1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Cenevre

Cenevre Uçak Bileti

Cenevre Para Birimi
İsviçre Frangı (CHF)
Cenevre Zaman Dilimi
GMT +2
Cenevre Şehri En İyileri
Çikolata, Cenevre Gölü, Peynir Fondüsü
Cenevre Hava Durumu (25 Mayıs) 21°C Parçalı Bulutlu
Cenevre Hava Durumu (26 Mayıs) 21°C Açık

En Ucuz Cenevre Varışlı Uçak Seferleri

15 Haz 2020
Atina - Cenevre
Aegean Airlines
08 Haz 2020
Konya - Cenevre
Pegasus
03 Haz 2020
06 Haz 2020
03 Haz 2020
03 Haz 2020
01 Haz 2020
02 Haz 2020
Nevşehir - Cenevre
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Bodrum - Cenevre
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Amasya - Cenevre
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Batman - Cenevre
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Kütahya - Cenevre
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Doha - Cenevre
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cenevre Kalkışlı Uçak Seferleri

09 Haz 2020
01 Haz 2020
01 Haz 2020
22 Haz 2020
Cenevre - İzmir
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Cenevre - Bodrum
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Cenevre - Malatya
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Cenevre - Adana
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Cenevre - Nevşehir
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Cenevre - Batman
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Cenevre - Isparta
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Cenevre - Amasya
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Cenevre - Dresden
Swiss International Air Lines
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cenevre Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Cenevre Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Cenevre Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Cenevre Havaalanları
Ülke Kodu
CH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca-Fransızca-İtalyanca-Romanşça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 CHF
Yemek Fiyatı
23 CHF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 CHF

Cenevre’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Cenevre uçak bileti alınarak Cenevre'ye gidilmek isteniyorsa şehrin bilinmesi gerekilen bazı özellikleri bulunuyor. Özellikle de mevsim şartları en dikkat edilmesi gerekilen durumlardan biridir. İklim genel itibari ile sıcak ve ılıman görülüyor. Ancak Alp dağlarından soğuk hava dalgaları geliyor. Bu nedenle kış aylarında geceler oldukça soğuk geçiyor. Ayrıca buz fırtınalarına bile rastlanabiliyor.

Cenevre'nin kış aylarında soğuk olmasının yanı sıra sonbaharda da oldukça fazla yağış aldığı görülüyor. Yağıştan hoşlanmayan kişiler için tavsiye edilmiyor. Bu nedenle Cenevre'ye gitmek için en uygun aylar aralığı mayıstan eylüle kadardır. İlkbahar ile sonbahar arası şehir ziyaret edilebilir. Elbette yılın her zamanı ziyaret edilebilir ancak bu aylarda gezilecek hava daha olanaklıdır. Ve her ağustos ayında Cenevre Festivali'ne katılma imkanı da söz konusu olur.

Cenevre Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cenevre uçak bileti sayesinde şehre inildiğinde havalimanından şehir merkezine erişim herkesin merak ettiği bir durumdur. Oldukça farklı seçenekler bulunuyor.

Havalimanı Servisleri

Cenevre Havalimanı dışından kalkan çeşitli transfer otobüsleri bazı otellere ücretsiz ulaşım sağlama konusunda hizmet veriyor. Belli başlı oteller tercih edildiği takdirde ücretsiz ulaşım sağlanabilir.

Raylı Araçlar

Cenevre Havalimanı'na gelen yolcular ilk 80 dakika içerisinde demiryolunu ücretsiz şekilde kullanabilir. Bu demiryolu imkanı ile kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Ayrıca diğer ülkelere gitmek için de farklı hatlar bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 CHF

Taksi de ulaşım için tercih edilen bir diğer seçenektir. Genelde çok fazla tercih edilmez. Şehir merkezine gitmek için ortalama taksi ücreti 30 CHF'dir.

Araç Kiralama

Şehri kendi arabası ile gezmek isteyen kişiler havalimanında bulunan kiralama firmaları yardımı ile kendi bütçelerine ve ihtiyaçlarına uygun araba kiralaması yapabilirler. İstenilen sürede kiralama yapmak mümkün oluyor

Cenevre Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Kuaför

Uluslararası ulaşım açısından Cenevre Uluslararası Havalimanı kullanılıyor. Cenevre uçak bileti almanın ardından şehre direkt olarak bu havalimanından erişim sağlanıyor. Havalimanı içerisinde uçağı beklerken ihtiyaç olmasına karşılık restoranlar, büfeler ve kafeler yer alıyor. Oldukça keyifli ve geleneksel tatları keşfetme imkanı kişilere sunuluyor.

