1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kabil Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
34°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
34°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
34°C
Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Zaman Dilimi
GMT +4:30
Kabil Şehri En İyileri
  • Babür Bahçeleri
  • Kabil Hayvanat Bahçesi
  • Palau

En Ucuz Kabil Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kabil
Fly Dubaı
20 Tem 2019
17 Tem 2019
Ankara - Kabil
Qatar Airways
14 Ağu 2019
Adana - Kabil
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Konya - Kabil
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Tahran - Kabil
Emirates
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kabil Kalkışlı Uçak Seferleri

Kabil - İstanbul
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Kabil - Ankara
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Kabil - Adana
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kabil Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
15 IQD
Yemek Fiyatı
50 IQD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
20 IQD

Kabil’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Kabil uçak bileti kullanarak Kabil'e gitmek isteyen kişiler ucuz uçak bileti avantajlarından yararlanmak için en uygun zamanı tercih etmeleri gerekiyor. Bu sayede avantaj sağlayabilirsiniz.

Kabil'e uçmak için iklim koşulları ile en uygun zaman ilkbahar olacaktır. İlkbaharın gelmesi ile birlikte daha iyi vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz.

Kış aylarında ise oldukça soğuk geçen şehirde yazlarda çok sıcak geçiyor. Haziran ayı ve yaz başlangıcı sıcağı nedenim ile ziyaret için sizi epey zorlayacaktır.

Kabil Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kabil uçak bileti ile seyahat eden kişiler çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak şehrin farklı noktalarına rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabiliyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 AFN

Toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak çok kısa sürede gerçekleşecektir. Havalimanından ortalama süre: 5 Dakika Havalimanından uzaklık: 2 KM
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 AFN

Havalimanı dışında bulunan taksi hizmetlerini kullanarak kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Mesafe oldukça yakın olduğu için çok fazla bir ücret tutmayacaktır. Konforlu ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.
Araç Kiralama
Havaalanından indikten sonra şehir merkezine yolculuk yapmak için sunulan bir diğer seçenek araç kiralama olacaktır. Bu sayede bavullarınızı ve eşyalarınızı kolaylıkla yükleyerek gideceğiniz yere daha konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kabil Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kabil Uluslararası Havaalanına iniş yaparak şehre gelen kişiler farklı ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine gidebiliyor. Ucuz Kabil uçak bileti, ile Kahwaja Rawash Havaalanında şehir merkezine uzaklı olarak mesafe en fazla 2 kilometre gibi sürmektedir.

Hava alanı içerisinde tüm bekleyen yolcuların rahat etmeleri açısında gerekli konfor sağlanmaktadır. Havaalanında iç ve dış hatlar olmak üzere toplar 2 terminal bulunuyor.

Terminal içerisinde acıkan yolcuların rahat yemek yemeleri için yemek alanları bulunuyor. Ayrıca postane ve araç parkı sunulan hizmetler arasında yer alıyor.

Sunulan tüm hizmetlerden beklerken yararlanabilirsiniz.

Kabil’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kabil uçak bileti avantajlarını kullanarak Kabil'e uçmak için neden arıyorsanız sizin için en iyi seçenek alışveriş olabilir. Afganistan'ın en zengin ve büyük kentinde birçok alışveriş merkezi bulunuyor. El dokuması, deri ürünler, el emeği hediyelik eşyalar, pahalı olmayan elektronik ürünler ile tam isteyeceğiniz türden bir alışveriş size sunuluyor. Şehirde kurulan açık hava pazarları ise tam aradığınız türden.
  2. Oldukça eski olan şehir birçok tarihi kalıntılara sahiptir. Tarihi yapıları ile göz dolduran Kabil mutlaka görmeniz gereken tarihi binalara ve eserlere ev sahipliği yapıyor. Sırf bunları görmek bile Kabil' e uçma sebepleri arasında yer almasına neden oluyor.
  3. Oldukça renkli olan şehirde mutlaka bir festivale denek gelme olasılığınız oldukça büyük. Şehirde birçok farklı festival bulunuyor. Festivallere katılmak ve bu eğlenceyi yaşamak için Kabil'e gidebilirsiniz.
  4. Masallara konu olan ve tarihi çok eskiye dayanan Babür Bahçeleri dünya üzerinde görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Bu tarihi yapıyı görmek için mutlaka Kabil'e gitmelisiniz.
  5. Dünyanın en büyük gölleri arasında yer alan Kanga gölü ve çevresinde gezinmek için Kabil'i ziyaret edebilirsiniz.

