1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Chania Uçak Bileti

Chania Para Birimi
Euro (EUR)
Chania Zaman Dilimi
GMT +3
Chania Şehri En İyileri
Tarihi Doku, Girit Denizcilik Müzesi, Tzatziki
Chania Hava Durumu (25 Mayıs) 24°C Açık
Chania Hava Durumu (26 Mayıs) 23°C Güneşli

En Ucuz Chania Varışlı Uçak Seferleri

Atina - Chania
Big Sky Airlines
22 Haz 2020
Gaziantep - Chania
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
İstanbul - Chania
Aegean Airlines
07 Haz 2020
Antalya - Chania
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Ankara - Chania
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Kahramanmaraş - Chania
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
İzmir - Chania
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Chania Kalkışlı Uçak Seferleri

Chania - Atina
Big Sky Airlines
12 Haz 2020
Chania - İstanbul
Aegean Airlines
10 Haz 2020
Chania - İzmir
Aegean Airlines
15 Haz 2020
Chania - Ankara
Aegean Airlines
05 Haz 2020
Chania - Gaziantep
Aegean Airlines
10 Haz 2020
Chania - Kahramanmaraş
Aegean Airlines
27 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Chania Uçuşu Olan Firmalar

Chania Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Chania Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Chania Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Chania’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Chania uçak bileti almış olan yolcuların esasında bu güzel şehri hemen her mevsim ziyaret etmeleri mümkündür. Ancak gezginlerin ziyaret amacı deniz turizmi ise şüphesiz ki yaz mevsiminde ziyaret etmeleri icap edecektir.

Buna ek olarak adada kış mevsiminde de belirgin bir soğuk ya da kar yağışı olmadığından dolayı pek tabi bu sakin sezonda da ziyaret edilmesi mümkündür. Ancak pek çok yerin kış mevsiminde hizmete kapalı olacağı da unutulmamalıdır.

Nihayetinde yaz mevsiminde de fiyatların diğer mevsimlere kıyasla çok daha yüksek olacağı muhakkak akılda bulundurulmalı ve seyahat bütçesi buna uygun olarak ayarlanmalıdır. Buna rağmen Chania'nın en ucuz Yunan adaları arasında bulunduğu da rahatlıkla ifade edilebilir.

Chania Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Chania uçak bileti ile seyahatlerini tamamlamış olan ya da seyahat edecek olan yolcuların havalimanından şehir merkezine ulaşmaları için birden fazla seçeneği vardır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

Chania havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs ile seyahat edilmesi mümkündür. Yolculuk yaklaşık olarak kırk ila kırk beş dakika kadar sürecektir. Bu otobüslerin saatleri bellidir, zira Chania havalimanı işlek olduğundan dolayı gelen ve giden her uçağa otobüsün ayrıca sağlanması mümkün değildir. Hal böyle olunca da geç ya da çok erken saatlerde inenlerin dikkatli olması lazımdır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Chania Havalimanından şehir merkezine pek tabii taksi ile de ulaşım sağlanması mümkündür. Taksi ulaşımının fiyatı da Yunan hükümetince belirlenmiştir. Bu fiyat politikası gereği kilometre başına bir Euro ücret söz konusudur.
Araç Kiralama
Chania Havalimanında çok sayıda araç kiralama firmasına ait ofisler yer almaktadır. İşte bu ofisler arasında dünyaca ünlü firmalara ait olanlar da mevcuttur. Bunun yanı sıra taksi ile ulaşım sağlamayı planlayanlara kıyasla bu araç kiralama hizmeti çok daha avantajlı olacaktır.

Chania Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Girit Adası'nın bu kısmında hava ulaşımının gerçekleştirildiği hava meydanı, Chania Havalimanı'dır. Bu havalimanında Chania uçak yolculuğu yapmış ya da yapacak olan yolcular için çok da geniş imkanlar mevcut değildir. Esasında bu adanın havalimanları zaman zaman ciddi manada kalabalık olabilmektedir.

