Estonya Uçak Bileti

Estonya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Estonya Hakkında Bilgiler

Seyrek nüfusunun tam tersine orman yoğunluğu ile bilinen Kuzey Avrupa devleti…

Estonya'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği Estonya Türkiye uçak bileti için günlük yaklaşık olarak 40 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Estonya ucuz uçak bileti uçuşu yapan havayolu şirketleri; Lufthansa, Türk Hava Yolları, Aeroflot olarak sıralanabilir. ülkeye, havayolu ile Estonya Türkiye uçak seferleri seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Estonya uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da istenilen havayolu şirketi için kolayca Estonya uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir. Seyahat edecek olan yolcular, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com'a Estonya uçak bileti THY yazdıklarında, istediklerine ulaşabilirler. Biletinizi almadan önce pasaport ve Schengen vizesi için gerekli evrakları tamamlamanız sizin için avantaj olacaktır. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, Estonya uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine uygun olanı seçilebilmektedir.

Ayrıca, Estonya uçak bileti Pegasus olarak yapılan aramalarda da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili tüm detaylara (uçuş saati, yeri ve Estonya Türkiye uçak bileti fiyatları gibi) ulaşılabilir. Biletall.com'da, Estonya Türkiye uçak saatleri de ayrıntılı olarak mevcuttur.

Estonya'ya ucuz Estonya uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Estonya'ya değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Estonya vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

Pärnu, Tartu ya da bir kış sporları tesisi ile ünlü küçük kasaba Otepää gibi şehirler uluslararası üne kavuşmaya başlıyor. Ancak Estonya'yı klasik turizm ülkesi olarak düşünmek yanlış olur. Gelecek yıllar, ülkenin nasıl gelişeceğini göstermektedir. Şu anda Estonya'yı turistler için çekici kılan sakinliği, doğası ve kültürel mirasıdır. Doğal olarak, ülke yürüyüş hayranları ve doğa sevenler ile çok popülerdir. Finlandiya Körfezi çevresinde yaşam biçimi çok basittir ve göz alıcı değildir.

Estonya kendisini birkaç metropol şehir ve çok sayıda güzel manzaraların çekici bir karışımı olarak sunuyor.

Estonya'nın Başkenti

Başkent Tallinn, ülke içinde, tercihen yaz aylarında, ilginç bir yolculuğun başlangıç noktası olabilir.

Estonya Nüfusu - Estonya Resmi Dili

Estonya'nın nüfusu 1.3 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili ise Estonca'dır.

Estonya Para Birimi

Estonya, Avrupa Birliği'ne üye olması sebebiyle Euro para birimini kullanır.

Estonya'da Saat Kaç?

Yerel saat bakımından Estonya Türkiye saat farkı yoktur yani ülkemiz ile aynı saattedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Estonya'da da 10:00'dur.

Estonya'da Ne Ucuz? Estonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Gofretler, çikolatalar… Estonya abur cuburla meşhur olabilir, ama ulusal alışveriş çeşitliliğinde çok daha fazlası vardır. Elmaslar Estonya'da oldukça ünlü ve çeşitlidir. Estonya çikolatası, yüksek kakao seviyelerine sahiptir, yüzde 100 saf kakao yağı içerir ve fazla sonucu daha uzun bir harmanlama sürecine sahiptir ve sonuçta pürüzsüz sonuç verir.

Estonya'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Estonya uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

Ağaçları, kayaları, tarlaları, suları ve akarsularıyla Estonya doğası, her zaman dünya halkını, kelimenin tam anlamıyla büyülemiştir. Pitoresk sahil şeridi ve beş adet Pühajärv adası, Otepää bölgesindeki büyük ve güzel göldür. Gölün adı "kutsal göl" olarak tercüme edilir ve suyun iyileşme özelliklerine, özellikle doğu kıyısındaki şifalı kaynağa sahip olduğuna inanılır. Rapla ilçesinde bulunan başkent Tallinn'e kısa bir sürüş mesafesinde bulunan bu güçlü kutsal yer, el değmemiş ormanlarla çevrilidir. Kutsal tepeye kolayca erişilebilir ve yakınlardaki yollar bölgeyi keşfetmek için mükemmeldir.

