1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Irak Uçak Bileti

Irak Nüfusu
37 Milyon 200 Bin
Irak Başkenti
Bağdat
Irak Resmi Dili
Arapça, Kürtçe
Irak Zaman Dilimi
GMT +3
Irak Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Ortama Yemek Fiyatı
7,14 IQD
Irak Telefon Kodu
+964
Ortama İçecek Fiyatı
2,23 IQD
İstanbul - Bağdat Uçuş Süresi
2 Saat 45 Dk
İstanbul - Bağdat Uçuş Mesafesi
1.606 Km

En Ucuz Türkiye - Irak Uçak Seferleri

Gaziantep - Erbil
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Diyarbakır - Erbil
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Ankara - Erbil
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
İstanbul - Erbil
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
İstanbul - Bağdat
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Ankara - Bağdat
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
17 Haz 2020
Kayseri - Erbil
Pegasus
30 May 2020
Adana - Erbil
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Şırnak - Erbil
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Antalya - Erbil
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Şanlıurfa - Erbil
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
İstanbul - Süleymaniye
Türk Hava Yolları
31 May 2020
İstanbul - Al Najaf
Royal Jordanian Airline
25 Haz 2020

En Ucuz Irak Kalkışlı Uçak Seferleri

Erbil - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Erbil - Gaziantep
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Bağdat - Ankara
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Erbil - Ankara
Pegasus
15 Haz 2020
16 Haz 2020
Erbil - İstanbul
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Bağdat - İstanbul
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Erbil - Antalya
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Erbil - Adana
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Erbil - Şırnak
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Erbil - Dusseldorf
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Bağdat - Samsun
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Erbil - Amsterdam
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Erbil - Mumbai
Fly Dubaı
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Irak’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Irak’a Türk Hava Yolları, Flydubai, Qatar Airways, Pegasus, Atlas Global, Royal Jordanian ve Gulf Air havayolu şirketleri sefer düzenlemektedir. Ülkeye uçak yolculuğu ile gitmeyi tercih edenlerin Irak uçak bileti almaları gerekmektedir.

Türkiye - Irak uçak bileti THY tarafından da satılmaktadır. Diğer havayolu şirketleri de araştırılarak Irak uçak bileti fiyatları ve uçuş detayları hakkında istenilen bilgilere ulaşılabilir. İstanbul ve Ankara’dan Irak’a uçan vatandaşlarımız Basra International (BSR), Bağdat (BGW), Bağdat Saddam International (SDA), Erbil International (EBL), Mosul (OSM), Najaf (NJF), Sulaimaniyah International (ISU) havalimanlarına direk ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirler. Biletall.com üzerinden Irak uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılmaktadır.

Irak’a gitmek için en rahat ve kolay ulaşım, havayolu taşımacılığı ile sağlanır. Karayolu ile de gitmenin mümkün olduğu Irak’a 2113 km (yaklaşık 1 gün 1 saatlik) sürecek bir yolculuğun ardından ulaşmak mümkündür.

Irak uçak bileti Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok firma tarafından satılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ya da Atatürk Havalimanı’ndan Irak’a, direkt ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirsiniz, Biletall.com üzerinden yapacağınız Irak Türkiye uçak bileti sorgusunda uçuşlarla ilgili bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile çok uzun bir yolculuğun ardından ulaşılabilen Irak Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı ise İstanbul’dan direk uçuş ile yaklaşık 2 saat 45 dakika olarak verilebilir. Fakat diğer havalimanlarından kalkış ve aktarma ile bu sürede değişiklikler yaşanmaktadır.

Irak Türkiye uçak biletleri hakkındaki bilgilere Biletall.com üzerinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sefer günü, zamanı, havayolu firmaları ve aktarma seçeneklerine göre birçok çeşitlilik gösteren Irak Türkiye uçak bileti fiyatları bu opsiyonlara göre değişmektedir.

Irak Türkiye uçak seferleri, fiyatları ve varış süreleri de farklılık göstermektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus veya Qatar Airways ile direkt ya da aktarmalı olarak uçabilirsiniz Irak Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 45 dakika sürmektedir.

Irak Türkiye uçak saatleri tercih edilen havayolu şirketi, tercih ve yoğunluğa bağlı sebeplere göre çeşitlilik göstermektedir. Biletall.com internet sitesi üzerinden yapacağınız araştırma ile bu bilgilere en doğru ve en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Türkiye ile aynı saat diliminde (GMT+3) bulunan Irak ile aramızda saat fark bulunmaktadır. En ucuz Irak uçak bileti alabilmek için önceden uçuş zamanı ayarlanarak bilet alınması ve Biletall.com üzerinden kampanyaların takip edilmesi yararınıza olacaktır. Ayrıca charter uçuşlar ile de Irak’a uçmak mümkündür.

