Vancouver Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Vancouver Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Vancouver Hakkında Bilgiler

Vancouver, Kanada'nın Britanya Kolombiya'sı adındaki eyaletinde bulunan bir şehirdir. Batı Kanada Bölgesinin en büyük şehir olan Vancouver, aynı zamanda ülkenin de üçüncü en büyük şehridir. Farklı etnisite gruplarından insanların yaşadığı göçmen ağırlıklı kozmopolit bir toplum yapısına sahip olan kent, 2011 yılı nüfus sayımlarına göre 600 bin kişilik nüfusa sahiptir. Bu rakamlar kent merkezi için geçerli olup metropolleri ile beraber şehir nüfusu 2,4 milyon kadardır.

Belediye Başkanı Sam Sullıvan olan şehir Büyük Vancouver Bölgesinin (Greater Vancouver Regional District) kentlerinden bir tanesidir. Ayrıca dünya ölçülerinde büyük bir limana sahip olan Vancouver şehri Kanada'nın önemli bir film endüstrisi merkezidir. Kuzey Amerika kıtasında New York ve Hollywood'dan sonra en çok film üretilen üçüncü kent merkezidir.

Ayrıca Vancouver şehri şimdiye dek birçok önemli dünya çapındaki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 2010 yılında Kış Olimpiyatları, 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştır.

Kentin kuruluş tarihi 1870'e dayanır. O yıllarda Granville adına bir bıçkıcılık merkezi amacıyla kurulmuştur. Büyüyen şehir 1886 yılında kent statüsünü aldı ve İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver'ın adını aldı. Panama Kanalı'nın 1915 yılındaki açılışından sonra Amerika'nın doğu kıyılarına ve Avrupa kıtasına kereste ve tahıl ihracatı başladı. 1930'larda Büyük Okyanus kıyısındaki en büyük liman ve ülkenin en büyük üçüncü kenti olmuştu. 2010 yılında Dünya Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yaptı.

Vancouver Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Vancouver Havalimanları

flight
ba-favicon-white