UNESCO Dünya Kültür Mirası'nın bir parçası olan Tallinn Old Town, heyecan verici müze ve mimariyle doludur. Kök Bastion Pasajları ve yakınlardaki Sea Plane Harbour, popüler aile cazibe merkezleridir. 2018 Sonbaharında, Süper Skypark kapısını açacak ve 6000 metrekaresiyle Estonya'nın büyük aile eğlence merkezinde harika bir eğlence sunacak ve Avrupa'nın büyük trambolin arenasına sahip, 10 metre uzunluğunda tırmanma alanı olan şut ve kaydıraklar, bilim merkezi, 360 derece 4D ve interaktif 7D sinema ve panorama manzaralı 17 doğum günü odası hizmete açılacaktır. Ayrıca, 120 metre yüksekliğindeki Tallinn manzaralı çatıdaki bir dönme dolapta Avrupa'nın eşsiz yolculuğunun keyfini çıkarabilirsiniz. Estonya, cazibe merkezlerinin yanı sıra, herkes için ücretsiz olan, aile ile daha kısa süreli yürüyüşler için uygun olan çok sayıda milli park ve doğa parkuruna sahiptir.

Kültürel olarak Estonya tüm alanlarda hizmet veriyor. Stockholm ve Helsinki gibi büyük Nordic merkezleri sadece kısa bir feribot yolculuğu uzaklıktadır. Aynı zamanda ülkede yılın her aylarında film ve müzik festivallere gerçekleştirilmektedir.

Estonya yaz boyunca müzikle hayat buluyor ve ziyaretçiler halk müziği festivallerinde yerel şarkı, dans, yemek ve geleneklerin tadına bakabilirler. Hatta buraya özgü dikkat çekici Seto Leelo şarkı stili UNESCO somut olmayan miras geleneğine tanıklık ediyor. Bu samimi etkinlikler sizi Estonya'ya ve insanlara yaklaştırıyor.

Estonyalılar ulusal kimliklerini yeniden kazanmak ve dillerini ve kültürlerini korumak için çok mücadele ettiler. Ancak diğer kültürlerin etkisini görmezden gelmek de zordur. Tallinn, 2011'de Avrupa Kültür Başkenti seçildiği için bu konuda geziye buradan başlamak için harika bir yerdir.

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz Estonya ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak Estonya Türkiye uçak biletleri ile birlikte Estonya'yı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Tallinn

Tallinn Estonya'nın başkenti, ülkenin önemli ekonomik, ticari ve kültürel merkezi. Tallinn yerel halkın modern ruhuyla harmanlanmış eşsiz orta çağ atmosferiyle Avrupa'nın çok ziyaret edilen şehirlerinden biri oldu. UNESCO etiketi, görkemli tarihi eserlerin dizisi ve dükkanların ve Estonya yemeklerinin uğultulu bir koleksiyonunun göz önünde bulundurulmasıyla, bu durumun Avrupa'nın ihtişamlı başkentlerinden biri olması şaşırtıcı değildir.

Parnu

Pärnu, Estonya'nın güneybatı kesimindeki Pärnu koyunda yer almaktadır. çok sayıda sanatoryum ve kaplıcaya sahip sakin bir sahil beldesidir. Bu tesisler, burada çeşitli tedavilerden yararlanan özellikle Finli yaşlılar olmak üzere tatilcilerin kalabalıklarını çekiyor. Pärnu, Tallinn ve Riga (Letonya'nın başkenti) arasındaki ana yol üzerinde yer aldığından, şehir birçok Estonyalı ve İskandinavya için popüler bir yer haline gelmiştir. Sahil şeridi ve plajı başlıca ilgi çekici yerleri arasındadır.

Tartu

Estonya'nın güney doğusu, ülkenin ilginç ve çok ziyaret edilen yerlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır Tartu şehri. Bu mimari, atmosfer ve yumuşak tepeler ve göller manzara mükemmel konumuyla öne çıkıyor Estonya, ikinci büyük şehridir. Kent, bölgede tarihi, kültürel ve spor merkezi haline geldi. Eski şehir sokaklarında gezindikten sonra, Tartu Katedrali'nin kalıntılarına bir ziyareti kaçırmayın.