 

Irak Vize Şartları Neler?

Irak Vize İstiyor mu?
Evet
Irak Vize Ücreti
60 USD
Irak Vize Şartları

Irak’a gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (karşılıklı uygulama gereği) Türkiye’den direk uçuşla 10 gün kalış süreli vize uygulamasından yararlanabilirler.

Irak vize ücretleri 60$ - 200$ arası değişmektedir.

Irak’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Yaz aylarında sert ve kurak bir havaya sahip olan Irak için en uygun seyahat zamanı, daha serin ve ılıman olan bahar ayladır. Irak’ta mevsimler, özellikle de kış ve yaz mevsimleri kuzey ve güney bölgeleri arasında büyük farklılık göstermektedir. Güney kısmında uzun ve sıcak olarak geçen yaz mevsimi kuzeyde daha serin ve kısa geçmektedir. Kış mevsimi ise kuzey bölgede daha sert geçmektedir. Ülke genelinde en yağışlı mevsim kış aylarıdır.

Irak Hakkında Bilgiler

Irak resmi adıyla Irak Cumhuriyeti Aşağı Mezopotamya bölgesinde kurulmuş ve eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir topraklar üzerindedir.

Sahip olduğu petrol rezervleri, Afrika, Asya ve Avrupa arasında bir geçit durumunda olması ülkeyi Orta Doğu’nun stratejik öneme sahip noktalarından biri yapmaktadır. 18 ayrı şehirden meydana gelen Irak kozmopolit bir yapıya sahiptir. Arap, Kürt ve Asuriler’in çoğunluğunu oluşturduğu etnik yapıya sahip olan Irak’ta, nüfusun %3’lük Hıristiyan olan bölümü dışında kalan kısmı Müslüman’dır.

Ülke ekonomisinin temelini petrol oluşturmaktadır, zengin petrol rezervlerine sahip Irak, petrol keşfedilmeden önce tam bir tarım ülkesi durumundaydı. Eskisi kadar olmasa da günümüzde de önemini taşıyan tarım için petrolden elde edilen gelir ile tarımda modernleşme çalışmaları yürütülmektedir.

Bağdat, Basra, Kerbala, Kerkük, Süleymaniye ve Erbil, Irak’ın en önemli şehirleridir.

Irak’ın Başkenti

Irak’ın başkenti Bağdat’tır. Irak’ın tam ortasında bulunan şehir Farsçada Tanrının verdiği anlamına gelir. Yaklaşık 8 milyon bir nüfusa sahip olan başkent ziyaretlerinizde merkeze yakın otellerde ve Green Zone adı verilen ve uluslararası güvenli bölge ilan edilen bölgede konaklamalısınız.

Irak Nüfusu – Irak Resmi Dili

Oldukça genç bir nüfus yapısına sahip olan Irak’ta yaklaşık olarak 37.2 milyon insan yaşamaktadır. Arapça ve Kürtçenin resmi dil olarak kabul edildiği ülkede 2012 yılında Türkmence, Süryanice ve Asurice de eklenerek resmi dil sayısı 5’e çıkmıştır.

Irak Para Birimi

Irak Cumhuriyeti’nin para birimi Irak Dinarı’dır. (Iraqi Dinar / IQD)

Irak’da Saat Kaç?

Irak ve Türkiye aynı saat diliminde (GMT +3) bulunduğu için Irak Türkiye saat farkı yoktur.

Irak’ta Ne Ucuz? Irak’tan Gelirken Ne Getirilir?

Ülkemize göre elektronik ürünler özellikle de mobil telefonlar oldukça ucuz. Bağdat’ta yer alan bakır pazarına da uğrayarak kendinize ve sevdiklerinize el işçiliği ile yapılmış bakır eşyalar alabilirsiniz.

Irak Nerede?

