1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Santiago

Santiago Uçak Bileti

Santiago Para Birimi
ABD Doları (USD)
Santiago Zaman Dilimi
GMT -4
Santiago Şehri En İyileri
Mimari Yapılar, Plaza de Armas, Empadanas
Santiago Hava Durumu (6 Haziran) 31°C Bulutlu
Santiago Hava Durumu (7 Haziran) 30°C Gök Gürültülü Fırtına

Santiago Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
8 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 USD

Santiago’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Santiago uçak bileti kullanarak Santiago şehrine gitmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekmekte olan en önemli şeylerden birisi de seyahat ve ziyaret için en uygun zamanın hangisi olduğunu saptamaktır.

Santiago şehrinde soğuk step iklimi ve Akdeniz iklimi görülmektedir. Kışları ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kuraktır. Step iklimi nedeni ile fazla yağış görülmez. En düşük sıcaklık ortalaması 7 derecedir ve Güney Yarımküre’de kış ayları olan Haziran, Temmuz ve Ağustos’da yaşanır.

Santiago Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Santiago uçak bileti ile yolculuk eden yolcular Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanından Santiago şehir merkezine gitmek için çok çeşitli seçeneklere sahiptir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 11 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Santiago kent merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından k şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Santiago Belediyesi tarafından Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanı ile Santiago şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan otobüsler Centro Puerto adını taşır. Bu otobüslerle şehir merkezine her on dakikada bir karşılıklı seferler düzenlenmektedir. 10 dakika gibi kısa aralıklarla kalan şehir merkezine giden otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak konusunda yolcular herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Tek yön bilet ücreti tam bilette 1500 Şili pezosudur. Bu tutar da yaklaşık olarak 11 Türk lirasıdır. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 18 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 TL

Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanından Santiago kent merkezine gitmek amacı ile toplu taşıma araçlarını seçeneklerini kullanmak istemeyen ve daha konforlu bir şekilde istediği yere gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her vaktinde kalkan ve üstünde “Taxoficial” yazan taksiler ile kolay bir biçimde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Ufak değişiklikler gösterse de havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmenin bedeli 14 bin Şili pezosudur. Bu tutar da 100 liraya tekabül eder.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanında ayrıca havalimanına iniş yapmış olan ziyaretçiler için havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istenilen özelliklerde araç kiralanarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Santiago Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Santiago şehrinde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Santiago Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanı'dır. Santiago uçak bileti avantajlarından faydalanarak havayolu ile kente seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 18 km olduğu için havalimanından Santiago şehir merkezine 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Comodo Arturo Merino Benitez Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki adet farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminali içerisinde yolcular için kafe, büfe, araç kiralama ofisleri, sağlık üniteleri ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de iç hatlar terminalinde de olduğu gibi büfe, sağlık ünitesi, lokanta, araç kiralama ofisi bulunmaktadır.

Santiago’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Santiago uçak bileti avantajlarından yararlanıp Santiago şehrine gitmenin en önemli nedenlerden bir tanesi de şehrin mükemmel mimarisidir.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş hususlardan bir tanesi de şehrin sahip olduğu muazzam doğal güzelliklerdir.
  3. Santiago şehrinin diğer önemli özelliği ise konuksever ve oldukça cana yakın insanlara sahip olmasıdır ve bu durum şehri gezmeyi çok daha çekici kılmaktadır.
  4. Tarihi ile dikkat çeken Santiago, köklü kültürü ile de insanları cezbeden dünyadaki en önemli şehirlerden biri olarak gösteriliyor.

Santiago Hakkında

Santiago, Şili’nin en büyük kenti ve başşehridir. Santiago Metropol Bölgesi içerisinde yer alam Santiago, 32 adet idari mahalle barındırır. Nüfusu yaklaşık 5 milyon kişi olan Santiago, tüm metropolleri ile birlikte 7 milyon kişi civarındadır. Şili nüfusunun yaklaşık olarak %40’lık kısmı Santiago şehri ve çevresindeki metropollerde toplanmıştır. Şehrin esas merkezi Santiago Centro, şehrin idari merkezlerine ev sahipliği yapmakta olup yaklaşık 250 bin insanın yaşadığı bir mahalledir. 1990 yılında darbe dönemlerinin son bulmasından sonra ülkenin parlamentosu başka bir şehirde bulunsa bile halen ülkenin politik ve ekonomik merkezi olarak kabul edilmektedir.

