1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Floransa Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
28°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
31°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
31°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Floransa Şehri En İyileri
  • Farklı Mimariler
  • Uffizi Galerisi
  • Pizzeria
Floransa

En Ucuz Floransa Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Floransa
Deutsche Lufthansa
16 Tem 2019
Adana - Floransa
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Samsun - Floransa
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Lefkoşa - Floransa
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Ankara - Floransa
Türk Hava Yolları
08 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Floransa Kalkışlı Uçak Seferleri

29 Tem 2019
Floransa - Ankara
Alitalia Linee Aeree Italiane
30 Tem 2019
Floransa - Lefkoşa
Alitalia Linee Aeree Italiane
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Floransa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Floransa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Floransa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Floransa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Floransa uçak bileti sayesinde şehre gitmek isteyen kişilerin şehrin mevsimini göz önüne alarak gitmesi tavsiye edilir. Floransa kentinde genel olarak şehre subtropikal mevsim hakimdir. Yazları sıcak olsa da kışları pek fazla soğuk olmaz. Ancak yıl boyu yağış Floransa'da gözlemlenebilir. Özellikle yaz aylarında sık sık yağışlara rastlamak mümkün olabiliyor.

 Turistlerin çoğu yaz aylarında gitmeyi tercih ettiği için çok kalabalık olabilir. Bu sebeple genelde sonbahar ve ilkbahar aylarında şehre gidip gezmek daha mantıklı olacaktır. Hem mevsim uygundur hem de turist daha az olduğu için rahatlıkla gezmek mümkün olabilir.

Floransa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Floransa uçak bileti alınarak direkt olarak şehre inilir. Havalimanından hem şehir merkezine hem de şehrin diğer noktalarına direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün olacaktır. Bu konuda birçok araç bulunuyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Floransa havalimanından kalkan bu otobüsler tercih edilebilir. Şehir merkezine yarım saat aralıklarla servisi olan otobüsler ile ulaşım kolay ve hızlı sağlanır. Genelde trafiğin durumuna bağlı olarak 20- 30 dakika arasında bir ulaşım süresi söz konusu olur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 22 EUR

Konforlu bir ulaşım sağlamak isteyen kişilerin genel tercihi ise taksiler oluyor. Taksiler hızlı ve konforludur. 15 dakika içerisinde ulaşım söz konusu olabilir. Yeterli miktarda nakit mutlaka bulundurulması gerekir.

Havalimanı Servisleri

Her otelde olmasa da bazı oteller havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayabiliyor. Ücretsiz verilen bu hizmetin kullanımı da oldukça kolaydır. Ancak konaklanacak otelin mutlaka bu hizmeti veriyor olması gerekir.

Araç Kiralama

Bir diğer havalimanı- şehir merkezi ulaşım yolu ise araç kiralama alternatifidir. Kişiler havaalanında bulunan çeşitli markalardan araç kiralaması yapabilir. Uygun sürede kişi hem kendine hem de bütçesine uygun ola

Floransa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Floransa şehri için Amerigo Vespucci Uluslararası Havalimanı kullanılıyor.

Floransa uçak bileti alınmasının ardından kişiler rahatlıkla şehre uçabilir ve şehrin sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilir. Havalimanı içerisinde verilen birtakım hizmetlerden de kişiler mağdur olmadan yararlanabilir. Özellikle iletişim ve para konusunda kişilere destektir. Çeşitli para çevirme merkezleri, ATM'ler yer alır. Ayrıca ücretsiz WiFi alanları da bulunuyor. İletişim konusunda kişilere destek oluyor. Herhangi bir problem yaşanmadan kuruluyor.

Bir diğer sunulan imkan ise sağlık imkanları olur. Kişiler eğer ilkyardıma muhtaç olacak bir konumda ise havalimanında bulunan merkez kişiye direkt olarak destek olabiliyor. Herhangi bir sorun oluşmadan doktorlar ve hemşireler ilkyardımda bulunabilir.

Havalimanında uçak beklerken farklı büfelerde, restoranlardan ve kafelerden yiyecek temin etmek mümkündür. Hem yemek hem de içmek için uygun olan noktalardır. Bunun yanın sıra son defa havalimanı alışverişi yapma imkanı da kişilere sunuluyor. Farklı mağazalar ve Duty Free alternatifleri kişilere sunulur.

Bagaj emaneti, kayıpları ile ilgilenme, bagaj ulaşımı gibi birçok konuda da Floransa yolcularına destek bir havalimanıdır. Herhangi bir sorun oluşmadan havalimanı bu konuda destek oluyor.