Kabil Hakkında

Kabil Afganistan'ın başkenti ve en büyük şehri olarak biliniyor. Ülkeniz kültürel ve ticari merkezi konumunda olan Kabil 3.500 yıllık tarihe sahiptir. Tarih boyunca pek çok devletin savaş alanı olmuş ve hala yakın zamanlarda da bu örneklere rastlanmaktadır.

1504 yılında Babür İmparatorluğu kurucusu Babür Kabil'i Başkent ilan etmiştir. 2011 yılında ABD 11 eylül saldırılarını bahane göstererek başken Kabil'i işgal etmiştir.

Yıllardır birçok savaşın yaşandığı bölgede zenginlikler ve yapılar da göze çarpıyor. Özellikle üniversitesi ve kurulduğu aln güzellikleri şle göz dolduruyor. Çok sayıda türbe de bulunan şehirde tarihi surlar dikkat çekiyor.

Kabil nehri boyunca uzanan vadiye koşullanmış şehir gerçekten gezilmesi ve görülmesi yerlere sahip. Yerli halkı oldukça sıcak olan şehirde, çocukların masumiyeti ve sevecenliği yüzünüzü güldürecek cinsten. Yerli halkın çoğu Müslüman olan Şehirde Peştuca ve Afgan Farsçası olarak bilinen Darice dili konuşuluyor.

Kabil Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 AFN
Taksi
50 AFN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kabilde şehir içi ulaşım ağı pek fazla gelişmemiştir. Şehir içerisinde sadece otobüs ve taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezini yaya olarak keşfedebilirsiniz

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım araçları otobüslerdir. Otobüsler oldukça konforlu ve gelişmiştir. Dilerseniz taksi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Taksicilerin bir çoğu az derecede İngilizcede biliyor. Bu sayede iletişim sağlayabilirsiniz.

Kabil Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Kabil’de Gezilecek Yerler

Babür Bahçeleri
Abdül Rahman Cami
Kabil Hayvanat Bahçesi
Id Gah Camii
Bala Hisar
Masalara Konu Olan Dünyada Cennet Babür Bahçeleri

Güzelliği ile kente hat veren Babür bahçeleri tarihi çok eki geçmişe sahiptir. 1528 yılında hizmete açılan ve günümüzde hala kullanılan, ihtişamını hiç kaybetmeyen bahçe Muhammed Babür tarafından kurulmuştur. Yemyeşil ağaçları, yürüyüş yolları ve dinlenme alanları ile mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında yerini alıyor. Bilmeniz gereken nokta, bahçeye giriş ücretlidir.

Nehir Kenarında Abdül Rahman Camii

Asya'nın en büyük camilerinden biri olan Abdül Rahman Camii ihtişamı ile mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında yer alıyor. Aynı anda 10.000 kişinin ibadet edebileceği Camide birde kütüphane bulunuyor. Kütüphane içerisinde 150.000 binden fazla kitap olduğu biliniyor.

Eğlenceli ve Renkli Kabil Hayvanat Bahçesi

Kabil'de bulunan ve hayvanat bahçesi içerisinde 120 den fazla farklı hayvan bulunuyor. 1967 yılında açılan bahçeye giriş ücretlidir. Yerli halk ve birçok turist tarafından her gün ziyaret edilmektedir.

Kabil'in Manevi Sembolü Id Gah Camii

Mimari yapısı ve ihtişamı ile Kabil'in en büyük camilerinden biri olan Id Gah aynı zamanda Kabil'in manevi sembolüdür. 19. yüzyıldan sonra inşa edilerek ibadete açılmıştır. Babür mimari stili ile inşa edilen Cami oldukça görkemlidir.

Kabil'in Sembolü Tarihi Bala Hisar

Başkent Kabil'in sembolü haline gelen 1600 yıllık yapı heybeti ile görenleri hayran bıraktırıyor. 5. yüzyıldan günümüze kadar gelmeyi başarmış olan Bala Hisar etrafında savaşlardan kalma tank, top ve seki silah kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Kesinlikle Kabilde keşfedilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Kabil’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Palau
Chalau
Zümrüt Pilav
Afgan Kebabı
Görüntüsü ve Tadı İle Palau

Kabil'in önemli yöresel yemekleri arasında yer alan Palau, Kabil ucuz uçak bileti alarak şehre geldiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. Aslında etli ve sebzeli bir pilav çeşidi olan yemek, yerli halkın ve turistlerin en sevdiği yemekler arasında yer alıyor. Yerli halk en fazla pilav tüketmektedir.

