1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Afganistan Uçak Bileti

Afganistan Nüfusu
36 Milyon
Afganistan Başkenti
Kabil
Afganistan Resmi Dili
Darice, Peştuca
Afganistan Zaman Dilimi
GMT +4:5
Afganistan Para Birimi
Afgan Afganisi (AFN)
Ortama Yemek Fiyatı
3 EUR
Afganistan Telefon Kodu
+93
Ortama İçecek Fiyatı
0.5 EUR
İstanbul - Kabil Uçuş Süresi
4 Saat 45 Dk
İstanbul - Kabil Uçuş Mesafesi
4.500 Km

En Ucuz Türkiye - Afganistan Uçak Seferleri

İstanbul - Kabil
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Adana - Kabil
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2020
İzmir - Kabil
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2020
Konya - Kabil
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2020
Gaziantep - Kabil
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Kahramanmaraş - Kabil
Türk Hava Yolları
18 Eyl 2020
Hatay - Kabil
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Lefkoşa - Kabil
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Trabzon - Mezar-ı Şerif
Türk Hava Yolları
09 Eki 2020
Kayseri - Kabil
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Antalya - Kabil
S7 Airlines
19 Eyl 2020

En Ucuz Afganistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Kabil - İstanbul
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Kabil - Ankara
Kam Air
22 Eyl 2020
Kabil - Dubai
Fly Dubaı
23 Eyl 2020
Kabil - Konya
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2020
Kabil - Mardin
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Kabil - Sivas
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
23 Eyl 2020
Kabil - Hamburg
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Kabil - İzmir
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Kabil - Tahran
Emirates
10 Eki 2020
Kabil - Münih
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Afganistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Afganistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Afganistan'a Nasıl Gidilir?

Afganistan, pek çok ülkenin dış temsilcilikleri tarafından seyahat edilmesi çok da önerilmeyen bir ülke olduğu gibi, dünya üzerinde en az turist çeken ülkelerden de bir tanesidir. Ancak bu durum artık göz ardı edilebilecek boyuta gelmiştir. Hal böyle olunca macera seven gezginler için vazgeçilmez bir rota meydana gelmiştir. Bu hatta direkt uçan hava yolları bakımından geniş bir seçenek mevcut olduğunu söylemek güçtür. Afganistan Türkiye uçak seferleri sadece Türk Hava Yolları ile İstanbul üzerinden direkt olarak düzenlenmektedir.

Afganistan yolculuklarında iki ayrı direkt rota mevcuttur. Bunların başında ilk olarak başkent Kabil gelir. Afganistan uçak yolculuğu ile Kabil'e direkt olarak ulaşmanın yanı sıra, havayolu firmalarının kalitesinden dolayı son derece konforlu bir yolculuk sunacaktır. Aynı zamanda gezginler Mezar-ı Şerif havaalanından da THY vasıtası ile direkt olarak ulaşım sağlayabilirler.

Afganistan ucuz uçak bileti arayan kullanıcılar Biletall.com’dan biletlerini sorgulayarak en uygun fiyata temin edebilir. Aynı zamanda Afganistan Türkiye uçak saatleri içinde sorgulama yapılabilir ve geniş sefer seçenekleri ile tamamını mukayese etmek mümkündür.

Afganistan Vize Şartları Neler?

Afganistan Vize İstiyor mu?
Evet
Afganistan Vize Süresi
30 Gün
Afganistan Vize Ücreti
150 USD
Afganistan Vize Şartları

Afganistan için vize işlemi yapılmalıdır. Vize işlemi maksimum 30 gün olarak belirlenmiştir.

Afganistan vize ücreti pek çok ülke ile mukayese edildiği zaman son derece yüksek seviyelerde yer alır. Örnek olarak 30 günlük turist vizesi 150 USD, 30 Günlük ekspres turist vizesi ise 180 USD ücrete tabidir.

Afganistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Afganistan’a en ucuz uçak bileti almak istiyorsanız, seçenekleri karşılaştırmak için en uygun zaman talebin az olduğu dönem yani kış aylarıdır. Afganistan Türkiye uçak bileti fiyatları yaz aylarında ise talep artışı sebebiyle yüksek seviyelerde olabilir. En uygun fiyatlı gün ise hafta ortası olan salı günleri bulunacaktır.

Afganistan Hakkında Bilgiler

Afganistan, Türkiye'den direkt uçuş ile gidilmesi mümkün olan bir ülkedir. Ancak bu ülkenin Türkiye'den vize istemesi turist sayısının azalmasına yol açmaktadır.

Afganistan'ın Başkenti

Afganistan'ın başkenti yüzyıllar boyu ticaret yolları üzerinde yer almış olan Kabil'dir.

