1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Entebbe Uçak Bileti

Entebbe Para Birimi
Uganda Şilini (UGX)
Entebbe Zaman Dilimi
GMT +3
Entebbe Şehri En İyileri
Kuş Gözlemi, Zika Forest, Matooke
Entebbe Hava Durumu (5 Nisan) 25°C Bulutlu
Entebbe Hava Durumu (6 Nisan) 25°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Entebbe Varışlı Uçak Seferleri

Adana - Entebbe
Türk Hava Yolları
10 Nis 2020
Dubai - Entebbe
Ethiopian Airlines
01 May 2020
Maskat - Entebbe
Fly Dubaı
12 Nis 2020
Ankara - Entebbe
Türk Hava Yolları
02 May 2020
Toronto - Entebbe
Türk Hava Yolları
11 Nis 2020
08 Nis 2020
Libreville - Entebbe
Türk Hava Yolları
23 Nis 2020
Hatay - Entebbe
Pegasus
10 Nis 2020
Kayseri - Entebbe
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Gaziantep - Entebbe
Türk Hava Yolları
28 Nis 2020
Elazığ - Entebbe
Türk Hava Yolları
21 Nis 2020
Guangzhou - Entebbe
Kenya Airways
10 Nis 2020
Los Angeles - Entebbe
Alaska Airlines
23 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Entebbe Kalkışlı Uçak Seferleri

Entebbe - İstanbul
Ethiopian Airlines
02 May 2020
Entebbe - Kigali
Kenya Airways
13 Nis 2020
Entebbe - Dubai
Egyptair
24 Nis 2020
Entebbe - Adana
Türk Hava Yolları
18 Nis 2020
Entebbe - Sivas
Türk Hava Yolları
11 Nis 2020
11 Nis 2020
Entebbe - Ankara
Türk Hava Yolları
15 Nis 2020
Entebbe - Konya
Egyptair
12 Nis 2020
20 Nis 2020
04 May 2020
Entebbe - Dusseldorf
Türk Hava Yolları
21 Nis 2020
Entebbe - Toronto
Türk Hava Yolları
11 Nis 2020
Entebbe - Los Angeles
Ethiopian Airlines
09 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Entebbe Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Entebbe Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UG
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1.700 UGX
Yemek Fiyatı
10.000 UGX
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2.000 UGX

Entebbe’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Entebbe uçak bileti indirimleri ile şehre gelecekler, yılın hemen hemen her ayında ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Entebbe Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Entebbe uçak bileti avantajlarını kullanarak hava yolu ile hava limanına gelen yolcular, değişik vasıtalar sayesinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 87.000 UGX

Hava limanından şehir merkezine yeterli miktarda olan taksilerle ulaşım sağlanıyor.
Araç Kiralama
Entebbe Hava limanından, şehir merkezlerine gitmek için araç kiralama şirketleri de kullanılmaktadır.

Entebbe Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Entebbe uçak bileti ile indirimlerden faydalanarak hava limanına gelen sadece acil ihtiyaçlarını buradan karşılayabilirler.

Entebbe’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Entebbe uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, şehrin ormanlarında kuş gözlemini profesyonel olarak yapabilmektedir.
 2. Doğal güzellikleri ile herkesin ilgisini çeken şehir, bu güzelliklerin bulundukları bölgelerin büyük imkanlarından da faydalanıyorlar.
 3. Muhteşem plajları ve eğlence alanları tatilcilerin neden bu şehri seçtiğini anlatıyor.
 4. Şehir vadi, göl, deniz ve ormanları ile her türlü spora imkan tanıyor.
 5. Safari maksadı ile şehre gelenler, unutulmaz anlar ve anılar yaşıyor.

Entebbe Hakkında

Uganda’nın ikinci büyük şehri olan Entebbe, tam bir tarım şehridir. Başlıca tarım ürünleri arasında; mısır, pamuk, şeker kamışı, kahve, yer fıstığı bulunur, çok gelişmiş olmamakla beraber hayvancılık ta geçim kaynakları arasındadır.

Tropikal iklime sahip olan şehirde yıl boyunca sıcaklıklar 25 ile 30 derece arasındadır. Sermaye statüsüne sahip olmamasına rağmen Entebbe, Afrika'nın en büyük gölü olan Victoria Gölü'nün kıyısındaki konumu ve ülkenin en çok turist trafiğini getiren Entebbe Uluslararası Havalimanı'na olan yakınlığı sayesinde ülkenin hazinelerinin kapısı olarak kabul ediliyor.

