1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

İsveç
Uçak Bileti

Nüfus
10 Milyon
Başkent
Stockholm
Para Birimi
İsveç Kronu (SEK)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+46
Resmi Dil
İsveççe
Ort. Yemek Fiyatı
80 TL
Ort. İçecek Fiyatı
10 TL
İstanbul - Stockholm Uçuş Süresi
3 Saat 12 Dk
İstanbul - Stockholm Uçuş Mesafesi
3.273 Km
Stockholm

En Ucuz Türkiye - İsveç Uçak Seferleri

Ankara - Stockholm
Ukraine International Airline
29 Tem 2019
İzmir - Stockholm
Sun Express
18 Tem 2019
Adana - Stockholm
Sun Express
17 Tem 2019
Antalya - Stockholm
Sun Express
18 Tem 2019

En Ucuz İsveç Kalkışlı Uçak Seferleri

Stockholm - Konya
Sun Express
31 Tem 2019
01 Ağu 2019
01 Ağu 2019
Stockholm - Adana
Sun Express
01 Ağu 2019
Stockholm - Antalya
Sas Scandinavian Airlines
30 Tem 2019
Stockholm - İzmir
Sun Express
25 Tem 2019
30 Tem 2019
Stockholm - Tahran
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Gothenburg - Konya
Türk Hava Yolları
21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İsveç Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

İsveç Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

İsveç’e Nasıl Gidilir?

İsveç’e, İstanbul’dan uçak ile seyahat etmek isteyenler için birçok havayolu şirketi bulunmaktadır, tabiki uçak bileti arayışına girmeden önce Schengen vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. . Biletall.com’un güvencesi ile günlük ortalama 30 uçuş seferinden biri ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, İsveç Türkiye uçak seferleri bulunan firmalar; Türk Hava Yolları, Lot, Aeroflot ve TAP Portugal gibi ünlü havayolu şirketleridir. İsveç Türkiye uçak saatleri günün farklı saatlerinde olup, firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir.

İsveç’e havayolu ile gitmeye karar verenler, İsveç uçak bileti alımlarını Biletall.com’dan rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Biletall.com’dan istediğiniz havayolu şirketini tercih ederek İsveç uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Biletall.com’a girerek İsveç uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak, en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

İsveç Vize Şartları Neler?

İsveç Vize İstiyor mu?
Evet
İsveç Vize Ücreti
330 TL
İsveç Vize Şartları

İsveç’e en ucuz İsveç Türkiye uçak biletleri avantajlarından faydalanarak gitmek isteyenler, Schengen vize şartlarını öğrenmeli ve vize işlemlerini tamamlamadan bilet almamalıdır.

Türk vatandaşlarından gri ve yeşil pasaport sahibi olanlardan İsveç vizesi istenmemektedir. Umumi pasaport sahiplerinden ise İsveç vizesi alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Vize işlemlerini tamamlayanlar İsveç Türkiye uçak bileti alarak seyahate başlayabilirler.

İsveç’e gidebilmek için İsveç Türkiye uçak bileti fiyatları araştırması yaptıktan sonra, İsveç’e girebilmek için istenen İsveç vizesi başvuru ücreti 170TL+ 75TL olarak belirlenmiştir. Çeşitli ödemelerle birlikte vize ücreti 330 TL civarında olmaktadır.

İsveç’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

İsveç’te özellikle kış ve sonbahar aylarında çok sayıda kültürel aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. İsveç gezi için tüm mevsimlerde ziyaret edilebilecek bir ülkedir.

İsveç Hakkında Bilgiler

İsveç, Norveç ve Finlandiya’ya komşu olan bir ülkedir. Yüksek refah seviyesi ve çok kültürlü oluşu, ülkeye olan ilgiyi artırmaktadır. Ziyaretiniz sırasında, tarih boyunca İsveç’te gerçekleşen olaylara şahit olabilirsiniz. Halkının büyük çoğunluğu İsveççe konuşsa bile birden fazla resmi dile sahiptir.

