1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Irak
Uçak Bileti

Nüfus
37 Milyon 200 Bin
Başkent
Bağdat
Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+964
Resmi Dil
Arapça, Kürtçe
Ort. Yemek Fiyatı
7,14 IQD
Ort. İçecek Fiyatı
2,23 IQD
İstanbul - Bağdat Uçuş Süresi
2 Saat 45 Dk
İstanbul - Bağdat Uçuş Mesafesi
1.606 Km

En Ucuz Türkiye - Irak Uçak Seferleri

Diyarbakır - Erbil
Türk Hava Yolları
19 Tem 2019
Gaziantep - Erbil
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Ankara - Erbil
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
10 Ağu 2019
İstanbul - Erbil
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Adana - Erbil
Pegasus
10 Ağu 2019
Ankara - Bağdat
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Mardin - Erbil
Türk Hava Yolları
18 Tem 2019
Şırnak - Erbil
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Kayseri - Erbil
Pegasus
20 Tem 2019

En Ucuz Irak Kalkışlı Uçak Seferleri

Erbil - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Erbil - Gaziantep
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Erbil - Ankara
Pegasus
12 Ağu 2019
Erbil - Antalya
Pegasus
21 Tem 2019
11 Ağu 2019
Erbil - Alanya
Türk Hava Yolları
28 Tem 2019
Erbil - Adana
Pegasus
11 Ağu 2019
Bağdat - Ankara
Türk Hava Yolları
30 Tem 2019
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Irak’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Irak’a Türk Hava Yolları, Flydubai, Qatar Airways, Pegasus, Atlas Global, Royal Jordanian ve Gulf Air havayolu şirketleri sefer düzenlemektedir. Ülkeye uçak yolculuğu ile gitmeyi tercih edenlerin Irak uçak bileti almaları gerekmektedir.

Türkiye - Irak uçak bileti THY tarafından da satılmaktadır. Diğer havayolu şirketleri de araştırılarak Irak uçak bileti fiyatları ve uçuş detayları hakkında istenilen bilgilere ulaşılabilir. İstanbul ve Ankara’dan Irak’a uçan vatandaşlarımız Basra International (BSR), Bağdat (BGW), Bağdat Saddam International (SDA), Erbil International (EBL), Mosul (OSM), Najaf (NJF), Sulaimaniyah International (ISU) havalimanlarına direk ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirler. Biletall.com üzerinden Irak uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılmaktadır.

Irak’a gitmek için en rahat ve kolay ulaşım, havayolu taşımacılığı ile sağlanır. Karayolu ile de gitmenin mümkün olduğu Irak’a 2113 km (yaklaşık 1 gün 1 saatlik) sürecek bir yolculuğun ardından ulaşmak mümkündür.

Irak uçak bileti Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok firma tarafından satılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ya da Atatürk Havalimanı’ndan Irak’a, direkt ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirsiniz, Biletall.com üzerinden yapacağınız Irak Türkiye uçak bileti sorgusunda uçuşlarla ilgili bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile çok uzun bir yolculuğun ardından ulaşılabilen Irak Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı ise İstanbul’dan direk uçuş ile yaklaşık 2 saat 45 dakika olarak verilebilir. Fakat diğer havalimanlarından kalkış ve aktarma ile bu sürede değişiklikler yaşanmaktadır.

Irak Türkiye uçak biletleri hakkındaki bilgilere Biletall.com üzerinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sefer günü, zamanı, havayolu firmaları ve aktarma seçeneklerine göre birçok çeşitlilik gösteren Irak Türkiye uçak bileti fiyatları bu opsiyonlara göre değişmektedir.

Irak Türkiye uçak seferleri, fiyatları ve varış süreleri de farklılık göstermektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus veya Qatar Airways ile direkt ya da aktarmalı olarak uçabilirsiniz Irak Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 45 dakika sürmektedir.

Irak Türkiye uçak saatleri tercih edilen havayolu şirketi, tercih ve yoğunluğa bağlı sebeplere göre çeşitlilik göstermektedir. Biletall.com internet sitesi üzerinden yapacağınız araştırma ile bu bilgilere en doğru ve en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Türkiye ile aynı saat diliminde (GMT+3) bulunan Irak ile aramızda saat fark bulunmaktadır. En ucuz Irak uçak bileti alabilmek için önceden uçuş zamanı ayarlanarak bilet alınması ve Biletall.com üzerinden kampanyaların takip edilmesi yararınıza olacaktır. Ayrıca charter uçuşlar ile de Irak’a uçmak mümkündür.

