1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Bilbao

Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Para Birimi
Euro (EUR)
Bilbao Zaman Dilimi
GMT +2
Bilbao Şehri En İyileri
İspanyol Mutfağı, Guggenheim Müzesi, Tapas
Bilbao Hava Durumu (25 Mayıs) 20°C Çoğunlukla Bulutlu
Bilbao Hava Durumu (26 Mayıs) 21°C Açık

En Ucuz Bilbao Varışlı Uçak Seferleri

Paris - Bilbao
Air France
09 Haz 2020
Amsterdam - Bilbao
Air France
31 May 2020
İstanbul - Bilbao
Air France
08 Haz 2020
Milano - Bilbao
Brussels Airlines
15 Haz 2020
Ankara - Bilbao
Pegasus
04 Haz 2020
Bordo - Bilbao
Aer Lingus Irish Airlines
23 Haz 2020
Dublin - Bilbao
British Airways
21 Haz 2020
Samsun - Bilbao
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Dakar - Bilbao
Brussels Airlines
07 Haz 2020
Tahran - Bilbao
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bilbao Kalkışlı Uçak Seferleri

Bilbao - Dublin
Aer Lingus Irish Airlines
09 Haz 2020
Bilbao - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Bilbao - Dakar
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bilbao Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bilbao Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bilbao Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bilbao Havaalanları
Ülke Kodu
ES
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,15 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,60 EUR

Bilbao’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Bilbao uçak bileti ile şehre gitmek isteyen yolcuların dikkat etmeleri gereken önemli hususların başında en uygun zamanın hangisi olduğudur. Bilbao genelde sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Şehir çok fazla yağış almaktadır. Şemsiyenizi yanınızdan eksik etmemelisiniz.

Şehrin dört tarafı çevrili olmasından dolayı dağlar üzerinden gelen soğuk hava nedeniyle don olayı görülebilmektedir. Bu sebepten Bilbao şehrine gitmek için en uygun zaman İlkbahar bitimine yakın zamanlardır. Mayıs-Ekim ayları arası en ideal zamandır.

Yılın her dönemi gerçekleşen festivaller bulunsa da özellikle Temmuz ayı içerisinde gerçekleşen festivallere on binlerce ziyaretçi gelmektedir ve bu festivallere katılmak için yaz dönemi tercih edilebilir. Geziler planlanırken şehirdeki müzelerin Pazartesi kapalı oldukları unutulmamalıdır.

Bilbao Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,45 EUR

3247 numaralı otobüs seferi ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Seferler her yirmi dakikada bir gerçekleşir. Seferler 05:20-22:00'a kadar sürmektedir. Otobüsler şehrin Gran Via’da bulunan Plaza Mayua ve Alameda Rekalde duraklarında inmektedir

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 EUR

Havalimanından indikten sonra şehir merkezine daha rahat bir şekilde gitmek için tercihinizi taksiden yana kullanabilirsiniz. Günün her saati kalkan taksiler sayesinde daha konforlu ve kısa süre içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanına iniş yapan yolcular havalimanı iç ve dış hatlar terminalinde yer alan kiralama şirketlerinden ihtiyaca uygun özellikte araç kiralayarak yolculuk yapabilmektedir.

Bilbao Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Bilbao'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Bilbao uçak Havalimanı'dır. (Aeropuerto de Bilbao) Bilbao uçak bileti avantajlarından yararlanarak uçak ile seyahat eden yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Bilbao Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 9 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

İç hatlar terminalinde yolcular için restoran, büfeler, kafeler, araç kiralama ofisleri ve emanet eşya ofisi bulunur.

Dış hatlar terminalinde de restoran, büfeler, sağlık ünitesi, araç kiralama ofisi bulunmaktadır.

Bilbao’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bilbao uçak bileti avantajlarından yararlanarak Bilbao’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi Bilbao Güzel Sanatlar Galerisini ziyaret etmektir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş Santiago Katedrali, şehrin en görkemli ve en önemli yapıları arasında yer almaktadır. Şehrin en eski mimari yapısını görmek için bile Bilbao’ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Dört tarafı dağlarla çevrili aynı zamanda Bilbao şehrinin doğası mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 4. Yıl boyunca müzikten, tiyatro ve dansa kadar birçok festival gerçekleşmektedir.
 5. Hem İspanyol hem de Bask kültürü mutfağının eşsiz lezzetine varacağınız merkezlerden biridir.

