Isveç Uçak Bileti

Isveç Hakkında Bilgiler

İsveç Kuzey Avrupa'da İskandinavya yarımadasında bulunmaktadır.

İsveç'e, İstanbul'dan uçak ile seyahat etmek isteyenler için birçok havayolu şirketi bulunmaktadır, tabiki uçak bileti arayışına girmeden önce Schengen vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. . Biletall.com'un güvencesi ile günlük ortalama 30 uçuş seferinden biri ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan, İsveç Türkiye uçak seferleri bulunan firmalar; Türk Hava Yolları, Lot, Aeroflot ve TAP Portugal gibi ünlü havayolu şirketleridir. İsveç Türkiye uçak saatleri günün farklı saatlerinde olup, firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir.

İsveç'e havayolu ile gitmeye karar verenler, İsveç uçak bileti alımlarını Biletall.com'dan rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Biletall.com'dan istediğiniz havayolu şirketini tercih ederek İsveç uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Biletall.com'a girerek İsveç uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak, uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

İsveç'e ucuz İsveç Türkiye uçak biletleri avantajlarından faydalanarak gitmek isteyenler, Schengen vize şartlarını öğrenmeli ve vize işlemlerini tamamlamadan bilet almamalıdır.

Türk vatandaşlarından gri ve yeşil pasaport sahibi olanlardan İsveç vizesi istenmemektedir. Umumi pasaport sahiplerinden ise İsveç vizesi alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Vize işlemlerini tamamlayanlar İsveç Türkiye uçak bileti alarak seyahate başlayabilirler.

İsveç'te özellikle kış ve sonbahar aylarında çok sayıda kültürel aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. İsveç gezi için tüm mevsimlerde ziyaret edilebilecek bir ülkedir.

İsveç, Norveç ve Finlandiya'ya komşu olan bir ülkedir. Yüksek refah seviyesi ve çok kültürlü oluşu, ülkeye olan ilgiyi artırmaktadır. Ziyaretiniz sırasında, tarih boyunca İsveç'te gerçekleşen olaylara şahit olabilirsiniz. Halkının büyük çoğunluğu İsveççe konuşsa bile birden fazla resmi dile sahiptir.

İsveç'in Başkenti

İsveç'in başkenti, 2 milyon nüfusa sahip ve ülkenin kalabalık şehri olan Stockholm'dur.

İsveç'in Nüfusu - İsveç Resmi Dili

İsveç'in nüfusu 10 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise İsveççe ve Fince olarak kullanılmaktadır.

İsveç Para Birimi

İsveç para birimi İsveç Kronu'dur. Para birimi simgesi olarak ise SEK kısaltması kullanılır.

İsveç'te Saat Kaç?

İsveç Türkiye saat farkı +1'dir. Yani Türkiye İsveç'ten 1 saat ileridedir. Türkiye'de saat 10:50 iken İsveç'te 09:50'dir. İsveç Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edenler için uçuş süresinin yaklaşık olarak 3 saat 12 dakika olduğunu belirtelim.

İsveç'te Ne Ucuz? İsveç'ten Gelirken Ne Getirilir?

Biletall.com farkıyla En ucuz İsveç uçak bileti alarak İsveç'e gidebilir ve bu harika ülkede dilediğiniz gibi alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

Tüm İskandinav ülkelerinde olduğu gibi burada da amber yapımı takılar çok meşhurdur. Tahta takılar, cam eşyalar, at bibloları hediyelik olarak alınabilecek eşyalar arasındadır. Alışverişinizi büyük alışveriş merkezlerinden yapabileceğiniz gibi yerel pazarlardan daha ucuza yapabilirsiniz.

İsveç'e, Biletall.com'un sunduğu en ucuz İsveç uçak bileti ile seyahat edenler hem konforlu hem de ekonomik bir uçuş gerçekleştirmiş olacaktır.

Kuzey Avrupa'nın doğal güzellikleriyle gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakan, bir tabiat harikası olan yer hiç şüphesiz İsveç'tir.

