Denver, Colorado Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Denver, Colorado Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Denver, Colorado Hakkında Bilgiler

Denver kenti Amerika Birleşik Devletleri bünyesine bağlı olan Colorado eyaletinde yer alan bir şehirdir. Aynı zamanda Colorado eyaletinin başkenti konumundadır ve en büyük kentidir. Denver adını ise Amerikalı asker ve avukat olan James W. Denver'dan almıştır. 1858 senesinde doğduğu biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin de rakım olarak en yüksek şehridir.

Denver şehrini en ünlü yapan özellikleri ise madenleri ve kovboyları oluyor. İki faktör de bu şehrin ününü oluşturuyor. Şehirde bol bol açık hava festivalleri, konserler ve eğlenceli gösteriler oluyor. Bu özellikleri ile de turistlerin ilgisini çekiyor. Şehre yakın olan Rocky dağlarının eşsiz görüntüsü de kişileri kesinlikle büyülüyor. Denver büyük Platt Nehri'nin kıyısında kurulmuş olduğu için doğal güzelliklere sahip bir şehirdir.

Denver kentini ziyaret etmek isteyen kişiler eğer doğal güzelliklerden hoşlanıyorsa mutlaka şehre gitmelidir. Şehrin sunduğu bütün doğal ve tarihi güzellikleri görmelidir. çok eski bir şehir olmasa da ilgi çekici birtakım özellikleri bulunuyor. Eğer gezginlerin ilgisini Amerika'nın en yüksek kenti çekiyorsa mutlaka uğramalıdır. Hem gezmek hem de mutfağının farklılıklarından yararlanmak için Denver tercih edilecek bir kenttir.

Denver, Colorado Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Denver, Colorado Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Denver Havalimanı
Centennial Havalimanı
flight
ba-favicon-white