1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Alicante Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
28°C
17 Temmuz
Yarın
Açık
28°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
28°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Alicante Şehri En İyileri
  • Sahilleri
  • Santa Barbara Kalesi
  • Kurutulmuş Tuzlu Balık

En Ucuz Alicante Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Alicante Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Alicante Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Alicante Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Alicante Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
ES
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
3,85 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 EUR

Alicante’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Eğlenceli bir zaman geçirmek ve orada gerçekleşen aktivitelere şahit olmak istiyorsanız, ekim ayında gitmelisiniz. Ekim ayında yapacağınız bu seyahat sonucunda orada olan yelkencilerle karşılaşacak ve muhteşem görüntülere şahit olacaksınız. En ucuz Alicante uçak bileti alarak, mükemmel bir tatile sahip olabilirsiniz. Şehir içerisinde yelkencilikle uğraşan profesyonel kişileri izleme fırsatını yakalamak istiyorsanız, ekim aylarında şehri ziyaret etmelisiniz. Kasım aylarına Alicante uçak bileti rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatlarla yolculuk yapabilirsiniz. Alicante en ucuz uçak bileti sonbahar mevsiminde satılıyor ve birçok kişi bu mevsimde şehre gitmeyi planlıyor. Hava yolları şirketlerinin yaptığı indirimler sayesinde ekonomik açıdan yolcular rahatlıyor. Alicante aynı zamanda ekonomik açıdan uygun bir şehir olarak nitelendiriliyor.

Alicante Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine gidebilmek için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Alicante uçak bileti konusunda araştırma yapıp, şehirde tatil yapmak isteyen kişilere uygun alternatifler bulunur. Alternatifler herkesin bütçesine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 EUR

Havalimanından şehir merkezine yirmi dakikada bir Line 150 Valencie, Manises, Aeropuerto otobüsleri kalkıyor. Otobüslerin yolculuk süresi ortalama 20 dakika olarak nitelendiriliyor. Hava limanının gelen yolcu bölümünün yakınından kalkan otobüsler, gece 22:00 saatlerine kadar hizmet veriyor. Ayrıca gece tarifesiyle hizmet veren otobüsler şehrin her kısmına ulaşım sağlayabiliyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Toplu taşıma araçların arasında Servis Aero olarak bilinen araçlar, diğer araçlara göre biraz daha pahalı olarak biliniyor. Bunun dışında metro ve tramvay gibi ulaşım alternatifleriyle şehir içi ulaşımları sağlayabilirsiniz.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 11 EUR

Şehrin her bölgesine ulaşım sağlayabilmek ve konforlu bir şekilde ulaşımı tamamlayabilmek için taksi tavsiye ediliyor. Ulaşım araçlarına oranla biraz daha yüksek fiyatlara sahip olsa da, birçok şehre göre daha uygun fiyatlarla hizmet verdiğini söylemek gerekir.
Araç Kiralama
Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından araçlar kiralanabilir. Alicante dışına çıkılmayacaksa otoyol ücretlerinden etkilenmek mümkün değildir. Şehir dışına çıkmak, fazlasıyla gezmek kiralanacak olan aracın yakacağı benzine göre değişmek

Alicante Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel
Wifi

Denize yakınlığıyla bilinen Alicante Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 dakikalık uzaklıkta. Trafik çok az meydana gelse de, trafikle 15 veya 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşmak mümkün. Havalimanı içerisinde dinleme salonlarında beklenebilir veya ihtiyaçların karşılanabilmesi için alışverişler yapılabilir. Şehir içerisinde daha rahat seyahat edebilmek ve ulaşım konusunda rahatlayabilmek için araç kiralama firmalarıyla iletişime geçilebilir. Ofisleri bulunan firmalar limanın içerisinde yer almaktadır. Alicante uçak bileti Thy araştırmaları yaparak, uygun fiyatlarla şehre gidebilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda hava limanı içerisinde bulunan otellerde konaklayabilir ve konaklama ihtiyacınızı uzak bölgelere gitmeden karşılayabilirsiniz. Eğer birini bekliyorsanız limanın içerisinde bulunan restoranlarda rahatlıkla zaman geçirebilirsiniz. Alicante uçak bileti fiyatlarına göz atıp, tatil günlerinizi şehrin plajlarında geçirerek mükemmel bir tatil şansını yakalayabilirsiniz. Marketten almanız gereken şeyleri havalimanı içerisinde bulunan marketlerden temin edebilir ve uzak mesafeye gitmeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Alicante’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Calle Mayor olarak bilinen ticaret caddesinde ekonomik alışveriş yapabilmek mümkün olarak görülüyor. Aynı zamanda yeme ve içme ihtiyaçlarını bu caddede karşılayabilmek mümkün. Şehrin en gelişmiş ve en kapsamlı ticaret caddesi olarak nitelendiriliyor.
  2. Alicante'nin tarihi bölgelerini gezip, kültürel manada bir şeyler öğrenebilir ve ilgi çekici bilgiler öğrenebilirsiniz. Alicante ucuz uçak bileti alarak, zamanınızın verimli bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Guadalest Valley olarak bilinen vadide, eşsiz bir manzarayla karşılaşabilir ve binlerce mekanın güzel manzarasıyla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Vadileriyle, eşsiz manzaralarıyla ön plana çıkan Alicante'ye kafanızı dinlemek için gidebilirsiniz.
  4. Onlarca müzeyi gezip, şehrin nasıl kurulduğuna ve şehirde neler yaşandığına dair bilgiler alabilirsiniz. Alacağınız bilgiler sizi gerçek anlamda geliştirecek ve kültür bakımından bilgi sahibi olmanıza katkı sağlayacaktır.
  5. Ekonomik ve mükemmel bir tada sahip olan yemeklerden tadabilirsiniz. Farklı yemeklere olan ilginizi Alicante ucuz uçak bileti alarak ortaya çıkartabilir ve eşsiz tatlarla buluşabilirsiniz.