Afganistan Nüfusu - Afganistan Resmi Dili

Afganistan'da iki ayrı resmi dil vardır. Bunlardan bir tanesi Dari dili, bir diğeri ise Peştuca dilidir.

Afganistan Para Birimi

Afganistan'ın para birimi, ülkeye ait milli para olan Afgan Afganisi'dir.

Afganistan'da Saat Kaç?

Afganistan pek çok ülkenin aksine küsuratlı bir zaman dilimi kullanır. Buna göre ülkedeki yerel saat Türkiye'den 1 saat 30 dakika ileridir. Afganistan Türkiye saat farkı 1 saat 30 dakika.

Afganistan'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Afganistan'dan el dokuması halılar ile el dokuması kilimler son derece uygun fiyata temin edilebilir. Aynı zamanda bu ülkeden mücevherat ürünleri ile takılar da oldukça uygun fiyatlardan bulunabilecektir.

Afganistan Nerede?

Afganistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Direkt Uçuş İmkânı
• Özgün Mutfak Kültürü
• İçten Yerel Halk
• Savaşın Tarihi İzleri
• Az Bilinen Bir Ülke Görmek
 1. Afganistan ile Türkiye arası haftanın hemen her günü direkt uçuş imkânı mevcuttur. Afganistan Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika kadar sürecek ve bu uçuşların saatlerine göre gezginlere sıcak ve soğuk yemek çeşitleri de ikram edilecektir. Bu sayede çok kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir.
 2. Afganistan, hiçbir ülkeden esinlenmemeyi başarmış ve kendisini tamamen muhafaza etmiş bir mutfak kültürüne sahiptir. Bu kültür arasında et ve pirincin yanı sıra baharatlar da çok geniş yer tutar.
 3. Yerel halkta Türk insanına karşı bir sempati mevcuttur. Öyle ki bölgede görev yapmış olan Türk askerlerine de bu sempati en iyi şekilde yansıtılmaktadır. Bundan dolayı Afganistan Türk vatandaşlarının ırkçı muamele göreceği bir ülke olmayacaktır.
 4. Son zamanların en uzun süren savaşlarından bir tanesi bu ülkede yaşanandır. Her ne kadar çatışmalar devam ediyor olsa dahi şehrin pek çok yerinde viran durumdaki binaları ve sokakları en yakından gözlemlemek ve acılara tanıklık etmek mümkün.
 5. Afganistan, dünya üzerinde en az turist çeken ülkelerden bir tanesi olarak tanınıyor. Hal böyle olunca da gezginler bu ülkeyi ziyaret ettiklerinde hatıraları arasında çok farklı bir sayfa eklemiş olacaklardır.

Afganistan’ın En Güzel Şehirleri

Afganistan'da güvenlik endişelerinden ve iç savaştan dolayı gezilebilecek çok da fazla şehir mevcut değildir. Ancak genel olarak Kabil ve Mezar-ı Şerif görülmeye değerdir. Afganistan uçak bileti fiyatlarını incelerken, karşılaştırmayı bu iki şehre göre analiz edebilirsiniz.

Kabil

Kabil, uzun yıllar boyunca ticaret kervanlarına ev sahipliği yapmış ve pek çok ticaret yolunun üzerinde bulunmuş büyük bir şehirdir. Bu nedenle kültürel yapısı da son derece zengindir. Şüphe yok ki Kabil pek çok turistik noktayı da bünyesinde barındırır. İşte bu noktalar arasında Babür'ün Bahçeleri de yer alır. Buna ek olarak uzun yıllardır açık olan Kabil Hayvanat Bahçesi de buradadır. Bu hayvanat bahçesine bir zamanlar Çin Devleti de destek olmuştur.

Mezar-ı Şerif

Mezar-ı Şerif, Afganistan'ın savaşın ve işgallerin izlerinden kendisini en iyi şekilde korumayı başarmış bir şehirdir. Bundan dolayı halen daha az da olsa turist çekmeyi ve turistleri kendisine hayran bırakmayı başarabiliyor. Bununla birlikte bu şehrin adı, Hz. Ali'nin mezarının burada olmasına inanıldığından dolayı Mezar-ı Şerif olmuştur.

Diğer Şehirler

Her ne kadar Afganistan bir zamanlar çok sayıda gezilecek güzel şehre sahip olsa dahi son yıllardaki iç çatışmalar, siyasi karışıklıklar ve işgaller dolayısıyla güvenli şehirlerin sayısı yok denecek kadar az kalmıştır. Bu nedenle başkent Kabil ve Mezar-ı Şerif gibi şehirlerin dışında bir gezi planı yapılması son derece tehlikeli olabilecektir. Ancak buna rağmen gezginler bir başka şehri de gezmek istiyorsa Horta şehri bir zamanlar Horasan'ın göz bebeği olduğundan ve halen daha savaşa az da olsa uzak kalmayı başardığından ziyaret edilebilir.