Buna ek olarak adanın havalimanları uluslararası değerlendirmelerin yapıldığı pek çok sitede de pek takdir edilmemektedir. Ancak buna karşın Chania Havalimanında yeterli derecede imkanlar bulunmaktadır. Söz misali havalimanında ATM, araç kiralama ofisleri ve döviz bozdurma ofisler yer alır.

Buna ek olarak gezginlerin büfe ve kafeterya gibi imkanlardan yararlanması da son derece kolaydır. Ancak fiyatlarının dışarıya kıyasla daha yüksek olacağı da unutulmaması lazım gelen hususlar arasındadır. Nihayetinde adanın şehir merkezine olan uzaklığı on beş kilometre civarıdır.

Şüphesiz ki burasının bir ada olduğuna aldanmamak icap eder. Zira on beş kilometre gibi bir yolun kat edilmesi için muhakkak ki uzun kabul edilebilecek bir yolculuğa ihtiyaç vardır. Ancak adada ulaşım sorunu pek nadir yaşandığından dolayı bu mesafe rahatça kat edilebilecektir.

Chania’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Chania uçak bileti ile bölgeye gelmek için birçok sebep bulunuyor. Bu adanın her bir kısmı bambaşka tarihi dokular ile bezenmiştir. Gerek Osmanlı döneminden kalma, gerekse de çok daha öncesine dayanmakta olan pek çok tarihi alan halen daha kendisini gösterir. Her birinin keşfi bambaşka heyecanlar sunacak ve her birinden ayrı keyif alınacaktır. Chania uçak bileti alan gezginler de bu alanların her birini keşfederken bambaşka duygular içerisinde bulunacaklardır.
 2. Bu adanın doğal güzelliğinden söz edilmesi icap edildiği zaman ilk olarak denizine değinmek yerinde olacaktır. Ne de olsa bu denli temiz bir deniz suyu, eşine nadir rastlanan türdendir. Buna ek olarak adanın yeşilliği ve arazi yapısı de bambaşka hayran kalınası görüntülere sahne olmaktadır.
 3. Bu ada pek çok ülkeye ve pek çok bölgeye göre çok daha ucuzdur. Gerçekten bu adadaki fiyatlar hem ulaşım hem de konaklama açısından değerlendirildiği zaman oldukça ekonomik bir tatil yapılmasına olanak tanıyacaktır. Her ne kadar Euro kuru hayli yüksek de seyretse halen daha nispeten uygun fiyatlı bir tatil yapılması pekala mümkündür.
 4. Chania, Bir Akdeniz ülkesidir. Hal böyle olunca da son derece ılıman bir iklimi vardır. Deniz turizmi süresi de bundan dolayı son derece uzundur. Nihayetinde adada belirgin bir kış soğuğu ya da yoğun kar yağışları olmadığı gibi yaz mevsiminde de kavurucu bir sıcak ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır.
 5. Yunan kültürü her yönü ile keşfedilmeye değerdir. Gerçekten bu ülkede yemek alışkanlıklarından gündelik yaşantıya varıncaya dek her biri keşfedilmeye ayrıca değecek olan çok sayıda unsur mevcuttur. Nihayetinde sadece tavernalar dahi unutulmaz bir tatil geçirilmesi adına fazlasıyla yeterli gelecektir.

Chania Hakkında

Chania, Yunanistan'ın en büyük adalarından bir tanesi olan Girit'te yer alır. Halihazırda ticari uçuşlara açık olan dört ayrı havalimanından bir tanesi de Chania'da ya da Türkçe adı ile ifade edilmesi icap eder ise Hanya'da bulunmaktadır.

Yunan adalarının özellikleri arasında belki de en cazip olanlardan bir tanesi ise şüphesiz ki her gidişte bambaşka bir tat vermeleridir. Bunun sebebi hakkında her ne kadar net bir açıklama yapmak mümkün olmasa dahi Yunan adalarının her birinin apayrı bir özelliğe sahip olması, her birinin kendine has tarihi dokularının bulunması ve her birinin eşsiz doğal güzellikler barındırması olarak sıralanabilir.

