1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Djibouti Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
42°C
17 Temmuz
Yarın
Rüzgarlı
41°C
18 Temmuz
Perşembe
Açık
42°C
Para Birimi
Cibuti Frangı (DJF)
Zaman Dilimi
GMT +3
Djibouti Şehri En İyileri
  • Deniz Turzimi
  • Asal Gölü
  • Keçi Eti

En Ucuz Djibouti Varışlı Uçak Seferleri

16 Tem 2019
Ankara - Djibouti
Qatar Airways
27 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Djibouti Kalkışlı Uçak Seferleri

29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Djibouti Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Djibouti Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Djibouti Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DJ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
275 DJF
Yemek Fiyatı
1.875 DJF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
100 DJF

Djibouti’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Djibouti uçak bileti ile seyahat etmiş olan gezginlerin dikkat etmesi icap eden ilk şey bu şehrin en çok hangi mevsimde ziyaret etmeye değer olduğudur. Esasında bu ülke her mevsim görülebilecek bir özelliğe sahiptir.

Ne de olsa ülkede daha ziyade çöl iklimi hakimdir ve hemen hemen yılın her zamanı sıcak ve kurak geçmektedir. Bu nedenle de gitmek için talebin en düşük seviyede bulunduğu kış mevsimi rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu mevsimde gerçekleştirilmesi planlanan ziyaretlerde de muhakkak ki çarşamba ya da perşembe gibi hafta ortası günlerden yana tercih kullanılmalıdır.

Ne de olsa bu günler talebin yine en az olduğu günlerdir. Hal böyle olunca da son derece uygun fiyatlar üzerinden bilet satın alınması söz konusu

Djibouti Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Djibouti uçak bileti ile yolculuk yapmış olan gezginler bu şehirde çok da geniş ulaşım imkanlarına sahip olmayacaklardır. Ne de olsa Cibuti yoksul kabul edilebilecek bir ülkedir. Ancak buna karşın birden fazla ulaşım seçeneği mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 275 DJF

Havalimanı terminal binası dışından pek sık olmasa dahi otobüsler ile şehir merkezine ulaşılması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu otobüslerin pek konforlu olmadığını ve hırsızlık gibi olaylara karşı da dikkatli olunması gerektiğini bilmek her zaman için yararlı olacaktır.
Taksi
Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek bir diğer ulaşım seçeneği ise taksidir. Taksi ulaşımı hem nispeten güvenli hem de hızlı olacaktır. Ancak taksilerde herhangi bir şekilde dolandırıcılık ve benzeri durum ile karşı karşıya kalınmasını önlemek maksadı ile her an temkinli olunmasında yarar vardır. Nihayetinde taksiler ile ulaşımın gece saatlerinde gündüz vakti olanın iki katı ücret ile yapıldığı da unutulmamalıdır.
Araç Kiralama
Djibouti havalimanında çok sayıda araç kiralama firması yer almaktadır. Bu ülkenin ve Djibouti şehrinin pek de ucuz bir şehir olduğu söylenemez. Hal böyle olunca da bu şehirde taksi ücretleri zaman zaman ciddi manada pahalı gelebilir. İşte bu duruma karşı da yapılması en makul olan şey araç kiralama hizmetinden istifade etmektir. Bu havalimanında ünlü markalara ait araç kiralama ofisleri de fazlasıyla yer almaktadır.

Djibouti Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Djiobuti Havalimanı, şehre son derece yakın bir hava meydanıdır. Aynı zamanda son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Öyle ki bu şehre Türkiye'den dahi haftanın belirli günlerinden direkt uçuşlar icra edilmektedir. Djibouti uçak yolculuğu yapıldıktan sonra ise sadece on beş dakikalık bir sürenin sonunda şehir merkezine ulaşılması mümkün olacaktır.

Buna ek olarak şehirdeki en modern yerlerin havalimanına yakın olan kısımlar olduğunu ifade etmekte de fayda vardır. Nihayetinde Djibouti Uluslararası Havalimanı son derece geniş bir hava meydanı olmak ile birlikte son derece de işlektir. Ayrıca pek çok imkanı da bünyesinde barındırır. İşte bu imkanlardan bir tanesi de lokantadır.

Yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına yeterli miktarda işletme bu hava meydanı binası içerisinde mevcuttur. Buna ek olarak döviz bozdurmak için bürolar ve şehri içerisinde ulaşımı sağlamak maksadı ile araç kiralama ofisleri de yer almaktadır. Araç kiralama ofisleri, dünyanın pek çok yerinde bilindik firmalardan da meydana gelmektedir.

