1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
İskenderiye

İskenderiye Uçak Bileti

İskenderiye Para Birimi
Mısır Lirası (EGP)
İskenderiye Zaman Dilimi
GMT +2
İskenderiye Şehri En İyileri
Deniz Sporları, Montazah Sarayı, Mısır Çayı
İskenderiye Hava Durumu (6 Haziran) 24°C Açık
İskenderiye Hava Durumu (7 Haziran) 23°C Güneşli

En Ucuz İskenderiye Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - İskenderiye
Aegean Airlines
01 Tem 2020
Hatay - İskenderiye
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Ankara - İskenderiye
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Gaziantep - İskenderiye
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Adana - İskenderiye
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Trabzon - İskenderiye
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz İskenderiye Kalkışlı Uçak Seferleri

İskenderiye - İstanbul
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
01 Tem 2020
İskenderiye - Ankara
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
İskenderiye - Trabzon
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
İskenderiye - Gaziantep
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
İskenderiye - Adana
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
İskenderiye - Singapur
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İskenderiye Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İskenderiye Şehri İçin Faydalı Bilgiler

İskenderiye Havaalanları
Ülke Kodu
EG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
9 GBP
Yemek Fiyatı
50 EGP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
12 GBP

İskenderiye’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz İskenderiye uçak bileti kullanarak şehre gitmek isteyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken konu, hangi mevsimde ve hangi ayda gidilmesi gerektiğidir.

İskenderiye'de tipik bir Akdeniz iklimi hakimdir. Kış ayları oldukça ılık geçerken, bazen şiddetli fırtınalar ve yağışlar görülebilmektedir. Ocak ayındaki ortalama sıcaklık 19 derecedir. Bu nedenle özellikle Ocak ayının oldukça ucuz ve elverişli bir ay olduğu söylenebilir.

Yaz aylarında şehrin sıcaklığı 40 dereceyi bulabilmektedir. Yağışsız bir dönem geçirmek isteyenler ve sıcağı sevenler, en çok uçuşların yapıldığı Ağustos ayını da tercih edebilmektedirler.

İskenderiye Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İskenderiye ucuz bileti kullanarak şehre yolculuk edenler, birçok farklı ulaşım aracını tercih ederek şehir merkezine gidebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 12 GBP

Borg El Arab Havalimanı'na toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenler, iç hatlar terminalinin 100 metre ilerisinde bulunan otobüslerden yararlanabilmektedirler. Otobüslerin kalkış saatleri bilgilendirme panolarında asılıdır. Gelişmiş bir otobüs ağı bulunan İskenderiye, havalimanından şehrin her noktasına giden otobüs hizmetleri ile şehre gelen ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 45 GBP

Otobüslerden daha yoğun hizmet veren taksiler, havalimanı kavşağında duraklarda bulunmaktadır. Otobüsleri tercih etmeyenler bu taksilerden yararlanarak şehir merkezine daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler. Tek yolcu ile de ulaşım imkanı veren taksiler, konforlu ve düşük bütçeli yolculuk isteyenler için oldukça idealdir.

Araç Kiralama

Borg El Arab Havalimanı'nda hizmet vere çok sayıda özel taksi kiralama ofisleri bulunmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde bulunan araç kiralama ofislerinde birbirinde konforlu araçların kiralanması sağlanabilmektedir. Havalimanına iniş yapan yolcular, bu ofislere giderek diledikleri aracı oldukça düşük fiyatlarla kiralayarak yolculuklarını tamamlayabilirler.

İskenderiye Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

İskenderiye şehrine havayolu ulaşımı olarak kullanılan en büyük havalimanı Borg El Arab Havalimanı'dır. İskenderiye uçak bileti ile şehre ziyaret ya da daha farklı amaçlarla giden kişilerin en sık kullandıkları havalimanı budur.

İskenderiye Borg El Arap Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 34 km'dir. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 25-30 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir.