İsveç ile Danimarka arasında bulunan öresund boğazında iki ülkenin ulaşımının birleştirilmesi için yapılmış ve yarısı su üstünde yarısı da su altında tünel olarak yapılmış mühendislik eseri olan öresund köprüsünü kesinlikle görmelisiniz.

İsveç eski tarihlerden günümüze kadar bilim ve tarih alanında çok sayıda müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Başkent Stockholm'de 80 tane müze bulunmakta ve eski mimari yapıları ile ilgi çekmektedir.

İsveç mutfağı, farklı lezzetler tatmayı planlayan insanlar için farklılıkları görebilecekleri bir mutfaktır. Ancak alıştığı lezzetlerden vazgeçemeyenler için ise memnuniyet düzeyi düşüktür. İsveç lokantalarında yemek seçenekleri az miktarda ve çok çeşitli olarak sunulur.

İsveç'te eski tarihlerden bu yana devlet olarak bilim ve tarihini yansıtan çok sayıda müzeye sahiptir. ülkenin her tarafında çok sayıda, müzeler, tapınaklar, saraylar eski mimari ile yapılmış yapılara sahiptir.

İskandinav ülkelerinden İsveç'e seyahat planlayanlar, Biletall.com'dan İsveç ucuz uçak bileti aramaları yaparak, ekonomik biletler alarak, İsveç ziyaretlerine başlayabilirler. Biletall.com'da gidecekleri ülke hakkında da çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Göteborg

Göteborg, öğrenci şehri olarak bilinmekte ve arkadaş canlısı insanların yaşadığı bir şehirdir. Gothia nehri kenarında yer alır ve başkent Stockholm'e 45 saatlik mesafede bulunan, İsveç'in ikinci büyük şehridir. Göteborg'ta iki tane üniversite bulunmakta ve toplam öğrenci sayısı 60.000'dir. öğrenci şehri olması nedeniyle enerjik bir yapıya sahiptir. Şehrin her yerine tramvay ağları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Göteborg'da görülmesi gereken yerler arasında Liseberg Eğlence parkı, botanik bahçesi ve Slotsskogen parkı bulunmaktadır.

Uppsalav

İsveç'in dördüncü büyük şehridir ve tarihi öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Uppsala tarih olarak 12. yüzyıla dayanan bir tarihi geçmişe sahiptir. İsveç'in büyük yapısı olan Katedral bu şehirde bulunmaktadır. Gezilecek yerler arasında ise, Uppsala kalesi ve eski şehir olarak bilinen eski uppsala diğer adı Gamla ziyaretçiler tarafından görülmesi gereken yerlerdendir. Gelen ziyaretçiler, Gustanavianum bahçesini, botanik bahçeyi ve üniversite alanlarını turlamaktadırlar.

Stockholm

İskandinav bölgesinde tarihi takımadalar şehri olarak bilinen ve kalabalık nüfusa sahip olan şehir Stockholm'dur. az bin yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Şehrin tarihi görüntüsü tarih geçmişinin eski olduğunu göstermektedir. Stockholm merkezinde Stortoget meydanı ve çevresinde tüccar evleri bulunmaktadır. Meydanın arka sokakları ise tarihe ışık tutan görüntüsü ile ortaçağ pasajları ve taşlı sokakları ile ziyaretçileri büyülemeye devam etmektedir.

Stockholm şehri yapı olarak harika bir görünüme sahiptir. Şehirde yer alan katedraller, Nobel müzesi, Royal Palace gibi önemli yapılar doğa manzaraları ile uyumlu bir şekilde bulunmaktadır. Bu güzellik ziyaretçilerin zevkle seyrettikleri bir görüntüdür. çok sayıda müze ile eski tarihi bilgiler sergilenmektedir.

İsveç'e ziyaret etmeyi planlayanlar, Biletall.com üzerinden İsveç ucuz uçak bileti edinebilir. İsveç'e gelenler, tarihi ve doğal güzellikleri iç içe görebilir ve unutulmaz anlara şahitlik edebilirler.