 

Irak Vize Şartları Neler?

Irak Vize İstiyor mu?
Evet
Irak Vize Ücreti
60 USD
Irak Vize Şartları

Irak’a gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (karşılıklı uygulama gereği) Türkiye’den direk uçuşla 10 gün kalış süreli vize uygulamasından yararlanabilirler.

Irak vize ücretleri 60$ - 200$ arası değişmektedir.

Irak’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Yaz aylarında sert ve kurak bir havaya sahip olan Irak için en uygun seyahat zamanı, daha serin ve ılıman olan bahar ayladır. Irak’ta mevsimler, özellikle de kış ve yaz mevsimleri kuzey ve güney bölgeleri arasında büyük farklılık göstermektedir. Güney kısmında uzun ve sıcak olarak geçen yaz mevsimi kuzeyde daha serin ve kısa geçmektedir. Kış mevsimi ise kuzey bölgede daha sert geçmektedir. Ülke genelinde en yağışlı mevsim kış aylarıdır.

Irak Hakkında Bilgiler

Irak resmi adıyla Irak Cumhuriyeti Aşağı Mezopotamya bölgesinde kurulmuş ve eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir topraklar üzerindedir.

Sahip olduğu petrol rezervleri, Afrika, Asya ve Avrupa arasında bir geçit durumunda olması ülkeyi Orta Doğu’nun stratejik öneme sahip noktalarından biri yapmaktadır. 18 ayrı şehirden meydana gelen Irak kozmopolit bir yapıya sahiptir. Arap, Kürt ve Asuriler’in çoğunluğunu oluşturduğu etnik yapıya sahip olan Irak’ta, nüfusun %3’lük Hıristiyan olan bölümü dışında kalan kısmı Müslüman’dır.

Ülke ekonomisinin temelini petrol oluşturmaktadır, zengin petrol rezervlerine sahip Irak, petrol keşfedilmeden önce tam bir tarım ülkesi durumundaydı. Eskisi kadar olmasa da günümüzde de önemini taşıyan tarım için petrolden elde edilen gelir ile tarımda modernleşme çalışmaları yürütülmektedir.

Bağdat, Basra, Kerbala, Kerkük, Süleymaniye ve Erbil, Irak’ın en önemli şehirleridir.

Irak’ın Başkenti

Irak’ın başkenti Bağdat’tır. Irak’ın tam ortasında bulunan şehir Farsçada Tanrının verdiği anlamına gelir. Yaklaşık 8 milyon bir nüfusa sahip olan başkent ziyaretlerinizde merkeze yakın otellerde ve Green Zone adı verilen ve uluslararası güvenli bölge ilan edilen bölgede konaklamalısınız.

Irak Nüfusu – Irak Resmi Dili

Oldukça genç bir nüfus yapısına sahip olan Irak’ta yaklaşık olarak 37.2 milyon insan yaşamaktadır. Arapça ve Kürtçenin resmi dil olarak kabul edildiği ülkede 2012 yılında Türkmence, Süryanice ve Asurice de eklenerek resmi dil sayısı 5’e çıkmıştır.

Irak Para Birimi

Irak Cumhuriyeti’nin para birimi Irak Dinarı’dır. (Iraqi Dinar / IQD)

Irak’da Saat Kaç?

Irak ve Türkiye aynı saat diliminde (GMT +3) bulunduğu için Irak Türkiye saat farkı yoktur.

Irak’ta Ne Ucuz? Irak’tan Gelirken Ne Getirilir?

Ülkemize göre elektronik ürünler özellikle de mobil telefonlar oldukça ucuz. Bağdat’ta yer alan bakır pazarına da uğrayarak kendinize ve sevdiklerinize el işçiliği ile yapılmış bakır eşyalar alabilirsiniz.

Irak Nerede?