Şehir And Dağları’nın eteklerindeki düzlükte kurulu olup iklimi kuru ve sıcaktır. Trafik ve endüstri faaliyetlerinin yoğun olmasından dolayı hava kirliliği sorunu vardır.

Şehrin tarihi ise 12 Şubat 1541 tarihine dayanır. Pedro de Valdivia tarafından şehrin merkezinde bulunan Santa Lucia adındaki bir tepede kurulmuştur. Onun bu yeri seçmesinin nedeni oldukça korunaklı bir yapıya sahip olmasıdır. Ancak şehir kurulur kurulmaz şehre saldırılar başlamıştır.

Şehirdeki ilk binalar yerliler tarafından yapılmış olup daha sonradan şehre çeşitli caddeler eklenmiştir. 1647 yılında ağır bir depremde harap oldu. 1930’lu yıllardan sonra hızla sanayileşmeye başladı ve nüfusu arttı. Başkanlık Sarayı olan La Moneda etrafında birçok kamu kuruluşu ve bakanlık kurulmaya başlandı. Ülkenin diğer kesimlerinden aldığı göçlerle nüfusu artan Santiago, büyük bir metropole dönüştü.

Santiago Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
720 CLP
Taksi
650 CLP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Santiago şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Şehrin metro hattı beş hattan oluşur ve toplamda 94 adet istasyon bulunur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Santiago şehir merkezinden farklı noktalarına sayısız sefer düzenleyen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde yolculuk edilebilmektedir. Maliyet olarak çok daha yüksek olsa bile konfor için taksi ile de yolculuk edilebilir.

Santiago Vize Şartları

Panama Vize İstiyor mu?
Hayır
Panama Vizesiz Kalınabilecek Süre
180 Gün
Panama Vize Detayları
Panama, TC vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri arasında yer almaktadır. 180 gün pasaport ayrımı yapmadan vizesiz ülkelerine almaktadırlar.

Santiago’da Gezilecek Yerler

Plaza de Armas
Santiago Katedrali
Ahumuda Caddesi
La Chascona
Palacio de la Moneda
Santiago Halkının Buluşma Noktası: Plaza de Armas

Santiago şehrinin merkezinde yer alan Plaza de Armas, şehrin ana meydanıdır. Halkın buluşma noktalarından bir tanesi olan meydan oldukça hareketli olup, ressam ve çeşitli sokak sanatçılarının bulunduğu önemli bir kültür-sanat merkezidir. Santiago Katedrali, Belediye Binası ve Merkezi Postane gibi yapılar da bu meydan çevresinde konumlanır.

Gotik Mimari: Santiago Katedrali

1748 ile 1800 yılları arasında inşa edilmiş olan tarihi yapı Santiago katedrali neokalsik, barok ve özellikle de gotik mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. İçerisinde birçok sanat eseri, tarihi eşya ve antikalar bulunmaktadır. 1947 yılında yanmış olan katedral daha sonra restore edilmiştir.

Ahumuda Caddesi

Adeta Santiago kentinin İstiklal Caddesi olarak kabul edilecek olan Ahumuda Caddesi şehrin ekonomik anlamda kalbinin attığı yerlerden bir tanesidir. Cadde, Plaza de Armas’a kadar uzanmakta olup birçok kafeterya, pasaj, tiyatro ve sinema, hediyelik eşya dükkanı, butik mağazaları ve birçok sokak sanatçısı ile yaşam dolu olan bir yerdir.

La Chascona

Dünya’da en çok tanınan Şilili olarak bilinen ünlü şair Pablo Neruda’nın Şili’de sahip olduğu üç adet konuttan bir tanesidir. Pablo Neruda, üçüncü karısı olan Matilda’nın gür ve karışık saç yapısından esinlenerek eve tarumar saç anlamına gelen La Chascona adını vermiştir. Ev içerisinde birçok dekoratif eşya, deniz kabuğu, Pablo Neruda’nın şahsi eşyaları, Nobel Edebiyat Ödülü ve çeşitli sanatçıların tabloları yer almaktadır.