İsveç’in Başkenti

İsveç’in başkenti, 2 milyon nüfusa sahip ve ülkenin en kalabalık şehri olan Stockholm’dur.

İsveç’in Nüfusu – İsveç Resmi Dili

İsveç’in nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise İsveççe ve Fince olarak kullanılmaktadır.

İsveç Para Birimi

İsveç para birimi İsveç Kronu’dur. Para birimi simgesi olarak ise SEK kısaltması kullanılır.

İsveç’te Saat Kaç?

İsveç Türkiye saat farkı +1’dir. Yani Türkiye İsveç’ten 1 saat ileridedir. Türkiye’de saat 10:50 iken İsveç’te 09:50’dir. İsveç Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edenler için uçuş süresinin yaklaşık olarak 3 saat 12 dakika olduğunu belirtelim.

İsveç’te Ne Ucuz? İsveç’ten Gelirken Ne Getirilir?

Biletall.com farkıyla En ucuz İsveç uçak bileti alarak İsveç’e gidebilir ve bu harika ülkede dilediğiniz gibi alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

Tüm İskandinav ülkelerinde olduğu gibi burada da amber yapımı takılar çok meşhurdur. Tahta takılar, cam eşyalar, at bibloları hediyelik olarak alınabilecek eşyalar arasındadır. Alışverişinizi büyük alışveriş merkezlerinden yapabileceğiniz gibi yerel pazarlardan daha ucuza yapabilirsiniz.

İsveç Nerede?

İsveç’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatili
• Öresund Köprüsü
• Sanat ve Mimari Yapı
• İsveç Mutfağı
• Tarih ve Kültür
  1. Kuzey Avrupa’nın doğal güzellikleriyle gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakan, bir tabiat harikası olan yer hiç şüphesiz İsveç’tir.
  2. İsveç ile Danimarka arasında bulunan Öresund boğazında iki ülkenin ulaşımının birleştirilmesi için yapılmış ve yarısı su üstünde yarısı da su altında tünel olarak yapılmış mühendislik eseri olan Öresund köprüsünü kesinlikle görmelisiniz.
  3. İsveç eski tarihlerden günümüze kadar bilim ve tarih alanında çok sayıda müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Başkent Stockholm’de 80 tane müze bulunmakta ve eski mimari yapıları ile ilgi çekmektedir.
  4. İsveç mutfağı, farklı lezzetler tatmayı planlayan insanlar için farklılıkları görebilecekleri bir mutfaktır. Ancak alıştığı lezzetlerden vazgeçemeyenler için ise memnuniyet düzeyi düşüktür. İsveç lokantalarında yemek seçenekleri az miktarda ve çok çeşitli olarak sunulur.
  5. İsveç’te en eski tarihlerden bu yana devlet olarak bilim ve tarihini yansıtan çok sayıda müzeye sahiptir. Ülkenin her tarafında çok sayıda, müzeler, tapınaklar, saraylar eski mimari ile yapılmış yapılara sahiptir.

İsveç’in En Güzel Şehirleri

İskandinav ülkelerinden İsveç’e seyahat planlayanlar, Biletall.com’dan İsveç en ucuz uçak bileti aramaları yaparak, en ekonomik biletler alarak, İsveç ziyaretlerine başlayabilirler. Biletall.com’da gidecekleri ülke hakkında da çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Göteborg

Göteborg, öğrenci şehri olarak bilinmekte ve arkadaş canlısı insanların yaşadığı bir şehirdir. Gothia nehri kenarında yer alır ve başkent Stockholm’e 45 saatlik mesafede bulunan, İsveç’in ikinci büyük şehridir. Göteborg’ta iki tane üniversite bulunmakta ve toplam öğrenci sayısı 60.000’dir. Öğrenci şehri olması nedeniyle enerjik bir yapıya sahiptir. Şehrin her yerine tramvay ağları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Göteborg’da görülmesi gereken yerler arasında Liseberg Eğlence parkı, botanik bahçesi ve Slotsskogen parkı bulunmaktadır.