İsveç'te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İskandinav bölgesinde bulunan İsveç soğuk bir iklime sahip olduğu için, diğer ülkelerdeki gibi plajlardan söz etmek mümkün değildir. Ancak buzullar arasında tekne turları yapmak, soğuk sularda balık avlamak ve lezzetli balıkları tatmak mümkündür.

İsveç'ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İsveç ucuz uçak bileti ile bu ülkeye gelenler, alışveriş için çeşitli büyük alışveriş merkezleri ve yerel pazarları bulunmaktalar. ülkenin tüm şehirlerinde alışveriş için uygun yerler yerel pazarlar gösterilmektedir. İsveç seyahati yapan misafirler, buradan tanıdıklarına amberden yapılmış çeşitli hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Alınacak eşyalar arasında cam eşyalar, İsveç at bibloları, çeşitli yünlü kıyafetler, soğuk iklim kıyafetleri satın alabilirler.

İsveç'in Doğal Güzellikleri

İskandinav ülkeleri arasında ve Avrupa ülkelerinin gözdesi olan İsveç yaşam standartlarının yüksekliği ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerlerden birisidir. İsveç'te eski mimari yapılar, doğal manzara ile uyumlu olarak yapılmış ve güzel bir görsellik oluşturmuştur. İsveç'te görülmesi gereken yerler arasında, Eski kent (Gamla), şehir kütüphanesi, Nobel müzesi, ulusal müze, kraliyet parkı ve hayvanat bahçesi ve mutlaka yapılması gereken kanal turu bulunmaktadır.

İsveç'te Gezilecek Tarihi Yerler

İsveç tarihi oldukça eski tarihlere dayanmaktadır. ülkenin her yerinde sayısız saray ve müzeler bulunmaktadır. Başkent Stockholm'de 80 tane çeşitli müze yer almaktadır. Tarihi yerler olarak, Nobel müzesi, eski kent Gamla, Stockholm arkeoloji müzesi, mimar Gunnar Asplund eseri olan şehir kütüphanesi, modern sanatlar müzesi ve çeşitli katedraller yer bulunmaktadır.

İsveç Gezi Rehberi

Turizm açısından önemli bir yere sahip olan İsveç birçok güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. İsveç'te ulaşım imkânı geniştir ve ulaşım sistemleri gelişmiştir. ülkenin her yerinde gezi amaçlı yapılacak seyahatler için, otobüs, özel araç, metro gibi toplu taşıma seçenekleri bulunmaktadır. yaygın ulaşım sistemi olarak taksiler tercih edilmektedir.

İsveç'in başkenti ve büyük şehri olan Stockholm şehrinde ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Toplu taşıma işlemleri, tren, tramvay, metro, otobüs ve feribotlar ile yapılmaktadır. Toplu taşıma kullanmak istemeyenler ise taksi ya da araç kiralama yöntemini seçebilirler. Stockholm yürümeyi sevenler için yürüyerek gezilebilecek bir şehirdir. İsteyenler bisiklet kiralayarak da gezilerini yapabilirler.

Stockholm'de araç kiralamak istiyorsanız Türkiye'de almış olduğunuz ehliyetiniz İsveç'te de geçerlidir. Ancak araç kiralama şirketleri farklı evraklar isteyebilir. Bu durum firmadan firmaya değişmektedir. Araç kiralama ücretleri alınan aracın modeline göre değişmektedir.

Bisiklet kullanmayı seviyor ve gezi için bisikleti tercih etmeyi düşünüyorsanız, Stockholm bisiklet ile gezmeye müsait bir şehirdir. Şehrin doğal güzelliklerini ve yeşil havasını bisiklet ile gezerek çıkarabilirsiniz.

Ulaşım seçeneklerinden taksi günün her saatinde ulaşabileceğiniz bir seçenektir. Günün her saati taksi ile şehrin farklı yerlerine gidebilirsiniz. Stockholm'de taksiler sabit fiyat ile çalışmamaktadır. ücretler taksi firmalarına göre değişmektedir. Aynı mesafeye taksi firmaları farklı fiyatlar isteyebilir.