Bilbao Hakkında

İspanya’nın kuzey-orta kesiminde yer alan Bilbao, aynı zamanda Bask Bölgesi’nin başkentidir. Ana kentsel alan, 400 mere yükseklikteki dağ sırası ile çevrilidir. Atlas Okyanusu’nun Biskay Körfezi’nin 14 km güneyinde konumlanmıştır.

Avril ve Artxanda dağlarında bulunan 6 asırlık mezar bölgeleri bilinen en eski bulgulardır.

Ekonomik faaliyetleri ile Bask bölgesinde nüfus olarak en gelişmiş şehirdir. İspanya’nın dördüncü, Bask bölgesinin ise en büyük kentidir. Ria de Bilbao adı verilen körfez nedeniyle Bilbao, önemli bir liman şehri konumundadır. Liman işletmeciliği, madencilik, kimya kuruluşları ve metal işleme gibi endüstriyel faaliyetler ile oldukça zengin bir şehirdir. Bilbao şehri, sanayi faaliyetlerinin dışında son dönemlerde turistik faaliyetleri ile göze çarpmaktadır.

İspanya futbol tarihi içerisinde de şehir ayrı bir yere sahiptir. Bask milliyetçiliğinin en önemli sembollerinden biri olan Athletic Club de Bilbao takımının ev sahipliğini yapar. Kulüp Bask bölgesi dışında kalan hiçbir oyuncuyu transfer etmemekte ve oynatmamaktadır.

Dağlarla çevrili olmasının yanı sıra, içindeki tarihsel öğelerle şehir ziyaretçilerini büyülemektedir. Binalar borak mimari ile tasarlanmıştır. Gündüzleri gezip, özel tadımlar yapılabileceğiniz İspanyol mutfağının yanı sıra özellikle festival dönemleri gece hayatı oldukça renkli ve eğlenceli geçmektedir.

Bilbao Nerede?

Bilbao Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,30 EUR
Taksi
1,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde sıkça demiryolu hatlı toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Metro, finiküler, kısa mesafeli trenler ve otobüslerle seyahat edebilirsiniz. Birkaç dakika ara ile devam eden seferler bulunmaktadır. Turistik bölgeleri gezmek için Atxuri istasyonun Basurto’ya giden tramvay kullanılabilir. Eğer otobüsleri tercih ederseniz trenden daha hızlı bir şekilde yolculuk yaparsınız. Şehirde toplu taşıma aracı ile gezinti yapmak isterseniz Barik kart sahibi olmalısınız.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde kiralayacağınız araba ile seyahat etmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için bir yol haritasına sahip olmalısınız. Yolların tek yönlü olmasından dolayı yönünüzü bulmanız zor olabilir ve vakit kaybedersiniz. Taksi kullanımı tercih edildiği takdirde +34 944 448 888 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.

Bilbao Vize Şartları

İspanya Vize İstiyor mu?
Evet
İspanya Vize Ücreti
80 EUR
İspanya Vize Detayları
90 Güne kadar kalacak kişiler İspanya Schengen Vizesine başvuru yapabilir.

Bilbao’da Gezilecek Yerler

Guggenheim Müzesi
Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi
Santiago Katedrali
Casco Viejo (Yedi Cadde)
Zubizuri Köprüsü
Gözalıcı Güzellik: Guggenheim Müzesi

Bilbao uçak bileti ile seyahat eden kişileri bölgede birçok gezilecek yer bekliyor. 90’lı yılların en çok bilinen modern sanat müzesi binasıdır. Dış yüzeyi titanyum kaplamalıdır. Bilbao rıhtımındaki gemileri anımsatan zarif eğriler ve güneş ışığında parlayan balık pullarına benzeyen titanyum karelerle kaplıdır. Çatı ve pencereleri balıkların süzgeçlerinden ilham alınarak tasarlanmıştır. Birçok bölümü dekoratif amaçlı kullanılır. Müze içerisinde bulunan koleksiyonlar, yirminci yüzyıla ait modern eserlerden oluşmaktadır.

