Küba Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Küba Hakkında Bilgiler

Küba Cumhuriyeti Karayiplerde bir ada ülkesidir ve pek çok takımadadan oluşur.

Küba Türkiye saat farkı 7 saattir. Küba Karayiplerde bir ada ülkesi olduğu için ülkemizden Küba'ya yalnızca uçak ile gidilebilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Küba'ya 1 haftada 100'den fazla uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşların tamamı aktarmalı uçuşlardır hatta çoğu 2 aktarmalıdır. Uçuşlar aktarmalı olduğu için uçuş süresi hava yolu şirketine ve aktarmaya göre değişiklikler gösterebilmektedir ancak ortalama olarak Küba Türkiye uçuş süresi 17-20 saat sürmektedir.

 Küba Türkiye uçak seferleri Aegean Airlines, Aeroflot, Air Canada, Air EURpa, Air France, Blue Panorama, Airlines Brussels, Airlines Cityjet, KLM, Royal Dutch Airlines, Olympic Air, Turkish Airlines, Uzbekistan Airways, XL Airways firmaları aracılığı ile yapılmaktadır. Siz de uygun fiyata Küba uçak bileti almak istiyorsanız biletall sitesinden Küba uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Küba'ya yolculuk yapacak olanlar dünyaya ismini duyurmuş olan Türk Hava Yolları ile uçmak isterlerse biletall sitesinde Küba uçak bileti THY şeklinde arama yaparak uçak biletlerini biletall sitesinin avantajlarından yararlanarak ve THY'ndan alabilirler. Küba uçak bileti fiyatları firmadan firmaya çeşitlilik gösterebilmektedir ancak, biletall sitesinden en uygun olanlarını listeleyebilir ve uygun fiyata biletinizi alabilirsiniz.

Küba Türkiye uçak saatleri günün her saatine dağılmıştır böylece siz de günün istediğiniz saatinde Küba'ya uçak bileti alabilirsiniz. Küba Türkiye uçak bileti fiyatları saatlere göre değişebilmektedir. Biletall.com sitesine girerek Küba Türkiye uçak biletleri listesinden en ucuz bileti bulabilirsiniz.

Küba'ya gitmek isteyen bireyler Küba uçak bileti almadan en az 3-4 gün önce Küba vizesi almalıdırlar. Küba vizesi Schengen vizesi veya İngiltere, Amerika vizesi gibi zor ve uzun prosedürleri içermemektedir. Başvuranlara en hızlı ve en kolay şekilde vize veren Küba her yıl pek çok turistin akınına uğramaktadır. Hatta Unesco'nun listesinde de turistik gezilerin en çok yapıldığı ülkeler içinde yer almaktadır.

 Küba'ya gitmek isteyen bireyler Küba uçak bileti almadan en az 3-4 gün önce Küba vizesi almalıdırlar. Küba vizesi Schengen vizesi veya İngiltere, Amerika vizesi gibi zor ve uzun prosedürleri içermemektedir. Başvuranlara en hızlı ve en kolay şekilde vize veren Küba her yıl pek çok turistin akınına uğramaktadır. Hatta Unesco'nun listesinde de turistik gezilerin en çok yapıldığı ülkeler içinde yer almaktadır.

Küba'da gezmek için en iyi aylar mart, nisan, mayıstır. Haziran ile kasım arasında şiddetli kum fırtınaları görülebilmektedir. Ada ülkesi olan Küba'da yazları oldukça sıcak olmaktadır.

Küba dünyada suç oranının en düşük olduğu ülke olarak bilinir. Bu ülkede gezerken insanların ne kadar güvenilir ve kültürlü olduklarını göreceksiniz. çünkü Küba'nın bir diğer özelliği de kaliteli eğitimi.

Küba'nın Başkenti

Başkent Havana ülkenin en kuzeyinde yer alan bir şehirdir. Bu şehirde klasik arabaları sıklıkla görmek mümkün.

Küba'nın Nüfusu – Küba'nın Resmi Dili

Bir ada ülkesi olmasına rağmen kalabalık bir nüfusa sahip olan Küba'nın nüfusu 12 milyona yakındır.

Küba'nın Para Birimi

Kübalılar CUP denilen Küba pesosu kullanmaktadırlar ancak turistler genellikle CUC ismi verilen para birimini kullanmaktadır. Şehirde bazı yerlerde de CUC üzerinden satış yapılır ve 1 CUC=25 CUP'tur.

Küba'da Saat Kaç?