Uppsalav

İsveç’in dördüncü büyük şehridir ve tarihi öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Uppsala tarih olarak 12. yüzyıla dayanan bir tarihi geçmişe sahiptir. İsveç’in en büyük yapısı olan Katedral bu şehirde bulunmaktadır. Gezilecek yerler arasında ise, Uppsala kalesi ve eski şehir olarak bilinen eski uppsala diğer adı Gamla ziyaretçiler tarafından görülmesi gereken yerlerdendir. Gelen ziyaretçiler, Gustanavianum bahçesini, botanik bahçeyi ve üniversite alanlarını turlamaktadırlar.

Stockholm

İskandinav bölgesinde tarihi takımadalar şehri olarak bilinen ve en kalabalık nüfusa sahip olan şehir Stockholm’dur. En az bin yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Şehrin tarihi görüntüsü tarih geçmişinin eski olduğunu göstermektedir. Stockholm merkezinde Stortoget meydanı ve çevresinde tüccar evleri bulunmaktadır. Meydanın arka sokakları ise tarihe ışık tutan görüntüsü ile ortaçağ pasajları ve taşlı sokakları ile ziyaretçileri büyülemeye devam etmektedir.

Stockholm şehri yapı olarak harika bir görünüme sahiptir. Şehirde yer alan katedraller, Nobel müzesi, Royal Palace gibi önemli yapılar doğa manzaraları ile uyumlu bir şekilde bulunmaktadır. Bu güzellik ziyaretçilerin zevkle seyrettikleri bir görüntüdür. Çok sayıda müze ile eski tarihi bilgiler sergilenmektedir.

İsveç’de Gezilecek Yerler

İsveç’e ziyaret etmeyi planlayanlar, Biletall.com üzerinden İsveç ucuz uçak bileti edinebilir. İsveç’e gelenler, tarihi ve doğal güzellikleri iç içe görebilir ve unutulmaz anlara şahitlik edebilirler.

İsveç’te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İskandinav bölgesinde bulunan İsveç soğuk bir iklime sahip olduğu için, diğer ülkelerdeki gibi plajlardan söz etmek mümkün değildir. Ancak buzullar arasında tekne turları yapmak, soğuk sularda balık avlamak ve en lezzetli balıkları tatmak mümkündür.

İsveç’ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İsveç ucuz uçak bileti ile bu ülkeye gelenler, alışveriş için çeşitli büyük alışveriş merkezleri ve yerel pazarları bulunmaktalar. Ülkenin tüm şehirlerinde alışveriş için en uygun yerler yerel pazarlar gösterilmektedir. İsveç seyahati yapan misafirler, buradan tanıdıklarına amberden yapılmış çeşitli hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Alınacak eşyalar arasında cam eşyalar, İsveç at bibloları, çeşitli yünlü kıyafetler, soğuk iklim kıyafetleri satın alabilirler.

İsveç’in Doğal Güzellikleri

İskandinav ülkeleri arasında ve Avrupa ülkelerinin en gözdesi olan İsveç yaşam standartlarının yüksekliği ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerlerden birisidir. İsveç’te eski mimari yapılar, doğal manzara ile uyumlu olarak yapılmış ve güzel bir görsellik oluşturmuştur. İsveç’te görülmesi gereken yerler arasında, Eski kent (Gamla), şehir kütüphanesi, Nobel müzesi, ulusal müze, kraliyet parkı ve hayvanat bahçesi ve mutlaka yapılması gereken kanal turu bulunmaktadır.

İsveç’te Gezilecek Tarihi Yerler

İsveç tarihi oldukça eski tarihlere dayanmaktadır. Ülkenin her yerinde sayısız saray ve müzeler bulunmaktadır. Başkent Stockholm’de 80 tane çeşitli müze yer almaktadır. Tarihi yerler olarak, Nobel müzesi, eski kent Gamla, Stockholm arkeoloji müzesi, mimar Gunnar Asplund eseri olan şehir kütüphanesi, modern sanatlar müzesi ve çeşitli katedraller yer bulunmaktadır.