Para çevirileri yapmak için dövizler, ATM'ler ve çeşitli bankalar havalimanı içerisinde kişileri bekliyor. Ayrıca İsviçre'ye özel ürünlerden satın almak için çeşitli alışveriş merkezleri bulunuyor. Duty Free tarzı yerler alışveriş için kişileri bekliyor. Her bütçeden kişi kendine uygun alışverişi gerçekleştirebilir.

Havalimanında bile güzelliğine önem veren kişiler için kuaförler, solaryumlar ve duşlar bulunuyor. Bu merkezlerin haftanın her günü ve her saati açık olması da kişiler için oldukça olumlu bir durumdur. Özellikle ihtiyaç durumunda rahatlıkla duş alacak imkanlar kişilere sunuluyor.

Havalimanının sunduğu en önemli hizmetlerden biri de çocuk parklarıdır. Aileler için bir oyalanma seçeneği olan çocuk parkları herkesin rahatlıkla başvurabileceği yerlerdir. Eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme açısından çocuk parkları tercih edilebilir.

Cenevre’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Cenevre uçak bileti alınarak şehre uçulduğu takdirde kişileri birbirinden zevkli aktiviteler ve görseller bekliyor. Cenevre sırtını Alpler'e dayamış bir kenttir. Muhteşem Alpler manzarasını keşfetmek için bile şehre gidilmelidir. Cesareti olanlar için Alpler arasında yamaç paraşütü en eğlenceli aktivitelerden biri olacaktır. Kısaca Heidi'nin mekanı Alpler için bile Cenevre'ye gidilmelidir.
 2. Fondü denildiği zaman kişinin aklına çeşitli meyveler ve akışkan çikolata gelir. Ancak İsviçre'ye özel bir tat olan İsviçre- Cenevre fondüsü alışılmış tattan oldukça uzaktır. Eritilmiş Ooey Goey peynirine yumuşak ekmek parçaları bandırılıp yeniliyor. Tatlıdan ziyade damakta eriyen tuzlu bir keyiftir.
 3. Cenevre Gölü'nün hemen kıyısında olan şehir bu gölün tadını çıkarma da kişiye destek oluyor. Cenevre Gölü üzerinde yapılacak tekne gezintileri ile kişiler keyiflerine keyif katabilir.
 4. Şüphesiz ki hem İsviçre hem de Cenevre'nin en ünlü ettiği şey çikolatalarıdır. Normal çikolatadan daha lezzetli ve farklı bir tat almayı hedefleyen kişiler mutlaka Cenevre'ye gitmişken farklı çikolataları tatmalıdır. Hatta ülkeye geri dönmeden önce çikolata stoku yapılmasında bile fayda var.
 5. Cenevre kenti lüks bir yaşamı kişilere sunar. Keyifli anlar geçirmek için ve lüks restoranlarda yemek yemek için uygun bir şehirdir. Ayrıca çeşitli lükste markaları bu şehirde bulmak da mümkün oluyor. Cenevre hem yiyecekleri hem de manzarası ile keşfedilecek harika bir şehirdir.

Cenevre Hakkında

Cenevre, İsviçre'de bulunan ülkenin en büyük ikinci şehridir. Cenevre Gölü kıyısına konumlanmış olan bu kent Cenevre Kantonu'nun da başkenti sayılan bir kenttir. Bölgede Fransızca yaygın olmak üzere Almanca ve İtalyanca konuşulmasına da sık sık rastlanıyor. Küresel bir şehir olarak adlandırılan Cenevre'nin nüfusunun yarısı neredeyse göçmenler tarafından oluşturuluyor. Yaygın şekilde yabancı nüfus şehirde konumlanıyor.

Tarihi oldukça eskiye dayanan bu şehrin yüzölçümü küçük olsa da içerdiği tarihe, doğaya ve konuma bakıldığında önemli bir şehir olarak adlandırılıyor. Fransa sınırı bulunmasından dolayı Cenevre içerisinde Fransız esintilerine rastlamak mümkün olabiliyor. Bu açıdan çok kültürlü bir şehirdir. Farklı tattaki çikolatalarıyla da ünlü bir şehirdir.

Şehirde çeşitli festivallere, tarihi alanlara, lüks restoranlara ve alışveriş merkezlerine, anıtlara ve parklara rastlamak mümkündür. Gece hayatından hoşlanan kişiler için de çeşitli seçenekler söz konusu oluyor. Yani kulüplerde barlarda eğlenmek isteyenler kolaylıkla eğlenme imkanı bulunuyor. Cenevre'ye gidildiğinde sıkılmak mümkün değildir. Çünkü gece de gündüz de yapılacak birçok aktivite söz konusudur. Rahat bir tatil kolaylıkla gerçekleştirilir.

