1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bergen Uçak Bileti

Bergen Para Birimi
Norveç Kronu (NOK)
Bergen Zaman Dilimi
GMT +1
Bergen Şehri En İyileri
Su Ürünleri, Bryggen Limanı, Rokt Laks
Bergen Hava Durumu (25 Mayıs) 15°C Bulutlu
Bergen Hava Durumu (26 Mayıs) 12°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Bergen Varışlı Uçak Seferleri

Oslo - Bergen
Sas Scandinavian Airlines
01 Haz 2020
Antalya - Bergen
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Alanya - Bergen
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
İzmir - Bergen
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Ankara - Bergen
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Hatay - Bergen
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Adana - Bergen
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Trabzon - Bergen
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Denizli - Bergen
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Gaziantep - Bergen
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
San Francisco - Bergen
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bergen Kalkışlı Uçak Seferleri

Bergen - Stockholm
Sas Scandinavian Airlines
11 Haz 2020
Bergen - Oslo
Wideroe
06 Haz 2020
Bergen - İstanbul
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Bergen - İzmir
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Bergen - Antalya
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Bergen - Ankara
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Bergen - Adana
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Bergen - Diyarbakır
Sas Scandinavian Airlines
31 May 2020
Bergen - San Francisco
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bergen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bergen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bergen Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Norveçce
Toplu Taşıma Fiyatı
67 NOK
Yemek Fiyatı
162,50 NOK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
28 NOK

Bergen’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Bergen uçak bileti ile yolculuk yapan seyahat severleri özel hava koşulları beklemektedir. Bergen kenti 240 gün yağış alır ve ortalama sıcaklık değerleri 8 derecenin üzerine çıkmaz. Buna rağmen soğuk olan Norveç'in en sıcak kenti olmuştur. Bergen'e seyahat etmek isterseniz, Ağustos - Şubat - Nisan ayları gayet uygun olacaktır.

Bergen Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bergen uçak bileti ile Bergen Havalimanı'na yolculuk yapacak olan misafirlerin ulaşım olanakları fazlasıyla gelişmiştir. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan havalimanına kısa yolları kullanarak yürüyerek dahi ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 350 NOK

Bergen'de taksi ulaşımı pahalı olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir. Fakat turistler konforlu bir şekilde yolculuk yapmak istediklerinde güvenilir taksi şirketlerinden; Bergen Taxi, Taxi 1, Brggen Taxi ve Norgevtaxi'yi tercih edebilirler. Geceleri ve hafta sonları daha pahalı bir uygulamaya tabi olan taksiler 300 metre aşağısında mesafeler için yolcu alımı yapmaktadır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 67 NOK

Havalimanı çıkışlarında bulunan banliyö trenler, havalimanı durağına 15-20 dakika gibi sürelerde sık sık uğramaktadır. Şehir merkezine ulaşım süresi 10-15 dakika kadar sürmektedir.

Otobüs

Havalimanından Bergen merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en güvenilir ve en hızlı otobüs Flybussen firmasına ait havalimanı otobüsleri olmaktadır. 15 dakika aralıklarından sefere çıkan otobüslere www.flybussen.no/on)Bergen adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bunun haricinde şehir içi belediyesine ait olan otobüsleri kullanabilir ya da 100 numaralı shuttle otobüse binerek ücretiz olarak tren istasyonuna geçiş yapabilirisiniz.

Araç Kiralama

Havalimanının çıkış ve giriş terminallerinde bulunan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek ya da önceden arayarak rezervasyon yaptırdığınız araçları kolaylıkla kiralayabiliriniz.

Bergen Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Ülkenin en önemli havalimanlarından biri olan Bergen uçak Flesland Havalimanı'nda zengin menü içeriklerine sahip cafe ve restoranlar bulunur. Terminal girişinde bilet satış ofisleri, döviz bürosu, ATM, kayıp eşya bürosu, uzman doktor ve hemşirelerin görev yaptığı bir adte revir vardır. Yolcuları uçak saatlerini bekleyebileceği konforlu bekleme salonları hizmete sunulmuştur. Ayrıca kısa süreler için kente giriş yapmış olan yolcular için istekleri dahilinde bagajlarını bekletebilecekleri bagaj odası bulunmaktadır.

