1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Senegal
Uçak Bileti

Nüfus
15 Milyon
Başkent
Dakar
Para Birimi
Batı Afrika CFA Frangı (XOF)
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+221
Resmi Dil
Fransızca
Ort. Yemek Fiyatı
7 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Dakar Uçuş Süresi
6 Saat 50 Dk
İstanbul - Dakar Uçuş Mesafesi
7.330 Km
Dakar

En Ucuz Türkiye - Senegal Uçak Seferleri

İstanbul - Dakar
Tunis Air
13 Ağu 2019
Ankara - Dakar
Qatar Airways
12 Ağu 2019

En Ucuz Senegal Kalkışlı Uçak Seferleri

Dakar - Casablanca
Tunis Air
26 Tem 2019
Dakar - İstanbul
Royal Air Maroc
25 Tem 2019
Dakar - İzmir
Qatar Airways
02 Ağu 2019
Dakar - Tunus
Tunis Air
05 Ağu 2019
Dakar - Ankara
Qatar Airways
07 Ağu 2019
Dakar - Adana
Royal Air Maroc
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Senegal Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Senegal Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Senegal’e Nasıl Gidilir?

Senegal’e İstanbul’dan aktarmalı aktarmasız birçok firmanın seferi bulunuyor. Senegal uçak bileti THY firmasından bulunabilmektedir. Senegal uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan yararlanabilirsiniz. Senegal en ucuz uçak bileti için Biletall.com internet sitesinde fazlasıyla alternatif var. Senegal Türkiye uçak bileti seçenekleri içinde en iyi alternatifleri ve hizmetleri Türk Hava Yolları şirketi veriyor. Bu firma ile her gün İstanbul’dan Dakar'a seferleri var. Daha iyi seçenekler daha uygun rakamlar için İstanbul Dakar uçak biletleri olarak Biletall.com’da aratmak yeterli.

 

Senegal Vize Şartları Neler?

Senegal Vize İstiyor mu?
Evet
Senegal Vize Süresi
30 Gün
Senegal Vize Ücreti
100 EUR
Senegal Vize Şartları

Senegal Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevaben ortalama 8 saat süren bu yolculukta herhangi bir sorun ile karşılaşmamak rahat bir yolculuk için Senegal vize şartlarını araştırmak ve iyi bilmek gerekiyor. Vize bilgilerini aldıktan sonra Senegal Türkiye uçak biletleri satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Senegal vize isteyen ülkelerden biri. Ülkeye 90 güne kadar turist vizesi alabilirsiniz. Bunun dışında yeşil pasaport, kırmızı pasaport gibi seçenekler ile de ülkeye giriş yapmak mümkün.

En ucuz Senegal uçak bileti ile Senegal’e yolculuk yapmak için ortalama 100 Euro gibi bir vize masrafı söz konusu. Vize başvurusu yaptıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama iki hafta.

Senegal’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Senegal tropikal iklimin görüldüğü bir ülke. Senegal Türkiye uçak bileti fiyatları araştırılırken ülkeye gidilecek en uygun mevsimi belirlemek son derece önemli. Senegal’e en uygun gidilecek mevsim kıştır. Bu mevsimde hava sıcaklıkları 20 ile 25 arası değişiyor. Senegal Türkiye uçak seferleri için uygun olmayan mevsim ise Yaz. Bu mevsimde ülkenin genelinde yoğun yağışlar görülüyor. Senegal Türkiye uçuş süresi göz önünde bulundurulunca doğru zamanı belirlemek son derece önemli.

Senegal Hakkında Bilgiler

Senegal çevresindeki ülkeler değerlendirilince en gelişmiş ülkelerden biri olarak dikkatleri çekiyor. Ülkede sanayi, tarım, turizm son derece iyi durumda.

Senegal Başkenti

Senegal başkenti Dakar Batı Afrika’da birçok konuda merkez konumda. Eğlence, tarih konusunda dikkat çeken şehirlerden biridir.

Senegal Nüfusu – Senegal Resmi Dili

Senegal’in son sayımlarda ortalama nüfusu 15 milyon olarak belirlendi. Ülkede konuşlan dil ise Fransızca.

