Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Bilbao Hakkında Bilgiler

İspanya'nın kuzey-orta kesiminde yer alan Bilbao, aynı zamanda Bask Bölgesi'nin başkentidir. Ana kentsel alan, 400 mere yükseklikteki dağ sırası ile çevrilidir. Atlas Okyanusu'nun Biskay Körfezi'nin 14 km güneyinde konumlanmıştır.

Avril ve Artxanda dağlarında bulunan 6 asırlık mezar bölgeleri bilinen eski bulgulardır.

Ekonomik faaliyetleri ile Bask bölgesinde nüfus olarak gelişmiş şehirdir. İspanya'nın dördüncü, Bask bölgesinin ise büyük kentidir. Ria de Bilbao adı verilen körfez nedeniyle Bilbao, önemli bir liman şehri konumundadır. Liman işletmeciliği, madencilik, kimya kuruluşları ve metal işleme gibi endüstriyel faaliyetler ile oldukça zengin bir şehirdir. Bilbao şehri, sanayi faaliyetlerinin dışında son dönemlerde turistik faaliyetleri ile göze çarpmaktadır.

İspanya futbol tarihi içerisinde de şehir ayrı bir yere sahiptir. Bask milliyetçiliğinin önemli sembollerinden biri olan Athletic Club de Bilbao takımının ev sahipliğini yapar. Kulüp Bask bölgesi dışında kalan hiçbir oyuncuyu transfer etmemekte ve oynatmamaktadır.

Dağlarla çevrili olmasının yanı sıra, içindeki tarihsel öğelerle şehir ziyaretçilerini büyülemektedir. Binalar borak mimari ile tasarlanmıştır. Gündüzleri gezip, özel tadımlar yapılabileceğiniz İspanyol mutfağının yanı sıra özellikle festival dönemleri gece hayatı oldukça renkli ve eğlenceli geçmektedir.

Bilbao Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Bilbao Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bilbao Havalimanı
flight
ba-favicon-white