Cenevre Uçak Bileti

Cenevre Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Cenevre Hakkında Bilgiler

Cenevre, İsviçre'de bulunan ülkenin en büyük ikinci şehridir. Cenevre Gölü kıyısına konumlanmış olan bu kent Cenevre Kantonu'nun da başkenti sayılan bir kenttir. Bölgede Fransızca yaygın olmak üzere Almanca ve İtalyanca konuşulmasına da sık sık rastlanıyor. Küresel bir şehir olarak adlandırılan Cenevre'nin nüfusunun yarısı neredeyse göçmenler tarafından oluşturuluyor. Yaygın şekilde yabancı nüfus şehirde konumlanıyor.

Tarihi oldukça eskiye dayanan bu şehrin yüzölçümü küçük olsa da içerdiği tarihe, doğaya ve konuma bakıldığında önemli bir şehir olarak adlandırılıyor. Fransa sınırı bulunmasından dolayı Cenevre içerisinde Fransız esintilerine rastlamak mümkün olabiliyor. Bu açıdan çok kültürlü bir şehirdir. Farklı tattaki çikolatalarıyla da ünlü bir şehirdir.

Şehirde çeşitli festivallere, tarihi alanlara, lüks restoranlara ve alışveriş merkezlerine, anıtlara ve parklara rastlamak mümkündür. Gece hayatından hoşlanan kişiler için de çeşitli seçenekler söz konusu oluyor. Yani kulüplerde barlarda eğlenmek isteyenler kolaylıkla eğlenme imkanı bulunuyor. Cenevre'ye gidildiğinde sıkılmak mümkün değildir. çünkü gece de gündüz de yapılacak birçok aktivite söz konusudur. Rahat bir tatil kolaylıkla gerçekleştirilir.

Cenevre Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Cenevre Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cenevre Cointrin Havalimanı
flight
ba-favicon-white