1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bişkek Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
35°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
33°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
35°C
Para Birimi
Kırgızistan Somu (KGS)
Zaman Dilimi
GMT +6
Bişkek Şehri En İyileri
  • Mermer
  • Ala-Too Meydanı
  • Kırgız Pilavı

En Ucuz Bişkek Varışlı Uçak Seferleri

19 Ağu 2019
Moskova - Bişkek
Air Astana
25 Tem 2019
23 Tem 2019
18 Ağu 2019
03 Ağu 2019
19 Ağu 2019
21 Ağu 2019
21 Ağu 2019
Konya - Bişkek
Pegasus
20 Ağu 2019
Adana - Bişkek
Pegasus
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bişkek Kalkışlı Uçak Seferleri

Bişkek - İstanbul
Air Astana
20 Ağu 2019
21 Ağu 2019
Bişkek - Moskova
Air Astana
29 Tem 2019
15 Ağu 2019
26 Tem 2019
26 Tem 2019
Bişkek - Adana
Pegasus
06 Ağu 2019
07 Ağu 2019
24 Tem 2019
18 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bişkek Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bişkek Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bişkek Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kırgızca
Toplu Taşıma Fiyatı
10 KGS
Yemek Fiyatı
250 KGS
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 KGS

Bişkek’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Bişkek uçak bileti kullanarak Bişkek’e gitmek isteyen ziyaretçilerin göz önünde bulundurmaları gereken bir konu da seyahat zamanlamasıdır. Eğer bir iş toplantısı için gitmiyorsanız bu zamanlama konusunu iyi düşünmelisiniz.

Ayrıca seyahatinizi Ala-Too Meydanı’nda ya da şehrin başka bir kesiminde bir festivale denk getirirseniz daha sıra dışı ve verimli bir tatil geçirebilirsiniz.

Bişkek Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bişkek uçak bileti ile seyahat eden yolcular Manas Uluslararası Havalimanı’nı kullanırlar. Bu havalimanından kent merkezine ulaşmak için otobüs ve taksi gibi farklı ulaşım araçlarından yararlanılabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 40 KGS

Manas Uluslararası Havalimanı ile Bişkek noktaları arasında çalışan 380 kodlu otobüs ile Bişkek ve havalimanı arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu servis otobüsü ile havalimanından Beishenaliev Caddesi’ne kadar gidebilirsiniz ve bu duraktan diğer pek çok güzergaha giden toplu taşıma araçlarına aktarma yapabilirsiniz. Sabah 6.40 ile akşam 21.00 arasında hizmet sunan otobüslerin kalkış periyodu ise 15 dakikadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 600 KGS

Manas Uluslararası Havalimanı’na Bişkek şehir merkezinden ulaşmak isteyenler ya da bunun tam tersi şeklinde Manas Uluslararası Havalimanı’ndan Bişkek şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular eğer toplu taşıma araçlarını kullanmak istemezlerse taksi ile konforlu ve güvenli bir seyahat olanağını tercih edebilirler. Bişkek’te taksi duraklarının kısa numaraları vardır, bunları tuşlayarak bir taksi çağırabilirsiniz. Euro Taxi, 150; Super Taxi, 152; Express Taxi, 156 ve Salam Taxi, 188.

Araç Kiralama

Otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmak ya da taksi seçeneğini tercih etmeyen yolcular araç kiralayarak yolculuk yapabilirler. Bişkek’te birbirinden farklı araç kiralama hizmeti sunan firmalar vardır. Bunlardan ikisi Iron Horse Nomads ile Naniko firmalarıdır.

Bişkek Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Banka

Bişkek’te havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Manas Uluslararası Havalimanı'dır. Bişkek uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile seyahati tercih eden yolcular bu havalimanını kullanır. 1974 senesinde kurulan ve yılda yaklaşık bir buçuk milyon yolcuya hizmet veren Manas Uluslararası Havalimanı, Bişkek Uluslararası Havalimanı olarak da anılır.