İsveç Gezi Rehberi

Turizm açısından önemli bir yere sahip olan İsveç birçok güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. İsveç’te ulaşım imkânı geniştir ve ulaşım sistemleri gelişmiştir. Ülkenin her yerinde gezi amaçlı yapılacak seyahatler için, otobüs, özel araç, metro gibi toplu taşıma seçenekleri bulunmaktadır. En yaygın ulaşım sistemi olarak taksiler tercih edilmektedir.

İsveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm şehrinde ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Toplu taşıma işlemleri, tren, tramvay, metro, otobüs ve feribotlar ile yapılmaktadır. Toplu taşıma kullanmak istemeyenler ise taksi ya da araç kiralama yöntemini seçebilirler. Stockholm yürümeyi sevenler için yürüyerek gezilebilecek bir şehirdir. İsteyenler bisiklet kiralayarak da gezilerini yapabilirler.

Stockholm’de araç kiralamak istiyorsanız Türkiye’de almış olduğunuz ehliyetiniz İsveç’te de geçerlidir. Ancak araç kiralama şirketleri farklı evraklar isteyebilir. Bu durum firmadan firmaya değişmektedir. Araç kiralama ücretleri alınan aracın modeline göre değişmektedir.

Bisiklet kullanmayı seviyor ve gezi için bisikleti tercih etmeyi düşünüyorsanız, Stockholm bisiklet ile gezmeye müsait bir şehirdir. Şehrin doğal güzelliklerini ve yeşil havasını bisiklet ile gezerek çıkarabilirsiniz.

Ulaşım seçeneklerinden taksi günün her saatinde ulaşabileceğiniz bir seçenektir. Günün her saati taksi ile şehrin farklı yerlerine gidebilirsiniz. Stockholm’de taksiler sabit fiyat ile çalışmamaktadır. Ücretler taksi firmalarına göre değişmektedir. Aynı mesafeye taksi firmaları farklı fiyatlar isteyebilir.

İsveç’te toplu taşıma seçenekleri olarak kullanılan metro, tren, tramvay, otobüs gibi seçenekler için, iki bilet seçeneği bulunmaktadır. Travelcard seyahat kartı ve tek kullanımlık biletler bulunmaktadır. Bilet fiyatları tüm toplu taşıma araçları için aynıdır. Tek kullanımlık biletleri 75 dakika içerisinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bileti aldığınız anda kullanım süresi başlamaktadır. Ekonomik ulaşım için tek kullanımlık biletler daha avantajlıdır.

Metro ile ulaşım şehrin çeşitli bölgelerine mümkündür. Stockholm metro istasyonları bir sanat galerisine dönüşmüştür. Ressamlar istasyonlara resim, heykel, mozaikler, oyma ve kabartmalar tasarlayarak istasyonların sanat galerisine dönmesini sağlamışlardır.

İsveç’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Raggmunk
İsveç Köftesi
Deniz Ürünleri
Wallenbergare

Çeşitli lezzetlerin bulunduğu İsveç mutfağı ürünleri tadabilmek için yapmanız gereken tek şey bu eşsiz ülkeye seyahat etmektir.

En Popüler Yemek Raggmunk

Raggmunk, patatesin rendelenmesi ve öğütülmesi ile un, yumurta ile yapılmış, soğan ve sarımsak ile kaplı krep, pastırma ile servis edilen bir yemek türüdür. Tuz ve yağ oranı dengeli yapıldığında en lezzetli ve popüler yiyeceklerdendir.

En Ucuz Yiyecek İsveç Köftesi

Ülkemizde çeşitli marketlerde satılan İsveç köftesi, İsveç’te her yerde kolaylıkla bulunabilen bir et yemeğidir. Lezzetli ve doyurucu olduğu gibi ucuz olması da tercih edilmesine neden olmaktadır.