Senegal Para Birimi

Senegal para birimi olarak Batı Afrika CFA Frangı kullanılıyor. Bunun dışında ülkede Euro da yaygın olarak kullanılıyor.

Senegal’de Saat Kaç

Senegal Türkiye uçak saatleri belirlenirken iki ülke arasındaki saat farkları da mutlaka dikkate alınmalı. Senegal Türkiye saat farkı ortalama 3 saat. Senegal Türkiye’ye göre 3 saat geride.

Senegal’de Ne Ucuz? Senegal’den Gelirken Ne Getirilir?

Senegal Afrika kültürünü en iyi yansıtan ülkelerden biri. Ülkede eğlence hayatı diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında daha makul rakamlarda. Yeme içmede son derece uygun. Senegal’de dünya modasının örneklerine rastlayabilirsiniz. Fakat ülkede turistlerin dikkatini çeken pazarlar alışveriş için en seçenek. Bu pazarlarda etnik izler taşıyan hediyelik eşyalar, Senegal’e özgü kabile kıyafetleri bulabilirsiniz. Ülkede alışveriş yaparken yer yer turistlere özel fiyat politikalar söz konusu. Bu nedenle alışveriş yaparken mutlaka pazarlık yapmalısınız.

Senegal Nerede?

Senegal’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Doğal güzellikleri
• Yemek Kültürü
• Başkent Dakar
• Tarihi
• Yaz Tatili
  1. Senegal tropikal iklimin etkisinin en yoğun görüldüğü ülkelerden biri. Bunun en güzel sonuçlarından biri ise geniş büyük tropikal ormanlar beraberinde gelen doğal güzellikler. Özellikle safari yapmak isteyenler için en ideal yerlerden biri.
  2. Senegal’in ayırt edici özelliklerinden biri kesinlikle son derece marjinal olan mutfağı. Farklı baharatlar, tabaklarda farklı canlılardan yapılan yemekler Senegal’de en dikkat çeken şeylerden. Özellikle deniz mahsullerinde ilginç seçenekler bulabilirsiniz. Senegal özellikle başkent Dakar dünya çapında standartları yakalamış restoranlara ev sahipliği yapıyor.
  3. Senegal denilince akla ilk gelen yer Dakar. Ülkenin en gelişmiş, en kalabalık ülkelerinden biri olan Dakar’da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Şehir özellikle eğlence ve konaklama konusunda dikkatleri üzerinde çekiyor.
  4. Senegal en eski yerleşim yerlerinden biri. Bunun sonucu olarak ta tarihi çok gelişmiş durumda. Senegal’de bir dönem hüküm süren Fransa'nın mimarisi açık şekilde görülüyor. Başta başkent Dakar olmak üzere birçok şehirde Fransa izlerini görülebilir.
  5. Senegal deniz tatili içinde en ideal ülkelerden biri. Özellikle kış aylarında hava sıcaklığının 25 derecelere gelmesi ile yabancı turistlerin deniz turizmin de uğrak yerlerinden bir haline geliyor. Senegal’de çok uzun plajlar söz var. Avrupa plajları ile kıyaslandığında gelişmişlik olarak daha geride olsa da egzotik tatil seçenekleri arasında değerlendirilebilir.

Senegal’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com aracılığı ile Senegal’e en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz. Senegal başkenti Dakar'a indikten sonra ülkede gezilebilecek birçok güzel şehir var.

Dakar

Ülkenin adından en çok söz ettiren şehri kesinlikle Dakar. Dakar aynı zamanda en kalabalık şehirlerinden biri. Senegal’in ticareti, turizminin büyük bir kısmı bu şehir de oluyor. Dakar’ın en dikkat çekici noktalarından biri eğlence, gece hayatı. Herkesin ihtiyaçlarına beklentilerine uygun seçenekler söz konusu. Ülkenin başta mutfağı olmak üzere kültürünü yakından tanımak için mutlaka Dakar ziyaret edilmeli. Dakar içinde trafik büyük bir sorun ve yolları çok karışık. Bu nedenle bir yerden yere giderken ticari taksileri tercih etmelisiniz.