İskenderiye Borg El Arab Havalimanı, uluslararası bir statüye sahip olduğundan, iç ve dış hatlar olmak üzere iki terminale sahiptir. İç hatlar bünyesinde çeşitli AVM'ler, alışveriş mağazaları, büfeler, araç kiralama büroları, emanet eşya ofisleri, restaurantlar ve kafeler bulunmaktadır.

İskenderiye Borg El Arap Havalimanı'nın dış hatlar terminalinde, sayıları birden fazla olmak üzere büfeler, bilgilendirme stantları, döviz büroları, restaurantlar, cami ve araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

İskenderiye’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. İskenderiye uçak bileti kullanarak şehre uçmak isteyenler, öncelikle birbirinden farklı lezzetlere sahip olan kültürel yemekleri tatma imkanına sahip olabilmektedirler.
 2. İskenderiye şehrinin en önemli özelliği, kıyı şeridinde bulunması ve deniz ile bütünleşmiş olmasıdır. Bu sayede, deniz sporları, dalış ve diğer su sporlarının tamamı bulunmaktadır.
 3. İskenderiye, köklü bir kültürel miras barındırmaktadır. Osmanlı Devleti'nin egemenliğinde yüzyıllarca kalması, şehrin tarihi yapılar bakımından oldukça zengin olduğunu göstermektedir. İskenderiye şehrinde yalnızca Mısırlılar değil, farklı dinlere ve dillere mensup insan da yaşamaktadır.
 4. Deniz seviyesinde bulunan İskenderiye şehrinin büyük bir bölümünü de ormanlar oluşturur. Böylece doğa turizmine de büyük bir ilgi doğmuştur. Şehri ziyaret eden yabancı turistler, özel turlar sayesinde tarihi miraslarla dolu olan İskenderiye ormanlarının keyfini çıkarabilmektedirler.

İskenderiye Hakkında

Mısır ülkesinin Akdeniz kıyısında bulunan İskenderiye, ülkenin ikinci büyük şehridir. 4.1 milyon olan nüfusu ile Akdeniz kıyı şeridinin en kalabalık şehrini oluşturmaktadır. Mısır'ın ana limanı ve en büyük sanayi bölgesi olan İskenderiye, dış ticaretin gerçekleştiği ana şehirlerden biridir.

Yavuz Sultan Selim tarafından 1516 yılında fethedilerek Osmanlı topraklarına dahil edilen İskenderiye, daha sonra Britanya egemenliğine girerek, bu egemenlik altında 50 yıl geçirmiştir. 2. Dünya savaşının sonuçlanması ile birlikte Mısır topraklarına dahil olan İskenderiye, ülkenin en büyük ve en önemli merkezlerinden biri olmuştur.

İskenderiye, binlerce yıllık tarihi olan ve çok farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan bir şehirdir. Bu nedenle, hemen hemen her medeniyete ait izleri şehirde bulmak mümkündür. 1967 yılında liman ticaretinin İskenderiye'ye yönlendirilmesi ile şehrin nüfusunda bir anda artış sağlanmıştır.

İskenderiye'nin Ebu Kir Körfezi'nde yoğun olarak doğal yatakları bulunmaktadır. Ayrıca petrol taşıyan boru hatlarının da burada bulunması nedeniyle, şehrin oldukça zengin bir yapıda olduğu söylenebilmektedir. Dünyanın en fazla petrol ihracatının yapıldığı İskenderiye, turizm açısından da Mısır için özel bir konumda bulunmakta.

İskenderiye Nerede?

İskenderiye Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Tramvay
5 GBP
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

İskenderiye şehrinde, havalimanından şehir içi sistemlere bağlanan ve oldukça aktif çalışan raylı sistem mevcuttur. Bu raylı sistem; tramway, tren ve troleybüslerden oluşmaktadır. Mavi renkli otobüsler genelde Courniche bölgesi üzerinde çalışırlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

İskenderiye'de taksi bulmak oldukça kolaydır. İskenderiye yasalarına göre her taksinin taksimetre bulundurma zorunluluğu vardır. Ancak, birçok Arap ülkesinde olduğu gibi İskenderiye'de de taksimetre yasasına uyulmadığı görülmektedir. Pazarlık sisteminin hakim olduğu taksilerde, önceden fiyat konuşma uygulaması vardır. Ayrıca şehirde taksi paylaşma sistemi bulunur. Bu şekilde olan taksiler minibüs olarak da adlandırılır. Minibüsler, genel olarak ana arterler üzerinde çalışmaktadırlar.