Entebbe boyunca heyecanlı ve macera dolu ve gölün çevresinde, balıkçılık ve yelkencilikten kano ve botla yapılan pek çok aktivite merkezi. Ziyaretçiler Ssese Adaları'na bir gezintiye çıkabilir, Mabamba Bataklığı'nda dolaşabilir, Entebbe’deki Botanik Bahçelerinde rahatlayabilir veya Ngamba Adası Chimpanzee Kutsal Alanı'nı ziyaret edebilir.

Entebbe Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1700 UGX
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en çok minibüsler ulaşım vasıtası olarak kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs ve taksiler de şehir içi ulaşımda kullanılan vasıtalardandır.

Entebbe Vize Şartları

Uganda Vize İstiyor mu?
Evet
Uganda Vize Süresi
90 Gün
Uganda Vize Ücreti
50 USD
Uganda Vize Detayları
Uganda ziyaretinizden önce E-vize sitesinden başvurunuzu yapıp, ödemenizi yapmış olmanız gerekmektedir. Ugandaya girebilmeniz için aşı olmanız gerekmektedir. Aşı kartınızı yanınıza alarak ülkeye girişte gösteriyorsunuz.

Entebbe’de Gezilecek Yerler

Uganda Wildlife Conservation Education Centre
Zika Forest
Spennah
Reptile village in Entebbe
Victoria Alışveriş Merkezi
Çok Faydalı Bir Merkez, Yaban Hayatı Koruma Eğitim Merkezi

Uganda Yaban Hayatı Eğitim Merkezi (UWEC) Entebbe'deki kıyı şeridinde yer almaktadır. Wild Frontiers kısa süre önce Entebbe Ofisinden rezerve edilebilecek bazı daha özel faaliyetlerin tanıtımına yardımcı olmaya başladı. Avcılardan kurtarılan hayvanlar görülerek ve farklı hayvanların rehabilitasyonu için üç farklı eko sisteme sahip bir sığınak olan Uganda Yaban Hayatı Koruma Eğitim Merkezinde yaban hayatı hakkında daha fazla bilgi edinilebilir. 1952'de sömürge makamları tarafından açılan kutsal alan, bebek filler, çitalar, şempanzeler ve vervet maymunlarının yanı sıra Afrika balık kartalları ve dev kral balıkçılar gibi kuş türlerini destekliyor. Merkezin günlük etkinliklerine katılma seçeneğiniz vardır veya iş konferansları için yerinde konaklama imkanlarından faydalanabilirsiniz. Uganda evlerinde yaygın olarak bulunan 250'den fazla bitki türü ile merkezin herbaryumunu turlayın ve onların tıbbi özelliklerini öğrenin.

Tam Bir Kuş Gözlem Ormanı, Zika Forest

Bu orman, Timsah Gölü'ne yayılan timsahlar, çayırlar ve orman türleri ile dolu bataklıkların çok çeşitli biyolojik çeşitliliğine sahiptir. Zika ormanında bulunan ve Uganda'ya giderken ziyaret edebileceğiniz başlıca cazibe merkezlerinden biri olan 140 çeşit odunsu bitki, 35 saturnid, 60 güve türü, leopar, yılan, sivrisinek, maymun vardır. Diğer ormanlardan ayrı olarak, Zika ormanı aynı zamanda Uganda'daki birçok küçük ormandan biridir ve Entebbe yolundan kuş gözlemciliği için en iyi özel ağaçlara sahiptir. Profesyonel gözlemcilerin çoğu, kuş gözlemciliğinin orman içinde harika bir deneyim olduğunu söylüyorlar. Bu orman aynı zamanda Uganda Virüs Araştırma Enstitüsü'ne (UVRI) katılan kendi virüs araştırma alanı istasyonuna da sahip. Bu orman, 5 yıl önce Dünya Sağlık Örgütü'nün etkisi ve finansmanı ile Mpanga ormanından yeniden konumlandırılan 40 metre yüksekliğindeki çelik araştırma kulesi ve ülkenin en yüksek araştırma kulelerinden birine sahiptir.

Yaşayan Bir Sahil, Spennah

Muhteşem bir manzara ve denize sahip olan bu tertemiz sahil, şehrin sıcak sularında neşeli vakit geçirmek için ideal imkanlar tanıyor. Dinlenme alanları ve yemek yeme mekanları ile de misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılayan sahil, özel eğlence ve faaliyetlere de ev sahipliği yaparken, sürekli olarak yerli halkın yöresel danslarını da izleme imkanı sunuyor. Özellikle tatil maksadı ile gelenler için sahile çok yakın konaklama imkanları da bulunuyor.