Küba Türkiye saat farkı 7 saattir. Küba ülkemizden 7 saat geridedir.

Küba'da Ne Ucuz? Küba'dan Gelirken Ne Getirilir?

Küba gezinizde Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, saat, kahve ve parfüm alabilirsiniz. özellikle kahve ve takı konusunda oldukça iddialıdırlar. Kahve üretimi ülke için çok önemli olan Küba'da enfes kahveler yetiştirilmekte ve satılmaktadır. Küba ülkemize uzak olduğu için gidecek olan kişiler internette Küba Türkiye arası uçakla kaç saat şeklinde arama yapmaktadırlar. Küba Türkiye arası uçakla yaklaşık 18-20 saat sürmektedir.

En ucuz Küba uçak bileti arıyorsanız Biletall.com sitesinin çeşitli avantajlardan yararlanarak biletinizi oldukça ucuza alabilirsiniz.

Küba oldukça renkli ve doğa ile iç içe bir ülkedir. ülkede ne zehirli bir hayvan ne de zehirli bir bitki vardır. ülkede zehirli hiçbir şey yoktur. Doğası ile gelen turistleri büyüleyen Küba'da hiçbir zararlı hayvan ve bitkinin olmaması gezen insanların da rahatlıkla gezmesini hatta gördükleri hayvanlarla pek çok fotoğraf çekmelerini sağlamaktadır.

Küba'da fotoğraflarda görmeye alışık olduğunuz o Amerikan arabalarına her gün defalarca hatta her sokakta rastlayabilirsiniz. En yenisi 1959 model olan bu arabalar Küba'da hem taksi olarak hem de hususi araba olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Küba'da insanlar o kadar samimi ve içtendirler ki kesinlikle hiçbir din veya ülkeye karşı bir ırkçılık yapmamaktadırlar. Oldukça neşeli olan insanları geziniz sırasında sizi de neşelendirecektir.

Küba halkı eğitim seviyesi ile tüm dünyadan daha ileri bir yerdedir. Bu ülkede insanlar fabrikalarda çalışırken bile kitap okumak zorundalar. Eğitim seviyesi bu kadar üst seviye olan ülkede aşırı kültürlü insanlarla muhabbet ettikçe sizin de kültür seviyeniz artacak ve kitap okumak isteyeceksiniz.

Bir ada ülkesi olan Küba'da deniz turizmi oldukça gelişmiştir ve son derece güzel sahillere sahiptirler. Deniz, güneş ve kum 3'lüsünün muazzam bir şekilde birleşmesiyle ortaya çıkan eşsiz manzaralar içinizi ısıtacak.

Bir ada ülkesi olan Küba'ya Biletall.com sitesinin Küba en ucuz uçak bileti ile gidebilir ve ülkenin eşsiz güzelliklerini görebilirsiniz. özellikle arabaları, sokakları ve sahilleri ile sizi büyüleyecek olan ülke her yıl en çok turist çeken ülkeler listesinde başta gelmektedir.

Havana

Havana tarihte hep acı çekmiş olsa da buradaki insanlar özgürlüklerine bağımlılığı ile bilinirler. Rengarenk sokakları ve klasik arabaları ile içinizi ısıtacak olan şehir her yıl pek çok turist ağırlamaktadır.

Trinidad

Trinidad İspanyolların sömürgesinde olan ve 1850'li yıllara ait pek çok iz barındıran bir şehirdir. Şehirdeki İspanyol yapıları muhteşemdirler ve halk da bu yapıları ve tarihi eserlerini en iyi şekilde korumakta ve size sokakta gezerken sanki 1850 yılında İspanya'da geziyorsunuz hissini yaşatabilir.

Varadero

Küba sahilleri ile de meşhurdur ve Varadero Küba'da denize girmek için en iyi noktalardan birisidir. Her yıl sayısız turistin akın ettiği bu yerde ayrıca ormanların muhteşem yeşil tonlarını görebilirsiniz. Ayrıca bu küçük yerde golf oynamak bile mümkün.

Küba ucuz uçak bileti ile ülkeye geldikten sonra ülkede gezip görebileceğiniz ve sık sık fotoğraf çekebileceğiniz pek çok tarihi yer, manzara ve mimari yapılar vardır. Biletall.com sitesinden alacağınız Küba en ucuz uçak bileti ile siz de bu güzellikleri görebilirsiniz.