Bergen’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bergen'e uçak bileti alarak seyahat gerçekleştiren misafirleri mükemmel manzaralar, keyifli dakikalar ve iç ısıtan bir huzur beklemektedir. Kuruluşuyla bir asra hitap eden şehir, yıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaparak tarihi değerlerini yüksek seviyelere taşımıştır.
 2. Liman şehri olan Bergen, doğası, denizi ve manzaralarıyla ilgi odağı olmuştur. Huzurlu kent olmasındaki en büyük pay doğasına aittir ve dizaynıyla dikkat çeken evleri, fiyortları ve dokusuyla görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.
 3. Bergen'in masmavi denizlerinde gezinti yapmak isteyen yolculara tur gezileri düzenlenerek, hem kentin hem de yakın kentlerin güzellikleri sergilenmektedir.
 4. Oldukça hareketli bir hayata sahip olan Bergen, gecelere de hakimdir. Öğrencilerin ve genç nüfusun tercih ettiği noktalar arasında gece kulüpleri bulunur. Ayrıca gecenin geç saatlerine kadar süren, konserlere, sokak yürüyüşlerine, film ya da performans gösterilerine katılabilirsiniz.
 5. Festivalleriyle göz dolduran Bergen'de düzenlenen festival etkinliklerine katılarak hiç görmediğiniz görüntülerle ve insan manzaralarıyla karşılaşabilirsiniz. Kentte Nisan ayının sonunda Bergen Müzik Festivali, Ekim ayında Bergen Uluslararası Film Festivali, Mayıs ayı sonunda Bergen Uluslararası Festivali, Haziran ayı başından itibaren iki hafta süren Nattjazz Festivali düzenlenir.

Bergen Hakkında

Bergen Norveç'in batı kıyısında konumlanmış olan Hordaland Bölgesi'nde kurulmuş şirin ve güzide kentlerden biridir. Norveç'in ikinci büyük şehridir ve nüfusu yaklaşık 420.000 civarındadır. Bergenshalvoyen Yarımadası'nda 465 kilometrelik bir alana yayılmıştır. Bergen Hordaland Bölgesi'nin idari merkezidir ve Arna, Bergenhus, Fana, Fyllingsdalen, Laksevag, Ytrebygda, Rstad ve Sane olmak üzere 8 ayrı kısma ayrılmıştır.

Anlatılanlara göre Bergen kenti 1070 yılında Kral Olav Kyrre tarafından kurulmuş olup, ilk adı 'Bjorvin' yani 'Dağlar arasındaki Yeşil Çayır' olmuştur. Kent kurulmadan önce de limanı, 1020 yılı itibariyle ticarete açık bir halde kullanılmıştır. 13. yüzyılda Norveç'in başkenti olmuş ve 13. yüzyılın sonlarına doğru olarak kurulan Hansa Birliği'nin büro kenti olma özelliğine kavuşmuştur.

1789 yılına kadar ticarette büyük haklara sahipti. 1830'lu yıllara kadar bu haklar devam etmiş ve Oslo'nun başkent olmasından sonra ise kısmi olarak haklar Oslo'ya devredilmiştir. Sık sık çıkan ve diğer devletler tarafından çıkarılan yangınlarla iskelelerin büyük bir kısmı zarar görmüştür. Kalan iskeleler Dünya Mirası Listesi'ne eklenmiştir.

Şehirde 1917'de Jeofizik Enstitüsü ve Bergen Meteoroloji Okulu, 1936'da Norveç Ekonomi Okulu, 1946'da Bergen Üniversitesi kurularak eğitimde yeni bir döneme adım atılmıştır. Kentte su ürünleri yetiştiriciliği, deniz taşımacılığı, petrol endüstrisi ve denizaltı teknolojisi gibi alanlarda yüksek öğrenimler sağlanarak, uluslararası düzeye geçiş yapılmıştır.

Ayrıca medya, turizm, finans, alanlarında da dünya çapında merkez konum olarak yer edinmiştir. Dünya genelinde birçok faaliyete ev sahipliği yapan Bergen, çoğunlukla Alman ve İngiliz ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Bergen Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
67 NOK
Taksi
11,80 NOK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bergen şehir içi ulaşım araçlarından en çok kullanılanları otobüs ve trenler olmaktadır. Şehir içerisinde otobüs ve trenleri kullanmak isteyen yolcuların Bergen Seyahat kartlarından edinmeleri, yolculukların rahat ve ekonomik geçmesine yardımcı olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde kullanılan diğer ulaşım aracı taksiler olmuştur. Gelir düzeyi yüksek olan Bergen halkı için taksi fiyatları pahalı olmasa da, dışarıdan gelen turistler için aynı durum geçerli değildir.

