1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Stavanger Uçak Bileti

Stavanger Para Birimi
Norveç Kronu (NOK)
Stavanger Zaman Dilimi
GMT +2
Stavanger Şehri En İyileri
Kış Tatili, Preikestolen, Norwegian Waffles
Stavanger Hava Durumu (25 Mayıs) 12°C Çoğunlukla Bulutlu
Stavanger Hava Durumu (26 Mayıs) 13°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Stavanger Varışlı Uçak Seferleri

Oslo - Stavanger
Sas Scandinavian Airlines
27 May 2020
Antalya - Stavanger
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Elazığ - Stavanger
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Stavanger Kalkışlı Uçak Seferleri

Stavanger - İstanbul
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Stavanger - Ankara
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Stavanger - Konya
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Stavanger Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Stavanger Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Stavanger Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Norveçce
Toplu Taşıma Fiyatı
9 NOK
Yemek Fiyatı
162,50 NOK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 NOK

Stavanger’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Stavanger uçak bileti avantajlarından faydalanıp indirimli uçuşlarla şehre gelecekler, yapılacak ziyaretlerin zamanını, ziyaret maksatlarına göre planlamalıdırlar.

Stavanger Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Stavanger uçak bileti indirimlerinden yararlanarak hava limanına gelenler, değişik araçlarla şehir merkezine gidebiliyorlar

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 27 NOK

Hava limanından 30 dakikada bir kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşılabilir. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 14 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 400 NOK

Taksiler kullanılarak da şehir merkezine gitmek mümkün oluyor ama çok pahalı olduğu için pek tercih edilmiyor.
Araç Kiralama
Hava limanından şehir merkezine gitmek ve günlük kullanım için araç kiralama şirketleri kullanılabiliyor.

Stavanger Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Stavanger uçak biletini avantajlı şekilde alarak hava limanına inen yolcular, bir çok ihtiyaçlarını burada beklerken karşılayabilirler.

Stavanger’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Stavanger uçak bileti indirimleri ile spor faaliyetleri için şehre gelenlere, ihtiyaçlarının fazlasını karşılayabilecek imkanlar mevcuttur.
 2. Ünlü Norveç eğlence hayatının büyük bir kısmını, şehirde de görme imkanı bulunuyor.
 3. Şehirdeki müzeler, ülkenin en eski tarihine ışık tutacak niteliktedir.
 4. Şehir kış tatili yapacaklara, uzun zaman periyotlarında çok uygun fırsatlar sunmaktadır.
 5. Şehrin et, balık ve çorbaları Avrupa çapında bir ün kazanmıştır.

Stavanger Hakkında

Norveç’in liman kenti olan Stavanger, 120.000 gibi az bir nüfusu olmasına karşın, doğa harikası alanları, müzeleri ve mimarisi ile oldukça fazla turizm gelirine sahiptir ve 1970'lerden beri Kuzey Denizindeki petrol aramalarındaki önemi nedeniyle Norveç'in “Petrol Şehri” olarak bilinmektedir. Şehir ve çevresi çeşitli, vahşi ve güzel doğa deneyimleri sunmaktadır. Jæren açık sahil şeridi boyunca sarp dağlar ve güzel fiyortlar bulunmaktadır.

Stavanger Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
35 NOK
Taksi
15 NOK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım araçlarından en fazla otobüsler kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Trenler şehir içi ulaşımda ikinci sırayı alırken, taksiler fiyatları nedeni ile son sıradadır.

Stavanger Vize Şartları

Norveç Vize İstiyor mu?
Evet
Norveç Vize Ücreti
80 EUR
Norveç Vize Detayları
Norveç Türkiye temsilciliklerine yapılan şahsi başvurularla vize alabilirsiniz

Stavanger’de Gezilecek Yerler

Preikestolen
Norwegian Petroleum Museum
Stavanger Katedrali
Norwegian Canning Museum
Stavanger Museum
Muhteşem Bir Tırmanma Noktası, Preikestolen