Floransa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Floransa uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre kolaylıkla ulaşır. Floransa kentinde en ilgi çekici durumlardan biri de yiyeceklerdir. Floransa içerisinde birçok geleneksel ve lezzetli tatlar bulunuyor. Hatta bu tatlar herkesin damağına uygun şekilde hazırlanıyor. Floransa'ya gitmişken mutlaka çeşitli tatlar denemekte fayda var.
  2. Floransa bir kültür ve sanat şehridir. Bu açıdan çoğu kişinin ilgi duyduğu bir şehirdir. Floransa'nın böyle bir şehir olmasında en etkili durum ise çoğu sanatçının burada doğmuş olmasıdır. Kişiler kültürel bir doyum yaşamak istiyorsa mutlaka Floransa'ya gitmelidir.
  3. Floransa'da birçok meydan bulunuyor. Bu meydanların her biri alışveriş, yeme- içme ve takılmak için uygun alanlardır. Floransa kenti modanın kalbi olan İtalya'da bulunduğu için çeşitli moda akımlarını burada keşfetmek mümkündür. Farklı kıyafetler ve tarzlar Floransa meydanlarında keşfedilebilir. Kafelerde içecek içmek de kolaydır.
  4. Evler Floransa'da oldukça ilgi çekicidir. Birbirinden farklı renklerde ve mimari de evleri keşfetmek söz konusu olur. Farklı fotoğraflar çekmek isteyen ve Floransa mimarisini keşfetmek isteyen herkes bu evleri görmelidir.
  5. Floransa eski bir kenttir. İçerisinde birçok gezilecek alan bulunuyor. Bu alanlar tarihi yapılarla süsleniyor. Genelde alışıldık Avrupa mimarisine sahiptir. Çeşitli katedraller, evler, müzeler ve sanat alanları Floransa'da bulunuyor.

Floransa Hakkında

İtalya'da bir şehir olarak ilgi çeken Floransa oldukça eski tarihe sahip ve gezilmesi gereken bir şehirdir. Kuzey İtalya'da yer alan Toskana bölgesinin de başkenti olarak geçiyor. Ayrıca kısa bir dönemde de İtalya Krallığı'na başkentlik yapmış bir kenttir. Floransa'nın içerisinden geçen Arno Nehri çevresinde şehir kurulmuştur. Ayrıca bir milyona yakın nüfusa sahip olan bir kenttir.

Floransa kenti İtalya ve Avrupa'nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olarak görülüyor. Bu açıdan da önemli bir konuma sahiptir. Kent mimarisi, kültürü ile ilgi çekiyor. Ayrıca İtalya Rönesansı'nın doğmuş olduğu yer olması bakımından da önemli bir konuma sahiptir. Kültür açısından insanı doyuma ulaştıran bu kentte turizm de oldukça canlıdır. Turistlere sık sık kapı açan bir yerdir. Ünlü yazarlar, şairler ve sanatçılar bu şehirde doğup büyümüştür.

Şehir öyle bir mevsime sahiptir ki her an gezilebilecek bir nokta olarak görülüyor. Keyifli anıları ve anları yaşamak Floransa'da mümkün olabilir. Bir sanat ve kültür şehri olarak ilgi çekiyor. Mutlaka gezilmesi gerekilen bir İtalya şehridir. Ayrıca şehir kolay bir şehirdir. Kolaylıkla gezmek de mümkün olabiliyor.

Floransa Fotoğraf Galerisi

Floransa Nerede?

Floransa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
2,90 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Floransa'da en sık kullanılan ulaşım aracı otobüstür. Kişi bir yerden bir yere otobüs hatları ile oldukça kolay şekilde gidebilir. Erişim sağlanmak istendiği takdirde kolay ve hızlı ulaşım otobüs ile sağlanıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer ulaşım araçları ise taksi ve tramvaydır. Genelde şehirde yürümek daha kolay olsa da taksi ve tramvay da alternatif bir ulaşım aracı olabilir. Floransa kart alarak otobüs ve tramvay da ulaşımı sağlamak kolay olur.

Floransa Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
60 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Floransa’da Gezilecek Yerler

Uffizi Galerisi
Floransa Katedrali
Vecchio Sarayı
Bargello Müzesi
Accademia
En Ünlü Galeri: Uffizi Galerisi

Galeri ve müze olarak kullanılan Uffizi galerisi oldukça ünlü bir yerdir. Sadece Floransa'da değil dünyanın genelinden en önemli parçalar bu galeri de sergileniyor. Erken rezervasyon yaptırarak girilebilecek galeri de 14. yüzyıldan kalma birçok eseri görmek de mümkün oluyor.

En Büyük Katedral: Floransa Katedrali

Floransa kentindeki en büyük katedral konumundadır. 13. ve 15. yüzyıllar arasında gotik tarzına sahip bir şekilde inşa edilmiştir. Ayrıca renkli mermer cephe kaplamalarına da sahip bir katedraldir. Oldukça eskidir bu nedenle çoğu turistin ilgisini çeker. Mutlaka tepesine çıkarak bütün şehri izlemekte de fayda vardır.

Kale Görünümlü Saray: Vecchio Sarayı

94 metre uzunluğunda bir çan kulesine sahip olan saray oldukça eski ama şık bir görünüme sahiptir. Hükumet binası ve belediye sarayı olarak da sık sık kullanılmıştır. Sarayı gezmek kişinin yaklaşık bir buçuk saatini alabilir. Rehber eşliğinde gezmenin mümkün olabileceği gibi kişi tek de gezebilir.

