1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Aktau Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Rüzgarlı
38°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
31°C
25 Temmuz
Perşembe
Rüzgarlı
30°C
Para Birimi
Tenge (KZT)
Zaman Dilimi
GMT +6
Aktau Şehri En İyileri
  • Deniz Turzimi
  • Sonsuz Ateş Anıtı
  • Kurdak

En Ucuz Aktau Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Aktau
Atlasglobal
19 Ağu 2019
Antalya - Aktau
Atlasglobal
01 Ağu 2019
Ankara - Aktau
Azerbaijan Airlines
20 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Aktau Kalkışlı Uçak Seferleri

Aktau - İstanbul
Atlasglobal
02 Ağu 2019
Aktau - Ankara
Azerbaijan Airlines
28 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Aktau Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Aktau Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Aktau Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kazakça
Toplu Taşıma Fiyatı
25 KZT
Yemek Fiyatı
20 KZT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
253 KZT

Aktau’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Aktau uçak bileti kullanarak şehre gidecek kişilerin, mevsimsel anlamda en uygun zamanı seçmeleri önemlidir.

Karasal iklimin hakim olduğu şehre ilkbahar ve yaz aylarında gitmek doğru olacaktır. Kasım ayından itibaren hava sıcaklıkları ciddi oranda düşecektir. Bu nedenle denizin keyfini çıkarmak soğuk aylarda mümkün olmayacaktır.

Aktau Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Aktau uçak bileti ile şehre gelen yolcular, şehir merkezine ulaşım için farklı yolları tercih edebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 KZT

Havalimanında terminalin çıkış kısmında Aktau şehrinin otobüsleri bekler. Bu yerel otobüsler ile hem şehir merkezine, hem de şehrin istenen farklı noktalarına ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine otobüs ile ulaşım ortalama 40-45 dakika sürer.
Minibüs
Matruşka ismi ile anılan bu toplu ulaşım araçları, minibüse benzetilebilir. Bu araçlar küçüktür ancak otobüslere göre çok daha fazla noktaya ulaşımı sağlarlar. Otobüsten daha hızlı ulaşım imkanı sunarlar. Diğer yandan, fiyat olarak da en uygun alternatiftir. Otobüsten bile ucuz olan Matruşka isimli araçlar, hem havalimanından şehir merkezine, hem de şehir içinde istenen noktalardan tercih edilen yerlere ulaşım imkanı sunarlar. Matruşkaların camlarında nereden nereye gittikleri yazar.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.600 KZT

Havalimanının gelen yolcu terminalinin çıkışında, çok sayıda taksi bekler. Taksicilerle genellikle İngilizce iletişim kurulabilir. Gitmek istenen yer haritada da gösterilerek iletişim sağlamak mümkündür. Taksi ile şehir merkezine ortalama 30-35 dakikada ulaşılabilir. Taksiye binmeden pazarlık yapmak yararlı olacaktır.
Araç Kiralama
Araç kiralamayı tercih edecek kişiler, şehre ulaşmadan önce seçilen araç kiralama şirketinden ön rezervasyon yaparlarsa, daha hesaplı fiyatlara araç kiralayabilirler. Şehirde trafik çok yoğun değildir. Araç kiralayarak, havalimanından şehir merkezine ort

Aktau Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Aktau'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı ATM Aktau Havalimanı'dır. Aktau uçak bileti fırsatları ile şehre gelen turistler, havalimanında birçok hizmeti bir arada bulabilirler.

Havalimanında; restoran ve kafeler mevcut. Sağlık sorunları için acil müdahale yapılabilecek sağlık ünitesi bulunuyor. Engelli yolcular için talep üzerine tekerlekli sandalye temin ediliyor.

Havalimanında büyük bir otopark mevcut. Araç kiralama hizmeti veren ofisler de havalimanı içinde bulunuyor. Havalimanından 23 km. uzaklıkta bulunan şehir merkezine, toplu taşıma ile 40-45 dakikada, özel araç ve taksi ile 30-35 dakikada ulaşmak mümkün.