Cenevre Fotoğraf Galerisi

Cenevre Nerede?

Cenevre Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 CHF
Taksi
2,49 CHF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Cenevre'de en fazla tercih edilen ulaşım aracı metrolardır. Çünkü metrolar neredeyse şehrin her alanına ulaşım sağlayan araçlardır. Bu açıdan tercih ediliyor. Ayrıca tek bilet 2 CHF'dir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüslerde çok fazla hat olmadığı için ihtiyaç dışında tercih edilmiyor. Trafiksiz bir şehir olmasından dolayı taksi kullanımına da uygundur. Ancak taksi daha maliyetlidir.

Cenevre Vize Şartları

İsviçre Vize İstiyor mu?
Evet
İsviçre Vize Ücreti
80 EUR
İsviçre Vize Detayları
Kısa süreli ziyaret yapacak kişiler İsviçre Schengen vizesi alabilir.

Cenevre’de Gezilecek Yerler

St. Pierre Katedrali
Jet d' Eau
Reform Anıtı Ve Reform Müzesi
Cern Laboratuvarı
Doğal Tarih Müzesi
Eski Ve Gotik Mimari: St. Pierre Katedrali

16. yüzyılda yapılmış olan bu katedral neredeyse şehrin simgesi haline gelmiştir. Gotik, romanesk bir tarza sahiptir. Katedral tarih izlerini taşıyor olmasından dolayı çoğu kişinin zevkle ziyaret ettiği bir alandır. Bunun yanı sıra tepesine çıkarak da bütün şehri görmek mümkün oluyor. Mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir

Cenevre'nin Simgesi: Jet d' Eau

140 metreye kadar çıkabilen su fıskiyesi oldukça hoş görüntülere ev sahipliği yapıyor. Özellikle akşam vakitlerinde çeşitli ışıklandırmalar ile şık hale getirilen bu fıskiye görünüm açısından tercih edilebilirdir.

Reformasyon Tarihini Anlatan En Güzel Yapı: Reform Anıtı Ve Reform Müzesi

Cenevre Üniversitesinin bahçesinde yer alan Reform Anıtı'nın yanı sıra Reform Müzesi de mutlaka gezilmelidir. Çünkü Protestan Reform hareketlerini en iyi anlatan yapılardan biridir. Müze içerisinde de o dönemde yaşanılan durumlara karşılık bilgiler veriliyor. Cenevre'ye gidildiğinde mutlaka gezilmesi gerekilen yerlerden biridir.

En Büyük Bilim Gezisi: Cern Laboratuarı

Cenevre'yi bilim açısından en ünlü hale getiren yapılardan biri de Cern Laboratuarı oluyor. Fransa- İsviçre sınırında olan bu laboratuar 12 ülkenin katkıları ile oluşturulmuş bir merkezdir. Bilime ve özellikle fiziğe dair merakı olanlar bu laboratuarı rahatlıkla gezebilir.

Doğallığa ve Doğaya İhtiyacı Olanlar: Doğal Tarih Müzesi

Sadece Cenevre'nin değil genel olarak İsviçre'nin ekolojik yapısını kişilere tanıtan Doğal Tarih Müzesi'ne uğramadan İsviçre'den ayrılmak mümkün değildir. Çeşitli bitki türlerinin yanı sıra eskiden bu yana yaşayan bütün hayvanların doldurulmuş hali müzede sergileniyor. Müze içerisinde NASA'nın hediyesi olan ay taşlarını da görmek mümkündür. Ayrıca müze de çocukların gelişimi açısından çeşitli çocuk laboratuarları bulunuyor. Kişiler yorulduğunda çay kahve içmesi için de kafeler müze içerisinde yer alıyor.

Cenevre’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çikolata
Rösti
Peynir Fondüsü
Balık

Cenevre uçak bileti almanın en büyük sebeplerinden biri de Cenevre'nin meşhur olduğu yiyecekleri olabilir.

Çikolata

İsviçre'nin en meşhur yiyeceklerinden biri şüphesiz ki çikolatalardır. Birçok çikolata seçeneğini İsviçre'de ve Cenevre'de bulmak mümkündür. Ayrıca farklı aromalarla yapılan tatları da keşfetmeye destek oluyor. Bu açıdan mutlaka denenmesi gerekiyor.

Rösti

İsviçre'nin en meşhur yemeklerinden biri de Rösti'dir. Rösti ilk başlarda kahvaltılarda daha fazla tercih edilse de zaman içerisinde Cenevre'nin en meşhur yemeği haline gelmiştir. Rendelenen patates fırınlanarak özel bir tat oluşturuluyor. Kişi eğer isterse içerisinde peynir de rendeleyebiliyor.