Alicante Hakkında

Costa Blanca kıyısında bulunan Alicante, antik bir yapıya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Tarihi fazlasıyla görkemli olduğundan dolayı geçmişten kalan yapıtları görebilmek mümkündür. Eski mahalleleri, yapıtları, kaleleri geçmişten bugüne kadar varlığını sürdürmüştür. Plajları bulunan şehrin, manzara açısından güzel bir konumda olduğunu da söylemek gerekir. Geçmişten bugüne kadar varlığını sürdüren tarihi ve estetik yapıları görmek, tarihi gezi yapmanın yanı sıra güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız Alicante uçak bileti aramalarına başlayabilirsiniz. Müzeleri, vadileri ve birçok tarihi yapıtı kendi bünyesinde bulunduran şehirde kültürel manada öğrenilecek çok şey bulunuyor. Aynı zamanda ticaret caddesi olarak nitelendirilen caddede rahatça alışveriş yapılabilir ve yiyecek ihtiyacı giderilebilmektedir. Ticaret caddesi olarak bilinen Calle Mayor, en işlek caddelerden biri olarak biliniyor ve zamanın verimli bir şekilde geçirilmesine olanak tanıyor. Güzel bir alışveriş ve tarihi bir gezi için Alicante uçak bileti konularını araştırmak gerekiyor. Onlarca parkı kendi sınırları içerisinde bulunduran şehirde, dinlenmek için mükemmel parklar bulunmaktadır.

Alicante Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
0,98 EUR/Km
Tramvay
1,50 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler şehrin her bölgesine gece/gündüz ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro, tramvay ve servisler, otobüslerden sonra en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Servisler geceleri N tarifesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Alicante Vize Şartları

İspanya Vize İstiyor mu?
Evet
İspanya Vize Ücreti
60 EUR
İspanya Vize Detayları
90 Güne kadar kalacak kişiler İspanya Schengen Vizesine başvuru yapabilir.

Alicante’de Gezilecek Yerler

Santa Barbara Castle
Mercado Central
Guadalest Valley
Archaeological Museum Of Alicante
Explanada De Espana
Avrupa’daki En Büyük Orta Çağ Kalesi: Santa Barbara Castle

Güzel manzarasıyla bilinen ve Alicante'nin güzelliklerini tepeden gösteren Santa Barbara Kalesi, mükemmel bir konumda bulunuyor. Yaklaşık 500 yıl önce Araplar tarafından inşa edilen kalenin, içerisinde gezi yapmak ve tepesine çıkıp mükemmel manzarayı izlemek mümkündür. Fazla ücret ödemeden kalelerde tur gerçekleştirmek gerekir. Aksi taktirde çoğu şeyden mahrum kalmış olursunuz.

Alicante’nin Merkezi Pazar Yeri: Mercado Central

Her kategoride alışveriş yapılabilecek bir pazar merkezi olarak nitelendirilen Mercado Central, mükemmel tasarımıyla ön plana çıkmaktadır. Yüzlerce tezgahın bir araya gelip, hizmet sunması ve her kategoriden ürünlerin bulunması şaşırtıcı bir özelliktir. Pazar yerinde aynı zamanda sanata dair eserlerin bulunması, yapıtın geçmişteki sanat mimarisi olan J. Vidal Ramos'a dayanıyor.

İspanya’nın En Popüler Turistik Yeri: Guadalest Valley

Eşsiz görünümüyle içerisinde tarihi mekanları bulunduran Guadalest Valley, aynı zamanda sanatsal bir kasaba olarak bilinmektedir. Kasabanın içerisinde Alicante'nin en önemli yapıtları bulunmaktadır. Vadi içerisinde bulunan kasabada saatler boyunca gezilebilir ve günün tamamı bu kısma ayrılabilir. Kasabada yapılacak olan gezi, Alicante'yi tanımak adına oldukça etkilidir.