Manas Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 25 km olduğu için havalimanından kent merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İki birimde de yolcuların ihtiyaç duyabileceği her şey düşünülmüştür.

Bişkek’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bişkek uçak bileti avantajlarından yararlanarak Bişkek'e gitmek için en önemli nedenlerden birisi mermerden inşa edilen mimari yapılardır.
  2. Bişkek sokaklarının birçoğunda mütevazı ama etkileyici parklar bulunur.
  3. Kırgızistan’ın sanat tarihini öğrenebileceğiniz Devlet Güzel Sanatlar Müzesi Bişkek’te konumlanır.
  4. Bişkek’te bulunan Panfilov Parkı eğlenmek ve dinlenmek için iyi bir alternatiftir.
  5. Asya’nın renkli pazar kültürünü Bişkek’te görebilirsiniz.

Bişkek Hakkında

Bişkek, 199 951 kilometrekarelik alanı kaplayan ve bağımsız Türk devletlerinden biri olan Kırgızistan’ın başkentidir. Kırgızistan’ın kuzey tarafında, Kazakistan sınırında yer alır. Asya’nın önemli ticaret yollarından biri kabul edilen İpek Yolu güzergahında bulunan ve kervanların dinlenme yeri olarak işlevleşen bölgede Özbek hanı Kokhand bir kale inşa ettirmiştir.

1862 senesinde Ruslar tarafından bu kale yıkılarak bölge onların egemenliğine geçmiştir. Ruslar, Bişkek’i “Pişpek” ismiyle kullanmışlardır. 1878 senesinde Kırgızistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur ve kentte 1926-1991 yılları arasında General Mahail Frunze şerefine “Frunze” ismi kullanılmıştır. 1991 yılında bağımsızlığa kavuşulduğunda kentin ismi “Bişkek” olarak değiştirilmiştir.

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Kırgızca ve Rusça dilleri konuşulur. Bu ülkeyi tatil amacıyla ya da iş seyahati kapsamında ziyaret edecek kişilerin bu dillerden birini bilmesi onlara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Türkiye ile Bişkek arasında üç saatlik bir zaman farkı vardır. Bişkek, Türkiye’ye göre üç saat ileridedir. Yani Türkiye’de saatler 10.00’u gösterirken Bişkek’te saat 13.00’tür. Uçak bileti alırken bu önemli ayrıntıyı göz önünde bulundurmak gerekir.

Bişkek iklim olarak karasal iklim kuşağındadır. Bu da yaz aylarının kurak geçmesine yol açar. En çok yağış aldığı mevsim ilkbahardır. Denizden uzak ve rakımın yüksek olduğu kentte aralık, ocak ve şubat aylarında dondurucu soğuklar yaşanabilir. Ortalama sıcaklık değeri bu aylarda -4 dolaylarındadır. Yaz aylarında ise hava sıcaklığı ortalama 23 derece civarındadır. Türkiye’nin iklim özellikleri dikkate alındığında Bişkek’i ziyaret etmek için yaz aylarının sıcaklığı daha elverişlidir.

Bişkek Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
8 KGS
Taksi
12 KGS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bişkek’te şehir içi ulaşım ağı çok gelişmiş değildir. “Marşrutka” denilen minibüs veya dolmuşlar, otobüs, troleybüs ve taksi Bişkek’te kullanılan ulaşım araçları. En yaygın tercih edilen araç marşrutkalardır. Otobüsler, marşrutkalara göre daha yavaş ve ucuzdur. Genelde 6.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet verir. Bunların yanında Bişkek’te birkaç tane troleybüs hattı da vardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bişkek’te şehrin çeşitli güzergahlarında çalışan minibüs, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında daha konforlu seyahat arayışında olanlar taksi ile ulaşımı da tercih edebilirler.

Bişkek Vize Şartları

Kırgızistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kırgızistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kırgızistan Vize Detayları
Vize gerektiren durumlarda tüm işlemler Ankara'daki Elçilikten yapılmalıdır.

