1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Floransa

Floransa Uçak Bileti

Floransa Para Birimi
Euro (EUR)
Floransa Zaman Dilimi
GMT +1
Floransa Şehri En İyileri
Farklı Mimariler, Uffizi Galerisi, Pizzeria
Floransa Hava Durumu (25 Mayıs) 26°C Çoğunlukla Bulutlu
Floransa Hava Durumu (26 Mayıs) 26°C Açık

En Ucuz Floransa Varışlı Uçak Seferleri

Kopenhag - Floransa
Brussels Airlines
26 May 2020
Ordu - Floransa
Türk Hava Yolları
27 May 2020
İzmir - Floransa
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Kayseri - Floransa
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Adana - Floransa
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Ankara - Floransa
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Diyarbakır - Floransa
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Trabzon - Floransa
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Samsun - Floransa
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Hatay - Floransa
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Erzurum - Floransa
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Şırnak - Floransa
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Floransa Kalkışlı Uçak Seferleri

Floransa - Viyana
Vueling Airlines
07 Haz 2020
Floransa - Ankara
Alitalia Linee Aeree Italiane
12 Haz 2020
Floransa - Konya
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Haz 2020
Floransa - İzmir
Deutsche Lufthansa
27 May 2020
Floransa - Kayseri
Deutsche Lufthansa
29 May 2020
Floransa - Adana
Deutsche Lufthansa
13 Haz 2020
Floransa - Antalya
Deutsche Lufthansa
23 Haz 2020
Floransa - Iğdır
Brussels Airlines
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Floransa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Floransa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Floransa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Floransa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Floransa uçak bileti sayesinde şehre gitmek isteyen kişilerin şehrin mevsimini göz önüne alarak gitmesi tavsiye edilir. Floransa kentinde genel olarak şehre subtropikal mevsim hakimdir. Yazları sıcak olsa da kışları pek fazla soğuk olmaz. Ancak yıl boyu yağış Floransa'da gözlemlenebilir. Özellikle yaz aylarında sık sık yağışlara rastlamak mümkün olabiliyor.

 Turistlerin çoğu yaz aylarında gitmeyi tercih ettiği için çok kalabalık olabilir. Bu sebeple genelde sonbahar ve ilkbahar aylarında şehre gidip gezmek daha mantıklı olacaktır. Hem mevsim uygundur hem de turist daha az olduğu için rahatlıkla gezmek mümkün olabilir.

Floransa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Floransa uçak bileti alınarak direkt olarak şehre inilir. Havalimanından hem şehir merkezine hem de şehrin diğer noktalarına direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün olacaktır. Bu konuda birçok araç bulunuyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Floransa havalimanından kalkan bu otobüsler tercih edilebilir. Şehir merkezine yarım saat aralıklarla servisi olan otobüsler ile ulaşım kolay ve hızlı sağlanır. Genelde trafiğin durumuna bağlı olarak 20- 30 dakika arasında bir ulaşım süresi söz konusu olur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 22 EUR

Konforlu bir ulaşım sağlamak isteyen kişilerin genel tercihi ise taksiler oluyor. Taksiler hızlı ve konforludur. 15 dakika içerisinde ulaşım söz konusu olabilir. Yeterli miktarda nakit mutlaka bulundurulması gerekir.

Havalimanı Servisleri

Her otelde olmasa da bazı oteller havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayabiliyor. Ücretsiz verilen bu hizmetin kullanımı da oldukça kolaydır. Ancak konaklanacak otelin mutlaka bu hizmeti veriyor olması gerekir.

Araç Kiralama

Bir diğer havalimanı- şehir merkezi ulaşım yolu ise araç kiralama alternatifidir. Kişiler havaalanında bulunan çeşitli markalardan araç kiralaması yapabilir. Uygun sürede kişi hem kendine hem de bütçesine uygun ola

Floransa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Floransa şehri için Amerigo Vespucci Uluslararası Havalimanı kullanılıyor.