Djibouti’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Dijibouti uçak bileti kullanan kişilerin bölgeye gelmek için birçok sebebi bulunuyor. Bu şehir, yaz turizmi için son derece uygun bir tatil yeridir. Nitekim otellerden pek çoğu da sahile yakın yerlere konumlanmıştır. Bu sayede denize girecek olan gezginler rahatlıkla bu isteklerini karşılayabilirler. Buna ek olarak bu şehirde yaz turizminin çok uzun sürmesi hatta hemen hemen bütün yıla yayılması da son derece cazip bir özelliktir. Bu şehirde çok sayıda ünlü plaj yer alır. Bu plajlardan girilen denizlerin suyunun da son derece temiz olması bu güzel şehri yaz turizmine meraklı olan gezginler açısından çok daha cazip hale getirmektedir. Buna ek olarak bu şehirde otellerin plajlara yakın olması da gezginlerin işlerini daha kolay hale getirmiştir.
  2. Bu şehirde esasında son derece zengin bir mutfak kültürü bulunmaktadır. Bu mutfak kültürü de ağırlıklı olarak et ürünlerinden meydana gelir. Buna ek olarak et ürünleriyle beraber pirinç pilavı da son derece yaygındır. Gerçi bu şehirde Etiyopya mutfağı ile Fransız mutfağı da hakimdir. Ancak buna rağmen bu yemekler de denemeye değerdir.
  3. Bu şehir çok da zengin bir ülkeye ait değildir. Hatta dünyadaki en fakir ülkeler arasında yer almaktadır. İşte bu ülkedeki yaşantı dahi başlı başına keşfedilmeye değerdir. Bu şehrin hemen her sokağında farklı farklı hayatlar keşfedilmeyi beklemektedir.
  4. Bu şehrin denizi ile birlikte doğası da son derece ilgi çekicidir. Gerçekten sadece Cibuti körfezi dahi başlı başına görülmeye değerdir.

Djibouti Hakkında

Djibouti ya da Türkçe ismi ile ifade etmek icap eder ise Cibuti, Afrika'da Kızıldeniz kıyısında yer alan bir şehirdir. Şehir aynı zamanda bir ülke ismi olarak da anılır. Gerçekten Cibuti'nin başkenti de ülke ile aynı ismi taşıyan Djibouti şehridir.

Şehir on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Fransızlar tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda şehir düzenli bir yapıya ve iki ayrı semte sahiptir. Bu semtlerden bir tanesine Afrika semti adı verilir iken bir diğerine ise Avrupa semti adı verilmiştir. Şehrin ikliminden bahsetmek icap ederse de son derece kurak olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Ancak zaman zaman dağlık ve yüksek bölgelerine sık yağış düştüğüne şahit olunmaktadır. Bunun yanı sıra bu şehirde deniz turizmi de son derece elverişlidir. Ne de olsa sıcak bir iklim bulunur ve Kızıldeniz hemen şehrin yanı başındadır.

Nihayetinde belirtilmesi icap eder ki, Cibuti demir yolu ağı barındıran nadir Afrika şehirlerinden bir tanesidir. Bu sayede hem ülke içinde hem de ülke dışında ulaşım sağlanması söz konusu olabilmektedir. Ancak demir yolu ağı daha ziyade Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa ile Djibouti arasında hizmet vermektedir.

Djibouti Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
50 DJF
Taksi
550 DJF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bu şehirde en popüler ulaşım aracı taksilerdir. Aynı zamanda taksiler vasıtası ile şehrin hemen her yerine hem hızlı hem de güvenli bir şekilde ulaşmak da mümkün olacaktır. Buna ek olarak taksiler gece saatlerinde iki katı fiyat talep etmektedirler. Bu husus da muhakkak göz önüne alınmalıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bu şehirde tercih edilen diğer şehir içi ulaşım seçenekleri ise araç kiralama hizmetleri ve şehir içi otobüsler olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra bu şehir demir yolu bulunan nadir şehirlerden bir tanesi olduğundan dolayı da şehirde tren ile ulaşım sağlamak pek çok zaman mümkündür.

Djibouti Vize Şartları

Cibuti Vize İstiyor mu?
Evet
Cibuti Vize Detayları
Kapıda vize uygulanmaktadır. Ülkede kesin bir vize rejimi yönetmeliği olmaması sebebiyle, Cibuti Büyükelçiliklerinden seyahat öncesi vize başvurusunda bulunmanız sizin faydanıza olacaktır.

Djibouti’de Gezilecek Yerler

Asal Gölü
Abbe Gölü
Moucha Adası
Day Forest Milli Parkı
Asal Gölü

Bu ülke daha ziyade göllerin ağırlıkta olduğu doğal güzellikleri ile ön plana çıkar. İşte bu doğal güzelliklerden bir tanesi de Asal Gölü'dür. Aynı zamanda Asal Gölü, volkanik oluşumlu göller arasında yer almaktadır.

Abbe Gölü

Abbe gölü de sadece doğal güzelliği ile ön plana çıkmaz. Bu gölde aynı zamanda kuş gözlemciliği yapılması da mümkündür. İşte gözlemlenmesi mümkün olan kuşların başında ise flamingolar gelir. Gerçekten bu gölde fazlasıyla flamingo mevcuttur.