Sürüngenlerin Bile Köyü Var, Reptile Village in Entebbe

Entebbe'deki Sürüngen Köyü, nesli tükenmekte olan sürüngen türleri için bir koruma alanı olarak başlatıldı. Şu anda, bu kutsal alanda görülen yaban hayatı yılan, timsah, kertenkele, kaplumbağa ve bukalemunları içermektedir. Bu yaban hayatı koruma alanı ayrıca sürüngenlerin yaşadığı çevreyi korumayı amaçlamaktadır. Uganda Sürüngen Köyü, Entebbe yakınlarındaki Bunono Köyü'nde yer almaktadır.Temel amacı nesli tükenmekte olan ve kurtarılan sürüngenleri korumak ve halkı onlarla nasıl güvenli bir şekilde yaşamaları konusunda eğitmektir. Dünyanın en ölümcül yılanlarını Babun engerekleri ve diğer türlerin arasındaki kobralar gibi görmek için Sürüngen Köyü'nü ziyaret edin. Görülecek diğer sürüngenler arasında timsahlar, kaplumbağalar, kertenkeleler ve bukalemunlar yer alır.

Burada Her Şey Var, Victoria Alışveriş Merkezi

Muhteşem Victoria Alışveriş Merkezi, Entebbe’nin büyüyen ticari ve eğlence altyapısına en son katmandır. Entebbe-Kampala'nın stratejik bir kavşağında yer alan çok amaçlı alışveriş merkezi, çeşitli amaçlarla ziyaret eden yüzlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Alışveriş merkezi, 18.000 metrekarelik büyük bir arazi üzerinde yer almakta ve 2013'te açıldığından beri Ugandalıların ve yabancıların sevgilisi haline gelmiştir. Alışveriş merkezinde süpermarketler, sinemalar, eczane mağazaları, butikler, restoranlar ve daha birçok şey bulunabilir. Alışveriş merkezinin iç ve dış dekora sahip olması, güzel su çeşmeleri ve taş duvarları sayesinde halkın rahatlaması için alanlar sunmaktadır.

Entebbe’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Matooke
Ugali
Balık
Tatlı Patates
Muzun Kızartılması İle Oluşan Lezzet, Matooke

Entebbe uçak bileti alarak, şehre gelenlerin, ızgarada pişirilen yeşil muz ve et ile sebzelerden yapılan bu değişik ama lezzetli yemeği tatmaları, daha önceden deneyenler tarafından çoğunlukla tavsiye ediliyor.

Süt ve mısır Ununun Verdiği Enerji, Ugali

Şehirde gelenek haline gelen bu yemek, kaynamış süt ve mısır unundan yapılıyor ve yöresel sebzelerin haşlanması ile çeşitlendiriliyor.

Değişik Soslarla Balık

Gölde yakalanan taze balıkların, kızartılması veya ızgarada pişirilmesi sonucunda, yöresel sebze ve soslarla ikram edilmesinden oluşan güzel ve hafif bir yemek.

Birde Böyle Deneyin, Tatlı Patates

Püre haline getirilen tatlı patatesin, zeytinyağlı sosla sunulması ile oluşan yemek neredeyse tüm Afrika ülkelerinde meşhur bir yemek.

Ekmek Yerine Yenen Lezzet, Posho

Un ve fasulyeden yapılan bu karışım, genellikle ekmek yerine yemeklerin yanında yeniyor.

Konaklama İçin Entebbe Otel Seçenekleri

Ucuz Entebbe uçak bileti fırsatları sayesinde şehre gelen misafirler, konaklama konusunda zorlukla karşılaşmıyor ve her bütçeye uygun konaklama imkanı bulabiliyorlar.