Aktau’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Aktau uçak bileti avantajları ile şehre gelenler için özellikle
  2. Dünya Savaşı tarihine şahit olmak kaçınılmaz olacaktır. 2. Şehirde yerel pazarlar çok sayıda. Bu pazarlarda farklı bir kültür ziyaret edilerek, keyifle alışveriş yapılabilir.
  3. Hazar Denizi'nin güzelliği şehirde yaşanabiliyor. Sahilde denize girerek vakit geçirilebilir ve uzun sahil şeridinde yürüyüşler yapılabilir.
  4. Özellikle sahil şeridinde yoğunlaşmış olan kafe ve restoranlarda, hem gündüz, hem de gece eğlenceli vakit geçirilebilir.
  5. Oldukça şaşırtıcı tatların yanı sıra yerel yiyecek ve içecekler muhakkak denenmeli.

Aktau Hakkında

Kazakistan'da yer alan Aktau şehri, ülkenin tek liman şehri olma özelliğini taşıyor. Hazar Denizi kıyısında bulunan bu şehir 1961 senesinde kuruldu.

Şehirde petrol ve uranyum kaynakları bulunduğundan ötürü, hızla gelişti.

Petrol açısından sahip olduğu bu zenginlik, şehrin Kazakistan için büyük önem arz etmesini sağlıyor.

Aktau Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 KZT
Taksi
175 KZT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde; otobüsler yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ancak; hem hesaplı olması, hem daha çok bölgeye ulaşması, hem de hızlı olması nedeni ile minibüse benzeyen bir toplu taşıma aracı olan matruşkalar sıklıkla tercih ediliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde, kolaylıkla taksi bulmak mümkün. Bu nedenle hızlı bir ulaşım için taksiler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, araç kiralama da konforlu bir seçenek olacaktır.

Aktau Vize Şartları

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Detayları
Pasaportlarını 5 iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek Kazakistan’da kalacakları süreyi gösteren bir kayıt kartı almaları gerekmektedir.

Aktau’da Gezilecek Yerler

İpek Yolu
Sonsuz Ateş Anıtı
Hazar Denizi Kıyıları
The Yellow Market
Aktau Tarih Müzesi
Ticaretin Tarihinin Ayak İzleri: İpek Yolu

Kuzey İpek Yolu şehre çok yakın bir noktanın üzerinden geçmekte. En eski ticaret yollarından biri olan bu yeri ziyaret ederek, ticarete dair tarihin ayak izlerine şahit olabilirsiniz.

Anlamlı Bir Anıt: Sonsuz Ateş Anıtı

Şehrin en önemli sayılan meydanında bulunan bu anıt, 2. Dünya Savaşı sırasında ölen askerleri anma amacıyla yapılmış. Şehirde kutlanan bazı bayramlar ve yılın belli zamanlarında yapılan farklı kutlamalar bu noktada gerçekleştiriliyor.

Huzur Veren Denizle Buluşma: Hazar Denizi Kıyıları

Oldukça sakin olan Hazar Denizi'nin sahil şeridi boyunca uzun yürüyüşler yapılabilir. Sıcak aylarda denize girmek mümkün. Sahil şeridinde çok sayıda popüler restoran ve kafe bulunuyor. Bu mekanlarda, deniz havasının tadına varılarak keyifle zaman geçirilebilir.

Yerel Kültüre Dahil Olun: The Yellow Market

Sebze ve meyvelerin satıldığı yerel bir pazar yeri olan The Yellow Market, yerel kültürün nabzını tutmak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Oldukça geniş sarı bir yapının içinde bulunan bu pazar yeri, adını da yapının renginden almış.

Şehrin Tarihine Etkileyici Bir Bakış: Aktau Tarih Müzesi

Şehrin tüm tarihine ışık tutan Aktau Tarih Müzesi, şehrin ilk zamanlarından bugüne uzanan eşyaları ve sanat eserlerini içeriyor.

Renkli Alışverişin Adresi: Yerel Pazarlar

Aktau'da haftanın birçok farklı gününde yerel pazarlar kuruluyor. Çeşitliliğin son derece geniş olduğu bu pazarlardan, uygun fiyatla yerel kültüre ait eşyalar satın alınabilir.

Modern Dünya Alışverişinin Adresi: Aktau Alışveriş Merkezi

Şehirde, modern alışveriş merkezleri çok sayıda değil. Ancak adını şehirden almış olan Aktau Alışveriş Merkezi, ünlü markaların ürünlerini satın almak isteyenler için doğru adres olacaktır. Bu alışveriş merkezinde yerel eşyalar bulmak da mümkün.

Aktau’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kurdak
Beşparmak
Lagman
Samsa
Yerel Bir Lezzet: Kurdak

Kazakistan'da çok sevilen bir lezzet olan Kurdak, üzerine soğan ilave edilerek sunulan bir yerel lezzet olarak öne çıkıyor. Aktau uçak bileti fırsatları ile şehre gelenler, bu lezzeti muhakkak denemeli.