Peynir Fondüsü

Çikolatalı fondülerin yanı sıra eritilmiş Cenevre peynirine yumuşacık ekmekleri banarak yemek gelenek haline gelmiş bir tattır. Sıcak peynirin damakta erimesi çoğu kişiyi mest eden bir durumdur.

Balık

Şüphesiz ki birçok balık çeşidini Cenevre'de bulmak mümkündür. Balığı farklı şekilde tatmak isteyen kişiler Cenevre restoranlarında bu keyfe erişebilir. Ayrıca balığın yanında bol soslu salatalar da bulunuyor.

Konaklama İçin Cenevre Otel Seçenekleri

Ucuz Cenevre uçak bileti sayesinde kalmanın mümkün olacağı oteller bu şekildedir.

Nash Airport Hotel
Oda servisi, restoran, genel kişisel bakım ihtiyaçları sağlanabiliyor. Ayrıca fitness, spor salonu, masaj, sauna, internet hizmetleri veriliyor. 7/24 açık resepsiyon bulunuyor.
&Chemin de la Violette 11, Cointrin, Cenevre İsviçre
NH Geneva Airport
Kablosuz internet, spor salonu, sauna ve bahçe imkanı söz konusudur. Özel tuvalet ve banyo, mini bar, restoran, küvet, saç kurutma makinesi bulunuyor.
Avenue De Mategnin 21, Meyrin, Cenevre İsviçre
Holiday Inn Express Geneva
Birbiri ile bağlantılı odalar, gruplar için özel odalar, fitness, spor salonu, temiz odalar, duş, bar, döviz imkanı bulunuyor. Grupların çok fazla tercih ettiği bir oteldir.
Route De Pre-Bois 16, Cointrin, Cenevre İsviçre

Cenevre Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Cenevre 528,90 TL 3 Saat 20 Dakika
Konya - Cenevre 734,73 TL 15 Saat 10 Dakika
Kayseri - Cenevre 750,65 TL 16 Saat 5 Dakika
İzmir - Cenevre 752,90 TL 16 Saat 20 Dakika
Antalya - Cenevre 769,90 TL 8 Saat 10 Dakika
Ankara - Cenevre 792,90 TL 16 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Cenevre 952,65 TL 16 Saat 5 Dakika
Malatya - Cenevre 1.521,94 TL 8 Saat

Cenevre Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Cenevre uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Ethiopian Airlines, Pegasus, Swiss International Air Lines, Tunis Air, Türk Hava Yolları.
 • Cenevre yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Cenevre varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Cenevre olup, bilet fiyatı 528,90 TL'dir.
 • Cenevre şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cenevre ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
05 Temmuz 2017
Dünyada farklı pahalı caddeler var ve hepsi kültürlerine ve çevresel koşullara göre değişiyor. Pahalı caddeler çoğunlukla zengin sınıftaki insanların ikamet edebildiği, mülk alabildiği yerler olarak b
Dünyada Kış Tatili Yapabileceğiniz 10 Yer
Dünyada Kış Tatili Yapabileceğiniz 10 Yer
05 Ocak 2017
1- ST. MORITZ, İSVİÇRE Özellikle yılbaşlarında ve Noel zamanında ışıklandırılan ve büyülü bir atmosfere sahip olan bu bölgeye, 3 farklı yolla ulaşılmaktadır. Eğer sis yüzünden kapalı değilse, uça
Kış Tatili Yapabileceğiniz Muhteşem 10 Yer
Kış Tatili Yapabileceğiniz Muhteşem 10 Yer
20 Aralık 2015
Kış seyahatlerinin tadı her zaman başkadır. Yaz eğlenceleri, deniz, güneş, kum üçlüsü de her daim cazip gelse de kışın tatil yapmak sizlere unutulmaz eğlenceler yaşatabilir. Lapa lapa yağan karın altı

Cenevre Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
G*** Y***
1 Eylül Cumartesi
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
S*** E*** K***
4 Ekim Perşembe
Herşey çok güzeldi, teşekkürler. Rehberimiz çok bilgiliydi
M*** İ*** K***
3 Ağustos Cuma
Kamp için gitmiştik güzeldi herşey keyifliydi teşekkürler
M*** N*** Ö***
7 Ekim Pazar
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, karım çok keyif aldı
S*** M***
26 Ekim Cuma
Ben ki gezmeyi sevmem ama burası bambaşka biryermiş
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cenevre Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:50:47 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cenevre, (GVA)
GVA
CH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678