En Lezzetli Deniz Ürünleri

Balıkçılık kültürünün en gelişmiş ülkelerinden birisi olan İsveç’te yemek olarak deniz ürünleri önemli bir yer tutmaktadır. Tüm balık çeşitleri, karidesler ve tüm deniz canlıları ile yapılmış çeşitli yemekleri tadabilirsiniz.

Etli Börek İsteyenler İçin Wallenbergare

İçerisinde dana kıyması ve krema bulunan yumurta ile kaplanmış bir etli börek türüdür. İsveç’te mutlaka tadılması gereken yiyecekler arasındadır.

Ülkenin Ulusal Yemeği, Kanelbulle

İsveç’in ulusal yemeği olan Kanelbulle, ülkenin tüm cafe ve marketlerinde bulunabilmektedir. Mayalı hamur ve hafif şekerli olarak yapılan kurabiye çeşididir.

İsveç’te Yenecek En Güzel Yemekler

İsveç’e gelen ziyaretçilerin yiyebileceği en güzel yemekler arasında deniz ürünleri yemekleri ilk sırada yer almaktadır. Diğer yemek çeşitleri ise, bezelye çorbası, İsveç köftesi, wallenbergare, Husmanskost gibi yiyecekler sayılabilir.

 

 

İsveç Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Oslo - Stockholm 395,01 TL 1 Saat 5 Dakika
Helsinki - Stockholm 399,99 TL 1 Saat
Paris - Stockholm 820,06 TL 2 Saat 15 Dakika
Ankara - Stockholm 824,96 TL 16 Saat 55 Dakika
İzmir - Stockholm 847,26 TL 3 Saat 55 Dakika
İstanbul - Gothenburg 863,50 TL 4 Saat 5 Dakika
Frankfurt - Stockholm 891,00 TL 24 Saat
Diyarbakır - Stockholm 901,31 TL 11 Saat 15 Dakika
Adana - Stockholm 936,25 TL 12 Saat 20 Dakika
Trabzon - Stockholm 967,00 TL 4 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İsveç ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
01 Nisan 2019
Şaka Müzesi (The Museum of Hoaxes) 1997 yılında San Diego, California'da Alex Boese tarafından, hem geçmiş hem de mevcut şakaları ve şehir efsanelerini kayıt altına almak ve üzerinde konuşmak için bir
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
07 Ocak 2019
Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de
Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Metro İstasyonu
Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Metro İstasyonu
09 Temmuz 2018
Yeni bir şehre giderseniz, özellikle kuruluşu eskilere dayanan şehirlerin tarihi birikimine ilgi gösterirsiniz. Sizin gittiğiniz o şehirde yaşayan insanların, tarihlerine ne kadar önem verdiklerini ve

İsveç Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Stockholm
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
Gothenburg
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
Stockholm
Farklı insanlar ve kültürler tanıdık güzel oldu bizim için.
Gothenburg
Gerçekten güzel bir şehir ve tatil oldu bizim için
Stockholm
Sevgilime sürpriz yapıp onu buraya götüüreceğim haftaya
Gothenburg
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil geçirdik muhteşemdi herşey
Stockholm
Eğer bal ve cevizli meşhur yunan yoğurdunu tatmak istiyorsanız bu şehri ziyaret etmelisiniz
Gothenburg
Maç için gitmiştik, bir daha gitmek nasip olur mu bilmem ama kesin gidin
Stockholm
Sokakları çok farklı tarihi dokuyu seven varsa kesin gitmeli
Gothenburg
Ben pek beğenmedim gibi ama yine de güzeldi teşekkürler.
Stockholm
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
Gothenburg
Motosiketlerimize atlayıp, arada böyle macera yapmayı seviyoruz.
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İsveç Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:44:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Stockholm, (Tümü)
STOT
SE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948