1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Aktau Uçak Bileti

Aktau Para Birimi
Tenge (KZT)
Aktau Zaman Dilimi
GMT +6
Aktau Şehri En İyileri
Deniz Turzimi, Sonsuz Ateş Anıtı, Kurdak
Aktau Hava Durumu (2 Haziran) 29°C Açık
Aktau Hava Durumu (3 Haziran) 26°C Rüzgarlı

En Ucuz Aktau Varışlı Uçak Seferleri

Bakü - Aktau
Azerbaijan Airlines
10 Haz 2020
İstanbul - Aktau
Azerbaijan Airlines
18 Haz 2020
Adana - Aktau
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Aktyubinsk - Aktau
Air Astana
12 Haz 2020
Antalya - Aktau
Air Astana
07 Haz 2020
Ankara - Aktau
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Alanya - Aktau
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Tokyo - Aktau
Ana All Nippon Airways
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Aktau Kalkışlı Uçak Seferleri

Aktau - Bakü
Azerbaijan Airlines
01 Tem 2020
Aktau - Duşanbe
Air Astana
06 Haz 2020
Aktau - İstanbul
Air Astana
09 Haz 2020
Aktau - Tiflis
Air Astana
14 Haz 2020
Aktau - Antalya
Air Astana
15 Haz 2020
Aktau - Ankara
Air Astana
14 Haz 2020
Aktau - Adana
Air Astana
16 Haz 2020
Aktau - Tokyo
Air Astana
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Aktau Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Aktau Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kazakça
Toplu Taşıma Fiyatı
25 KZT
Yemek Fiyatı
20 KZT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
253 KZT

Aktau’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Aktau uçak bileti kullanarak şehre gidecek kişilerin, mevsimsel anlamda en uygun zamanı seçmeleri önemlidir.

Karasal iklimin hakim olduğu şehre ilkbahar ve yaz aylarında gitmek doğru olacaktır. Kasım ayından itibaren hava sıcaklıkları ciddi oranda düşecektir. Bu nedenle denizin keyfini çıkarmak soğuk aylarda mümkün olmayacaktır.

Aktau Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Aktau uçak bileti ile şehre gelen yolcular, şehir merkezine ulaşım için farklı yolları tercih edebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 KZT

Havalimanında terminalin çıkış kısmında Aktau şehrinin otobüsleri bekler. Bu yerel otobüsler ile hem şehir merkezine, hem de şehrin istenen farklı noktalarına ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine otobüs ile ulaşım ortalama 40-45 dakika sürer.
Minibüs
Matruşka ismi ile anılan bu toplu ulaşım araçları, minibüse benzetilebilir. Bu araçlar küçüktür ancak otobüslere göre çok daha fazla noktaya ulaşımı sağlarlar. Otobüsten daha hızlı ulaşım imkanı sunarlar. Diğer yandan, fiyat olarak da en uygun alternatiftir. Otobüsten bile ucuz olan Matruşka isimli araçlar, hem havalimanından şehir merkezine, hem de şehir içinde istenen noktalardan tercih edilen yerlere ulaşım imkanı sunarlar. Matruşkaların camlarında nereden nereye gittikleri yazar.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.600 KZT

Havalimanının gelen yolcu terminalinin çıkışında, çok sayıda taksi bekler. Taksicilerle genellikle İngilizce iletişim kurulabilir. Gitmek istenen yer haritada da gösterilerek iletişim sağlamak mümkündür. Taksi ile şehir merkezine ortalama 30-35 dakikada ulaşılabilir. Taksiye binmeden pazarlık yapmak yararlı olacaktır.
Araç Kiralama
Araç kiralamayı tercih edecek kişiler, şehre ulaşmadan önce seçilen araç kiralama şirketinden ön rezervasyon yaparlarsa, daha hesaplı fiyatlara araç kiralayabilirler. Şehirde trafik çok yoğun değildir. Araç kiralayarak, havalimanından şehir merkezine ort

Aktau Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Aktau'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı ATM Aktau Havalimanı'dır. Aktau uçak bileti fırsatları ile şehre gelen turistler, havalimanında birçok hizmeti bir arada bulabilirler.

Havalimanında; restoran ve kafeler mevcut. Sağlık sorunları için acil müdahale yapılabilecek sağlık ünitesi bulunuyor. Engelli yolcular için talep üzerine tekerlekli sandalye temin ediliyor.

Havalimanında büyük bir otopark mevcut. Araç kiralama hizmeti veren ofisler de havalimanı içinde bulunuyor. Havalimanından 23 km. uzaklıkta bulunan şehir merkezine, toplu taşıma ile 40-45 dakikada, özel araç ve taksi ile 30-35 dakikada ulaşmak mümkün.