ülkeye, Estonya ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Estonya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Parnu, Estonya'nın bir numaralı tatil beldesidir ve güzel plajı yumuşak beyaz kumlara, uzun bir kumsala ve geniş olanaklara sahiptir. Su nispeten sığdır, bu nedenle Parnu Beach aileler arasında favoridir, çünkü çocuklar sularda çok hızlı su almaktan korkmadan sularda oynayabilirler. Plajın hemen yanında sıcak güneşten biraz dinlenmenizi sağlayan büyük bir park vardır. Yakındaki aperatif stantları, su sporları için kiralık tesisler, mini golf, tuvaletler ve soyunma odaları, bunu tam bir gün geçirmek için mükemmel bir kumsal haline getirmektedir.

Estonya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tallinn'de alışveriş yapmak çok kolay! Şehrin dört bir yanındaki Eski Kent'teki ve mağazalardaki çoğu dükkân haftanın yedi günü açıktır ve büyük kredi kartları yaygın olarak kabul edilmektedir. Tallinn'de halk gelenekleri çağdaşın yanında var. Geleneksel becerilere sahip, olağanüstü sanat eserlerini bulabilirsiniz. eşsiz Estonyalı hediyelik eşyalar sevgiyle yapılmış el sanatlarıdır. Estonya tasarımının geniş kapsamı küçük galerilerde, tasarım butiklerinde ve moda mağazalarında görülebilir. Estonya'daki yaratıcı tasarımcılardan birçok benzersiz el işi parça bulacaksınız. Herkes için bir şey var: seramik, tekstil ve moda, ahşap ve mobilya, kuyumcular ve el işi. Kaliteli moda, ayakkabı, parfüm ve benzerlerini bulmak için iyi yerler Old Town'un Väike-Karja, Suur-Karja ve Müürivahe caddeleri, Pärnu mnt ve Roosikrantsi caddelerinde ve büyük alışveriş merkezlerinde ve alışveriş merkezlerinde yer alan zarif butiklerdir.

Estonya'nın Doğal Güzellikleri

Estonya, düşük nüfus yoğunluğuna ve el değmemiş doğaya sahiptir. Bölgenin dörtte üçü ormanlar ve bataklıklar tarafından kaplıdır. Havamız dünyanın temizleri arasındadır ve gezme özgürlüğü yasalara göre düzenlenmiştir. Doğal çeşitlilik dört değil, beş mevsimde vurgulanmaktadır. Estonya topraklarını ve doğasını tanımlamak için, temiz, sessiz, sakin, el değmemiş, mistik ve antik, diğerleri arasında çok sayıda kelime kullanılabilir. Doğa turizmi teklifimiz bataklıklar ve millerdeki yürüyüş parkurları, doğa parkları, kuş gözlem merkezleri, bisiklet turları ve kano gibi sayısız ürüne sahiptir. çok sayıda adamız, kıyı kayalıklarımız ve yeşil yaşam tarzını ödüllendiren nüfus, Estonya'yı doğa tutkunları için üst düzey bir destinasyon haline getirmektedir.

Estonya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Lahemaa, geyik, kahverengi ayılar ve vaşaklar gibi birçok karizmatik memeli türüne ev sahipliği yapan önemli bir koruma alanıdır. Deniz kıyısı, bataklıklar, ormanlar ve sulak alanların çeşitli habitatları, farklı hayvan ve bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu ortamlar, ziyaretçilere yoğun ormanlar boyunca ya da kumlu bir plaj boyunca yürüyüş yapma, görkemli doğanın tadına varma ve çok sayıda fotoğraf fırsatı sunma fırsatı da sağlıyor. Kuş gözlemcileri ve tomurcuklanan ornitologlar, Korvemaa Tabiatı Koruma Alanı'nı Baltık seyahat güzergahlarına eklemelidirler. çok sayıda nadir kuş türü sonbaharda Korvemaa'dan geçmektedir. Yoğun ormanlar, bataklıklar ve göller, bu göçmen kuş türlerinin yanı sıra rezerv içinde güvenli bir şekilde yaşayan kahverengi ayılar, kurtlar ve diğer memeliler için habitatlar oluşturur. Bu milli park, Estonya kıyılarından Baltık Denizi'nde 150 adadan oluşmaktadır. Vilsandi Milli Parkı, deniz fenerleri, deniz kuşları ve orkide gibi eşsiz bitki örtüsünün manzarasını sunan mükemmel bir yıl boyunca uzanan bir yürüyüş yeridir. Vilsandi Milli Parkı da mühür izlemek için harika bir yerdir.