Touba

Senegal’in gezilmesi gereken şehirlerinden biri Touba. Dakar’dan sonra en kalabalık şehirlerinden biri olan Touba’nın en önemli özelliklerinden biri mimarisi. Özellikle dini semboller, ibadethaneler açısından son derece önemli bir şehir. Touba şehrine başkent Dakar’dan şehirlerarası otobüs seçenekleri ile ulaşabildiğiniz gibi kiralık araçlar ile de rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Thies

Senegal’in turizmde en dikkat çeken şehirlerinden biri Thies. Thies özellikle yaz turizmini sevenler için en özel şehirlerden biri olarak dikkat çekiyor. Ülkenin etnik yapısını en iyi yansıtan şehirlerden biri Thies’te beklentileri karşılayan konaklama yerleri var. Thies sokak eğlenceleri ile de dikkatleri çeken bir yer. Sokak sanatçılarına akşam eğlencelerine neredeyse 4 mevsim rastlayabilirsiniz.

Saint Louis

Senegal’de deniz turizminin geliştiği kıyı şehirlerinden biri Saint Louis. Şehirde özellikle yabancı turistlere hitap eden oteller var. Şehrin en önemli özelliklerinden biri balıkçılık. Balıkçılığın gelişmesi ile deniz mahsullerine ağrılık veren önemli restoranlar var.

 

Senegal’de Gezilecek Yerler

Senegal’e gitmek için farklı hava yolları şirketleri ile çok makul uçuşlar bulabilir ve gezebilirsiniz. Senegal unutulmaz anlar yaşayacağınız ülkelerden biri kesinlikle.

Senegal’de Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Senegal deniz turizminde bulunduğu coğrafyada en iyilerden biri. Ülkenin nerdeyse tamamında deniz turizmi görülüyor. Ülkenin Dakar ile beraber deniz turizminde en iyi hizmeti veren şehirlerinden biri Saint Louris. İki şehirde dünya standartlarında oteller yanında çok makul rakamlara konaklamakta mümkün. Saint Louris uzun plajları, plajlardaki mekanları ile kesinlikle görülmeye değer.

Senegal’de Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Senegal’de alışveriş yapmak için avmler yerine sokak aralarındaki pazarları tercih etmelisiniz. Bu pazarlarda ülkeye özel kıyafetler, ülkenin şehirlerinde tarihin yansıtan hediyelik eşyalara rastlayabilirsiniz.

Senegal’in Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikler denilince akla ilk gelen ülkelerden biri Senegal. Senegal Tropikal iklimden ötürü geniş ormanlara sahip. Buda turistler için çok farklı seçenekler sunuyor. Ülkede her köşesinde doğa gezintileri yapmak mümkün. Senegal’e yolu düşenlerin kaçırmaması gereken şeylerden biri safari. Ülkenin birçok yerinde birbirinden farklı parkurlara sahip safari alanları var.

Senegal’de Gezilecek Tarihi Yerler

Senegal ile ilgili bilinmesi gereken şeylerden biri tarihi. Ülkenin genelinde Fransa tarihini ve ülkenin gelişme sürecini izlemek mümkün. Müslümanlık, Hristiyanlık ülkede çok yaygın. Bunun sonucu olarak da tarihi dokusunu koruyan kilise, cami gibi yapıları görmek mümkün. Ülkede tarihi bir yolculuk için en iyi yer başkent Dakar kesinlikle.

Senegal Gezi Rehberi

Batı Afrika’da yer alan Senegal Afrika’nın sanayi, kültür, yeme içme kültürü olmak üzere birçok konuda lideri durumda. Senegal’e İstanbul’dan günlük uçuşlar mevcut. Ülke de yollar Avrupa ülkelerine göre daha kötü konumda. Ülkenin en iyi kara yolları Dakar çevresinde. Ülkede bir yerden bir yere ulaşım için birkaç seçeneğiniz var. Rahat bir gezi planı için toplu taşımadan uzak durmak daha mantıklı olacaktır. Ülkenin toplu taşıması çok iyi durumda değil. Bunun yerine özel araçlar, ticari taksiler gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz. Başkent Dakar’dan ülkenin diğer dikkat çekici şehirlere her gün belirli aralıklar ile otobüsler vb. ulaşım araçları mevcut. Ülkede konaklama açısından da seçenekleriniz çok fazla. Dünyaca ünlü otellerde konaklama imkânınız olduğu gibi yerel işletmelerden de çok iyi hizmetler almak mümkün.