Imperial Botanical Beach Hotel
Bujumbura uçak bileti avantajları ile şehre gelenlerin en çok tercih ettiği 4 yıldızlı otel, 229 adet lüks odaya ve Uganda'daki en iyi kongre merkezine sahiptir, muhteşem Victoria Gölü'ne bakan teknolojik açıdan gelişmiş konferans olanakları sunan küresel bir dönüm noktasıdır. Oteldeki iyi döşenmiş lüks oda ve süitler klimalıdır ve uzun banyolar, çalışma masaları, direkt hatlı telefon hatları, büyük ekranlarda video ve kablo uydu programları ile donatılmıştır. 24 saat özel internet erişimi, konuk odalarında ve konferans salonlarında yüksek hızlı veri bağlantısı mevcuttur. Otelde ayrıca, 300 kişilikten 2000 kişiliğe kadar çok maksatlı salonları da vardır.
Plot M79 Lugard Avenue
Lake Victoria Hotel
Victoria Gölü'nün oteli, Entebbe'nin en iyi 4 yıldızlı otellerinden biridir ve iş seyahati, tatil ve konfor arayanlar için ideal olanaklar bulundurur. Otel, palmiye ağaçlarının ortasında huzur dolu bir vahada yer alan ve Victoria Gölü'ne bakan ve Entebbe Uluslararası Havaalanı'na arabayla 5 dakika mesafede yer alan kolonyal tarzda bir oteldir. Açık yüzme havuzuna sahip otel, iş ve aile kaçamakları için idealdir. Tesis genelinde ücretsiz Wi Fi mevcuttur. Her oda, en suite banyo, mini bar ve özel balkon ile konfor ve lüks için tasarlanmıştır. Odalarda ayrıca düz ekran uydu TV, abajur, gardırop ve istek üzerine uyandırma servisi mevcuttur. Tesis bünyesindeki restoranda yerel ve uluslararası mutfaklardan yemekler servis edilmektedir. Tam stoklu barda ise çeşitli içecekler sunulmaktadır. Otelde spa, sauna ve spa küveti bulunmaktadır. Konuklar büyük açık yüzme havuzunda yüzme seanslarının yanı sıra fitness merkezinde egzersiz yapabilir. Tesisler CCTV kameralarla donatılmıştır ve güvenlik personeli tarafından korunmaktadır.
P.O.BOX15, ENTEBBE, Plot 23 31, Circular Road Circular Rd
Protea Hotel Entebbe
Otel, Afrika'nın en büyük gölü olan Victoria Gölü'ne bakmaktadır, Uganda'nın başkenti Kampala'ya kısa bir sürüş mesafesindedir ve Entebbe Uluslararası Hava alanına arabayla yaklaşık 1 km uzaklıktadır. 4 yıldızlı Protea Hotel, standart ikiz ve deluxe odalarda ve Executive Süitlerinde (ikincisi Victoria Gölü manzaralı) konaklamaktadır. Kasa, çalışma masası, çay / kahve yapma imkanı, mini bar, uydu TV, internet erişimi, en suite banyo ve ücretsiz kahvaltı her seçenek için standarttır. Tesis bünyesindeki diğer olanaklar arasında restoran, yüzme havuzu, fitness merkezi, forex hizmetleri ve ücretsiz hava alanı servisi bulunmaktadır.
Entebbe, Uganda

Entebbe Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Entebbe 1.251,17 TL 29 Saat 25 Dakika
Adana - Entebbe 1.415,48 TL 12 Saat 15 Dakika
Şanlıurfa - Entebbe 2.325,03 TL 17 Saat 30 Dakika
Ankara - Entebbe 3.046,49 TL 10 Saat 50 Dakika
Hatay - Entebbe 3.201,38 TL 26 Saat 30 Dakika
Kayseri - Entebbe 3.300,76 TL 12 Saat 25 Dakika
Gaziantep - Entebbe 3.467,03 TL 12 Saat 5 Dakika
Elazığ - Entebbe 3.493,28 TL 12 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Entebbe ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
11 Mart 2020
Çanakkale, arkasında bıraktığı hikayelerle bizlere büyük dersler vermekte. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve öz
Hamilelikte Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Hamilelikte Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler
22 Şubat 2020
Kulağa başta riskli gelse de her konuda olduğu gibi anne adaylarımız da aşağıda birazdan bahsedeceğimiz kural ve durumlara adapte olurlarsa, konforlu bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.
Okullar Kapanıyor! Çocuklar Bir Tatili Hak Etti!
Okullar Kapanıyor! Çocuklar Bir Tatili Hak Etti!
01 Kasım 2019
Okulların kapanması ile birlikte çocuklarla tatil dönemi başladı! Ne dersiniz, çocukları da alıp güzel bir sonbahar tatili yapmak ister misiniz? İşte çocuklu aileler için tatil önerileri! Trilye 
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre

Entebbe Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Entebbe uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Kenya Airways, Oman Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Entebbe yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Entebbe varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Entebbe olup, bilet fiyatı 1.251,17 TL'dir.
 • Entebbe şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Entebbe Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
86 Değerlendirme
Z*** B***
11 Ekim Perşembe
Birbirinden farklı hayvanlar, evler var her evde farklı bir hayvan var çok değişik bir yer
C*** O***
5 Ağustos Pazar
Muazzam bir güzelliği ve tarihi yapısı var.. Gidin gezin, görün
A*** A*** Y***
28 Temmuz Cumartesi
Eğer bal ve cevizli meşhur yunan yoğurdunu tatmak istiyorsanız bu şehri ziyaret etmelisiniz
B*** İ*** K***
16 Temmuz Pazartesi
Sevgilim ile bu haftasonu kampa gidiyoruz, inşallah memnun kalırız.
S*** R***
15 Eylül Cumartesi
Karım ile beraber gitmiştik bir hafta konakladık güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Entebbe Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 5.04.2020 02:50:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Entebbe, (EBB)
EBB
UG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=60940
/ True
60940