1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Pisa Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
30°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
30°C
18 Temmuz
Perşembe
Çoğunlukla Bulutlu
28°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Pisa Şehri En İyileri
  • Doğa Sporları
  • Pisa Kulesi
  • Risotto
Pisa

En Ucuz Pisa Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Pisa
Eurowings
28 Tem 2019
İstanbul - Pisa
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Pisa Kalkışlı Uçak Seferleri

Pisa - İstanbul
Aegean Airlines
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pisa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Pisa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Pisa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Pisa Havaalanları
Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,30 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,60 EUR

Pisa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Pisa uçak bileti avantajları ile şehre gelmeyi planlayan misafirlerin, yaz aylarında havaların çok sıcak geçmesi nedeni ile ilkbaharın son aylarının şehrin gezilmesi için çok daha uygun olacağı belirtilmektedir.

Pisa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Pisa uçak bileti fırsatları ile havalimanına gelen yolcular, havalimanından taksi, tren ve otobüslerden faydalanarak veya araç kiralama yöntemi ile şehir merkezine ulaşabiliyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,20 EUR

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çok fazla tercih edilmese de otobüsler de kullanılabiliyor.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 1,30 EUR

Şehir merkezine yakın bir istasyonda durmasına rağmen, 8 dakika süren konforlu bir yolculuk sağladığından, trenler havalimanından şehir merkezine ulaşım için sıklıkla kullanılmaktadır.

Taksi

Daha kısa süre ve özel ulaşım isteyenler, taksileri kullanarak 5 ile 6 dakika arasında bir sürede şehir merkezine varabiliyorlar.

Araç Kiralama

Havalimanında özel gereksinimleri karşılayabilecek şekilde tasarlanmış araç filolarına sahip bir çok araç kiralama şirketi bulunmaktadır.

Pisa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Pisa uçak biletini indirimli alarak, şehre hava yolunu kullanarak gelenler, havalimanında bulunan tesisleri kısa süreli duraklama yapacakları için, çok fazla tercih etmeseler de, acil olarak ihtiyaç duydukları alışverişlerini yapabiliyor, karınlarını doyurabiliyor ve sağlık konusunda yardım alabiliyorlar.

Pisa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Pisa uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, tabiri caizse sanata doyuyorlar.
  2. Şehirde özellikle tatil için gelenlerin tüm ihtiyaçları fazlası ile karşılanıyor.
  3. Şehrin bir çok bölgesi özellikle doğa sporları için ideal bir konuma sahiptir.
  4. Dünyaca ünlü olan İtalyan mutfağının tüm çeşitlerini şehirde bulmak mümkün olmaktadır.
  5. Avrupa’nın ünlü bir çok eğlence mekanları şehirde bulunuyor.

Pisa Hakkında

Dünyaca ünlü Pisa Kulesi ile anılan Pisa, İtalya’nın yaklaşık 500.000 nüfuslu, tarih, mimari, sanat ve doğal güzellikleri ile tanınan bir şehridir. Şehrin en büyük gelir kaynaklarının başında ise turizm gelmektedir. Şehir halkı eğlenceyi ve misafiri seven bir özelliğe sahip, neşeli bir toplumdan oluşmaktadır. Şehir özellikle, kilise ve katedralleri ile de meşhurdur.

Pisa Nerede?

Pisa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,30 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde her yer birbirine çok yakın olduğundan, genellikle yürümek ve bisiklet sürmek tercih edilse de, şehir merkezinin dışındaki yerlere gitmek için otobüsler sıklıkla kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Gidilecek yerlere göre değişmekle beraber taksiler ve trenler de şehir içi ulaşım vasıtaları olarak kullanılmaktadır.

Pisa Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
60 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Pisa’da Gezilecek Yerler

Pisa Kulesi
Piazza dei Miracoli
Pisa Cathedral
Santa Maria della Spina
Santa Maria della Spina
Eğik Ama Çok Ünlü, Pisa Kulesi

Pisa Kulesi, Ortaçağ Avrupa’sının en dikkat çekici mimari yapılarından biridir. En çok ziyaret edilen Avrupa şehirlerinden biri olan İtalyan Pisa kasabasında yer almaktadır. Pisa Kulesi 60 metre yüksekliğinde ve 1990 yılına kadar yaklaşık 10 derecelik bir açıyla duruyordu. Pisa Kulesi, Mucizeler Alanı anlamına gelen Campo dei Miracoli veya Piazza dei Miracoli adı verilen Pisa, İtalya'daki katedral kompleksini oluşturan dört binadan biridir. Pisa Kulesi, meydanın taç giyme yeridir. Washington Anıtı'nın sadece üçte biri kadar yüksek olmasına rağmen, muhtemelen Avrupa'daki en yüksek çan kuleleri olan Orta Çağ mühendisliğinin bir mucizesiydi. Pisa Kulesinin yapımı 1173 Ağustosunda başladı ve bir dizi savaşın başlamasından dolayı yaklaşık 200 yıl sürdü. Bugüne kadar, mimarın adı halen bir sırdır. Her yıl milyonlarca turist sırf resim çektirmek için bile bu kuleye gelmektedir.