Küba'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Varadero Küba'daki küçük bir tatil köyüdür ve pek çok turist muhteşem sahilinden dolayı buraya gelmektedir. 20 km'lik kumsalıyla sizleri büyüleyecek olan bu yerde deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Küba'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Küba ülkesi Karayipler'de bulunmasından dolayı pek çok ilginç takı dükkanına sahiptir. Buralardan ilginç takılar alabilirsiniz. Ayrıca kahvesi de oldukça meşhur olan Küba'dan çok uygun fiyatlara enfes kahvelerde alabilirsiniz.

Küba'nın Doğal Güzellikleri

Küba Karayiplerde bulunduğu için ve ada ülkesi olduğu için sayısız doğal güzelliğe sahiptir. Mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu ülkede ilginç hayvanlar da bulunmaktadır. Bunlardan birisi de neredeyse kelebek büyüklüğünde olan Humming Kuşu. Siz de Küba Türkiye uçak bileti ile Küba'ya gelerek bu güzellikleri görebilirsiniz.

Küba'da Gezilecek Tarihi Yerler

Küba tarihinde hem İspanyolların hem de Venezuelalılar'ın işgaline uğramış bir ülkedir. Halen İspanyollar'ın bariz kalıntılarını görebileceğiniz ülkede eğer Trinidad şehrine gidersiniz bundan 150-200 yıl öncesinin İspanyol kalıntılarına rastlayabilirsiniz.

Küba Gezi Rehberi

Küba'da insanlar oldukça kültürlüdürler. Eğitim seviyeleri çok gelişmiş olan Kübalılar 'da 7'den 70'e herkes kitap okumaktadır. Ayrıca sanat ve müzik alanında çok gelişmiş olan Kübalılar sokakta bile sanat yapmaktadırlar.

ülke bir ada ülkesi olduğu için 12 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen pek çok turistin ziyaret etmesiyle bu sayı artmaktadır. özellikle Porto Riko şehri turistlerin en çok ilgisini çeken ve oldukça güzel olan bir şehirdir. Şehirde taksilerin bile eski klasik Amerikan arabalarından olması sizi şaşırtabilir. Ayrıca şehirde tren veya otobüs ile de ulaşım sağlanmaktadır. Eğer ülkede uzak 2 şehir arasında yolculuk yapmak istiyorsanız iç hat uçuşları ile her noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz.

Biletall.com sitesinden bulabileceğiniz en ucuz Küba uçak bileti ile oldukça uygun bir fiyata Küba'ya gidip Küba mutfağını keşfedebilirsiniz.

Etin Meksika Usulü, Congri

Küba'da et yemekleri oldukça meşhurdur. Siyah Meksika fasulyesi ile pilavın karışımından olan bu yemek Kübalıların ulusal yemeğidir.

İhtişamlı İsmiyle, Caserola de Camarones Enchilados

ülkede fasulye pirinç pek çok yemekte birlikte kullanılır. Hatta salatalarda bile bu ikiliyi yan yana görebilirsiniz. Caserola de Camarones Enchilados'da Kübalıların en sevdiği salatalar arasında yer almaktadırlar.

Şekerli Ekmek ile, Tosta

Tosta Kübalıların tostlara verdikleri genel bir isimdir. Şekerli ekmek ile yapılan bu tostlar halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Ayrıca ülkeye gelen turistler tarafından da en beğenilen yemekler arasında tosta en üst sıradadır.

Kızartma Tercih Edenlere, Tostones

Küba'da yemeklerin çoğu kızartılarak yapılır. Tostones de Küba mutfağındaki meşhur kızartma yemekleri arasındadır.

Rostonun Tavuğu, Polo Asado

Küba'daki et yemeklerinin çoğu rosto olarak tüketilmektedir. Polo asado denilen tavuk rostosu hem halkın hem de turistlerin en sevdiği yemekler arasındadır.

Küba'da Yenecek En Güzel Yemekler

Küba'da fasulye ve pilav en çok tüketilen yemekler arasındadır. Pek çok yemekte bu ikiliyi beraber görebilirsiniz. Hatta bazı salatalarda bile. Eğer et yemeği yemek istiyorsanız genellikle bu yemekleri rosto olarak göreceksiniz. Tavuk rostosu olarak tüketilen yemekler turistlerin de en sevdiği yemekler arasındadır. Sıcak bir ülke olan Küba'da tatlı olarak dondurma sıklıkla tüketilmektedir. Coppelia adı verilen dondurmalar ülkede oldukça ünlüdür. özellikle Havana şehrindeki dondurmacılar turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte ve dondurmaları oldukça beğenilmektedir.

Küba Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Küba Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Jose Marti Havalimanı
flight
ba-favicon-white