1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Doha Uçak Bileti

20 Kasım
Bugün
Parçalı Bulutlu
22°C
21 Kasım
Yarın
Açık
22°C
22 Kasım
Cuma
Parçalı Bulutlu
24°C
Para Birimi
Katar Riyali (QAR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Doha Şehri En İyileri
  • Alışeriş
  • Villagio Mall
  • Machboos
Doha

En Ucuz Doha Varışlı Uçak Seferleri

Kuveyt - Doha
Kuwait Airways
25 Kas 2019
09 Ara 2019
26 Kas 2019
Adana - Doha
Pegasus
17 Ara 2019
Ankara - Doha
Pegasus
05 Ara 2019
Kayseri - Doha
Pegasus
21 Kas 2019
Hatay - Doha
Pegasus
25 Kas 2019
Bodrum - Doha
Pegasus
07 Ara 2019
Konya - Doha
Pegasus
02 Ara 2019
17 Ara 2019
İzmir - Doha
Pegasus
05 Ara 2019
Manila - Doha
Malaysia Airlines
27 Kas 2019
06 Ara 2019
Bangkok - Doha
Kuwait Airways
19 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Doha Kalkışlı Uçak Seferleri

02 Ara 2019
Doha - Hatay
Pegasus
26 Kas 2019
Doha - Bodrum
Pegasus
04 Ara 2019
Doha - Ankara
Pegasus
08 Ara 2019
06 Ara 2019
10 Ara 2019
Doha - Adana
Pegasus
28 Kas 2019
Doha - Kayseri
Pegasus
16 Ara 2019
Doha - Amman
Oman Air
16 Ara 2019
Doha - Manila
Srilankan Airlines
25 Kas 2019
Doha - Erbil
Royal Jordanian Airline
03 Ara 2019
07 Ara 2019
Doha - İzmir
Pegasus
18 Ara 2019
Doha - San Diego
Royal Jordanian Airline
10 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Doha Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Doha Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Doha Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Doha Havaalanları
Ülke Kodu
QA
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
7 QAR
Yemek Fiyatı
25 QAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8 QAR

Doha’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Doha uçak bileti kullanan kişileri şehirde birçok gezilecek yer bekliyor. Doha'da çöl iklimi etkisini gösterir. Oldukça sıcak olan şehirde yaz ayları gölgede bile 40 dereceyi bulur. Kış ve bahar ayları yaz aylarına oranla daha serin geçmektedir. Doha'ya Eylül ve Ekim aylarında, Mayıs ve Nisan aylarında ziyaret edilmesi gerekir.

Doha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Doha uçak bileti ile seyahat eden kişilerin şehirde birçok ulaşım aracı kullanmasına olan vardır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 7 QAR

Doha Havalimanında, Bus Pavillion denilen alanda binilebilecek belediye otobüsleri çok kısa sürede şehir merkezine ulaşımı sağlamaktadır. Havalimanından, şehir merkezine hem konforlu hem de uygun ücretler ile yolcu servisi yapan otobüslerin iki hattı bulunur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 QAR

Doha Terminal binası önünden binilen taksiler haftanın yedi günü 24 saat hizmet verir. Makul ücretler ile transfer yapan taksiler yaklaşık 10 dakikada ulaşım sağlar

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 24 QAR

Özel bir firmanın sağladığı hizmetler havalimanı ve çevresindeki otellere taşıma hizmeti yapar

Araç Kiralama

Lüks hayatları ile tanınan Katar' da hemen her şehirde limuzin kiralama hizmeti bulunur. Lüks ve konforlu şekilde ulaşım sağlamak isteyenler, limuzin kiralayabilir.

Doha Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

2012 yılında yapımı tamamen biten Doha uçak Havalimanı, 2014 yılına kadar Hamad Havalimanı olarak anılırdı.

2014 yılından sonra Doha Uluslararası Havalimanı olarak adı değiştirildi. Kapasitesi oldukça büyük olan havalimanına her gün dünyanın her yerinden uçuşlar vardır.

Havaalanı içerisinde, kahve dükkanları ve restoranların yanında ünlü markalar, parfüm dükkanları ve çocuk oyun alanları yer alır.