Mucizeler Meydanı,  Piazza dei Miracoli

Dünyaca ünlü olan Pisa'nın anıtsal katedrali Piazza del Duomo, İtalya'daki 53 UNESCO Dünya Mirası listesindeki kayıtlardan birini oluşturmaktadır. Eski bir sivil yaşam merkezi olan Duomo ve kompleksi, architectonic uyumu nedeniyle oldukça saygın bir turistik destinasyondan oluşuyor: ünlü İtalyan şair Gabriele D’Annunzio, Pisa'nın mimari mücevherlerini "mucizeler" olarak adlandırmıştır. Piazza dei Miracoli ya da Miracles Piazza, geniş bir yeşil alan üzerine yerleştirilmiş, görkemli Ortaçağ sanatının dört beyaz-beyaz başyapıtlarına ev sahipliği yapar: ünlü Eğik Kule (aynı zamanda Çan Kulesi), Camposanto (mezarlık ), vaftizhane ve katedralin kendisi. Bu son ikisi, yaratılışlarının, "Pisan Romanesque" adlı yeni bir üslubun kökenini verdiği kadar benzersizdir.

Kilise Mi? Katedral Mi? Pisa Cathedral

Pisa Katedrali kubbesi bazilika olarak kutsal olmasa da Katedraldir, Başpiskoposluk Ofisi'nin yanı sıra ana kilisedir. Kökenleri Orta Çağ'dır ve Santa Maria Assunta'ya adanmış olsa da, başlangıçta Santa Maria Maggiore olarak adlandırılmıştır. Katedral, 1118 yılında Papa II. Gelasius tarafından kutsanmış, yıllar geçtikçe genişletilmiş, farklı yapılarda tekrarlanan restorasyon kampanyasının sonucu olan karmaşık binanın bugünkü görüntüsüne kadar cepheyi değiştiren projeler gerçekleştirilmiştir. Yaygın Romanesk tarzı ihtişamı, gücünün ve yüksekliğindeki denizcilik cumhuriyetinin prestijini ve zenginliğini simgelemektedir. Dış stili çok renkli mermer süslemelerle, en önemlisi de mozaiklerle doludur, "Cimabue" tarafından yapılan Apse Catino ve çok sayıda bronz obje ve kemerler, Müslüman etkilerini ve Güney İtalya'yı hatırlatır.

Sanatsal Açıdan Olağanüstü Bir Kilise, Santa Maria Della Spina

Küçük bir mücevher gibi Pisa Arno Nehri üzerinde bulunan Santa Maria della Spina Kilisesi, Pisan Gotik eserlerinin olağanüstü bir örneğidir. Kilise kısa süre önce restore edildi ve haftada birkaç gün halka açık. İçerdeki ziyaretçiler, Andrea ve Nino Pisano'nun Rose'un etkileyici Madonna'sını, kiliseden kaldırılmayan diğer eşyaları ve zaman zaman binanın içinde bulunan geçici sergileri hayranlıkla izleyebilirler.

Uçsuz Bucaksız Bir Park, Natural Park Migliarino San Rossore

En yeşil çam ormanları, büyük bataklıklar, yemyeşil ormanlar ve vahşi Akdeniz çalılıkları ile Migliarino, San Rossore ve Massaciuccoli Milli Parkı, zamanla bütünüyle bozulmadan kalmış çeşitli farklı ortamların bir mozaiğidir. Korunan alan, Pisa ve Lucca eyaletlerinin kıyı alanı boyunca uzanır ve Pisa, Viareggio, San Giuliano Terme, Vecchiano, Massarosa ve Livorno belediyelerini içerir. Parkın üç bin hektarı, eşsiz bitki örtüsüne sarılmış bataklık ve nemli alanlarla kaplıdır, parkın yüzeyinin üçte biri ise kavak, holm meşe ve çam ağaçlarından oluşan ormanlarla kaplıdır. Çok çeşitli kuş ve hayvan türleri barındıran milli park, özellikle tabiat gözlemcilerinin uğrak yeridir.

Pisa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Panini
Risotto
Panna Cotta
Bruschetta
Kahvaltının Vazgeçilmezi, Panini

Pisa uçak bileti ile çok avantajlı fiyatlarla yolculuk yaparak şehre gelenler için, kahvaltıda sıklıkla yenilen peynir, domates ve marul gibi çeşitli malzemeler konularak sunulan özel olarak pişirilen sandviçler ilk tercih olmaktadır.

Deniz Ürünleri İle Peynirin Birleşmesi, Risotto

Deniz ürünleri ile İtalya’nın meşhur peynirlerinin harmanlanmasından oluşan değişik bir lezzet.

