Karaçi Uçak Bileti

Karaçi Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Karaçi Hakkında Bilgiler

Karachi, Pakistan ülkesinde bulunun bir kenttir. Pakistan'ın eski başkenti olan Karachi şehri, Sind Eyaleti'nin yönetim merkezi konumundadır. Lahor şehri ile birlikte, Pakistan ülkesinin ticaret ve sanayi başkenti burasıdır. Şehirde bulunan limanların, şehrin ve ülkenin gelişimine katkısı büyüktür. Karachi, Umman Denizi'ne kıyısı olan tek şehirdir. Bu nedenle oldukça kalabalık ve canlı bir şehirdir.

ülkenin kalabalık şehri olan Karachi, dünyanın da kalabalık şehirlerinden biridir. Pakistan ülke ekonomisinin bir parçası olan Karachi şehrinde başta ticaret ve sanayi olmak üzere, denizcilik, tekstil, eğlence, otomotiv, reklamcılık, moda, sanat ve tıbbi araştırma konularında oldukça ilerdedir.

Karachi, Yunan dönemlerinde Krokola ismi ile bilinmekteydi. Indus nehrinin denize döküldüğü bölgede kurulan şehir, ilk zamanlar bir köy konumundaydı. Ancak, 19. yüzyıldaki İngiliz sömürgecilik anlayışı, şehrin gelişmesine de önemli bir katkı sağlamıştır. 1947 yılında Pakistan'ın resmi başkenti ilan edilen Karachi, etnik çeşitliliğin fazla yaşadığı şehirlerden biridir.

Karachi şehri, turizm açısından son derece gelişmiştir. Bereketli toprakları ve limanları ile dikkat çeken şehir, her geçen yıl daha fazla yabancı turist çeken bir duruma gelmiştir.

Karaçi Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Karaçi Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Jinnah Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white