Senegal’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Yassa
Thieboudienne
Sombi
Paella

Senegal’de yemek kültürü herkesin damak tadına uygun gelmeyebilir. Fakat mutlaka denenmesi gereken çok özel tatlar mevcut. Görünüş, tat olarak çok farklı seçenekler söz konusu.

Tavuklu Bir Yemek Yassa

Soğan, sebzeler, tavuk ile farklı bir uyum yakalanan Yassa. Yassa kullanılan baharatlar ile farklı bir lezzet. Yemekte en çok dikkat çeken şeylerden biri kullanılan Yer Fıstığı yağı. Bu yağ yemeğe farklı bir aroma kazandırıyor.

Balık Ve Pilav Bir Arada Thieboudienne

Senegal için vazgeçilmez şeylerden biri deniz mahsulleri. Balık ile yapılan yemekte sebzeler dikkat çekiyor. Pilav üzerinde ülkeye özel balıkların yer aldığı yemekte olmazsa olmaz sebzeler havuç, enginar. Senegal’i ziyaret edenlerin mutlaka denemesi gereken tatlardan biri.

En Güzel Çorbalardan Biri Sombi

Ülke halkının vazgeçmediği en çok tüketilen tatlardan biri olan Sombi bir nevi bir çorba. Süt, pirinç ve şeker ile yapılan çorba ülkede en sevilen en eski yemeklerden biri olarak biliniyor.

Et Pirinç Balık Bir Arada Paella

Çok zengin ve besleyici yemeklerden biri olan Paella’da et, pirinç ve balık yer alıyor. Neredeyse herkesin damak tadına hitap eden yemekte yoğun bir baharat kullanımı var.

Thiebou Guinar

Sebzelerin bir araya geldiği yemekte yine yer fıstığı yağı dikkat çekiyor.

Senegal Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dakar 2.196,36 TL 10 Saat 35 Dakika
Casablanca - Dakar 2.950,65 TL 3 Saat 20 Dakika
Ankara - Dakar 3.723,60 TL 25 Saat
Novakşot - Dakar 4.054,98 TL 17 Saat 45 Dakika
Sao Paulo - Dakar 4.134,92 TL 15 Saat 30 Dakika
New York - Dakar 4.198,79 TL 24 Saat
Oran - Dakar 4.513,34 TL 5 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Senegal ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
20 Eylül 2018
Seyahate çıkmak çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek en güzel deneyimlerden biri. Seyahatlerde fotoğraf çekilmeyi hepimiz çok seviyoruz. Gittiğimiz yerde
Dünyanın En Tuhaf Doğal Harikaları
Dünyanın En Tuhaf Doğal Harikaları
24 Mayıs 2017
Dünyanın sahip olduğu bazı dramatik doğal güzellikler en tecrübeli gezginlerin dahi oldukça şaşırmasına neden oluyor. Daha önce hiç suda twister oyununu oynamış mıydınız? Her yaz British Colombia'n
Hangi havayolları internetten bilet satıyor?
Hangi havayolları internetten bilet satıyor?
15 Ekim 2015
İnternetten bilet satışı yapmak, pek çok firmanın ilk aklına gelen çözümleri arasında yer alıyor artık. Özellikle söz konusu uçak ile seyahat etmek olunca, internetten satın alınan bilet sayısı ol

Senegal Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Dakar
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Dakar
Bir kerede olsa yurtdışına çıkın gidin ve burayı görün
Dakar
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldi, teşekkür ederiz herşey için
Dakar
Yani ne iyi ne kötü bilemiyorum, yine de gidilebilir gibi
Dakar
Biz keyif aldık, sizde gelin bence.
Dakar
İnsanları biraz değişik gibi ama yine de güzel insanlar
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Senegal Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:20:01
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dakar, (Tümü)
DKRT
SN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948