Afganistan’da Gezilecek Yerler

Afganistan Türkiye ucuz uçak bileti alacak yolcuların gezecekleri yerler hakkında da araştırma yapması gerekmektedir. Afganistan’a gitmeden önce gezilecek yerlere göz atmayı unutmayın.

Afganistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Afganistan, deniz bulunmayan bir kara ülkesidir. Bundan dolayı Afganistan deniz tatili için gidilmesi uygun olan bir ülke değildir. Ancak bunun yerine yerel kültür keşfi ve yeni insanlar tanımak adına tercih edilebilir.

Afganistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Afganistan'dan alınacak olan en mantıklı hatıralık eşyalar el dokuması halılar ile el dokuması kilimlerdir. Bunun haricinde Afganistan'dan son derece özgün tasarımlara sahip takılar ile mücevherat eşyaları da satın alınabilir. Ancak alışveriş yapmak adına Kabil haricinde güvenli ve geniş imkanlar sunan ikinci bir şehir ülkede mevcut değildir.

Afganistan'ın Doğal Güzellikleri

Afganistan doğal güzellikler bakımından yeterli olan bir ülkedir. Bu doğal güzelliklerin başında ise Bande Amir Ulusal Parkı gelir. Bu park oldukça büyüleyici bir sulak alan olarak da tanınır. Buna ek olarak Qargha Gölü de son derece önemli bir doğal güzelliktir. Her ne kadar büyük oranda kurumuş bir göl olsa dahi görülmeye değer bir alandır. Nihayetinde Panjshir dağları da görülmeye değer noktalar arasında yer alır.

Afganistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Afganistan'da gezilecek tarihi yerler de oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi yüzlerce yıllık bir geçmişi bulunan Babür'ün Bahçeleridir. Bunun yanı sıra Afganistan Ulusal Müzesi de tarihe tanıklık etmek isteyenleri ağırlayacak olan bir diğer mekandır.

Afganistan Gezi Rehberi

Afganistan'da hemen hemen hiçbir kentte gelişmiş bir ulaşım ağı mevcut değildir. Şehir içi ulaşımlarda tercih edilmesi mümkün olan yegâne toplu ulaşım aracı otobüstür. Otobüse ek olarak taksiler ile de ulaşım sağlanabilir. Ancak taksiler ile sağlanan ulaşım doğal olarak otobüse göre bir nebze daha pahalı olacaktır. Otobüs ücretlerinin ise dünya ortalamasına göre nispeten daha ucuz olduğu ifade edilebilir.

Afganistan'da taksiler genel olarak özel ulaşım sağlar. Ancak çok nadiren de olsa bu ülkede paylaşımlı taksilere rastlanabilir. Nihayetinde Kabil'in merkezi çok da büyük bir yer olmadığından dolayı neredeyse tüm şehir merkezini uzun soluklu yürüyüşler ile keşfetmek de mümkün olacaktır.

Afganistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kabil Pilavı
Sambosa Sheereen
Afgan Usulü Erişte
Palau

Afganistan'da yemekler genelde et ağırlıklı olsa da pirinç de çok sevilir. Aynı zamanda Afganistan uçak rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra kendilerini bu kadar baharatlı hazırlanan yemeklere de hazırlamalıdır.

Olmazsa Olmazlardan Pilav

Pilav, Afganistan mutfağında son derece geniş bir yer kaplar. Bundan dolayı en önde gelen yemeklerden bir tanesi Kabil Pilavı olarak tanınır. Kabil pilavında havuç ve kuş üzümü bulunur. Aynı zamanda taze baharatlar ile de bu yemek tatlandırılır.

Tatlı Bir Hamur İşi

Bu yemek de bir nevi kızarmış börek olarak ifade edilebilir. Ancak tatlı çeşitleri arasında yer alır. Bundan dolayı da içerisinde kuru üzüm yer alır. Kızardıktan sonra ise pudra şekeri ve benzeri tatlar serpilerek yendiği de görülmüştür.

Eriştenin Üst Seviyesi

Afgan usulü erişte yemeğinde gezginler limon, nane ve pul biber ile lezzetli yağların ne denli muhteşem bir uyum meydana getirdiğine şahit olacaktır. Bu yemek Afganistan'da en çok sevilen ve tüketilen makarna çeşididir.