Preikestolen, Rogaland ilçesinin en çok ziyaret edilen cazibe merkezlerinden biri ve ülkenin en muhteşem fotoğraf konularından biridir. Preikestolen, hem CNN Go hem de Lonely Planet tarafından dünyanın en muhteşem gözlem noktalarından biri seçildi. Yeri ise Lysefjord'un 604 metre yukarısında yükselir. Yaklaşık 25 x 25 metrelik dağ platosu, muhtemelen 10 000 yıl önce buzun genişlemesiyle şekillenmiştir. Dağdaki çatlaklarda donduran su, buzul buzulunun kendi sahasında getirdiği geniş, büyük kenarlı taş bloklarını kırdı. Eski günlerde, yayla ismi Hyvlatånnå (planlanmış diş) idi ve o zamanlar Lysefjord'daki fiyort yolcuları için bir dönüm noktası olarak biliniyordu. 1900'lere kadar, ilk turistin zirveye çıkması ve turistik bir varış yeri olarak Preikestolen'in keşfedilmemiş olmasıydı.

Filmlere Sahne Olan Yer, Norwegian Petroleum Museum

Norveç Petrol Müzesi, tarihi kent merkezine yakın Stavanger liman havzasında yer almaktadır. Pitoresk ahşap evlerin aksine müze, anıtsal ve organik bir yapıdır. Ana bina büyük bir taş blok gibidir, denizdeki silindirler ise gemiler veya platformlar gibidir. Taş kaplı ana bina, yüzlerce milyon yıl boyunca doğanın güçlerinin Kuzey Denizi'ne çöktüğü ve petrolün temelini oluşturduğu Norveç ana kayalarının bir yorumudur. Sergi salonu, siyah arduvaz zeminlerin taşlaşmış kayrak ve Kuzey Denizi'nin tabanındaki kireçtaşı tortusunu taşıdığı, denize benzer manzaradaki bir alanı andırıyor. Denizde üç silindirik platform duruyor. Sergi salonundan ve bu silindirlerden Stavanger fiyortuna, petrol kuleleri için bir rıhtıma ve Kuzey Denizinin kendisine doğru çarpıcı bir manzarası vardır. İç kısım manzaraları masif Ryfylke Dağları'dır.

Neredeyse Bin Yıllık Bir Yapı, Stavanger Katedrali

Stavanger katedrali, Sigurd Jorsalfarer Stavanger adında bir katedral kenti olarak 1125 yılında inşa edilen geleneğe göre yapıldı. İnşaattan Winchester Piskoposu Reinald sorumluydu. Kilise muhtemelen İngiliz zanaatkarlar tarafından Anglo-Norman tarzında inşa edilmiştir. Kilise koruyucusu aziz Saint Svithun'dur ve kolunun kilisenin orijinal kalıntılarından biri olduğu sanılmaktadır. 1272'de katedral ateşten zarar gördü, ardından Gotik üslupta yeni bir şantiye aldı. Minber, Andrew Smith tarafından 1650'lerde ve Victor Sparre tarafından 1957'de vitray tarafından yapılmıştır. Armory'de, kutsal Saint Olaf'tan Frida Hansen tarafından yapılan bir duvar halısı asılıdır. Ayrıca sunak halkalarından birisinin yanı sıra sunak bezlerinden birini de yapmıştır. Katedral ve şehrin tarihi yakından bağlantılıdır. Hangisinin Daha önce kurulduğu bilinmemektedir.

Tarihi Konserve Fabrikası, Norwegian Canning Museum

Canning Müzesi, Eski Stavanger olarak bilinen şehrin bir parçası olan Øvre Strandgate 88'deki eski konserve fabrikasının tesislerinde yer almaktadır. Bu özgün fabrika ortamında, konserve brisling ve balık topları üretimi hala görülebilir. 1890'lardan yaklaşık 1960'a kadar, konserve endüstrisi Stavanger'ın en önemli ticareti oldu. Sergi çevreye ve konserve fabrikalarının çalışma koşullarına dair fikir vermektedir. Taze balıkların gelmesinden, teneke kutuların fabrikadan ayrılmasına kadar olan süreç, detaylı olarak görülebilir. Burayı gezen ziyaretçiler, fırından taze füme brisling yiyebilmektedir. Müzenin yanında, Regency tarzı mimaride inşa edilmiş, 1800'lerden kalma otantik bir işçi evi olan Worker's evi de bulunuyor. Evi yenilemenin ve süslemenin yanı sıra, müze, doğru atmosferi yaratmak için 1920'lerden ve 1960'lardan ev eşyaları ve objeler edinmiştir.