Aktau’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Aktau uçak bileti avantajları ile şehre gelenler için özellikle
 2. Dünya Savaşı tarihine şahit olmak kaçınılmaz olacaktır. 2. Şehirde yerel pazarlar çok sayıda. Bu pazarlarda farklı bir kültür ziyaret edilerek, keyifle alışveriş yapılabilir.
 3. Hazar Denizi'nin güzelliği şehirde yaşanabiliyor. Sahilde denize girerek vakit geçirilebilir ve uzun sahil şeridinde yürüyüşler yapılabilir.
 4. Özellikle sahil şeridinde yoğunlaşmış olan kafe ve restoranlarda, hem gündüz, hem de gece eğlenceli vakit geçirilebilir.
 5. Oldukça şaşırtıcı tatların yanı sıra yerel yiyecek ve içecekler muhakkak denenmeli.

Aktau Hakkında

Kazakistan'da yer alan Aktau şehri, ülkenin tek liman şehri olma özelliğini taşıyor. Hazar Denizi kıyısında bulunan bu şehir 1961 senesinde kuruldu.

Şehirde petrol ve uranyum kaynakları bulunduğundan ötürü, hızla gelişti.

Petrol açısından sahip olduğu bu zenginlik, şehrin Kazakistan için büyük önem arz etmesini sağlıyor.

Aktau Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 KZT
Taksi
175 KZT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde; otobüsler yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ancak; hem hesaplı olması, hem daha çok bölgeye ulaşması, hem de hızlı olması nedeni ile minibüse benzeyen bir toplu taşıma aracı olan matruşkalar sıklıkla tercih ediliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde, kolaylıkla taksi bulmak mümkün. Bu nedenle hızlı bir ulaşım için taksiler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, araç kiralama da konforlu bir seçenek olacaktır.

Aktau Vize Şartları

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Detayları
Pasaportlarını 5 iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek Kazakistan’da kalacakları süreyi gösteren bir kayıt kartı almaları gerekmektedir.

Aktau’da Gezilecek Yerler

İpek Yolu
Sonsuz Ateş Anıtı
Hazar Denizi Kıyıları
The Yellow Market
Aktau Tarih Müzesi
Ticaretin Tarihinin Ayak İzleri: İpek Yolu

Kuzey İpek Yolu şehre çok yakın bir noktanın üzerinden geçmekte. En eski ticaret yollarından biri olan bu yeri ziyaret ederek, ticarete dair tarihin ayak izlerine şahit olabilirsiniz.

Anlamlı Bir Anıt: Sonsuz Ateş Anıtı

Şehrin en önemli sayılan meydanında bulunan bu anıt, 2. Dünya Savaşı sırasında ölen askerleri anma amacıyla yapılmış. Şehirde kutlanan bazı bayramlar ve yılın belli zamanlarında yapılan farklı kutlamalar bu noktada gerçekleştiriliyor.

Huzur Veren Denizle Buluşma: Hazar Denizi Kıyıları

Oldukça sakin olan Hazar Denizi'nin sahil şeridi boyunca uzun yürüyüşler yapılabilir. Sıcak aylarda denize girmek mümkün. Sahil şeridinde çok sayıda popüler restoran ve kafe bulunuyor. Bu mekanlarda, deniz havasının tadına varılarak keyifle zaman geçirilebilir.

Yerel Kültüre Dahil Olun: The Yellow Market

Sebze ve meyvelerin satıldığı yerel bir pazar yeri olan The Yellow Market, yerel kültürün nabzını tutmak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Oldukça geniş sarı bir yapının içinde bulunan bu pazar yeri, adını da yapının renginden almış.

Şehrin Tarihine Etkileyici Bir Bakış: Aktau Tarih Müzesi

Şehrin tüm tarihine ışık tutan Aktau Tarih Müzesi, şehrin ilk zamanlarından bugüne uzanan eşyaları ve sanat eserlerini içeriyor.

Renkli Alışverişin Adresi: Yerel Pazarlar

Aktau'da haftanın birçok farklı gününde yerel pazarlar kuruluyor. Çeşitliliğin son derece geniş olduğu bu pazarlardan, uygun fiyatla yerel kültüre ait eşyalar satın alınabilir.

Modern Dünya Alışverişinin Adresi: Aktau Alışveriş Merkezi

Şehirde, modern alışveriş merkezleri çok sayıda değil. Ancak adını şehirden almış olan Aktau Alışveriş Merkezi, ünlü markaların ürünlerini satın almak isteyenler için doğru adres olacaktır. Bu alışveriş merkezinde yerel eşyalar bulmak da mümkün.

Aktau’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kurdak
Beşparmak
Lagman
Samsa
Yerel Bir Lezzet: Kurdak

Kazakistan'da çok sevilen bir lezzet olan Kurdak, üzerine soğan ilave edilerek sunulan bir yerel lezzet olarak öne çıkıyor. Aktau uçak bileti fırsatları ile şehre gelenler, bu lezzeti muhakkak denemeli.

Geleneksel Bir Yemek: Beşparmak

Suda pişirilen hamur ile hazırlanan bir yemek olan Beşparmak, at eti ilave edilerek sunuluyor. Bu anlamda at eti yemekten çekinmeyecek olanlar için denenmesi gereken bir geleneksel yemek.

Baharatlı Bir Lezzet: Lagman

Ana maddesi erişte olan bu yemek, üzerinde dana eti ile sunuluyor. Baharatlı bir yemek olan Lagman'ın oldukça lezzetli olduğu söylenebilir.