Bişkek’de Gezilecek Yerler

Ala-Too Meydanı
Devlet Tarih Müzesi
Parlamento Binası / Beyaz Saray
Panfilov Parkı
Devlet Güzel Sanatlar MüzesiAziz Vladimir Rus Ortodoksu Kilisesi
Festival ve Eylem Alanı: Ala-Too Meydanı

1984 yılında yapımı tamamlanan Ala-Too Meydanı, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’in ana meydanı olarak aynı zamanda merkezidir. Önceleri bu meydanın ortasında bir Lenin Heykeli bulunmaktaydı, ancak sonraları bu heykel meydanın diğer yanına nakledilerek yerine Özgürlük Anıtı getirilmiştir. Ala-Too Meydanı yıl boyunca birçok festival ile çeşitli eylemlerin yapıldığı yer olarak bilinir.

Bir Ülkenin Tarihine Tanık Olun: Devlet Tarih Müzesi

Ala-Too Meydanı ile Parlamento Binası arasında konumlanan Devlet Tarih Müzesi’nin güney yanında bir Lenin Heykeli bulunur. Üç kattan oluşan müzede ülke tarihine dair pek çok obje, belge, etnografik eser yer alır. Ayrıca Devlet Tarih Müzesi, dönemsel olarak pek çok sergiye de ev sahipliği yapar. Müze, pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Eğlencenin Adı: Panfilov Parkı

Bişkek’in simgelerinden biri olan Panfilov Parkı, kentin en önemli turistik noktalarından kabul edilir. Her yıl turistlerin akın ettiği parkta görkemli ağaçların gölgesinde dinlenebilir ve kitabınızı okuyabilirsiniz. Ayrıca park içinde Ivan Panfiloc Anıtı’nı görebilirsiniz. Bununla birlikte parktaki dönme dolaba binerek bu büyüleyici alanı kuşbakışı da seyredebilirsiniz.

Devlet Güzel Sanatlar Müzesi

Kırgızistan’ın sanat tarihini ve güncel sanat anlayışını anlamak, incelemek ve takip etmek için Bişkek’i ziyaret eden tüm sanatseverlerin görmeleri gereken müze 1935 senesinde açılmıştır. Müzede yaklaşık 18000 eser yer almaktadır. Pazartesi günü ziyarete kapalıdır.

Osh Bazaar

Bişkek’in popüler turistik pazarı Osh Bazaar, kent merkezinin batı tarafında bulunur. Orta Asya’nın rengarenk pazarlarından biridir. Taze ürünler bulmak istiyorsanız burayı ziyaret etmelisiniz. Gıda ürünlerinin yanı sıra kıyafet satışı yapılan bölümleri de vardır.

Aziz Vladimir Rus Ortadoks Kilisesi

Bişkek nüfusunun bir kısmı Ortodoks’tur. Bu yapı da onların ibadet yeridir. Masalsı bir görüntüye sahip olan Rus Ortadoks Kilisesi, bu bağlamda Asya’nın en büyüğüdür. Kentin güneyinde konumlanır.

Bişkek’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kırgız Pilavı
Kullama
Beş Parmak
Akidil Salatası
Samsı

Bişkek mutfağı genel olarak et ve hamur işi ağırlıklı lezzetler sunar. Bişkek uçak bileti olanakları ile bu kenti ziyaret eden biri eğer et ürünlerini seviyorsa ve hamur işine de mesafeli değilse burada yemek açısından kendisini son derece mutlu hissedecektir.

Kırgız Pilavı

Türkiye’de yapılan Etli Pilav’a benzeyen Kırgız Pilavı et, soğan ve salçanın pirince karıştırılmasıyla elde edilir.

Kente Özgü Lezzet: Kullanma

Bişkek mutfağının önemli aktörlerinden biri olan Kullanma için ana bileşenleri un ve yumurta olan özel bir sos hazırlanır ve leziz etler bu sos ile pişirilir.

Beş Parmak

Son derece kalorili olan bu yemek, protein açısından da hayli iddialıdır. Kuzu eti, kuyruk yağı ile beyinden yapılan Beş Parmak hamur bir tabaka ile servis edilir.