 • Ziyaret Zamanı: Salı-Pazar 10:00-22:00
 • Ücret: 12 yaş altı ücretsiz
 • 26 yaş altı öğrenciler 7.50 EURO
 • Yetişkinler 13.00 EURO
Tarihin Gözleri: Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi

Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesiyle beraber hemen yakınlarında bulunmaktadır. Müzede 8000’in üzerinde sanat eseri bulunmaktadır. Bu müzede onikinci yüzyıldan bugüne gelmiş eserleri bulmanız mümkün. Eserler ağırlıklı olarak Bask, Flemenk ve İspanyol ağırlıklıdır.

Müze 1908 yılında kurulmuştur. Ortaçağ ve rönesansın İspanyol ve flemen tarzındaki heykelleri barındırmasıyla farklı eserlere sahiptir.

Santiago Katedrali

Şehrin en görkemli ve en göz alıcı yapıları arasında yer alır. 14. Yüzyılda inşa edilen katedral şehrin en eski mimari yapısıdır. Katedralin önünde altın bir deniz kabuğu sunağı bulunmaktadır. Hacılar bu kabuğu öpebilmek için sırada beklerler.

Katedral şehrin kurulmasının ardından artan nüfusun ihtiyacı olarak ortaya çıkmıştır. Katedralin inşaatı 1397 yılında başlamış, çalışmalar yavaş yavaş bir yüzyıl boyunca sürmüştür. On beşinci yüzyılın ortalarında katedral dini figürlerle süslenmiştir.

Katedral sel felaketinin etkisiyle yüzyıllar boyu restorasyona maruz kalmış, gotik tarzına has biçimde onarılmaya çalışılmış, artan ziyaretçiler sonucu yeni bölümler eklenmiştir.

Katedral 1931 yılından bu yana ulusal anıt olarak korunmaktadır.

Casco Viejo

Yedi cadde olarak da bilinen casco viejo bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tarihi evleri rengarenk olup, turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu bölge şehrin çekirdeği olarak anılmaktadır. Şehir ilk kurulduğunda üç caddeden oluşmuş olsa da artan nüfus sonucunda yedi cadde üzerine yayılmış ve etrafı duvarlarla çevrelenmiştir.

Hediyelik eşya dükkanları ve butiklerin bulunduğu Yedi Caddede bolca fotoğraf çektirebilirsiniz.

Zubizuri Köprüsü

Şehrin sembol yapıtlarından biri haline gelmiş Zubiziri Köprüsü, ‘‘Beyaz Köprü’’ olarak da bilinir. Köprü UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır. Nehirden yaklaşık on metre yükseklikte bunulan köprünün zemini cam tuğlalardan oluşmaktadır. Bu sebepten araç trafiğine kapalıdır.

Guggenheim müzesi ile Zubizuri Ria üzerinde geçiş noktası olan köprü, yeni Bilbao’nun sembollerinden biri olmuştur.

Bilbao’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tapas
Gazpacho
Pintxos
Morina Balığı
Tapas

Tapaslar oldukça popülerdir. İspanyol yemek kültüründe önemli bir yer tutan tapaslar, deniz ürünleri ve sebzelerle hazırlanmaktadır.

Gazpacho

Dünyaca bilinen lezzetlerden biri olan gazpacho çorbasıdır. Ana malzemesi domates olan gazpachonun içinde ayrıca zeytinyağı ve sirke gibi malzemelerde kullanılmaktadır.

Pintxos

Ülkenin yemek kültüründe önemli bir yere sahip olan bu lezzet özellikle akşam saatlaerinde atıştırmalıkların genel adaı olarak bilinmektedir.

Morina Balığı

Şehirde deniz ürünleri arasında morina balığının özel bir yeri vardır. Şehir ''Morina başkenti'' olarak da anılmaktadır.

Jamon

İspanya'nın ünlü jambonu olan jamon, jambon sevenler için harika bir seçenektir.