Şehrin oluşumunu Anlatan Müze, Stavanger Museum

Stavanger Müzesi şehir merkezinde ve 3 bölümden oluşmaktadır, bunlar; kültür tarihi bölümü, doğal tarih bölümü ve Norweian Çocuk Müzesi'ni içermektedir. Stavanger Müzesi yönetimi de burada yer almaktadır. “Antik Manzaradan Petrol Kasabasına” ana teması, serginin ilk açıldığı yıl olan 1125-1995 yıllarında kuruluşundan bu yana Stavanger'ın tarihini oluşturmaktadır. Burada binlerce yıl önce bölgenin ilk kez nasıl geçtiğini öğrenebilirsiniz. Stavanger'ın modern tarihi, denizden alınan çeşitli doğal kaynaklar tarafından şekillendirilmiş olup, bunlar daha sonra şehrin ana sanayisi için temel olarak kullanılmıştır. Son iki asırda, Stavanger halkının temel gelir kaynakları ringa balığı, ardından da canavarı, konserve endüstrisi ve son olarak da 1960'ların sonlarındaki petrol endüstrisi oldu. Buradaki zoolojik koleksiyonlar, hem Rogaland hem de Norveç faunasından gelen maddeleri içerir, fakat aynı zamanda denizaşırı hayvanların koleksiyonlarından da oluşur. Koleksiyon, müzenin erken döneminden itibaren hızla artmış ve üç yıl sonra, 581 adet dolma memeli, kuş, sürüngen ve amfibi, 211 balık ve 500 böcek toplanmıştır.

Stavanger’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Norwegian Waffles
Potato Lefse
Smoked Salmon
Kjøttboller
Sabaha Enerjik Başlamak İçin, Norwegian Waffles

Stavanger uçak bileti avantajları ile şehri ziyaret edenler, şehrin kahvaltısının temelini oluşturan, meyve ve soslarla zenginleştirilen bu lezzeti tatmalıdır.

Ekmek Yerine, Potato Lefse

Patatesli gözlemeye benzeyen bu hamur işi, yemeklerin yanında ekmek olarak da veriliyor.

Suşiden Daha Çiğ, Smoked Salmon

Somon balığının çiğken tütsülenerek elde edilen bu tat, şehirde oldukça tüketiliyor.

Pilav Üstü Köfte, Kjøttboller

Arpadan yapılan pilavın üzerine ızgarada pişen biber ve köfteler harika bir lezzet yaratıyor.

Dünyada Benzeri Yok, Smalahove

Kuzunun başının komple haşlanarak patatesle ikramından oluşan bu yemeğin dünyada eşi yoktur.

Konaklama İçin Stavanger Otel Seçenekleri

Ucuz Stavanger uçak bileti fırsatları ile şehre gelen misafirler, konaklama ihtiyaçlarını sıkıntı çekmeden karşılayabilmektedir.