Ülke Değil Yemek Adı

Palau esasında bir ülke adı olmasına rağmen turistler tarafından hayli yoğun rağbet gören bir yemektir. Bu yemek kısaca sebzeli pilav olarak ifade edilebilir. Sebzeli pilav, tıpkı diğer pek çok yemekte olduğu gibi bu yemekte de baharatlar ile tatlandırılacaktır.

İsmi Tanıdık, Tadı Yabancı

Bu yemek de Türk mutfağına ismen yabancı olmasa dahi tat ve hazırlanış bakımından pek yakın sayılmaz. İşte bu yemeğin özeti soğan dolmasıdır. Her ne kadar ilk başta pek de tatmin edici bir tatmış gibi durmasa dahi tadına doyum olmayacağı kesindir.

Afganistan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Afganistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı her ne kadar olursa olsun bu denli lezzetli yemekleri tatmak için bu yolculuğa değecektir. Palau, Osh Pyozee, Afgan Usulü Erişte, Kabil Pilavı ve Sambosa Sheereen bu yemekler arasında yer alır. Afganistan Türkiye uçak biletleri bu yemeklerin her birinin tadına bakılması amacıyla Biletall.com’dan temin edilebilir.

Afganistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kabil 1.840,58 TL 4 Saat 35 Dakika
Dubai - Kabil 2.431,80 TL 2 Saat 40 Dakika
Adana - Kabil 2.652,69 TL 11 Saat 15 Dakika
Ankara - Kabil 2.782,80 TL 4 Saat 15 Dakika
İstanbul - Mezar-ı Şerif 3.032,47 TL 7 Saat 5 Dakika
Ankara - Mezar-ı Şerif 3.042,03 TL 6 Saat 50 Dakika
İzmir - Kabil 3.064,85 TL 7 Saat 45 Dakika
Tahran - Kabil 3.420,68 TL 15 Saat 55 Dakika
Delhi - Kabil 3.517,94 TL 21 Saat 30 Dakika
Konya - Kabil 3.685,20 TL 8 Saat 25 Dakika
Erzurum - Kabil 3.694,94 TL 10 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Kabil 3.694,94 TL 8 Saat 55 Dakika
Kahramanmaraş - Kabil 3.711,17 TL 11 Saat 25 Dakika
Hatay - Kabil 3.726,24 TL 8 Saat 50 Dakika

Afganistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Afganistan uçak bileti ne kadar?

  Afganistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kabil olup, bilet fiyatı 1.840,58 TL'dir.
 • Afganistan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Deutsche Lufthansa, Emirates, Fly Dubaı, Kam Air, Türk Hava Yolları.
 • Afganistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Kabil arası 4 Saat 45 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Afganistan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.
 • Afganistan başkenti neresidir?

  Başkent Kabil şehridir.
 • Afganistan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Afgan Afganisi (AFN)
 • Afganistan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 36 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Afganistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
26 Ağustos 2020
Coğrafi konumu ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya, Cumhuriyet’in ilanı ile il olmuştur. İpek ve Kral yolları üzerinde kurulan bu şehrin tarihi Neolitik Çağ’a kadar uza
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
18 Temmuz 2016
TUNUS, TUNUS Akdeniz’in incisi Tunus ülkesinin aynı adlı başkenti Tunus, yapılan araştırmalar ve anketler neticesinde Dünya’daki en ucuz şehirlerin arasında başı çekmektedir. Turizm sektöründe ön
Keşfetmenin Dayanılmaz Hafiliği: Ünlü Kaşiflerin Önemli Keşifleri
Keşfetmenin Dayanılmaz Hafiliği: Ünlü Kaşiflerin Önemli Keşifleri
04 Nisan 2016
Yüzyıllar boyunca, cesur kaşifler yılmadan dünyayı gezerek yeni kıtalar keşfettiler, yeni insanlarla tanıştılar, yeni hayvan türleri buldular; böylece zenginliğe ve şöhrete kavuştular. İsimlerine s

Afganistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Ş*** K*** E***
6 Ekim Cumartesi
Mezar-ı Şerif
İş olanakları çok fazla kamp yapan birisiyim hiç aç kalmadım orada
K*** T***
24 Eylül Pazartesi
Mezar-ı Şerif
Okulum bitiince burada yaşamayı düşünüyorum. İnşallah da gideceğim
O*** S***
11 Eylül Salı
Kabil
Muazzam güzellikte bir yer. Pişman olmayacaksınız kesinlikle gidin
A*** F*** H***
21 Eylül Cuma
Mezar-ı Şerif
Pek beklediğim gibi çıkmadı ama yine de güzeldi farklılık olddu
M*** G***
23 Ağustos Perşembe
Kabil
Sevgilimiz ile geldik, hala buradayız çok güzel teşekkürler.
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Afganistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:22:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kabil, (KBL)
KBL
AF

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363