Bergen Vize Şartları

Norveç Vize İstiyor mu?
Evet
Norveç Vize Ücreti
80 EUR
Norveç Vize Detayları
Norveç Türkiye temsilciliklerine yapılan şahsi başvurularla vize alabilirsiniz

Bergen’de Gezilecek Yerler

Bryggen Limanı
Bergen Fiyortları
Gamlehaugen
Dekoratif Sanatlar Müzesi
Ticarethane: Bryggen Limanı

Yıllar boyunca ticaret amacıyla kullanılmış olan liman, hala aktiftir. Unesco tarafından korunan iskeleleri, muhteşem deniz manzarası ve tur organizasyonlarıyla turistler tarafından ilgi çekmektedir.

Doğal Ağ Geçitleri: Bergen Fiyortları

Doğa ile bütünleşmiş olan Bergen Fiyortları şehir içerisinde kısa ve uzun tur gezileri için gayet uygundur. Doğa, deniz ve dağ manzarasıyla adeta büyüleyen fiyortlar, dünya üzerinde bulunan doğal güzellikler listesinde ön sıralarda bulunmaktadır.

Kralın Evi: Gamlehavgen

Gamlehavgen muhteşem bir mimariye sahiptir ve şu anda ülkede bulunan kralın resmi ikametgah evidir. 1898 yılından armatör ve devlet adamı Christian Michelson tarafından satın alın araziye özel mülk olarak inşa edilen Gamlehavgen, sonrasında sahipsiz kalması nedeniyle devlet mülkü olarak kayıtlara geçirilmiştir. Alınan meclis kararıyla resmi kral evi olarak kabul edilmiş olup, bazı restorelerden sonra kullanılmaya başlanmıştır.

Rönesans Eseri: Dekoratif Sanatlar Müzesi

1887'de Johan Bogh tarafından kurulan müze, 1896 yılında Rönesans eseri olan bu binaya taşınmıştır. İçerisinde gümüş, mobilya, cam, porselen, tekstille alakalı olan eski yerel kıyafetler ve ürünler bulunmaktadır. Mimari yapısıyla görsel şölen sunan müze, ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan ürünler açık arttırmayla alıcılara satılmaktadır.

Bergen’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rokt Laks (Somon Füme)
Torrfisk
Kjottboller
Polse
Somon Füme: Rokt Laks

Norveç'in soğuk sularından çıkarılan ve oldukça sağlıklı olan somon balıkları, Bergen'e özgü olarak içerisine çeşitli soslar kullanılarak pişirilir ve ekmek üzerinde servis edilir. Bergen uçak bileti kullanan kişiler bölgeye geldiğinde bu lezzeti tadabilirler.

Dondurulmuş Balık: Torrfisk

Somon haricinde birçok balık yetiştirilen Bergen'de en çok tercih edilen Torrfiskler tutulduktan sonra şoklanarak dondurulur. Servis edileceği zaman sebzelerle ızgaralardaki yerlerini alarak pişirilir. Oldukça lezzetli olan Torrfisk balıkları, ağızda muhteşem bir tat bırakır.

Aslında Köfte: Kjottboller

Kırmızı et kıymasıyla yapılan Kjottboller, Bergen'in en özgün yemekleri arasında bulunur. Görünüm olarak bir misketi anırmaktadır ve salça sosuyla pişirilerek zencefil aromasıyla servis edilir. Sağlıklı ve lezzetli olan Kjottboller, en ünlü restoranlardan tutunda sokaklarda dahi yapılmaktadır.

Sosis Kızartması ve Haşlaması: Polse

Sosisten yemek mi olur diyenlere Polse mükemmel bir cevap olacaktır. Hem haşlaması hem de kızartması yapılan Polse, lompe lavaşlarına sarılarak ve soslanarak alternatif yemekler arasında yerini almıştır.

Konaklama İçin Bergen Otel Seçenekleri

Ucuz Bergen uçak bileti ile seyahat etme imkanına asla pişman olmayacaksınız. Muhteşem doğası ve ekonomik konaklama seçenekleriyle, evinize dönmek dahi istemeyeceksiniz.