Lezzetli Bir Hamur İşi: Samsa

Çiğböreğe oldukça benzeyen Samsa, hamurun içine konan farklı malzemelerle hazırlanıyor. Etli, peynirli ve patatesli seçenekleri mevcut.

Geleneksel Bir Çorba: Kazak Çorbası

Kazak çorbası, oldukça farklı ve lezzetli bir yemek. Hazırlanışında; et, yoğurt ve pirinç kullanılıyor.

Farklı Bir Süt: Kımız

Kırgızistan'da da tüketilen bir süt olan kımıza, Kazakistan'da da sıklıkla rastlanır. At sütü olan bu içecek, klasik inek sütünden oldukça farklı bir tada sahip.

Enteresan Bir İçecek: Şubat

Kımız gibi, süt grubunda olan bu içecek, Kazakistan'da sıklıkla tüketiliyor. Kımıza göre daha lezzetli olduğu söylenebilecek olan bu içecek, deve sütünü denemek isteyenler için bir seçenek.

Konaklama İçin Aktau Otel Seçenekleri

Ucuz Aktau uçak bileti ile şehre gelen turistler için konaklama adına çok sayıda seçenek mevcuttur.

Grand Nur Plaza Hotel
Tesis plaja son derece yakın olma avantajını bulunduruyor. Şehir merkezinde bulunan otel, oldukça lüks bir restorana ve bara sahip. Oldukça büyük bir açık yüzme havuzu bulunuyor. Hazar Denizi'ne araç ile 10 dakikada ulaşılabilir. Odalarda Tv, klima, kasa ve balkon mevcut. Ayrıca Türk Hamamı, spa ve spor salonu da bulunuyor.
Microdistrict 29A, 130000 Aktau, Kazakistan
Holiday Inn Aktau
Kent merkezinde bulunan tesis, Hazar Denizi'ne son derece yakın bir konumda. Tesiste ücretsiz Wi Fi tüm alanlarda mevcut. Toplantı salonları ve balo salonu bulunuyor. Spor salonu bulunan tesisin, uluslararası yemeklerin servis edildiği başarılı bir restoranı var. Odalar son derece lüks döşenmiş. Odalarda; Tv, klima, minibar ve lüks banyo bulunuyor.
4 Microdistrict, 73, 130000 Aktau, Kazakistan
Grand Hotel Victory
5 yıldızlı bir tesis olan bu otel, Hazar Denizi'ne 500 metre uzaklıkta olması ile sıklıkla tercih ediliyor. Tesiste, yüzme havuzu, spa merkezi ve fitness salonu mevcut. Güzel bir manzaraya sahip bir bar bulunuyor. Odalar klasik stilde hazırlanmış ve Tv, minibar, kasa, klima bulunuyor. Uluslararası yemekler sunan bir restoranı var.
13 Mikroraion 25A, 130000 Aktau, Kazakistan

Aktau Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Aktau 1.198,49 TL 13 Saat 5 Dakika
Adana - Aktau 2.122,19 TL 10 Saat 5 Dakika
Antalya - Aktau 3.280,90 TL 21 Saat 5 Dakika
Ankara - Aktau 6.696,10 TL 26 Saat 35 Dakika
Alanya - Aktau 6.876,54 TL 28 Saat 30 Dakika
Bakü - Aktau 1.056,26 TL 50 Dakika
Aktyubinsk - Aktau 3.066,46 TL 6 Saat 10 Dakika
Tokyo - Aktau 35.434,13 TL 41 Saat 55 Dakika

Aktau Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Aktau uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Astana, Ana All Nippon Airways, Azerbaijan Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Aktau yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Aktau varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bakü - Aktau olup, bilet fiyatı 1.056,26 TL'dir.
 • Aktau şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Aktau ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
30 Mart 2020
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de görülmeye başlandığında beri hem devlet tarafından hem de bireysel olarak birçok önlem hayata geçirildi. Virüsün yayılım hızını yavaşlatmak ve
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne
Tehlikeseverler Buraya! İşte Dünyanın En Tehlikeli 7 Dağı
Tehlikeseverler Buraya! İşte Dünyanın En Tehlikeli 7 Dağı
23 Ağustos 2019
Macera benim göbek adım diyenlerden misiniz? O zaman doğru blog yazısını okuyorsunuz. Sizler için dünyanın en tehlikeli 7 dağını listeledik. Annapurna Dağı Annapurna, 1950'deki ilk tırmanıştan bu ya

Aktau Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
84 Değerlendirme
İ*** E*** O***
4 Eylül Salı
iş seyehati için gitmiştim ismini ilkkez duyuyordum ama hiç böyle güzel bi şehir olabileceğini düşünmemiştim
N*** T***
20 Temmuz Cuma
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
K*** A*** Ö***
13 Ekim Cumartesi
Birbirinden farklı insan ve doğa güzelliği daha ne olsun
Ü*** K***
7 Temmuz Cumartesi
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
B*** T*** A***
4 Temmuz Çarşamba
Biz çok keyif aldık tatilden güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Aktau Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:38:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Aktau, (SCO)
SCO
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699