Irak’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Kültür Turizmi
• Mimari
• Kutsal Mekanlar
• Yemekler
 1. Medeniyetin beşiği sayılan Mezopotamya toprakları üzerinde bulunan Irak’ta Arap ve İslam tarihine ait tarihi bir geçmiş vardır. Ziyaret etmeniz gereken tarihi yerlerin başında Irak Ulusal Müzesi, Al-Faw Sarayı, Babil Antik Kenti ve El Askeri Camii gelmektedir.
 2. İslam, Arap ve Mezopotamya kültürlerinin çeşitliliğinin yaşandığı Irak’a yapacağınız ziyaretler ile farlı kültür ve kültürel mirasları tanıma ve öğrenme şansına sahip olacaksınız.
 3. 200’e yakın Türk mimari eserin bulunduğu Irak’ta Bağdat Kalesi, Azamiye Kalesi, İmam-ı Azam Ebû Hanife Külliyesi, Saray Camii ve Ahmediye Camii ziyaret edilmesi gereken yerlerden sadece birkaçıdır. Arap mimarisine ait diğer yapıların da ziyaret edilmesi gerekmektedir.
 4. Samarra, Kazımeyn, Kerbela, Necef, El Askeri Camii İslamiyet özelliklede Şii Müslümanlar için kutsal sayılacak yerler arasındadır.
 5. İslamiye ve Arap kültürünün eski ve yeni mutfağının harmanı ile şekillenmiş bir mutfağa sahip olan Irak’ta her damak tadına uygun yiyecek bulmak mümkün. Türk yemekleri ile benzerlik gösteren hatta Türk yemekleri ile aynı olan lezzetleri mutlaka denemeniz önerilmektedir.

Irak’ın En Güzel Şehirleri

Irak’a gelip ziyaret etmeden dönmemeniz gereken şehirler içinde başkent Bağdat, Erbil, Musul ve Basra Irak’ın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır.

Bağdat

Irak’ın başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olan Bağdat, İslam dünyasının medeniyet merkezlerinden biridir. Ziyaret edilmesi gereken birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Bağdat’ta Abbasi Sarayı ve Irak Ulusal Müzesi ziyaret edilmesi gereken yerlerin başındadır.

Erbil

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Erbil Kalesi şehrin ziyaret edilmesi gereken en önemli yeridir. Kürdistan bölgesel yönetimin başkenti olarak kabul edilen Erbil kozmopolit yapısı ile bir kültür zenginliği sergilemektedir. Erbil’e gittiğiniz zaman teleferikler ile birbirine bağlanan parkları gezmeyi de ihmal etmeyin.

Musul

Irak’ın 3. en büyük şehri olan Musul bulunduğu bölgenin ve Orta Doğu’nun en önemli ve büyük eğitim ve araştırma merkezi olarak kabul edilir.

Basra

Ülkenin güneyinde bulunan şehir körfez bölgesinin en önemli limanı konumundadır. Arap Yarımadası dışında inşa edilen ilk cami olan İmam Ali İbn Talib Camii ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Irak’da Gezilecek Yerler

Irak’ta tarihi, turistik ve kutsal olarak kabul edilen ziyaret edilecek yer sayısı o kadar çeşitlidir ki, bir turla değil de kendi başınıza gidecekseniz önceden bir gezi planı oluşturmanızda yarar vardır.

Irak’tan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Irak’a gittiğiniz zaman alışveriş yapabileceğiniz büyük alışveriş merkezleri, açık pazarlar ve sokak satıcıları seçenekleriniz arasındadır. Alışveriş için en uygun şehir Erbil’dir. Giyimden elektronik eşyaya kadar alabileceğiniz geniş bir alışveriş çeşitliğine sahiptir. Kilim, halı, bakır ve gümüş, baharat ve yöresel ürünler alabileceğiniz açık pazar yerlerine de uğramanız gereken yerlerdendir.

Irak’ın Doğal Güzellikleri

Irak’ın doğal güzellikleri arasında ilk sırada Gulena Dağı’ndaki Kuneba Mağarası sayılabilir, mağara içindeki sarkıtları mutlaka görmelisiniz. Süleymaniye’nin 70 km uzağında bulunan Dukan Gölü de ziyaret edilmesi gereken doğal güzelliklerdendir.

Irak’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Gezilecek tarihi yerler çok çeşitli olduğu için bir gezi planı yapılması gerekmektedir. Erbil Kalesi, Ali İbn Talib Camii, El Askeri Camii, Babil Antik Kenti, Bağdat Kalesi, İmam Ali Türbesi ve El-Hannanah Camii ve Sami Abdurrahman Park gezilmesi gereken yerlerdendir.

Irak Gezi Rehberi

Orta Doğu’nun önemli ülkelerinden biri olan ve medeniyetin beşiği sayılan Mezopotamya topraklarına kurulu olan Irak özellikle de Erbil turizmin parlayan yeni yıldızı olarak görülüyor. Sayısız kutsal ve tarihi yerlere ev sahipliği yapan Irak’a yapacağınız gezinizi önceden planlamanız faydalı olacaktır. İslam, Arap, Kürt ve Mezopotamya kültürlerinin bir sentezi olan ülkede müzik, yemek, mimari, kıyafetler ve yaşam tarzında bu etkileri fark etmemek mümkün değil.

