1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kos Uçak Bileti

Kos Para Birimi
Euro (EUR)
Kos Zaman Dilimi
GMT +3
Kos Şehri En İyileri
Yaz Turizmi, Kos Eski Şehir, Ahtapot Izgara
Kos Hava Durumu (31 Mayıs) 24°C Çoğunlukla Bulutlu
Kos Hava Durumu (1 Haziran) 22°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Kos Varışlı Uçak Seferleri

Atina - Kos
Big Sky Airlines
01 Haz 2020
İstanbul - Kos
Aegean Airlines
18 Haz 2020
Brüksel - Kos
Brussels Airlines
02 Haz 2020
Ankara - Kos
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Amsterdam - Kos
Csa Czech Airlines
07 Haz 2020
Antalya - Kos
Condor
20 Haz 2020
Berlin - Kos
Air France
07 Haz 2020
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kos Kalkışlı Uçak Seferleri

Kos - İstanbul
Aegean Airlines
24 Haz 2020
Kos - Atina
Big Sky Airlines
05 Haz 2020
Kos - Berlin
Brussels Airlines
13 Haz 2020
Kos - Amsterdam
Aegean Airlines
21 Haz 2020
Kos - Dusseldorf
Aegean Airlines
10 Haz 2020
Kos - Paris
Aegean Airlines
10 Haz 2020
Kos - Ankara
Aegean Airlines
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kos Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kos Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kos Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 EUR

Kos’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Kos uçak bileti bulmak isteyen gezginlerin her şeyden önce adayı ziyaret etmeleri için en uygun mevsimi kollamaları icap eder. İşte bu mevsim de şüphesiz ki yaz kış mevsimidir. Ne de olsa bu adada ağırlıklı olarak yaz turizmi hakimdir.

Hal böyle olunca da bu adada yazları hem daha sık uçak seferleri icra edilecek hem de adaya yolculuk etmek için daha fazla talep olacaktır. Buna paralel olarak fiyatlar da yaz aylarında adeta tavan yapacaktır.

Buna karşılık kış mevsiminde adaya nispeten daha az talep olduğundan dolayı kış ayları bu adayı ziyaret etmek adına hem ekonomik hem de keyifli bir tercih olabilir. Ne de olsa adada Akdeniz iklimi hakimdir ve tam olarak bundan dolayı dondurucu soğuklar olmayacaktır. Ancak pek çok zaman bununla birlikte deniz girilmesi de mümkün olmayacaktır.

Kos Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kos uçak bileti ile seyahat eden kişileri havalimanında şehir merkezine birçok araç ile ulaşım sağlayabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Kos Adası, çok da uzun olmayan bir taksi yolculuğunun yüzlerde Euro tutacağı kadar büyük bir ada değildir. Aynı zamanda ne de olsa adada yer alan hava meydanının şehir merkezine uzaklığı sadece on beş kilometre kadardır. Hal böyle olunca da taksi vasıtası ile ulaşmak da pek çok Avrupa şehrinin aksine ateş pahası olmayacaktır. Ancak buna karşın yine de diğer ulaşım seçeneklerinden daha pahalı olacağı açıktır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Havalimanına Kos adasının çeşitli yerlerinden otobüs seferleri de icra edilmektedir. Kos adası, bu alanda en çok takdiri hak eden adalar arasında yer alır. Zira bu adada otobüs seferleri son derece düzenli olarak icra edilir. Ancak çok geç saatlerde ve çok erken saatlerde olan uçaklara yetişebilmek için havalimanına ulaşmak isteyenlerin toplu taşıma saatlerini detaylı bir şekilde kontrol etmeleri icap edecektir. Ne de olsa bu adaya uçuş gerçekleştiren her uçağa özel otobüs hizmeti sunulması pek de mümkün olmayacaktır.

Araç Kiralama

Kos Havalimanında pek çok ünlü araba kiralama firmasına ait araç kiralama ofisleri yer almaktadır. İstet önceden rezervasyon yaptırmak koşulu ile isterse de havalimanına in yapıldıktan sonra bu ofislerden istifade ederek araç kiralanması son derece kolay olacaktır. Buna ek olarak adanın her yanına taksi ile ulaşılması ile kıyaslanacak olursa araç kiralama yöntemi çok daha uygun fiyatlı gelecektir.