Pişirilmiş Krema, Panna Cotta

Kremanın pişirilmesi ve çilekle birlikte sunulması ile oluşan özellikle kahvenin yanında tüketilen meşhur bir tatlı.

Mükemmel Bir Tost, Bruschetta

Domates, fesleğen ve peynirin ekmek dilimi ile pişirilmesinden oluşuyor, tosta benzeyen çok lezzetli bir atıştırmalık.

Milli Olan Lezzet, Pizza

Pizza, milli bir İtalyan yemeği olmakla beraber, şehirde daha değişik ve çeşitli malzemelerden yapılıyor ve daha lezzetli oluyor.

Konaklama İçin Pisa Otel Seçenekleri

Ucuz Pisa uçak bileti avantajlarını değerlendirerek şehre gelen misafirlerin bütçeleri nispetinde konaklama yerleri bulunmaktadır.

Hotel Repubblica Marinara

4 yıldızlı otel, eski şehir merkezine uzak olmayan, birinci sınıf bir konumda yer almaktadır. Şehrin en stratejik bölgelerinden biridir. Hava alanına, Merkez İstasyonuna, Palazzo dei Congressi'ye, CNR'ye ve Cisanello hastanesine olan yakınlığı ve ana otoyollara kolay erişim, hem iş hem de tatil için mükemmel bir konuma sahiptir. Otelde, 54 oda ve bir jakuzili Junior Süit Deluxe bulunmaktadır. Tüm odalar sıcak Akdeniz renkleri ile dekore edilmiş olup parke, ücretsiz minibar, TV, ücretsiz internet bağlantısı, yabancı kanalları izleyebileceğiniz uydu TV ve klima ile donatılmıştır.

Via Carlo Matteucci, 81, 56124
AC Hotel by Marriott Pisa

Otel 4 yıldıza sahip ve Cisanello'nun kalbinde, kentin tarihi merkezine 3 km'den daha kısa mesafede, Pisa'da yükselen iş bölgesinde yer almaktadır. AC Hotel Pisa, Piazza dei Miracoli ve dünyaca ünlü Leaning Tower'a kolay erişim sağlayan stratejik bir konuma sahiptir. Ayrıca, yakındaki hızlı ulaşım yolları sayesinde tren istasyonuna, Pisa Sergi Merkezine, Pisa Fiere'ye ve Galileo Galilei Havaalanı'na hızlıca ulaşabilirsiniz. Otoyola yakınlığı sayesinde Marina di Pisa, Tirrenia ve Torre del Lago Puccini gibi plajlar kısa bir mesafededir. Bu modern avangart otelde fitness merkezi çeşitli olanaklarla eksiksiz bir şekilde donatılmış 107 oda bulunmaktadır.

Via delle Torri, 20, 56124
San Ranieri Hotel

Aile dostu 4 yıldızlı otel, havaalanı yakınında, Kongre Sarayı, San Matteo Ulusal Müzesi ve Giardino Scotto'ya 5 km mesafede yer almaktadır. Medici Sarayı ve Museo della Grafica da 5 km uzaklıktadır. Otelde restoran, bar ve konferans merkezi vardır. Ücretsiz açık büfe kahvaltı ve ortak alanlarda ücretsiz Wi Fi sağlanmaktadır. Diğer olanaklar arasında iş merkezi ve konferans alanı bulunmaktadır.

Via Filippo Mazzei, 2, 56124 Cisanello

Pisa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Pisa 826,18 TL 7 Saat 5 Dakika
İstanbul - Pisa 1.095,69 TL 2 Saat 50 Dakika
Bakü - Pisa 1.722,95 TL 17 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pisa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Tatillerde Sosyal Medya Kullanma Rehberi
Tatillerde Sosyal Medya Kullanma Rehberi
25 Şubat 2018
Bileti heyecanla aldın, özene bezene bavulunu hazırladın ve sıra yolculukta! Eğer seyahat vakti geldiyse, bir de keşfetmeye doyamayacağın bir macera bekliyorsa seni, hazır ol çünkü her an paylaşmaya d
Toskana'ya Lezzet Dolu Bir Yolculuk
Toskana'ya Lezzet Dolu Bir Yolculuk
26 Eylül 2017
Kuzey İtalya’da bulunan Toskana bölgesinin başkenti Floransa’dır. Gelenleri büyüleyen yemyeşil alanları, gezilip görülmeye değer doğa harikası bölgeleri ve mimarisiyle turistleri her sene kendisine çe
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
08 Ağustos 2017
Kimileri tatile yalnız çıkarak kafa dinlemeyi tercih eder. Kimileri ise kalabalık gruplar halinde coşkulu bir tatil geçirmek ister. Eğer imkanımız varsa, aile ile çıkılan tatiller geçmişten gelen alış

Pisa Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
Teşekkürler tur rehberimiz çok güzel ve bilgiliydi.
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
Sevgilimi götürmüştüm orada evlenme teklifi ettim hatta
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pisa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:50:04
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Pisa, (PSA)
PSA
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948