Floransa Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Floransa Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Floransa Hakkında Bilgiler

İtalya'da bir şehir olarak ilgi çeken Floransa oldukça eski tarihe sahip ve gezilmesi gereken bir şehirdir. Kuzey İtalya'da yer alan Toskana bölgesinin de başkenti olarak geçiyor. Ayrıca kısa bir dönemde de İtalya Krallığı'na başkentlik yapmış bir kenttir. Floransa'nın içerisinden geçen Arno Nehri çevresinde şehir kurulmuştur. Ayrıca bir milyona yakın nüfusa sahip olan bir kenttir.

Floransa kenti İtalya ve Avrupa'nın önemli ticaret merkezlerinden biri olarak görülüyor. Bu açıdan da önemli bir konuma sahiptir. Kent mimarisi, kültürü ile ilgi çekiyor. Ayrıca İtalya Rönesansı'nın doğmuş olduğu yer olması bakımından da önemli bir konuma sahiptir. Kültür açısından insanı doyuma ulaştıran bu kentte turizm de oldukça canlıdır. Turistlere sık sık kapı açan bir yerdir. ünlü yazarlar, şairler ve sanatçılar bu şehirde doğup büyümüştür.

Şehir öyle bir mevsime sahiptir ki her an gezilebilecek bir nokta olarak görülüyor. Keyifli anıları ve anları yaşamak Floransa'da mümkün olabilir. Bir sanat ve kültür şehri olarak ilgi çekiyor. Mutlaka gezilmesi gerekilen bir İtalya şehridir. Ayrıca şehir kolay bir şehirdir. Kolaylıkla gezmek de mümkün olabiliyor.

Floransa Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Floransa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Firenze Havalimanı
flight
ba-favicon-white