Doha’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Doha uçak bileti kullanmak için kişilerin birçok sebebi bulunuyor. Şehrin en önemli simgesi olma özelliğine sahip müze, 2008 yılının Aralık ayında açılmıştır. Dünyanın tanımış olduğu mimar, Leoh Ming Pei tarafından dizayn edilmiştir. Kıyıdan uzakta bir ada üzerine kurulu müze 45.000 metre karelik bir alana sahiptir. Yapay bir adanın üzerine inşa edilen müzede, 16. ve 17. yüzyıllara ait eserler sergilenir.
  2. Doha en önemli alış-veriş merkezlerinden biridir. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde bu bağlamda sık sık ziyaretçi kabul eder. Yöresel ürünler ve kıyafetler, altın, gümüş ve değerli taşlar, dünya markalarının mağazaları kısacası alışveriş adına her şey Doha' da bulunur. Deve yarışları Nisan aylarında, Doha Kültür Festivali ve Uçurtma Festivalleri ise Mart ayında yapılır. Kasım ve Aralık aylarında ise Ajyal Film Festivalleri yapılır.
  3. Doha'da neredeyse yılın her ayında farklı bir festival vardır. Souq Waqif Festivali Ocak ve Şubat aylarında kutlanır. Yine her yıl Ocak ayında Tenis, Şubat ayında ise Golf Turnuvası yapılır.
  4. Yapımına 2007 yılında başlanmış, 2010 yılında yerleşime izin verilen ve yapay ada olan 4 milyon metrekarelik alan uzaydan bakıldığında istiridye görünümüne sahiptir. Lüks bir yer olan The Pearl adını inciden alır. İnci çıkartılma işi ile uğraşan Katar, petrol yataklarının bulunmasından sonra bu iş ile uğraşan kişilerin sayısında ciddi bir azalma yaşamıştır.
  5. En işlek sahil yolu olan Korniş 5 km'lik bir alana sahiptir. Büyük otellerin ve inci anıtının bulunduğu bir yerde koşu yılları ve cafe barları ile ünlüdür. Sahil şeridi her geçen yıl daha da gelişmektedir.

Doha Hakkında

Katar'ın başkenti olan Doha muhteşem mimarisi ile dikkat çeker. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar, gökdelenleri ile ünlü, en çok turist çeken ülke olarak bilinir. Arap Ülkesi olan Katar'ın en kalabalık şehri Doha'dır.

Önemli ticaret merkezleri, hükümet binaları ve dünyaca ünlü bankaların genel merkezleri bu şehirde yer alır. Konumu itibari ile yaz turizmine de müsait olan şehir, ticaret, kültürel ve yaz turizmin başkenti olma yolunda hızlı adımlar atıyor.

Şehrin tarihi, 1820 yıllarına dayanıyor. Büyük Ağaç anlamına gelen şehir, 1971 yılında Katar'ın bağımsızlığını ilan etmesi ile başkent olmuştur. Her yıl milyonlarca turist şehri ziyarete gelir. Ortadoğu’nun en önemli alışveriş merkezi olan Doha, sürekli olarak gelişir. Şehirde en büyük yatırımcılar inşaat sektörü olarak bilinir.

Kısa sürelerde inşa edilen gökdelenler, muhteşem görüntüleri ile şehri süsler. Özellikle geceleri şehrin ışıkları harika bir manzaraya imza atar. 1940 yılında inci ve balık avcılığı ile geçinen şehir, petrol yataklarının ve doğalgaz kaynaklarının bulunması ile gelişmiştir. Şu an dünyanın en önlemli ticaret merkezinden biri olmuştur.

Doha Nerede?

Doha Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7 QAR
Taksi
1,90 QAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehrin en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler ile şehrin her yerine ulaşım konforlu şekilde sağlanır. 10 Katar Riyali en yüksek tek yön bilet ücretidir. Doha'nın hemen hemen her bölgesine otobüsler ile ulaşım sağlanır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler ve limuzinler şehrin en çok kullanılan diğer ulaşım araçlarıdır. Limuzinler ile keyifli bir Doha türü yapmak mümkündür. İki çeşit taksi hizmeti bulunur. Lüks araçlı taksiler ve orta sınıf araca sahip olan taksiler olarak. Kişinin tercihine göre seçilir.

Doha Vize Şartları

Katar Vize İstiyor mu?
Hayır
Katar Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Katar Vize Detayları
Kapıda vize uygulaması geçerlidir. Havalimanında ücretsiz turistik amaçlı 2 hafta kalış süreli vize almak mümkündür.

Doha’da Gezilecek Yerler

The Pearl
Müzeler
Souq Waqif
West Bay Bölgesi
Villagio Mall
The Pearl

"İNCİ" anlamına gelen bölge yapay bir ada üzerine kurulan bir bölgedir. Yerleşim yerlerinin bulunduğu bu bölgede, lüks hayatın ve gösterişin en iyi sergilendiği alanlardan biridir. En ünlü markalar, büyük alışveriş merkezleri ve lüks restoranların bulunduğu bu bölgede 18.000 konut ile 45.000 kişi yaşamaktadır. Oteller, gökdelenler ile muhteşem bir manzarası olan bölgeye yılın her ayında milyonlarca turist akın etmektedir.

Müzeler

Ülkede İslam müzeleri oldukça fazla ilgi görür. Özellikle, yapay ada üzerine kurulmuş İslam Eserleri Müzesi, sergilenen eserler ve mimarisi ile fazlaca ilgi görür.

Souq Waqif (Eski Pazar)

Taş yapılı mekan, yöresel eşyaların satıldığı, hala inci dükkanlarının bulunduğu otantik bir pazardır. 100 yılı aşkın geçmişi olan bu mekânda otel, restoran ve hediyelik eşya dükkanları yer alır. Tarihi eserler bakımından fakir olan Doha eski pazar yerini hala korumaktadır.