Kuşku yok ki bu doğal güzellikler arasında en dikkat çekici olanlardan bir tanesi de denizdir. İşte Hanya da hem bu tarihi dokunun keşfi hem de deniz ile iç içe bir tatile için adeta biçilmiş kaftandır. Nihayetinde Hanya'dan çevredeki pek çok Yunan adasına feribot ile ulaşılması da mümkün iken buna hiç gerek duyulmadan pekala Girit adasının geri kalan kısmının keşfedilmesi de son derece keyifli olacaktır.

Chania Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,65 EUR
Taksi
0,84 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Chania son derece büyük bir şehir olduğundan dolayı bu şehirde otobüs ile düzenli bir ulaşım ağı bulunmaktadır. Otobüs fiyatları güzergaha göre değişmekle birlikte otobüslerin tarifelerini de ya duraklardan ya da turist bilgilendirme bürolarından temin etmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Chania'da taksi ve bisiklet ile ulaşım da son derece yaygındır. Buna ek olarak bu şehirde kiralık araçlar ile de ulaşım sağlanabilir. Kiralık araçların limanda ve havalimanından temin edilmesi de mümkündür.

Chania Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Chania’da Gezilecek Yerler

Girit Denizcilik Müzesi
Eski Venedik Limanı
Girit Arkeoloji Müzesi
Yunan Ulusal Futbol Müzesi
Maviliklerin Tarihine Bir Yolculuk: Girit Denizcilik Müzesi

Girit, halihazırda denizciliğin tarihte en çok yönlendiği yerler arasında bulunur. Buna ek olarak bu müzede denizciliğe meraklı olanlar adeta tarihte kaybolacaklardır. Nihayetinde bu müzede tarihteki ünlü denizciler hakkında geniş bilgi ve gemilerin minyatürleri de yer almaktadır.

Eski Venedik Limanı

Girit'in ziyaret edilmeye n çok değecek yerlerinden bir tanesi de burasıdır. Ancak bu bölgenin görünüş itibariyle Venedik'e benzer bir yanı yoktur. Adını Venediklilerden almaktadır. Gerçekten gün batımının izlenmesi adına da son derece hoş bir tercih olacaktır.

Girit Arkeoloji Müzesi

Burası da Chania'da ziyaret edilmeyi hak edecek bir diğer alandır. Gerçekten tarih meraklı olanlar ve arkeolojiye ilgi duyanlar bu müzeyi terk etmek istemeyecektir.

Yunan Ulusal Futbol Müzesi

Her ne kadar Chania'da yer alması ilginç de olsa böyle bir müzenin ziyaret edilmesi de spor meraklıları açısından çok daha unutulmaz bir Girit tatili geçirmeyi mümkün kılacaktır.

Chania’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ahtapot Izgara
Yunan Salatası
Tzatziki
Balık Izgara
Yunanistan'ın Olmazsa Olmazı: Ahtapot Izgara

Deniz mahsulleri Yunanistan'ın her zaman için önde gelen mutfak öğeleri arasında yer almıştır. Aynı zamanda ahtapot da bu mutfağın en önemli üyelerinden bir tanesidir. En meşhur hali ızgarası olmakla beraber ahtapotun salatası ve haşlanmış halde olanı da bulunmaktadır. Chania uçak bileti alan gezginlerin damaklarında tat bırakacak bir yemek olarak da ahtapotun örnek verilmesi mümkündür.

Yunan Salatası

Yunanistan mutfağındaki en keyifli ve en lezzetli öğelerden bir tanesi de bu salatadır. Pek çok taze malzeme ile hazırlanan salata, nihayetinde feta peyniri ile taçlandırılır.