Farklı Tatları Buluşturan Salata: Akidil Salatası

Türkiye’de pek çok kişinin bir arada tüketmeye alışık olmadığı besinleri buluşturan salatanın ana bileşenleri balık, pirinç ve mayonezdir.

Kıztıbey Küzimek

Patatesli böreği andıran bu değişik isimli yemek, patates püresinin sebze ve baharat eşliğinde hamur katlarının arasına yayılmasıyla oluşur.

Mantının Kardeşi: Samsı

Mantıya benzeyen yemeğin mantıdan farkı, hamur parçalarının içine kıyma yerine doğrudan kuşbaşı doğranmış et konulmasıdır.

Konaklama İçin Bişkek Otel Seçenekleri

Ucuz Bişkek uçak bileti ile iş veya tatil amacıyla Bişkek’e gelen kişilerin pek çok konaklama seçeneği vardır.

Hyatt Regency Bishkek

Bişkek şehir merkezine yaklaşık on dakikalık yürüme uzaklığındadır. Açık yüzme havuzu ile gelişmiş spor salonu sayesinde otelde geçireceğiniz sürede spordan geri kalmazsınız. Ayrıca otel müşterilerine kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Dünya mutfaklarından örnekler sunan mutfağında doymamanız imkansız. Otel bünyesinde bulunan saunanın keyfini çıkarabilirsiniz. Manas Uluslararası Havalimanı’na servis hizmeti bulunmaktadır.

Abdrahmanov Caddesi, 191, Bişkek, Kırgızistan
Golden Dragon

Bişkek kent merkezine araba ile yaklaşık 10 dakikalık uzaklıkta bulunan Golden Dragon, canlı renklerle dekore edilen odalarıyla dikkat çekiyor. Ücretsiz internet imkanı sunulan ve havuzu bulunan otelde günün her saati oda servisi hizmeti vardır.

Elebaev Caddesi, 60, Bişkek, Kırgızistan
Smart Hotel Bishkek

Manas Uluslararası Havalimanı’na arabayla yaklaşık yarım saat mesafede bulunan otel, Güzel Sanatlar Müzesi’ne 100 metre uzaklıktadır. Kablosuz internet hizmeti, havuz, sauna gibi özellikler sunan otel Bişkek uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Abdrahmanov Caddesi, 204, Bişkek, Kırgızistan

Bişkek Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Astana - Bişkek 779,76 TL 21 Saat 5 Dakika
Taşkent - Bişkek 833,52 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Bişkek 1.212,00 TL 5 Saat 5 Dakika
Moskova - Bişkek 1.347,81 TL 8 Saat 25 Dakika
Samsun - Bişkek 1.372,95 TL 13 Saat 55 Dakika
Ankara - Bişkek 1.376,00 TL 15 Saat 20 Dakika
Prag - Bişkek 1.415,00 TL 10 Saat 40 Dakika
İzmir - Bişkek 1.436,00 TL 7 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bişkek ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
13 Kasım 2018
Dünyanın en büyük yolcu kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı 29 Ekim’de faaliyete geçti. İlk olarak Yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir Yurt dışında ise  Kıbrıs / Ercan ve Azerbaycan / Bakü seferleri
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
24 Eylül 2018
Dünyanın pek çok yerine seyahat etmeyi seviyoruz. Bazen popüler yerleri tercih ederken bazen de keşfedilmemiş sakin yerleri arıyoruz. Seyahat edebileceğimiz pek çok güzel alternatif var. Bunların yanı

Bişkek Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Kurban bayramı için kaçmıştık, uygun fiyatlara keyifli bir haftasonu geçirdik.
Sevgilim ile beraber gitmiştik, kamp yaptık biz keyif aldık güzeldi
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
Herşey çok güzeldi yemekleri biraz kötü ama olsun
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık, yemekleri falan efsane güzel
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bişkek Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:39:42
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bişkek, (FRU)
FRU
KG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948