Kos Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kos havalimanı, esasında son derece geniş bir uçuş ağına sahip olsa dahi diğer tüm Yunan adalarında yer alan havalimanları gibi pek de geniş imkanlar sunmaz. Kos uçak bileti ile şehre birçok ziyaretçi gelmektedir. Ancak buna karşın pek çok Yunan adası havalimanının aksine yolcular rahat bir şekilde uçaklarını bekleyebilirler ve pek çok temel ihtiyaçlarını da karşılayabilirler. Nihayetinde Kos havalimanında büfe, kafe, sağlık ünitesi ve araç kiralama ofisi gibi hizmetler fazlasıyla mevcuttur.

Kos’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kos uçak bileti ile yurt dışında faaliyet göstermekte olan pek çok düşük maliyetli hava yolu firması hemen her gün karşılıklı seferler icra etmektedir. İşte bu seferler vasıtası ile sadece tek bir feribot ile Kos adasına geçerek makul fiyatlı bir yurt dışı seyahati yapılması mümkün olabilecektir.
 2. Tarihi mekanlar denildiği zaman da Kos önde gelen Yunan adaları arasında yer alır. Buna ek olarak Kos, ünlü bilim adamı Pisagor'un da memleketidir. İşte sadece alışılagelmiş tarihe değil bilim tarihine de ışık tutması yönünden Kos adası vazgeçilmezler arasına girmeye adaydır. Aynı zamanda adada uzun süredir devam etmiş olan bir Türk varlığı da bir zamanlar söz konusu olduğundan dolayı bu tarihi de yerinde keşfetmek isabetli olacaktır.
 3. Kos, en güzel doğal güzelliklerden pek çoğunu bünyesinde barındıran adalardan bir tanesidir. En başta yüzmeye doyum olmayacak plajları dahi görülmeye değerdir. Bunun yanı sıra adanın Kefalos adı verilen bölgesi de hem gezmek hem de rüzgar sörfü ve benzeri doğa tarafından armağan edilmiş sporları yapmak için son derece uygundur. İşte bu gibi bölgelerden her biri eşsiz manzaralar sunmaktadır.
 4. Esasında Kos adasında Yunan mutfağı hakimdir. Buna karşın Yunan mutfağı Türk mutfağından uçurum denilecek ölçüde bir farka sahip değildir. Buna ek olarak Kos Türk damak zevkinin aşina olduğu yemeklerin yanında ahtapot ve benzeri deniz ürünlerini de sunmaktadır.
 5. Kos, Türkiye'ye en yakın adaların başında gelir. Hal böyle olunca da çok kısa bir yolculuk ile sanki iki semt arasında yolculuk yapılıyormuş gibi Bodrum üzerinden bu adaya seyahat etmek mümkündür. Bunun yanında Kos Adası’na yolculuk bir saatten kısa sürecek, ve feribot hemen şehrin merkezinde yolcularını indirecektir. Ancak Kos uçak bileti satın almış olan yolcuların bu limana gelinceye kadar ya da bu limandan havalimanına ulaşıncaya kadar kat etmeleri gereken uzun kabul edilecek bir mesafe vardır.

Kos Hakkında

Dünya üzerinde Kos şehri dahil olmak üzere birden fazla ziyaret etmeye değecek çok az yer vardır. Bu yerler arasında belki de her gidildiğinde apayrı bir tat verenlerin başında ise Yunan Adaları gelir. Gerçekten Yunan Adalarının her biri bambaşka tatlara ve bambaşka konseptlere sahiptir.

İşte bu adalar arasında en nezih ve en çok ziyaret etmeye değer olanlardan bir tanesi de Kos ya da Türkçe ismi ile İstanköy adasıdır. İstanköy, Yunan adalarının en büyükleri arasında yer alır. Nitekim havalimanı bulunmasından dolayı da bu durum belirgindir. Buna ek olarak Kos, Türkiye'ye en yakın adalardan da bir tanesidir.