Floransa uçak bileti alınmasının ardından kişiler rahatlıkla şehre uçabilir ve şehrin sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilir. Havalimanı içerisinde verilen birtakım hizmetlerden de kişiler mağdur olmadan yararlanabilir. Özellikle iletişim ve para konusunda kişilere destektir. Çeşitli para çevirme merkezleri, ATM'ler yer alır. Ayrıca ücretsiz WiFi alanları da bulunuyor. İletişim konusunda kişilere destek oluyor. Herhangi bir problem yaşanmadan kuruluyor.

Bir diğer sunulan imkan ise sağlık imkanları olur. Kişiler eğer ilkyardıma muhtaç olacak bir konumda ise havalimanında bulunan merkez kişiye direkt olarak destek olabiliyor. Herhangi bir sorun oluşmadan doktorlar ve hemşireler ilkyardımda bulunabilir.

Havalimanında uçak beklerken farklı büfelerde, restoranlardan ve kafelerden yiyecek temin etmek mümkündür. Hem yemek hem de içmek için uygun olan noktalardır. Bunun yanın sıra son defa havalimanı alışverişi yapma imkanı da kişilere sunuluyor. Farklı mağazalar ve Duty Free alternatifleri kişilere sunulur.

Bagaj emaneti, kayıpları ile ilgilenme, bagaj ulaşımı gibi birçok konuda da Floransa yolcularına destek bir havalimanıdır. Herhangi bir sorun oluşmadan havalimanı bu konuda destek oluyor.

Floransa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Floransa uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre kolaylıkla ulaşır. Floransa kentinde en ilgi çekici durumlardan biri de yiyeceklerdir. Floransa içerisinde birçok geleneksel ve lezzetli tatlar bulunuyor. Hatta bu tatlar herkesin damağına uygun şekilde hazırlanıyor. Floransa'ya gitmişken mutlaka çeşitli tatlar denemekte fayda var.
 2. Floransa bir kültür ve sanat şehridir. Bu açıdan çoğu kişinin ilgi duyduğu bir şehirdir. Floransa'nın böyle bir şehir olmasında en etkili durum ise çoğu sanatçının burada doğmuş olmasıdır. Kişiler kültürel bir doyum yaşamak istiyorsa mutlaka Floransa'ya gitmelidir.
 3. Floransa'da birçok meydan bulunuyor. Bu meydanların her biri alışveriş, yeme- içme ve takılmak için uygun alanlardır. Floransa kenti modanın kalbi olan İtalya'da bulunduğu için çeşitli moda akımlarını burada keşfetmek mümkündür. Farklı kıyafetler ve tarzlar Floransa meydanlarında keşfedilebilir. Kafelerde içecek içmek de kolaydır.
 4. Evler Floransa'da oldukça ilgi çekicidir. Birbirinden farklı renklerde ve mimari de evleri keşfetmek söz konusu olur. Farklı fotoğraflar çekmek isteyen ve Floransa mimarisini keşfetmek isteyen herkes bu evleri görmelidir.
 5. Floransa eski bir kenttir. İçerisinde birçok gezilecek alan bulunuyor. Bu alanlar tarihi yapılarla süsleniyor. Genelde alışıldık Avrupa mimarisine sahiptir. Çeşitli katedraller, evler, müzeler ve sanat alanları Floransa'da bulunuyor.

Floransa Hakkında

İtalya'da bir şehir olarak ilgi çeken Floransa oldukça eski tarihe sahip ve gezilmesi gereken bir şehirdir. Kuzey İtalya'da yer alan Toskana bölgesinin de başkenti olarak geçiyor. Ayrıca kısa bir dönemde de İtalya Krallığı'na başkentlik yapmış bir kenttir. Floransa'nın içerisinden geçen Arno Nehri çevresinde şehir kurulmuştur. Ayrıca bir milyona yakın nüfusa sahip olan bir kenttir.