Palacio de la Moneda

Şili’nin başkanlık konutu olan bu yapı, 1805 yılında inşa edilmiş olup kolonyal mimari açısından nemli bir örnek taşımaktadır. Darbe zamanında kısmen yıkılmış olan bina daha sonra 1981’de restore edilmiştir.

Santiago’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pisco
Empadanas
Asado
Santiago Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pisco

Santiago şehrinin ve Şili ülkesinin en bilinen içkisi olan pisco, bir tür damıtılmış içki türü olup ülke halkı tarafından oldukça sık tüketilen ve şehre ziyarete gelen yolcular tarafından da oldukça beğenilen bir içkidir. Saf üzüm suyundan elde edilen Şili milli içkisi yaklaşık 400 yıldan ebri içilmektedir.

Empadanas

Oldukça ilginç bir lezzet olan ve Türk mutfağına ait olan pideye benzeyen empadanas, zamanında İspanyollar tarafından ülkeye getirilmiş olup esasen Endülüs kültürüne özgü bir içecek olarak bilinmektedir.

Asado

Santiago şehrindeki diğer önemli lezzet asado olup bir tür et yemeğidir. Santiago usulü yapılan et rostosu olarak bilinir.

Konaklama İçin Santiago Otel Seçenekleri

Ucuz Santiago uçak bileti ile hem iş seyahetleri hem de özel amaçlı turistik seyahetlerde tercih edilebilecek birçok otel seçeneği vardır.

Southern Apartments
Santa Lucía Metro İstasyonu'na sadece 3 blok uzaklıkta elverişli bir konumda yer alan Southern Apartments, Santiago şehir merkezinde ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip mutfaklı bir dairedir. Tesiste açık havuz ve fitness merkezi bulunmaktadır. Ayrıca dayalı döşeli bir mutfağa da sahip olan odalarda aynı zamanda uydu TV de bulunuyor.
San Isidro 337, Santiago Şehir Merkezi, 8320000 Santiago, Şili
Departamentos Amoblados Santiago
Santiago'da, Metropolitan Bölgesi'nde yer almakta olan otel, Providencia'ya 2,3 km uzaklıkta, Santa Isabel Metro İstasyonu'na ise 2 blok kadar mesafede yer alan Departamentos Amoblados Santiago'da açık havuz ve barbekü olanağı vardır. Las Condes 14 km uzaklıktadır. Otelin bünyesinde özel otopark mevcuttur. Otel ayrıca çoğu eczane ve süpermarketlere yürüme mesafesindedir. Ücretsiz kablosuz internet (Wi Fi) erişimi sağlanmaktadır. Adres: Hunat Mahallesi Sivas Caddesi No:24/1
Portugal 415, Santiago Şehir Merkezi, 8330297 Santiago, Şili
CLH Suites Santiago
CLH Suites Santiago'da günün her saati açık bulunmakta olan resepsiyon, barbekü olanakları ve teras vardır. Otelde sunulan diğer imkanlar arasında uydu TV içeren ortak lobi, ortak mutfak, oyun odaları ve tur masası yer almaktadır. Ayrıca, ücretsiz internet bağlantısına sahip bilgisayarlar da mevcuttur.
San Antonio 60, Santiago Şehir Merkezi, 8320259 Santiago, Şili

Santiago Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Santiago şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Santiago ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm
Kışın Gidilecek Ülkeler ve Şehirleri
Kışın Gidilecek Ülkeler ve Şehirleri
20 Şubat 2017
Kışın sadece kayak tatili yapılır diye düşünmeyin.  Kış tatilini yurtdışında geçirmek isterseniz birçok alternatifiniz var. İster yaz, ister kış tatili yapabileceğiniz bu ülkeleri ve şehirlerini sizin

Santiago Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
82 Değerlendirme
A*** S***
8 Haziran Cumartesi
Harama helale dikkat etmek lazım böyle yerlerde
F*** Ö***
16 Haziran Pazar
Gezilmeye görülmeye değer noktalardan birisi.
Ö*** A***
30 Eylül Pazartesi
Balayı için gelmiştik güzel bir yer.
O*** A***
24 Mayıs Cuma
Çok güzel bir memleketmiş
E*** D***
24 Ekim Perşembe
çok seviyorum burayı
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Santiago Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:21:56 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699