Gerek siyasi meseleler, gerekse de talep yokluğu hasebiyle Kos adasına Türkiye'den direkt uçuş düzenlenmiyor da olsa ada yurt dışına uçak ile açılmak adına mükemmel bir seçenek olabilir. Kos adasında son derece geniş bir uçuş ağı yer almaktadır ve bu sayede sadece tek bir feribota binmeye gerek kalacak şekilde Kos üzerinden diğer ülkelere uygun fiyata gitmek ve diğer ülkelerden gelirken de varış yeri seçeneğini Kos olarak değerlendirmek son derece makul bir tercih olacaktır.

Üstelik sadece uygun fiyatlı olarak yurt dışına açılmak ile yetinilmeyecek, Yunan adalarının saklı cennetlerinden bir tanesi olan Kos adası da keşfedilecektir. Hatta Kos, henüz pasaport sırasında beklenirken dahi güzelliklerini sunmaya başlayacaktır.

Ancak Kos adasının büyüklüğünden de kaynaklı olarak iyiden iyiye şehirleştiğini ifade etmekte de fayda vardır. Nihayetinde belirtilmesi icap eder ki Kos adasında belirli dönemlerde kapı vizesi uygulaması olsa dahi bu uygulamanın olmadığı dönemlerde ve Kos üzerinden yapılacak seyahatlerde üçüncü ülkelerin de vizesi şarttır.

Kos Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 EUR
Taksi
1 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Esasında Kos şehrinin merkezinde hemen her noktaya yürüyerek ulaşmak mümkün. Ancak bu şehirde uzak noktalara ve Kos uçak bileti sefer tarihi geldiğinde havalimanına ulaşım için en sık tercih edilen ulaşım seçeneklerinden bir tanesi şehir içi otobüsler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde kilometresi 1 Euro’dan hizmet vermekte olan taksiler ve turistleri gezdirmek amaçlı tekerlekli trenler de yer alıyor. Bu trenlerin kullanılması ile de adanın gezilecek yerlerine ulaşmak mümkün.

Kos Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Kos’da Gezilecek Yerler

Kefalos Bölgesi
Kardamaina
Kos Eski Şehir
Asfendiou Rüzgar Sörfü Ve Plajlar: Kefalos

Kefalos, Kos adası denildiği zaman akla ilk gelen yerler arasında yer alır. Adanın en güney kısmında bir çıkıntıya benzer. Bu bölgede denizin tadını çıkartmak mümkün olduğu gibi keyifli doğa yürüyüşleri de yapılabilir. Bunun yanı sıra bu bölge ekstrem sporlar için de son derece uygundur. Bu sporların başında ise rüzgar sörfü gelir.

Kardamaina

Kardamaina, bu adada uzun süren sahil yürüyüşlerinin adresi olarak adlandırılabilir. Aynı zamanda bu adanın en çok turist çeken yerlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak bu adada plajların da en geniş yer kapladığı ve en çok talep gördüğü yerlerden bir tanesi yine Kardamaina'dır.

Tarihin Fısıldadığı Bölge: Eski Şehir

Kos eski şehir ya da orijinal adı ile Kos old town, esasında Kos adasının şehir merkezi ile iç içedir. Buna ek olarak Kos şehir merkezi ile eski şehir adeta iç içedir. Nitekim adaya feribot ile gelinmiş ise henüz pasaport sırasında beklerken dahi eski zamanlardan seçkin bir hatıra sunan hisar ziyaretçileri karşılayacaktır.

Tarihin Yaşadığı Bir Diğer Bölge: Asfendiou

Asfendiou da bu adanın tarihi yerleri arasında yer alır. Bu bölgenin turistik potansiyeli ise ağırlıklı olarak tarihi kiliselere dayanır.

Kos’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ahtapot Izgara
Yunan Salatası
Yunan Frappesi
Deniz Ürünleri
Yunanistan Ziyaretlerinin Olmazsa Olmazı: Ahtapot Izgara

Yunanistan'ın başta adalar olmak üzere hemen her bölgesinde en çok tüketilen deniz ürünlerinden bir tanesi ahtapottur. Ahtapot, genelde ızgara şeklinde servis edilir. Ancak elbette salata olarak ve haşlanmış şekilde servis edilenleri de vardır. Buna ek olarak ahtapot ızgaranın yanında Yunan mezeleri de sıklıkla tercih edilir. Kos uçak bileti olanakları ile bu lezzetlere ulaşılabiliyor.