Clarion Hotel Stavanger
Stavanger uçak bileti fırsatları ile şehre konaklamaya gelenlerin tercihlerinin başında olan otel, şehir merkezinde, dükkan, restoran, müze ve Stavanger'ın sunduğu diğer her yere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Otelde 249 oda, geniş bir konferans bölümü ve modern sanat ve tasarımla dolu kişisel, saygılı bir atmosfer vardır. Bunların arasında çağdaş sanatçı Kjell Pahr Iversen bulunuyor. otelde ayrıca sauna ve jakuzi de mevcuttur.
Arne Rettedals gate 14, 4008
Scandic Stavanger City
Stavanger şehir merkezinin ortasında yer alan 4 yıldızlı otel, şehre yapılacak ziyaret için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Alışverişe ya da gezmeye gitmek istenilen her yere, yürüme mesafesindedir. Doğayla iç içe olmak ve Lysefjorden ya da Preikestolen'i tecrübe etmek için, otel oraya götüren feribottan kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Stavanger Airport Sola, otele 14 km mesafede yer almaktadır. Otel, 226 konforlu ve modern otel odası ve toplam 581 yatak kapasitesi ile esnek çözümler sunan odalar sunuluyor. Ayrıca, 23 odası çocuklara erişilebilir odalardır. Otel toplam 7 toplantı odası ile donatılmış bir konferans merkezine sahip bir iş otelidir. Otelin en büyük toplantı salonu 130 kişi kapasitelidir.
Reidar Berges Gate 7, 4013
Radisson Blu Royal Hotel, Stavanger
Bu seçkin otel, toplu taşıma araçlarına en yakın duraktan sadece 500 metre uzaklıkta merkezi bir konumda yer almaktadır. Yakınlarda bulunan merkeze yürüyerek kolayca ulaşılabilir. Merkez, Stavanger Katedrali gibi ilgi çekici kültürel ve tarihi mekanların çeşitliliğini sunmaktadır. 2002 yılında yenilenen 4 yıldızlı otel, 6 kata yayılmış 196 odadan oluşmaktadır. Otelde 24 saat açık resepsiyon, asansör ve 6 kafe içeren bir lobi bulunmaktadır. Diğer olanaklar arasında çeşitli hediyelik eşya dükkanları, bir bar ve 2 restoran bulunmaktadır. Maksimum 100 kişi kapasiteli bir konferans salonu mevcuttur. İş seyahatinde olanlar iş, fotokopi ve faks hizmetlerinden yararlanabilirler.
Løkkeveien 26, 4002

Stavanger Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Stavanger 1.408,90 TL 17 Saat 40 Dakika
Antalya - Stavanger 2.167,30 TL 11 Saat 15 Dakika
Elazığ - Stavanger 2.390,79 TL 12 Saat 10 Dakika
Oslo - Stavanger 670,63 TL 50 Dakika

Stavanger Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Stavanger uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Klm, Sas Scandinavian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Stavanger yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Stavanger varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Oslo - Stavanger olup, bilet fiyatı 670,63 TL'dir.
 • Stavanger şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Stavanger ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
Tüm Tatları Bitirdim Diyenlere, Dünyanın En Pahalı Yiyecekleri
Tüm Tatları Bitirdim Diyenlere, Dünyanın En Pahalı Yiyecekleri
29 Temmuz 2019
Nadir olan tatlar hep biraz pahalı oluyor. Tadabileceğim tüm yemekleri tattım diyorsanız, sizler için dünyanın en pahalı yiyeceklerini sıraladık. Safran Eğer pirinciniz parlak sarı ise, işte o z
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş
Coğrafi Piyano Norveç'in Fiyordları
Coğrafi Piyano Norveç'in Fiyordları
21 Ağustos 2017
Fiyort, karaların çok içlerine kadar uzanmış olan derin ve dar körfezlere deniyor. Bu derin ve dar körfezlerin iki tarafı dik ve yüksek. Fiyortların oluşmasının en önemli sebebi; buzulların karaları o

Stavanger Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
A*** Y***
27 Ekim Cumartesi
Herşey çok güzeldi yağmur yağmasına aldırış etmeden eğlendik dolaştık
S*** C*** A***
4 Ağustos Cumartesi
Herşey için teşekkür ederiz keyifli bir tatil oldu bizim için.
O*** S***
15 Temmuz Pazar
Birbirinden keyifli yerler var, gezmeye doyamıyor insan.
T*** F***
11 Temmuz Çarşamba
Tur ile gidecekseniz kesinlikle bu firmadan destek alın
B*** A***
1 Kasım Perşembe
İş arkadaşım ile beraber gitmiştim, gerçekten güzeldi
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Stavanger Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:10:25 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Stavanger, (Tümü)
SVGT
NO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678