İskenderiye Vize Şartları

Mısır Vize İstiyor mu?
Evet
Mısır Vize Ücreti
120 TL
Mısır Vize Detayları
Vize başvuruları Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu'na yapılıyor. 20 yaş altı ve 45 yaş üstü vatandaşlarımıza kapıda 30 günlük giriş vizesi vermektedir.

İskenderiye’de Gezilecek Yerler

Mustafa Kamel Mezarlığı
Pompey'İn Sütunu
Montazah Sarayı
İskenderiye Kütüphanesi
Kom El Shoqafa
Mustafa Kamel Mezarlığı

Mustafa Kamel, Mısır'ın en önemli siyasi figürlerinden biridir. İskenderiye'nin en büyük tarihi yer altı mezarlığı da, adını bu figürden almıştır. 4 adet mezarın bulunduğu bu mezarlık, milattan önce 2. yüzyılın başlarında yapılmıştır.

Pompey'in Sütunu

Pompey'in Sütunu, 25 uzunluğunda bir granit sütundur. Milattan sonra 298 yılında İmparator Diocletian onuruna yaptırılan bu sütun, İskenderiye şehrinin Roma döneminden kalan en dikkat çekici anıtıdır. Şehri ziyaret eden yabancı turistlere, tur firmaları tarafından tanıtılan ilk tarihi miras burasıdır. Oldukça orjinal ve görkemli olan bu yapı, tarih meraklıları için son derece etkileyicidir.

Montazah Sarayı

Osmanlı sultanlarından biri olan Abbas Hilmi Paşa tarafından 1892 yılında yaptırılan Montazah Sarayı'nın alt kısmında haremlik ve kumarhane bulunmaktadır. Sarayın üst kısmında ise benzersiz tarihi kalıntıların yer aldığı bir müze hizmet vermektedir. Sarayın selamlık kısmı, otel olarak aktif bir şekilde faaliyet vermektedir.

İskenderiye Kütüphanesi

İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın en eski ve en popüler kütüphanelerinden biridir. Çok sayıda orjinal el yazısı eser burada bulunmaktadır. Hemen hemen her medeniye ait eserleri bulmak mümkündür. Yapılan savaşlarda yıkılan oldukça hasar gören İskenderiye Kütüphanesi, tüm restorasyon işlemlerini tamamlayarak hizmete açılmıştır. Yerli ve yabancı tüm turistlerin hizmetine açık olan İskenderiye Kütüphanesi'nde, çok sayıda Osmanlı el yazma eseri de bulunmaktadır.

Kom el Shoqafa

Makedonyalı kumandan İskender'in kurmuş olduğu dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İskenderiye şehrinde, Kom el Shoqafa adında bir yer altı şehri de bulunmaktadır. Zengin bir aileye mahsus kurulduğu rivayet edilen bu yer altı şehri, yakın bir süre önce tesadüfen bulunmuştur.

İskenderiye’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Humus
Ful
Mısır Çayı
Kushari
İskenderiye'nin En Zengin Yemeği: Kushari

Mısır denilince akla gelen ilk lezzet olan Kushari'nin içerisinde makarna, nohut, pirinç, kızarmış soğan ve mercimek gibi çok sayıda malzeme yer alır. Kent restaurantlarında yapılan bu yemek, oldukça doyurucu ve besin değeri yüksek bir yemektir. İskenderiye uçak bileti ile bölgeye gelen kişilerin bu yemekten tadabilirler.

Bir Ortadoğu Mezesi: Humus

Tahin ve nohuttan yapılan Humus, İskenderiye lokantalarının en vazgeçilmek yemeklerinden biridir. Zeytinyağı, kırmızıbiber, kimyon, tuz ve sarımsaktan oluşan bu meze, ana yemeklerin yanında ikram edilmektedir.