Floransa kenti İtalya ve Avrupa'nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olarak görülüyor. Bu açıdan da önemli bir konuma sahiptir. Kent mimarisi, kültürü ile ilgi çekiyor. Ayrıca İtalya Rönesansı'nın doğmuş olduğu yer olması bakımından da önemli bir konuma sahiptir. Kültür açısından insanı doyuma ulaştıran bu kentte turizm de oldukça canlıdır. Turistlere sık sık kapı açan bir yerdir. Ünlü yazarlar, şairler ve sanatçılar bu şehirde doğup büyümüştür.

Şehir öyle bir mevsime sahiptir ki her an gezilebilecek bir nokta olarak görülüyor. Keyifli anıları ve anları yaşamak Floransa'da mümkün olabilir. Bir sanat ve kültür şehri olarak ilgi çekiyor. Mutlaka gezilmesi gerekilen bir İtalya şehridir. Ayrıca şehir kolay bir şehirdir. Kolaylıkla gezmek de mümkün olabiliyor.

Floransa Fotoğraf Galerisi

Floransa Nerede?

Floransa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
2,90 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Floransa'da en sık kullanılan ulaşım aracı otobüstür. Kişi bir yerden bir yere otobüs hatları ile oldukça kolay şekilde gidebilir. Erişim sağlanmak istendiği takdirde kolay ve hızlı ulaşım otobüs ile sağlanıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer ulaşım araçları ise taksi ve tramvaydır. Genelde şehirde yürümek daha kolay olsa da taksi ve tramvay da alternatif bir ulaşım aracı olabilir. Floransa kart alarak otobüs ve tramvay da ulaşımı sağlamak kolay olur.

Floransa Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Floransa’da Gezilecek Yerler

Uffizi Galerisi
Floransa Katedrali
Vecchio Sarayı
Bargello Müzesi
Accademia
En Ünlü Galeri: Uffizi Galerisi

Galeri ve müze olarak kullanılan Uffizi galerisi oldukça ünlü bir yerdir. Sadece Floransa'da değil dünyanın genelinden en önemli parçalar bu galeri de sergileniyor. Erken rezervasyon yaptırarak girilebilecek galeri de 14. yüzyıldan kalma birçok eseri görmek de mümkün oluyor.

En Büyük Katedral: Floransa Katedrali

Floransa kentindeki en büyük katedral konumundadır. 13. ve 15. yüzyıllar arasında gotik tarzına sahip bir şekilde inşa edilmiştir. Ayrıca renkli mermer cephe kaplamalarına da sahip bir katedraldir. Oldukça eskidir bu nedenle çoğu turistin ilgisini çeker. Mutlaka tepesine çıkarak bütün şehri izlemekte de fayda vardır.

Kale Görünümlü Saray: Vecchio Sarayı

94 metre uzunluğunda bir çan kulesine sahip olan saray oldukça eski ama şık bir görünüme sahiptir. Hükumet binası ve belediye sarayı olarak da sık sık kullanılmıştır. Sarayı gezmek kişinin yaklaşık bir buçuk saatini alabilir. Rehber eşliğinde gezmenin mümkün olabileceği gibi kişi tek de gezebilir.

Halk Sarayı: Bargello Müzesi

Halk Sarayı olarak da geçen Bargello Müzesi içerisinde birçok tarihi eseri barındıran yapıdır. Oldukça ilgi çekici olan bu yapıda seramik sergileri de bulunuyor. Ayrıca İsa'nın ve Meryem'in tasvirlerine rastlamak mümkün olabilir. İlgi çekici bir müzedir.

Güzel Sanatlar Okulu: Accademia

Avrupa'nın ilk çizim akademisi olarak da geçen Güzel Sanatlar Okulu'nda oldukça ünlü Davut Heykeli de sergileniyor. Oldukça ilgi çeken bu heykel uzun zamandır burada sergileniyor. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Floransa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizzeria
Floransa Bifteği
Spagetti
Lazanya Pizzeria

Floransa uçak bileti almanın en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki eşsiz pizzasını yemek olabilir. Pizzeria olarak da geçen bu pizza türü dilim hesabıyla yeniliyor. Kenarları kalın ve odunsu pizza olarak da geçen bu tat hem İtalyanların hem de turistlerin vazgeçilmez öğünüdür.