Irak’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Kültür Turizmi
• Mimari
• Kutsal Mekanlar
• Yemekler
  1. Medeniyetin beşiği sayılan Mezopotamya toprakları üzerinde bulunan Irak’ta Arap ve İslam tarihine ait tarihi bir geçmiş vardır. Ziyaret etmeniz gereken tarihi yerlerin başında Irak Ulusal Müzesi, Al-Faw Sarayı, Babil Antik Kenti ve El Askeri Camii gelmektedir.
  2. İslam, Arap ve Mezopotamya kültürlerinin çeşitliliğinin yaşandığı Irak’a yapacağınız ziyaretler ile farlı kültür ve kültürel mirasları tanıma ve öğrenme şansına sahip olacaksınız.
  3. 200’e yakın Türk mimari eserin bulunduğu Irak’ta Bağdat Kalesi, Azamiye Kalesi, İmam-ı Azam Ebû Hanife Külliyesi, Saray Camii ve Ahmediye Camii ziyaret edilmesi gereken yerlerden sadece birkaçıdır. Arap mimarisine ait diğer yapıların da ziyaret edilmesi gerekmektedir.
  4. Samarra, Kazımeyn, Kerbela, Necef, El Askeri Camii İslamiyet özelliklede Şii Müslümanlar için kutsal sayılacak yerler arasındadır.
  5. İslamiye ve Arap kültürünün eski ve yeni mutfağının harmanı ile şekillenmiş bir mutfağa sahip olan Irak’ta her damak tadına uygun yiyecek bulmak mümkün. Türk yemekleri ile benzerlik gösteren hatta Türk yemekleri ile aynı olan lezzetleri mutlaka denemeniz önerilmektedir.

Irak’ın En Güzel Şehirleri

Irak’a gelip ziyaret etmeden dönmemeniz gereken şehirler içinde başkent Bağdat, Erbil, Musul ve Basra Irak’ın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır.

Bağdat

Irak’ın başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olan Bağdat, İslam dünyasının medeniyet merkezlerinden biridir. Ziyaret edilmesi gereken birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Bağdat’ta Abbasi Sarayı ve Irak Ulusal Müzesi ziyaret edilmesi gereken yerlerin başındadır.

Erbil

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Erbil Kalesi şehrin ziyaret edilmesi gereken en önemli yeridir. Kürdistan bölgesel yönetimin başkenti olarak kabul edilen Erbil kozmopolit yapısı ile bir kültür zenginliği sergilemektedir. Erbil’e gittiğiniz zaman teleferikler ile birbirine bağlanan parkları gezmeyi de ihmal etmeyin.

Musul

Irak’ın 3. en büyük şehri olan Musul bulunduğu bölgenin ve Orta Doğu’nun en önemli ve büyük eğitim ve araştırma merkezi olarak kabul edilir.

Basra

Ülkenin güneyinde bulunan şehir körfez bölgesinin en önemli limanı konumundadır. Arap Yarımadası dışında inşa edilen ilk cami olan İmam Ali İbn Talib Camii ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Irak’da Gezilecek Yerler

Irak’ta tarihi, turistik ve kutsal olarak kabul edilen ziyaret edilecek yer sayısı o kadar çeşitlidir ki, bir turla değil de kendi başınıza gidecekseniz önceden bir gezi planı oluşturmanızda yarar vardır.

Irak’tan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Irak’a gittiğiniz zaman alışveriş yapabileceğiniz büyük alışveriş merkezleri, açık pazarlar ve sokak satıcıları seçenekleriniz arasındadır. Alışveriş için en uygun şehir Erbil’dir. Giyimden elektronik eşyaya kadar alabileceğiniz geniş bir alışveriş çeşitliğine sahiptir. Kilim, halı, bakır ve gümüş, baharat ve yöresel ürünler alabileceğiniz açık pazar yerlerine de uğramanız gereken yerlerdendir.

Irak’ın Doğal Güzellikleri

Irak’ın doğal güzellikleri arasında ilk sırada Gulena Dağı’ndaki Kuneba Mağarası sayılabilir, mağara içindeki sarkıtları mutlaka görmelisiniz. Süleymaniye’nin 70 km uzağında bulunan Dukan Gölü de ziyaret edilmesi gereken doğal güzelliklerdendir.

Irak’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Gezilecek tarihi yerler çok çeşitli olduğu için bir gezi planı yapılması gerekmektedir. Erbil Kalesi, Ali İbn Talib Camii, El Askeri Camii, Babil Antik Kenti, Bağdat Kalesi, İmam Ali Türbesi ve El-Hannanah Camii ve Sami Abdurrahman Park gezilmesi gereken yerlerdendir.