Bir Mısır Lezzeti: Ful

Mısır'ın genel olarak en meşhur yemeklerinden biri olan Ful, içerisinde pek çok baharat barındırır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri bu yemek, Mısır'ın ve İskenderiye'nin ana yemeklerinden biridir.

Özgün Bir İçecek: Mısır Çayı

Mısır'ı ve İskenderiye'yi ziyaret edenlerin mutlaka tattıkları bir lezzet olan Mısır Çayı, diğer çaylardan farklı olarak aromatik bitkiler de katılarak yapılmaktadır.

Konaklama İçin İskenderiye Otel Seçenekleri

Ucuz İskenderiye uçak bileti ile şehre gelenlerin birçok otel ve konaklama seçeneği karşılıyor.

Apartment Sedi Beshr
Havalimanına ve şehrin çeşitli yerlerine ücretsiz servis imkanı sunan Apartment sedi Beshr Hotel, şehrin en gözde otellerinden biridir. Tüm odalarda TV, 24 saat sıcak su, ücretsiz otopark, kapalı yüzme havuzu ve sauna merkezi bulunmaktadır.
Al Shahid Abbas Suleiman Al Aaser 15 sedi beshr/İskenderiye
Semiramis Hotel
Semiramis Hotel, İskenderiye şehrinin kıyı kesiminde bulunur. Ortak alanlarda, otoparklarda ve internet bağlantılarında herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. 24 saat kesintisiz hizmet veren resepsiyonu, sahili ve havalimanına yakın olması ile, oldukça ilgi gören bir oteldir.
80 El Corniche Road Raml Station/İskenderiye
Royal Crown Hotel
İskenderiye plajına 12 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Royal Crown Hotel, şehir merkezine de 3.1 km uzaklıktadır. Birçok mağazayı da bünyesinde toplayan bu tesis, özellikle çiftler tarafından oldukça ilgi görmektedir.
159 kornich road, Cleopatra/ İskenderiye

İskenderiye Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - İskenderiye 1.274,59 TL 4 Saat 15 Dakika
Hatay - İskenderiye 2.636,85 TL 7 Saat 5 Dakika
Ankara - İskenderiye 2.761,74 TL 9 Saat 25 Dakika
Gaziantep - İskenderiye 2.854,30 TL 5 Saat 45 Dakika
Adana - İskenderiye 2.869,03 TL 5 Saat 35 Dakika
Trabzon - İskenderiye 2.903,48 TL 6 Saat 45 Dakika

İskenderiye Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İskenderiye uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Egyptair, Türk Hava Yolları.
 • İskenderiye yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  İskenderiye varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - İskenderiye olup, bilet fiyatı 1.274,59 TL'dir.
 • İskenderiye şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İskenderiye ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
Sarıkamış Kayak Merkezi
Sarıkamış Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile
Kitap Tozu Yutmaya Hazır Mısınız? Tarihi Kütüphanelere Yolculuk
Kitap Tozu Yutmaya Hazır Mısınız? Tarihi Kütüphanelere Yolculuk
14 Eylül 2016
En güzel arkadaş, en güzel yar, en güzel sırdaştır kitaplar. Kitaplardır hayat. Siz istemediğiniz sürece yanı başınızdan hiç ayrılmayan vefalı dosttur onlar. Okudukça gizemli dünyaların kapılarını ara

İskenderiye Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (79)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%89
%11
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
89 Değerlendirme
A*** T*** E***
9 Ekim Salı
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
M*** S***
10 Eylül Pazartesi
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum bakalım bu hafta gideceğiz
İ*** A*** F***
30 Ağustos Perşembe
Pazarlık yapmayı seven bir millet güzel pazarlık yapıyorlar satışlarda
M*** Z*** A***
12 Ağustos Pazar
Biz çok güzel zaman geçirdik, herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
A*** B***
25 Haziran Pazartesi
Balayı için gitmiştik karım ile birlikte güzel bir haftasonu oldu bizim için
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İskenderiye Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:25:01 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
İskenderiye - Borg el Arab, (HBE)
HBE
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699