Irak’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biryani Pilavı
Kubbeh
Kerkük Lokması
Erbil Kebabı

Kuzey ve güney olarak 2 ayrı bölgeden oluşan ülkede çok farklı yöresel lezzetler bulmak mümkün. Türk mutfağı ile paralel bir yapıya sahip olan Irak mutfağı hem et hem de sebze yemekleri bakımından büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Kebaplar vazgeçilmez lezzetlerin başında gelmektedir. Kürt ve Arap mutfağının özelliklerini taşıyan ülkede damak tadınıza uygun birçok yemek bulacaksınız.

Biryani Pilavı, Pirince Yeni Bir Anlam Katan Lezzet

Biryani baharatı ve tavuk göğsünün pirinçle birleşiminden oluşan bu pilavı mutlaka denemelisiniz.

Kubbeh, Pirinçli İçliköfte

Yöresel lezzetlerin içinde en güzeli diyebileceğimiz; ceviz, pirinç, sarımsak ve baharatlardan oluşan eşsiz bir lezzet.

Kerkük Lokması, Yemek Sonrası Tatlı

Ülkemizdeki lokma tatlısı ile aynı olan ve Hindistan cevizi ile servis edilen bu lezzet yemeklerden sonra mutlaka tadılmalı.

Erbil Kebabı, Eşsiz Lezzete Sahip Bir Kebap

Patates, kıyma, maydanoz ile yapılan bu köfte soğan ve yeşillikler ile servis edilir. Mutlaka tadılması gereken yemeklerden biridir.

Samak Mashwi Bil-Summa, Balık Kültürüne Yeni Bir Lezzet

Tandırda yapılan eğer tandır yoksa fırında yapılan bir çeşit sumaklı balık dolmasıdır.

Irak Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Gaziantep - Erbil 509,69 TL 1 Saat 25 Dakika
Diyarbakır - Erbil 544,53 TL 1 Saat 10 Dakika
Ankara - Erbil 763,28 TL 7 Saat 15 Dakika
İstanbul - Erbil 932,28 TL 9 Saat 10 Dakika
İstanbul - Bağdat 957,42 TL 3 Saat
Antalya - Bağdat 1.042,34 TL 2 Saat 30 Dakika
Ankara - Bağdat 1.053,50 TL 2 Saat 15 Dakika
İstanbul - Basra 1.139,90 TL 3 Saat 10 Dakika
Ankara - Basra 1.157,90 TL 6 Saat 20 Dakika
Stockholm - Erbil 1.228,69 TL 7 Saat 40 Dakika
Kayseri - Erbil 1.245,65 TL 9 Saat 10 Dakika
Adana - Bağdat 1.275,65 TL 13 Saat 20 Dakika
Bodrum - Erbil 1.280,90 TL 9 Saat 25 Dakika
Adana - Erbil 1.292,57 TL 8 Saat 55 Dakika

Irak Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Irak uçak bileti ne kadar?
  Irak varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Gaziantep - Erbil olup, bilet fiyatı 509,69 TL'dir.
 • Irak uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Clickair, Egyptair, Gulf Air, Middle East Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Irak ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Bağdat arası 2 Saat 45 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Irak ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.
 • Irak başkenti neresidir?
  Başkent Bağdat şehridir.
 • Irak para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Irak Dinarı (IQD)
 • Irak nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 37 Milyon 200 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Irak ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Dünyayı Değiştiren Kadın Kaşifler
Dünyayı Değiştiren Kadın Kaşifler
07 Mart 2018
Dünya tarihine etki eden olayların büyük bir çoğunluğunda erkeklerin maceraları ve kahramanlıkları anlatılırken, kadınların hikayelerinden bahsedilmemektedir. Ancak dünya tarihinde özellikle kaşiflerd
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Irak Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

E*** E*** R***
28 Ekim Pazar
Erbil
Bol bol resim çekilebileceğiniz biryer gerçekten keyifli ve güzeldi
S*** Ö***
3 Eylül Pazartesi
Basra
Gitmeden önce birkaç tane arkadaş edindim bile, gidince onlarla da görüşeceğiz bakalım
M*** B*** O***
16 Eylül Pazar
Bağdat
Sevgilim dil eğitimi için orada ve bu hafta bende yanına gideceğim bakalım nasıl biryer
B*** C***
22 Eylül Cumartesi
Erbil
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
E*** M*** Y*** G***
14 Eylül Cuma
Erbil
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Irak Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 05:06:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Erbil, (EBL)
EBL
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678