Doha Uçak Bileti

Doha Hakkında Bilgiler

Katar'ın başkenti olan Doha muhteşem mimarisi ile dikkat çeker. Dünyanın zengin ülkelerinden biri olan Katar, gökdelenleri ile ünlü, çok turist çeken ülke olarak bilinir. Arap ülkesi olan Katar'ın kalabalık şehri Doha'dır.

önemli ticaret merkezleri, hükümet binaları ve dünyaca ünlü bankaların genel merkezleri bu şehirde yer alır. Konumu itibari ile yaz turizmine de müsait olan şehir, ticaret, kültürel ve yaz turizmin başkenti olma yolunda hızlı adımlar atıyor.

Şehrin tarihi, 1820 yıllarına dayanıyor. Büyük Ağaç anlamına gelen şehir, 1971 yılında Katar'ın bağımsızlığını ilan etmesi ile başkent olmuştur. Her yıl milyonlarca turist şehri ziyarete gelir. Ortadoğu'nun önemli alışveriş merkezi olan Doha, sürekli olarak gelişir. Şehirde büyük yatırımcılar inşaat sektörü olarak bilinir.

Kısa sürelerde inşa edilen gökdelenler, muhteşem görüntüleri ile şehri süsler. özellikle geceleri şehrin ışıkları harika bir manzaraya imza atar. 1940 yılında inci ve balık avcılığı ile geçinen şehir, petrol yataklarının ve doğalgaz kaynaklarının bulunması ile gelişmiştir. Şu an dünyanın önlemli ticaret merkezinden biri olmuştur.

Doha Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Doha Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Doha Havalimanı
Al Udeid AB Havalimanı
Hamad International Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white