Tzatziki

Bu yemek de esasında Türk mutfağında yer alan cacık ile son derece yakındır. Ancak Yunanistan'da yapılan cacık çok daha koyudur ve tıpkı yoğurtlu bir mezeyi andırmaktadır.

Balık Izgara

Deniz mahsullerinin bu denli ünlü olduğu bir ülkede balık ızgara yenmeden dönmek de pek makul değildir. Ne de olsa Chania'da hem taze hem de lezzetli balıkların tadına bakmak mümkün olacaktır.

Konaklama İçin Chania Otel Seçenekleri

Ucuz Chania uçak bileti satın almış olan gezginlerin konaklaması için her bütçeye uygun bir seçenek muhakkak ki bu güzel şehirde mevcuttur.

Elia Betolo Hotel
Plaja bir kilometreden çok daha yakın bir mesafede yer alan bu tesis, son derece temiz ve konforlu bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Buna ek olarak bu tesiste havaalanı transferi hizmeti de sağlanmaktadır.
1 Betolo Dorotheou Episkopou str., Chania 731 31, Yunanistan
Samaria Hotel
Hem uygun fiyatlı hem de şehir merkezinde bir otelde konaklamak isteyenler için bu tesis son derece makul bir seçenektir. Buna ek olarak bu tesisteki yemekler de pek çok konuk tarafından hayli takdir edilmiştir.
Kidonias 69, Chania 731 35, Yunanistan
Balos Beach Hotel
Chania'yı deniz tatili için tercih etmiş olanların tercih etmesi son derece mantıklı olacaktır. Buna ek olarak üç yıldız konforunda hizmet vermekte olan bu tesis, pek çok gezgin tarafından konforlu ve temiz olarak nitelendirilmeye layık görülmüştür.
Main Street, Kaliviani Kissamos 734 00, Yunanistan

Chania Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Gaziantep - Chania 1.668,25 TL 14 Saat 35 Dakika
İstanbul - Chania 1.809,37 TL 7 Saat 40 Dakika
Antalya - Chania 1.925,07 TL 8 Saat 5 Dakika
Ankara - Chania 1.934,43 TL 11 Saat
Kahramanmaraş - Chania 2.003,08 TL 14 Saat 50 Dakika
İzmir - Chania 2.167,63 TL 10 Saat 10 Dakika
Atina - Chania 712,84 TL 1 Saat

Chania Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Chania uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Chania yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Chania varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Atina - Chania olup, bilet fiyatı 712,84 TL'dir.
 • Chania şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Chania ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
23 Mart 2020
Tatiller sınırlı, tatil keyfini uzatmak için ne yapacağız? Tatili hatırlatan eşyaların koleksiyonunu yapacağız tabii ki! Seyahatin keyfini her zaman konuşuyoruz, biraz da seyahati hatırlatan eşyaların
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
21 Mart 2020
Doğu Anadolu Bölgesi’nin dağlar ve platolarla kaplı şehri Erzincan, doğasına aşık olacağınız bir ilimiz. Dağ ve platolar bana yetmez derseniz bu şehrin 20’de 1’inin yaylalarla kaplı olduğunu söyleyeli
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
04 Eylül 2019
Türkiye’nin Batı Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri’ni birleştiren Afyon, ülkemizin Termal Başkenti ve kaymağın ana vatanı olmak dışında birçok şey vaat ediyor. Afyon’da görülecek yer çok fazla! Afyon’d

Chania Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (48)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
B*** K*** A***
16 Ekim Salı
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
G*** Ö***
21 Eylül Cuma
Farklı hayvanlar ve doğa yapısı gördüm gerçekten aşık olmamak elde değil
M*** K***
24 Haziran Pazar
Pek beklediğim gibi çıkmadı ama yine de güzeldi farklılık olddu
Ö*** B***
10 Haziran Pazar
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
Z*** B***
9 Ağustos Perşembe
İçecekler ve yemekleri çok farklı ve güzeldi. Teşekkürler.
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Chania Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 05:01:14 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hanya, (CHQ)
CHQ
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678