Estonya Gezi Rehberi

Tallinn'de otobüs, troleybüs ve tramvay ağı geniş, dakik ve güvenilir. Toplu taşıma saat 05.00'den gece yarısına kadar devam eder ve biletler araçtan satın alınabilir. Ancak, bir R-Kiosk'tan (alışveriş merkezlerinin çoğunda ve şehir merkezlerinde bulunur) ön ödemeli bir seyahat kartı alırken daha ekonomik seyahat edebilirsiniz. Para ile doldurabilir, biletler ve sınırsız geçişler için kullanabilirsiniz ve sadece seçtiğiniz ulaşım şeklini girerken kaydırmanız gerekebilir. Estonya'daki trenler Elron (yerel hizmetler) ve GoRail (Rusya'daki varış yerlerine yapılan hizmetler) tarafından yürütülmektedir.

Biletlerinizi online olarak, ilgili tren istasyonlarında veya bir acenteden satın alabilirsiniz. Biletler genellikle trende de satın alınabilir (bazen sadece banka kartları ile). Tallinn'deki tren, Tallinn sakinlerine ücretsizdir. Tallinn limanı, bölgedeki büyük ve yoğun yolcu limanlarından biridir. Her yıl terminallerinden sekiz milyondan fazla yolcu seyahat ediyor. Tallink, Eckerö Hattı ve Viking Hattı feribotları sizi Stockholm, Helsinki ve St. Petersburg'a götürebilir. Kısa süre önce Avrupa'nın iyileri arasında yer alan Lennart Meri Tallinn Havalimanı, Estonya'nın ana havalimanı. Şehir merkezine sadece dört kilometre uzaklıktadır, bu yüzden her zaman 30 dakikadan kısa bir sürede şehre ulaşabilirsiniz.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Estonya uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Yerel çikolatalar

Estonya, lezzetli çikolata ile bilinir! Kalev, Estonya'nın eski çikolata fabrikası ve kaliteli çikolatayı üretiyor. Onlar da eve hediye getirebileceğiniz çok lezzetli ve şık hediyeler ve hediyelik eşyalar yaparlar.

ünlü çavdar Ekmeği

çavdar ekmeği, Letonya ve Litvanya'da olduğu gibi Estonya'da da popülerdir. Baltık ülkelerinden insanlar ev yapımı ekmekler onlar olmadan onların mutfağı hayal edemezler. Birçok yerli çavdar ekmeği vardır, çünkü yöre halkının çoğu, atalarının nesiller boyunca aktarıldığı kendi gizli aile tariflerine sahiptir.

çaça

Baltık Denizi hamsi dolu, bu yüzden bu balık hemen hemen her restoran ve dükkânda bulunabilir. çorbalar ile yapılan birçok yemek var, ama popüler ve basit olanı, bir sandviç olarak da bilinen Kiluvõileib, çaça, haşlanmış yumurta ve biraz sos içerir. çekici görünmeyebilir, ama lezzetli olduğundan emin olabilirsiniz.

Kama

Kama, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunamayan ikonik Estonya yiyeceklerinden biridir. Kavrulmuş arpa, çavdar, yulaf ve bezelye unu karışımıdır ve lezzetli Estonya tatlıları yapmak için bir bileşen olarak kullanılır

Tütsülenmiş Balık

Bu özel bir yaz tedavidir. Süpermarketlerde mevcut ancak yaz mevsiminde açık hava pazarı anlamına gelen "turg" yolunu açarsanız daha egzotik bir yer. Hem Tallinn hem de Tartu'da "turg" kentin merkezinde ve her şeyden yürüme mesafesinde bulunuyor. Orada, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri bütün malları ve erkeklerinin yakaladığı balıkları satan yerel küçük büyükler bulabilirsiniz. Fiyatlar her zaman ucuzdur ve bundan daha fazla organik ve yerel olarak yetiştirilmez.

Estonya'da Yenecek Güzel Yemekler

Estonya'da yenecek yemek dışındaki önemli şey ise tabi ki Estonya çikolatalarıdır.

Estonya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Estonya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tartu Havalimanı
Kuressaare Havalimanı
Kardla Havalimanı
Parnu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tallinn Havalimanı
flight
ba-favicon-white