Geleneksel Bir Yemek: Beşparmak

Suda pişirilen hamur ile hazırlanan bir yemek olan Beşparmak, at eti ilave edilerek sunuluyor. Bu anlamda at eti yemekten çekinmeyecek olanlar için denenmesi gereken bir geleneksel yemek.

Baharatlı Bir Lezzet: Lagman

Ana maddesi erişte olan bu yemek, üzerinde dana eti ile sunuluyor. Baharatlı bir yemek olan Lagman'ın oldukça lezzetli olduğu söylenebilir.

Lezzetli Bir Hamur İşi: Samsa

Çiğböreğe oldukça benzeyen Samsa, hamurun içine konan farklı malzemelerle hazırlanıyor. Etli, peynirli ve patatesli seçenekleri mevcut.

Geleneksel Bir Çorba: Kazak Çorbası

Kazak çorbası, oldukça farklı ve lezzetli bir yemek. Hazırlanışında; et, yoğurt ve pirinç kullanılıyor.

Farklı Bir Süt: Kımız

Kırgızistan'da da tüketilen bir süt olan kımıza, Kazakistan'da da sıklıkla rastlanır. At sütü olan bu içecek, klasik inek sütünden oldukça farklı bir tada sahip.

Enteresan Bir İçecek: Şubat

Kımız gibi, süt grubunda olan bu içecek, Kazakistan'da sıklıkla tüketiliyor. Kımıza göre daha lezzetli olduğu söylenebilecek olan bu içecek, deve sütünü denemek isteyenler için bir seçenek.

Konaklama İçin Aktau Otel Seçenekleri

Ucuz Aktau uçak bileti ile şehre gelen turistler için konaklama adına çok sayıda seçenek mevcuttur.

Grand Nur Plaza Hotel

Tesis plaja son derece yakın olma avantajını bulunduruyor. Şehir merkezinde bulunan otel, oldukça lüks bir restorana ve bara sahip. Oldukça büyük bir açık yüzme havuzu bulunuyor. Hazar Denizi'ne araç ile 10 dakikada ulaşılabilir. Odalarda Tv, klima, kasa ve balkon mevcut. Ayrıca Türk Hamamı, spa ve spor salonu da bulunuyor.

Microdistrict 29A, 130000 Aktau, Kazakistan
Holiday Inn Aktau

Kent merkezinde bulunan tesis, Hazar Denizi'ne son derece yakın bir konumda. Tesiste ücretsiz Wi Fi tüm alanlarda mevcut. Toplantı salonları ve balo salonu bulunuyor. Spor salonu bulunan tesisin, uluslararası yemeklerin servis edildiği başarılı bir restoranı var. Odalar son derece lüks döşenmiş. Odalarda; Tv, klima, minibar ve lüks banyo bulunuyor.

4 Microdistrict, 73, 130000 Aktau, Kazakistan
Grand Hotel Victory

5 yıldızlı bir tesis olan bu otel, Hazar Denizi'ne 500 metre uzaklıkta olması ile sıklıkla tercih ediliyor. Tesiste, yüzme havuzu, spa merkezi ve fitness salonu mevcut. Güzel bir manzaraya sahip bir bar bulunuyor. Odalar klasik stilde hazırlanmış ve Tv, minibar, kasa, klima bulunuyor. Uluslararası yemekler sunan bir restoranı var.

13 Mikroraion 25A, 130000 Aktau, Kazakistan

Aktau Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Aktau 753,83 TL 3 Saat 15 Dakika
Antalya - Aktau 1.190,68 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Aktau 1.384,81 TL 5 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Aktau ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
01 Temmuz 2019
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Tatil monoton hayatın aynılığından kurtulmak için müthiş bir zaman. Farklı düşüncelere dalmak, başkalarının hayal güçlerinde yolculuğa çıkmak için birebir. Fahrenheit 45
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi

Aktau Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Birbirinden farklı insan ve doğa güzelliği daha ne olsun
iş seyehati için gitmiştim ismini ilkkez duyuyordum ama hiç böyle güzel bi şehir olabileceğini düşünmemiştim
çok keyif aldım iyiki gitmişiz
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
Biz çok keyif aldık tatilden güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Aktau Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:42:18
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Aktau, (SCO)
SCO
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948