Irak Gezi Rehberi

Orta Doğu’nun önemli ülkelerinden biri olan ve medeniyetin beşiği sayılan Mezopotamya topraklarına kurulu olan Irak özellikle de Erbil turizmin parlayan yeni yıldızı olarak görülüyor. Sayısız kutsal ve tarihi yerlere ev sahipliği yapan Irak’a yapacağınız gezinizi önceden planlamanız faydalı olacaktır. İslam, Arap, Kürt ve Mezopotamya kültürlerinin bir sentezi olan ülkede müzik, yemek, mimari, kıyafetler ve yaşam tarzında bu etkileri fark etmemek mümkün değil.

Irak’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biryani Pilavı
Kubbeh
Kerkük Lokması
Erbil Kebabı

Kuzey ve güney olarak 2 ayrı bölgeden oluşan ülkede çok farklı yöresel lezzetler bulmak mümkün. Türk mutfağı ile paralel bir yapıya sahip olan Irak mutfağı hem et hem de sebze yemekleri bakımından büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Kebaplar vazgeçilmez lezzetlerin başında gelmektedir. Kürt ve Arap mutfağının özelliklerini taşıyan ülkede damak tadınıza uygun birçok yemek bulacaksınız.

Biryani Pilavı, Pirince Yeni Bir Anlam Katan Lezzet

Biryani baharatı ve tavuk göğsünün pirinçle birleşiminden oluşan bu pilavı mutlaka denemelisiniz.

Kubbeh, Pirinçli İçliköfte

Yöresel lezzetlerin içinde en güzeli diyebileceğimiz; ceviz, pirinç, sarımsak ve baharatlardan oluşan eşsiz bir lezzet.

Kerkük Lokması, Yemek Sonrası Tatlı

Ülkemizdeki lokma tatlısı ile aynı olan ve Hindistan cevizi ile servis edilen bu lezzet yemeklerden sonra mutlaka tadılmalı.

Erbil Kebabı, Eşsiz Lezzete Sahip Bir Kebap

Patates, kıyma, maydanoz ile yapılan bu köfte soğan ve yeşillikler ile servis edilir. Mutlaka tadılması gereken yemeklerden biridir.

Samak Mashwi Bil-Summa, Balık Kültürüne Yeni Bir Lezzet

Tandırda yapılan eğer tandır yoksa fırında yapılan bir çeşit sumaklı balık dolmasıdır.

Irak Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Diyarbakır - Erbil 464,43 TL 1 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Erbil 481,91 TL 1 Saat 25 Dakika
Ankara - Erbil 641,26 TL 3 Saat 35 Dakika
Antalya - Erbil 850,00 TL 2 Saat 10 Dakika
İstanbul - Bağdat 902,00 TL 2 Saat 55 Dakika
İstanbul - Erbil 921,26 TL 20 Saat 10 Dakika
İstanbul - Basra 938,00 TL 3 Saat 10 Dakika
Adana - Erbil 1.041,39 TL 6 Saat 15 Dakika
Ankara - Bağdat 1.052,65 TL 2 Saat 15 Dakika
Malatya - Erbil 1.076,43 TL 21 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Irak ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl

Irak Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Erbil
Gerçekten güzel ağırlandık biz çok keyif aldık.
Basra
Evlenme teklifini yapacağım yeri buldum çok güzel bir yer
Bağdat
Doğası, insanları yapısı çok farklı bir şehir
Al Najaf
Gerçekten büyüleyici bir havası var, aşık oluyorsunuz şehre
Erbil
Bol bol resim çekilebileceğiniz biryer gerçekten keyifli ve güzeldi
Basra
Gitmeden önce birkaç tane arkadaş edindim bile, gidince onlarla da görüşeceğiz bakalım
Bağdat
Sevgilim dil eğitimi için orada ve bu hafta bende yanına gideceğim bakalım nasıl biryer
Al Najaf
çok sıcak ama güzel
Erbil
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
Basra
Kamp yapmak için burayı seçmiştik, iyi bir tercih oldu gibi
Bağdat
Benim gibi gizem ve farklıılığı seven varsa kesin gitsin
Al Najaf
dini mekanları çok dikkat çekici
Erbil
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
Basra
Yemekleri güzeldi, içeceklleri çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Memnun kaldım.
Bağdat
Gerçekten güzeldi, pişman olmadan gidebilirsiniz
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Irak Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:42:59
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Erbil, (EBL)
EBL
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948