Scandic Bergen City
Bergen Uluslararası Havalimanı'na 12,4 km uzaklıkta bulunan Scandic Bergen City'den Ulusal Tiyatro'ya yürüyerek 5 dakikada ulaşım sağlanır. 3 yıldızlı hizmet veren otelde, geleneksel Norveç lezzetleri başta olmak üzere, dünya lezzetlerinden oluşan zengin yemek ve kahvaltı menüleri sunulur. Çocuk restoranı bulunan otelin 100 metre ilerisinde spor salonuna vardır ve girişler ücretsiz olarak sağlanır.
Hakonsgaten 2, 5015 Bergen NORVEÇ
Radisson Blu Royal Hotel Bergen
Kentin en kaliteli oteli olan ve dünya çapında hizmet veren Radisson Blu Royal, müşterilerine büyük ayrıcalıklar sağlamaktadır. Misyonu ve vizyonu gereği müşteri her şeydir diyen Radisson Blu Royal, havalimanına 13,2 km uzaklıkta olup, otel servisi ulaşım hizmetlerini fiyata dahil olarak sunmaktadır.
Dreggsallmenningen 1, 5003 Bergen NORVEÇ
Citybox Bergen
3 yıldızlı hizmet kalitesine sahip olan otel, ücretsiz kahvaltı seçenekleri sunmaktadır. Her odası ayrı ayrı dekore edilen otelin, tüm odalarında balkon bulunur. Odaların içerisinde mikrodalga fırınlar vardır ve alternatif yiyecek seçeneklerinin sunulduğu otomatlardan alınan yiyecekler müşterilere ücretsiz olarak temin edilmektedir. Havalimanına 12,3 km, Bergen Sanat Müzesi'ne ve Byparken yeşil alanına 3 dakika uzaklıktadır.
Nygardsgaten 31, 5015 Bergen - NORVEÇ

Bergen Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bergen 1.316,67 TL 6 Saat 50 Dakika
Kayseri - Bergen 1.783,22 TL 12 Saat 40 Dakika
Diyarbakır - Bergen 1.839,23 TL 14 Saat
Antalya - Bergen 2.167,30 TL 11 Saat 10 Dakika
Alanya - Bergen 2.191,68 TL 18 Saat 40 Dakika
İzmir - Bergen 2.318,68 TL 22 Saat
Ankara - Bergen 2.356,79 TL 16 Saat 45 Dakika
Hatay - Bergen 2.368,94 TL 13 Saat 35 Dakika

Bergen Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bergen uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Klm, Pegasus, Sas Scandinavian Airlines, Türk Hava Yolları, Wideroe.
 • Bergen yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Bergen varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Oslo - Bergen olup, bilet fiyatı 688,37 TL'dir.
 • Bergen şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bergen ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
25 Şubat 2020
Konforlu bir yolculuğun olmazsa olmazlarından biri de bavulunuzdur. Yeri geldiğinde yolculuğunuzu çekilmez bir çile dönüştüren bavullarınız, yeri geldiğinde bir seyahatin en konforu unsuru da olabilir
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
27 Ocak 2020
2020'nin kış ayları için, uygun zaman aralıklarını birleştirerek mutlaka ziyaret etmeniz gereken cennet rotaları sizler için derledik! Bu yazı ile birlikte kış aylarında gezebileceğiniz tüm yerleri ke
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Erzurum şehri Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulu olduğu için şehir merkezine oldukça yakındır. Palandöken rakımı 3271 metredir. Kış aylarında Palandöken Kayak
Coğrafi Piyano Norveç'in Fiyordları
Coğrafi Piyano Norveç'in Fiyordları
21 Ağustos 2017
Fiyort, karaların çok içlerine kadar uzanmış olan derin ve dar körfezlere deniyor. Bu derin ve dar körfezlerin iki tarafı dik ve yüksek. Fiyortların oluşmasının en önemli sebebi; buzulların karaları o

Bergen Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
Y*** G***
21 Ekim Pazar
Biz bu kadar güzel olacağını bilmiyorduk, maç için gitmiştik.
A*** Ö***
14 Ekim Pazar
Farklı yerler görmeyi seviyor ve araştırmacı bir kişilikseniz kesinlikle buraya gidin ve görün
N*** K***
4 Ekim Perşembe
Üzerinden geçmiştim hep bir kere gitme fırsatım olur inşallah
T*** K***
31 Ağustos Cuma
Herşey çok keyifliydi tur ile giitmiştik keyif aldık
G*** U***
14 Eylül Cuma
Birbirinden farklı sokakta gezdim doğası çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bergen Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:43:21 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bergen, (Tümü)
BGOT
NO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678