İsveç'te toplu taşıma seçenekleri olarak kullanılan metro, tren, tramvay, otobüs gibi seçenekler için, iki bilet seçeneği bulunmaktadır. Travelcard seyahat kartı ve tek kullanımlık biletler bulunmaktadır. Bilet fiyatları tüm toplu taşıma araçları için aynıdır. Tek kullanımlık biletleri 75 dakika içerisinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bileti aldığınız anda kullanım süresi başlamaktadır. Ekonomik ulaşım için tek kullanımlık biletler daha avantajlıdır.

Metro ile ulaşım şehrin çeşitli bölgelerine mümkündür. Stockholm metro istasyonları bir sanat galerisine dönüşmüştür. Ressamlar istasyonlara resim, heykel, mozaikler, oyma ve kabartmalar tasarlayarak istasyonların sanat galerisine dönmesini sağlamışlardır.

çeşitli lezzetlerin bulunduğu İsveç mutfağı ürünleri tadabilmek için yapmanız gereken tek şey bu eşsiz ülkeye seyahat etmektir.

En Popüler Yemek Raggmunk

Raggmunk, patatesin rendelenmesi ve öğütülmesi ile un, yumurta ile yapılmış, soğan ve sarımsak ile kaplı krep, pastırma ile servis edilen bir yemek türüdür. Tuz ve yağ oranı dengeli yapıldığında lezzetli ve popüler yiyeceklerdendir.

En Ucuz Yiyecek İsveç Köftesi

ülkemizde çeşitli marketlerde satılan İsveç köftesi, İsveç'te her yerde kolaylıkla bulunabilen bir et yemeğidir. Lezzetli ve doyurucu olduğu gibi ucuz olması da tercih edilmesine neden olmaktadır.

En Lezzetli Deniz ürünleri

Balıkçılık kültürünün gelişmiş ülkelerinden birisi olan İsveç'te yemek olarak deniz ürünleri önemli bir yer tutmaktadır. Tüm balık çeşitleri, karidesler ve tüm deniz canlıları ile yapılmış çeşitli yemekleri tadabilirsiniz.

Etli Börek İsteyenler İçin Wallenbergare

İçerisinde dana kıyması ve krema bulunan yumurta ile kaplanmış bir etli börek türüdür. İsveç'te mutlaka tadılması gereken yiyecekler arasındadır.

ülkenin Ulusal Yemeği, Kanelbulle

İsveç'in ulusal yemeği olan Kanelbulle, ülkenin tüm cafe ve marketlerinde bulunabilmektedir. Mayalı hamur ve hafif şekerli olarak yapılan kurabiye çeşididir.

İsveç'te Yenecek Güzel Yemekler

İsveç'e gelen ziyaretçilerin yiyebileceği güzel yemekler arasında deniz ürünleri yemekleri ilk sırada yer almaktadır. Diğer yemek çeşitleri ise, bezelye çorbası, İsveç köftesi, wallenbergare, Husmanskost gibi yiyecekler sayılabilir.

Isveç Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Isveç Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Umea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skelleftea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pajala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kallax Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kiruna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Visby Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vilhelmina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vasteras Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Trollhattan Vanersborg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Torsby Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sveg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sundsvall Harnosand Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skavsta Havalimanı
Arlanda Havalimanı
Bromma Havalimanı
Soderhamn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ronneby Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oskarshamn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ornskoldsvik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Orebro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sturup Havalimanı
Lycksele Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lidkoping Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Landskrona Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kristianstad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kramfors Solleftea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karlstad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karlskoga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hultsfred Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hudiksvall Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Halmstad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hagfors Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gavle Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Arvidsjaur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Landvetter Havalimanı
Save Havalimanı
Jonkoping Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skovde Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kalmar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kronoberg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gallivare Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Borlange Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Saab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kungsangen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hemavan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Storuman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Angelholm-Helsingborg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ostersund Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alvesta Railway Service Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Eskilstuna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Falun Railway Service Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Falun Bus Service Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malmo Harbour Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malmo Metropolitan Area Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sodertalje Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white