Moucha Adası

Yaklaşık 4000 kilometre karelik bir alana sahip bu ada da görülmeye değerdir. Her ne kadar bu adada havalimanı bulunmuyor da olsa deniz yolu vasıtası ile son derece rahat bir şekilde ulaşılması söz konusu olabilecektir.

Day Forest Milli Parkı

Bu milli park da 1939 yılından bu yana hizmettedir. Aynı zamanda son derece zengin bir bitki örtüsü de bulunmaktadır. Bu bitki örtüsü de hem temiz hava hem de doğal bir güzelliğin tadına doyum olmayan manzarası açısından muhakkak ki görülmeye değerdir.

Djibouti’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Keçi Eti
Etli Pilav
Tropikal Meyveler
Shiro Wat Keçi Eti

Djibouti, keçi etini en çok tüketmekte olan ülkeler arasında yer alır. İşte bu tüketim fazlalığından dolayı ülkede keçi yetiştiriciliği çok sık yapılmaktadır. Djibouti uçak bileti ile yolculuk yapmış olan gezginler pek çok zaman bu şehirde tadına bakılmış olan keçi etinin diğerlerinden çok daha farklı olduğunu ifade etmektedirler.

Etli Pilav

Bu şehirde son derece lezzetli etli pilavlar da yapılmaktadır. Hemen hemen her lokantada bulunması mümkün olan bu pilav sadece keçi eti ile yapılmaz. Buna ek olarak dana ve koyun etlerin ile de pilav yapılması pekala mümkündür.

Tropikal Meyveler

Bu şehir bulunduğu yerden dolayı tropikal meyve yetiştiriciliği yönünden de son derece elverişli bir yerde bulunmaktadır. Ancak bu meyvelerin fiyatlarının çok da uygun olduğu söylenemez.

Shiro Wat

Esasında bu yemek Etioypya mutfağına aittir. Ancak Cibuti'de de sıklıkla tercih edilir ve severek yenilir. Bu yemeği basit bir şekilde ifade etmek lazım gelir ise sebzeli bir yerel güveç denilebilir. Elbette içerisinde bir miktar et de yer alır.

Konaklama İçin Djibouti Otel Seçenekleri

Ucuz Dijibouti uçak bileti kullanarak şehre gelenlerin birçok çok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Comfort Hotel

Bu tesis, şehir merkezine yakın yerlerde hatta doğrudan doğruya şehir merkezinde konaklamak isteyenleri için birebirdir. Buna ek olarak bu tesis temiz olması bakımından da pek çok konuğun takdirini kazanmayı başarmıştır.

Palace Rainbow Down Town Center, Djibouti, Cibuti
Sheraton Djibouti

Bu tesis de şehir merkezinde yer alan bir diğer tesistir. Aynı zamanda bu tesiste beş yıldız konseptinde hizmet sunulmaktadır. Tesisin imkanları göz önüne alındığında ise gezginleri son derece memnun edeceğine dair şüphe yoktur.

Plateau de serpent, Plateau de Serpent, Cibuti
Djibouti Palace Kempinski

Bu şehri deniz turizmi için tercih etmiş olan gezginlere hizmet sunmakta olan bu tesis, lüks konsepttir ile hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu tesiste lokanta da mevcuttur ve yemekler pek çok konuk tarafından beğenilmiştir. Nihayetinde bu tesisin kendine özel plajı da bulunmaktadır. Nihayetinde tesisin beş yıldıza sahip olduğu da ayrıca bilinmelidir.

Djibouti Palace Kempinski, Ilot Du Heron, Djibouti, Cibuti

Djibouti Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Addis Ababa - Djibouti 746,53 TL 3 Saat 50 Dakika
İstanbul - Djibouti 2.749,67 TL 16 Saat 5 Dakika
Ankara - Djibouti 3.073,36 TL 15 Saat 25 Dakika
Londra - Djibouti 4.582,80 TL 29 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Djibouti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Tek Rotamız ZAFER!
Tek Rotamız ZAFER!
18 Mart 2019
Biletall.com ailesi olarak 104 yıl önce bu kutlu vatanı savunmak adına sevdiklerinden, memleketlerinden, canlarından vazgeçen ve Çanakkale Zaferimizle destan yazan tüm şehit ve gazilerimizi; minnetle
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım 2018
10 Kasım; Dünya tarihinin onun gibi birini sadece bir kez tanıklık etme fırsatı bulduğu, ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya’ya gözlerini kapadığı gün. Kalplerimiz

Djibouti Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
Herşey çok güzeldi çokgüzel bir hafta geçirdik, biz memnun kaldık
Biz gittik fakat pek keyif alamadık gibi ama yine de güzeldi
Güzel diiye bekledim ama olmadı,, kötü de değildi gerççi ama daha iyi olmasını beklerdim
Burayı çok merak ediyorum en kısa sürede gideceğim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Djibouti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:38:28
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Djibouti, (JIB)
JIB
DJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948