West Bay Bölgesi

Şehrin en gelişmiş bölgesi olan West Bay'da ilginç gökdelenler, farklı mimariye sahip binalar yer alır. İnşaat sektörünün en çok geliştiği bu bölgede Doha Kulesi'de yer alır. Fransız mimar tarafından tasarlanan kulenin yapımı tam 7 yıl sürmüştür. 235 metre yükseklikte olan yapının dış kaplaması, güneş ışıklarını engelleyen bir malzemelerden yapılmıştır. Bu özelliği ile ünlü kulenin yanında diğer bir kule ise 220 metre yüksekliğe sahip olan Kempinks Rezidans & Suit adlı binadır. Otel olarak kullanılır. Navigasyon Kulesi, Tornado Kulesi ve Albaker Executive ikiz kuleleri de diğer önemli yapılar arasındadır. Ticaretin büyük kısmı West Bay bölgesine taşınmıştır.

Villagio Mall

Bir alışveriş merkezi olan yapı Venedik mimarisini Doha'ya taşır. 200 kadar mağaza, buz hokey alanları, tema parkları ve alış-veriş merkezi içinde gondolla gezme gibi bir çok etkinlik alanı bulunur. Ülkenin en büyük alışveriş merkezidir.

İmam Muhammed bin Abdulvahap Cami

175.000 metrekarelik alana inşa edilen cami bölgenin en büyük ve en gösterişli camisidir. 30.000 kişinin aynı anda ibadet edebildiği caminin 300 araçlık otoparkı da dikkat çeker. Özellikle cuma günleri dolup taşan camiyi namaz saatleri dışında gezmek mümkündür. Caminin bir diğer özelliği ise şadırvanlarında 24 saat sıcak su akmasıdır.

Doha’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Machboos
Kabsa
Balaleet
Dünya Mutfağı
Machboos

Şehrin yerel yemeği olan bol etli pirinç pilavı ve yoğurtla servis edilen yemeği, isteğe göre kuzu eti ve hatta tavuk eti ile de hazırlanır. Doha uçak bileti olanakları ile bu lezzeti tadabilirsiniz.

Kabsa

Pirinç pilavı et ve sebze ile hazırlanan bol baharatlı bir yemektir. Şehirde çok fazla ilgi gören yemek oldukça da vitamin deposudur.

Balaleet

Eriştenin üzerine yumurta kırılarak hazırlanan yemek, safran, şeker, tarçın ve baharatlar ile hazırlanır.

Dünya Mutfağı

Doha restoranlarında, İtalya, Fransa, Türk, Çin ve Hint mutfağına rastlamak mümkündür.

Konaklama İçin Doha Otel Seçenekleri

Sahngri-La Hotel
Şehir manzaralı, ultra lüks 5 yıldızlı otel West Bay Bölgesi'de yer alır. Büyüleyici manzarası ile göz dolduran otelin; havuz, masaj salonları, güzellik merkezleri, spa, sauna, restoran ve bar bölümleri bulunur. 50 katlı otelin finans merkezlerine yakın olmasından dolayı en çok tercih edilen oteldir. Muhteşem binası ile oldukça dikkat çeker.
Conference Centre Street, West Bay, P.O, Box 9282, West Bay, Doha, Katar
Sheraton Grand Doha Resort & Convention Hotel
Doha'nın en büyük otellerinden biridir. 5 yıldızlı otel, iyi yemekleri ve güler yüzlü yardım sever personeli ile dikkat çeker. Oldukça lüks odalar şehir manzarası ile süslüdür. Klimalı, banyolu ve oturma bölümü olan odaların yanı sıra, ücretsiz wi fi ağı, otoparkı, restoran, bar, güzellik merkezleri, fitness salonları, spa merkezleri, masaj salonları bulunur.
Al Corniche St, Doha, Katar
Retaj Al Rayyan Hotel
5 yıldızlı otel önemli iş merkezlerinin yanında yer alır. Lüks odalarda, klima, tv, banyo, kurutma makinesi, mini bar, küvet bulunur. Ücretsiz park yeri, wi fi ağı, çamaşır yıkama hizmeti, açık kapalı yüzme havuzu, oda servisi, spa ve güzelllik merkezleri bulunur.
Dafna, Diplomatic District, P.O Box, 25556, Doha Katar

Doha Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuveyt - Doha 677,64 TL 1 Saat 35 Dakika
İstanbul - Doha 748,00 TL 4 Saat 10 Dakika
Şanlıurfa - Doha 833,00 TL 16 Saat 25 Dakika
Adana - Doha 883,95 TL 17 Saat 5 Dakika
Ankara - Doha 894,00 TL 16 Saat 10 Dakika
Kayseri - Doha 940,00 TL 14 Saat 50 Dakika
Hatay - Doha 951,30 TL 16 Saat 45 Dakika
Chennai - Doha 961,92 TL 8 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Doha ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Kartepe Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a en yakın kayak merkezidir. Diğer Kayak merkezlerine göre yüksekliği biraz azdır. Kartepe kayak me
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Doha Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
F*** A***
7 Kasım Çarşamba
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
M*** S*** P***
6 Ekim Cumartesi
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Doha Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.11.2019 05:42:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Doha, (DOH)
DOH
QA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226