Konaklama İçin Bilbao Otel Seçenekleri

Ucuz Bilbao uçak bileti ile gideceğiniz Bilbao şehrinde konaklama için tercih edeceğiniz yer önemlidir. Şehir de gezinti yapmak ve şehrin içindeki aktivitelerle vakit geçirmek istiyorsanız, şehir merkezine yakın bö

Hotel Carlton
Plaza de Federico Moyúa Meydanı'nda yer alan bu otelden Guggenheim Müzesi'ne yürüyerek 10 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz. Otel merkezi bir konumda bulunmaktadır. Otelin yanında Moyua Metro İstasyonu yer almaktadır. Bu istasyon Bilbao ve çevresine kolay erişim imkânı sağlamaktadır. Havaalanına giden otobüs otel yakınlarından geçmektedir.
Federico Moyúa Plaza, 2
Hotel Melia Bilbao
Guggenheim Müzesi'ne 300 metre uzaklıkta yer alan Meliá Bilbao’nun içinde ısıtmalı açık yüzme havuzu, ödüllü restoran ve spor salonu bulunmaktadır. Otel Nervión Nehri'nin manzarasını sunmaktadır.
Lehendakari Leizaola, 29
Ercilla Lopez De Haro
Bu butik otel; şık odalar ile bir VIP alanına sahiptir. Guggenheim Müzesi sadece 500 metre uzaklıktadır. Ercilla Lopez de Haro, yenilenmiş tarihi bir binadır. Abando Metro İstasyonu 200 metre mesafede ve Uribitarte Tramvay İstasyonu sadece 350 metre uzaklıktadır.
Obispo Orueta, 2 - 4

Bilbao Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bilbao 1.009,96 TL 14 Saat 5 Dakika
Ankara - Bilbao 1.436,71 TL 30 Saat 5 Dakika
Samsun - Bilbao 2.410,76 TL 8 Saat 20 Dakika
Paris - Bilbao 741,57 TL 1 Saat 40 Dakika
Amsterdam - Bilbao 847,32 TL 20 Saat
Milano - Bilbao 1.130,87 TL 5 Saat 5 Dakika
Bordo - Bilbao 1.822,26 TL 23 Saat 40 Dakika
Dublin - Bilbao 2.327,98 TL 24 Saat 10 Dakika

Bilbao Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bilbao uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aer Lingus Irish Airlines, Air France, British Airways, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Bilbao yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Bilbao varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Paris - Bilbao olup, bilet fiyatı 741,57 TL'dir.
 • Bilbao şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bilbao ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
27 Ocak 2020
2020'nin kış ayları için, uygun zaman aralıklarını birleştirerek mutlaka ziyaret etmeniz gereken cennet rotaları sizler için derledik! Bu yazı ile birlikte kış aylarında gezebileceğiniz tüm yerleri ke
Ergan Kayak Merkezi
Ergan Kayak Merkezi
05 Kasım 2019
Ergan Kayak Merkezi Hakkında Erzincan ilinde bulunan Ergan Kayak Merkezi 12 ay boyunca farklı sportif faaliyetler ile yerli yabancı birçok turistlerin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Munzur Sıra
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
08 Ağustos 2019
3 Temmuz itibarıyla Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında ekonomi kabininde bulunan tüm seçilebilir koltuklar son 24 saate kadar ücrete tabi şekilde satışa açılmıştır. Uygulamanın şart ve koşullarını
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
07 Haziran 2019
Baharın gelmesiyle insanın kendini dışarı atası geliyor. Yeşilliklerin içinde temiz havada öylesine oturmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere yılın her mevsimi baharmış gibi hissettiren dünyanın en b

Bilbao Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
U*** G***
27 Ağustos Pazartesi
Birbirinden farklı yemek ve içeceklerini denemek istiyorsanız ilk önce buradan başlayın derim
B*** E*** Ö***
6 Ağustos Pazartesi
Biz çok keyif aldık kamp yaparken gerçekten güzel bir doğası var
U*** C*** U***
30 Haziran Cumartesi
Türkiyenin aksine farklı yerleri görmeyi seviyorum bu sefer ki durağım burası bakalım nasıl biryer görücez
N*** K***
26 Mart Salı
Özellikle de yemekleri beklentimin çok çok üstündeydi
Ç*** A*** D***
15 Temmuz Pazar
Herşey çok güzeldi teşekkürler, tur ile gitmiştik
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bilbao Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:34:49 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bilbao, (BIO)
BIO
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678