Yüzlerce Yılların Öncesinde Bulunan Eserlere Konukluk Eden: Archaeological Museum of Alicante

Arkeolojik müze olarak bilinen Archaeological Museum of Alicante, Roma ve İber kültürüne ait eserleri kendi bünyesinde bulundurur. Müzenin yıllarca varlığını sürdüren yapıtları kendi bünyesinde bulundurması en önemli özellikleri arasındadır. Alicante İstanbul arası uçakla kaç saat diye araştırma yapıp, Alicante'nin tarihi güzelliklerine göz atabilirsiniz. Roma kültürüne ait olan bilgileri Alicante İstanbul uçak biletleri araştırması yaparak, şehre seyahat edip öğrenebilirsiniz.

Mükemmel Manzaralı ve En Güzel Yürüme Yolu: Explanada De Espana       

Restoranlara gitmek, gezmek ve güzel bir manzaraya karşı kahve içmek istiyorsanız mutlaka Explanada De Espana yoluna gitmelisiniz. Yolda mükemmel bir akşam yürüyüşü yapabilir ve sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz. Alicante İstanbul uçak seferleri araştırmaları yapıp, şehrin en güzel mekanlarına göz atabilir ve kendinizi farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. Tarihi güzellikleri ve en güzel manzarayı görmek için mutlaka Alicante'yi ziyaret etmelisiniz.

Alicante’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bunuelo
Esgarrat
Montaditos
Olla Churra

Birçok şehirden ve birçok bölgeden farklı lezzetleri meydana getirip, en güzel lezzetleri kendi sınırlarında bulunduran Alicante'de her mevsim farklı yemekler öncülük ediyor. Alicante uçuş süresi kısa süre içerisinde tamamlanacak ve burada en güzel lezzetlere ulaşabileceksiniz.

Tatlıyla Tuzu Aynı Anda Yaşatan: Bunuelo

Kızartılmış hamurla yapılan tatlı çörek, en güzel lezzetler arasında yer alıyor. Tuzlu türlerinin daha az tercih edilmesi, çöreğin daha çok tatlı şekliyle satılmasına sebebiyet veriyor.

Balık Yemeklerinin En Sevileni: Esgarrat

 Denize yakın olan Alicante en güzel balık yemeklerini kendi bünyesinde bulunduruyor. Alicante İstanbul uçak saatleri araştırması yaparak, Alicante'nin en güzel balık yemeklerini tadabilirsiniz. Sarımsak ile zeytinyağının birleşimiyle oluşturulan sosla servis edilmekte olan esgarrat, kırmızı biber ile morino balığını bir araya getiriyor.

Doyurucu Sandviç: Montaditos

Rulo görünümlü sandviçlerin arasına konulan balıklar ve etlerle muhteşem lezzet ortaya çıkıyor. Aynı zamanda yemeğin yanında cips ve sos da veriliyor.

Sosisle Süslenen Fasulye: Olla Churra

Fasulyenin yanına sosis veya et ekleyerek, zeytinyağıyla lezzet katılıp; yemek sunuluyor. Türk yemeğine fazlasıyla benzediğini söylemek mümkün.

Pirinçle Balığı Bir Araya Getiren: Paella

Pirinç ve deniz ürünlerini bir araya getirip, mükemmel lezzet oluşturan Paella; Alicante'nin vazgeçilmez yemekleri arasında bulunuyor.

Konaklama İçin Alicante Otel Seçenekleri

Alicante'nin havalimanından, şehir merkezine kadar çok sayıda otel bulunuyor. Alicante İstanbul saat farkı nedir diye düşünmeden direkt şehre gelip, konaklama yapabilmek mümkün. Otel seçeneklerinin &cc

Hospes Amerigo

Plaja 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan Hospes Amerigo adlı otelin 11 tane odası bulunmaktadır. Sauna, çocuk kulübü, spor faaliyetleri kendi bünyesinde bulundurarak müşterilerini memnun etmektedir. Fiyatları 200 – 250 EUR arasında değişmektedir.

Rafael Altamira, 7, 03002, Alicante, İspanya
NH Alicante

Odaları içerisinde mini bar bulunduran otelin, spor faaliyetleri bulunmaktadır. Her türlü eğlenceli aktiviteleri otel içerisinde gerçekleştirmek mümkündür. Konaklama fiyatı 200 EUR civarındadır.

Mexico, 18 , 03008, Alicante, İspanya
Meliá Alicante

Wifi, restoran ve buna benzer hizmetleri kendi bünyesinde bulunduran Melia Alicante 150 EUR günlük ücretle hizmet veriyor.

Plaza del Puerto, 3, 03001, Alicante,İspanya

Alicante Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Alicante 968,84 TL 22 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Alicante ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Tek Rotamız ZAFER!
Tek Rotamız ZAFER!
18 Mart 2019
Biletall.com ailesi olarak 104 yıl önce bu kutlu vatanı savunmak adına sevdiklerinden, memleketlerinden, canlarından vazgeçen ve Çanakkale Zaferimizle destan yazan tüm şehit ve gazilerimizi; minnetle
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer

Alicante Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Alicante Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:48:06
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Alicante, (ALC)
ALC
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948