Floransa Bifteği

Dana etinden yapılan bu biftek çeşitli soslarla tatlandırılır. Oldukça keyifli bir yemek olan Floransa bifteğini neredeyse her restoranda bulmak mümkündür.

Spagetti

İtalyanların yaptığı spagetti hiçbir yere benzemez. Çünkü spagettinin yapılan ürünlerinden soslanış tarzına göre farklılık söz konusudur. Birçok şekilde spagetti yenilse bile sıkılmak vazgeçmek mümkün değildir. Mutlaka tadılması gerekilir.

Lazanya

Makarna, et ve beşamel sosundan yapılan lazanya vazgeçilmez bir lezzettir. Oldukça ağır bir yemek olan lazanyayı Floransa'nın her restoranında bulmak mümkündür. Ancak ağır bir yemek olmasından dolayı mutlaka ölçülü şekilde tüketmek de fayda var.

Konaklama İçin Floransa Otel Seçenekleri

Palazzo Galetti
Suitlere ev sahipliği yapan bu otelde sigara içilmeyen alanlarda bulunuyor. Klima, WiFi, kahvaltı dahil bir oteldir. Ayrıca 4 yıldıza sahiptir. Konumu da şehir merkezine yakındır.
Via Sant'Egidio 12, 50122 Firenze Fl, İtalya
Nh Firenze Anglo American
Ücretsiz WiFi hizmeti veriyor. Ayrıca vermiş olduğu hizmete kahvaltı dahildir. Oda servisi, restoran imkanı bulunuyor. Sigara içilmeyen odalar da verilen bir hizmettir. Bar ve oturma alanı bulunuyor.
Via Giuseppe Garibaldi, 9, 50123 Firenze Fl, İtalya
Plaza Lucchesi Hotel
Otelde çatı havuzu hizmeti veriliyor. Kahvaltı dahildir ayrıca ücretsiz WiFi hizmeti sunuluyor. Klima ve oda servisi bulunuyor.
38 Lungarno della Zecca, Vecchia Floransa İtalya

Floransa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Floransa 1.009,86 TL 6 Saat 30 Dakika
Elazığ - Floransa 1.562,64 TL 13 Saat 35 Dakika
Ordu - Floransa 1.704,42 TL 10 Saat 20 Dakika
İzmir - Floransa 1.734,38 TL 8 Saat
Nevşehir - Floransa 2.041,96 TL 18 Saat 5 Dakika
Kayseri - Floransa 2.044,61 TL 9 Saat 40 Dakika
Adana - Floransa 2.050,23 TL 9 Saat 55 Dakika
Ankara - Floransa 2.087,50 TL 9 Saat 40 Dakika

Floransa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Floransa uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Alitalia Linee Aeree Italiane, Deutsche Lufthansa, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Vueling Airlines.
 • Floransa yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Floransa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Kopenhag - Floransa olup, bilet fiyatı 912,71 TL'dir.
 • Floransa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Floransa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
11 Aralık 2019
Seyahat zevklerinizin, önceki yıllara göre geliştiği 30'lu yaşlar otantik bir tatil yapmak için en güzel zamanlar! 20'li yaşlara göre bütçeniz daha fazla, 40'lı yaşlara göre de enerjiniz! Bu sebeple h
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks

Floransa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (90)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
92 Değerlendirme
D*** G*** Y***
23 Ekim Salı
Herşeyi çok farklı gerçekten ben ilk defa bu kadar kaliteli bir şehir gördüm
N*** R***
1 Ekim Pazartesi
Haftasonu bir kaçamak yapıp buraya gitmiştik, güzel ve keyifliydi teşekkürler
M*** Z***
10 Eylül Pazartesi
Türkiye'de kış soğuklarından kaçmak için tercih edilecek ve gezmekten keyif alınabilecek sıcak biryer
F*** K***
27 Ağustos Pazartesi
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
H*** S***
10 Eylül Pazartesi
Gerçekten keyif alarak tatil yaptık iyi ki gitmişiz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Floransa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:28:45 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Floransa, (FLR)
FLR
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678