Keçi Peynirinden Gelen Lezzet: Yunan Salatası

Yunan salatası da esasında içerisinde çok fazla yabancı malzeme olmamasına karşın eşsiz bir lezzet deneyimi sunan yemekler arasında yer alır. Bu salatada bol miktarda keçi peyniri kullanılır ve bu peynire de feta adı verilir. Aynı zamanda Yunan salasında kapari turşusu da yer alır.

Serinletici Bir İçecek: Yunan Frappesi

Yunanlıların son derece iddialı olduğu içeceklerden bir tanesi de Frappe'dir. Bu içecek esasında bir tür soğuk kahvedir.

Yunanistan'da Önemli Bir Geçim Kaynağı: Deniz Ürünleri

Yunanistan'ın ekonomik faaliyetleri arasında deniz ürünleri de çok önemli bir yer tutar. Hal böyle olunca da balıktan karidese kadar hemen her deniz ürününün farklı farklı usulleri ve çeşitleri vardır.

Konaklama İçin Kos Otel Seçenekleri

Ucuz Kos uçak bileti almış olan yolcuların gerek turistik gerekse iş amaçlı tercih etmeleri mümkün olan çok sayıda otel seçeneği mevcuttur.

Maritina Hotel
Şehir merkezinde ve uygun fiyatlı bir konaklama deneyimi için bir diğer seçenek ise Maritina Hotel. Aynı zamanda bu tesis gerek konforu gerekse de temizliği yönünden gezginlerin beğenisini toplamış.
19 L Vironos, E Venizelou St, Kos, Yunanistan
Panorama Studios
Adanın turistik bakımdan en yüksek potansiyele sahip yerlerinden bir tanesi olan Kefalos'ta yer alan bu tesis de pek çok değerlendirme sitesinden yüksek puan almış. Aynı zamanda pek çok konuk bu tesisin konumunu takdir etmiş.
Iraklidis 853 01,, Yunanistan
Kordistos Hotel
Üç yıldız konseptinde hizmet sunmakta olan bu tesis de tatilciler açısından son derece makul bir seçenek meydana getiriyor. Ne de olsa bu tesis de turistlerin cazibe merkezleri arasında yer alan Kefalos bölgesinde bulunmakta.
85 301, Epar.Od. Ko-Kefalou, Kefalos, Yunanistan

Kos Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kos 777,42 TL 6 Saat 5 Dakika
Ankara - Kos 1.332,36 TL 16 Saat 45 Dakika
Antalya - Kos 1.770,14 TL 14 Saat 25 Dakika
Atina - Kos 492,62 TL 1 Saat
Brüksel - Kos 1.145,12 TL 3 Saat 25 Dakika
Dusseldorf - Kos 1.734,33 TL 27 Saat 15 Dakika
Amsterdam - Kos 1.734,50 TL 11 Saat 50 Dakika
Berlin - Kos 1.789,79 TL 19 Saat 10 Dakika

Kos Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kos uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Air France, Brussels Airlines, Csa Czech Airlines, Klm, Türk Hava Yolları.
 • Kos yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Kos varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Atina - Kos olup, bilet fiyatı 492,62 TL'dir.
 • Kos şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kos ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Mart 2020
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
07 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: İzmir Rota Uzunluğu: 824 Km Yolculuk Süresi: 14 Saat 30 Dakika İzmir Mavi Treni Nedir? İzmir Mavi Treni, Ankara ile İzmir’i birbirine bağlayan 1983 yılından it
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat Ege Ekspresi Nedir? Ege Ekspresi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilmekte

Kos Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
99 Değerlendirme
F*** M***
1 Kasım Perşembe
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
B*** G***
19 Ekim Cuma
İnsanları biraz ürkütücü gibi görünse de gerçekten çok sevecenler
G*** M***
17 Temmuz Salı
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
Y*** G*** S***
27 Ekim Cumartesi
Hep üzerinden uçuyorduk bu hafta buraya gideceğiz kısmetse
T*** C***
10 Haziran Pazar
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kos Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 03:02:22 )

Atina, (ATH)
ATH
GR
Kos, (KGS)
KGS
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031