Sebzeli Pilav Chalau

Kabil'in geleneksel yemekleri arasında pilav çeşitleri bulunmaktadır. Her sofrada farklı bir pilav türüne rastlamak mümkün. Tamamen sebzeli bir pilav türü olan yemek, çok fazla tüketilmektedir.

Bahar Yemeği Zümrüt Pilav

Kabil geleneksel yemekleri denilince akla pilav çeşitleri gelmektedir. Hemen hemen her çeşit pilavın yapıldığı şehirde bahar bayramlarında yapılan ve yeşil görüntüsü ile dikkat çeken lezzet Zümrüt pilav yemeniz gereken bir yemek çeşidi. Ispanak ile yapıldığı için yeşil renklidir ve zümrüt pilav adını almıştır.

Et Severler İçin Afgan Kebabı

Et seviyorsanız bol baharat ve harika tadı ile Afgan kebabı mutlaka denemeniz gereken bir yemek çeşidi. Bol baharat ve yumuşacık et ile tadını çok seveceksiniz.

Konaklama İçin Kabil Otel Seçenekleri

Ucuz Kabil uçak bileti ile Kabil'e seyahat etmeniz halinde kalacak çok güzel ve konforlu mekanlar bulabilirsiniz. Hem mekanları hem de hizmetleri çok beğeneceksiniz.

Kabul Serana Hotel

5 yıldızlı otel konforlu konaklama imkanı sunuyor. 24 saat kesintisiz internet hizmeti ve dünya mutfağından yemek seçenekleri ile çok beğeneceğiniz bir otel seçeneği. Oda seçenekleri oldukça geniş ve rahat. Odaların her birinde sürekli sıcak su dolap televizyon bulunuyor. Kaliteli hizmet alabileceğiniz otelde deluxe oda seçeneği, Junior suit, Executive suit, Presidentinal suit oda seçenekleri mevcut durumda. Her bir odanın konforu ve fiyatlandırılması farklı olup toplamda 177 oda seçeneği bulunuyor.

Froshgah Street, Kabil/ Afganistan 93 79 965 4000
Safi Landmark Hotel

Kabil otel seçenekleri arasında yer alan Safi Landmark hotel çok beğeneceğiniz ir konaklama yeri. Otel içerisinde müşterilerine spor salonu, kahve merkezi, yemek alanları sunulmuş durumda. Geniş oda seçenekleri ve yöresel yemekleri ile oteli çok beğeneceksiniz. Ayrıca oldukça sıcak ve samimi olan otel personeli ile kendinizi evinizin rahatlığında hissedebilirsiniz. 4 yıldıza sahip otelde toplamda 130 oda bulunuyor.

Ahmad Zaher Rd, Kabil/ Afganistan
Kabil Star Hotel

Kabil Star Hotel havaalanına 20 dakika gibi kısa bir mesafede bulunuyor. Hem temiz hem de güvenli olan bu otelde konaklama ücretleri de çok yüksek değil. Türk büyük elçiliği tam karşısında konumlanan otel ekstra güvenlik oluşturuyor. Büyük odaları ve ücretsiz internet hizmeti ile çok rahat edebilirsiniz.

Zanbag Sguare Angara Caddysa, Opposite 26000 Kabil/ Afganistan

Kabil Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kabil 2.513,75 TL 8 Saat 25 Dakika
Frankfurt - Kabil 3.571,87 TL 13 Saat 40 Dakika
Ankara - Kabil 3.612,24 TL 11 Saat 30 Dakika
Adana - Kabil 3.947,40 TL 9 Saat 20 Dakika
Balıkesir - Kabil 3.975,20 TL 14 Saat 30 Dakika
Konya - Kabil 4.006,86 TL 16 Saat 10 Dakika
Çanakkale - Kabil 4.034,09 TL 13 Saat 20 Dakika
Antalya - Kabil 4.126,22 TL 12 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kabil ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
01 Nisan 2019
Şaka Müzesi (The Museum of Hoaxes) 1997 yılında San Diego, California'da Alex Boese tarafından, hem geçmiş hem de mevcut şakaları ve şehir efsanelerini kayıt altına almak ve üzerinde konuşmak için bir
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal

Kabil Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Tur ile gitmiştik, rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürler.
Muazzam güzellikte bir yer. Pişman olmayacaksınız kesinlikle gidin
Sevgilimiz ile geldik, hala buradayız çok güzel teşekkürler.
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, tur rehberimiz çok ilgiliydi
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kabil Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:27:43
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kabil, (KBL)
KBL
AF

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948