Halk Sarayı: Bargello Müzesi

Halk Sarayı olarak da geçen Bargello Müzesi içerisinde birçok tarihi eseri barındıran yapıdır. Oldukça ilgi çekici olan bu yapıda seramik sergileri de bulunuyor. Ayrıca İsa'nın ve Meryem'in tasvirlerine rastlamak mümkün olabilir. İlgi çekici bir müzedir.

Güzel Sanatlar Okulu: Accademia

Avrupa'nın ilk çizim akademisi olarak da geçen Güzel Sanatlar Okulu'nda oldukça ünlü Davut Heykeli de sergileniyor. Oldukça ilgi çeken bu heykel uzun zamandır burada sergileniyor. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Floransa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizzeria
Floransa Bifteği
Spagetti
Lazanya Pizzeria

Floransa uçak bileti almanın en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki eşsiz pizzasını yemek olabilir. Pizzeria olarak da geçen bu pizza türü dilim hesabıyla yeniliyor. Kenarları kalın ve odunsu pizza olarak da geçen bu tat hem İtalyanların hem de turistlerin vazgeçilmez öğünüdür.

Floransa Bifteği

Dana etinden yapılan bu biftek çeşitli soslarla tatlandırılır. Oldukça keyifli bir yemek olan Floransa bifteğini neredeyse her restoranda bulmak mümkündür.

Spagetti

İtalyanların yaptığı spagetti hiçbir yere benzemez. Çünkü spagettinin yapılan ürünlerinden soslanış tarzına göre farklılık söz konusudur. Birçok şekilde spagetti yenilse bile sıkılmak vazgeçmek mümkün değildir. Mutlaka tadılması gerekilir.

Lazanya

Makarna, et ve beşamel sosundan yapılan lazanya vazgeçilmez bir lezzettir. Oldukça ağır bir yemek olan lazanyayı Floransa'nın her restoranında bulmak mümkündür. Ancak ağır bir yemek olmasından dolayı mutlaka ölçülü şekilde tüketmek de fayda var.

Konaklama İçin Floransa Otel Seçenekleri

Palazzo Galetti

Suitlere ev sahipliği yapan bu otelde sigara içilmeyen alanlarda bulunuyor. Klima, WiFi, kahvaltı dahil bir oteldir. Ayrıca 4 yıldıza sahiptir. Konumu da şehir merkezine yakındır.

Via Sant'Egidio 12, 50122 Firenze Fl, İtalya
Nh Firenze Anglo American

Ücretsiz WiFi hizmeti veriyor. Ayrıca vermiş olduğu hizmete kahvaltı dahildir. Oda servisi, restoran imkanı bulunuyor. Sigara içilmeyen odalar da verilen bir hizmettir. Bar ve oturma alanı bulunuyor.

Via Giuseppe Garibaldi, 9, 50123 Firenze Fl, İtalya
Plaza Lucchesi Hotel

Otelde çatı havuzu hizmeti veriliyor. Kahvaltı dahildir ayrıca ücretsiz WiFi hizmeti sunuluyor. Klima ve oda servisi bulunuyor.

38 Lungarno della Zecca, Vecchia Floransa İtalya

Floransa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Floransa 1.044,15 TL 6 Saat 30 Dakika
İzmir - Floransa 1.710,55 TL 15 Saat 30 Dakika
Adana - Floransa 1.994,41 TL 9 Saat 55 Dakika
Samsun - Floransa 2.005,86 TL 22 Saat 50 Dakika
Bingöl - Floransa 2.079,62 TL 20 Saat 10 Dakika
Kütahya - Floransa 2.089,62 TL 13 Saat 20 Dakika
Lefkoşa - Floransa 2.111,32 TL 13 Saat 25 Dakika
Ankara - Floransa 2.193,63 TL 7 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Floransa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
29 Mart 2018
Dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olan Google'da, seyahat kategorisinde en çok aranan destinasyonları sizin için araştırdık ve sizlerinde görmesi, gidip gezmesi için önemli ipuçlarını payla
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
13 Şubat 2018
Müzeler, kültürün ve tarihin sergilendiği, milletlerin geçmişlerini bugünlere taşımaya aracı olan önemli sanat merkezleridir. Her kültür, kendince değerli olan sanat eserlerini, kültürel miraslarını m
Tek Başına Tatile Çıkmak Ve Kafa Dinlemek İçin 7 Tatil Rotası
Tek Başına Tatile Çıkmak Ve Kafa Dinlemek İçin 7 Tatil Rotası
29 Kasım 2017
Tatil rotasını dilediğince seçebilmek ve tatilde yapılacak her şeyi özgür bir şekilde belirleyebilmek oldukça keyiflidir. Bu nedenle tatile tek başına çıkmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Eğer

Floransa Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Herşeyi çok farklı gerçekten ben ilk defa bu kadar kaliteli bir şehir gördüm
Haftasonu bir kaçamak yapıp buraya gitmiştik, güzel ve keyifliydi teşekkürler
Gerçekten keyif alarak tatil yaptık iyi ki gitmişiz
Türkiye'de kış soğuklarından kaçmak için tercih edilecek ve gezmekten keyif alınabilecek sıcak biryer
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
Biz giderken çok tereddütteydik ama çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Floransa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:32:43
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Floransa, (FLR)
FLR
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948