerlik gösteren ismi Şavarma olan yiyecek oldukça beğeniliyor. Özellikle turistlerin yemekten hoşlandığı Şavarma Türk kültüründe dönere çok benziyor. Yanında patates kızartması ve gazlı içecekler ile uygun fiyata servis ediliyor.

Değişik Bir Tat: Helva

Türk kültüründe de önemli bir yeri olan helva Salalah şehrinde de bulunuyor. Fakat gül suyu ile yapılan bu tatlı Türk mutfağındaki helvadan oldukça farklı.

Elle Yenilen Pilavlar

Salalah bölgesinde Hintlilere sık rastlanmaktadır. Hindistan'dan getirilen baharatlar ve pirinç ile yapılan baharatlı pilav Salalah şehrinde sağ el ile sıkılarak yeniliyor.

Konaklama İçin Salalah Otel Seçenekleri

Ucuz Salahah uçak bileti ile şehre gelenler için birçok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır. 

Hilton Salalah Resort

Plaja yalnızca bir dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Beş yıldızlı otel olma özelliği taşımaktadır. Hint Okyanusu'na bakan özelliği ile müşterilerine eşsiz bir manzara keyfi de sunan otelde yemekler beyaz kum plajında servis edilmektedir. Otel Salalah kültürüne ait özelliklerde dizayn edilmiştir. Otelin her odasında bir adet salonun bulunması da müşterilere konforu yaşatıyor. Otelde aynı zamanda beş farklı dil de konuşulduğundan dolayı turistler için oldukça iyi bir rehberlik hizmeti de sunmaktadır.

Sultan Qaboos Street, Salalah,211
Salalah Gardens Hotel

Salalah şehrinin merkezinde yer alan bu otel dört yıldızlı otel olma özelliği taşımaktadır. Bulunan özellikleri göz önüne alındığında maliyeti oldukça uygun olan otel Salalah şehrinin en temiz caddeleri arasında yer alıyor. Havaalanına yalnızca 7 dakikalık uzaklıkta bulunan otel içerisinde özel aile odaları, ücretsiz wi fi seçeneği, sigara içilmeyen odalar gibi pek çok seçenek de mevcuttur. Otelde aynı zamanda dört dil konuşulmaktadır. Otelde fitness ve buhar odaları da bulunuyor.

Po Box 2312, Salalah, 211
Mirbat Marriott Resort

Plaja bir dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otel içerisinde beyaz kum plaja doğru uzanan bir yol da bulunmaktadır. Beş yıldızlı otel olma özelliği taşımasının yanı sıra otelde dokuz farklı dil de konuşulmaktadır. Otel içerisinde Arap yemeklerinde uzman olan restoranlar da bulunuyor. Otelin en önemli özelliklerinden biri de Unesco listesinde de bulunan Darbat kalıntılara da oldukça yakın olmasıdır.

Al Fatah, Salalah,21

Salalah Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Salalah 1.919,19 TL 8 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Salalah ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
13 Ağustos 2018
Sizleri binlerce yıllık geçmişe sahip Japon kültürünü, en doğal haliyle görebileceğiniz bir mekana davet ediyoruz… Doğal güzellikler ve şifalı sularla çevrili bir köyde, teknolojiden ve gürültüden uza

Salalah Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
Değişik ağaç yapıları var. Ben ağaçlara hasta kaldım.
Kendi yemek sorununuzu çözebilirseniz gerçekten çok güzeldi
Tarihe merakı olanlar kesnlikle buraya gelmeliler, gerçekten çok güzeldi.
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Salalah Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:16:38
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Salalah, (SLL)
SLL
OM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948